Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157801) Diokhan válasza Knobber (#157798) üzenetére


Diokhan
addikt

Két dolgot tehetsz:
-Kisegítő lehetőségeknél bekapcsolod az Assistive touch-ot, és abban az esetben megmarad a Touch ID működőképesen. Itt találod, hogy hogyan kell.

- (#157799) kutga javaslatára egy szervízben cserélteted, működni fog a home gomb, de a Touch ID onnantól felejtős.

SZERK.: (#157802) kutga: Home gomb csere esetén nem működik tovább a touch ID, mivel a home gomb és az alaplap párosítva vannak, csak azzal az alaplappal működik a touch ID, amivel a gyárból kijött.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#157802) kutga válasza Knobber (#157800) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tudsz újat beállítani?

Let the Zone take me if I am.

(#157803) kutga válasza Diokhan (#157801) üzenetére


kutga
nagyúr

Ami a szerviz oldalán le van írva az nem ezt jelenti.

Ami tehát jellemzően meghibásodik, az az ujjlenyomat leolvasó, nem a home gomb.

Minden iPhone 5S Touch ID egyedi azonosítóval rendelkezik az alaplaphoz rendelve, nem lehet külön programozni, tehát ha tönkremegy a Touch ID akkor nem fog működni a cserélt alkatrész az eredeti panellal.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#157804) Diokhan válasza kutga (#157803) üzenetére


Diokhan
addikt

Én is ugyanezt írtam, csak máshogy fogalmaztam. Nem értem mi a különbség.
Ebben az esetben mindegy, hogy a gomb része romlik el vagy az ujjlenyomat olvasó, hiszen egyben van a kettő, ígyis-úgyis cserélni kell az egész gombot...

SZERK.: (#157805) kutga: Ott van alul a pro tippben, hogy egyben lehet csak cserélni:

"Pro tipp
iPhone 5S-nél nem lehet magát a műanyag home gombot és az elektronikát külön cserélni, mert össze van hegesztve gyárilag."

Feljebb pedig írja, hogy bármilyen meghibásodás van, nem fog újra működni a touch ID.

Forrás

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#157805) kutga válasza Diokhan (#157804) üzenetére


kutga
nagyúr

Az hogy a szerviz oldala azt sugallja hogy ez két külön alkatrész, és egy szó nem esik arról hogy bukod a Touch ID-t a cserével. Többek közt én sem tudtam. :D

Let the Zone take me if I am.

(#157806) szarka996


szarka996
tag

Sziasztok.
Jailbreak-elt készülékkel szeretnék belépni az OTP alkalmazásába, és azt írja, hogy nem lehetséges, mert fel van törve a készülék. Van valami megoldás rá Cydia-ban, vagy kizárólag a JB eltüntetése segíthet?

(#157807) szekra válasza szarka996 (#157806) üzenetére


szekra
őstag

Olvass vissza egy párat, nem fog menni sajnos.

(#157808) vasi89 válasza Diokhan (#157804) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk láttam már pár 5s-t touch id vagy home gomb hibával itt ph-n. Ez amúgy nem túl biztató h végül is van pár gyerekbetegsége ami gari lejárta után jön elő.

(#157809) Knobber válasza vasi89 (#157808) üzenetére


Knobber
aktív tag

Felhívtam a hivatalos szervizt. Azért nincs home gomb csere külön, mert egyben van az LCD kijelzővel. Annak ára beszereléssel meg 50 000Ft. Úgy működni fog a touch ID :D
iSamurai meg társai 8000-ért külön cserélik a home gombot, viszont úgy nem fog menni a touch ID.
Azt hiszem a touch ID nem fog megérni 50 000Ft-ot.

Youtube: Knobber

(#157810) Diokhan válasza vasi89 (#157808) üzenetére


Diokhan
addikt

Minden telefonnak vannak gyerekbetegségei, ezalól nincs kivétel.

Régen a butatelefonokkal volt gond, ha tönkre ment a joystick (OFF)(N73, SonyEricsson bizonyos egyedei)(/OFF), aztán jött, hogy a nikkel-metalhybrid akkuk hamar megadták magukat és még sorolhatnám.
Egyetlen kereskedelmi forgalomban lévő termék sem örökéletű, ha használod, használódik, kopik, romlik. Nekem 5 éves az 5S-em, és még mindig működik hibátlanul (OFF)(KOPP-KOPP)(/OFF), remélem még jó sokáig fog ezután is. Használat és megóvás kérdése szerintem. Van akinek csak egy eszköz, aztán dobálja meg nem vigyáz rá, annak hamarabb tönkre megy, aki pedig vigyáz rá annak tovább tart. Ennyi.

(#157809) Knobber: Ez most komoly? Melyik értelmes szervíz mondta neked, hogy a kijelzővel együtt kell cserélni és akkor lesz touch ID....? Az, hogy a kijelző alatt van és oda van rögzítve, az nem jelenti azt, hogy azzal együtt kell cserélni... Jeeeeeez..... :N

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#157811) kutga válasza Knobber (#157809) üzenetére


kutga
nagyúr

Gyűjts egy kicsit és vegyél SE-t. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#157812) vasi89 válasza Diokhan (#157810) üzenetére


vasi89
addikt

Jó csak mindig téma itt h az apple mekkora prémium márka és csak prémium cuccokat gyárt. Egy prémium cuccnak meg ne legyenek ilyen hibái. A touch id az szerintem pont az az alkatrész aminek mindegy h dobálod e vagy sem. A kijelző leválás meg nálam is előjött 5s-en 4 hónap után, pedig vigyázok a dolgaimra. Egyébként igazad van, hogy sok hiba az emberi hanyagság miatt jön elő, pl a 6plus hajlása... telefont farzsebbe rakni aztán ráülni és jöhet a cirkusz h az apple sz.rt gyárt :DDD

(#157813) kutga válasza vasi89 (#157812) üzenetére


kutga
nagyúr

A többi 'prémium' márka se mentes a hibáktól.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#157814) Diokhan válasza vasi89 (#157812) üzenetére


Diokhan
addikt

Mondj egy olyan mai okostelefon gyártót, aki hibátlan készüléket ad szinte ingyen...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#157815) vasi89 válasza Diokhan (#157814) üzenetére


vasi89
addikt

Ne ingyen adja de 200ezerért bármelyik gyártó követi el az nevetséges. De nem mindegy h nem tudnak vagy nem akarnak tartósat gyártan :U ugyan ez igaz már mindenre. tervezett elavulás.

(#157816) szekra válasza vasi89 (#157815) üzenetére


szekra
őstag

Jó reggelt. :)

(#157817) vasi89 válasza szekra (#157816) üzenetére


vasi89
addikt

tisztában vagyok vele de akkor ezek mellett annyira mégsem prémium. Mondjuk én ezt soha nem is mondtam h prémium meg luxuscikk. de ez mindegy is, nálam mást jelentenek ezek a fogalmak :DDD nem akarok újabb vitát indítani, lehet hogy már mindenki hozzászokott ezekhez de nem ennek kellene a normálisnak lennie.

(#157818) Knobber válasza Diokhan (#157810) üzenetére


Knobber
aktív tag

A CareCenter (hivatalos szerviz) mondta.

Az, hogy a kijelző alatt van és oda van rögzítve nekik pont elég arra hogy csak egyben legyenek hajlandóak cserélni :D

Az Almáriumnál is ugyanígy az árlistában át van húzva a gomb csere külön a Touch ID-s készülékek esetében: [link]

Youtube: Knobber

(#157819) kutga válasza Diokhan (#157810) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért több pénzt kérhetnek el. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#157820) Diokhan válasza Knobber (#157818) üzenetére


Diokhan
addikt

Azt látom, de attól, hogy a kijelzővel együtt cserélik, még nem fog működni a touch ID... Amit én linkeltem, azon látni tisztán, hogy leszerelhető a gomb, és vissza tehető a másik. Ezt írtam korábban az apple szervizekről nem is tudom már melyik topicban, hogy ez a hozzáállás a bicskanyitogató nagyon sok szervíz esetében...

(#157819) kutga: Lásd fentebb :P

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#157821) sly54 válasza majestic (#157795) üzenetére


sly54
tag

xCurrency (appstore)

(#157822) Knobber válasza Diokhan (#157820) üzenetére


Knobber
aktív tag

Összepárosítják az új alkatrészeket, és utána életre kel. Még egy korábbi cikk: [Apple stores and authorized repair shops pair the new home button with the secure enclave so that you can keep using Touch ID after a home button replacement.]

Na és ez az összepárosítás, amit a nem hivatalos szervizek nem tudnak megcsinálni.

De lehet kapni új alaplapot is, home gombbal egyben: LINK:DDD

[ Szerkesztve ]

Youtube: Knobber

(#157823) Diokhan válasza Knobber (#157822) üzenetére


Diokhan
addikt

Jobbnál jobb megoldások. Az alsó pont annyiba kerül, mint a kijelzőcsere, csak azért már kapsz működő touch ID-t is, ha igaz.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#157824) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Icentre/samurai tudja ezt a touch id cserét? Jól látom hogy kb 25 kilóba fáj?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#157825) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok!
iPhone 7 Plus telefonom nem rezeg, annak ellenére, hogy be van állítva, hogy csengésnél is és néma üzemmódban is rezegjen.
Van esetleg egyéb beállítási lehetőség amit figyelmen kívül hagyok? Tud valaki segíteni és rezgésre bírni?
Köszönöm.

(#157826) TheShow válasza burasu4 (#157825) üzenetére

Esetleg azt nézd meg, hogy a Beálítások/Általános/Hozzáférés (Accessibility a menü neve, angolul használom a telefont) menüpontban a rezgés engedélyezve van, vagy kikapcsolva?

(#157827) burasu4 válasza TheShow (#157826) üzenetére


burasu4
senior tag

Uhhh, köszönöm. Ez volt a hiba. Ezer hála.

(#157828) labeda válasza burasu4 (#157825) üzenetére


labeda
aktív tag

Most hogy olvasom, nálam sem rezeg! Kíváncsi vagyok, mi lehet az oka?! Nálam az is be van kapcsolva. Stornó, működik, de mobilról nem tudok jobban szerkeszteni. 😀

[ Szerkesztve ]

(#157829) Kbali válasza vasi89 (#157812) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek nem elromlott, hanem ellopott telefonok nagyrészt szerintem, amibe így leheltek még életet.

(#157830) gabormgp


gabormgp
senior tag

Iphone 7bol a kozmoszfekete szin tenyleg kopik?
Ill 32gb-os telefon elég szerintetek?
Jelenleg 16gbos 5s van,ezzel elvagyok.

(#157831) Boonen007


Boonen007
őstag

Van olyan app ami koordinátákhoz kötve bekapcsolja a WIFI-t? :)

(#157832) -Ben- válasza gabormgp (#157830) üzenetére


-Ben-
veterán

A jet black (kozmoszfekete) nem kopik, hanem karcolódik. Ha elvagy 16gb -on, akkor a 32gb -on simán. Egyébként jet blackből csak 128/256GB -os van.

(#157833) kutga válasza Boonen007 (#157831) üzenetére


kutga
nagyúr

Ilyen automatizálóval csak androidon találkoztam. Egyébként miért akarod kapcsolgatni? Akku szempontjából nem gondolom hogy sokat nyernél.

Let the Zone take me if I am.

(#157834) Boonen007 válasza kutga (#157833) üzenetére


Boonen007
őstag

Ha bekapcsolva hagyom folyamatosan sem számottevő? :)

Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#157835) -Ben- válasza Boonen007 (#157834) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem. Egy idő után lekapcsol a WiFi és csak bizonyos időközönként „frissít” egyet.

(#157836) kutga válasza Boonen007 (#157834) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem fogod észrevenni.

Let the Zone take me if I am.

(#157837) Knobber válasza raskolnikoff (#157824) üzenetére


Knobber
aktív tag

Isamurai nem tud touch ID-t életre kelteni.

Icentre meg csak kijelző cserélve, de azt se ők csinálják, hanem : "Az iPhone kijelzőcserét bevizsgálást követően külföldön, az Apple javítóközpontjában végzi a gyártó, ennek javítási ideje akár 2-3 hétig is eltarthat."

Tehát kb kijelenthető, hogy Magyarországon nem tudják megoldani a touch ID-s home gombok "szakszerű" javítását.

Youtube: Knobber

(#157838) gabormgp válasza -Ben- (#157832) üzenetére


gabormgp
senior tag

Jaa okee,koszi!
Akkor nem kerdes sima fekete lesz!

(#157839) -Ben- válasza Knobber (#157837) üzenetére


-Ben-
veterán

Menne nekik is, de valamiért nálunk nem csinálnak meg mindent. Ez ilyen...
A garanciában cserélt aksikat se nálunk szerelik be, pedig egy szerviztechnikus 10 perc alatt összedobhatná.

[ Szerkesztve ]

(#157840) raskolnikoff válasza Knobber (#157837) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Tehát amit itt olvastam, mint hivatalos szervíz az olyan, ami itthon nincs?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#157841) Gyurma_13 válasza Aaron14 (#157788) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

"Az üvegfóliát egyébként meg lehet valahogy menteni a régi készülékről és áttenni a refurbishedre?"

Nekem a garanciában cserélt telefonnál az üvegfóliát is cserélték. Igaz az üvegfólia és a telefon egy időben lett vásárolva amit ők raktak fel Zurich Retail Storeban a telefon számlájával együtt szerepelt. De ha én külön vettem volna, akkor nem kaptam volna újat belőle. Teljesen korrekt ügyfélkezelés.

Magyar hivatalos szervizben meg azt mondták, hogy az üvegfóliát nem állják. Hiába látják, hogy a telefonnal együtt szerepel a számlán.

Ha meg úgy érted a megmentést, hogy újra hasznosítod, akkor nekem 3-ból 1-szer sikerült :F

[ Szerkesztve ]

(#157842) Ragnar95 válasza raskolnikoff (#157840) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 3 hivatalos APR végezhet csak hivatalos javítást, de nem minden javítást oldanak meg helyben, van, amit kiküldenek külföldre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#157843) raskolnikoff válasza Ragnar95 (#157842) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Szóval végülis vállalják. Csak gondolom nem egyhamar lesz kész, meg kérdés mennyiért...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#157844) pomk válasza pomk (#157575) üzenetére


pomk
őstag

Erre valaki?

(#157845) Sys85 válasza pomk (#157575) üzenetére


Sys85
veterán

Philips-nek van pár szifon dokkolós cucca,azok között nézelődj.Mondjuk nem olcsók...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#157846) Imy


Imy
veterán

Az ébresztő mellett balra az a kis háromszög mi? GPS? De nem megy elvileg semmi.... Vagy mégis? Hol tudom megnézni? :F

(#157848) radi8tor válasza Imy (#157846) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Beállítások / Adatvédelem / Helymeghatározás

Ahol szürke nyilat látsz az használta az elmúlt 24 órában a helyzetedet.

⭐ Stella

(#157849) Imy válasza radi8tor (#157848) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm, meg van a bűnös...! T-mobile applikáció.

(#157850) Barcode_Rec válasza szarka996 (#157806) üzenetére


Barcode_Rec
tag

tsProtector tweak segíthet.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.