Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) peppe79 válasza Fandango (#33350) üzenetére


peppe79
senior tag

Több EP-nél is tag vagyok. A tagdíjon felüli befizetés csak a Patikához megy, az is kizárólag a novemberi akcióban, természetesen hitelkártyáról. A gyerek, és az épp aktuális fogorvosi költségek miatt gyakorlatilag pikk-pakk le is nullázzuk a számlát. Az adójóváírást viszont nem szoktuk elkölteni, az idén épp az MKB-hoz megy, és lekötésre kerül.
Minimális kockázat így is van, de túl nagyot nem lehet bukfencezni, mert max. 1,5 milliót kívánok együttesen parkoltatni a pénztárakban, az önfenntartó rendszer működéséhez. Az azon felül keletkező adóvisszatérítést meg simán el tudjuk költeni.

(#33352) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Érdemes még részvény osztalékra menni, vagy tegyem a maradékot is 3 éves állampapírba?
Majdnem minden papír az eddigi maximumán van, innen nagyobb eséllyel fordulnak le... Bár más nézőpont szerint 50% van az emelkedésre is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#33353) Fandango válasza Victoryus (#33352) üzenetére


Fandango
veterán

Ha osztalékra mész, akkor az árfolyam nem elsődleges szempont. Az akkor elsődleges, ha abból akarsz nyereséghez jutni vagyis kereskedni akarsz vele. De ahhoz aktívan kell figyelni az árfolyamot, és a céghez kapcsolódó híreket, ami az árra befolyással lehet.

[ Szerkesztve ]

(#33354) Stanlee válasza Victoryus (#33352) üzenetére


Stanlee
őstag

Van par osztalekfizeto reszvenyem. Mind nemet. Ugy vettem oket eddig, hogy megneztem a multbeli osztalekfizeteseket, arfolyamot, annak az alakulasat, ill. meg par mutatoszamot.

Alapvetoen tok unalmas papirok (penzintezet, telekommunikacio, infrastruktura), amelyik megutotte az aktualis arfolyamon az 5%-os osztalekot, abbol vettem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#33355) kovisoft válasza Fandango (#33353) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha jelentősen és tartósan lemegy az árfolyam, akkor esélyes, hogy az osztalék is csökkenni fog.

(#33356) concret_hp válasza kovisoft (#33355) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk ez inkabb forditva ervenyes sztem, ha az osztalek kilatasok csokkennek, akkor esik az arfolyam

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33357) kovisoft válasza concret_hp (#33356) üzenetére


kovisoft
őstag

Biztos, hogy ez fordítva érvényes? Az osztalék kilátások csökkenése nem egyenlő az osztalék csökkenésével. A kilátások csökkennek, ennek hatására esik az árfolyam, majd maga az osztalék is.

(#33358) Fandango válasza kovisoft (#33355) üzenetére


Fandango
veterán

Azért is írtam, hogy nem elsődleges szempont, de ettől még szempont.

Ezért is érdemes, ha nem is aktívan, de azért időnként figyelni a híreket a cégekkel kapcsolatban. Meg sok múlik azon milyen cégeket választasz ki, ahol ha esik is az árfolyam, az osztalék szinte biztos, hogy nem fog.
Eddigi ismereteim alapján főleg amerikai cégeket érdemes választani osztalék szempontból.
De ha az ember részvényekkel foglalkozik, akkor az mindig is jelentősebb kockázatot fog hordozni, amit gondos kiválasztással azért lehet minimalizálni.

[ Szerkesztve ]

(#33359) mrhero válasza Fandango (#33353) üzenetére


mrhero
tag

Azért ezzel nem feltétlenül értek egyet.

[link]

(#33360) concret_hp válasza kovisoft (#33357) üzenetére


concret_hp
addikt

az árfolyam csökkenésére miért kéne csökkennie az osztaléknak?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33361) kovisoft válasza concret_hp (#33360) üzenetére


kovisoft
őstag

Én ilyet sehol nem írtam, hogy az árfolyam csökkenése idézné elő az osztalék csökkenését. Inkább indikátora lehet annak.

Miért csökken jelentősen és tartósan egy osztalékfizető részvény árfolyama? Pl. mert egyre többen gondolják úgy, hogy hosszú távon nem fenntartható a jelenlegi osztalékszint. És ha tényleg így van, akkor egy idő után a cég kénytelen lesz csökkenteni az osztalékot.

(#33362) concret_hp válasza kovisoft (#33361) üzenetére


concret_hp
addikt

és ez nem pont az amit itt írtam? [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33363) kovisoft válasza concret_hp (#33362) üzenetére


kovisoft
őstag

Leszámítva azt, hogy "fordítva", és csak erre a szóra reflektáltam. Merthogy amit írtál, az nemhogy nem fordítottja annak, amit én, hanem sokkal inkább ugyanarról beszélünk.

(#33364) concret_hp válasza kovisoft (#33363) üzenetére


concret_hp
addikt

az ok-okozati összefüggés van fordítva

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33365) kovisoft válasza concret_hp (#33364) üzenetére


kovisoft
őstag

De ezt próbálom elmagyarázni, hogy nem. Egyrészt te az osztalék kilátásokról beszélsz, én meg az osztalék mértékéről. Kb. mintha egy A->B->C folyamatban azt mondtam volna, hogy B->C, te meg erre azt mondanád, hogy ez éppen fordítva van: A->B. Másrészt meg én nem is ok-okozati kontextusban említettem az árfolyam és osztalék mértékét, hanem mint indikátor.

(#33366) concret_hp válasza kovisoft (#33365) üzenetére


concret_hp
addikt

de én azt mondom, hogy B -> C nem feltétlen érvényes :U
tehát szerintem: osztalék várható csökkenésére esik az árfolyam
viszont az árfolyam esésére nem feltétlen esik az osztalék (bár korreláció nyilván fentáll szinte mindig)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33367) Fandango válasza mrhero (#33359) üzenetére


Fandango
veterán

Lehet, hogy nem volt egyértelmű, de nem azt mondtam, hogy csak azt kell nézni milyen osztalékot fizet egy cég. A gondos kiválasztási folyamat alatt pont azt értem, ami a linkelt cikked lényege. Igaz, hogy erre nem abba tértem ki amire választoltál, hanem utána. És az árfolyam továbbra sem elsődleges tényező a kiválasztási folyamatban, osztalék alapú portfóliónál nem feltétlen kell keresni a megfelelő beszállási pontokat, persze lehet, csak nem mindegy mennyi időt kell erre várni. Ami persze előre sose tudható.
Lényeg a lényeg, hogy ez egy komplexebb folyamat, több tényezőtől függ.

[ Szerkesztve ]

(#33368) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Van valahol olyan összefoglaló oldal, ahol ISIN kód szerint könnyen kikereshető, hogy egy befektetési alapra adott megbízás hány kereskedési napon belül teljesül (T+x nap)?

(#33369) mgoogyi válasza Apollo17hu (#33368) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Forgalmazási tudnivalók / kezelési szabályzat és hasonló nevű pdf-ekben könnyen meg lehet találni egy-egy konkrét alapra az alapkezelő oldalán. Mielőtt meg veszel, feltehetőleg úgyis alaposan utánanézel a konkrét alapnak.
T+2 / T+3 többnyire

A bamosz lett volna az első tippem, de ott nem találok ilyen T+X-es listázási lehetőséget.

(#33370) Apollo17hu válasza mgoogyi (#33369) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igen, a hirdetmenyekben nezwgettem en is, de tobb tucat alaprol van szo (nem venni akarok, munkahoz kell), es sokaig tartana minden pdf-et egyesevel bogaraszni. :/

(#33371) attiati válasza Apollo17hu (#33370) üzenetére


attiati
veterán

Hozamplaza?

[ Szerkesztve ]

(#33372) Apollo17hu válasza attiati (#33371) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez sem az igazi, ha jól látom, ennél csak erstés alapok vannak.

(#33373) mgoogyi válasza Apollo17hu (#33372) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Pedig jónak tűnik:

[otp supra]

(#33374) Apollo17hu válasza mgoogyi (#33373) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Aha, tényleg van kb. 2 tucat alapkezelő, de sajnos nincs benne mind. :(

(#33375) mgoogyi válasza Apollo17hu (#33374) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én a következőt csinálnám, ha nem találsz valami mindent is tartalmazó adatbázist:
Letölteném ezt az excelt:
https://www.mnb.hu/letoltes/nyilvanos-befektetesi-alapok-koltsegei-2017.xlsx

Egyszer majd talán 2018-as is lesz.
Felvennék még egy oszlopot és a hozamplaza alapján kitölteném, ami megvan.
Ezt egy program is meg tudja csinálni, mert csak az ISIN-t kell hozzáfűzni:
https://hozamplaza.hu/befektetesi-alapok/HU0000715982
és meg kell keresni az első T+X előfordulását.

Ha ez nem segített eleget, akkor próbálnám megtalálni a mintát minden alapkezelőknél, hogy egy programmal hogy tudom ezt az adatot kinyerni.

Nem tudom mennyi alapkezelő van Magyarországon, de 2 tucatnál sokkal több nem lehet.

keler adatbázis
ebben sincs benne a T+ x cucc

(#33376) vnorbi válasza Apollo17hu (#33370) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha a te munkaidődbe nem fér bele a bogarászás és az adatbázis rendszeres aktualizálása, akkor fel lehet erre kérni mást. Például a Dealogic profiljába ez a fajta adatszolgáltatás beleillik, lehet, hogy már most is van ilyenjük, és ha nem egyedi igényt kell kiszolgálniuk, akkor biztos olcsóbban adják.

(#33377) Apollo17hu válasza mgoogyi (#33375) üzenetére


Apollo17hu
őstag

@mgoogyi, @vnorbi: Abban reménykedtem, hogy valamelyik aggregátor oldalon megtalálhatóak. A Hozampláza jó is lett volna, de többnyire olyan alapokról van szó, amelyek kibocsátója nincs az oldalon.

A programozás része jó gondolat, de nem tudom, milyen eszközzel lehetne megvalósítani.

Valószínűleg az lesz, hogy adok egy becslést az igénylőnek, aztán döntse el, hogy szükség van-e a munkának ezen részére vagy nem (vagy kigyűjti ő maga :D).

(#33378) mgoogyi válasza Apollo17hu (#33377) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Akármelyik eszközzel, ami tud http kéréseket küldeni és a válaszból kiszedni, ami kell.
Én .net c#-ban írnám, mert amik közül, amihez értek, ott a legkönnyebb megcsinálni.
A hozamplázából kinyerni egy fél órás munka kb. ezeket az adatokat.

Utána már csak más oldalakon kéne felismerni az arra jellemző sémát és hozzáigazítani a meglévő programot.
Persze ez a "csak" elég nehezen becsülhető.

(#33379) Shade45


Shade45
senior tag

Nálatok működik a webkincstáron keresztüli bankkártyás vásárlás?

Péntek óta próbálok állampapírt jegyezni, de amikor átirányít a banki felületre a "Kis türelmet..." oldalon ragad és nem történik semmi. Valami karbantartás van most a hétvégén, vagy nálam van a hiba?

(#33380) concret_hp válasza Shade45 (#33379) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem sem ment délután...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33381) Kobe


Kobe
veterán

Nem tudom mas van-e igy a topikban, de erdekelne mas is (nem) kicsit tevelygonek erzi magat a jelenlegi piaci szituban? Foleg arra gondolok hogy naponta jonnek egymast teljesen megcafolo hirek es kimutatasok, leginkabb belfoldre vetitve... En neha csak kapkodom a fejem pl, annyira keplekeny massza lett az egesz (rizikok, munkaero, jovedelmi, epitoipari, ingatlan kulatasok)

Viszont ha a kulfoldi lehetosegeket nezem - marpedig a 'katyvasz' letisztitasahoz inkabb azt kene, akkor eleg korlatozottak a lehetosegek, szinte csak tozsde marad, az meg nem biztos hogy a csucson jo beszallopont
Probalom eldonteni hogyan lenne erdemes tovabb diverzifikalni a dolgokat, de kozepes/inkabb alacsony kockazattures mellett meg mindig az allampapper tunik mukodokepesnek + euro tartasa forint gyengulesre jatszva

(#33382) bernel válasza Kobe (#33381) üzenetére


bernel
tag

> kozepes/inkabb alacsony kockazattures mellett meg mindig az allampapper tunik mukodokepesnek

Van arra vajon lehetőség, hogy külföldi kötvényeket, államkötvényeket vegyen az ember? Nem ETF formában, hanem közvetlenül, ahogy magyar állampapírt veszünk.

A kötvény ETF-nek megvan az a hátránya, hogy mindenféle lejárat van benne, ezért nem ugyanúgy viselkedik, mint egy közvetlenül vett kötvény. Bár hosszabb távon lehet, hogy elmosódik a különbség.

(#33383) Stanlee válasza Kobe (#33381) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem is nagy a katyvasz, kulfoldon is. A magyar allampapiros tortenet maganszemelyeknek igazan egyedi, tehat ha en bund-ot akarnek venni, nincs ugy ra lehetosegem, mint otthon PMAK vagy PEMAK-ra.

Allampapirok: nagyjabol 100 T euro a legkisebb egyseg, amit vehetsz.

En most a megtakaritasom ETF-be rakom. Mult heten voltam az allamkincstarnal, hogy nyissak szamlat. Ami a bankszamlamon tinglitangli penz van, az euro megy PEMAK-ba, a Ft-ot meg a nyari friss papirba teszem.

Celzottan reszvenyt csak a bonuszbol veszek, ill. a meglevok osztalekfizetesebol.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#33384) Dare2Live válasza Kobe (#33381) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha még nem rveztél picivel sztem érdemes kipróbálni, ld hogy működik.

Ha lekezd esni a paic mert jön a világvége pici büfi vagy te tudod dobni a pozit és fordulhatsz shortba.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33385) vnorbi válasza concret_hp (#33380) üzenetére


vnorbi
aktív tag

És még most sem. Felhívtam őket, azt mondták, csütörtökön kezdődött, aztán egy darabig működött, de péntek óta az van, amit most látunk. Az OTP-nél dolgoznak a hiba elhárításán, nem tudják, hogy mikorra oldódik meg.

(#33386) htomi85 válasza Kobe (#33381) üzenetére


htomi85
tag

Szerintem minden simaliba. Longolni kellett hitelből eddig idén mintha nem lenne holnap.
Májusra és októberre viszont oda kell figyelni szokás szerint.
Aki meg bruttó 1 milla alatt keres dobjon el mindent és húzzon az építőiparba.

(#33387) Kobe válasza htomi85 (#33386) üzenetére


Kobe
veterán

Azert ez megint, szokas szerint eleg sarkos meglatas :)
Az eputoipar lehet hogy megy, de nem igazan lett minosegibb. Brutto 1M korul nem fogsz ingatlanfejlesztonek elmenni, ahhoz kicsivel tobb (milliard) kellene, epitoipari melos br 1M kozeleben sincs, szakmunkas vallalkozo meg nem a 'holnap rohanok billanyszerelonek allni' kategoria
Alatta meg melosnak.... Nyilvan karrierista tomegek rohannak kubikolni.. .. Nem tudom mikor lattal utoljara epitoipari munkast: a nagyja sem nem lett feherebb, sem nem lett kevesbe alkesz, legtobbje reggel ugyanigy 7 orakor alldogalnak a kapualjban a komuves actimellel.
Azon kivul, hogy nem laknek az altaluk lakott hazakban ha fizetnek sem, nem biztos hogy tul sokan akik irodistak ebben az iranyban latjak a kanaant....

(#33388) mgoogyi válasza Kobe (#33387) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A melóhelyemen elterjedt a kantáros g*ci gyűjtőnév, tekintettel a kevés jó tapasztalatra...

(#33389) Dare2Live válasza Kobe (#33387) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De hogy jön ide, hogy milyen minőség az építőipar, ki hol lakik...?

Nemrég pont ide linkeltem ráadásul nem BPs tapasztalatokat. 2 max 3nap festés 180-210.
Kata/Kivaval minimált adózik. Napi 50-90KFt. Ez alapján nagyon nem elérhetetlen egy jó szakinak a havi 1misi netto.
és hiába kerestem nem volt olcsobb. és amikor felraktam kérdést forumban csak olyan jött vissza, hogy ez van, nekik se sikerült olcsobban.

aktuális: Volt dugulásuk. 15.000Ft de csak mert 3percre lakik innen. Mondom honlapon nem annyi van. Ja az 3éve volt. Összesen nem volt nálunk 30percet. Sietett következő címre. Hát ha minden napja ilyen neki is megvan az 1misi. Nem buttó. Netto.

És egyik példa se kíván diplomát, mindkét plda relatíve gyorsan tanulható annak aki átment egyszer egy Matek szigorlaton. :)

off: Aszem itt írtam, hogy megint nincs matek tanár. Nah kiderült mit csinál mióta felmondott. Villanyszerel. Nyugisabb, kevesebb munka tripla fizu.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33390) KilgoreTrout válasza Dare2Live (#33389) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azért az építőiparban dolgozók nagy része nem dolgozik napi 8 órákat, főleg nem heti öt napon át.

Nehéz ezt nem sértően megfogalmazni, de általában nem a legokosabb emberek mennek erre a területre dolgozni. Akiben van egy kis ambíció (vagy esetleg igényes a munkájára) az inkább külföldön robotol pár évig többszörös pénzért, aki itt maradt, az tényleg a legalja.

Nagyon meglepne, ha lenne ma Mo.-n jelentős számú építőipari szakmunkás, aki nettó millió körül keres.

(#33391) concret_hp válasza Dare2Live (#33389) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ha 1 embernek 2-3 napi meló, ott már elgondolkozok, hogy megnézek 5 videót a youtuben és kifestek hétvégén :U

a másik, hogy azért ezek 5-6 éve nem épp így mentek, és egyáltalán nem biztos, hogy pár év múlva is így fognak menni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33392) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#33391) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Egyreszt itt vallalkozokrol van szo amugy ami mas teszta, masreszt meg 6 eve is pont igy ment ez. Sot. Engem 8-9 eve pesten lehuzott villanyszerelo meg vizvezetekszerelo is. Sokszor kerulhetsz olyan helyzetbe h kvazi holnap kell megoldanod a problemat es nem tudsz varni. Google nem mindig az idealis megoldast nyujtja es nem biztos h lesz 25 ertekeles arrol aki vegul el is vallalja a munkat. Persze legkozelebb nem ot hivod vissza ha gond van de pl szerintem esetemben mindket vallalkozo pont lexarta(pesten). Ismeros nem volt. 10-15 perc volt mindkettonek kb ezres percdijjal..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#33393) Dare2Live válasza concret_hp (#33391) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én is ezt tettem, így lett nekünk 3nap meló... és sporoltunk 170-210K+t.

Ez nagyon sok területen így van. Jön egy válság megrendelések felére esnek, gyár felét kirúgják, info feljesztések 70%al! esnek, versenyszférában mindenhol beindul a "racionalizálás"...

Ez az egész tényleg azért érdekes mert ennyire durva difi sztem soha nem volt, hogy szakközpiskolát (érettségi esetleg már nem sikerült) jó szaki fizuja messze veri egy tanár 5év egytem, diplomás ápoló 3év fősuli.... de még egy orvos (6+3+3év), vagy hude jól keresőnek mondott infos fizetését. Persze KIVAval...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33394) Kobe válasza Dare2Live (#33389) üzenetére


Kobe
veterán

Ugy jon ide, hogy akiket irsz, az meg mindig az epitoipar 15, talan 20%-a, az is inkabb videken :( . A maradek 80-85, akik utan perpill ezerrel 'kapkodnak' az tovabbra is a tobbnyire c kategorias egyen akinel a max elvaras a meglevo felso vagy also fogsor es semmi tobb..... Vagy hasonlo kategorias roman.
Az elozoben elirta ez a bzi autokorrekt, nem laknakot akartam irnj, hanem hogy olyan hazban en nem laknek, amit ok epitettek.
Ahhoz kepest, hogy szakember hiany van, nalunk a keruletben nem lett kevesebb az epitkezes (hetvegen latkeprol 12 darut szamoltam + 2-3 folyamatban levo bontasrol tudok), vagyis a mennyiseg megvan, csak a minoseg megy lefele. Rengeteg ilyen epitoipari munkasba botlom nap mint nap barmerre errefele, es hat, ezelott 3 evvel siman azt mondtam volna rajuk hogy csovesek....

PS: ismerosnek szobafesto a haz kifestesere dobott msr 3 millios ajanlatot is.... Pff.... Egyreszt ott mar szerintem fejben nagy a gaz, 2-talan 300K t erhetne egy hasonlo tortenet, de azt is max a vilag lustajanak, siman meglehet csinalni hazilag, aztan megis sokan rohannak a 'mester utan'

[ Szerkesztve ]

(#33395) emvy válasza Kobe (#33394) üzenetére


emvy
nagyúr

Az, hogy mennyit ér, az az időd értékétől is függ. Mondjuk három napra 200k lehet, hogy megéri.

while (!sleep) sheep++;

(#33396) Kobe válasza emvy (#33395) üzenetére


Kobe
veterán

Az a baj, hogy sokan ezt tevesen hasonlitgatjak ossze az idejuk ertekevel a 'mert ha addig is dolgoztam volna es penzt kerestem volna' alapon.
Azonban az emberi termeszet nem ilyen es nem lehet 100%ban parhuzamot vonni kozte.
Egyreszt nem mindenki vallalkozo vagy teljesitmenyberezesu, igy a kiesett jovedelmet ertelmezni sem lehet, ha mondjuk hetvegen csinalna.
A masik fele pedig ha ki is fizette mert neki annyit meger az ideje, akkor is joesellyel beul valahova tvt bamulni, szoval meg akar hasznosabb js lehetne a sajat maga altal elvegzett festes :D

En ugy vagyok vele, hogy lehet hogy 2-300K t piaci alapon megerne, de pont 2-300K val tobb felesleges kiadas. Macho dumanak tunhet, de ennyihez egy ferfi ertsen mar a haz korul :) foleg hogy a mai alapanyagoknal kb kvamindegy h csinalod, elrontani eleg nehez

Ok, mondjuk falat athelyezni, full vakolast csinalni rajta stb mar mas teszta de egy fel oras kor a praktikerben + kis vakolas mazolas nem a vilagvege :)

[ Szerkesztve ]

(#33397) emvy válasza Kobe (#33396) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, sajnos én elfogadtam, hogy abszolút nem érdekel a ház körüli munka :DDD megpróbálom a férfiasságomat máshogy fenntartani. De lehet, hogy simán csak lusta vagyok.

A másik probléma meg az, hogy én hiszek a specializálóban. Szinte biztos, hogy sokkal lassabb és gyengébb minőségű munkát fogok végezni, mint egy hozzáértő. Hiába jövök bele a végére, akkora már késő.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33398) BÁ Nutrition válasza Kobe (#33396) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azert a haz koruli munka nem merul ki a festesben, csomo aprobb melo van amihez kellhet szerelo, pl elromlott mosogep, amit siman lehet h megcsinalnak 15 ropiert, vagy gazszerelo, villany, futes stb. ezek tobbsege max par ora es nem keveset kifizetsz(nem arrol van szo h sajnalom toluk) de sehol sincs egy felujitashoz kepest.

persze ahogy irod is, sok minden megoldhato, de igy se tudsz/erdemes kikerulni sokmindent

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#33399) Kobe válasza emvy (#33397) üzenetére


Kobe
veterán

En ugy tapasztaltam, azoknal a meloknal ami sajat kutfobol elvegezheto, a sebesseg nem igazan faktor. Max ott johet szoba, ahol amugyis szakit hivnal mert vagy nincs hozza eszkozod, vagy nem akarsz akkora meloert beruhazni.
Pl egy fal felhuzasnal vegigvakolasanal nyilvan szamit hogy ember milyen gyorsan es szabalyosan pakolja a teglat, vagy hidegburkolasnal mennyire szabalyosan teriti a kotoanyagot pl, de onnantol kezdve a gletteles neked is ugyanannyi ideig szarad a falon mint neki es a teddy henger is ugyanakkora feluletrt fog be 2 guritassal :D

Ami sokat tud szamitani, a tisztasag es ha javitas van, a jarulekos veszteseg merteke, na ahhoz tenyleg jo es tapasztalt szaki kell.... De ilyennel en mostansag hirbol sem talalkoztam...

BÁ: en nem is ezekre gondolok, villanyaszati cuccokhoz pl en sem nyulnek, (meg egy csomohoz ugye szaki pecsetje plombaja kell, pl gaz bekotes stb) de ne tudd meg hany ember van aki pl arra lusta hogy egy ikeas butort osszerakjon.... Kiszallittatja X 10ezerert, osszerakatja ugyanannyiert, meg ha mondjuk egy sima csapot, szifont kell cserelni vagy 2 lyukat felfurni a falra rogton kihivja a szakit.
Mondjuk kisgepeket ha nem garancialis siman szetkapok, teloimat is egy ideje magam szervizelem, pedig az elejen a unibodytol feltem mint a tuztol :D

[ Szerkesztve ]

(#33400) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#33392) üzenetére


concret_hp
addikt

én a festésre írtam, az általában nem sürgős, hogy kész legyen holnapra :)

emvy: "A másik probléma meg az, hogy én hiszek a specializálóban. Szinte biztos, hogy sokkal lassabb és gyengébb minőségű munkát fogok végezni, mint egy hozzáértő. Hiába jövök bele a végére, akkora már késő."

sztem ott hibázol, hogy feltételezed, hogy az illető szakértő :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.