Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#198151) B-L-A-C-K válasza tboldi (#198150) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem azt jelenti hogy egyből, hanem 1 hét alatt 2-3x megcsinálod és jelentkezik. Mostani X-em 100%-os, nem is fogom rajta megcsinálni.

(#198152) sethi válasza B-L-A-C-K (#198149) üzenetére


sethi
senior tag

4. Itthon és az irodában vezeték nélküli töltőn van, autóban (néha több száz km) folyamatosan 2,1Amperes szivargyújtó töltőn

[ Szerkesztve ]

(#198153) CharlieDrop válasza megema (#198110) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:Y :Y :Y :Y

Dettó

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#198154) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198147) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az előző XS-em 3hónaposan 100% volt az akku,amikor eladtam.Jó pár hard reset-et csináltam ez alatt az idő alatt.Nálam semmi ilyesmi

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198155) Prowler válasza B-L-A-C-K (#198151) üzenetére


Prowler
senior tag

Én még egyszer sem csináltam force restartot, de kevesebb mint három hónap alatt lement az akku élettartama 96%-ra (nem mintha érezhető lenne). 8 Plus, tavaly december közepén lett vásárolva újonnan.

Veremivadék Undorkutya

(#198156) Sgarrista


Sgarrista
tag

Sziasztok!

Erről van valakinek tapasztalata , vagy hasonló tokről ,örülnék ha meg osztanál velem ,köszönöm![link]

(#198157) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Fotók és fotómappák kezeléséhez keresek alkalmazást PC-re, amivel egyszerűen feltölthetek mappákba képeket, megosztott mappákba és törölt alkalmazások által visszahagyott üres mappákat törölhetek PC-ről.
Tudtok ilyet? A Syncios-nál egyszerűbbet ha lehet, csak fotókra kellene.

(#198158) leslieke válasza Süvi (#198143) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nagyon jó lenne, ha igaz lenne a hír. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#198159) #77646080 válasza Tibee86 (#198135) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ma reggelre nálam is aktív lett a sötét mód. A tegnap magamnak küldött Hold emojira kattintva megindult az animáció és be is tudtam kapcsolni.

(#198160) CharlieDrop válasza leslieke (#198158) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért egy zárt fórumban megjelent valamire hivatkozni...
azt hittem van hivatalos álláspont...

persze ez még nem jelenti azt, hogy nem igaz...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#198161) Noxy válasza huan (#198157) üzenetére


Noxy
veterán

és törölt alkalmazások által visszahagyott üres mappákat törölhetek PC-ről.

Nem fogod (lehet) törölni PC-ről mert az iOS nem engedi.
De nincs is rá szűkség, mert ezt magáról az iOS eszközről is megteheted. (Albumok->Szerk..)
Syncios-nál egyszerűbbet meg nem nagyon találsz.
Ha meg szereted a kihívásokat, akkor felrakod az iCloud for Windows programot. A képeket előtte meg feltöltöd az iCloudba.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#198162) Gsx-rr válasza Boonen007 (#198139) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam sem

(#198163) dptrsk


dptrsk
addikt

Sziasztok,
Sok év androidos pálya után elgondolkodtam, hogy újra iOS vonalra térjek: iPhone 4S, később iPad felhasználó is voltam régebben, tudom, rengeteget változott azóta az iOS.

Android vonalon nem elsősorban a rendszerrel van gondom, hanem a gyártói támogatottság rövidségével. Segítségeteket szeretném kérni, mi lenne az optimális választás, hosszú távra terveznék.
Első körben egy XR-en gondolkodtam, habár az XS hardveresen erősebb, nem tudom, hogy hosszabb távon ezt megérezném-e a belefektetett plusz összeg fejében. Minden véleményre kíváncsi vagyok, ha azt mondjátok, hogy egy 8 vagy egy X jobb választás lenne, a mostani felhozatalból, azt is megfontolom.

Előre is köszönöm

(#198164) HarleyCustom válasza dptrsk (#198163) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mivel hosszabb időre tervezel,akkor XR-t választanám a helyedben,amennyiben fontos az ár és nem számít,hogy kicsit nagyobb a mérete az XS-nél.Akkor már a legújabbat válaszd.
Ha belefér a düdzsébe,akkor meg az XS-t esetleg az XS Max-ot.
A legjobb a Max,mivel nagy az akku,utána XS és a végén az XR.
De mindenképp a legfrisebbet vegyed szerintem.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198165) Sgarrista válasza dptrsk (#198163) üzenetére


Sgarrista
tag

Szia!

Ha tényleg hosszú távra gondolkozol akkor XS a nyerő ha belefér a költség vettésbe.
Egy pár napja cseréltem le nejemét iPhone 6-ről és nagyon király ,mindenben. (nekem a kijelző tetszik a legjobban szinte "lefolyik" a kép , ekkor jön ki hogy az OLED az nem IPS , a noccs nekem nem jön be,de nem Én használom )
Nekem sima 8-van ,de itt érződik hogy a 2 gb ram kevés ,főleg ha 4-5 safari oldal van nyitva.
Amúgy a 8 is jó ,de az XS az aztán überrel mindent.

[ Szerkesztve ]

(#198166) B-L-A-C-K válasza dptrsk (#198163) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem az elmúlt időszakban i7-i8-X-XS készülékeim voltak, így hosszútávra X, XR, XS közül választanék. X vs XS között hatalmas difi nincs hogy megérje azt a felárat. X vs XR között van már. XR nagyobb ugye, nekem az X is nagy, így nekem az XR nem egy kompakt készülék, nincs benne 3D Touch, és nem is OLED a kijelzője. Bár annyira nem vészes az XR kijelzője, de nekem szembetünt egyből hogy a fekete azért nem igazi fekete. Szóval ha én most akarnék venni egy normális Apple készüléket én X-et vennék, ár érték arányt nézve.

i8-ról nem beszéltem még, de azt direkt kihagytam. Mondhatni egy i7, kicsit feljavítva, i7-et kapsz 70-ért már, i8-at meg 120-ért használt vonalon, ennyi felárat szintén nem ér.

(#198167) HUTCHDB válasza dptrsk (#198163) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A ram már sz SX Max-ban is kevés néha, újra-újra tölt dolgokat, így ha lényeges a jövő, akkor az általad jelölt 2 modell közül egyértelműen az XS, és ez csak a RAM.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#198168) B-L-A-C-K válasza HUTCHDB (#198167) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk akinek ez gond elég hardcore felhasználónak kell hogy legyen, mert míg betölt valami újra egy pillanat szinte.

(#198169) dptrsk válasza HarleyCustom (#198164) üzenetére


dptrsk
addikt

XS és XR méretileg biztos belefér, XS Maxról csak személyes találkozás után merek nyilatkozni. Képek alapján már túl nagy az XS Max.
Az XS Max akkuban az XRnél jobb?

(#198170) HUTCHDB válasza B-L-A-C-K (#198168) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem vagyok nagyon erős felhasználó, mégis több alkalommal tapasztaltam már, akár weboldalaknál is könnyen előfordul mondjuk chrome-ban is.
A betöltési sebesség az egy más kérdés, de most itt nem erről volt szó. :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#198171) Sgarrista válasza B-L-A-C-K (#198168) üzenetére


Sgarrista
tag

Én sem vagyok egy hardcore felhasználó ,de sokszor újra tölti az oldalak a Safari és minden oldal ami nyitva van mobil nézetben van.
Engem nagyon nem zavar csak egy kicsit ,de gondoltam meg emlittem hátha másnak ez fontos, és kizáró ok.

(#198172) dptrsk válasza Sgarrista (#198171) üzenetére


dptrsk
addikt

Az XS vagy a 8?
Szerk:mármint, ami újratölt.

[ Szerkesztve ]

(#198173) Sgarrista válasza dptrsk (#198172) üzenetére


Sgarrista
tag

Az XS a jobb mindenben.

(#198174) B-L-A-C-K válasza dptrsk (#198172) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

i8 2GB memória
X 3GB memória
XR 3GB memória
XS 4GB memória

(#198175) aujjobba


aujjobba
addikt

i8-nak mennyire jó az ujjlenyomat olvasója, egy 5s-hez vagy SE-hez képest.
Az SE használata során megutáltam a TouchID-t, nem tudom i8 - i8P felé érdemes lépnem tovább vagy már valamelyik FaceID-s modell.
Mármint az azonosítás szempontjából, azt tudom persze, hogy az újabbakat érdemes, de ha pl. i8 mellett döntök ugyanígy szívni fogok a TouchID-val vagy ott az már szuperül működik.

(#198176) B-L-A-C-K válasza aujjobba (#198175) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gyorsabb, mint az SE ujjlenyomatolvasója, én XS után i8at használtam pár hónapig, majd visszmentem Xre, szerintem sokkal kényelmesebb a Face ID mint az ujjlenyomat.

(#198177) HarleyCustom válasza dptrsk (#198169) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Az XS Max akkuban az XRnél jobb?..."

Nem gondolom hogy jobb.Szerintem kb.egyforma....Nem lehet nagy eltérés.Ha van is,akkor az XR javára,mert ott gynegébb a kijelző.Asszem ugyanakkora a kapacitása is...de az Apple.hu oldalon fent van minden info és még össze is tudod hasonlítani őket.

Szerintem sima X-et ne vegyél....nem éri meg hosszú távra...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198178) Tibee86 válasza aujjobba (#198175) üzenetére


Tibee86
veterán

Klasszisokkal jobb, igaz csak egy i7-em van, de szintén első generációs touch id-s telefonról váltottam, sokkal jobban működik. Egyébként célszerű többször is felvenni azt az ujjad amelyikkel általában feloldod.

(#198179) aujjobba válasza B-L-A-C-K (#198176) üzenetére


aujjobba
addikt

A gyorsasággal nincs bajom, hanem azzal például kézmosás után nem old fel, ha nem tökéletes tiszta az ujjam nem old fel, izzadt megintcsak nem, stb.
Nálam többször kell jelkódot pötyögni mint ahányszor felold, és mire bejutok a telefonba elég hosszú idő eltelik, idegesítő (próba1, nem megy, másodszor, nem megy, jelkód beüt).
Hiába veszem fel háromszor ugyanazt az ujjam.

[ Szerkesztve ]

(#198180) B-L-A-C-K válasza HarleyCustom (#198177) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem mind1 ki mit mond, de hogy hosszútávon nem jó egy X az mire alapozod? A mai napig egy iPhone 7-tel teljes mértèkben el lehet lenni, de még egy 6S/SE-vel is... Azaz egy X még kb 4 évig telefon lesz simàn...

aujjobba: i8-cal is ugyan ez lesz, nálam is ez volt, szerintem térj át Face ID-re.

[ Szerkesztve ]

(#198181) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198166) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...X vs XS között hatalmas difi nincs hogy megérje azt a felárat. X vs XR között van már..."

Ezzel nem értek egyet.Szerintem eléggé nagy a különbség az X és XS között(hardveresen értem persze és nem külsőre,bár ott is van egy pici de elhanyagolható különbség).
Az X és XR között pedig kívül-belül is van eltérés rendesen,ezzel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198182) aujjobba válasza B-L-A-C-K (#198180) üzenetére


aujjobba
addikt

Osztom, az SE-vel annyi a bajom, hogy sz*r a TouchID-ja.
Sebességre, használhatóságra szerintem tökéletes még.
Ez az első olyan telóm, amit három év után nem kínlódás használni.

szerk.: köszi, ezek szerint az újabb touchID sem egy megváltás. Akkor irány a faceID.

[ Szerkesztve ]

(#198183) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198180) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mivel a véleményünket kérte,én megfogalmaztam az enyémet.Te meg a Tiédet.Ennyi...de ne menjünk ebbe bele...nem akarok hülyeségeken vitázni. :)
Nekem az a véleményem és kész.Szerintem itt zárjuk le. :)

("...Azaz egy X még kb 4 évig telefon lesz simàn...")
Csak annyit,hogy a legfrissebb iphone-ok meg tovább is...simán :) Nem?De.És abból kiindulva,hogy "hosszú távra" tervez,nekem az jön le,hogy minél tovább bírja egy adott készülék.Azt nem írta,hogy mennyi az a "hosszú táv",amire gondol.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198184) Sgarrista válasza aujjobba (#198179) üzenetére


Sgarrista
tag

Ha nedves az újjam akkor nekem se old fel i8-van ( ilyen a technika), szóval ha bele fér akkor amit Black írt az jó választás.

(#198185) Rage47 válasza aujjobba (#198175) üzenetére


Rage47
veterán

Az azonosítás nem lesz jobb sajnos. Ha valami van az ujjadon, akkor az i8 sem fog feloldani.
Egyedül a Samsung mostani technológiája jobb ennél, ott tényleg mindig felold a teló, csupa vizes ujjal is.

(#198187) aujjobba válasza Sgarrista (#198184) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem állandóan nedves, mint a rövidlátó nőgyógyász orra kutya orra.
Nem nekem való az ujjlenyomatolvasó.

[ Szerkesztve ]

(#198188) B-L-A-C-K válasza HarleyCustom (#198181) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem elsők között volt az országban XS, én nem ájultam el, kicsit gyorsabb, kamera kicsit jobb, de másban nem fogsz észre venni sok difit. Persze ha neked az van tudom vèdeni kell... :P Viszont használt vonalon is van köztük egy 50-70 ezer difi, akinek számit a pénz annak hülyesèg azt venni, főleg ha arra hivatkozol hogy az X hosszútávon nem jó választás. Nem hiszem van olyan aki 5-10 évre tervez, de ilyen alapon XS is kevés lehet már ha már X is az lesz.

Aki meg nem ár/értèk arányra megy, az persze hogy XS-t vegyen. Én is fogok még venni 100% a közeljövőben, de tudod én más vagyok mint egy átlag ember... ;]

[ Szerkesztve ]

(#198189) Sgarrista válasza aujjobba (#198187) üzenetére


Sgarrista
tag

Igen akkor a jó megállapításod ,marad a Face id :)

(#198190) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198188) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem is elsők között volt bi-bi-bííííí :P Sőt!Nekem előbb,mint neked. :P
Úgyhogy akkor is más a véleményem.Mégpedig az,hogy sokkal jobb az XS az X-nél... :P

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198191) B-L-A-C-K válasza HarleyCustom (#198190) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezért kérdeztem hogy érveld akkor meg miért sokkal jobb, de csak kikerülted a választ, te kis huncut... ;]

(#198192) Tibee86 válasza HarleyCustom (#198190) üzenetére


Tibee86
veterán

Már csak a +1gb ram miatt tuti xs-t vennék én is hosszútávra. Az elmúlt években már rég nincs olyan fejlődés, ami miatt érdemes lenne akár 1-2 évente új telefont venni. Persze sok embernek ez mondhatni hobbi, hogy mindig megvenni a legújabbat, de sokak 3-4 évet is bőven elvannak egy készülékkel már nagyon minimális kompromisszummal.

[ Szerkesztve ]

(#198193) HarleyCustom válasza B-L-A-C-K (#198191) üzenetére


HarleyCustom
veterán

;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198194) HarleyCustom válasza Tibee86 (#198192) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:) Sztereo hang felvétel is megvan már..

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#198195) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Korábban iPhone 5S-re vettünk egy camera app-ot, ami most iPhone 7+on (iOS 12.1.2, 12.1.3, 12.1.4) nem működik, azaz működik, csak -szerintem- nincs engedélyezve neki a kamera, mert ha elindítom, akkor az app elindul csak fekete képet látok, semmi mást.
A Beállítások/Adatvédelem/Kamera menüpontban nincs egy app sem, aminek engedélyt adhatnék, hogy hozzáférjen a kamerához. Ugyanakkor pl. a FaceTime-mal lehet video chat-elni (kép és hang is van) annak ellenére, hogy sem a mikrofon, sem a kamera menüpontban nincs benne az alkalmazás.

Van tippetek, hogy hogyan lehetne ennek az app-nak engedélyezni a kamerához való hozzáférést?

Köszi, YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#198196) B-L-A-C-K válasza Yogi Bear (#198195) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nézd meg mikor frissült az app utoljàra, lehet iOS 12re nem lett még frissítve, azért nem megy.

(#198197) Noxy válasza Yogi Bear (#198195) üzenetére


Noxy
veterán

vettünk egy camera app-ot,

Melyiket? :U
Had ne keljen találgatni, + lehet hogy másnak is meg van vagy használta ezt az app-t.
Beállítások/Adatvédelem/Kamera menüpontban, nálam 12 app van ami engedélyt kér a kamerához. [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#198198) Yogi Bear válasza B-L-A-C-K (#198196) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Az appstore-ban ez az app már nincs fent. Másik néven van fent egy app, de az meg 2014-ben frissült utoljára és ugyanezt panaszolja az egyik felhasználó
Viszont keresgéltem hasonló problémák között és valamelyik barcode scanner-rel ugyanez volt a gondjuk a felhasználóknak.

Létezik, hogy megvásárolt alkalmazást azért ne tudnék használni, mert változott az OS???

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#198199) Yogi Bear válasza Noxy (#198197) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

"Dual Shot" néven futott, de ez már nincs fent az appstore-ban, helyette Camera Duo néven lévő app van fent, de azzal is ez a gond.

Nálam a Beállítások/Adatvédelem/Kamera menüpontban egy app sincs, a facetime mégis működik képpel hanggal. Ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#198200) B-L-A-C-K válasza Yogi Bear (#198198) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha valóban engedélyezve van a kamera használata akkor létezik, nekem is volt már hasonlo jelenség egy másik camera app-nál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.