Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) sajtos365 válasza aujjobba (#51950) üzenetére


sajtos365
tag

Mert olcsóbb megkérdezni mint fizetni 500 Ft-ot. :DDD

(#51952) aujjobba válasza sajtos365 (#51951) üzenetére


aujjobba
addikt

Mit szeretnel elerni?
Ha ki akarod utalni a penzed nyomd meg a gombot, ha nem akarod kiutalni ne nyomd meg.

(#51953) sajtos365 válasza aujjobba (#51952) üzenetére


sajtos365
tag

Köszönöm, megfogadtam a tanácsod. :)

(#51954) HussarF

Kaptam egy levelet a Vitamin EP-től, amiben ez állt (többek között):

Ne feledje, hogy saját, illetve a munkáltatói befizetések után is jár Önnek a 20%-os, évi max. 150.000,- Ft adójóváírás. Kétéves lekötés esetén további 10%-os adójóváírásban részesülhet!

Most akkor van a 150 ezer forinton felüli adóvisszatérítés is ezzel a lekötéssel? Vagy ez csak egy szerencsétlen fogalmazás?

(#51955) ivana válasza HussarF (#51954) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Ez szerintem elég jól szemlélteti, hogy működik ez.

(#51956) tamast


tamast
csendes tag

Random Capitalnál USA értékpapír vásárlásnál 0,2%, min 2 USD-t írnak. A 2 USD az kb. 300000 Ft-nak a 0,2%-a. Szokott valaki ennél kevesebb összeget rendzseresen befektetni RC-nél vagy megvárjátok, hogy minimum 300e legyen a befektetnivaló?

Van e más díj, amivel számolni kell?

RC-nél lehet USA ETF-t venni?

(#51957) aujjobba válasza tamast (#51956) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem lehet, csak UCITS jelölésűt, euróban.
Annak a vételi jutaléka minimum 6.5€ ennek okán én 1000€ alatt nem veszek.

(#51958) travix válasza tamast (#51956) üzenetére


travix
aktív tag

Én szoktam, szinte mindig, de 400 dodó alá nem megyek ha veszek valamit.

(#51959) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék alapszintű pénzügyi/befektetési ismeretekre szert tenni. Sajnos életemben nem tanultam a témában, így tényleg az alapoktól kéne indulnom. Tudtok esetleg mondani nekem megbízható, érthető Youtube videót/könyvet/bármi forrást (akár angolul) ahol el tudok indulni?
Nem célom, hogy a későbbiekben megélhetésszerűen pénzügyi vonalon tevékenykedjek (pláne nem másoknak tanácsot adni, ezt meghagyom a szakembereknek), viszont a saját pénzemet nem szeretném kizárólag a bankszámlán parkoltatni.
Egyáltalán nem zárkózom el attól, hogy a jövőben egy pénzügyi tanácsadó céget is segítségül hívjak (érdemes? vannak köztük megbízhatók, vagy csak lehúzás megy?), viszont 0 ismeretekkel nem szívesen ülök le tárgyalni senkivel X millió forintok sorsáról.
Köszönöm előre is! :)

(#51960) zharkanyi válasza tamast (#51956) üzenetére


zharkanyi
tag

Szerintem ne centizgess. Semmi nincs ha 100-200eFt-ot befektetsz min 2 USD díj mellett.
Ok, nyílván nem éri meg tízezret befektetni így, de ha azt nézed, hogy napon belül ennek a 0,2%-nak a többszörösével megy fel/le az árfolyam, akkor miről beszélünk?

Ha kihagysz egy +5%-os hónapot, mert a meglévő 200eFt-od mellé még összevártál 100eFt-ot, akkor spóroltál 200 Ft-ot és "veszítettél" 10eFt-ot. Persze a piac lefele is mehet, vagy stagnálhat, de én nem spekulálnék ezen. Mikor van egy számottevő összeg, akkor nyugodtan tedd be.

(#51961) tamast válasza aujjobba (#51957) üzenetére


tamast
csendes tag

Akkor érdemesebb a Degiro-nál számlát nyitni?!

(#51962) sajtos365 válasza tamast (#51956) üzenetére


sajtos365
tag

1% alatt szoktam tartani a bekerülés költségeit, azzal nem lehet gond.

(#51963) mgoogyi válasza Peetey91 (#51959) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

- kiszámoló akadémia youtube-on (bármi nem világos, kérdezel itt a fórumban)
- az ingyenes pénzügyi tanácsadók rendkívül drágák, mert muszáj olyan terméket ajánlaniuk, amiből megélnek az általad fizetett jutalékon keresztül

(#51964) aujjobba válasza tamast (#51961) üzenetére


aujjobba
addikt

Degiro-val az a baj, hogy nincs lehetőség TBSZ-t nyitni.

(#51965) vnorbi válasza tamast (#51956) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha 10 dollár alatt van a részvény ára, akkor még darabonként 1 cent díj van.

USA ETF-et nem tudsz venni, csak európait, amik közt azért bőven van USA indexet követő is. Én 450 ezer körül szoktam ilyenbe tenni, nem összevárva az optimális összeget.

(#51966) tamast válasza aujjobba (#51964) üzenetére


tamast
csendes tag

RC-nél elérhető ETF listát hol találok, amíg nem nyitok számlát? Előptte megnézném mit vehetek egyáltalán.

(#51967) tamast válasza vnorbi (#51965) üzenetére


tamast
csendes tag

RC-nél milyen ETF-et vettél mostanában?

Köszi mindenkinek a válaszokat!

(#51968) Pharaoh válasza tamast (#51966) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

[link]

Keresőbe beíros hogy ETF és kihozza mindet

(#51969) Peetey91 válasza mgoogyi (#51963) üzenetére


Peetey91
senior tag

-Nagyon szuper, pont valami hasonlóra gondoltam! :R
-Értem, köszönöm! :K

(#51970) fess


fess
őstag

RC-n a TBSZ számlára hogyan tudok átváltani, hogy arra vegyek?
GYIK-ban megtaláltam...
Ivana, köszönöm! van átvezetés menüpont, az meglett.

[ Szerkesztve ]

(#51971) ivana válasza fess (#51970) üzenetére


ivana
Ármester

Az alsó sorban van számlaváltás gomb. Meg amikor belépsz megkérdezi melyik számlát szeretnéd nézni. De, hogy a sima számláról, hogy utalsz TBSZ-re az passz, én közvetlen utaltam rá pénzt.

(#51972) vnorbi válasza tamast (#51967) üzenetére


vnorbi
aktív tag

iShares MSCI EM IMI ESG Screened UCITS ETF-et. Tavaly sikerült masszív USA túlsúlyt kialakítani, most építek mellé Emerging Markets-t (EM) is.

Idén az EM már 10%-ot emelkedett, míg az USA indexet követő kb 5%-ot. Valószínűleg sikerült kimaradnom a nagyjából, de nem lesz baj, ha ilyennel bővül a portfólióm.

Ez nem volt náluk korábban, januárban kértem RC-nél. Ennek a típusnak a fejlett részvénypiaci párja az iShares MSCI World ESG Screened UCITS ETF lenne, ezzel kombinálnám, de erről egyelőre úgy tűnik, hogy nem tudom felvetetni RC-hez. Nem kérdeztem még rá, de IB-nél ennek csak az osztalékkifizető változatát látom Xetráról, az osztalék-visszaforgató pedig már ott van náluk az olasz tőzsdéről, így pedig tudtommal lehetetlen küldetés berakatni Xetrára is, hogy onnan majd az RC fel tudja venni.

(#51973) kexksz


kexksz
addikt

BMBL-rol mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#51974) tamast válasza vnorbi (#51972) üzenetére


tamast
csendes tag

USA túlsúlyt milyen ETF vásárlásával érted el? Hogyan oszlik el a portfóliód? Köszi!

(#51975) Kobe válasza kexksz (#51973) üzenetére


Kobe
veterán

eléggé mehh....nekem nemtetszik a cég alapötlete sem, de hát a tinder is ment valamire.
Viszont eléggé meg szokták rángatni ezeket első napokban, jó részük megy egy 20-30% ot lefele mielőtt irányba állna
eredtileg asszem 43-45 dodo körül lett volna offer, most 75ön van, én 50 körül gondolkoznék rajta

(#51976) aAron_ válasza vnorbi (#51972) üzenetére


aAron_
őstag

IB-nél is egy termékkel csak egy tőzsdén lehet kereskedni?

What is your ikigai?

(#51977) fecus


fecus
őstag

Az működik, hogy megnyitom a Random ÉP számlát és egyenesen dollárt utalok az ERSTE ÉP számláról?

Az RC-nél több fajta ETF érhető el mint az ERSTE-nél? Azért az 1 EURO-ért nem mennék át az RC-re az ETF igényekkel, csak ha ott jóval több vagy inkább az ERSTE-nél jóval kevesebb az elérhető.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#51978) PredatorZoli válasza fecus (#51977) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Mindkettőnél jó a választék és ha valami nincs azt fel is lehet vetetni.
A lényegi kölönbség hogy az egyik egy olcsó diszkontbróker banki háttér nélkül, a másik kicsit költségesebb erős banki hátterű bróker. A fő eltérés árban a számlavezetésben van, és kicsi mértékben a vételi és eladási jutalékban.
Nekem személy szerint mindkettőnél van számlám és mindkettővel meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#51979) fess


fess
őstag

Palantir-je van valakinek? Mit vártok a negyedéves jelentés után? Tudom, tudom, kristálygömb, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#51980) vnorbi válasza aAron_ (#51976) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, nem használom az IB-t, de még az utcáról beeső "senkiháziként" is sikerült felvetetnem velük Xetráról olyan ETF-et, ami korábban csak eurótól különböző pénznemben volt meg náluk néhány tőzsdéről.

Egy másik papír felvételébe, ami már fenn volt egy európai tőzsdéről náluk euróért, beletört a bicskám. Pedig ehhez még regisztráltam is egy IB accountot, hátha akkor komolyabban vesznek, de hasztalan volt. Csak azt hajtogatták, hogy ott van a másik tőzsdén, legyen elég az.

Inkább az lehet a szabály, hogy egy termék meglehet náluk több tőzsdéről is, de tőzsdénként különböző pénznemben kell folyjon a kereskedés. De ahogy kezdtem, nincs teljes rálátásom, csak tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#51981) aujjobba


aujjobba
addikt

Mekkora portfóliót tartotok egy brókernél?
Nem tudom érdemes lenne a 100.000€ elérése után máshol nyitni, az OBA védelem végett gondolkodom.
Vagy az adott bróker hátterétől függ?
Jelenleg RC-n van mindenem.

(#51982) fecus válasza PredatorZoli (#51978) üzenetére


fecus
őstag

Nekem megfelel az ERSTE csak az USA jutalék miatt mennék át az USA részvényekért/kel. Én kicsiben játszom és úgy nagyon látszik a 10 v. 2 dollár.
Akkor az ETF-ek maradnak.

Esetleg valaki az első kérdésemre? Tapasztalat?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#51983) PredatorZoli válasza aujjobba (#51981) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én mivel 24 vagyok és adott esetben évtizedek alatt nagyságrendi növekedés is bekövetkezhet amilyen ütemben a BEVA-t nem valoszinű hogy növeik majd, meg sem közelítem a 100 ezer eurot, mert akkor kellemetlen helyzet lenne hogy a protfólió növekedésével akkor ki kéne vonnom onnan valahogy pénzt, ez azért elég macerás, meg nem is ingyenes manővel, ezért én egyelőre 15M-ig töltök egy brókert aztán nyitom a következőt. Ezt eljátszom a 3 jó magyar brókerre aztán majd meglátjuk

(#51984) PredatorZoli válasza fecus (#51982) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egyedi részvények tartására az erste alkalmatlan, aminek csak másodlagos oka hogy magasabb az usa jutalék. Az elsődleges ok az, hogy minden egyes osztalékjóváírásnál levonna valami 7 eurot az osztalékból ami gáz.

(#51985) fecus válasza PredatorZoli (#51984) üzenetére


fecus
őstag

5$-t de stimmel. Még nem vettem osztalékért részvényt, de véletlenül lett egy (Pfizer) és mind felfalta a költség. Most 3 dollárért adóbevallhatok. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#51986) vnorbi válasza aujjobba (#51981) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én szoktam ezzel számolgatni, és arra jutottam, hogy jóval kisebb összeg lenne ilyen szempontból biztonságos. Mert ha ott áll 10-20 évig, akkor 30 ezerből is lesz 100 ezer a tőzsdén (remélem). Ha meg benn van már az elején a 100 ezer, és minden évben átvisszük másik brókerhez a "fölösleget", mert félünk, akkor már lehet olcsóbb, ha eleve ott vesszük meg.

Én most fele-fele arányban tartom OTP-nél és RC-nél, de az elmúlt másfél évben csak az RC-nél növeltem az állományom. Idén ezt folytatom, jövőre megint OTP (esetleg vegyesen).

(#51987) aujjobba válasza fecus (#51982) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet közvetlenül € és $ is beutalni, arra figyelj hogy azt nem az egyéni számlára kell küldeni hanem gyűjtőre, és megjegyzésben kell beírni az ügyfél-/számlaazonosítót.

[ Szerkesztve ]

(#51988) travix válasza fess (#51979) üzenetére


travix
aktív tag

Pont ma vettem vissza, akciós volt. Szerintem nőni fog idén a cég, nem aggódok miatta.

(#51989) vnorbi válasza tamast (#51974) üzenetére


vnorbi
aktív tag

80% fölött van az USA nálam, több ETF-em is van, ami ilyen indexet követ. Ez a mostani állapot:

52,52% iShares USA ESG Scr.
15,57% iShares S&P 500 IT
2,75% iShares S&P 500
2,44% iShares S&P 500 (€)
2,53% iShares S&P 500 CD
1,87% iShares S&P 500 Fin.
2,41% iShares S&P 500 CS
2,83% iShares Healthcare
2,83% iShares Robotics
2,72% iShares Digitalisation
2,20% iShares Ageing
2,25% iShares STOXX 50
2,27% iShares MSCI EM
2,26% iShares MSCI EM ESG
2,55% iShares MSCI World

Az első hét csak USA.

(#51990) aujjobba válasza vnorbi (#51989) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem ezek eléggé átfedőek.

(#51991) vnorbi válasza aujjobba (#51990) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, átfedőek.

Eleinte volt az összevissza csapongás, aztán amikor leesett, hogy ez így nem túl értelmes, azóta próbálom észszerűbben csinálni, de a régebbi vásárlásokat nem adtam el.

Tavaly szinte csak az MSCI USA ESG Screened-ből vettem, most ezt is elengedtem. Egy darabig EM jön, aztán ha már soknak látom, akkor World.

(#51992) Ixion77 válasza fess (#51979) üzenetére


Ixion77
őstag

Nekem van Palantirom, de szigorúan csak hosszútávra gondolkodok vele.
A jelentés után 3 nappal lejár az eredeti befektetők eladási korlátozása, így egy ideig jelentős hígulás várható, mivel jelentősen a kibocsájtási ár felett van az aktuális ára.
Rövid távon borzasztóan túlárazott, így bármerre mehet. Viszont a termék jó, a piac nagy, ezért szerintem hosszú távon jó kell legyen. Főleg ha sikerül valahogy megoldaniuk hogy ne legyen olyan nagy élőmunka-igénye a rendszernek amikor egy új helyen akarják bevezetni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#51993) fess válasza Ixion77 (#51992) üzenetére


fess
őstag

Én is így gondolom, hosszú távon bízok benne.
Ha TBSZ számlán gyűjtőévben kereskedek,azt fel kell tüntetni majd a bevallásban?

(#51994) PredatorZoli válasza fess (#51993) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ha megvárod a tbsz lejáratát akkor nem kell.

(#51995) devast válasza fess (#51993) üzenetére


devast
addikt

TBSZ-en bármikor kereskedhetsz, nem csak a gyűjtőévben. Csak pénzt nem mozgathatsz le a számláról.

(#51996) Zoty4 válasza tamast (#51956) üzenetére


Zoty4
őstag

10$ alatti részvények után darabonként 1 cent díj pluszba rájön vételnél és eladásnál is

(#51997) Ixion77


Ixion77
őstag

Az utóbbi egy hónapban feltűnően lemaradók lettek a Clean Energy ETF-ek. Vajon miért? Véget ért a lelkesedés?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#51998) aujjobba


aujjobba
addikt

Nehezen tudom ertelmezni az Erste kereskedesi rendszereinek leirasait.
Nezem a Netbroker oldalat, de ott csak reszvenyek es befektetesi jegyek vannak felsorolva, ETF nem.
Az Erste Trader alatt mar mondja az ETF-et, de egy halom olyat is ami nem erdekel, CFD stb, mintha ez inkabb az aktiv, napi kereskedesre lenne kihegyezve. A hirdetmenye szerint Xetra-n ETF megbizas dija 0.45% minimum 12 EUR, ami eleg magas.

ETF-ek vasarlasara/tartasara melyik jo? Csak a Trader?

(#51999) #41635072 válasza aujjobba (#51998) üzenetére


#41635072
törölt tag

Netbrokeren nem nagyon vannak ETF-ek.
Mivel elég magas a jutalék, shortra nem jó az Erste egyik platformja sem. Legalabbis nem “kis pénzzel”

(#52000) PredatorZoli válasza aujjobba (#51998) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A sima basic netbrokerben minden benne van, minden etf is (cfd meg ilyen butaságok lehet nem de az nem is érdekel engem pl). Illetve gyakorlatilag bármit fel is vesznek.
Ha a számlanyitást online kezdeményezed(netbroker online díjcsomag) akkor a vételi jutalék 0,3%, min 7 eur xetrán (ahol az összes etf van)

ui:A többi platformjának nem tom mi értelme(trader stb), azok kereskedésre és alternatív befektetésekre valók tudtommal...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.