Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) mgoogyi válasza emvy (#33750) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Lehet, nem próbáltam még a külföldöt, csak ismerőseim vannak kint és nem nagyon akarnak visszajönni.
Illetve egy van, aki Spanyolországban dolgozott pár évet és hazajött.
Annyiból szerencsém van, hogy itt Szegeden is van jó állás és nem szeretnék Pesten élni.

[ Szerkesztve ]

(#33752) DanielLong válasza attiati (#33741) üzenetére


DanielLong
senior tag

Most már 1 éve Grazban élek, MSc után rögtön itt kezdtem dolgozni nagy multinál a szakmámban, gyakorlatilag rögtön a háromszorosát keresve az otthoni junior béremnek. A lakhatás és a lakás árak kb budapesti szintűek, így itt tényleg 3-4-szer gyorsabban össze lehet rakni a házra valót, ha az ember spórolósabb. Párom tanár lesz, ha mondjuk ő is kijönne és a szakmájában helyezkedne el, akkor itt jobb életszínvonalon 10 év alatt meg tudnánk spórolni szerintem 100 milliót gyerek nélkül. Otthon mondjuk talán 20-at. Más kérdés, hogy otthon a tanári szakma miatt vidéken is ugyanannyit tudnánk kb. félretenni, mint Budapesten, így akkor már sokkal szívesebben mennénk vidékre. Egyelőre a terv, hogy majd hazamegyek, ha végez az egyetemmel.

Viszont az kérdés, hogy az ember tényleg haza fog-e még menni. Ezt a problémát szerintem jól látod és sajnálatos, hogy nekem is a szülőfalumból sok ismerősöm kiment, akik már nem "tudnak" hazajönni, mert itthon újra a rosszul fizető szakmájába kerülne vissza és erősen be kéne húznia a nadrágszíjat. Az itteni magyarok alkotta facebook csoportban is ezt a tendenciát érzékelem, főleg az alacsonyabb képzettségű emberek között. Ezt látva pesszimista vagyok, hogy ki a franc fog még otthon lenni 10-15 év múlva az átlagos szakmákban, mint eladó, tanár, orvos... Attól tartok, hogy a vidék intellektuálisan teljesen meg fog halni.

(#33753) VÁMpír válasza DanielLong (#33752) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

milyen területen dolgozol kint amúgy? Graz nincs messze, sok szempontból vonzó.

(#33754) attiati


attiati
veterán

[link]


Szerintem akit a pénz motivál, az hazajöhet idővel.
Ellenben akinek erős érzelmi indíttatása van, őket nehezebb lesz hazavárni.

(#33755) DanielLong válasza VÁMpír (#33753) üzenetére


DanielLong
senior tag

Villamosmérnöki/elektronikai területen dolgozom az egyik nagy félvezető fejlesztő cégnél. Itt elég sok az elektronikai cég, könnyen el lehet helyezkedni hasonló képzettséggel.

(#33756) Jim Tonic válasza emvy (#33750) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mármint fizetésben. De ami körül vesz, az khm...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33757) Shade45


Shade45
senior tag

EUR/USD devizában lévő ETF és részvény vásárláshoz mi a legköltségkímélőbb mód a deviza konverzióhoz?
Ki hogyan szokta ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#33758) Oppenheimer válasza Shade45 (#33757) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én a brókernél váltok, 0.3% a költsége.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#33759) vnorbi válasza Shade45 (#33757) üzenetére


vnorbi
aktív tag

TransferWise. 1000 eurót 1-2 ezer forinttal olcsóbban tudok így venni, mint a bankon belüli ingyenes devizakonverzióval. USD-re szerintem nem működne az olcsó váltás, de az EUR-ral szerencsénk van.

(#33760) mgoogyi válasza Shade45 (#33757) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Curve-val töltök revolutra EUR-t és onnan utalom ki a brókerhez.
~Középárfolyam 0 egyéb költséggel. A revolut ingyenes utalás/hó limitje az egyetlen korlátozás.

(#33761) attiati


attiati
veterán

Bitcoin azért elég jól feltámadt, miután teljesen eltemették.

(#33762) Oppenheimer válasza attiati (#33761) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Spekiznek, spekiznek, de érdemi fundamentuma továbbra sincs.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#33763) Kobe válasza Oppenheimer (#33762) üzenetére


Kobe
veterán

Ha mar mai cikk, csakugy mint a budapesti ingatlanpiacnak, ahol mar az MNB is adekvat kijelentette h nincs fundamentuma :D

(#33764) attiati válasza Kobe (#33763) üzenetére


attiati
veterán

És tulajdonképpen majdnem minden eszközosztályon végigmehetünk.
És a végén kilyukadunk ugyanoda, hogy mi az oka az elinflálódásnak.

(#33765) attiati


attiati
veterán

kiszámoló megint tolt egy ilyet:

"Az, hogy a magyar állam nem tudna visszafizetni forintban kibocsátott állampapírokat, elég valószínűtlen, hiszen a legrosszabb esetben nyomtat forintot. Az, hogy pont a lakossági papírokat nem akarná visszafizetni, amikor a lakosság bármikor az utcára vonulhat és lángba boríthatja azt, megint csak nem annyira valószínű. Hamarabb nem fizet külföldi nyugdíjalapoknak. "

Ha az első intézményi sorozatot nem fizetnénk vissza, akkor utána vajon mennyit szívna a lakosság és az ország a rá következő években, évtizedekben?
Szupervédő pajzs felhúz, lakosság érinthetetlen :D

(#33766) htomi85 válasza attiati (#33765) üzenetére


htomi85
tag

Attól még az első mondat 100 százalékig igaz.
Attól hogy a második mondatban szereplő béna példa bekövetkezési valószínűsége 0,1%, attól még ez nem változik.

(#33767) Dare2Live válasza htomi85 (#33766) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igaznak igaz, de avval is elvette a pénzed. Úgy hívják infláció.

ld nyugdíjszámlák. Magánszámla volt? Az. Elvette akárhogy is, övé lett...? Igen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33768) attiati válasza htomi85 (#33766) üzenetére


attiati
veterán

Az olvasói írnak neki, hogy aggódnak.
Ebben a kontextusban nem tudom milyen értelmes következtetést lehet levonni belőle.

Illetve pont a lakossági sorozatokat nem fogod visszafizetni, ha állam vagy.
De ha mégis inkább az intézményivel kezdenéd, akkor sincs sok különbség, mert a végén érdemben nem tudod visszafizetni a lakosságit sem. Szóval így nem tudom, hogy ez a gondolatmenet mi akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#33769) bernel válasza attiati (#33768) üzenetére


bernel
tag

Az a kormány, ami nem fizet vissza a lakosságnak, megbukik. Meg lehet csinálni, de az a kormány nem sok eséllyel fog tovább kormányozni.

(#33770) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
5 millió forintot ha átutalok a webkincstárba az rögtön megjelenik a számlán?
Érdemes rögtön TBSZ-t nyitni és arra utalni majd onnan állampapírokat venni?

20 éve a Prohardveren

(#33771) Dare2Live válasza bernel (#33769) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az a kormány, ami nem fizet vissza a lakosságnak, megbukik."

ld nyugdíjszámlák.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33772) mgoogyi válasza odrif (#33770) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha jól tudom, a júniustól megjelenő összes állampapír kamatadómentes lesz.
Én addig várnék.

(#33773) buherton válasza odrif (#33770) üzenetére


buherton
őstag

Nem emlekszem, hogy az oda utalas is ingyenes lesz-e, de kartyaval igyenes.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#33774) bernel válasza Dare2Live (#33771) üzenetére


bernel
tag

Az állampapíros megtakarítások esélyesen jóval komolyabb összegeket érintenének, mint amekkorák a nyugdíjszámlák voltak, illetve ez konkrétan olyan pénz, ami már az ember kezében volt, és saját maga helyezte el, így a reakció sem lenne ugyanaz.

(#33775) Brandynew válasza Dare2Live (#33771) üzenetére


Brandynew
őstag

Az egy kicsivel más történet. Az az összeg, amit neked az állam egy "magánnyugdíjpénztár" nevű zsebbe utalt be a kötelező nyugdíjjárulékodból (tehát abból, amit egyébként is fizetnél a közösbe), csak nevében "magán". Nyilván jól nézett ki, hiszen kézzelfogható volt, de akkor sem egyenértékű azzal, amikor te a "kötelezőn" felül, magánemberként takarítasz meg.

(#33776) odrif


odrif
MODERÁTOR

A Cetelem Takarékszánla nyitásakor a személyes találkozó hogy történik?
Fel kell utazni Budapestre?
Vagy egy vidéki Bankfiókban történik a találkozó?

20 éve a Prohardveren

(#33777) tux74 válasza odrif (#33776) üzenetére


tux74
csendes tag

Nekem Miskolcon telefonos időpontegyeztetés után házhoz jött az üzletkötőjük.

(#33778) Fandango válasza odrif (#33776) üzenetére


Fandango
veterán

Hozzám is személyesen jött az ügyintéző. Bp. agglomerációban lakok.

(#33779) net91


net91
senior tag

Brandynew,
Neked volt ilyen számlád?
Olyanról ne nyilatkozz, amit nem ismersz.
Ne arra az információra hagyatkozz, amelyet a köztévében hallottál.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#33780) Brandynew válasza net91 (#33779) üzenetére


Brandynew
őstag

Jaj, milyen kis humorzsák vagy :D

(#33781) golfvariant válasza Brandynew (#33780) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Szerinted ez válasz volt a kérdésre? Tanárként is elfogadod ezt a választ a diákoktól? ;]

Segítsek értelmezni a kérdést?

[ Szerkesztve ]

(#33782) Szmeby válasza golfvariant (#33781) üzenetére


Szmeby
tag

Szerintem egy tanár sem fogadja el, viszont ők nem is ilyen agresszíven teszik fel a kérdéseiket a diákoknak. Egy kis empátia igazán ráférne itt a társaságra. Már ha a civilizált kommunikáció is cél. Borzasztó ez az állandó támadás a másik felé. :)

(#33783) golfvariant válasza Szmeby (#33782) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Azt is be kellene látninhogy tudatlanul nem kellene beleütnie az orrát :)

Ha neki lett volna benne par millio Ft-ja mert ő úgy döntött, majd az állam rá teszi a kezét biztos nem így nyilatkozna. Persze a kommunizmusban a földek államosítása is rendben lenne. Sőt ha a lakossági állampapírokat holnaptól elkobozná az állam, ne csodálkozzunk mert benne van a nevében is az ÁLLAMpapír szó, tehát joggal az államé?

Esetleg holnaptól a KATA-sok vagyontárgyaira/vagyonára 60%-ban rátenné a kezét az állam, mert hát annyit spóroltak meg az adózási formával, az alkalmazotti bérhez képest?

[ Szerkesztve ]

(#33784) BÁ Nutrition válasza golfvariant (#33783) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt is be kene latni h nem irt hulyeseget amugy. nem volt tul szerencses a szamla neve eleve.
esvagy az allamnak sokkal kovetkezetesebbnek kellett volna lennie.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#33785) Brandynew válasza golfvariant (#33783) üzenetére


Brandynew
őstag

Pontosan mit sérelmezel abból, amit írtam? Talán nem pont úgy van, ahogy leírtam? A legtöbb országban kötelezően be kell fizetned járulékként a béred valahány százalékát.

1998-ban a Horn-kormány kitalálta, hogy ennek a kötelezően befizetendő összegnek egy része ne az államkasszába menjen, hanem magánnyugdíjpénztárba.

Hogy az jó döntés volt-e vagy sem, nem egyértelmű. Van sok érv és sok ellenérv is, akit érdekel ennek a gazdasági háttere, utána tud olvasni.

14 évvel később, 2012-ben a Horn-féle rendszert beszántották, és a nyugdíjkalkulációnál a magánnyugdíjpénztárba történő befizetéseket úgy számolják el, mintha az első pillérbe, az állami felosztó-kiróvó rendszerbe fizették volna be.

Megint csak nem egyértelmű, hogy jó döntés volt-e vagy sem, ugyancsak sok érv és sok ellenérv van ellene, ha valaki laikus és csak az öklét rázza, hogy elvették a pénzét, az komolytalan.

Én személy szerint nem támogatom a kötelező magánnyugdíjpénztári befizetést, jobbnak tartom, ha a kötelező járulékomat az állami felosztó-kiróvó rendszerbe fizetem be, és emellett saját magam is gondoskodok a nyugdíjamról, eldönthessem, hogy mibe fektetek be, legyen az részvény, kötvény, alap vagy bármi egyéb.

(#33786) golfvariant válasza BÁ Nutrition (#33784) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Ha ennyire lovaglunk a megnevezéseken akkor lehet választani: Tudatos átverés vagy vagyon elkobzás.

Egyébként van nála nem kis zavar:
"Az az összeg, amit neked az állam egy "magánnyugdíjpénztár" nevű zsebbe utalt be a kötelező nyugdíjjárulékodból (tehát abból, amit egyébként is fizetnél a közösbe), csak nevében "magán"."

Azért itt van egy kis félreértés... mindenki maga rendelkezett arról, hova akarja fizetni a bruttó jövedelméből a nyugdíjjárulékot. Az most teljesen mindegy, hogy milyen módon történt oda az utalás te fizetted. Nem az állam.
Ennyi erővel a csoportos beszedéssel/remdszeres átutalással történő önkéntes nyugdíj tagdíj fizetését is az bank fizeti be, nem az aki úgy dönt, tehát a banknak jár a 20%-s visszatérítés?

Volt egy masik lehetőség a nyugdíj előtakarékosságra, döntöttek az emberek, gyűlt a pénzük, majd egy tolvonással elkobozták.

[ Szerkesztve ]

(#33787) Brandynew válasza golfvariant (#33786) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem kobozta el senki a vagyonodat, eleve nem is te döntöttél afelől, hogy mit csinálsz a kötelezően befizetendő járulékoddal. Meg fogod kapni a pénzedet, amikor nyugdíjba mész, csak más zsebből.

[ Szerkesztve ]

(#33788) Brandynew válasza golfvariant (#33786) üzenetére


Brandynew
őstag

Tudtommal kötelező magánnyugdíjpénztári tagság volt. Olyan ez, mint amikor adsz választási lehetőséget a gyereknek: "bármit ehetsz, spenótot, karfiolt, brokkolit is, te választasz".

[ Szerkesztve ]

(#33789) attiati válasza Brandynew (#33785) üzenetére


attiati
veterán

És személy szerint miért nem támogatod, hogy a kötelező jarulek az mnyp-be menjen?

(#33790) Brandynew válasza attiati (#33789) üzenetére


Brandynew
őstag

1. Az állami felosztó-kiróvó rendszer nagyobb biztonságot ad. Ha a magánnyugdíjpénztárak átlagos hozama 0% körüli, akkor a vegyes rendszerből származó nyugdíj összege megegyezik a tb-nyugdíj összegével. Ha pozitív a hozama, akkor több, viszont ha negatív a hozama (megváltozott gazdasági környezet, csőd, csalás stb.), akkor a nyugdíj is alacsonyabb lesz. Én annak a híve vagyok, hogy legyen egy fix, kiszámítható nyugdíjam, ne a kötelező befizetéseimmel vállaljak kockázatot. Erre ott vannak azok a megtakarítási formák, amelyekről szabadon dönthetek, nem kötelező jelleggel.

2. A "magánpillérbe" utalt nyugdíjjárulékok miatt nagyobb költséggel járt a nyugdíjak kifizetése a felosztó-kiróvó pillérből, pontosan 1,5%-kal növelte az államháztartás hiányát.

3. A magánnyugdíjpénztárak a kötelezően befizetendő adókon felül levonták a tagdíjakat, voltak működési költségek, amelyeket a befizetésekből vontak le és vagyonkezelési költségek, amelyek a hozamokat csorbították. Ezek mind üzleti szereplőket gazdagítottak, ahelyett, hogy az államháztartás hiányát csökkentették volna.

Amit mindenképpen hangsúlyozni kell: a magánnyugdíjpénztár nem egy olyan megtakarítás volt, amit az emberek szabad akaratukból fizettek az adózott bérünkből, hanem egy olyan adó, amit kötelezően egy magánnyugdíjpénztárba kellett befizetni. Ez a nagy különbség az önkéntes nyugdíjpénztárak és a magánnyugdíjpénztárak között.

A magánnyugdíjpénztár "magán" megnevezése nem arra utal, hogy az a te magán megtakarításod, magán döntésed, hanem arra, hogy egy magán cég kezeli a kötelezően befizetendő adódat, mert 1998-ban így döntött a Horn-kormány. Üdvözlendő, hogy ez már nincs így.

[ Szerkesztve ]

(#33791) UberMutant válasza golfvariant (#33786) üzenetére


UberMutant
őstag

Az most teljesen mindegy, hogy milyen módon történt oda az utalás te fizetted. izé, nem mindegy, mivel ezt kötelezően levonták és valahova elutalták.
akkor lett volna a tiéd, ha dönthettél volna, hogy utalod vagy sem, de ilyenről sosem volt szó.
szemben az önkéntes pénztárral, ahol tényleg tiéd a pénz és te döntesz, hogy fizeted-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#33792) attiati válasza Brandynew (#33790) üzenetére


attiati
veterán

1. pozitív hozama volt, ráadásul reálhozama. Szóval?

Kiszámítható? Pont a felosztó rendszerben bizonytalan, mert majd a 40 év múlva érkező befizetesektol függ a kiszámítható nyugdijad. Szóval?
3. Meg így is jobb gazdái voltak a pénznek, mint az állam

+ Nem tudom, hogy szakmailag elég kompetens vagy e a témában, hogy ilyen kijelentéseket tegyél

Egyébként meg az is teljesen fals, hogy 0% (real)hozammal egyforma a felosztó kirovó és az mnyp.

[ Szerkesztve ]

(#33793) Brandynew válasza attiati (#33792) üzenetére


Brandynew
őstag

1. Pontosítanék: voltak olyan portfóliók magánnyugdíjpénzárakban, amelyeknek érdemi reálhozama volt, de ez nem jelenti azt, hogy 40 éves távlatban minden egyes ember jól járna, függetlenül attól, hogy melyik magánnyugdíjpénztárban van és melyik portfólióban van a pénze. Pont ettől kiszámíthatatlan.

2. Igen, az állami nyugdíj kiszámíthatóbb és biztosabb, mint a magánnyugdíjpénztárak által kezelt. Az állam akkor is megteheti, hogy átcsoportosít a költségvetésből, ha nincs elég befizető. A magánnyugdíjpénztár nem fog neked saját zsebből fizetni.

Nem fals, vannak erre vonatkozó számítások, ha 0% a reálhozam, akkor egálban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#33794) Ra3 válasza Brandynew (#33793) üzenetére


Ra3
őstag

Az állami mitől kiszámíthatóbb?
Hiába igérték meg, hogy becsszó 30 év múlva adunk, ha nem lesz miből.
Akit számon lehetne kérni az minimum árkon bokron túl lesz, vagy már nem is él.
Megmondják majd hogy járni jár, de nem jut.
Nyilván lesz egy összeg amit adni tudnak, de abból kb. hideg vízre futja majd.
Én 20 év munkaviszonnyal, és még szerencsés esetben előttem levő 25-30-al semmire nem számítok az államtól, szóval max pozitív meglepetés érhet.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#33795) attiati válasza Brandynew (#33793) üzenetére


attiati
veterán

1. Nézz utánna a pénztárak teljesítményének

2. Egyik szavad üti a másikat. Hogy lehet valami biztos, ha fedezetlenul fizetik ki? Egyre jobban érdekel :)

3. Nem tudod összehasonlítani az mnyp 0% reálhozamot az allamival
1000 Ft befizetesbol 50% infláció mellett 1500 ftod van mnyp-ben

Allamibol még akkor kapsz 1500 Ft kifizetést, ha lesz annyi befizetés.
Látva, hogy pár tíz év múlva, amikor te nyugdijba mész, 1 dolgozó 2x annyi nyugdíjast fog eltartani, mint ahanyat te most eltartasz...
Ezt nem lehet megoldani 1-2 évig tartó átcsoportosítással, mert masszív évtizedes trend.
Nem nehéz észrevenni, hogy ez minden, csak nem biztos. Szóval?

[ Szerkesztve ]

(#33796) mgoogyi válasza Brandynew (#33793) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Hát 40 éves távlatban inkább egy értelmes portfólióban legyen a pénzem, minthogy az állam tegye ide-oda.
Meg nem tudom, hogy lehet hosszú távon összehasonlítani a nem befektetett pénzt a befektetttel.
Linkelnél egy ilyen tanulmányt?

Szerintem semmilyen realitása nincs, hogy ne lenne reálhozama 40 éves távlatban egy nyugdíjpénztárnak.

A másik meg, hogy ki tudja addig milyen kormányok lesznek még hatalmon. A mostaniak is gázok, 40 év alatt mi jöhet még?

"állami nyugdíj kiszámíthatóbb és biztosabb"
Minél? Csak abban vagyok biztos, hogy nem lesz érdemi nyugdíjunk, mert elögregszik a társadalom és sem a nyugdíjrendszer, sem az egészségiügyi rendszer nem fog tudni úgy működni, ahogy most.

(#33797) concret_hp


concret_hp
addikt

ez itt aránylag off, de azt tudja valaki, hogy ha egészségpénztárban ezévi lekötést törnék fel, arra is bünti jár, vagy azt csak simán sztornózzák azt' csá? (tehát adókedvezményt még nem vettem rá igénybe)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33798) Brandynew válasza mgoogyi (#33796) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez mind csak teóra és hit kérdése, nincs értelme ennek az eszmecserére, és az érdeklődésemet is elvesztette. Én jobban bízom az államban, te jobban bízol a cégekben. Nem foglak győzködni, nekem teljesen mindegy.

(#33799) attiati válasza Brandynew (#33798) üzenetére


attiati
veterán

Ez minden, csak nem hit kérdése. Ott jön be a teória, amikor elfogynak az észérvek.

Egy kérdésem maradt. Ha az összes nyugdíjjárulékodat szabadon utalhatnád, melyiket választanád?
1. Mnyp-be mindet és csak onnan kapsz nyugdíjat
2. Államiba és csak onnan kapsz nyugdíjat

(#33800) mgoogyi válasza concret_hp (#33797) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Alulírott Pénztártag kérem a Pénztárat, hogy a pénztári egyéni számla követelésem előzőekben meghatározott részét a lekötés kezdeti
dátumától kezdődően két évre kösse le.

E rendelkezésemmel vállalom, hogy az Öpt. 51.§ (5) bekezdésében foglaltak szerint a lekötéstől számított 24 hónapos időtartamon belül a lekötött összeget nem veszem igénybe pénztári szolgáltatások finanszírozására.

Tudomásul veszem, hogy a SZJA törvény 44/A§ (4) bekezdése szerint, jelen rendelkezésem alapján lekötött összeg részbeni megszüntetése (feltörése) esetén az igénybevett adókedvezményt 20%-kal növelten kell az adóévre vonatkozó személyi jövedelemadó bevallás keretében bevallanom, valamint a bevallás benyújtására előírt határidőig megfizetnem. "

Ez alapján csak sztórnózzák, mivel adókedvezményt nem vettél még igénybe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.