Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140251) TechN7ne válasza r3dsnake (#140250) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Na akkor jön a végleges Ios 10... :R

(#140252) -Ben- válasza Tibee86 (#140244) üzenetére


-Ben-
veterán

Azért a felháborodástól elég messze van az a HSZ... :U

Viszont addig rendben van, hogy nem csúcsmodell, csakhogy ők 4" -es alternatívaként dobták piacra. ;) Ehhez képest, ha 4"-es telefont akarsz, nyeld le, hogy fele funkciót elfelejtheted. Ez itt a probléma. Akkor adjanak ki 4"-es csúcsmodellt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#140253) Hegyirabló válasza oszy (#140247) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Próbáltam, de nekem csak az ALACsony árakat dobta ki! :)

Mindenkinek köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#140254) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

6s tulajok kaptak egy 3D Touch Messenger frissítést...

Értelmét egyelőre nem érzékelem....

[ Szerkesztve ]

(#140255) Noxy válasza Urban Terror (#140241) üzenetére


Noxy
veterán

Ez te vagy. Van aki azt sem tudja mi az iTunes. Sőt az egyik leggyűlőltebb köcsö.. Apple szoftvernak tartják.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#140256) Tibee86 válasza -Ben- (#140252) üzenetére


Tibee86
veterán

Örüljünk neki, hogy kidobtak egy 4"-es telefont, nyilván ha mindenben ugyanazt tudná mint az aktuális csúcsmodell akkor nem ennyibe kerülne és azon menne a hiszti.

"Ehhez képest, ha 4"-es telefont akarsz, nyeld le, hogy fele funkciót elfelejtheted."
Azért a 3d touch-ot nem nevezném "fele funkciónak". :D De nem értem, mikor megvetted azt hitted, hogy benne van? Ha ennyire szükségét érzed, akkor miért nem 6S-t vettél?

TechN7ne: A többi tulaj kapott egy soundcloud frissítést. Tényleg ott tartunk, hogy már egy app. frissítést is közlünk a topikban? :F Mintha nem dobná fel mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#140257) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Hi all!

Olyanban kérnék segítséget, hogy kikapcsolható-e úgy a Find my iPhone, ha a telefon nem bekapcsolható és a tulaj sikeresen eltávolította az iCloud accountjából?

Szervizre kellene felvenni a készüléket, de így nem lehet... :(

Samsung Galaxy A54

(#140258) TechN7ne válasza Tibee86 (#140256) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem állt szándékomban szemetelni, de egyre jobban kezd használhatobbá válni a 3D Touch...
Végül rájöttem hogy működik, nem rossz megoldás.

(#140259) Tibee86 válasza TechN7ne (#140258) üzenetére


Tibee86
veterán

Sajnos nekem nincs lehetőségem használni, de biztos vagyok benne, hogy nagyon hasznos dolog főleg amilyen tweak-ek vannak már hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#140260) B-L-A-C-K válasza Viktor0610 (#140257) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha megvan a telefon számlája vigyétek azt is, és majd megoldják, de ha nem kapcsol be amúgy is kérni fogják.

(#140261) Masterboy84


Masterboy84
tag

Szerintem ez a 3D touch egy rohadt nagy kamu és egy nagy hülyeség, mert ezt simán meg lehetne oldani annyival, hogy hosszan nyomsz egy adott ikonra és szoftveresen előjön a funkció. E helyett ilyen hülyeséget találnak ki, ami elvileg egy hardveres megoldás.

(#140262) factory2010 válasza B-L-A-C-K (#140200) üzenetére


factory2010
csendes tag

Iphone 4s probléma.
Készenlét alatt mindig magas a használati idő, pedig semmilyen alkalmazást nem használok.
10 óra készenlét – 7 óra használati idővel áll szemben. Valamilyen alkalmazás dolgozik a háttérben! De hogyan lehet kideríteni, hogy mi okozza az állandó ébren létet?
9.3.2 ios rendszer van.
itunes mentés után (back up) dfu módban fel lehet újból tenni rá a 9.3.2 rendszert? Ha igen, hogyan kell feltelepíteni újra a rendszert, hogy ne legyen „tégla” belőle?

[ Szerkesztve ]

(#140263) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Még mindig az 5s kérdés körül gondolkozok. Sebességben a mostani ios-sal milyen? Appok úgy általában sebességben milyenek? Gondolom megjósolhatatlan, de egy ios 10 mit művelne vele? Kb két évig kéne édesapámnak használni a telefont, utána valószínűleg úgyis újat kapna. Vagy ez, vagy egy Samsung J5 az, ami most belefér neki.

(#140264) Tibee86 válasza lugosi (#140263) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondolom édesapád nem egy hardcore user és nem fogja zavarni ha esetleg 1mp-vel lassabban nyit meg egy app.-ot a telefon. Szerintem nem lesz vele gondja, max ne frissítsd 10-re.

(#140265) lugosi válasza Tibee86 (#140264) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában nagy facebook- és messengerhasználó, ezeket nagyon tolja, de böngészni is szokott, meg néha fotózik vele, és elég sokat telefonál. Kb ezzel le is fedtem a nagyját, amire a telefont használja. Ja, és néha navigál. Akkuidőtől félek még egy kicsit, de szerintem az meglesz.
Ja, a telefon amiről vált, az egy Samsung Note 2, szerintem sebességben ma már az se volt a csúcs mondjuk.

(#140266) B-L-A-C-K válasza lugosi (#140263) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A mai napig teljesen jól használható, húgomnak nemrég vettem 5S-t, Samsung S4-et váltott, mondta ég és föld és imádja, pedig ő rengeteget nyomogatja. Itt inkább ami kérdés volt nálatok az továbbra is fennáll, azaz üzemidőben nem a legjobb.

(#140267) kchris78 válasza Masterboy84 (#140261) üzenetére


kchris78
veterán

igen ez biztosan így van főleg amikor a hosszú nyomáson van már egy totál más funkció :D . Neked van ilyen telefonod vagy csak osztod az észt? Nem mondom hogy e nélkül nem lehetne meglenni de ez ez amit írsz nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#140268) l.sebestyen válasza lugosi (#140265) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Azért ez nem egy klasszikus "édesapa" felhasználói szokások :D

(#140269) Tibee86 válasza lugosi (#140265) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkuban nem egy nagy bajnok az 5S, nem tudom a note 2 milyen, de nyilván a méret miatt combos akku van benne. Nem lesz neki kicsi nagyon a kijelző azután?

(#140272) Masterboy84 válasza kchris78 (#140267) üzenetére


Masterboy84
tag

Erre az lenne megoldás, hogy bejönne az +1 funkció ami a hosszan nyomás alatt van és tudnál választani. Egyébként hirtelen max a google maps-ban tudok ilyen funkcióról azok közül amiket használok.

[ Szerkesztve ]

(#140273) kchris78 válasza Masterboy84 (#140272) üzenetére


kchris78
veterán

az meg már nyögvenyelős lenne, plusz egy koppintás.. meg az alma is nyilván a váltásra akarja ösztönözni az embereket, nem pedig kerülőmegoldást keresni az új HW helyett...

(#140274) bajaki


bajaki
őstag

Az Apple oldalán a sorozatszámot beírva mindig a valós garanciális időtartam jelenik meg? Azért kérdezem, mert áprilisban garanciáztattam egy Angliából származó független 6S-t (számla nincs) és a napokban rákeresve, meglepődve láttam, hogy április 2-ig garanciálisnak írja a készüléket Létezik, hogy újraindult? Almárium Pro-nál volt egyébként a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#140275) oszy válasza bajaki (#140274) üzenetére


oszy
veterán

Nem azt írja. Ha felhívod az Almáriumot és bemondod a munkalapszámát (amit ráragasztottak a dobozra is) megmondják pontosan!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#140276) -Ben- válasza Tibee86 (#140256) üzenetére


-Ben-
veterán

Látom nem jön át a dolog mondanivalója... :U Azt hiszem így lényegtelen is ezt folytatni. Úgy tűnik nemigazán bírod a fejem, ámde csípős beszólogatásoknak, farokméregetésnek nem a szakmai topikban van a helye - bár erre nekem szerencsére máshol sincs szükségem. ;)

(#140277) Tibee86 válasza -Ben- (#140276) üzenetére


Tibee86
veterán

Szó sincs ilyenről (nem is emlékszem, hogy valaha vitáztunk volna vagy bármi), de ahogy már írtam az SE nem egy csúcsmodell, így nem elvárható hogy tudja pont ugyanazt majd 100 ezer forinttal olcsóbban. Végre az Apple eleget tett a felhasználók kérésére (kis kijelző, erős hardver, szép házban) és mindezt normális áron. Ha tudná a 3d touch-ot akkor jóval drágább lenne, nem tudta volna felhasználni ugyanazt a kijelzőt amit korábban. És szerintem a legtöbb felhasználónak nem is hiányzik ez a funkció.
Egyébként JB-vel van alternatíva a 3d touch-ra, majd tegyél egy próbát azzal ha kiadják a 9.3.3-ra.
Most látom az aláírásodban , hogy van eladó 6S-sed, nagy volt vagy miért cserélted le SE-re?

[ Szerkesztve ]

(#140278) zola96


zola96
senior tag

Hey!

5s restore-nál 50es hibára fut. Esetleg vmi megoldás? Kábel eredeti, minden a legfrisebb a gépen... :F

(#140279) #03372544


#03372544
törölt tag

A 9.3.2-vel az Origo oldala sokszor ugrált görgetés közben, a 9.3.3-mal ez is megszűnt.
Safari, SE

[ Szerkesztve ]

(#140280) lugosi válasza B-L-A-C-K (#140266) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

+ l.sebestyen, + Tibee:

Igen az akku miatt aggódok én is. Van hogy együtt megyünk vidékre, és néha már odafelé úton 30%-ra merült a note. 😀 Pedig abban tényleg van akksi.
Igen, a méretén én is gondolkoztam, hogy nem lesz-e nagy a váltás. Mondta, hogy nem lenne baj ha kisebb lenne, de szerintem az az ő szokásaihoz túl kicsi lenne.
Most abban gondolkozok, hogy lehet hogy kap egy ideiglenes megoldást, és jövő év végén megkapja az én 6s+-omat, én meg veszek egy akkori szifont, akárhogy is hívják majd.

És természetesen köszi mindannyiatoknak az együtt gondolkodást és a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#140281) Urban Terror válasza Noxy (#140255) üzenetére


Urban Terror
tag

Talán azért, mert valóban nem elégíti ki a tömegek igényeit az a szoftver. Úgy döntöttem, hogy telefon fronton váltani fogok nexusra, tabin egyelőre maradok almán. Lehet, hogy megbánom, de engem is sok dolog zavar, többek között az iTunes. Nem abból kell kiindulni, hogy megtanulható, hanem abból, hogy 100-ból 70 embert idegesít. Én sem szeretem, ráadásul linuxot használok és arra sincs iTunes, marad a házibarkács (ami egyébként nem létezik, kell min egy win-es gép a környéken).

(#140282) -Ben- válasza Tibee86 (#140277) üzenetére


-Ben-
veterán

2 fő oka volt a cserének: az egyik, hogy kissé nagy nekem a 6S ahhoz a külsőhöz, amivel piacra dobták a 6-os szériát, túl instabil lett a kezemben.. A másik, hogy imádtam az i4/i5 külsőt és így, hogy egy erős hardverrel kiadták, megtetszett. :) De, mint mondtam: nemigazán hiányzik majd a 3D Touch, viszont lehet, hogy lesz némi hiányérzetem, amikor ez-az nem működik nélküle. :) De valamit valamiért.... (+ esetleg JB, ha kellene)

(#140283) B-L-A-C-K válasza lugosi (#140280) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azzal így biztos nem nyúl mellé... :K

(#140284) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Nem tudja valaki hohyan lehet mobilnet alatt proxy server kapcsolatot beallitani . Wifi alatt megy is szepen de 3g 4g alatt nem talalok ilyen beallitast

(#140285) DJosef válasza Urban Terror (#140281) üzenetére


DJosef
őstag

Linux alatt Wine-al sem megy az iTunes?

Forget about it

(#140286) leslieke válasza #03372544 (#140279) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem most nem akarja betölteni az Origo-t 9.3.3 alatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#140287) lugosi válasza DJosef (#140285) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy emlékszem igen, de nem a legfrissebb verzió.

(#140288) -Ben- válasza DJosef (#140285) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem működött, de csak régebbi verzió és sajnos közel se tökéletesen...

(#140289) B-L-A-C-K válasza leslieke (#140286) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem betölti gond nélkül.

(#140290) buci30


buci30
addikt

JB miatt mit gondoltok?
Frissítsem 9.3.3/rá vagy ne ( egy cikkben olvastam ne de...)
Nagy döntés akkor lesz ha a iOS10 kijön és mondjuk 9.3.3 vagy gondolom 9.4 lesz amire kiadjak a JB is.
Akkor JB vagy iOS10 😬😳
Vagy szerintetek azért várnak mert JB lesz iOS 10 -re jönne vajon?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#140291) csabiks válasza buci30 (#140290) üzenetére


csabiks
senior tag

9.3.3 rá ígérték a jb-t

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#140292) leslieke válasza B-L-A-C-K (#140289) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

iPad nem töltötte be tegnap este, a mobil igen. iPad most se tölti be, mobil igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#140293) Godfather válasza leslieke (#140292) üzenetére


Godfather
aktív tag

Kerelmezd az asztali nezetet.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#140294) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Eletem elso Apple termeket tervezem megvenni, egy 6S Plust. Ki is neztem mar :[link]

Elolvastam a cikkeket az 1. hsz-bol, illetve tovabbi kulfoldi oldalakat is kerestem, tovabba lattam itt olyan hsz-t amibe ki volt fejtve, hogy nem nehez lefoliazni a dobozt..

A fenti informaciok ismereteben szeretnek tanacsot kerni, hogyan tortenjen a telefon atnezese. Ha kifizetem, akkor elotte akarom majd aktivalni es atnezni a weboldalon a garit meg az icloud lockot, az elado elmondasa szerint szamlaja is van a termekrol ahonnan vette, es EU toltos. Azt is tervezem, hogy beleirom az adasvetelibe, hogy ha barmi elterest tapasztalok az altala elmondott es a valosag kozott akkor refund, de ez csak addig ervenyes amig elotte kibontom es megnezem a fent emlitetteket, utana mar nem. Ha ezekbe nem megy bele akkor el se kezdem a projektet.

Asszonynak ugy vettunk 3 eve I5-ot, hogy bementunk egy boltba (japan harcos) es ott kibontottak a foliast telot majd aktivaltak es sutty, keszvan.

Minden tanacsot elfogadok, egyelore otlet nelkul ulok itt.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#140295) superecneB


superecneB
őstag

Mire képes ma egy Iphone 5C, esetleg egy sima 5?
Egy kis magyarázat:
Ma egy frissített Iphone 4 eléggé be van lassúlva. 3-5 másodpercet is várni hogy történjen valami adott esetben ami bosszantó tud lenni.
Egy Iphone 4-et cserélnénk (flotta szolgáltatóváltás miatt a függő telefon használhatatlan lett) érdekelnének milyen ésszerű opciók vannak Iphone vonalon ~60-65k ig, de induljunk olyan 45-50-ről.

(#140296) #03372544 válasza superecneB (#140295) üzenetére


#03372544
törölt tag

Legalább 5s-t vennék az még elég használható, bár lag meg akadozás azért már jelen van.
Az 5c és a sima 5 tökéletesen ugyanaz csak az 5c műanyag és színes.
5c volt a kezemben nemrég egy fénykép erejéig, a sima fókuszálásra is másodperceket kellett várni.

[ Szerkesztve ]

(#140297) leslieke válasza Godfather (#140293) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt írja a Safari, hogy túl sok a kereszthivatkozás és emiatt be se tudja tölteni az oldalt.
Eleve az asztali nézetet próbálom betölteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#140298) -Ben- válasza superecneB (#140295) üzenetére


-Ben-
veterán

Nézd, az i4-hez képest egy 4S is „űrhajó”, az 5 pedig még jobb. De 1 év múlva ugyanúgy sz*r lesz az i5 is... :) Én most vagy 5S-t vennék, vagy semmit. Viszont ha nem zavar annyira a lagg/némi akadozás, akkor belefér az i5 is. De csodát ne várj tőle, csak az i4-hez képest, mivel már az 5S se friss modell, az 5/5C meg főleg.. :)

(Igen gyorsan megy az idő, elég élénken él bennem az a nap, amikor az Apple bejelentette az 5C-t, pedig milyen „rég” volt már... :Y)

[ Szerkesztve ]

(#140299) kleinguru válasza -Ben- (#140298) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha szempont a mobil net is vidéken, akkor megfontolandó i5 helyett az 5C (több 4G frekvencia támogatás miatt), ha nem szempont, akkor inkább i5.

Az ár miatt én is félve említem meg, de az 5S volna a legésszerűbb beruházás jelenleg. 9.3.2-vel van a felségemnek, szerintem hibátlan az alap funkciókat tekintve.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#140300) B-L-A-C-K válasza superecneB (#140295) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1 az 5S-re, 65-ért már kapsz normálisat is, és időtállóbb mint az i5/5C.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.