Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) venom8888 válasza dptrsk (#33299) üzenetére


venom8888
őstag

koszonom,utana nezek:)

(#33302) kovisoft válasza venom8888 (#33301) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha hosszabb időtávban gondolkodsz (5+ év), akkor tartós befektetési számlán kellene tartanod az állampapírokat, hogy mentesülj a kamatadó alól. Vagy várni kellene a vétellel nyárig, amikortól elvileg kamatadó mentesek lesznek az új papírok.

(#33303) noorbertt


noorbertt
őstag

sziasztok,

etoro lehet itt tema?
erdemes lehet elkedeni masolni masokat kulonosebb tudas nelkul?

(#33304) net91 válasza noorbertt (#33303) üzenetére


net91
senior tag

...szvsz csak idő kérdése mikor és mennyit fog bukni a másolt személy.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#33305) venom8888 válasza kovisoft (#33302) üzenetére


venom8888
őstag

Rendben koszonom

(#33306) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Teljesen idegen számomra a befektetés és a bankok világa.
Saját megtakaritásaimat, vagyis a tartalékomat mindig csak széfben tartom. ;)
Ez idáig ez nem is volt olyan komoly összeg (1-2 millió) amit érdemesnek tartottam volna mozgatni.
Beáldozva evvel az azonnali rendelkezésre állást.

Viszont most lesz 10 millió forintom egyben. Amit nagyjából 1 évig majdnem biztosan nem fogok piszkálni.
Hova lenne érdemes ezt tenni ami nem bonyolult, nem túl kockázatos és fial valamennyit ez idő alatt?!

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#33307) BÁ Nutrition válasza atee (#33306) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Allampapir, es 1-2%. Ilyen rovid tavon a hozamba amugy meg a tranzakcios ado is elegge bele tud harapni. Bizonyos esetekben nominalisan is kevesebbet kapsz vissza. Bar 10 millional mar csak nem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#33308) Nerd válasza atee (#33306) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hasonlon gondolkozok en is, hasonlo osszeggel.

Ha nem neztem be eddig semmit en igy szamoltam (feel free kegyetlenul lecseszni ha hulyeseget irok, en is kb most hetvegen alltam neki ezen agyalni):

- Allamkincstarnal nyitok egy értékpapír nyilvántartási-számlát. Ez ingyen van.

- Ahhoz hogy ide mozgassak ekkora osszeget, Erste szupernulla szamlamrol 16ezret mar buktam is. (Eseti átutalás bankon kívülre: 0,312%, min. 562 Ft, max. 9.825 Ft + (0,30%, max. 6.000 Ft))

- Veszek egy eves allampapirt, 1MÁP

- kamatado utan ennyi kamatot kapok: 3% * 0,85 * 10 000 000 = 255 000

- 10 millio + 255 000 visszautalasa megint 6000 forint buko.

tehat 1 ev utan 10 000 000 - 16000 + 255000 - 6000 = 10 233 000 forint erheto el.

[ Szerkesztve ]

(#33309) dptrsk válasza Nerd (#33308) üzenetére


dptrsk
addikt

Bankkártyával is tudsz venni, úgy nincs bukta az utaláson

A visszautalás ingyenes, ha nyulatkozol, hogy saját számlára megy

[ Szerkesztve ]

(#33310) Kobe válasza Nerd (#33308) üzenetére


Kobe
veterán

Ha megvarod a juli 1et, kamatadomentes is lehet akar a dolog

Ha bankkartyaval vasarolod, nem atutalod, akkor azt a 16K t is meg lehet tenni (sok banknal mar appon belul lehet allitani a kartyalimitet, egyszerubb ugy ha amugy korlatozva van)

(#33311) dugynok válasza Nerd (#33308) üzenetére


dugynok
senior tag

Kàrtyàs àllampaír vàsàrlàs ingyenes és màr a sajàt szàmlàdra való kiutalàs is ingyenes!

(#33312) Gézengúz válasza Kobe (#33310) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem június 1?

(#33313) Nerd


Nerd
aktív tag

Remek! Koszi az infokat!

A sajat szamlara utalas ingyenesseget most hallom eloszor!

(#33314) atee válasza Nerd (#33308) üzenetére


atee
őstag

Szóval a semminél kicsit több. Még átgondolom! Köszönöm!
Juli 1 et még megvárhatom.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33315) kovisoft válasza atee (#33314) üzenetére


kovisoft
őstag

Így van, ha megvárod a június (nem július) 1-et, akkor a semminél kicsit több helyett a semminél kicsit többnél még egy kicsit több lesz a kamat. ;]

(#33316) Intel


Intel
csendes tag

Ha ma veszek bankkártyával féléves állampapírt (ami gondolom holnapi értéknap lesz), akkor az mikorra kerül ténylegesen az értékpapírszámlámra? Itt is van T+2 nap?

(#33317) vnorbi válasza Intel (#33316) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Fél és egyéves papírt nem lehet venni. Ezeket jegyezni lehet, és ez lényeges különbség a vásárláshoz képest. A jegyzés mindig egy hétig tart, és a következő héten kedden írják jóvá a számládon. Azaz ha ma fizetsz be, az április 16-án jelenik majd meg (ha véletlenül a következő heti sorozatot jegyzed, akkor még egy héttel később, meg plusz egy nap valószínű a húsvét miatt).

(#33318) Intel válasza vnorbi (#33317) üzenetére


Intel
csendes tag

Köszi és azt is jelenti, hogy a bankkártyás fizetéskor addig le sem vonják az összeget csak zárolják és majd csak az említett 1-2 hét múlva lesz a tényleges terhelés?

(#33319) vnorbi válasza Intel (#33318) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem követtem még ennek a könyvelését a bankomnál, de majdnem biztos vagyok benne, hogy ezt normál vásárlásnak tekintik, és a szokásos átfutással megy is a pénz a kincstárnak. Ezért is kell megadni már a megbízáskor, hogy ha esetleg nem sikerül végrehajtani (mert mondjuk túljegyzés van, de én ilyet még nem láttam), akkor maradjon náluk benn a pénz vagy utalják vissza.

Az előzőhöz:

Úgy nézem most mobilkincstáron, hogy nem lehet véletlenül rossz sorozatot választani, lehet, hogy csak hét közben kerül fel a következő heti sorozat, de oda kell figyelni, hogy ha az adott típusú papírból kettő van, akkor az alacsonyabb sorszámút kell választani.

A pontosság kedvéért, a jegyzési időszak tart egy hétig. Mindegy, hogy hétfőn vagy pénteken adsz megbízást a héten belül, akkor is a következő hét kedden íródik jóvá.

[ Szerkesztve ]

(#33320) motoflug


motoflug
őstag

Kicsit off, nemrég kezdtem el figyelni ezt a fórumot, többnyire a hasznos tanácsok miatt. Ti mit gondoltok erről a témáról, honnan érdemes tájékozódni, figyelni a jeleket?

[Bence Balázs - Mikor jön a válság?]

Ha úgy ítélitek meg, törölhető, de szerintem nagyban befolyásolja a megtakarítási terveket ez a téma. :R

(#33321) Shade45 válasza motoflug (#33320) üzenetére


Shade45
senior tag

Ahány ember, annyi "tuti tippet" fogsz kapni, hogy miből/honnan lehet következtetni egy esetleges válságra/korrekcióra.
Kezdve a korábbi trendek elemzésétől és előjelekből, egészen a jelenkor és a jövőre irányuló spekulációkig.

Tuti tipp nincs, akik nagyon-nagyon közel ülnek a tűzhöz ők előrelát(hat)nak egy esetleges válságot, de mire ezek a hírek eljutnak a nagy tömeghez, gazdasági portálokhoz, akkorára már ezek az emberek rég előremenekültek.

Ez az én saját véleményem, lehet, hogy egy kicsit "nesze semmi, fogd meg jól" szövegnek tűnik, de majd jönnek mások és láthatod ők hogyan vélekednek erről a témáról.

(#33322) mgoogyi válasza motoflug (#33320) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A nagykönyv szerint kis esélyed van eltalálni, hogy mikor jön korrekció vagy válság.
Így készülni max annyival tudsz, hogy válságálló portfóliód van.
Ha simán kivársz, valószínűleg több hozamtól esel el, mint amennyit egy válság megenne a portfóliódból.

(#33323) bernel válasza mgoogyi (#33322) üzenetére


bernel
tag

A válságállósággal az a baj, hogy amikor az eszközárinfláció miatt minden emelkedik, akkor lehet, hogy egy zuhanásban minden esni fog.

(#33324) mgoogyi válasza bernel (#33323) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem tudom pontosan, mit akarsz ezzel mondani, ha mindenki mindent el akar adni, akkor minden esni fog, de általában vannak olyan eszközosztályok, amik adott gazdasági ciklusokban jól működnek.

Válságálló portfólió alatt azt értem, mint pl. Ray Dalio all-weather-je. Négy kategóriába besorolta a gazdasági ciklusokat, és olyan portfóliót épít, amelyikben mindig van tetszőleges ciklushoz tartozó jól teljesítő eszköz.

(#33325) Handball94


Handball94
aktív tag

Infók az új állampapírról.

Ha valaki rövidebb időtávra tervez, akkor szvsz tényleg megérős papír lesz, a kedvező visszaváltás miatt (99,75%) viszont ha valaki tényleg hosszabb (4-5 évre) távra, akkor még mindig PMÁP-ot vennék.

(#33326) concret_hp


concret_hp
addikt

olaj meddig megy még szerintetek? 00xm-en van egy csinos pozim 3 hónapja, de lassan realizálni kéne a profitot :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33327) motoflug


motoflug
őstag

Egyébként páran már írták, hogy hasonló helyzetben vannak, és rendre az állampapír jött ki megoldásnak:

Nekem is van X millió forintom, melyet nem szeretném, hogy a folyószámla/ banki lekötés emésszen, jobb helyre szeretném tenni, 1 évig biztosan nem nyúlnék hozzá.

Ha jól értem a tuti befutó az állampapír, esetleg PMÁP.

Erre van best practice, hogy mit hogyan?

Részvényem van, arra most nem szeretnék rámenni. Más egyéb ajánlás? :R

[ Szerkesztve ]

(#33328) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves az alábbiak értelmezésében, ETF eladásakor:

Készletértékelés: FIFO, LIFO, LOFO, HIFO
Stop ajánlat
Iceberg ajánlat

Előre is köszi!

(#33329) Batib válasza Handball94 (#33325) üzenetére


Batib
őstag

Ennél a befektetésnél nincs évente kamat(hozam)jóváírás mint pl. a PMAK-nál? Csak akkor történik elszámolás amikor lejár vagy visszaváltom?

Ennek az értelmezése nem tiszta számomra: "A kamatot a fordulónapokon írják majd jóvá, innentől kamatos kamattal ketyeg tovább a papír."

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#33330) mgoogyi válasza motoflug (#33327) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha bizonytalan, hogy hány év múlva akarsz hozzányúlni, akkor a jóniustól vásárolható lépcsős papír lesz a neked való.

Handbal94 linkjét nézd meg.

A hogyan pedig annyi, hogy bemész a legközelebbi államkincstárba és nyitsz számlát. Kártyával ingyen varázsolhatsz be pénzt és saját számlára ingyen utalhatsz ki. Számlavezetési és vásárlási/eladási költségek nincsenek. Van hozzá egy webkincstár néven futó jól átlátható webes felület.

(#33331) concret_hp válasza peppe79 (#33328) üzenetére


concret_hp
addikt

[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33332) Fandango válasza Batib (#33329) üzenetére


Fandango
veterán

A fordulónapokon írják jóvá kitétel szerintem egyértelművé teszi, hogy van évente kamatjóváírás.
Vagyis az elején már fél év után, aztán egy év leteltével, tovább pedig évente.

(#33333) Batib válasza Fandango (#33332) üzenetére


Batib
őstag

Köszi a választ. Talán én nem voltam egyértelmű. Tehát a jóváírt kamat hová kerül? A folyószámlámra, vagy abból is kötvény lesz? Itt azt írja, hogy kamatos kamatként ketyeg tovább. Ez pedig számomra azt jelenti, hogy az is automatikusan kötvényként befektetésre kerül.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#33334) Fandango válasza Batib (#33333) üzenetére


Fandango
veterán

Új kötvényed nem lesz olyan értelemben, a névértéke növekszik a kamattal. Úgy tekints erre mint egy bankszámlára, beraksz X összeget az kamatozik, és minden kamatjóváíráskor a kamattal növelt összeg kamatozik tovább, így lesz kamatos kamat. Gondolom itt is lesznek sorozatok, mint a többi állampapírnál, azonos sorozatba tartozók értéke összeadódik ha többször veszel, és egyszerre járnak le. Minél később csatlakozol be egy sorozatba, annál magasabb lesz a vételár, hiszen abba már beleszámolódik az addigi kamat.

Ha valami hülyeséget írnék akkor valaki javítson ki. :B

[ Szerkesztve ]

(#33335) vnorbi válasza Fandango (#33334) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hajaj, hogy lesznek sorozatok. Amennyit most tudunk, az alapján minden héten újat indítanak, ha megéri az 5 évet a konstrukció, 260 sorozat fog futni egyszerre.

(#33336) Batib válasza Fandango (#33334) üzenetére


Batib
őstag

Köszi, így már érthető.
Egy másik kérdés. Van nekem három Bonusz kötvényem. Konkrétan: 2020Q, 2022N, és 2026N.
Érdemes lenne ezeket visszaváltani és ebbe az uj kötvénybe, vagy az uj Premiumba fektetni? Nem túl jól fizetnek a Bónusz államkötvények. Sajna én nem tudom kiszámolni.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#33337) mgoogyi válasza Batib (#33336) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A bónusz állampapír az előző évi 12 havi dkj aukcióktól függ, amin tudtommal intézményi szereplők vesznek részt.
A mostani irányból azt látom, hogy az intézményi befektetőket szivatják, a lakosságot meg csábítják az állampapírokra, így én nem számítok arra, hogy a bónusz papírok értelmesek kamatot adnának a következő kormányváltásig, legyen az bármikor.

Ezt kiszámolni nem lehet jövőbelátás nélkül, a PMÁP szerintem jobb lesz az inflációkövetés miatt.

(#33338) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Most, hogy 3,7% a márciusi infláció, ki mit gondol ez átmeneti, vagy egy trend?
Illetve milyen hazai és nemzetközi (olajár, stb.) hatások milyen irányba mennek, amik hatással lehetnek rá?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33339) mgoogyi válasza Mercutio_ (#33338) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem trend.
Az ingatlanárak rengeteget nőttek, ezt nem látom viszont a ksh-s adatokban, a bérek is elvileg sokat nőttek, a forint is inkább gyengülni fog([Drágulnak a hitelek? Mi lesz a forinttal? Tőzsdecsengő]).

(#33340) concret_hp válasza Mercutio_ (#33338) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem az sehogy nem jön ki, hogy 10% bérnövekedés mellett ennél kisebb infláció lesz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33341) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy kis segítséget kérnék. Nézem a hamarosan lejáró állampapírokat, csak nem értem... Itt egy példa:


Ha én ebből vennék mondjuk a példa kedvéért 1 millióért, akkor mennyit hozna? A felhalmozott kamatnak a fennmaradó ~2 hónapra eső részét, 0.5%-ot azaz 5000 forintot?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#33342) htomi85 válasza Mercutio_ (#33338) üzenetére


htomi85
tag

-4%-on próbálják tartani a reálkamatot. Ez még belefér nekik. Ne hidd hogy ezt az adatot nem ismerték a legutóbbi kamatdöntéskor.

(#33343) vnorbi válasza Victoryus (#33341) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Semmit, ellenben buknál rajta 66 ezret, de szerintem nem is engedi a rendszer, hogy vegyél belőle, nekem legalábbis csak az árfolyamot mutatja, ha tranzakciót indítok, akkor nem ajánlja fel a vételt.

Az a lényeg, hogy most a vételi árfolyam 114,031%, és amikor júniusban lejár, akkor 106,5%-ot fizet. Tehát tudnál venni a mostani árfolyamon 88 darabot 1.003.473 Ft-ért (88 * 11403,1), aztán június végén lejáratkor kapnál 937.200 Ft-ot (88 * 10650), és annyi.

Ha idő közben elszállna a kötvénypiac (durván mínuszba fordulna az aktuálisan értékesített állampapírok hozama), akkor ennek az árfolyama fel tudna menni 114% fölé, és lehetne rajta pozitív hozam, ha még lejárat előtt visszaváltod, de ennek azért nagyon minimális az esélye. Az viszont tuti biztos, hogy ha ilyen papírt veszel 106,5%-nál magasabb árfolyamon, azzal csak bukni fogsz lejáratig tartással.

[ Szerkesztve ]

(#33344) Mercutio_ válasza htomi85 (#33342) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel ők felügyelik az intézményt yilván tudták már mennyi lesz az annyi ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33345) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Drágul a husi (is) ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33346) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Egészségpénztárak közül van olyan, amelyik kiemelkedik? MKB meg a Prémium ami szimpatikus, de Prémiumnál a tagdíj évi 60e, ami valószínű nem fogyna el minden évben, feleslegesen viszont nem parkoltatnám ott a pénzem.

(#33347) mgoogyi válasza jackbacsi87 (#33346) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nézd át a feltételeiket, én elsősorban a sávos levonásokat nézném, figyelembe véve a várható éves befizetéseimet.

[néhány pénztár összehasonlítása]

Elég sok mindenre lehet ezt használni, gyógyszer, matrac, fogorvos, családtagoknak ugyanez, stb.

(#33348) peppe79 válasza jackbacsi87 (#33346) üzenetére


peppe79
senior tag

Költségek szempontjából egyértelműen a Patika a legkedvezőbb. De azért hozzátenném, hogy ha éves szinten legjobb esetben is csak 50-60 ezer forintot költenétek, és nem akarjátok a fel nem használt pénzt
a számlán parkoltatni, lekötni, akkor nem sok értelme van az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#33349) concret_hp válasza jackbacsi87 (#33346) üzenetére


concret_hp
addikt

ha 60K-t költesz és nem akarod ott parkoltatni, akkor nagyjából semmi értelme foglalkozni az egésszel.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33350) Fandango válasza peppe79 (#33348) üzenetére


Fandango
veterán

A nem banki vagy biztosító hátterű szolgáltatókkal én azért óvatos lennék, mégha költség szempontból kedvező is.

LINK

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.