Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97401) Tsebacsi válasza #03969024 (#97397) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Így már akkor nekem is világos, köszönöm! :C :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#97402) tboy93 válasza Kickass (#97400) üzenetére


tboy93
nagyúr

vagy ebayről 600 HUF ingyen postával, ha ráérsz :))

(#97403) hdman válasza vendingo (#97345) üzenetére


hdman
őstag

hosszbordás szijat és főtengely szijtárcsát cserélnek, mert mindkettő kopott volt. Kíváncsi leszek.

Sopron city :)

(#97404) trassher válasza albiosz (#97386) üzenetére


trassher
addikt

EÜ doboz, háromszög, izzókészlet, láthatósági mellény, pótkerék, emelő. Nem mind kötelező de mindnek megvan a helye a kocsiban és jó ha van.
Nekem még vontató kötelem is van a pótkerék fészkében. Mindkét vége le van ragasztva így nem kalamol ha rossz az út.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#97405) TaaT


TaaT
veterán

KGFB

Felmondáshoz be kell menni személyesen a biztosítóhoz?

Give them hell Ukraine!

(#97406) hdman válasza hdman (#97403) üzenetére


hdman
őstag

Kész is van, most hozta a kocsit. Mentem egy próbakanyart, hibátlan. Azt mondták hogy jo lett, hidegen indítva jo volt. Az 1500-at fordulat környéki régóta meglévő kis cicergés is megszűnt :))

Sopron city :)

(#97407) molnarpeter válasza TaaT (#97405) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Levélben, vagy talán akár e-mailben is le lehet mondani.

(#97408) TaaT válasza molnarpeter (#97407) üzenetére


TaaT
veterán

Tehát az nem probléma hogy a városban nincs kirendeltségük?

Give them hell Ukraine!

(#97409) m3tr0 válasza TaaT (#97405) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem.
De jobb ha rábízod egy alkuszra,utána minden évben letudják majd mondani és újrakötni a kgfb-det.
Ehhez csak egyszer kell elküldeni nekik egy alkuszi megbízást.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#97410) TaaT válasza m3tr0 (#97409) üzenetére


TaaT
veterán

Alkusz = pl netrisk?

Give them hell Ukraine!

(#97411) m3tr0 válasza TaaT (#97410) üzenetére


m3tr0
senior tag

netrisk,pba.
mindkettő jó, mi mindkettővel kapcsolatban vagyunk és eddig semmi baj nem volt soha.

mod: nem baj,hogy nincs. Ha belegondolsz furcsa lenne ha csak olyan biztosítónál köthetnél kgfb-t ami van a lakóhelyeden.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#97412) TaaT válasza m3tr0 (#97411) üzenetére


TaaT
veterán

Ok, csak azért kérdeztem mert a legolcsóbb ajánlatot az astra tette a jövő évi biztosításra, neki meg szegeden van legközelebb irodája. De ezek szerint mindegy hogy van vagy nincs.

Give them hell Ukraine!

(#97413) bitpork válasza TaaT (#97412) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én egy éve náluk vagyok. Bánom is meg nem is. Olcsó, de olvastam rémhíreket a kifizetésekkel kapcsolatban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97414) m3tr0 válasza bitpork (#97413) üzenetére


m3tr0
senior tag

Erre írtam egy sort..de kitöröltem.
Nincs valami picivel drágább de nevesebb biztosító? :U
(Uniqa,Allianz,Aegon)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#97415) TaaT válasza bitpork (#97413) üzenetére


TaaT
veterán

Biztos kicsit olyan mint régen a máv.

Give them hell Ukraine!

(#97416) bitpork válasza m3tr0 (#97414) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez egy hosszú sztori. Én csak ügynökkel, személyesen intézem ezeket a dolgokat. Felhívom oszt megcsinálja. Na most amikor vettem Domit, hívtam, mondta vigyem a papírokat elintézi. Dolgom volt, a páromat küldtem. Hazajött mondta hogy 7,5k, én örültem. Csak az ügynök elfelejtett szólni hogy már nem a Gerenáli-nál van :( Iza meg nem tudta hogy mire hogyan figyeljen, és átkötni csak januárban fogok tudni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97417) MunezXBK válasza bitpork (#97413) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én meg 2 éve. Kifizetéssel sincs gond, hidd el.

(#97418) bitpork válasza MunezXBK (#97417) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért az sokat mond amikor az anyavállalat honlapja azzal indított h, akinek van pénze kifizetni egy mittoméén milyen repülő baleset károsultjainak sokmillió eurót, ott nincs gond, akkor azért valami megmozdul az emberben :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97419) Qru válasza bitpork (#97413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

KGFB-nél az a lényeg, hogy az okozóé hol van. Az, hogy te hol vagy mindegy mert ha nem fizet nem neked nem fizet. Érti?! :)

#nincsbennetarcsi

(#97420) TayRol válasza Qru (#97419) üzenetére


TayRol
veterán

csak anno a MÁV-osokat majdnem meglincselték a helyszínen, mikor a cég csődöt jelentett, de egy tag kárt okozott. :) én maradok a K&H-nál.

(#97421) bitpork válasza Qru (#97419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És ha azóta van vadrács Domin, amit maximálisan kihasználok? :U ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97422) runner 125 válasza Qru (#97419) üzenetére


runner 125
nagyúr

Evidens, ezért nem érdekel soha h milyen no name biztosítót ajánl fel a netrisk, vagy a biztositas.hu. Ha, ott a legolcsóbb, ott kötöm meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97423) Qru válasza bitpork (#97421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem is kell kgfb. :D

mod:

runner: Ezzel én is így vagyok. :K

TayRol: Emlékszem, de az igazából nem is volt biztosító klasszikus értelembe véve csak egy biztosítási egyesület.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97424) LógaGéza válasza m3tr0 (#97411) üzenetére


LógaGéza
addikt

És ha ugyanannál a biztosítónál a legolcsóbb, ami most van? Akkor kell valamit csinálnom?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#97425) TayRol válasza Qru (#97423) üzenetére


TayRol
veterán

Persze, csak azért az tanulságos volt.

(#97426) Qru válasza LógaGéza (#97424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell akkor semmit. Egyszerűen nem mondod fel és automatice meghosszabodik.

TayRol: Ismerőst hívtak oda melózni de mikor kiderült, hogy a fizu egy résszét zsebbe kapná a MÁV-nál azt mondta, hogy na neee...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97427) Zola007 válasza Qru (#97419) üzenetére


Zola007
veterán

egyik ismerős anno megtört egy komolyabb Mercit.
Ha gagyi biztosítónál van, a benga állat tulaj tuti megkeresi utólag. Így is f.s.tt egy kicsit tőle, míg le nem zárult az ügy.
Az ilyen "apróságokat" is érdemes figyelembe venni, nem csak azt, hogy hol adják 3 ezerrel olcsóbban a kötelezőt.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97428) Kornel


Kornel
veterán

első fogyasztásom a mondeoval 50% bp / 50% országút 7 liter rátankolva.
reális?
2.0 tddi

[ Szerkesztve ]

(#97429) rgqjx válasza Qru (#97426) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nem biztos. Van amikor fel kell mondani a szerződést és ugyanott újrakötni, mert amit felajánl az drágább, mintha újrakötöd. :O

(#97430) nesa válasza Kornel (#97428) üzenetére


nesa
veterán

majd 4-5000km utan lesz kb pontossabb adat, mennyi az annyi, nekem most igy al.

(#97431) runner 125 válasza Kornel (#97428) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem igen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#97432) Kornel válasza nesa (#97430) üzenetére


Kornel
veterán

persze nyilván, de nem kíméltem, mentem rendesen, ráadásul akkora dugók vannak a hungárián mostanában, hogy közbe kiolvasnék egy könyvet is, ha nem lenne phabletem, amivel elszórakozok közben.
de ahogy látom az autósok 50%-a ugyanezt csinálja dugóban :)

(#97431) runner 125:szerintem a súly miatt nem nagyon fog kevesebből kijönni, majdnem 1600 kg.

[ Szerkesztve ]

(#97433) m3tr0 válasza LógaGéza (#97424) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ha a biztosítód küldte ki a jövő évi árat és aszerint is ők a legolcsóbbak akkor hagyd.
De ha ránéztél neten a várható árakra,akkor bizony újra kell kötnöd.
Sajnos ez ilyen rohadtul nem logikus döntése a biztosítóknak,hogy megtartsák az ügyfeleket.
Ez van. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#97434) nesa válasza Kornel (#97432) üzenetére


nesa
veterán

Orszaguton szerintem elmesz majd vele 5,5 korul is , az enyem az a baj hogy nem eleg hogy majd 1,7T meg nagy szeltolo is.

Igaz nekem mind2 kocsira aprilisba kell kotni de nekem olcsobb lett, a tipom cirka havi 600ft:) persze nem szarozok mind 2 kifizetem egesz evre.

[ Szerkesztve ]

(#97435) tboy93 válasza m3tr0 (#97433) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 a biztositok ebbol a szempontbol eleg rohadekok, munkatarsam 60k-t fizetett elso evben, masodik evre kuldott neki a biztosito egy 50.000-es eves ajanlatot. Majdnem el is fogadta, de elotte ranezett neten es lass csodat, ugyanannal a biztositonal 33k-ra jott ki az eves koltseg. Felhivta oket hogy hat `hogyisvanez` es mondta neki a no, hogy ez naluk igy van, ha ujrakoti a biztositast akkor 33k, ha meghosszabbitja akkor 50k. Nagyon resen kell lenni!

(#97436) bitpork válasza nesa (#97430) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tök vicces ez a tankolósdi. Én is elkezdtem nézni de csak akkor tankolok telire , amikor mennem kell valami tényleghosszabbra, amúgy csak 10-15-20k-t nyomok h legyen mit elégetni. De ez meg annyira pontosan adja a km-t hogy 14 literre jön ki a fogyasztás :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97437) nesa válasza bitpork (#97436) üzenetére


nesa
veterán

En az esetek 99% ba tele csapom a tankot, az 1% ha nagyon kell a nafta es csak valami atbaszos/nekem nemtetszo kut van a kozelbe.

(#97438) bitpork válasza nesa (#97437) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj ha telirakom képes vagyok egy sarokra is kocsival menni :B Ez egy jó kontroll, mert így a zasszony használja el vásárlásra :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#97439) trassher


trassher
addikt

Akiknek a K&H-nál vagy KGFB-a azoktól kérdezném hogy csak zöldkártyát adnak és viszlát? Ma voltam bent befizetni a díjat és csak egy pénztári befizetésről szóló A/4-es nyomtatványt kaptam + a zöldkártyát. Postán utána nem küldenek valamit ami belefér mondjuk a forgalmi tartójába?

Redmi Note 7

(#97440) molnarpeter válasza MunezXBK (#97338) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha már itt tartunk, a korábbival ellenkező forgásirányban felrakott gumi hogyan mutatna? Csak azt tudom, hogy nem egészséges, de képet nem találtam.

(#97441) MunezXBK válasza molnarpeter (#97440) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom. :N

(#97442) molnarpeter válasza MunezXBK (#97441) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elsősorban azért kérdezem, mert puklis gumit láttam kiszúrtat, kátyúzottat is, de ilyen homorodást még soha korábban.

(#97443) Zola007 válasza molnarpeter (#97440) üzenetére


Zola007
veterán

meg kell simogatni a gumit
nem viccelek, ha legalább pár ezret futott egy gumi, de még nem jár a vége felé, akkor mindkét irányba végigsimogatva a futófelületet és az oldalfalát, érezni melyik volt a futásirány.
ha más nem, elviszed egy gumishoz, ő megmondja, bár az "eljárás" hasonló lesz :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#97444) TaaT válasza molnarpeter (#97442) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem valamiért úgy rémlik hogy több gumin is láttam ilyen homorú részt, nem biztos hogy hibás. Holnap majd ránézek a kerekeimre.

Give them hell Ukraine!

(#97445) hobizoli válasza TayRol (#97420) üzenetére


hobizoli
nagyúr

viszont amig nem volt a MAV, addig lazan 2-2.5x ennyik voltak a KGFB-k szogugyanarra az autora, hujere kerestek magukat az arkartelezve meg ugyis, hogy a szervizek is lehuztak oket a g.cibe a javitasi araikkal

emlexem nekem az 1.9TD Tipo a AllianzHungaria-nal 31k/volt per negyedev...es nem voltam Malus-ban sem ehhez
Bp-i 30 ev alatti juzerrel
es legolcsobb sem volt sokkal 30k alatt, a tobbi meg ettol csak feljebb

aztan jott a MAV a 2/3 meg 1/2 araival, es lesoporte a piacot nagyjabol 2 ev alatt, es ha nem sikkasztanak benne a tulajok, akkor akar meg ma is mehetne a bizniszuk

erdekes modon utana ezek nagy nevu biztositok, mint az Allianz meg tobbi is maris tudott MAV szeru arakkal is dolgozni, most meg mar siman az alatt is vannak, mint a MAV arai voltak
(mikozben realerteken nezve meg annyit sem fizetunk az inflacio meg a kereset emeledesek miatt ma, mint kb 10 eve)

több drón kell ;P

(#97446) Ivan15


Ivan15
senior tag

Kötelezö téli tartozeka egy autonak 3,5t alatt Magyarorszagon a holanc? Igen vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#97447) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok, mijalófax ez, hogy tartalék szemüveg is kell a vezetéshez?
Fokozott ellenőrzés.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#97448) MunezXBK válasza Ivan15 (#97446) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem.

(#97449) TayRol válasza tomcsi23 (#97447) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem kontaktlencsém van, gondolom ahhoz tartalék szemüveg. Ha kiesne, kell valami. Amúgy támogatom a dolgot, főleg a lámpák miatt.

(#97450) parandroid válasza Ivan15 (#97446) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, viszont ha a rendőr azt mondja, hogy hólánc nélkül nincs tovább, akkor visszafordulsz, vagy ott alszol. Nyilván épp ezért nem sok értelme van állandóan a kocsiban tartani, viszont én nov-feb (a mai világban inkább március) között, illetve általában amíg a téli gumi van fent, magammal szoktam vinni. Külföldön viszont sok helyen kötelző, tehát ha mész valahova, mindenképpen be kell szerezni egyet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.