Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207951) Gomba válasza icecave (#207948) üzenetére


Gomba
senior tag

Nem kívántam semmilyen megjegyzést írni anyagi szempontból (ha van pénz stb.) mindenkinek arra van amire jut/tud/akar. Ha így volt érthető elnézést.
Az írásom lényege az volt, hogy mivel azt írtad, hogy apple töltőt akarsz, akkor a 18W-os ajánlanám, mivel a célt, vagyis gyors töltést így is bírja a telefon azzal járnál a legjobban ha olyat használnál (időben)
Természetesen ár szempontból ez nem olyan jó (gyári apple), tehát ha nem mindeképp apple töltő kell, akkor bármilyen egyéb ajánlott 18W-os sima usb-s gyors töltő jó lehet a 11-hez adott kábellel.

Ép hardverben ép szoftver

(#207952) icecave válasza Gomba (#207951) üzenetére


icecave
Topikgazda

No offense, csak erről jutott eszembe :R

(#207953) kali válasza rkristof (#207946) üzenetére


kali
legenda

Nálam csak azt kellett engedélyezni a FaceTime mellé és úgy mind a két Telekomos SIM kártyával működik.
Látom, közben megoldódott nálad is.

(#207954) lugosi válasza icecave (#207948) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"de szerintem ha valakinek van pénze, az nem azt jelenti, hogy mindent meg kell venni, csak azért mert megteheti, akkor is, ha az épp nem ésszerű kiadás, vagy nem éri meg az adott dolog, stb."

Pontosan, neked kell mérlegelni, hogy melyik éri meg jobban neked, a gyárilag hozzá adott töltő, +0 Ft-ért, 10 vagy 12W-os +x Ft-ért, vagy 18W-os +x+y Ft-ért.

Nekem pl. semmit sem ér meg a gyorsabb töltő. Én éjjel töltöm, és nekem teljesen mindegy, hogy ha pl. 23:00-kor ráteszem, akkor 0:40-re tölt fel, vagy 2:10-re, mivel általában reggel 7-8 óra között veszem le töltőről. Nap közben nem töltöm, mert nem kell, bár az autós tartóm Qi úgyhogy ha kocsival megyek valahova akkor tölti valamennyit.
Így ha van nap közbeni autós töltés, akkor 70-90% között van mikor délután hazaérek (attól is függ, mennyit autózok), ha nincs autós töltés akkor 50-70% között. Délután 5-6 és este 11 között minden esetben kibírja (jóhogy) a maradék töltéssel, így ezekből a használati szokásokból eredően nekem a töltés sebessége teljesen érdektelen.

Ha valakinek kell a gyorsabb töltő, akkor mérlegelje szerintem, hogy nap közben hányszor és milyen gyorsan akarja feltölteni, és ezért mekkora felárat hajlandó fizetni.
Ha pl. gyárilag csomagolnák hozzá a 18W-os töltőt 2e Ft felárért, az nekem 2e Ft felesleges kiadás lenne. Másnak meg szuper üzlet.

(#207955) icecave válasza lugosi (#207954) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igazság szerint, hogy ha működik a töltésvezérléssel összekötött "szokásfigyelés", akkor nekem az rendben lenne. Eddig éjjel nem mertem tölteni a telefonokat, mert feltölt 2 óra alatt, utána meg 6 óra alatt mindig rátöltöget (hisz droid idlingben is merül szépen), nem tesz jót az akkunak (szerintem).
Az új lehetőséggel meg akkor szépen pont addigra tölt fel, mire általában leveszem reggel a töltőről, ugyanabban az időben.

(#207956) vans? válasza icecave (#207955) üzenetére


vans?
őstag

En evek ota toltom ejszaka az i6-ot (4+ eve), teljesen jo az akku.

Egyebkent megneztem eloben az i11 szeriat, szerintem a pro hatulja sokkal kevesbe ronda eloben, mint kepeken, tudnek vele egyutt elni. Persze ennyi penzert inkabb nem elek vele egyutt egyelore. :)

hábm bábm

(#207958) leslieke válasza Penguin_ (#207957) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmi baja nem lesz az éjszakai töltés miatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#207959) aujjobba válasza leslieke (#207958) üzenetére


aujjobba
addikt

Akkor miért fejlesztette ki az Apple ezt az egész szoftveres funkciót, ami meggátolja az órákig töltőn lógva történő csepptöltést?

A funkció alatt a magyarázó szöveg azt írja (én angolul használom szóval most én fordítok), hogy az akku öregedésének csökkentése érdekében nem tölti tovább 80%-nál, csak azelőtt kicsivel amikor használni szoktad.
Jellemzően reggel felkelés előtt kicsivel, ha éjszakára töltőn hagyod.

[ Szerkesztve ]

(#207960) leslieke válasza aujjobba (#207959) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Parasztvakítás? Hogy nyugodtan aludj? ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#207961) pauliboy23 válasza icecave (#207955) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Én éjszaka, mikor hazaértem, és felraktam töltőre, kiírta, hogy 4:30-ig fogja tölteni.

Persze azt ír amit akar😈

[ Szerkesztve ]

(#207962) hemaka válasza -secret- (#207949) üzenetére


hemaka
nagyúr

En a 8plust olyannal toltottem, kb 2 ora alatt feltoltotte 10% koruli ertekrol

(#207963) syIex


syIex
veterán

Kint a Mobilaréna teszt 11 Pro-ról!

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#207964) aujjobba válasza leslieke (#207960) üzenetére


aujjobba
addikt

Legyen. Mindenesetre bekapcsolva hagyom, kárt nem tesz.

(#207965) leslieke válasza aujjobba (#207964) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Amúgy sem. Lassan egy év után is 100%-os az akksi az XR-ben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#207967) aujjobba válasza leslieke (#207965) üzenetére


aujjobba
addikt

Az SE-ben is 93%-os volt az akksi, mégis kikapcsolgatott a hidegben, vagy terhelés alatt akár 30% töltöttségről.

Használom a lehetőséget ha már ott van, ártani biztosan nem árt.

(#207968) szoltan


szoltan
tag

Hálózat eldobás iOS 13.1.2 i8 Plus Telenor: 2 napja alaphelyzetbe állítottam a hálózati beállításokat, úgy nézett ki megjavult. Erra ma 20 percen belül kétszer is telefonálás után nem talált hálózatot. Mi a túró ez??? Szolgáltató gond vagy telefon hiba? Ja, Budaörsön vagyok, nem a világ végén. Repülő mód ki-be és utána egyből jó.

[ Szerkesztve ]

(#207969) tuzpenge válasza szoltan (#207968) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem gondolnám telefonhibának mert idáig egy iOS-al sem csinálta nekem sem csak a 13 óta szarakszik. Állítsd át 3G-re ott nincs baj.

ˣ

(#207970) lugosi válasza icecave (#207955) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a 3G óta vannak iphone-jaim, mindet éjjel töltőn hagytam és soha nem volt belőle gond. A Xr is egy éve így működik és semmi gondja nincs, szóval én nyugodtan töltöm éjszaka.
Ráadásul az ios automatikusan akkor csinál icloud backupot, ha a telefon wifi alatt és töltőn van, és 100%-ra fel van töltve, tehát ebből én úgy érzem, hogy a gyártó is gondolt erre a helyzetre.

(#207971) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Valaki használ Google Maps navigációt? Az összes android eszközömön látom a sebesség limitet, traffikat, de az IOS verzióban egyszerűen semelyik funkciót nem érem el, pedig tavasz óta elérhető Magyarországon (bejelentés, sebesség kamera, sebesség limit, aktuális sebesség).

Több cikket találtam, ahol azt írták iPhone készülékek is megkapták, de hiába frissítem az appot folyamatosan, semmi. Tudom, hogy szerver oldali feature, de van itt akinek egyáltalán elérhető?

(#207972) syIex válasza lugosi (#207970) üzenetére


syIex
veterán

Én is állandóan töltöm, sőt napközben is dokkólón van ami szintén tölt elvileg.
Sosem tapasztaltam még üzemidő romlást egy készülék esetén sem.
Igaz, maximum 1 évig vannak meg, de akkor sem.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#207973) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy ismerősnek próbálok segíteni. Adott egy iPhone se, icloud-nak egy külön email, áruháznak és e-mailnak másik e-mail megadva. Ha megszüntetem az icloudosat akkor bukja az egész telefon beállítást? Hogy tudnám egy e-mail alá hozni az egész telefont a legegyszerűbben, sajnos pont az kellene ami az áruházhoz és a mailhoz van megadva és nem az ami az icloudhoz?
Remélem érthető volt :DD

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#207974) aujjobba válasza atees (#207973) üzenetére


aujjobba
addikt

Bemész az https://appleid.apple.com/account/manage oldalra, ott az Account részen Edit gomb, majd Change Apple ID linkre katt, és ott át tudod váltani az AppleID emailt másra.

(#207976) atees válasza aujjobba (#207974) üzenetére


atees
őstag

Ó köszi!
pl. azt nekem nem engedte, hogy a régi vipmailt átírjam @me.com-ra arra kifagy. :W

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#207977) lugosi válasza tepenzed (#207971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Épp tegnap navigáltam vele iphone-on, nekem nem mutatott semmi ilyesmit sajnos.

(#207978) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Apple music is.. hogy mondjam szépen nem teszi a dolgát, beraksz egy listát (streaming) s kb minden 3. szám csak simán nem indul el, de a következő már igen. Mindegy mobilnet vagy wifi. Köszi 13.. Most már kezd sok lenni.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#207979) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

CIB Banknál is megy az Apple Pay!

(#207980) Parson


Parson
addikt

Sziasztok,

egyik napról a másikra elkezdett az i8 64 GB már jó ideje stabilan iOS 12.4.1-gyel átványosan gyorsabban merülni a megszokottnál :Y , mi több az akksi max kapacitása is 100-ról 96%-ra csökkent, miközben a teló szinte napra pontosan 1 eve lett vasarolva (és nem lett rápakolva semmi uj app az elmult hetekben). tapasztalt más is hasonlot? Készüljek már most arra hogy hipp-hopp tovább degradálódik az akksi, és cserére szorul? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#207981) csababarca válasza Parson (#207980) üzenetére


csababarca
őstag

Nekem 14 hónapos és 88%os az akksi, tehát te még jól állsz.
most gondolkozom hogy cseréltetek benne, de így sincs bajom vele.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#207982) lugosi válasza Parson (#207980) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Típusfüggő is, de 90% alatt el sem gondolkoznék akkucserén a magam részéről.

(#207983) 485


485
aktív tag

Hány %-nál érdemes akksit cseréltetni? Most bő másfél évnél vagyok 86%on. Erre is van 9900-as akció, de nyilván nem nyittatnám fel, ha nem szükséges. Amit biztos, hogy jobban merül, mint eddig. 13on vagyok

szerk, a két utolsót nem frissítette be

[ Szerkesztve ]

(#207984) -secret- válasza 485 (#207983) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha ugyerzed.

(#207985) lugosi válasza 485 (#207983) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a régi 6s Plus-om amikor olyan 86-ra esett vissza, én akkor mondtam azt, hogy ha azt a telefont ténylegesen napi használatban tartanám, nemcsak másodtelefon lenne, akkor biztosan cserélni kéne az akksit. Szóval szerintem 86-nál már érdemes meggondolni, bár használatfüggő, mert én pl. azért jutottam erre, mert nem szeretem, ha a napi használat végén 40% alatt van a töltöttség. Ha kibírja a napot, és nem zavar ha esetleg 20-30% körül van nap végére, akkor nem biztos hogy beletennék 10 ezer Ft-ot.

(#207986) Mr.Grincs válasza 485 (#207983) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

80% vagy az alatt kell. Coconut Battery-vel meg tudod nézni OSX-en.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#207987) -secret- válasza Mr.Grincs (#207986) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Telefonon is meg lehet nézni.

(#207988) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Keszlet erejeig van mar csak 10kert akksi az iStyleban es ez szerintem meg a tel elott le fog zarodni, hisz mindenki telen viszi majd csereltetni. En most meg oktoberben el fogom vinni a kis 75%os SE-m, jol szolgal meg most is meglepo modon, random kikapcsom 1x volt talan, nekem az olte meg 1,5 alatt szerintem, hogy konstans, napi 10-12 orat be volt dugva a laptopomba mert a mobilnetem volt az internetem is. :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#207989) Parson válasza csababarca (#207981) üzenetére


Parson
addikt

Hm. Ez az akksi kapacitás egy dolog, de olyan gyorsan merül, hogy kesz... pár napja még reggeltöl estig jo ha 20%-ot esett, ha nem hasznaltam, most meg mar du 15-kor 50%-on van, ugy hogy alig hasznaltam... kesz szerencse hogy talaltam egy kollegat aki kölcsön adta a kábelét tölteni, mert nekem nincs es jo ha hajnali 1-2re erek csak haza a mai ceges buli utan.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#207990) csababarca válasza Parson (#207989) üzenetére


csababarca
őstag

Nekem is merül, de használom is, most vagyok 50%-on, tartottam 4 órát amin keynote-ztam telóról, szóval használtam is, meg szünetekben bnőmmel messengereztem, úgyhogy nem tragikus.

lehetne jobb, de nem panaszkodom, lényegi eltérést nem tapasztalok az előző szoftverhez képest.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#207991) Parson válasza csababarca (#207990) üzenetére


Parson
addikt

Ami az igazán gáz hogy most tetü lassan tölti az akksit... lehet az uj iOS segitene vmicsket ugy ámblokk?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#207992) oszy


oszy
veterán

Nekem eltűnt a VoLTE a frissítések valamelyikétől. :) Nem bánom, mert a Telenor még mindig nem képes betenni a szifonokat. De ma vettem észre, hogy csak 2G3G és 4G választható. Bár én egyiket sem választottam ki :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#207993) kisapa válasza leslieke (#207960) üzenetére


kisapa
senior tag

Az enyém például simán feltöltött 100%-ra este 9 órára pedig nyilván nem akkor akarom használni. :C

[ Szerkesztve ]

(#207994) 485 válasza Mr.Grincs (#207986) üzenetére


485
aktív tag

Most nézem, már csak 85 :U . Az a baj, hogy pár héten belül eladom, bár lehet akkor könnyebben elmegy.

(#207995) atees


atees
őstag

Mit tudok tenni az apple id-val ha nem tudom a biztonsagi kérdésekre a választ? Jelszó meg van, de ha akrnék valamit állítani az id-n kellene a biztonsági kérdésre a válasz. Support annyit segített, hogy állítsak be új kérdést, de arra meg azt írja, hogy nincs elég adat hozzá :W
Kb körbe értem. Nagyon régen csinált id, és nincs 2lépcsős hitelesítés beállítva és akkor be lett írva egy 2. Email cím amire már megint nem emlékszik az ismerősöm.
Mit lehetne tenni?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#207996) K1nG HuNp válasza atees (#207995) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Probalj ra ujra a supportra, ebben ok fognak tudni csak segiteni. Mond el nekik h mit kaptal hibakent az elso proba utan

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#207998) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Az i8-amról szeretném lementeni a képeket és 2 perc után mindig dobja a kapcsolatot a gép és kiírja, hogy az eszköz nem elérhető. A kábel eredeti és szinte új.

10 éve így mentek a telóról de most nem akarja az igazságot... Valami tipp?

A cél a Onedrive-ba feltölteni csak telóról azért nem szeretném közvetlenül mert mire 3500 képet végig kattintok kikopik a kijelző.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#207999) MasterMark válasza adamssss (#207998) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell végigkattintatni, bekapcsolod hogy töltse fel a camera roll-t.

Switch Tax

(#208000) tboldi válasza Penguin_ (#207997) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jön lefelé. :)

A Watch már kész, visszakaptam az új számlapokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.