Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198451) aygo


aygo
csendes tag

Sziasztok! váltottam XR-re telenornál vettem! Az vele a problémám, hogy wifiről nem tud váltani mobilnetre, csak ha újracsatlakozom vagy újraindítom! ezután van rendesen mobilnet. wifire visszatalál utána magátol!
Volt valakinek hasonló problémája! Szomorú lennek ha szervízbe kellene vinnem ezért:(

Köszi a válaszokat!

(#198452) spider80 válasza csaba1203 (#198435) üzenetére


spider80
őstag

Persze ,minden 2A-es töltővel jóval gyorsabban fog tölteni,mint a gyári hozzá adott 1A-es töltőfejjel. Amig I7 plus-om volt,végig samsung töltővel töltöttem, meg is őrültem volna,ha nap közben ki kellett volna várnom,mig a gyári töltővel felszenvedi magát 100%-ra. Akksira meg 100%-os állapotot irt,mikor 8 hónaposan eladtam, szóval nem igazán árt neki.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#198453) sethi válasza plus44 (#198448) üzenetére


sethi
senior tag

Nálam ugyan ez van mint nálad lesz. A fő kártya az esim (saját) a céges a fizikai. A netet az esimről kapja, emailek jönnek mennek. Nem veszek észre semmi hangminőség romlást a cégesen. Minden számhoz be lehet állítani, hogy melyik számról menjen a kimenő hívás, de ha csak híváslitából ráböksz az elsődlegesen fog kimenni. Névjegyzék-kontaktba belépsz-hívás indít és úgy már tudja....meg lehet szokni. Mivel dual standby, ha az egyiken telefonálsz a másik nem elérhető, ezért a cégest ráirányítottam a sajátra így ha beszélek a sajáton a cégesre bejövő hívás szépen becsörög és mint hívásvárakoztatásnál át tudod venni. November óta használom dual simmel és nekem az elejétől fogva megy a hotspot. Használom én is nap mint nap.

(#198454) Noxy válasza aygo (#198451) üzenetére


Noxy
veterán

Miért kellene át váltani?
Fordítva kell működni. Mobilnetről-> Wi-fi-re.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#198455) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, ha a smart HDR-t kikapcsolom, akkor manuálisan "always on"-ra kapcsolható hdr ugyanazt nyujtja?

(#198456) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198442) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez inkább beteges,hiánypótló cselekvés.Hobbinak nem nevezném.
Én is műveltem régen,de már meggyógyultam.:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198457) B-L-A-C-K válasza HarleyCustom (#198456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért lenne hiánypotló? Van aki a szalvétakat cserélgeti én meg a telefonokat, és esetek többségében még nyerek is rajta... :P

(#198458) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198457) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Lehet hogy nyersz,bár én nem hiszem.:)
De hajrá.!:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198459) aygo válasza Noxy (#198454) üzenetére


aygo
csendes tag

akkor lehet nem fogalmaztam érthetően! ha elmegyek otthonrol (wifitöl távol) akkor az van a telon, hogy 4g de nincs netem! Lecsatlakozok (repülögép üzemmód majd vissza) és akkor már van mobil netem!

(#198460) #77646080 válasza Noxy (#198454) üzenetére


#77646080
törölt tag

Azért kellene, mert ez egy alapvető képesség iPhone esetén is. Elhagyod az éppen használt WiFi hatósugarát és az eszköz tovább forgalmaz mobilinterneten.

(#198461) plus44 válasza sethi (#198453) üzenetére


plus44
veterán

:R

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#198462) B-L-A-C-K válasza HarleyCustom (#198458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, aki ismer akár itt is, tudja nagy hazudós vagyok. De csak levezetem neked az utobbi párat:

i8: 100 -> 105e (ezt sokáig használtam)
X: 175e -> 185e (itt ha várok 200ba is elmegy)
X: 190e -> 230e

[ Szerkesztve ]

(#198463) Noxy válasza #77646080 (#198460) üzenetére


Noxy
veterán

Basszus nem mondod, hogy így kell működnie. 3GS óta van iPhone-m. Gondolod hogy nem tudom? Ellenben a pontatlanul, hiányosan feltett kérdésből mi jött volna le neked?
Ezt is csak másodszorra sikerült leírni:

“elmegyek otthonrol (wifitöl távol) akkor az van a telon, hogy 4g de nincs netem!”

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#198464) Noxy válasza aygo (#198459) üzenetére


Noxy
veterán

Beállítások-általános-alaphelyzetbe állítás. Itt nyomj egy hálózati beáll.. alaphelyzetbe állítást. (minden mentett wi-fi jelszó törlődik)
Ha ezután sem jó, akkor szerviz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#198465) HarleyCustom válasza aygo (#198451) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem semmi gondom vele(XS).
Wifi-ről M.net-re és fordítva...működik rendesen.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198466) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198462) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mindent elhiszek mindenkinek...de csak amíg ingyen van:D
Tehát,hiszek neked(is).:D;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198467) lugosi válasza plus44 (#198448) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Működik a hotspot esim esetén is.
Úgy érdemes használni a dual simet, hogy csak az egyik kártya van 4G-n.

(#198468) sly54 válasza INMOTEP (#198449) üzenetére


sly54
tag

4G-n nagyságrendekkel jobb a hívás minősége,sőt gyorsabban is épül fel a kapcsolat(szinte azonnal kicseng a túloldalon)

(#198469) HUTCHDB válasza natë (#198455) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem igen!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#198470) INMOTEP válasza Noxy (#198450) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nálam nem szivja az akkut a 3g :U Szabolcs megyében valószinü jobb a 3g lefedetség

(#198471) INMOTEP válasza sly54 (#198468) üzenetére


INMOTEP
őstag

Ez mind szép és jó ! De én akkor sem veszek észre különbséget 3g és 4g hanghivás között .Nekem mindemlett sokkal fontosabb hogy el tudjanak érni ,érdekes hogy amint leveszem 3g re szinte full a térerő amikor 4g -n 1 vagy 2 a térerő .Én 3g -n használom már nagyon rég ,és tökéletesen tudok telefonálni .Nincs semmi zavar a hangban .Nekem tökéletes igy ,és amig nem javul a 4g hálózat az ország bizonyos pontjain addig nem is fogok 4g re váltani .Bár nekem otthon 4g full a térerő ,ha ilyen lenne mindenhol az országban akkor semmi gond nem lenne .... Akinek 4g-n nincs normális térerő nyugodtan próbálja ki hogy állitsa be 3g re .Ezt igazából csak azok értik meg akik ezzel a gonddal szenvednek .Egyébként X em van

[ Szerkesztve ]

(#198472) HUTCHDB válasza INMOTEP (#198471) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Debrecenben a telenor inkább 3G, mint 4.
Én már nem is foglalkozom vele, automatán váltogatja...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#198473) INMOTEP válasza HUTCHDB (#198472) üzenetére


INMOTEP
őstag

Jobb beállitani fix re hogy ne váltogassa mert szivja az akkut ez is ..3g re állisd be szerintem

[ Szerkesztve ]

(#198474) HUTCHDB válasza INMOTEP (#198473) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mióta XSMax-ot használok, nem számít.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#198475) Peterzon94


Peterzon94
tag

Hölgyek/Urak,

szilikon tokot szeretnék venni a telefonomra, van valakinek bármilyen tapasztalata, hogy EZEK az utángyártott tokok mennyire egyeznek meg azzal amit pl. az apple oldaláról lehet rendelni? Nem szívesen adnék 15 ezret egy tokért.. :U

(#198481) sethi válasza Peterzon94 (#198475) üzenetére


sethi
senior tag

Ótvar minőség! Engedd el! A nem gyári jó árúk közül a Nillkin Flex Puret javaslom. Olyan mint a gyári ha nem jobb.[link]

(#198482) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Szövegbe szeretném ezt a jelet begépelni:

Honnan tudnám kimásolni?
A sima alma megvan az ikonok között,ilyen jel viszont nincs ott.

(#198483) Maxximus válasza B-L-A-C-K (#198479) üzenetére


Maxximus
őstag

Ügyfélszolgálatnál cskkolatam most le, de gariztatás előtt újra fogom persze,biztos ami biztos. Ismerem a rendszert. Vodás tiltott telefon alkatrész vagy külföld. A többi feltámasztható egy cserével.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#198484) Maxximus válasza csacsi67 (#198480) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi,ez jó ötlet és gyorsabb is.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#198485) natë válasza HUTCHDB (#198469) üzenetére


natë
nagyúr

Próbáld ki manuálisan kapcsolni a HDR-t, ne hagyd az automatikára. Nem kicsi a különbség...Mintha nem is 1 mobillal lőnéd. :Y

(#198486) Elims


Elims
veterán

Megvan.
Ha vkinek kellene itt lesz:

ˣˢ

(#198487) B-L-A-C-K válasza Maxximus (#198484) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

És engedi? :)

(#198488) tboldi válasza Elims (#198482) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én beállítottam, hogy az "epöl" szót ha bepötyögöm, akkor automatice kicserélje azt -ra. :))

(#198489) Elims válasza Peterzon94 (#198475) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Én EZT vettem a telefonra.
Szerintem jó minőség!Ennyiért meg szinte ingyen van.
Jók az illesztések,nem nyúlik,fixen van a telefonon és jó anyagból van.
Viszont ha a gearbest-ről rendeled,ne ess pánikba ha nem érkezik meg.Simlis egy oldal az...olyankor rájuk kell írni,nem szabad hagyni csakúgy.

Szerk.:

TBoldi: Egy ismerősöm ugyanígy állította be. :-))))
Én nem használom szinte soha,de jó tudni,hogy ilyet is lehet.Utánanéztem akkor ennek is. :-)

[ Szerkesztve ]

(#198490) rio92


rio92
csendes tag

Sziasztok!

November óta használom probléma mentesen a space grey Xs készülékemet.
Azonban most vettem észre, hogy bekapcsolás után egy pillanatra (az apple logó megjelenése után)
teljesen random helyen egy “hangyás” sáv jelenik meg. Ha épp nem oda figyelek ahol megjelent, talán észre sem veszem, tényleg a pillanat töredéke volt az egész. Egyébként semmilyen rendellenességet nem tapasztaltam még november óta, az akkumulátor állapota is 100%-on áll. Ki be kapcsolgatni sem szoktam, szóval nem tudom eddig jelentkezett e, de most emitt újraindítottam kétszer is, és újra és újra megjelent, más más helyen.
Van okom aggódni? Vagy az amoled kezelésének lehet valami sajátossága?
(Tudom tudom szervíz, de először gondoltam hozzátok fordulok, hátha volt e már hasonló tapasztalat esetleg szoftveres hibából adódóan)

[ Szerkesztve ]

PSN: RioBeast92

(#198491) B-L-A-C-K válasza rio92 (#198490) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Volt már jópár X/XS-sem de ilyet sose tapasztaltam, viszont ha máshol nem jelentkezik, szerintem ne foglalkozz vele.

(#198492) #77646080 válasza rio92 (#198490) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Nem, ez nem az AMOLED kezelésének sajátossága. Semmiképp sem normális jelenség. Mivel a leírásodból kiderül, hogy könnyen reprodukálható a hibajelenség, érdemes lehet szervizhez fordulnod.

(#198493) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Más is észrevette, hogy IPhone XS felső hangszórója recseg kissé beszélgetés közben? Nem kihangosítva. Elég gyakran csinálja, XR ugyan ez. Szoftveres gond lehet?

(#198494) Elims válasza rio92 (#198490) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Én is kb. november -vége- óta használom a xs-t,de nálam ilyen nincs (vagy eddig nem vettem észre?).
Próbáltad e már vízben a telefonod?

Nálam az akksi kapacitás a gázos.. :-/ Már most 96%-on áll.
Betudom annak,hogy első nap kibontás után egy-két órával töltőre tettem+ráfrissítettem a legújabb szoftverre.
Szerintem az lehet a gond.(?)

Esetleg tudnál csinálni a tiédről egy fotót amikor az a hiba(?) van?Kíváncsi lennék rá.

SundayRobi: Az enyém kicsit sem recseg.Olyan hangos mint az állat,de recsegés legkisebb nyoma sincs.
Sokáig azt hittem,hogy halk a hangszórója,aztán levettem a gyári fóliát... :-)

(#198495) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Tegnap este leejtettem a iphone 7 telómat és összetört az üvege, a kijelző működik rendesen, csak pókhálós. A kérdésem az lenne, hogy lehet, illetve érdemes "csak" üveget cseréltetni rajta? Tudnátok esetleg ajánlani egy gazdaságos áron dolgozó szervizt Bp vagy a közelében, ahol megvárható a csere?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#198496) -secret- válasza la_cc (#198495) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kijelző egyben van a digitizerrel.

(#198497) la_cc válasza -secret- (#198496) üzenetére


la_cc
addikt

Tehát teljes csere, nagyszerű. :o Esetleg ajánlott gyorsszerviz?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#198498) Tibee86 válasza la_cc (#198497) üzenetére


Tibee86
veterán

Kingtelnél 30 ezer a gyári, 20 az utángyártott kijelző.

(#198499) B-L-A-C-K válasza la_cc (#198497) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a helyedben eladnám így, és vennék egy másikat használtan. Az a baj hivatalos helyen raknak bele csak gyári kijelzőt, de horror áron (60e), GSM-eskbe meg csak utángyártottat kapsz (akkor is ha gyárinak mondják), az meg ki tudja milyen lesz. Szóval add el vagy ~45ért így, használt jó állapotút meg veszel 70-ért.

Tibee86: Hogy a túróba adhatna el gyárit, ha apple mai napig nem ad ki alkatrészeket nem hivatalos helyeknek?

[ Szerkesztve ]

(#198500) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#198499) üzenetére


Tibee86
veterán

Bontott, törött kijelzőket újítanak fel. Az üveg rajta nyilván nem gyári, de maga a kijelző igen. Haver ott dolgozik, szóval nem légből kapott infó. A gyári akku viszont kamu náluk is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.