Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97251) TaaT válasza tboy93 (#97248) üzenetére


TaaT
veterán

Van akinek nem lehet megmondani a frankót, mert akkor felmerül a kérdés hogy miért ő a főnök... [link]

Give them hell Ukraine!

(#97252) TaaT válasza raczger (#97243) üzenetére


TaaT
veterán

Ebben ha jól emlékszem 100.000mérföld volt.

Give them hell Ukraine!

(#97253) tboy93 válasza TaaT (#97251) üzenetére


tboy93
nagyúr

lol :DDD

giigz, lehet ha 20k-nként cserélte volna akkor 500k se kottyant volna meg annak a motornak...

(#97254) LámaZ válasza runner 125 (#97239) üzenetére


LámaZ
addikt

Vajon az autógyártók miért nem olyan kocsikat gyártanak, amelyeknél nincs szükség utólagos korrózió elleni védelemre?
Mert simán tudnának ilyeneket gyártani, és meg merem kockáztatni, hogy nem is dobná meg olyan nagyon a költségeket. Költői kérdés volt csak.

Legyen minden jó!

(#97255) tboy93 válasza LámaZ (#97254) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ki venne új autót ha 25 éves rozsdamentes verdák lennének az utakon? :DDD

(#97256) Declare válasza LámaZ (#97254) üzenetére


Declare
őstag

En könnyen el tudom kepzelni, hogy komolyan megdobna az auto arat. Azert ugyan olyan teherbirasu es tulajdonsagu anyag az lehet, hogy csak valami speci kompozit lehetne....

Nekem azt mondta az autoszerelö, amikor a kocsi aljan a rozsdara racsodalkoztam, hogy "persze hogy rohad...ez egy opel" :DDD "...de ne aggodjak, mire a rozsda miatt elrohad az alja, mar reg a kukaban lesz a motor"... :DDD Hat gondoltam magamban, nem vagy egy kicsit kiegve? :DDD de aztan amugy siman lehet, hogy igaza van :)

[ Szerkesztve ]

(#97257) Kbali válasza LámaZ (#97254) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gyakorlatilag már nincs rá szükség - szinte az összes márkánál 12 éves átrozsdásodás elleni garanciát adnak, ki vesz már 12 évre autót ;]

(#97258) Kbali válasza tboy93 (#97248) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez teherautó - simán lehet, mert a Mercinek is rugalmas szerviz periódusa van - és vagy bizonyos idő letelte után vagy km-nél a vezérlés szól, hogy csere. Ha nem hiszed, kérd el tőle a szervizkönyvet.
A furgonoknál pont ezzel szoktak a gyártók reklámozni, hogy az előírt karbantartó anyagokat használva milyen ritkán kell rendszeres szervizre menni (40-100e km). Ráadásul ezekben általában nem 3-4 liter olaj kering, mint egy átlag személyautóban.
SZVSZ el kellene már hinni az autógyártóknak, ha arra vállalnak garanciát, hogy rugalmas a szervizintervallum. Persze ez megint a hazai tulajok olcsójánoskodása, hogy jó lesz okosba' 10 ezrenként a bármilyen minősítésű olajat cserélgetni, mert úgy olcsóbb.

(#97259) tboy93 válasza Kbali (#97258) üzenetére


tboy93
nagyúr

De ha van olyan olaj amit 100k km-enként kell cserélni, akkor miért nem mindenki olyat használ?

(#97260) Declare válasza Kbali (#97258) üzenetére


Declare
őstag

Mire vallal garanciat? :) Az elsö par evre igen....addig ha nem cserel olajat is elmegy mnden. Itt a kerdes azon van, hogy vajon a 5-8-10-12 eves autonak mi lesz a motorjaval/turbojaval stb....amikor a garancia es egyebek mar senkit nem erdekel, ellenben nagyon szivesen motor generalozzak neked az ilyen olyan nyügökkel telelevö motorodat.

(#97261) Kbali válasza tboy93 (#97259) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem csak az olajtól függ, hanem az eszköz egészében van úgy tervezve - lásd a Renault anno hiába emelte meg a csereperiódust 30e km-re, ha semmit egyebet nem tettek mellé - volt is belőle gond.
Declare - meddig vállaljon garanciát? Ezer évig, 20-ig? Megtehetné - vidd márkaszervizbe az autót minden évben, de beépítik az eladási árba is - lásd. Kia - elég egy véletlenül kihagyott (túlhordott) szerviz és máris ugrott a 7 év garancia (ami nem is teljeskörű)...

[ Szerkesztve ]

(#97262) footy válasza TaaT (#97251) üzenetére


footy
addikt

Igaza volt a srac fonokenek a legtobb virus levego utjan terjed :D

(#97263) Declare válasza Kbali (#97261) üzenetére


Declare
őstag

A kerdes egyszerü. Az autogyarto azt mondja, mit kell tenned ahhoz, hogy az elsö par evben ne menjen tönkre az autod. Öt ennyi erdekli.
Mi meg arrol beszelgetünk, mit erdemes tenni egy idösebb motorral (hasznalt autoval), hogy meg par evig lehetö legnagyobb valoszinüseggel müködjön megfelelöen, minnel kisebb raköltes mellett. Ebböl a szempontbol viszont eleg egyöntetü mindenki abban, hogy nem a +30k olajcsere intervallum a legjobb ut (sezemlyautok eseten).

(#97264) LámaZ válasza tboy93 (#97255) üzenetére


LámaZ
addikt

A kérdés jó, de ki merne arra tippelni, hogy a mai ismert kapitalizmus meddig bírja még?
Azt egyébként aláírom, hogy akár 25 évre sem érdemes autót építeni, mert addigra elavul. Azonban, 10 évre már simán lehet, SŐT, TOVÁBBMEGYEK, szerintem itt is elő fog kerülni a modularitás, amikor könnyebben tudod majd cserélni az egyes részegységeket, nem lesz szükség akkora szakértelemre, mint manapság. Az autószerelőknek még maximum 50 évet adok, a szakmájuk így, ebben a formában meg fog szűnni. Szerintem ők is érezhetnek valamit, azért dolgoznak olyan drágán. ☺

Legyen minden jó!

(#97265) hdman válasza Declare (#97228) üzenetére


hdman
őstag

Nagyon durva :)

Ötletem sincs, vagy talán:

:DDD

Sopron city :)

(#97266) TaaT válasza LámaZ (#97264) üzenetére


TaaT
veterán

Van az a kategória ahol érdemes 25évnél tovább tervezni egy autót.

"még maximum 50 évet adok, a szakmájuk így, ebben a formában meg fog szűnni."

Ma egy átlag ember (egy abszolút hozzánemértő) egy asztali gépet nem tud összerakni. Miből gondolod hogy egy autót össze tud majd?

Give them hell Ukraine!

(#97267) Qru


Qru
MODERÁTOR

Akksiból milyet ajánlotok?

Egyelőre Exide meg Yuasa van célkeresztben de lehet tudok szerválni olcsón Bosch-t. Az nagyon elgya?

Gépkönyv 55D23L 48Ah-sat ír (MT-re, AT-re 52-est) így inkábbb 50-esekkel szemezek biztos ami biztos.

#nincsbennetarcsi

(#97268) TaaT


TaaT
veterán

"Eladóvá vált szeretett autóm,az auto ugymond a "szemem fénye" volt,de tényleg!Az auto teljesen egyedi még egy ilyen nem jön veled szembe,aki ismer az tudja hogy elég sokba van nekem ez az auto"

Ezt a dumát :O

Give them hell Ukraine!

(#97269) TaaT válasza Qru (#97267) üzenetére


TaaT
veterán

52Ah, ez a bububa menne?

Give them hell Ukraine!

(#97270) Qru válasza TaaT (#97269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. 48-at ír MT-re 52-t az AT-sre a gépkönyv.

#nincsbennetarcsi

(#97271) LámaZ válasza TaaT (#97266) üzenetére


LámaZ
addikt

Gondolj bele, hogy régen mennyi autó volt az út szélén műszaki hiba miatt. (Most legfeljebb baleset és torlódás miatt vannak leállások, de már ez sem fog sokáig menni.)
Én 8 éve járok egy autóval úgy, hogy műszaki okokból egyszer sem kellett menet közben megállnom.
Magyarán: a szerelési feladatok gyakorlatilag beszorultak az autószerelő műhelyekbe. A következő lépés az lesz, hogy visszaszorulnak a gyárakba. Vigyázat, futurológus vagyok! :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#97272) Mágus2 válasza Kbali (#97258) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

El kell hinni az autógyárnak?

Mutassak pár példát, azokból akik elhitték? Gyári olajjal, gyári intervallummal.

[ Szerkesztve ]

(#97273) Trolee


Trolee
aktív tag

Sziasztok!

Féltestvérem autóját készülök átvenni hamarosan, szerintetek hogyan lenne a legolcsóbb az átírás, üzembentartóival, kölcsönadással stb.?
És ha igen, miután én megvettem, majd ő vesz egy másik autót, akkor neki emiatt lesz valamilyen plusz költsége biztosításban vagy valamiben?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#97274) TaaT válasza Qru (#97270) üzenetére


TaaT
veterán

Elég kevésnek hangzik, én tuti nagyobbat raknék bele. Persze max akkorát ami még belefér az akkumulátor tálcába.

Mágus, enyémbe mekkora volt a gyári? Nem találom a neten. :B

Give them hell Ukraine!

(#97275) Kornel válasza TaaT (#97274) üzenetére


Kornel
veterán

az enyémbe azt se tudom hol az akksi :D

(#97276) tboy93 válasza Mágus2 (#97272) üzenetére


tboy93
nagyúr

ez nagyon komoly :Y

(#97277) raczger


raczger
őstag


Ezt most direkt, vagy...? :D (Délután a Váci úton.)
Egyébként van erre rendelet vagy szabály, tehát ez szabályos lehet?

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97278) grabber válasza raczger (#97277) üzenetére


grabber
addikt

"...és olyan helyen legyen, ahol könnyen leolvasható."

Ez minden,csak nem könnyen leolvasható :(

(#97279) TaaT válasza raczger (#97277) üzenetére


TaaT
veterán

Simán lehet valaki megtréfálta.

Give them hell Ukraine!

(#97280) Qru válasza TaaT (#97274) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ne sajnáljam belőle a 60-asat?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97281) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Pár napja beszéltünk,hogy ideális első autónak a swift és végül abba maradtunk ,hogy akkor swift lesz..

Most még egy kérdésem lenne..

Melyik éri meg jobban úgymond vezetési élményre,komfortra,stb mert ahogy látom ez is hasonló árba van..

Egy 316i compact
vagy egy swift 1.3 8 vagy 16v?

Az érdekel inkább,hogy ha valami elromlik akkor mind a kettőhöz van e rendesen alkatrész és normál árban vagy nincs? (swifthez tudom,hogy van).

Teljesítmény érdekel mert az egy dolog ,hogy 1.6 de ha néha előzésre kerül a sor vagy hirtelen kell majd gázra lépnem,hogy kijussak egy veszélyhelyzetből mennyire alkalmas erre a 316i(gázreakció-gyorsulás)?

Illetve a meghibásodás.. Milyen gyakran szoktak ezek meghibásodni függetlenül attól,hogy jó állapotú autót fogok e ki?

Meg összeségében mennyire "autó" ez az autó tehát mik a vélemények róla? Van annyi hely benne mint egy swiftbe bal1 be?

Egyelőre ennyi lenne a kérdésem..

:R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97282) Kornel válasza roberto211 (#97281) üzenetére


Kornel
veterán

bmw-t suzuki áron?
nem jó ötlet :)

(#97283) TaaT válasza Qru (#97280) üzenetére


TaaT
veterán

Simán, én egyhatba 69 majd 64Ah-t raktam.

Give them hell Ukraine!

(#97284) roberto211 válasza Kornel (#97282) üzenetére


roberto211
őstag

Régi e36 compactot?? Lehet azért már.. Még ha itt is nem akkor Németországba biztos..

Mik róla így a vélemények??

Suzuki felé hajlok inkább de ez is "tetszik" úgymond aztán érdekel miket szoktatok mondani róla..

Főleg az érdekel amit kérdeztem előző hsz-embe...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97285) Tsebacsi válasza roberto211 (#97281) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a compact BMW nem igazi BMW ám, nagy bukta volt, ronda is, rossz is. Ráadásul a "prémium" némethez minden jóval többe kerül, mint egy suzukihoz. Vegyél 1.3 16v-t, az a kis kasztnit rendesen viszi, ésszel hajtva megy az rendesen, a BMW sokkal kevésbé, nagyjából 11,5 alatt van százon, a swift tuti jobb ennél, érzésre legalábbis. A hátrány, hogy a régi swift pályán irtó zajos, szélzaj, motorzaj, stb. És papírból van :(

Inkább sima e36-ot!!!

És itt a compact silány teljesítménye: zeper

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97286) roberto211 válasza Tsebacsi (#97285) üzenetére


roberto211
őstag

Hát azt sejtettem,hogy nem "Igazi" BMW de gondoltam hátha megéri suzi helyett. :D

A "papírból van" meg ahogy olvastam a compactra sőt az egész e36 szériára igaz az a baj. :)

Tehát akkor ahogy olvasom nem érdemes a suzuki helyett compactot venni.. Sejtettem amúgy de hátha..

Gyorsulásra szerintem meg nem csak érzésre hanem élesben is jobb a swift.. Ültem már suzukiban pedig az csak ezres volt és az is tudott aratni ha úgy volt, meg gázreakciói is jók voltak..

Szerk: Sima e36 al az a baj,hogy 1.6 szerintem kevés neki nagyobb motorra meg már több költség van. 1.6 fölött kezdőautónak nem szeretnék..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97287) TaaT


TaaT
veterán

Bedobom ide is ezt a kérdést.

Hűtő takaró? Pro-kontra?



Give them hell Ukraine!

(#97288) Trolee válasza roberto211 (#97281) üzenetére


Trolee
aktív tag

Szia!

Véleményem szerint jobb lenne a BMW, de nem ezzel a motorral, nagyon gyenge ekkora kasznihoz,
a Suzit pörgetni kell, és megy, bár nem erőgép egyik sem,
de szerintem utóbbi menetteljesítménye jobb, és kevesebbet is eszik.
Ill. mivel gondolom 12+ éves autókról beszélünk, amik között sok a kintről behozott,
friss jogsis suhancok által széthajtott, szétrohadt BMW, így megbízhatóság alapján,
és mivel szerintem fiatalabbat tudnál venni, egyértelműen a Suzuki lenne ésszerűbb.
Alkatrész van mind a kettőhöz, ezen ne múljon a döntésed.
Egyértelműen a Suzuki a megbízhatóbb, ezt nem kell magyarázni. :)
Méretben nincs nagy különbség, kicsit nagyobb a 3-as, de ha n ha a Swift kicsi, az is az lesz.
A BMW szebb, masszívabb autó, biztonságosabb autó,
a Suzuki azoknak való akik A-B-be akarnak jutni, és nem a vezetési élményért vesznek autót,
hanem az olcsó fenntarthatóság miatt.
Én a Suzukit ajánlanám, de ez csak az én véleményem.

A menetteljesítményről, és egyéb adatokról itt találsz infókat, ha nem a legfiatalabb autókat keresed: [link]

[ Szerkesztve ]

(#97289) MunezXBK válasza roberto211 (#97286) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van olyan egy 1.000-es Suzukinál, hogy gázreakció? :D

(#97290) Kornel válasza MunezXBK (#97289) üzenetére


Kornel
veterán

próbáltad már?
60-ig otthagyja bármelyik 1.6-ost.

(#97291) roberto211 válasza Trolee (#97288) üzenetére


roberto211
őstag

Nálam is suzuki a nyerő eddig és az is lesz szerintem csak kérdeztem,hogy melyik lenne jobb választás de ezt megkaptam akkor :) (suzuki)..

Milyen motorral vennél e36ot? 2ezres?

Illetve melyik kivitelt? Sedan v Compact?

#97289) MunezXBK: Van igen.. Mivel 5évig olyanunk volt ezért tudom,hogy van..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97292) Kornel válasza roberto211 (#97291) üzenetére


Kornel
veterán

sokkal jobb autó a bmw, ha nem is igazi bmw a compact, de ennyiért csak leharcoltat kapnál, ha normálisat akarsz, akkor *2

(#97293) hobizoli válasza Kornel (#97290) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hahahaha :DDD :DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#97294) roberto211 válasza Kornel (#97292) üzenetére


roberto211
őstag

Németországba kapnék 400 ért kb normálisat ,nem? Mert akkor ha oda kerül a sor egy ismerősömmel behozatnék mivel ugye én külföldön nem vezethetek egy évig. :( Azt hiszem friss jogsisoknál így van.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97295) Trolee válasza roberto211 (#97291) üzenetére


Trolee
aktív tag

A 318is 140LE alatt nem érdemes szerintem rajta gondolkodni, ez sem eszik többet a 316-nál, viszont lényegesen jobban megy. És mindenképp benzinest vennék.
Az hogy milyen kivitelben veszed, a te döntésed, függ attól hogy hány személyt szeretnél vinni(mennyit), nekem a sedan sokkal jobban tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#97296) Kornel válasza hobizoli (#97293) üzenetére


Kornel
veterán

nem turbost.
1.6 lonyal szivokat, euro sok normakkal visszafogva.
egy jo ezres swift megindul rendesen a rovid valtonak es a porgos motornak koszonhetoen.
nem a 90%-ot kepviselo lepukkant szethajtott szrokrol beszelek.

(#97295) Trolee : kiszamoltad mennyi behozni, es mennyi a regado?
minimum +200k-val szamolj.

[ Szerkesztve ]

(#97297) tomiii. válasza Trolee (#97295) üzenetére


tomiii.
aktív tag

szerintem ezzel mindenki így van, csak a compactok azért jóval "butábbak". beltér is, futómű is, helykínálat is, kinézet is :D

(#97298) roberto211: egy-két éjszaka gyakorolsz valami parkolóban, hogy milyen ha megcsúszik, és ha netalántán normálisan közlekedve lenne valami megcsúszás legalább nem ér váratlanul, korrigálsz és mész tovább.

[ Szerkesztve ]

(#97298) roberto211 válasza Trolee (#97295) üzenetére


roberto211
őstag

Hátsó kerékkel nem fogok fejen állni első kanyarba télen? Természetesen nem barom módra mennék de gondolom télen ha normálisan mész akkor is lehet csodákat észlelni hátsó kerékmeghajtásnál.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#97299) #16514048 válasza roberto211 (#97291) üzenetére


#16514048
törölt tag

Én E36-ból a 140 lovas 318is-t venném (vagy 318ti compact, ugyanezzel a motorral). Ezzel azért már megy is az autó, de nem fogyaszt annyit mint a 6 hengeresek.

Egyébként szerintem az E36 nem rossz választás ha kifogsz egy jó darabot. Igényesebb autó mint a Swift, nyilván valamivel drágább is fenntartani, de alkatrész van hozzá. Ha az olcsóság és a minél nagyobb megbízhatóság fontosabb, akkor viszont inkább Swift, ezt neked kell eldönteni.

#97298 Nyilán máshogy viselkedik egy hátsókeres, ésszel kell vele menni, de annyira azért nem veszélyes. Nekünk Sierránk van már vagy 13-14 éve, még nem álltunk vele fejre télen, pedig azt sem lehet mondani hogy valaha is a legjobb gumik lettek volna rajta. Cementes zsák tényleg segít. :)

#97302 Őszintén szólva fogalmam sincs. :B

[ Szerkesztve ]

(#97300) Qru válasza TaaT (#97287) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagy hidegben előnyös mert hamarabb bemelgszik a motor ugye, előbb lesz fűtésed is. Hosszabb távokra nem tenném fel, azért mégis csak ott kapja a levegőt a motor és igazából ezek a modernebb autók már kétkörös hűtési rendszerrel üzemelnek tehát gyorsan bemelegszik az amúgy is.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.