Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140701) Gomba válasza California1 (#140699) üzenetére


Gomba
senior tag

A 6s 10-15%-kal drágább. Ezért dupla memóriát es 3D touch-ot kapsz (meg erősebb alumínium bodyt pl)
Az iOS10 eléggé kihasználja már a 3D touch-ot, ott már sokkal több előnye van/lesz. Bár én ios 9 alatt is használom viszonylag sokat. Először baromsagnak tűnik, de ha használod es utána olyan ios-es készüléket veszel a kezedbe amin nincs bosszankodni fogsz :) tudom szubjektív...
A dupla RAM meg magáért beszél.
Igazából az a kérdés mennyi időre tervezel. Ha 2-3 év akkor 6s egyértelmű.
Egyetértve a felettem levő kommenttel: semmiképp se 16GB-st ;)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#140702) leslieke válasza California1 (#140699) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

6S 64GB, a fotózás miatt jól jön az extra tárhely.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#140703) Ragnar95 válasza California1 (#140699) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Újonnan 6S, használtan i6, ha tisztán pénzügyi tényezőket veszünk figyelembe.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#140704) kchris78 válasza California1 (#140699) üzenetére


kchris78
veterán

Én 6S-t vennék. Az 1GB RAM-ra egyre kevésbé lesznek optimalizálva a szoftverek (vagy lesznek de csak a .2 - .3 as végű iOS-ek esetén pl..., addig akadozás lassulás lehet a sok újratöltés miatt) illetve lehet a Touch3D-t sokan viccesnek meg marginálisnak tartják de a 10-es iOS-ben nagyon-NAGYON sok helyen van kihasználva. Pl az összes értesítésnél a zárt képernyőn megnyomja erősen a gombot és mindennél előjön 2-3 dolog ami ott érdekes lehet, pl egy ébresztőnél dismiss/snooze, egy viber értesítésnél azonnali reply... Persze, ezeket meg lehetne valósítani HOSSZÚ koppintással de ez utóbbi körülményesebb és kérdés hogy az Apple meg fogja e valósítani.

(#140705) m3tr0


m3tr0
senior tag

Még mindig várnék pm-ben segítséget, 3GS mókoláshoz. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#140706) Imy válasza Ragnar95 (#140703) üzenetére


Imy
veterán

Én újan egy 6-ot vettem 16Gb-osat, de 1 hónap múlva lecseréltem egy féléves 6S 64Gb-ra. A 16Gb nagyon kevés, nem nagyon szabad megvenni. Egy navigáció pár térképpel, fényképek, videó, és megtelik. 64Gb-nál nem kell a tárhellyel variálni.
Illetve a 6S erősebb hardvere miatt mindenképpen ajánlott.
6-nak az előnye a nagyobb akksi, könnyebb, olcsóbb. Teljesen jó telefon amúgy. Én csak a tárhely miatt váltottam...

(#140707) B-L-A-C-K válasza Imy (#140706) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez felhasználó függő kinek mi elég, nekem pl van minden van rajta ami nekem kell és 5GB szabad helyem így is van, persze sokaknak nem elég, de aki feltudja mérni mennyi kell neki feleslegesen ne adjon ki többet érte ha ez is elég.

(#140708) Nescafé


Nescafé
őstag

Én is váltani szeretnék majd jelenleg 6 plus-om van decemberben lesz 2 éve hogy megvan.
Most nem tudom érdemes 7 est megvàrni vagy 6s...?

 iPhone 15 Pro

(#140709) B-L-A-C-K válasza Nescafé (#140708) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha újonnan akarod venni hivatalos helyen akkor érdemes megvárni hiszen olyasmi áron lész mint most a 6S, ha viszont használtan vennéd a 6S-t akkor nem érdemes várni.

(#140710) #03372544 válasza B-L-A-C-K (#140707) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ez így van, de azt írta a kérdező, hogy rengeteg fotózás és videózás lesz, arra tényleg nem lesz elég a 16gb valószínúleg.

(#140711) California1 válasza kchris78 (#140704) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A lányom és én 5S telókat használunk teljesen megelégedve (iOS9.3) ezért agyalok hogy nem lenne e elég a nejemnek az i6 mivel nála szinte a legnagyobb szempont a fotó/videó ill. a net és az i6 és 6S között (csak a 128gb jöhet szóba) jó 50 rugó a differencia

(#140712) Nescafé válasza B-L-A-C-K (#140709) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszi

 iPhone 15 Pro

(#140713) Adorjanksz válasza California1 (#140711) üzenetére


Adorjanksz
tag

Lehet, hogy még egy-egy hónapot várnék a vásárlással, véleményem szerint alakulnak majd a készülék-árak amennyiben megjelenik a 7-es, vagy tudja milyen névvel (6SE-t is olvastam már...) az új generáció.

[ Szerkesztve ]

i6s

(#140714) kleinguru


kleinguru
addikt

Sikerült végre a JB. A tweakek, amiket használok is teljesen jól működnek, csak ajánlani tudom másoknak is:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140715) VoidXs válasza kleinguru (#140714) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Melyik iOS?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140716) agabe válasza Adorjanksz (#140713) üzenetére


agabe
addikt

minimum 3 hónap mire i6S árak kezdhetnek jelentősebben lemenni, vagy akár több is.
Első hullámban lesz jópár készülék amit azok adnak el akik már megjelnés után minél hamarabb akarják az I7-et megpakni, és 6S-t használnak épp...na azokból lehet pár jó ár, de általában olyankor hirdetés feltevés után percekkel lecsapnak rá a seftesek.
Utána meg kell várni amíg lesznek használ I7-ek is a piacon ami lenyomja a használt árakat.
Lehet, hogy november lesz addigra vastagon.

(#140711) California1
50 rugó difi, de 6S sokkal tovább fogja bírni jó működéssel mint sima 6-os, valamint IOS10 új funkciói 3D touch-al is csak azon fognak menni (meg majd IOS11 -esben lévők is is), és jobban össze is van rakva mint a sima 6-os, erősebb a ház is.

[ Szerkesztve ]

(#140717) Adorjanksz válasza agabe (#140716) üzenetére


Adorjanksz
tag

ÉS! Úgy gondolom, hogy sok készüléket fognak majd visszavinni a jó magyar felhasználók, hogy csere végett drágábban adhassák el a használt/leharcolt készülékeket. Szomorú...

i6s

(#140718) kleinguru válasza VoidXs (#140715) üzenetére


kleinguru
addikt

iOS 9.3.3

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140719) VoidXs válasza kleinguru (#140718) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Éééééééééééééééééééééééééééééééééééééés az iTunes nem ismeri fel, akármit csinálok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140720) adise


adise
őstag

Felraktam a jailbreaket. De tudnám miért? Semmi olyan nincs ami nélkül ne lennék meg. Nem is értem miért várják sokan mindig annyian. Persze a 3g/gs időkben jó volt..

(#140721) Barcode_Rec válasza adise (#140720) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Valóban, Activator, CCSettings, VirtualHome, NoSlowAnimations ezek mind benne vannak gyárilag, jah nem. :D
Attól még mert neked nem hasznos, másnak lehet az. Ha nem lenne JB biztos, hogy nem iOS-t használnék.

(#140722) B-L-A-C-K válasza adise (#140720) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én se használtam soha, és nem is fogom, mert nem kell.

(#140723) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

iPad mini 2-n egy 3kb-os tweakkel van valós split view. Azon marad a JB (és nem frissítem iOS10-re sem), de a telefonon nem hiányolom.

(#140724) lugosi válasza California1 (#140699) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem 6s. Én a 3D touch-ot használom napi szinten, nekem hasznos. Én is inkább 64-est vennék mint 16-ost.

(#140725) kleinguru válasza VoidXs (#140719) üzenetére


kleinguru
addikt

iTunes és minden Apple szoftver uninstall. Aztán telefon újra indít, majd iTunes újratelepít és megjavul, tegnap ezzel küzdöttem én is.

Miután restore-oltál böngészőből tedd fel a JB-t, úgy sokkal egyszerűbb:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140726) kleinguru válasza adise (#140720) üzenetére


kleinguru
addikt

Magyar billentyűzet fix-ről hallottál:F

Már csak ezért is megéri (szerintem), a kollégák által felsorolt egyéb tweakeket csak a NoVoiceMaillel egészíteném ki (rettenetesen zavaró, elavult funkció, amit szinte senki nem használ).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140727) nord_ válasza kleinguru (#140726) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, magyar bill., CCSettings, de főleg a VirtualHome volt nagyon jó dolog!
iOS 10 előtt én is feltenném, de egyelőre hanyagolom... azért az Apple ID, fotóhoz hozzáférés engedélyezése finoman szólva is furcsa... Régen ilyenek nem kellettek ám.

(#140728) California1 válasza lugosi (#140724) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm ismét mindenkinek a válaszokat !
Olvastam és hallottam a i6Plus ház hajlásokról - toresekről de ugytudom az i6nál ilyen nem volt jellemző.

(#140729) adise válasza Barcode_Rec (#140721) üzenetére


adise
őstag

Hat ez mind haszontalan. Hat meg ez a virtualhome :DD
Akkor csak menozni van az iphone hitelbol? Biztos azert akarod 1masodperccel gyorsabban kinyomni a mobilnetet nehogy elfogyjon az 50mb keret a 200ezres telefonhoz. Amugysem ertem minek kell barmit kibe kapcsolgatni.

(#140730) Tibee86 válasza Barcode_Rec (#140721) üzenetére


Tibee86
veterán

Utálom a +1-gyezést, de most mast nagyon nem tudnék írni.

(#140731) kleinguru válasza adise (#140729) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezt ne :( !

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140732) Tibee86 válasza adise (#140729) üzenetére


Tibee86
veterán

Igazad, minden úgy a tökéletes ahogy azt a rózsaszín ködben úszó brigád rádkényszerít.
Minek kihasználni pl. a touch id adta lehetőségeket, bőven elég, hogy fel tudod vele oldani a telefon. :W

[ Szerkesztve ]

(#140733) adise válasza Tibee86 (#140732) üzenetére


adise
őstag

De a mobillnet kapcsolgatas es a tobbi felesleg. Es azzalnervelni hogy a jailbreak miatt van iphoneja tobb mint nevetseges. Persze ez mindig megvan magyarazva hogy ez kell meg szaz eve tudta mas. De akkor minek vesz iphonet ha tudja a hatranyait?

(#140734) vasi89 válasza adise (#140729) üzenetére


vasi89
addikt

Amugysem ertem minek kell barmit kibe kapcsolgatni.

Azért mert nem jár mindenki powerbankkal a zsebében és amúgy is minek menjen egész nap a mobilnet vagy a gps. Ennyire én nem érzem fontos embernek magam. Ja és nem hitelből van de én is örülnék neki ha nem kellene mindig a menübe lépkednem ezek miatt...

[ Szerkesztve ]

(#140735) nord_ válasza adise (#140729) üzenetére


nord_
veterán

Nocsak, már ki is próbáltad a VirtualHome-ot? ;]

(#140736) galaxys80 válasza vasi89 (#140734) üzenetére


galaxys80
veterán

Pont ez az ios egyik legnagyobb előnye.
Ha nem használja egy app a netet vagy a GPS-t akkor szinten semmit nem eszik a háttérben.

(#140737) Barcode_Rec válasza adise (#140729) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Haszontalan neked. Ezt mindig tedd hozzá.
Menőzni meg hitelből :F Mondjuk mindenki magából indul ki. :D Menőzéshez nem kell JB, kívülről nem látszik. A mobilnet kapcsolót mondjuk pont nem használom, de van ott még pár darab hasznos lehetőség.

Mitől lenne nevetséges, hogy emiatt van? Vagyunk még ezzel páran így szerintem.

(#140738) VoidXs válasza adise (#140729) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem ez a listám, magyarázattal:
Activator (iOS bugfix, és nem kapcsolható ki a telefon lock screenen, mert amúgy szűz telefonnál a Find My iPhone nem ér semmit, pont ezért)
ArithmeticAlarm (ez egyéni problémám, elismerem)
CameraTweak 3 (8 dolláros appok helyett 2-ért manuális kamerabeállítások a gyári appból)
Eclair (csak 20-30%-ot húz az aksin, no big deal)
EqualizerEverywhere (akinek kicsit is van igénye a hangzáshoz, annak kötelező, hiába az iPhone az egyetlen telefon, amiben normális DAC van, ha beállítani nem lehet)
FlashRing (ha már valamit kapcsolgatni lehet a telefon oldalán, legyen az az egyetlen dolog, amit szoktak az emberek, a vaku)
FlipControlCenter (viszont nem árt kirakni az auto fényerőt, amit a respring kikapcsol, az internetmegosztást, a kapcsolóról elvett némítást, és a ne zavarjanak módot)
iCleaner Pro (tipikus szemetelő appokat (Facebook, Messenger, Spotify, stb.) nem kell újratelepíteni)
iFile (BT fájlküldés, WiFi fájlátvitel (amit ugye az Apple képtelen immár n+1 éve normálisan megcsinálni), és fájlkezelés, ami eleve hiányzik az iOS-ből, és valószínűleg soha nem lesz benne)
StatusVol 2 (javítja az undorító volume overlay-t)
SubtleLock (javítja az undorító lock screen órát)
VirtualHome (nem romlik el soha sem a home, sem a lock gomb, vagy ha mégis, kit érdekel, mert ezentúl már nem kellenek, még screenshotra is beállítható)
YouTubed (komolyan, erre miért kell hack?)
Zeppelin (utálom a szolgáltató nevét látni, szebben néz ki az állapotsáv)

Ezek után szerinted használni akarok én valaha töretlen iOS-t?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140739) Tibee86 válasza adise (#140733) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem azzal érvelt csupán hozzátette. Én is már rég adtam volna esélyt a droidnak ha nem lenne a jb, mert alapvető dolgok nagyon hülyén vannak megoldva. Pl. billentyűzet, lassú animációk, ébresztő hangerejének állítása és naphosszat lehetne sorolni. Mikor bekerült a rendszerbe az f.lux (nightshift vagy hogy hívják) mindenki ujjongott, jb-vel évek óta elérhető már.

(#140740) kleinguru válasza galaxys80 (#140736) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha valaki cellahatáron mozog, él, dolgozik... akkor bizony elég komolyan szívja az aksit feleslegesen adott esetben.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140741) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Sima 5-öt hova érdemes vinnem töltőcsatlakozó cseréhez?
Egyre nehezebben tudom tölteni szegényt és nem akarom megvárni, még egyáltalán nem fog menni.
Köszönöm!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#140742) kleinguru válasza Klemens (#140741) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem elég csak a koszt kitakarítani belőle (fogpiszkálóval). Meglepően sok szokott lenni benne.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140743) kchris78 válasza kleinguru (#140740) üzenetére


kchris78
veterán

cellahatáron a sima háló keresgélése is jól tudja szívni az akksit. Szerintem extrém esetben indokolt lehet de alapból fölösleges a mobilnetet kapcsolgatni. az IOS nem úgy van megcsinálva mint a droid hogy a telepített alkalmazások futkorásznak a háttérben és bármikor bármit csinálhatnak a neten fogyasztva netet, áramot. Ha nem zehehallgatás, GPS progiról van szó ahol indokolt a háttérben futás akkor nagyon nagyon le van limitálva a program futása, a netre kinyulása meg FŐLEG. Azértesítések amik jönnek azok a programoktól TELJESEN függetlenül jönnek mennek, azokat a programok szerverei az APPLE infrastruktúráján jönnek le, amikor azok megérkeznek NEM ébrednek fel az aPPok semmilyen szinten sem, csak h rákattintasz és elindul az app...
Persze vannak kivételek de azokat a "háttárben frissítéssel" le lehet tiltani. Sajnos ebben (is) a droid irányába mozdult el az iOS de még nagyon-nagyon messze van az az állapot. Sokkal többet lehet nyerni azzal ha az ember átböki 3G/4G-ről EDGE -re a mobilt.

(#140744) #03372544 válasza kchris78 (#140743) üzenetére


#03372544
törölt tag

Használati eset:
Klotyón ülök, wifi-n vagyok, elindítom a MobilarenaTV aktuális adását.
Wifi szétkapcsol közben, máris jön az SMS a szolgáltatótól, hogy elfogyott az adatkeretem 80%-a, mert ez észrevétlenül átkapcsol mobilnetre ilyenkor.

Mi lenne a szuper?
Egy gyorskapcsoló a mobilnethez.

(#140745) Frozzy válasza VoidXs (#140738) üzenetére


Frozzy
őstag

Szép kis leírás mondhatom. Egy ideje gondolkoztam már rajta, hogy ki kéne próbálni a JB-t, hogy vajon milyen plusz dolgokat adhat. Azt hiszem meg ér egy próbát. :Y :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#140746) kleinguru válasza kchris78 (#140743) üzenetére


kleinguru
addikt

Ismerem a rendszer működését.

Konkrétan arra gondolok, hogy hol van 3G vagy LTE vagy E (amikor a 3 között vált állandóan).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140747) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hogy/hol tudom megnézni, hogy az App Storeban egy alkalmazás/játék éppen le van e árazva? Ha lehet egyáltalán ilyet :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#140748) lugosi válasza kchris78 (#140743) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"az IOS nem úgy van megcsinálva mint a droid hogy a telepített alkalmazások futkorásznak a háttérben és bármikor bármit csinálhatnak a neten fogyasztva netet, áramot"

Kicsit azért úgy érzem, hogy ez egy olyan "a multitask hiánya nem bug, hanem feature" típusú megközelítés.

(#140749) nord_ válasza #03372544 (#140744) üzenetére


nord_
veterán

Beállítások - Mobiltelefon - wifi asszisztens kikapcsolása segít(het).

(#140750) nord_ válasza Scholes9 (#140747) üzenetére


nord_
veterán

appshopper.com

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.