Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97451) Zola007 válasza tomcsi23 (#97447) üzenetére


Zola007
veterán

fasza
nem elég hogy a gatyám rámegy minden szemüveg-csináltatásra, mert a dioptriámban csak a 2db lencse 60.000 keret nélkül, még legyen nálam tartalék is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97452) bitpork válasza Zola007 (#97451) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet én emlékszem rosszul, de ezt mintha mindig is a kresz része lett folna :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97453) alázógyík válasza Zola007 (#97451) üzenetére


alázógyík
őstag

Veszel Tescoban 1db 500Ft-os olvasót, ott a tartalék és kész...

(#97454) Ck.


Ck.
addikt

Uraim,

Kérlek beszéljetek le, vagy rá a fél év használatra, kipróbálásra szánt Wankel motoros RX-8-ról. Utána adnám is tovább és cserélnék vmi hagyomásabb gépre vissza. 2004-2006-os modelleket 70-80 ezer mérfölddel nevetséges áron, 500 ezer Ft-nak megfelelő összegért tudnám venni, friss műszakival és még jelenleg hibáktól mentes motorral. Pár hónap használatig is meg lehet egy ilyen motorral szopni, vagy a motor cseréhez vagy teljes felújításhoz vezető szopórollernek vannak még előjelei és túl lehetne közben még adni rajta, mielőtt beüt a balhé? Vagy egyik pillanatról a másikra is bekövetkezhet?
Nagyon piszkálja a fantáziámat egy kis próba erejéig. :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#97455) vendingo válasza Ck. (#97454) üzenetére


vendingo
veterán

Az a baj vele, hogy ha megveszed és még hiba nélkül is fut, akkor utána megszenvedsz a továbbértékesítésével.
Eladhatatlanok, főleg sok kilométerrel.
A másik, hogy zabálja az olajat meg a benzint.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#97456) parandroid válasza Ck. (#97454) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Rossz helyre jöttél. Vedd meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#97457) runner 125 válasza Ck. (#97454) üzenetére


runner 125
nagyúr

Menj el vásárlási szándékkal, ülj bele, próbáld ki és búcsúzz el tőle, de pénzt ne adja érte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97458) tomiii. válasza molnarpeter (#97337) üzenetére


tomiii.
aktív tag

erre azt írta a gumis ismerősöm, akinek most lett meg a szakmája, de már 1,5 éve benne dolgozik, hogy:
"Elvileg kordszál hiányos lehet meg öreg a gumi.de van új guminál is h az összetételnél ilyen"

azt írta általában az utolsó eset

ha már megvolt válaszolva akkor bocsi :B

(#97459) Morris válasza Ck. (#97454) üzenetére


Morris
veterán

Nem nyugszol mi? ;]:D

(#97460) DZs válasza trassher (#97439) üzenetére


DZs
senior tag

Cetlivel a forgalmiban már nem kell a kötelező befizetését igazolni. Igazoltatáskor a rendőr elektronikusan kérdezi le, hogy állsz a díjjal.

[ Szerkesztve ]

(#97461) Ivan15 válasza parandroid (#97450) üzenetére


Ivan15
senior tag

nem olyan sok helyen kötelezö -eldugott hegyi kis utakon, ahol tabla van-, es ott is csak nagy hoban szabad feltenni, ill autopalyan es föuton meg akkor sem, ha sok ho esett.. . - viszont talaltam olyan oldalakat a neten, ahol azt irtak, kötelezö Mo-n hogy bennt legyen - de ha nem, akkor jo, örülök..

[ Szerkesztve ]

(#97462) MunezXBK válasza DZs (#97460) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De előtte elkéri, hogy ne kelljen dolgoznia. :D

(#97463) meroly válasza trassher (#97439) üzenetére


meroly
veterán

Kötvényesedés után küldeniük kell egy díjigazolást amit majd mutogatni tudsz meg rajta van a díjrendezettség záró időpontja stb stb.

Impossible is nothing

(#97464) Zola007 válasza bitpork (#97452) üzenetére


Zola007
veterán

jah, csak eddig sose kérték.
11 éve vezetek szemüveggel, a tartalékot otthon tartom
az autó viszont közös használatú, tehát nincs mindig nálam, azaz vihetném magammal állandóan vagy csináltassak még egyet

#97453) alázógyík: mondasz valamit :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97465) Zola007 válasza Ck. (#97454) üzenetére


Zola007
veterán

Van az egyik topikban egy corres78 nevű srác, neki van egy RX-8a krédezd őt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97466) trassher válasza DZs (#97460) üzenetére


trassher
addikt

Igen ezt értem csak nekem nem cetlim van hanem egy zöld "kártyám". Azt elég nehéz lenne betuszakolni a forgalmi tartójába, mondjuk még olyanom sincs mivel az okmányirodában nem adtak. :DDD
Mondta bent az ügyintéző hogy küldenek majd postai úton is igazolást, remélem az már kisebb méretű lesz. Elég nekem a határon mindig bemutatni a zöld papírt nem hogy még itthon is azt lobogtassam.
Eddig ugye ahhoz szoktam hogy jött a csekk és azt vagy személyesen fizettem a postán vagy neten keresztül és a szelvényt szépen beraktam a helyére a forgalmi mellé.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#97467) Ivan15 válasza parandroid (#97450) üzenetére


Ivan15
senior tag

meg azert is lenne nagy szopas, mert a gyarto szerint nem rakhatok fel holancot 16-os kerekekre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97468) Tsebacsi válasza Ck. (#97454) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én azt olvastam róla, hogy élvezeti faktorban nagyon jó a kocsi, minden másban csak a probléma lesz vele, előttem a hozzáértők leírták már: Olajat, benzint eszi, motor nagyon hamar tönkremegy, kevés az alkatrész hozzá és drága, plusz a kutya se veszi majd meg tőled. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97469) tboy93


tboy93
nagyúr

Na megjöttek a gátlóim. Néhány kérdés felvetült bennem, egyrészt olyan furán néznek ki :DDD azt se tudom hogy ez most tényleg első gátló-e vagy hátsó. Másik, alapvetően azért kell új gátló mert folyik belőle az olaj, tehát olajjal töltött gátlóim vannak elöl. Na erre meg az van ráírva hogy gázzal töltött. Szóval mindkettővel töltve van, vagy van ilyen meg olyan is illetve ha olajjal töltött volt akkor jó a gázos is? :F

(#97470) vendingo válasza Tsebacsi (#97468) üzenetére


vendingo
veterán

Motor alkatrészen kívül mindent kapni hozzá, mert annyit bontanak szét belőle, hogy dunát lehet velük rekeszteni.
Sokan a motorcsere helyett inkább a bontót választják, vagy kiárulják alkatrészenként.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#97471) raczger


raczger
őstag

Na most mértem először telitankos fogyasztást, 7.19 literre jött ki, volt ebben minden.

Más: Tegnap eladtuk az autónkat, 25 évig volt nálunk, sajnos muszáj volt már lecserélni :( Pedig gondolkoztam rajta elvinni veterán korig és amennyire lehet megcsinálni. [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97472) tboy93 válasza raczger (#97471) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az nem szar fogyi egy 2.0(?) benzinestől :K Nekem az 1.4 eszik majdnem ennyit városban.

(#97473) dedike válasza raczger (#97471) üzenetére


dedike
addikt

Ha a fotón látható állapotban volt, nekem nem tudtak volna annyit ígérni, hogy odaadjam.... :N

Jó szerencsét!

(#97474) DeFranco válasza raczger (#97471) üzenetére


DeFranco
nagyúr

*sóhaj*

(#97475) raczger válasza tboy93 (#97472) üzenetére


raczger
őstag

:K Igen. 2.0 benyás, mondjuk én az agglomeráció szélén lakok, de azért 1-2 hetente járok vele Bp-en is, de többnyire haladósabb részeken szoktam vele menni.

(#97473) dedike : A képet tegnap csináltam, mielőtt elvitte. Sajnos voltak hibái, első kerékcsapágy és lengéscsillapító cserés, motoron is van mit csinálni (elvileg gyújtáskábel, szelepfedéltömítés és vezérműtengelyszimmering). A vicc az, hogy a motorról a problémát leírtam a hirdetésbe, a telefonba pedig a többi hibáját is elmondtam, csak egyetlen egy ember jött megnézni (olyan érdeklődő kismillió volt, aki ígérte, hogy jön megnézni), el is vitte, igaz, kicsit nyomott áron.

(#97474) DeFranco: Hát még itthon mekkora sóhaj volt tegnap. Sajnos apám, aki mindig szerelte, csinálgatta, óvta az autót, a nyáron meghalt, utána pár nappal mondta be az unalmast a motorja és már nem mertünk vele menni, bevállalni meg nem akartuk a javíttatását. :(

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97476) TayRol válasza raczger (#97471) üzenetére


TayRol
veterán

nekem most csak városban 10.2. néha nyomom neki, amúgy nyomatékból megyek.

(#97477) raczger válasza TayRol (#97476) üzenetére


raczger
őstag

Az teljesen jó szerintem a 2.3-astól, kíváncsi vagyok az mennyit eszik autópályán vagy vidéki utakon, azt nem mérted még?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97478) TayRol válasza raczger (#97477) üzenetére


TayRol
veterán

holnap irány zeg az m7-esen, vasárnap vissza, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#97479) tboy93


tboy93
nagyúr

Nekem most hogy jön a tél, megy felfele a fogyim. Nyáron városban 6.5 volt, most lassabban megyek és 6.95. Pályán 140-150 körül 4 fő + csomagokkal 7.33, 130-al 6.24 :Y

(#97480) kovacsroli válasza tboy93 (#97479) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nekem is, pontosan így :K
Nyáron 6.2-6.6, most a legutóbbi 2 tankolásom 7.2-7.0 volt város-vidék ~fele-fele

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#97481) TaaT válasza tboy93 (#97469) üzenetére


TaaT
veterán

"Szóval mindkettővel töltve van, vagy van ilyen meg olyan is illetve ha olajjal töltött volt akkor jó a gázos is?"

Mind2vel töltve van. :K
igen, be lehet rakni gázosat az olajos helyére.

Give them hell Ukraine!

(#97482) TaaT válasza Tsebacsi (#97468) üzenetére


TaaT
veterán

Azt azért hozzá kell tenni hogy a wankelnél az olajfogyás nem hiba hanem feature, motorolajat fecskendeznek az égéstérbe.

Give them hell Ukraine!

(#97483) nesa válasza tboy93 (#97469) üzenetére


nesa
veterán

Ez valoszinu inkabb olajos lesz, a gazos altalaban erossen rug kifele, ujonan atvan pantolva, ezen meg semmit nem latok.

(#97484) tboy93 válasza TaaT (#97481) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi :R

valami "gas" volt ráírva :DDD de nekem mindegy, csak legyen jó a verdába :U

[ Szerkesztve ]

(#97485) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Nekem , hogy beállt a hideg idő és szinte csak városban mentem így óra szerint 8,6 ,de amúgy 8,9 -re jött ki a fogyim . CR-V 2.2 I-CDTI

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#97486) TaaT válasza nesa (#97483) üzenetére


TaaT
veterán

Igazad van, az enyém is így jött. [link]

Give them hell Ukraine!

(#97487) runner 125 válasza jozefgucci1 (#97485) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon korrekt.
A mai 215-235-ös gumikkal felszerelt, 1,5 tonna feletti SUV-ok-nál nem szabad elvárni az 5-6 litert.
Hidegben a HR-V is kicsit többet szlopál, legutóbb 7,9-re jött ki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97488) TayRol válasza jozefgucci1 (#97485) üzenetére


TayRol
veterán

ha ennyi a 2.2 dízel, akkor nem is olyan gáz a 10.2 a 2.3-as benzinesemtől.:)
ja, és ez a 215/45R17-es nyári gumikon volt, ám tegnap felkerült a 15-ös téli, meglátjuk a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#97489) runner 125 válasza TayRol (#97488) üzenetére


runner 125
nagyúr

CR-V-ről van szó, Accord-ban, vagy Civic-ben biztosan jóval alatta eszik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97490) parandroid válasza runner 125 (#97489) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De ha már ekkora gumiknál (215/45 R17), meg 1,5t önsúlynál járunk, akkor itt egy kisebb benzines: 3,5 hónap, illetve 6.300 km megtétele után 8,39l/100km-nél járok az 1,8-as Mazda 5-tel. Ha nem városi forgalom, és kimondottan rövid utak, akkor autópálya 130-140 között (a 6k-ból 4k km biztosan autópályás, hosszabb távú fogyi). Board computer ennél kicsit kevesebbet, 8,1-et mutat.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#97491) jozefgucci1 válasza TayRol (#97488) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Az a "baj" hogy nekem a téli is 235/60 R18 -as mint a nyári mert az előző tulaj ekkorát vett rá viszont legalább jó gumit. Michelin latitude ment rá még egy teles gumi sincs mert novemberben vette és februárban már a kereskedésben volt a kocsi. Tehát nekem a fogyim így nem fog változni szerintem .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#97492) runner 125 válasza parandroid (#97490) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az is korrekt, főleg benzinesből, de biztosan kisebb autó, mint a CR-V, és sokkal jobb a légellenállása, illetve nincs plusz, folyamatosan hajtott kardántengely.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97493) TayRol válasza jozefgucci1 (#97491) üzenetére


TayRol
veterán

Ah, értem. :)

(#97494) parandroid válasza runner 125 (#97492) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért mégiscsak egy buszról beszélünk...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#97495) Qru válasza runner 125 (#97487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én megkímélem magam ezektől, ha üres tankolok ha nem nem. Alighanem sírnék ha kiszámolnám a fogyim... Legalábbis volt amikor számoltam akkor a sírás kerülgetett konkrétan. :D

#nincsbennetarcsi

(#97496) Kornel


Kornel
veterán

én még akarok javítani a mondeo fogyiján, a szokás EGR lefalazással, legalább ennyit se fog kormolni, mint most.

(#97497) tboy93 válasza Kornel (#97496) üzenetére


tboy93
nagyúr

dízel korom nélkül? :Y smoke&charm nem lenne rád túl büszke

;]

(#97498) tomiii. válasza nesa (#97483) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a gázos gátló is olajos

(#97499) Kornel válasza tboy93 (#97497) üzenetére


Kornel
veterán

most se kormol nagyon.
de egr dugózás után a látható korom meg szokott szűnni.

(#97500) Mágus2 válasza Kornel (#97499) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] ;) Nem az EGR miatt kormol. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.