Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221651) #30610944 válasza -Ben- (#221639) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mondjuk sokat nem veszitesz a toltovel (ha a sima 5w-os) mert eleg lassu. A gyari kabel meg egy kalap sz@r minoseg, ugyanez a fules is. Erdemes egyszer a jovore gondolni es beruhazni egy normalis toltore ami mindent tud tolteni meg egy normalis kabelre.
Akar mennyire is reklamal itt sok ember, de nagyon sok kacat van minden haztartasban. En meg sem tudom szamolni hany kabelem meg kulonbozo toltok, fulesek regebbrol porosodnak a polcomon.
En vettem egy normalis toltot meg kabelt (egy USB C es egy lightning) amik nem fognak szejjelszakadni es ezzel toltom a laptopom es a telefonokat. Ezzel evekig el leszek igy en csak orulnek neki ha olcsobb lenne igy kiegeszitok nelkul.
De ez csak az en velemenyem.
Meg amugy attol hogy valami 400ezer miert varja el tole az ember hogy telepakoljak a dobozt mint a tescos szatyrot?
:U

(#221652) Sungoo válasza #30610944 (#221651) üzenetére


Sungoo
addikt

Milyen az a normális töltőfej? Jöhetnek a tippek, mert a gyári tényleg elég hergya.

(#221653) herdsman12 válasza bnorci71 (#221650) üzenetére


herdsman12
őstag

A Google vagy akár az iCloud fiókban történő változtatás nem írja át a másik fiókban is az adatokat.
Törölhet, hozzáadhat bármit az egyik fiókban, az csak arra a fiókra lesz érvényes.
Az már külön történet, hogy a Jelszavak és fiókok, valamint a Kontaktok - Csoportok beállítása alapján éppen melyik, vagy mindkettő fiók adait látja.
Szerintem ez így logikus.

(#221652) Sungoo

Itt is nézelődhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#221654) odrif válasza Sungoo (#221652) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én ilyet használok: [link]

20 éve a Prohardveren

(#221655) -Ben- válasza nord_ (#221644) üzenetére


-Ben-
veterán

Részemről ezzel nem lenne probléma, ha olcsóbban adnák a készüléket. Bár némi kellemetlenséget még így is okozhatna, de legalább korrekt lenne. Vegyék ki az adaptert, a kábelt és a fülest, a doboz pedig legyen egyszerű fehér, felesleges papírok és matricák nélkül.

18W hálózati adapter: 11990 Ft
USB C - Lightning kábel: 6990 Ft
EarPods: 9990 Ft
Ligjtning-Jack átalakító: 2990 Ft

Adják 32.000 forinttal olcsóbban a telefont és ebben az esetben azt fogom mondani, hogy ez egy helyes lépés volt. Védjük a környezetet és van lehetőségünk a gyári vagy más egyéb tartozékok közül választani. :U De valami azt súgja, hogy ez megint csak a profitról szól....

"csak fölöslegesen tesznek bele olyan dolgokat a dobozba, amit a legtöbben nem is használnak"

Van erről statisztika? Nálunk mindenki a telefonhoz mellékelt cuccokat használja, majd később azzal együtt adjuk el. Rokoni, baráti körben szintén....

(#221656) #30610944 válasza Sungoo (#221652) üzenetére


#30610944
törölt tag

En csak Anker cuccokat hasznalok. Nezz fel az oldalukra. Nagyon strapabiro kabeljeik vannak es rengeteg fele toltojuk.

(#221657) -Ben- válasza #30610944 (#221651) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem tökéletesek az Apple gyári tartozékai. Egyikkel se volt gondom. Az 5W tényleg lassú, de nem azzal fognak spórolni, ha igazak a hírek... :U

"Meg amugy attol hogy valami 400ezer miert varja el tole az ember hogy telepakoljak a dobozt mint a tescos szatyrot?"

Mondjuk egy telefon esetében - amit a legjobb esetben is 2 naponta tölteni kell - talán nem árt, ha van a dobozban egy nyamvadt adapter kábellel. De ahogy már írtam, ezt is meg lehet oldani korrekt módon....

(#221658) btudos válasza atirag (#221624) üzenetére


btudos
veterán

A tandemkártya más, ott külön MSISDN ("telefonszám") van, csak az adatkeret van megosztva, MultiSIM-nél viszont ugyanazt a hívószámot hazudja magáról a kártya, amit ezek szerint az iMessage nem tud kezelni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#221659) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Adott egy i 11Pro 13.5-tel, ami JB-ve volt, majd frissült 13.5.1-re. Erről készült backup.Adott egy másik i 11 Pro, IOS 13.0-val.Kérdés, hogy.

1. 13.0 unc0verrrel JB, majd restore a 13.5.1-es backuppól megy-e? Szerintem nem, magasabb Backuppot nem lehet visszatölteni alacsonyabb IOS-re.

2. 13.0 frissíthető e 13.5-re? Szerintem már nem, mivel az Apple nem írja alá. Ergo itunessal DFU-ból se lehet frissíteni 13.5-re?

3. Elméletileg az unc0ver támogatja a 13.5.5- betat. Frissíteni rá, majd JB, utána restore a 13.5.1-es backupból? Itt anyi a para, hogy ha a beta nem jön be (fagy, bugos, merül az akku, stb), akkor már csak 13.5.1-re tudok visszamenni.

Keresem a legoptimálisabb megoldást, ebben tudnátok kérlek segíteni? Köszi

Szerk. Azt tudom, hogy magasabb verzióról nem lehet visszamenni alacsonyabb nem aláírt verzióra, de alacsonyabbról magasabbra (13.0=>13.5) se megy ha nincs aláírva?

[ Szerkesztve ]

(#221660) Sungoo


Sungoo
addikt

Köszi Urak! :R

(#221661) hemaka válasza Sungoo (#221652) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem a gyári van, de melóba egy BlitzWolf 45W USB PD töltőfejem van, 6k körül megy.

(#221662) Ringman válasza -Ben- (#221655) üzenetére


Ringman
nagyúr

jack átalakító már most sincs a dobozban.
mondjuk én csak a telefont vettem ki (se 2020), minden más maradt a dobozban.

gondolom a simkártya-kiszedő is megnyomná a költségvetést.

(#221663) telefonmágus válasza Ringman (#221662) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Jack átalakító közel 2,5éve már nincs ám

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#221664) nord_ válasza -Ben- (#221655) üzenetére


nord_
veterán

Nálunk meg se én, se a zasszony ki se vesszük a dobozból. A kábel, a töltőfej és a fülhallgató is bontatlanul a helyén van. Négy vagy öt éve vettünk mindkettőnknek egy-egy olyan asztali töltőt, ami tölti a telefont, órát (és most már az AirPods-ot is). Ezzel még évekig elleszünk, vagyis (baromi magas :) ár ellenére) egyértelműen jó befektetésnek minősült.

Emlékszem, amikor lassan hét(!)éve (2013 őszén) az 5s mellé megvettem a 8ezres autós töltőt, kvázi le lettem hülyézve, hogy minek adok ki annyi pénzt egy szaros kábelért, amikor akár 1-2ezerért is lehet venni. Na, most azért kiváncsi lennék, hogy akik szerint hülyeséget csináltam, azoknak vajon megvan-e még az olcsó gagyi vezetékük. Mert nekem még mindig tökéletesen teszi a dolgát, jelét se mutatja, hogy megadja magát.

Sokan elfelejtik, hogy hosszú távon mindig az olcsó a drága.

(#221665) fbfro


fbfro
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy Vodafone függő Iphone-t az Istyle-nál cserélnek, akkor a visszakapott csere készülék ugyanúgy Voda függő lesz vagy már független? És ha független, akkor később egy esetleges frissítésnél nem lockolódik e vissza.

Köszi

(#221666) galaxys80 válasza fbfro (#221665) üzenetére


galaxys80
veterán

Függő marad.

(#221667) fbfro válasza galaxys80 (#221666) üzenetére


fbfro
csendes tag

Köszi

(#221668) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A wallethez bármilyen kártya hozzáadható? Vagy kell takogassa a bank?

Más kártyák? Pl ikea family?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#221669) MasterMark válasza V.Stryker (#221668) üzenetére


MasterMark
titán

Kell támogassa a bank.

Ikea Family és más hasonló kártyákat hozzá tudsz adni a Wallet-hez a Stocard appal.

Switch Tax

(#221670) herdsman12 válasza MasterMark (#221669) üzenetére


herdsman12
őstag

IKEA kártya hozzáadás megy külső alkalmazás nélkül.
(iOS 12.x - 13.x)

(#221671) MasterMark válasza herdsman12 (#221670) üzenetére


MasterMark
titán

Hogyan?

Switch Tax

(#221672) herdsman12 válasza MasterMark (#221671) üzenetére


herdsman12
őstag

Annyira egyszerű volt, hogy nem is tudom (emailből, böngészőből, PDF-ből?). Most átküldtem új SE-re iMessage üzenetként, ott a "Hozzáadás", rányomtam és már ott is a Wallet-ben.

(#221673) Sify válasza V.Stryker (#221668) üzenetére


Sify
senior tag

Supershop kártyát is hozzá lehet adni a wallethez. Bár sokra még nem mentem vele, mert ahol tudnám használni ott nem tudják beolvasni.

mySpar alkalmazást kell letölteni.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#221674) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az XS a 13 as IOSt már nem fogja megkapni ?
iOS 12.4 a vége ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#221675) MasterMark válasza Sify (#221673) üzenetére


MasterMark
titán

És azt hogy adtad hozzá? Köszi.

IKEA-hoz találtam egyébként egy módot, bár németül teszi be, de az nem látszik csak a szerkesztésnél.

https://ikea-family.ikea.de/wallet/?familynr=12345

Ide kell a számok helyére beírni a kártyaszámot, és Safariban megnyitva hozzáadja.

DonThomasino: Már most is 13 van rajta, nem? A 14-et is megkapja.

[ Módosította: radi8tor ]

Switch Tax

(#221677) DonThomasino válasza #20749568 (#221676) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem, de benéztem bocs, buta kérdés volt.

XS és 11 teszteket nézegetek (vacilálok) és ott úgy jött át,
de valszeg egy aktuális verzió volt leírva.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#221678) burgatshow válasza MasterMark (#221675) üzenetére


burgatshow
veterán

Valami készül az IKEA-nál, mert ha van IKEA Family-d és van regisztrációd is a weboldalukon, akkor egyszerűen opt-in-elni kell a hírlevélre és minden hírlevél aljára odateszik a Family kártyád "Add to Wallet" linkjét. Ez tök jó szerintem. A nagyobbik probléma, hogy SEHOL máshol nem találod meg ezt a linket... :D

Szóval remélem csak átmeneti a probléma. Másik megoldás amúgy amit mások is írtak a Stocard app.

Amúgy Walletbe nem minden adható hozzá, a Wallet app egyelőre csak az alábbi vonalkód típusok rakhatóak be:
- PDF 417
- Aztec (ezért vagyok pöccös a BKK-ra mert ők is Aztec-ot használnak mégsem működik)
- QR
- Code 128 (iOS 9+)

(#221679) MasterMark válasza burgatshow (#221678) üzenetére


MasterMark
titán

Ha valakinek van ilyen linkje, akkor kivenné az elejéből az URL-t? Már csak hogy ne a német legyen már berakva nekem. :R

Switch Tax

(#221680) burgatshow válasza DonThomasino (#221677) üzenetére


burgatshow
veterán

Minden olyan készülék meg fogja kapni az iOS 14-et, ami megkapta az iOS 13-at.

Egyébként szerintem az iOS 14 lesz az utolsó a 6S/SE 1.gen készülékek számára.

(#221682) burgatshow válasza #20749568 (#221681) üzenetére


burgatshow
veterán

Igen, azért gondolom, hogy utolsó. Az iOS 14-ről meg már tudjuk, hogy megkapják.

(#221683) buci30


buci30
addikt

Kint a Beta a videó alatt a link. 👏😃

[link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#221684) bnorci71 válasza herdsman12 (#221653) üzenetére


bnorci71
addikt

pedig én csak ezt tudom elképzelni a kérdező elmondása alapján

de sose próbáltam, nem váltogatom a fiókot 1x hozzáadtam rendbe raktam és ennyi

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#221685) tboldi válasza buci30 (#221683) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már egy hete. :))

De ez még csak fejlesztői béta (a public-ot tévesen írja), abból is a legelső, vagyis nem alkalmas maradéktalanul napi használatra.

(#221686) burgatshow válasza buci30 (#221683) üzenetére


burgatshow
veterán

Nincs kint. Júliusra ígérte az Apple, de erről te magad is meggyőződhetsz: https://beta.apple.com

Amit te találtál, az valszeg egy warezolt, fejlesztői béta 1.

(#221687) buci30 válasza burgatshow (#221686) üzenetére


buci30
addikt

tboldi:

Azt tudom júliusra mondták de oda van írva, hogy public és azért hittem ez már az... 🤔

Szerk.:
Amúgy nincs benne semmi nagyobb bug csak annyi, hogy jobban merül?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#221688) hemaka válasza buci30 (#221687) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem találkoztam nagyobb bugokkal. Jobban merül, itt-ott döcög, a weather widget néha meghülyül és cupertinot mutatja. :DDD

(#221689) buci30 válasza hemaka (#221688) üzenetére


buci30
addikt

App-ok mennek rendesen? Pl Friendly ha rá néznél ez a face helyett...
Másik ha jön a hivatalos az simán rá megy majd nem kell újra tenni logikus ugye?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#221690) hemaka válasza buci30 (#221689) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha erre gondolsz, akkor igen, megy.
Nálam egyetlen app nem működik, egy helyi hálón működő PC/mac kikapcsoló. Minden más működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#221691) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok.

Lenne pár kérdésem a 13.5.5 Bétájával kapcsolatban.
1. Mennyire stabil?
2. Sose volt még bétám, az Apple általában mikor vonja vissza az aláírásokat? Ergo kb meddig lesz használható a jelenlegi beta?

13.5.1-ről van backuppom, a jelenlegi telóm13.0 és vissza szeretném állítani a backuppot, de úgy, hogy 13.5.1-re ne frissítsek. Ennek egyetlen módja a 13.5.5 Beta

Köszi

(#221692) tboldi válasza D@reeo (#221691) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs már 13.5.5, átnevezték 13.6-ra, pont most jelent meg a harmadik verziója. De nincs vele semmi probléma, a főverziók életciklusának végén amúgy sem szoktak bugosabbak lenni a béták, mint a nem béták.

(#221693) D@reeo válasza tboldi (#221692) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Ohh, ezt nem tudtam, köszönöm. Sajna ha jól értelmezem az unc0ver azzal már nem kompatibilis, ergo az egyelten járható uta, hogy maradok IOS 13.0-n és nem állok vissza backupból

(#221695) tboldi válasza #20749568 (#221694) üzenetére


tboldi
nagyúr

CarKey, az Egészség appban lesz egy tünetek menüpont, illetve lehet szabályozni a frissítések automatikus letöltését.
Meg a nálunk amúgy sem elérhető News+ Audio lesz még.

Ja, és Marcipán fiam, szirénát! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#221696) Giovan! válasza #20749568 (#221694) üzenetére


Giovan!
addikt

Csak úgy hirtelen nem válthatnak 14-re, előbb el kell érni az iOS-nek a 13.9-et :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#221698) zoli62 válasza kali (#221633) üzenetére


zoli62
addikt

Pedig törölte Google-ről is, miután a telefonról vétetlenül letörölten a névjegyet, és a Google lett beállítva névjegytárolónak, hidd el, kipróbáltam. Utána meg, amikor egy másik, Androidos telefonról visszaszinkronizáltam Google-ba, majd az Iphone-ra is szinkronizáltam a Google fiókon keresztül, végül a névjegytárolót visszaállítva Icloudra, nem szinkronizálta vele az Iphone a névjegyet.

(#221699) zoli62 válasza herdsman12 (#221637) üzenetére


zoli62
addikt

Hát én is pont ezt tapasztaltam, hogy telefonon keresztül nem lehet egyik fiókból a másikba szinkronizálni. A készülékről való törlés a beállított fiókból is törli a névjegyet, akkor is, ha az nem Icloud, hanem Google. Androidon ez a szinkron intelligens, a vétlen törlés után a felhőben megmarad a névjegy.

(#221700) zoli62 válasza bnorci71 (#221650) üzenetére


zoli62
addikt

Pont, hogy nem logikus. mert véletlenül törlöm a névjegyet, akkor a szinkronizálás után a saját felhőből törli, ez még rendben is lenne, de van egy másik nem sahát felhő, pont ilyen esetekre backup célra, erre a szinkron onnan is törli.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.