Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97951) bitpork válasza endruboy1 (#97950) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A listádból egy nem rohadó corolla kell neked. Audinál vannak ... négykarikás költségek. Trafók, futómű pl.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97952) endruboy1 válasza bitpork (#97951) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hm. De igazából ilyen költségek a Corollánál is lehetnek csak valamivel kisebb eséllyel, nem? Szóval kockázatosabb. Persze gondolom jó kérdés, hogy mennyivel. Audinál majdnem biztos, hogy mondjuk egy százasnál többet kell majd rá költenem összességében teszem azt az első 1 évben vagy ennyire nem borús a helyzet?

(#97953) bitpork válasza endruboy1 (#97952) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A3-am még nem volt. A6 és passat igen. Mindkettőnek a futóműve odafigyelést igényel itthon. Ha az a3 motorja ugyanaz az 1.6 mint az a4ben akkor ott pl a gyújtótrafók szeretnek meghalni és egyesével nem cserélhetőek. Nekem érzetre az 1.6 102 LE-s nagyon ... nem lomha, inkább nyögvenyelős volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97954) endruboy1 válasza bitpork (#97953) üzenetére


endruboy1
senior tag

Igen azt olvastam, hogy az 1.6 nem gyorsul olyan eszeveszetten mint ahogy kéne. Ez önmagában nem baj ha tudja az autópálya alap tempót, nem vezetek "sportosan" és a korlátozásokat is betartom. Előzni gondolom azért nem volt tragédia vele?
Futómű csere feltételezem a legdrágább, de azt ha egyszer kicserélem 5-6 évig azért csak működik nem? Mennyi annak a cseréje saccra?

A Corolláról amúgy tudsz valamit mondani még? Annyira nem ismerem, egy haveromnak volt egy időben. Csak az a bajom vele, hogy a belseje elég puritán szerintem és kívülről se tetszik igazán.

(#97955) tomiii.


tomiii.
aktív tag

még nyáron írtam ide, hoyg haverom E30-át ellopták, de nem rég fel tették eladásra, sajnos elborult az agya és rögtön írt a tagnak, hogy érdekelné és meg venné, mikor lehet megnézni? csak sajnos a nevét felismerték, hirdetés eltünt, csávó is törölte magát facebookról. a rendőrség tudja a címet, de azt mondtak nem találtak semmit és azt mondták, hogy nem tudnak mit csinálni.

ezt az ügyet nem lehetne valahogy megpiszkálni? volt valakinek hasonló problémája?

[link]
[link]
[link]
[link]

toronymerevítő egyedileg gyártott, a motort is haver tette bele, többi képen látszódnak horpadások is, amik megegyező helyen vannak, szelepfedél elején is látszik a képeken a kopás

nekem hihetetlen, hogy ennyiben megmarad a dolog.. :W

ENU-005 rendszámot valaki megnézné ügyfélkapun?

[ Szerkesztve ]

(#97956) nesa válasza tomiii. (#97955) üzenetére


nesa
veterán

Ez az ize a haverod a kepeken?

(#97957) killer1203 válasza bitpork (#97953) üzenetére


killer1203
senior tag

B5 és B5.5 -ös Passat mennyire vállalhatók 900 ezer 1 millió körül ? De leginkább B5 ennyiért. 1.9 TDI 110LE és az 1.9 PDTDI vel nézegettem őket.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#97958) Tom5 válasza nesa (#97956) üzenetére


Tom5
addikt

;] :DDD

(#97959) footy válasza endruboy1 (#97954) üzenetére


footy
addikt

A Corolla egy unalmas, de megbizhato es praktikus auto. Az Audi pedig meg 1x evesen is tudja a premiumerzest(vagy legalabbis egy reszet) viszont ennek ara van.

(#97960) raczger válasza tomiii. (#97955) üzenetére


raczger
őstag

"A keresésnek nincs eredménye. Ilyen adatokkal autó nincs forgalomban, esetleg elgépelt valamit."

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#97961) bitpork válasza endruboy1 (#97954) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hangsúlyozom, nem A3 tapasztalat, de nekem évente egy 100-160k gyártótól és típustól függően amit a futóműre költöttem, költök. Igaz én heti szinten járok úttalan utakon a család miatt ( ezért kellett az emelt hasmagasság).

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97962) bitpork válasza killer1203 (#97957) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már van vállalható belőle. A 110 lovas a legjobb megbízhatóság szempontjából, de nagyon nézed át mert ezt ha valóban jó, nem szokás eladni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97963) DeFranco válasza vogelzsig (#97937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azonos személy azonos írásképe azonos tollal 7 teljes éven keresztül, egyszer nem volt szabadságon egyszer nem sietett jobban, egyszer nem tartotta ferdén a szervizkönyvet.

Seems totally fcukin' legit :D

Ez a becsnep akkora troll, hogy hihetetlen :))

(#97964) TayRol válasza DeFranco (#97963) üzenetére


TayRol
veterán

gyűrődés, kosz, és hajtogatás mentes, eredeti szervizkönyv.

(#97965) Tsebacsi válasza TayRol (#97964) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az enyém se koszos, igaz a gyűrődés más tészta :D Bár majd megnézem lehet az sincs. Adnak a kocsihoz szép kis tartót a könyveknek, én abban tartom a szekrényben :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97966) bitpork válasza TayRol (#97964) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Természetes, hiszen frissen nyomtatva az eladásra :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97967) DeFranco válasza Tsebacsi (#97965) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem is a szekrényben van, soha nem töltetem, a javításokról kapott munkalapokat számlákat viszont megőrzöm, azt bármikor ráborítom az érdeklődőre ha kéri.

(#97969) Tsebacsi: persze, ez így van. Mindegy, nem akarom eladni, de ha úgy alakul, akkor itt van, meg lehet nézni, aztán el lehet dönteni, hogy figyelembe veszi vagy nem. Én még ennyit sem láttam, amikor megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#97968) TayRol válasza Tsebacsi (#97965) üzenetére


TayRol
veterán

Na oké, a 16 éves G Astrámnak is megvolt, bőr tokban tároltam, de látszott rajta (ami ezen nem), hogy nem mostanában készült.:)

(#97969) Tsebacsi válasza DeFranco (#97967) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az is egy megoldás, az a baj, annyi a visszaélés, hogy az ember már szinte nem hisz semminek, még egy szervízkönyvnek se :(

(#97947) m3tr0 : Lenne fölös 5 misim és nem lenne asszony, szerintem mennék megvenni játszósautónak :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97970) Tothgera30 válasza .mf (#97946) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hogy pontosítottad a dolgot, és kiderült terepre nem is igazán mennél, és az élvezeti faktor többet számít, akkor egy ilyen, vagy ilyen Legacy-val se járnál rosszul, főleg manuális váltóval. Ami viszont még határon mozog, az a 4motion Passat. Sajnos Audi Quattroból nem igen van szedán, összekeres használtan. A Lancer Evo-k és WRX STI-k kissé túl vannak árazva, már csak a múlt miatt is. Ott 5m fölött találni olyat amit megnézni érdemes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#97971) tomiii. válasza nesa (#97956) üzenetére


tomiii.
aktív tag

nem, de szívesen találkoznánk vele, csak a rendőrség nem adja ki a címet :D érdi lakos

(#97960) raczger:köszi, akkor ez megint eltünt

[ Szerkesztve ]

(#97972) werszomjas válasza tomiii. (#97971) üzenetére


werszomjas
őstag

Írjatok a tolvajkergetőknek (történettel együtt), ők percek alatt megtalálják kép alapján, hogy ki ez a személy.

üdv

(#97973) Typhoon47 válasza DeFranco (#97963) üzenetére


Typhoon47
őstag

Bélyegző mindenhol tökéletes 45 fokban, mintha gép ütötte volna végig...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#97974) sasa134 válasza endruboy1 (#97948) üzenetére


sasa134
addikt

5 evig hasznaltam 2001-es evjaratu, 1.6-os A3-at. Szerettem, gondom sem volt vele, most adtam el szeptemberben 900-ert. Carat felszereltseg, valos 185ezer km, 2. tulaj, full bör, ülesfütes, teli-nyari gumi szett,stb. Fogyasztast tekintve egyaltalan nem eszik keveset, söt a teljesitmenyehez kepest sokat, vegyesben böven 8 felett, inkabb 8-9l között mondanam, persze labtol függ. 700ert nem tudom mit kapsz, de eselyes, hogy egy lerugott, csak eladasra kivackolt peldanyt. A Corollat vedd sztem.

Avanti Roma

(#97975) endruboy1 válasza sasa134 (#97974) üzenetére


endruboy1
senior tag

Kevesebb extrával, 1-2 évvel régebbieket néztem, szóval nem biztos hogy azért olcsóbb 200k-val a tiedhez képest mert jobban le van harcolva.
Nézek akkor még Corollákat is. És amúgy a 2005-ös (4. gen?) 1.2-es Polo milyen?

(#97976) runner 125 válasza Typhoon47 (#97973) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ki kellene deríteni, h melyik szerelő, szervizvezető aláírása, és vajon ott dolgozik-e egyáltalán 7 éve. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97977) sasa134 válasza endruboy1 (#97975) üzenetére


sasa134
addikt

Olyanom is volt :) 2 evig hasznaltam egy 1.4-es verziot, az se eros, de jobban ment mint az 1.6-os Audi. Az 1.2-eset nem javaslom, az igen gyengus lehet. En szerettem nagyon, remek kis kocsi a Polo, nekem 5 ajtos fekete volt, 16os kerekekkel, jol is mutatott. Ha eleg a merete, akkor mindenkepp 1.4-est nezz. En 2 szemellyel ausztriai sieleseket (tetöbox-al) , nyaralasokat (Olaszo. Szlovenia, CSehorszag, Lengyelorszag) hoztam le vele, ilyen 30-35k km-t tettem bele, szerettem, de nagyobb kellett. A valtoja pl jpobb volt mint az audie, de lehet ez csak a konkret peldanyokra vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#97978) MunezXBK válasza runner 125 (#97976) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Létezik-e? ;]

(#97979) szőröscica válasza runner 125 (#97976) üzenetére


szőröscica
addikt

Alvázszám alapján egyszerűbb lenyomozni szerintem az autót.
7 éves a kocsi, van benne 300 ezer km. Nem hiszem, hogy sokkal több lenne ennél benne.

(#97980) sasa134 válasza sasa134 (#97977) üzenetére


sasa134
addikt

Ja meg annyi, hogy az 1.4-es VW motor szereti csipegetni az olajat, az enyem is igy volt, pedig 65 ezer km-rel vettem, nem egy szethajtott peldanyt, szoval ezt erdemes tudni. Illetve a futomü "kutyacsont" nevü alkatreszei tudnak elfaradni szar utak miatt, attol kopoghat a dolog, hatul leginkabb, azt erdemes meghallgatni vasarlaskor de nem egy draga tetel a csereje.
Olaj tema az 1.6-os Audinal is elöfordulhat. Nekem ott egy apro gondom volt, meghalt a hömerseklet jelado gomba, a hütöviz mindig 0 fokos volt, 1-2 ezer Ft-os tetel a csereje es kb 3 perc munkaidö. Vezerles csere mindket motornal relative egyszerü es arban kb ugyanott van.

Avanti Roma

(#97981) endruboy1 válasza sasa134 (#97977) üzenetére


endruboy1
senior tag

Azt néztem, hogy a Corolla sem eszik sokkal kevesebbet a gyári adatok szerint. Talán 1 literrel százon? Asszem bele kell ülnöm, kipróbálnom mind a kettőt, hogy döntésre jussak.
Mondjuk akkor ezek szerint jobb a Corolla a Polonál, nagyobb nem? Kis autóból is jobb a nagyobb azért :D .

(#97982) sasa134 válasza endruboy1 (#97981) üzenetére


sasa134
addikt

Talan 1x vagy 2x ültem Corollaban, de soha nem vezettem, nem tudok nyilatkozni erröl. Igazabol ugye a Corolla nagyobb, jobban pakolhato, motorikusan rendben van, de belülröl talan nem nyujt olyan minösegi feelinget mint a felsorolt nemetek. Nezd meg mindegyiket es amelyik jobban tetszik, azt vedd.

Avanti Roma

(#97983) Morris válasza endruboy1 (#97981) üzenetére


Morris
veterán

Azt vedd, amelyik tetszik. Ha ajánlás alapján vásárolsz és nem tetszik, akkor nem lesz öröm vele az élet, hiába megbízható.

(#97984) endruboy1 válasza Morris (#97983) üzenetére


endruboy1
senior tag

Igen ebben igazatok van. igazából az Audiban még nem is ültem, csak van egy vonzódásom a német márkák felé, főleg az Audik tetszenek. Tudom ez rossz beidegződés :D . Ugyan akkor szeretnék jól választani és erős szempontok ugye a megbízhatóság és a fogyasztás is. Az leegyszerűsítené a dolgot ha az Audiba beülve rájönnék, hogy nem tetszik de valamiért úgy érzem erre kicsi az esély :D .

Ha teljesen elvonatkoztatunk az általam felsorolt típusoktól, lenne olyan amit ennyiért Ti vennétek azokon kívül esetleg?

(#97985) tboy93 válasza endruboy1 (#97984) üzenetére


tboy93
nagyúr

Első autónak, ha megbízhatót keresel és amire nem kell ráköltened az összes fizud az pl. a G astra. Honda Civicet is ajánlanám, ha lenne normális állapotú, de nincs.

(#97986) jozefgucci1 válasza endruboy1 (#97981) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Most nyáron adtam el a 2004-es Corollámat 1.4 benzin amit nagyon szerettem . Első tulaj voltam és a szokásos olaj+ szűrőkön kívül nem cseréltem rajta semmit . Megbízható ,de valóban unalmas autó . Foogyasztás nekem városban 7,0-7,5 körül alakult . Városon kívül 6 liter . Pályán kényelmesen elment 130-at és még lehetett benne beszélgetni is . Összességében összerakott kocsi nem lenne vele baj ha sikerül egy jó példányt kifogni . Viszont 700K kevés lesz szerintem !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#97987) endruboy1 válasza tboy93 (#97985) üzenetére


endruboy1
senior tag

Aha ez az Astra se csúnya. De ha jól látom ez többet eszik mint a Corolla?

jozefgucci1: Igazából a 700-at is picit sokallom. Ez csak a vételárra gondoltam, tehát ha utána kell valamit cserélni rajta az még ezen felül belefér egy bizonyos - nem túl magas - határig. Szal mondjuk 100-nál semmiképp nem költenék többet rá, de alatta beleférhet. Nem is arról van szó, hogy nem lenne keret rá, hanem hogy nem éri meg egyrészt ilyen idős kocsira költeni másrészt nekem, mivel nem használnám annyit, hogy megérje sokat költenem rá.

(#97988) TaaT válasza bitpork (#97961) üzenetére


TaaT
veterán

"Hangsúlyozom, nem A3 tapasztalat"

Inkább azt hangsúlyozd hogy az A3 mk1 az négyesgolf padlólemez és a közelében sincs a passat/A6 kettős kereszt lengőkaros futóművének költségeihez. ;)

Give them hell Ukraine!

(#97989) endruboy1 válasza TaaT (#97988) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ez nekem kínai volt, ez akkor most jó vagy rossz az A3 javára? :D

(#97990) Morris válasza endruboy1 (#97989) üzenetére


Morris
veterán

Nagyon jó! :K

(#97991) kenguru99 válasza endruboy1 (#97989) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Az A3 olcsóbban fenntartható mert egyszerű az első futóműve. Nincsenek benne a drága alumínium lengőkarok.

(#97992) TaaT válasza endruboy1 (#97989) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor úgy mondom hogy olcsó és igénytelen a futóműve az egyes szériás A3-nak. :)

Give them hell Ukraine!

(#97993) endruboy1 válasza TaaT (#97992) üzenetére


endruboy1
senior tag

Értem és a hasonló korú A4-re ez igaz?

(#97994) TaaT válasza endruboy1 (#97993) üzenetére


TaaT
veterán

Nem. Az is kettős keresztlengőkaros mint a passat/A6. :D

Give them hell Ukraine!

(#97995) bitpork válasza TaaT (#97994) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak ott lyukadunk ki h az audi egy szar, pláne ha dízel :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97996) TaaT válasza endruboy1 (#97993) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy ha kifogsz egy olyat aminek rendben van a futóműve és nem jársz sokat rossz úton akkor akár több évig elmászkálhatsz fűtűműhiba nélkül.

Give them hell Ukraine!

(#97997) TaaT válasza bitpork (#97995) üzenetére


TaaT
veterán

Felesleges általánosítani, fontosabb az adott típus jellemzőinek a felvázolása. :)

Give them hell Ukraine!

(#97998) endruboy1 válasza bitpork (#97995) üzenetére


endruboy1
senior tag

Benzinest szeretnék amúgy, ezt nem írtam.

(#97999) !Overdose! válasza endruboy1 (#97987) üzenetére


!Overdose!
őstag

Vásárlás után 100k nem biztos, hogy elég lesz. A szokásos vezérlés, szíjak, folyadékok, szűrők, gyertyák cseréje önmagában simán meghaladhatja ezt az összeget és akkor még nem beszéltünk arról, ha esetleg javítani is kell valamit, esetleg gumit kell venni rá.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#98000) DeFranco válasza !Overdose! (#97999) üzenetére


DeFranco
nagyúr

...de fél literrel kevesebbet fogyaszt ezt vedd figyelembe ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.