Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#280801) Zin


Zin
senior tag

Pro max uzemidot irna valaki? Fb,messenger,insta,youtube...ami futna nekem

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#280802) bodorjanos válasza Zin (#280801) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Bocs, kicsit kötekedőnek hathat amit írok, de én is sokat rugóztam az üzemidőn és kiderült, hogy szar a térerő a melóhelyemen és sokkal gyorsabban merül a teló, mint máshol. Esetleg érdekes lenne a kérdés megválaszolásában, hogy napközben wifi-n logsz-e egész nap vagy 4G, 5G, stb. Ha ezt megírnád talán pontosabb választ kapnál az üzemidőről. És tényleg nem kötözködés vagy okoskodás részemről.

(#280803) CharlieDrop válasza merqree (#280800) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Árpád útról hány nap után tudta, hogy nem lehet befordulni aTáncsicsra? :D
Azt a hétfő reggelt sohasem felejtem el, mennyi autó keringett ott :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#280804) Noxy válasza istnag (#280797) üzenetére


Noxy
veterán

Én anno megvetem a prémium verz.. hogy mennyiért, már nem tudom.
Közben fejlesztették + funkciók kerültek be. Nyilván ez pénzbe került, és ezért talán jogosan pénzt kérnek, mert ezután nekik is állandóan frissíteni kell az adatbázist, de közel sem annyiba kerül amiről te itt írsz. [kép] (416 Ft/hó)
Anno az iGo-t is megvettem 89€-ért amiben 2 évig nem frissítették a térképeket, majd kiadtak egy új verziót, amire már nem volt érvényes a licenc. Most akkor melyik megoldás a jobb? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#280805) istnag válasza Noxy (#280804) üzenetére


istnag
addikt

Nyilván.
Amúgy megvettem Androidon, de pl head up, már nem volt benne az árban, az nekem nem is kellett, így az új fjücsörök mind pénzbe kerülnek, engem nem zavart, ami kellett még az megvettem pluszban, de egy navi hang, meg egy sáv jelző nem igaz, hogy nem jönne ki egyszeri mondjuk 30 EUR-ból.

[ Szerkesztve ]

(#280806) merqree válasza CharlieDrop (#280803) üzenetére


merqree
őstag

Vasárnap reggel 3/4 10kor kezdték a terelés kiépítését. Tudom, mert akkor mentem Pesterzsébetre. Egy óra múlva volt jöttem vissza, akkor már terelés volt.
Nyílván, nem tudott róla.
Ezért írtam, hogy 1-2 nappal követi le az ilyen eseményeket.

(#280807) Noxy válasza istnag (#280805) üzenetére


Noxy
veterán

A Sygic volt annyira korrekt, hogy aki régebben megvette a prémiumot, azt nem húzzák le most, a prémium+ előfizetéssel. Ellentétben az iGO lehúzásával.
De írhatnám az 1Password app-t is.
Amit akkor 2$ megvettem most is hibátlanul működik. Ha most akarod használni, akkor 4$ kell érte havonta fizetni. Még ezekhez annyit, hogy soha nem volt Androidos eszközöm.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#280808) Lali-213 válasza Zin (#280801) üzenetére


Lali-213
senior tag

Valamint érdemes pontosítani, hogy a 14 Pro Maxra gondoltál-e.

(#280809) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Árulnak egy Powerbeats prot, egész jó áron. Mit nézzek meg, ha kipróbálom, mi lehet a kockázat? 2 éves. Köszi!

(#280810) lugosi válasza merqree (#280800) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ausztriában úgy tudom tilos a traffipaxot előre jelző progi használata, büntetés is jár érte. Legalábbis pár éve így volt.

(#280811) Zin válasza bodorjanos (#280802) üzenetére


Zin
senior tag

Pro max es 4g+ egyenlore de 5g akarok

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#280812) Fritz Teufel válasza Zin (#280811) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A lakásban nálam 5G van, de gyorsabban meríti a telefont így nem is használom. És nem estem hanyatt a kettő közötti difitől. Ellennék 4G képes telefonnal is minden további nélkül, Prime Plus tarifám van.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#280813) timelord1987 válasza lugosi (#280788) üzenetére


timelord1987
őstag

Magasabb %-nál ki-és bekapcsoláskor ugyanannyit ír, vagy csak 1%-kal kevesebbet.

Az akkumulátort lehet valahogy ellenőrizni?

(#280814) dud998 válasza Fritz Teufel (#280812) üzenetére


dud998
őstag

+1 csak nekem a Skodafonnál. Fullos csomag, 5G és nem érzek akkora sebesség különbséget. Teszteltem is.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#280815) Lali-213 válasza timelord1987 (#280813) üzenetére


Lali-213
senior tag

Beállítások / Akkumulátor menüben nézném meg először.
iMazing nevű programmal pedig ki tudod olvasni, hogy az akkumulátor hány töltési cikluson van túl.
Remélem ez segít.

(#280816) koxkids válasza istnag (#280805) üzenetére


koxkids
őstag

Amúgy érdekes az árazás.
iOS-en a Sygic appban 9.990 Ft/12 hó a '+' csomag, míg az app vásárlásoknál nézve (Apple ID előfizetések) ott 6990 a 12 hónap :D

(#280817) bodorjanos válasza Zin (#280811) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Bocs, nekem nem ilyen telóm van, de remélem ez alapján akinek van ilyen telója már jobban tud üzemidőt írni.

(#280818) Noxy válasza koxkids (#280816) üzenetére


Noxy
veterán

Már írtam, de lehet hogy nem volt érthető.
A meglévő prémium csomag mellé lehet, a prémium+-ra kedvezményesen előfizetni. [kép]
Sima prémiumban nincs CarPlay, térképek meg egyéb adatbázisok csak 4 havonta frissülnek. Minden más ott van. [kép]
(Pld a SmartCam is amit +-ban reklámoznak.)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#280819) istnag válasza Noxy (#280818) üzenetére


istnag
addikt

Nincs sima prémium lehetőség. Nálam legalábbis.

(#280820) Noxy válasza istnag (#280819) üzenetére


Noxy
veterán

9 éve szedtem le először. A prémium 7 napig ingyenes volt, majd elnémult. Ezt frissítettem ($) a végleges prémium verzióra valamikor.(kb 7-8 éve)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#280821) Zin


Zin
senior tag

14 Pro Max tulaj irjon ram privit,par percre fel akarom hivni,par gyors kerdesem 18 utan jo nekem.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#280822) -secret- válasza Zin (#280821) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Írd le a kérdésed!

(#280823) Zin válasza -secret- (#280822) üzenetére


Zin
senior tag

Uzemido erdekel.Youtibe,messenger,insta,tiktok...4g menni es 5g vel.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#280824) -secret- válasza Zin (#280823) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Youtube teszt.

(#280825) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Sziasztok. Abban kérném a segítséget, hogy az Apple Arcade és az Apple TV+ hogyan mondható le? Nem találok rá semmi opciót. Pirosan írja a lejárati fátumot ha rámegyek csak megújítani lehet semmi mást.

(#280826) kislaci válasza Greg-77 (#280825) üzenetére


kislaci
senior tag

Apple ID/elofizetesek

(#280827) Greg-77 válasza kislaci (#280826) üzenetére


Greg-77
aktív tag

Igen itt vagyok és itt csak ennyit lehet. Vagy telón ezt nem lehet kell hozzá iTunes?

(#280828) esbii22 válasza Zin (#280823) üzenetére


esbii22
őstag

Félve kérdezem mi az a szám ami neked megfelelne?

Egész nap a telón lógnál? Vagy csak 1-1 órákat naponta ? Jó térerő van felétek? Van pár változó ami befolyásolja az üzemidőt. Nincs két egyforma ember aki ugyanúgy használja a telefonját. Van aki egy nap lemeríti a Pro Maxot is, van aki meg 3 naponta tölti csak.

Menj nézz teszteket róla, ahogy írták is feljebb. Vagy rendeld meg online, próbáld ki, van 14 napos elállás. Bár ha nem kapsz kielégítő választ, akkor nem tudom milyen készüléket vennél :DD Lényegében ennek van a legjobb üzemideje.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#280829) (ex)Cat válasza Greg-77 (#280827) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Telefonon simán lehet.

Beállítások - neved - Média és vásárlások - A fiók megtekintése - Előfizetések

Ami itt nincs, arra nem fizettél elő.

Érdekes módon anyám is előfizetett egykor a 3 hónapos ingyenes ATV+-ra de mégsem jelent meg ezen a helyen, viszont nem is vonták le tőle a pénzt az előfizetés lejárta után.

(#280830) Noxy válasza Greg-77 (#280827) üzenetére


Noxy
veterán

Koppintson az Előfizetés törlése elemre. Lehetséges, hogy le kell görgetnie az Előfizetés törlése gombhoz. Ha nincs Törlés gomb, vagy egy lejárattal kapcsolatos üzenet jelenik meg piros betűkkel, akkor az előfizetés már lemondásra került. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#280831) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok! Baratnom i13-as telojan bekapcsolnank az 5G-t, de hiaba kapcsoljuk be a telefonon, tovabbra is 4G-t mutat. Telekomnal van, a szolgaltatonal kulon be kene kapcsolni? :R

meg

(#280832) Lali-213 válasza peugeotmate (#280831) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
5G szolgáltatást alapból csak a korlátlan csomagokhoz ad a Telekom. Ha nem korlátlan a csomag, akkor 1600 Ft/hó áron lehet kérni kisebb csomaghoz az 5G opciót:
A penetráció sem épp olyan nagy, mint 4G esetén. Van a lakhelyeteken 5G?

[ Szerkesztve ]

(#280833) winezke


winezke
csendes tag

Sziasztok!
Azoktól kérdeznék akiknek van bármilyen tapasztalatuk az iphone 13 mini akksija kapcsán. Volt 12 minim de nem egész 1 év alatt olyan szinten degradálódott az akksija hogy nap felénél enni kért.
Ugyanez a helyzet a 13minivel is? Most egy S21et hajtok de nagy is meg nem az igazi :W

Köszi a választ előre is! :)

Biztonságtechnika/Villanyszerelés 06202837813

(#280834) bodorjanos válasza winezke (#280833) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ez engem is érdekelne ;)
Hány %-os lett az aksi 1 év után? Nem lehetett gariztatni?
Azért legalább 2 évet illett volna kibírnia napi töltés mellett is.

(#280835) divan válasza winezke (#280833) üzenetére


divan
senior tag

Nekem több mint egy évig volt 12 minim, 92%-os akkuval adtam a fiamnak. Azóta két éves lesz lassan, és simán kibír egy napot gond nélkül még most is. 13 minire váltottam, sok különbséget én nem érzek a 12-höz képest.

(#280836) bodorjanos válasza divan (#280835) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Megkérdezhetem miért váltottál? Ad valamivel többet a 13 mini a 12 minihez képest neked?
Folyamatosan szemezek valamelyik minivel... :)

(#280837) divan válasza bodorjanos (#280836) üzenetére


divan
senior tag

A 12 mini a sajátom volt, a 13-ast cégesként kaptam. Pénzt nem adtam volna ki rá. Nem érzek különösebb pluszt.

(#280838) Revesz


Revesz
aktív tag

Hali!

Megcsináltattam az eSim-et amit sikeresen be is aktiváltam. Sajnos az adatmegosztóval akarnak gondjaim. Nincs internet, fixen 3G mutat, de nem működik. Telefonszám rész üres volt így megadtam, de az sem segít. Gondolom valamit be kéne állítanom mert samsung telóban sem működik. Kizárólag a wifi routerben használva van
most net.

(#280839) bodorjanos válasza divan (#280837) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Ja, így érthető, köszi a választ! Jó "kis" telefon mindkettő, majd talán egyszer az EOL előtt vesszek egyet :D

(#280840) lsebestyen válasza Revesz (#280838) üzenetére


lsebestyen
addikt

APN beállítások?

szerk.: illetve azt is be kell állítani ugye, hogy melyik sim-ről menjen a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#280841) Revesz válasza lsebestyen (#280840) üzenetére


Revesz
aktív tag

Apn volt a ludas. Online volt beírva alapból, de az adatmegosztó csak net-tel működik. Átírtam és már megy is.

(#280842) winezke válasza bodorjanos (#280834) üzenetére


winezke
csendes tag

Nem igazán foglalkoztam a kérdéssel. Nem annyira vagyok híve a javítot telónak. 1év 2hónaposan 81%on volt, érezhetően szarabb lett.

Biztonságtechnika/Villanyszerelés 06202837813

(#280843) joey04 válasza Zin (#280821) üzenetére


joey04
titán

:DDD

(#280844) c64fanhun


c64fanhun
tag

Szerintetek melyik a legrégebbi iphone ami manapság még tökéletesen használható (akksi csere után)?
Ismerősömnek van egy 7+-a, cserélt benne akkut, és mivel +, így a kapacitás is bőven elég neki, bír egy napot, illetve teljesen gyors, az hogy nincs rá már ios 16 nem zavarja.
Szerintetek a 6s+, vagy esetleg a 6+ is használható lenne akku illetve gyorsaság szempontjából?
Első gen. SE-t nem merném mondani mert tudtommal az újonnan se bírt már egy napot végig.

(#280845) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok!

Nem látja az iTunes a telefont.
Szerettem volna tanuláshoz hanganyagot feltenni a telefonra, de nem sikerült.
A telefont és a gépet is újraindítottam , több USB portot is kipróbáltam DE nem látja. Korábban ilyen gondom nem volt, másoltam már rá hanganyagot.
A kábel ugyanaz, amit korábban használtam, gyári. Töltést veszi róla. Jelenleg nincs lehetőségem kipróbálni, hogy másik kábellel esetleg magához tér-e.

u.i.: a laphelyzetbe állításnál próbálkoztam annyival, hogy a Helyzet- és adatvédelmi adatokat alaphelyzetbe állítottam. Nem tudom ennek volt-e értelme, megoldhatta-e volna a problémát DE nem következett be változás.

Szóval van ötlet?

(#280846) lugosi válasza c64fanhun (#280844) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Használok tartalék telefonnak egy 6s plust, érződik hogy lassabb de használható. Viszont frissítés már nincs rá. Én azt inkább szükségmegoldásnak mondanám, attól szerintem feljebb nézelődnék.

(#280847) KillerATi válasza c64fanhun (#280844) üzenetére


KillerATi
tag

Én a iPhone 7-8/plus alá már nem adnám, ha napi használatú telefon lenne.

(#280848) bodorjanos válasza winezke (#280842) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Mondjuk én sem szeretem a javított telefonokat ez tény... Eddig mindig lecseréltem a telefont mielőtt aksit cseréltem volna bennük. Csak a kis SE-ben cseréltem amikor édesapámnak átadtam. Most a 11-es még csak 200 ciklusnál tart 1,5 év alatt, így van még 1,5 évem megtalálni az utódot :D Bár a kis telók addigra kikopnak a apple kínálatából sajnos...

(#280849) zozzzzzzzzzz


zozzzzzzzzzz
tag

Sziasztok

Volt problémám az iPhone 11Pro-mmal. Azt hittem a közelségérzékelő volt a hibás mert ha elsötétedett hívás közben a kijelző akkor sehogy sem akart felébredni.

Valaki (akinek nagyon köszönöm!) írta, hogy neki a kijelzővédő fólia okozta ezt és nála is csak hónapokkal később. Nekem is ez volt a problem, két hónap után kezdett szarakodni. Levettem és azóta semmi gondom.

Nagyon érdekes, nem tudom miért csak ennyi idő után produkálta ezt de erre is érdemes gondolni ha ilyen probléma lép fel.

És még egyszer köszönöm mindenkinek! :)

(#280850) kakuk.tamas válasza zozzzzzzzzzz (#280849) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Lehet volt ott egy karc, ami úgy fénylett az optikára. Vagy éppen belement a kosz és az okozott problémát.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.