Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Manitou válasza Boxer001 (#7947) üzenetére


Manitou
addikt

Voltam bankba , végül Erste Tőkevédett Kamatoptimum alapba tetem a lét.
Vagy a másik opció az aktív betét lett volna, de ez jobb választásnak tűnt.

(#7952) attiati válasza amargo (#7950) üzenetére


attiati
veterán

Hát amilyen minimális pénzbefektetéssel hatalmas előnyre lehet szert tenni... Tuti a nyelvtanulás az elsők között van. Sajna ott nem is a pénzbefektetés a sok, hanem az idő. Ha már órabért is számolnánk (mennyi lóvét lehetne keresni, amíg tanulunk), akkor már nem olyan fényes a helyzet.
Mindenesetre jól megfizetném, ha valaki egy csettintésre odavarázsolna a fejembe egy perfekt kínai, angol, arab, spanyol, hindi, orosz nyelvtudást :D
Mekkora lenne már úgy jelentkezni állásokra, hogy az önéletrajz pár sorból állna: "anyanyelvi szinten beszélem a világ 5 leggyakrabban beszélt nyelvét. Ha kö' valami, hívjá'."

(#7953) amargo válasza attiati (#7952) üzenetére


amargo
addikt

Egyértelműen az idő a legdrágább, de ezt mindenkinek maga kell megoldania/gondolnia.
Én 5 éve fedeztem fel, amit anyukám mindig mondogatott: "csak a tudást nem tudják elvenni".

Szakmailag mindig lesz hova fejlődnöm, de nem árt kamatoztatni is tudni.
Igen jó lenne egy ilyen összetett nyelvtudást. Jelenleg kevesebbel is beérnem :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7954) attiati válasza amargo (#7953) üzenetére


attiati
veterán

Picit közhelyes ez a mondás, de anyukánk szájából mindig elfogadtuk.
A valóságot azonban jobban tükrözi, ha módosítod: "Csak a tudást nem tudják elvenni. De ne aggódj pici fiam, elveszik az magától is" :D

A tudást el nem veszik, csak elveszik.

[ Szerkesztve ]

(#7955) attiati


attiati
veterán

Nagyon durván felülteljesít a ft.
Mai miniparában 0,3% gyengülés eur-al szemben.
Nemhogy azonos súllyal követnénk régiós devizákat a parában, de még felül is teljesítjük őket. Pár hónapja erre mutattunk volna egy 2%-os esést.

Arany el is rugaszkodott a betontámaszáról :)

[ Szerkesztve ]

(#7956) amargo válasza attiati (#7954) üzenetére


amargo
addikt

Én is sokáig érveltem ezzel :)
Aztán úgy vagyok vele, addig is amíg van, legalább kihasználom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7957) Hasaggymeg válasza attiati (#7955) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

És mi van a dollár vagy euróban tartott pénzel?Milyen hatással lesz ezekre a valutákra ha tényleg elkezdenek kilépegetni az eurózónából?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7958) concret_hp válasza Hasaggymeg (#7957) üzenetére


concret_hp
addikt

egész európa csődje lenne ha valaki kilépne az eurozonából, szóval ilyen nem lesz

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7959) attiati válasza Hasaggymeg (#7957) üzenetére


attiati
veterán

Euró forint árfolyam rendesen beszűkült egy háromszögbe az elmúlt 1,5 évben, szinte már a végletekig, alig van a háromszög csúcsában hely. Ez most elég vagy-vagy helyzet.

A másik kérdésre: attól függ ki lép ki :) Ha a selejtet kilökik (Görögo., Írország) akkor az szerintem jót tenne az eurónak. Ha a németek mondják be az unalmast, és márkát akarnak újra, akkor az nem tesz jót az eurónak. Szerintem inkább a selejtet fogják kilökni, mert Németo.-ról szól az egész EU, tudják ők érvényesíteni az akaratukat kellőképpen.

Ja és ha sor is kerül ez utóbbira, úgy fogják időzíteni, hogy addigra ki tudjanak szállni minden görög eszközből.
Elég pofátlan egy helyzet amúgy: közös EU alapból, közös EU pénzekből mentik a görögöket, veszik az államkötvényeiket, vagy hitelt nyújtanak nekik, miközben Európa egyes nemzeteinek bankjai meg szépen kimenekülnek közben a görög eszközökből.

[ Szerkesztve ]

(#7960) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az egyiptomi hisztinek szerintetek lesz hatása az árfolyamokra?

less qq more pewpew!

(#7961) LOTR válasza Overlocker (#7940) üzenetére


LOTR
addikt

axa bank, azt hiszem a mindenkori alapkamat mínusz 0,75% és látra szóló kamat van
[link]

esetleg egy tartós befektetési számla is jó lehet talán, de ebben nem vagyok biztos, hogy ilyenkor hozzá lehet e nyúlni

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#7962) attiati válasza Polacheck (#7960) üzenetére


attiati
veterán

Nem lenne jó, ha egyértelműen emiatt indulna meg egy hosszabb ideig tartó esés. Úgy értem, ha valami háború törne ki.

Ha hetekben gondolkodsz, akkor még nem dőlt el, kellene hozzá az esés folytatódása, a péntek egyelőre egy egynapos csoda.

(#7963) Hasaggymeg válasza attiati (#7959) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Euró forint árfolyam rendesen beszűkült egy háromszögbe az elmúlt 1,5 évben, szinte már a végletekig, alig van a háromszög csúcsában hely. Ez most elég vagy-vagy helyzet."...
Ez a (2) mondat magyarul? :F
Ott a másik topikban mintha jobban szót értenénk. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7964) attiati válasza Hasaggymeg (#7963) üzenetére


attiati
veterán

:)
[link]

Itt egy szép nagy háromszög 1,5 éve, amiből se le, se fel nem akart eddig kimenni. Mondjuk ne kérdezd, hogy ha kimegy, akkor mivan, és meddig megy? Mert annyira nem hiszek ebben a formációban, sztem túl egyértelmű a szereplőknek.
A nagykönyv szerint a háromszögnek be kell rajzolni a legnagyobb magasságát, ami még a két szár közé esik. (valahova a 316 ft-os árfolyamcsúcstól lefelé az alsó szár szemközti pontjáig ~239). És ezt a magasságot (kb 77 egység) el kell tolni a háromszögből való kitörés pontjához. És ahova mutat az eltolt magasság, addig megy, az a célár.
A nagykönyv azt is mondja, hogy a háromszögön belüli vízszintes távolság 2/3-a körül meg kell történni legkésőbb a kitörésnek. Ezen is bőven túl vagyunk már. Téves kitörések előfordulnak.

Én csak annyit látok, hogy a háromszög tetejénél beléptek a piacra a ft vevők, alsó pontjánál az eladók.
Olyan szempontból szimbolikus, hogy a mélypont a válság előtti aranyélet utolsó napjai, a csúcspont a válság tetőfoka volt, és most a kettő közötti területre egyre inkább beszorul, összenyomják, mint egy rugót.

[ Szerkesztve ]

(#7965) Hasaggymeg válasza attiati (#7964) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ó így már teljesen érthető! :U Olyan ez mint a keljfeljancsi mikor vízszintesből elengedik,majd nagy kilengései egész gyors és kicsikre zsugorodnak mielőtt egy újabb fricska (értsd válság) be nem lódítja megint.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7966) stangli


stangli
senior tag

Az aranyról egy kis infó

Tudtátok, hogy Mátyás Fekete seregének a havi fizuja 74kiló arany volt? :Y

(#7967) concret_hp válasza stangli (#7966) üzenetére


concret_hp
addikt

akkoriban még jól ment ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7968) concret_hp válasza attiati (#7964) üzenetére


concret_hp
addikt

hm ez érdekes az alsó szárról szinte kitör, aztán jóval lassabban esik, ezek sztem az adott parzási pontok. az ábrára nézve arra tippelnék, hogy egy viszonylag stabilabb időszak jöhet, de asszem ez rohadtul nem így működik :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7969) attiati válasza concret_hp (#7968) üzenetére


attiati
veterán

2010 máj-jún. nem volt világpara, csak szijjártó beszéd :D

Illetve a háromszögnek akkor még nem voltak szárai egyáltalán :) Nem is lehetett háromszöget berajzolni. Mondjuk nem hiszek ebben a háromszögben, mert túl egyértelmű.

kép
Inkább amiatt volt volt, mert a világoskékkel jelölt mozgóátlag és a 261-es fibo szint is erősen támasztotta.Lefelé már csak ezek foghatják meg 265 és 261,8 környékén.

(#7970) stangli válasza attiati (#7969) üzenetére


stangli
senior tag

akkor irány 260 :)

(#7971) Hasaggymeg válasza attiati (#7969) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"csak szijjártó beszéd"...a kampánytámogatók felé is le kell róni az adósságokat.Aki ezt tudja az millió(árd)okat szakíthat napok alatt. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7972) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Amúgy most mekkora betétet garantál az állam?Vagy nem is garantálja már?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7973) stangli válasza Hasaggymeg (#7972) üzenetére


stangli
senior tag

Ha jól emlékszem az új törvények értelmében az OBA 100e. euróig garantálja a betét kifizetését...

(#7974) Hasaggymeg válasza stangli (#7973) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

27 millát?! :Y ...mi az OBE? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7975) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Megvan!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7976) stangli


stangli
senior tag

Erősödik a forint – Tények-riport

Az embereknek kell a remény. A svájci frankban eladósodottak számára itt egy kis fény, de az alagút vége még messze van...

(#7977) Hasaggymeg válasza stangli (#7976) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az viszont,hogy senki nem tudja pontosan miért,aggasztó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7978) attiati válasza Hasaggymeg (#7977) üzenetére


attiati
veterán

miért aggaszt? :)

(#7979) prmcsk


prmcsk
addikt

Tanács kéne...

Van egy kis megtakarításom (7 számjegy). Lekötném akár egy évre is, de van e olyan hely, ahol nem írják a lekötés mellé anyám nevét nyolc példányban és jelentenék még az anyósomnak is ?

Van e számszerűségben jelentkező "névtelenségi" határ ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7980) Hasaggymeg válasza attiati (#7978) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mert nem valós gazdasági fejlődés van mögötte,hanem megjósolhatatlan piaci kilengések.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7981) concret_hp válasza prmcsk (#7979) üzenetére


concret_hp
addikt

2 misi felett tartják nyilván kicsit komolyabban.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7982) stangli válasza Hasaggymeg (#7980) üzenetére


stangli
senior tag

A piac a jövőt árazza. Ha látják, hogy jó irányba halad a gazdaság, akkor bizalmat szavaz... Ha pedig valamelyik forradalmár irtó nagy baromságot mond és komolyan veszik, akkor keményen büntet és az idióta gyerek pislog, hogy mi történt...

(#7983) hati válasza prmcsk (#7979) üzenetére


hati
addikt

Magán személyek pénzét nem jelentgetik az APEH-nek, de a pénzmosási szabályok miatt, minden banknak figyelnie kell a pénzmozgásokat és jelenteni, ha gyanusat észlel.

(#7984) Hasaggymeg válasza stangli (#7982) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Értem én azt,de az irány az nem hetente változik így ha komolyan veszik magukat a meghatározó piaci szereplők,a jövőt a tavalyi választások után kellett volna beárazniuk,hisz a FIDESZ nem rejtette véka alá azon szándékát,hogy lehetőleg nagyobb pénzügyi függetlenségre törekszik majd.Szerintem mindig ott van a szubjektív emberi tényező,és a gazdasági elemzőket egy kicsit a meteorológusokhoz hasonlítom,néhány kivételtől eltekintve általában utólag megmagyarázzák miért is történt egy forint gyengülés illetve váratlan csapadék.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7985) stangli válasza Hasaggymeg (#7984) üzenetére


stangli
senior tag

(#7986) attiati válasza Hasaggymeg (#7984) üzenetére


attiati
veterán

Elég váratlan politikai húzásokat lépett meg a fidesz, amire a piac sem számíthatott.
Egyelőre ott tartunk, hogy azonos árazásra került a forint a régiós devizatárshoz, a lengyel zlotyihoz képest. Kiárazták a ft-ból a többletkockázatot, a politikai kockázatot. De a zlotyi és a forint előtt is van még egy nagy akadály. Pontosabban a forintban kettő, amit írtam.

Fundamentálisan jöhetnek még oda-vissza váratlan események, amik azt a két szintet gyengíthetik, vagy erősíthetik. Megszorítások (reform) bejelentése, jegybanktanács összetételének megváltoztatása, magánnyugdíjpénztári beavatkozást az Alkotmánybíróság elmeszeli, különadókat az EU elmeszeli.

más: nem tudom hova tenni azt a nemzetközi helyzetet, hogy a tőzsdék örömködnek, de a carry trade devizák (amik a kockázatvállalási kedv élénkülését mutathatják) nem örülnek annyira ( japán jen, svájci frank). Egyelőre az látszik, hogy nem tőkeáttételből akarnak emelkedni a piacok.
Legalábbis nem úgy, hogy a piaci szereplők alacsony kamatozású devizában eladósodnak, és magas kamatozású devizába fektetik.
Viszont most a jegybankok játszadoznak a tőkeáttétellel. Úgyhogy talán a recept nem változott :)

(#7987) Hasaggymeg válasza stangli (#7985) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Roppant érdekes. :K

(#7986) attiati...ez tényleg olyan sok ismeretlenes egyenlet mint az időjárás.Tele van szándékos és kevésbé szándékosan előidézett tényezőkkel,melyek,ráadásul jórészt tőlünk függetlenek. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7988) concret_hp válasza attiati (#7986) üzenetére


concret_hp
addikt

azt hogyan mérjük, hogy mondjuk a zlotyhoz képest hogyan állunk?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7989) attiati válasza concret_hp (#7988) üzenetére


attiati
veterán

5 eves teljesitmeny En a valsag elotti es melypontja kozotti idoszakhoz kepest szoktam megnezni, hogy most hogy all.

(#7990) concret_hp


concret_hp
addikt

mi a különbség a wire transfer és a direkt bank transfer közt?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7991) attiati válasza concret_hp (#7990) üzenetére


attiati
veterán

ismét ótépé szupport, már a nevében is benne van otpdirekt :DDD

(#7992) concret_hp válasza attiati (#7991) üzenetére


concret_hp
addikt

haggyá má ezzel az ótépéve' :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7993) attiati


attiati
veterán

Ez a búza elég durva cucc. Három-négyszereződnek aztán harmad-negyedelődnek az árak 1-2 év alatt.
Elszálltak a gabonaárak - A rizs lehet a következő?

(#7994) AMD Power


AMD Power
titán

Nem rég beraktam a kis pénzem a K&H biztos betétébe. A kamat persze alacsony de legalább nincs lekötve a pénzem és havi 2x hozzá tudok nyúlni.

De ettől a 4% kamattól nem vagyok elájulva... mit érdemes nézni ,mibe érdemes rakni a pénzt? Lehetőleg ne kelljen évekre lekötni. Meg folyamatosan rakok mellé olyan lenen jó...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7995) grozam válasza AMD Power (#7994) üzenetére


grozam
tag

Üdv!

Valami tuti vállalkozásra van ötletetek? Kevés időm és pénzem van a célra. Viszont a bank szánalmas kamatot ad. Tőzsdézni nem fogok, mert szívtam egy nagyot. (akkor vettem, amikor kezdődött a válság). Fundamenta szerződésem van. (6 hónapja lejárt,ülnek a pénzen). Biztosításom volt, de az gyakorlatilag 0-át hozott. Ötleteket várok. Előre is köszi.

(#7996) stangli válasza grozam (#7995) üzenetére


stangli
senior tag

Ha nincs ötlet, akkor vegyél vállalkozást. :)

AMD Power: tbsz, nyesz, vagy sima lekötött számla 3-6havonta újrakötöd és a felhalmozott összeget mellé csapod... ennél jobb ötletem nincs. Hozzá is akarsz férni, de kockázatot sem akarsz vállalni és mégis magas hozamot akarsz elérni... minden nem megy egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#7997) AMD Power válasza stangli (#7996) üzenetére


AMD Power
titán

Értelek, és igazad is van. Valami tipped ,hogy hol érdemes és mibe?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7998) stangli válasza AMD Power (#7997) üzenetére


stangli
senior tag

Bankbetétre gondolsz?

(#7999) stangli válasza stangli (#7998) üzenetére


stangli
senior tag

(#8000) AMD Power válasza stangli (#7998) üzenetére


AMD Power
titán

Akár igen...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.