Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140501) Noxy válasza -Ben- (#140499) üzenetére


Noxy
veterán

Hol van itt a prémium kategória?

A mindennapi, problémamentes használatban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#140502) Ragnar95 válasza Imy (#140498) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az, hogy nem hivatalos úton zajlik az egész, hanem korrupt dolgozókon keresztül...
Az Apple számára ez nyilván veszteséget termel, nem véletlenül szigorították a magyarországi szervizfeltételeket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#140503) -Ben- válasza Noxy (#140501) üzenetére


-Ben-
veterán

Értem. Tehát amennyiben nincs öklömnyi pixelhiba, vagy esetleg egy kis hangszóró recsegés, akkor már nézhet ki hányadékul és lötyöghet, csöröghet az egész telefon. :) Végül is, ez teljesen problémamentes használatot jelent. Engem pl. rettenetesen idegesít, hogy hívásnál (vagy bármilyen jelzésnél, amikor rezeg a telefon), szabályosan becsörög a power gomb is. Egy alsó kategóriás kínai szemétkupacnak elnézem, egy 200 ezres telefonnak nem nagyon tudom. Mint mondtam: refurbot nem vártam - bár egyeseknek egy üveg alatti, szabad szemmel kvázi láthatatlan porszemért is cserélik - de javítani illik. Vagy ha nem megy, akkor csere. Bocsánat, de azzal aligha lehet védekezni, hogy ez ilyen, ugyanis még a Trémobilban a szétnyomkodott bemutató darab se ilyen !

(#140504) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#140499) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az hogy van holtjátéka a gomboknak az ilyen (van ahol jobban előjön, van ahol kevésbé, de akkor is jelen van), ez nem gyári hiba, így lett megcsinálva, engem is idegesített néha de ilyen az SE-nél. Az viszont hogy a némító gomb ferde az már hibás, és nem is láttam még ilyet, fotózd már le...

[ Szerkesztve ]

(#140505) #03372544 válasza -Ben- (#140503) üzenetére


#03372544
törölt tag

Online vetted, vagy személyesen a boltban?
Mármint nem a konkrét átvételt kérdezem, hanem hogy online rendelted-e meg.
Tudod, 14 napos elállási jogod van, ha online történt.

(#140506) Tibee86 válasza Imy (#140134) üzenetére


Tibee86
veterán

Ma próbaképp ismét mobilnézetben használtam a ph-t és láss csodát most gépen nem mutatja olvasatlannak amiket napközben már megnéztem. Legalább egy éve nem próbálkoztam vele, de úgy néz ki nálam is megjavult. Viszont botrányos ez a mobilnézet, úgyhogy nem fogom használni a továbbiakban sem.

(#140507) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#140504) üzenetére


-Ben-
veterán

Én ezt értem, de nem mindegy, hogy mekkora az a holtjáték... Nyomkodtam már több SE-t is, volt i5-öm is, de egyik se csörgött ennyire kegyetlenül. :N

ujjobbagya: Online rendeltem

(Hamarosan csinálok fotót)

[ Szerkesztve ]

(#140508) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#140507) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké, ez akkor is ilyen (volt is már nekem, illetve rengeteg SE-t nyomkodtam már), vagy lenyeled vagy nem (ha utóbbi akkor el kell adni), de a ferde némító gomb az kitaláció, vagy valós? Mert ha valóban ferde némító gomb, az cserés, mivel ez hiba, és ezt ők se dobhatják vissza, ha nem akarják cserélni (már ezt is írtam...) panaszkönyv, ha utána se megy fogyasztóvédelem.

Illetve most látom akkor neten rendelted, 14 napig elállhatsz tőle indok nélkül, szóval ha nem tetszik vidd vissza, viszont ha veszel még1et ne lepődj meg ha az is ilyen lesz. Illetve még azt is érdemes tudni hogy az összes iPhone-ba "zörög" a kamera is, de ez se hiba, hanem ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#140509) Tibee86 válasza -Ben- (#140507) üzenetére


Tibee86
veterán

i5-ön fix volt mint az állat, nem véletlenül hívták vissza csereprogramba meg vezették ki 1 év után. Az én 5S-semen is zörög rendesen de soha nem zavart, a rezgőmotor jóval hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#140510) Noxy válasza -Ben- (#140503) üzenetére


Noxy
veterán

"Becsörög a power gomb is"

Hát akkor igen csak "vájtfülü" vagy, ha te ezt még hallod is.
Tudod legtöbször olyanokat zavarnak ezek a dolgok, akiknek qrvára hiányzik valahonnan az a havi tízen valahány ezer, vagy az egyben kipengetett 2-300 e Ft
prémium telefonért.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#140511) B-L-A-C-K válasza Noxy (#140510) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

SE-n tényleg hallani...

(#140512) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#140508) üzenetére


-Ben-
veterán

Vonaton készült... Olyan amilyen :D
Viszont emiatt kicsit szorul is. Nem olyan könnyű kapcsolgatni, bár tény, nem vészes..

@Tibee86: az biztos. i5-ön tényleg atomstabil volt, de i4/i4S is rendben volt. 5S kimaradt, így azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#140513) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#140512) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó mondjuk ettől én nem mennék a falnak, de tény hogy ennek nem kellene ferdének lennie, emiatt cserélniük kellene, mert ha kis hiba is de hiba.

[ Szerkesztve ]

(#140514) -Ben- válasza Noxy (#140510) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha arra próbálsz célozgatni, hogy telefonra ment el a komplett vagyonom, akkor ez most eléggé mellé ment. ;) Pofon egyszerű a magyarázat: nem tűröm, ha a pénzemért sz.rt kapok. Még akkor se, ha valaki kvázi fizetett USER módra próbálja védeni az Apple-t... :C

(#140515) Tibee86 válasza -Ben- (#140512) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez tényleg gáz és hiába nem befolyásolja a használatot én se nyugodnék bele. Küldd vissza ha benne vagy még a 14 napba, vagy próbáld meg a másik két apr szervizben cseréltetni.

(#140516) agabe válasza -Ben- (#140512) üzenetére


agabe
addikt

nem üti meg azt a minőséget ami elvárható.
Arra amúgy nem emlékszem régen 5S-en zörögtek volna-e a gombok (csálé biztos nem volt) , de majd megnézem este egy 7-8 hónapos készüléken.
Elállás a vásárlástól, és új megvétele lenne ezután amit tennék, ha apr-ben nem javították.

[ Szerkesztve ]

(#140517) factory2010 válasza zolee1988 (#140451) üzenetére


factory2010
csendes tag

Köszönöm.

(#140518) factory2010 válasza factory2010 (#140517) üzenetére


factory2010
csendes tag

Szia,
"Gyerek iPhone 4S 16GB, 9.3.2 szabad memória 5MB"

Beigazolódott, hogy az apple arra játszik, hogy vegyünk új készüléket. Dowgrade-ni nem enged, az 512 mb memória olyan kevés az új 9.3.3 ios rendszerhez, hogy nem érdemes letölteni nagy appot, mert vagy el se indul, vagy döcög. Bár internetezésre, telefonálásra kiváló, de én már megbántam, hogy iphone 4s-t vettem, igaz nem újan, használtan. Nem az iphonosoknak szól, de az android rootolása, kernel cseréje, újabb, régebbi, rendszerek felrakása teljesen szabad világ. Igaz wipe cashe-t, wipe dalvik cache-t törölni kell, fejlett recovery-n keresztül, de utána olyan mint, az új. Persze téglát is lehet a telefonból csinálni ha nem körültekintően járunk el.. Viszlát iphone. :F

[ Szerkesztve ]

(#140519) Tibee86 válasza factory2010 (#140518) üzenetére


Tibee86
veterán

Egy 5 éves iPhone-tól sajnos sokat nem lehet várni. :(
Ilyen öreg telefonoknál valóban lehet az android jobb választás.

(#140520) domojko válasza Tibee86 (#140519) üzenetére


domojko
senior tag

Egy 5 éves androidra rakja rá a legújabb végleges os-t, meglátjuk az mennyire fürge, mennyire használható a mindennapokban. :U Jah hogy nem is lehet mert hivatalosan 1 max 2 os-t csinálnak adott modellhez? A főzött romok meg hagy ne mondjam.

[ Szerkesztve ]

(#140521) Tibee86 válasza domojko (#140520) üzenetére


Tibee86
veterán

Egy 5 éves androidos telefonra gondolom azt a verziót teszed fel amelyiket akarod, nem úgy mint iPhone fronton. :U

(#140522) domojko válasza Tibee86 (#140521) üzenetére


domojko
senior tag

Nem. Egy 5 éves android telefonra max főzött rom-ot tehet fel. A telefon megjelenése után 1 max 2 os-frissítenek hivatalosan. De azokkal is már döcög, fagy, bugzik. Persze a jol képzett házi userek főzik a romokot 1000-el amit rá lehet hegeszteni. De azokban is vagy ez nem működik vagy az és pár hónap alatt belassul. Természetesen a régebbi verziókat vissza lehet tenni de azok is vérszegények és az appok meg nem futnak rajta mert azok meg ugye frissülnek.

[ Szerkesztve ]

(#140523) Tibee86 válasza domojko (#140522) üzenetére


Tibee86
veterán

Na de akkor a lényeg, hogy ott adott a lehetőség és nem vagy rákényszerítve arra, hogy a legújabb rendszert használd. Jól hangzik, hogy egy 5 éves telefon is megkapja a legújabb frissítést, de a gyakorlatban ez inkább hatalmas hátrány.

(#140524) domojko válasza Tibee86 (#140523) üzenetére


domojko
senior tag

Ok, értem amit mondasz. De...mennyivel jobb ebben az esetben ha az androidra vissza lehet rakni a régebbit de lassú vérszegény és az appok nem kompatible? Sok sok évig droidoztam,elég volt a bug halmazból. ezután wp, ami jó lett volna ha nem ilyen pöcs a ms. Most barátkozom az ios-al.

[ Szerkesztve ]

(#140525) -Ben- válasza factory2010 (#140518) üzenetére


-Ben-
veterán

Az igaz, hogy a droid teljesen szabad világ, de nekem pont azért lett belőle elegem... :) Annyira vacakolás volt mindig, hogy elegem lett végleg. Azóta rengeteget fejlődött, de még mindig rosszul vagyok, ha droidos telefon kerül a kezembe, pedig fényévekkel jobb, mint 4 éve. :))

[ Szerkesztve ]

(#140526) r3dsnake válasza factory2010 (#140518) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egy iPhone-on sosincs szabad memória. 2 giga is tele van folyton. Így működik a rendszer. Ha kell ram, felszabadít a lefoglalt területekből.

(#140527) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki Google Chromecast 2-t iPhone-nal?

Az lenne a kérdésem, hogy a játékokat, pl. a NFS Most Wanted-et tudom tükrözni teljes képernyőre egy full hd-s tv-re?

(#140528) Ragnar95 válasza Atikusz (#140527) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, ehhez Apple TV-re van szükséged.
A Chromecast csak médiatartalmat tud streamelni olyan appokból, amik támogatják azt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#140529) adise válasza Atikusz (#140527) üzenetére


adise
őstag

mirascreent használok azzal megy minden

(#140530) kiiso válasza -Ben- (#140499) üzenetére


kiiso
tag

Nézz meg több SE-t, picivel nagyobb a gombok holtjátéka mint 4/6nak. A szervizpartnerek a gyártó utasításai szerint javítanak, attól eltérni nem áll módjukban, ugyanakkor fontos tudni hogy kifejezetten érdekük a javítás vagy csere. Ha nem vagy elégedett, élj EU-s jogoddal, állj el a vásárlástól 14 napon belül és válassz 6/6s-t, azokon feszesebbek a gombok. ;)

(#140531) kiiso válasza B-L-A-C-K (#140508) üzenetére


kiiso
tag

"panaszkönyv, ha utána se megy fogyasztóvédelem." :F :(

Nem is értem, olyan ügyben panaszt tenni abszolút logikátlan amit nem a szervizpartner bírál el. Ahogy fentebb is írtam, a szervizpartnerek közvetlen érdeke a javítás vagy csere. Panaszt a vásárlás helyén vagy a gyártónál érdemes tenni, vagy el lehet állni a webes vásárlástó 14 napon belül ha a fogyasztó nem elégedett a termékkel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#140532) Totheground válasza B-L-A-C-K (#140508) üzenetére


Totheground
addikt

"panaszkönyv, ha utána se megy fogyasztóvédelem"

Előtte megéri beszélni közvetlenül az Apple-el és egy regionális rep.-hez kérni magad (ehhez persze némi angol kell). Velük egy csomó mindent el lehet intézni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#140533) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Szeretnek egy 2. Telefont munkaba.4s -re gondoltam.Mennyire hasznalhato ez a keszulek meg ?Marmimt sebessegre gondolok.Messengerre ,netradiora hasznalnam fokent.

(#140534) csabiks válasza -Ben- (#140499) üzenetére


csabiks
senior tag

Pontosan emiatt nem javítanak szinte semmit mert mindenki minden apró hülyeség miatt szaladgált a szervizbe. Lötyög a gomb istenem...

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#140535) lugosi válasza kiiso (#140531) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök mindegy hogy ki bírálja el, problémája van a termékkel amit nem kezelnek számára megfelelően, miért ne írhatna be a panaszkönyvbe?

(#140536) r3dsnake válasza Totheground (#140532) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Velem eleg bunko es lenezo volt az angol apple supportnal a csaj.

(#140537) -Ben- válasza csabiks (#140534) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem gondolom, hogy ez pl. hülyeség. A porszem az üveg alatt, na az hülyeség. DE! még azt is kötelesek adott esetben cserélni. Itt kapásból több dolog se stimmel: a ferde (csálé) némító miatt szorul is a gomb, a többi pedig (hangerő állító+power) úgy lötyög, hogy a telefon gyakorlatilag könyörög, amikor hívnak... Nem nevezném ezt apró hülyeségnek. Egyébként részben igazad lehet, viszont pont emiatt csökkentették durván a refurb telefonokat. A szervizelést viszont be lehetne vezetni ebben az esetben. ;) Prémium termék prémium áron. Akkor járjon hozzá megfelelő szerviz is, ha elégedetlen az ember. Pláne, ha még jogosan is.

[ Szerkesztve ]

(#140538) Ragnar95 válasza kiki22 (#140533) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

i5 alá semmiképp nem adnám másodtelefonnak se, a 4S már elég lassú, ráadásul 3,5" szerintem már másodtelefonnak is kicsi.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#140539) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok! Létezik olyan böngésző IOS-re ami tudja a szövegtördelés nagyításkor?

(#140540) Imy válasza cstom (#140539) üzenetére


Imy
veterán

Mobil nézet nem játszik?

(#140541) agabe válasza csabiks (#140534) üzenetére


agabe
addikt

Hat...max40-50ezres telefonon ok lotyoghet, de afolotti arkategoriaban szeintem nem megengedett foleg ugy, hogy vannak olyan telok amik feleannyiba kerulnek mint pl. az SE, es minden patent rajtuk, nem zorog, nem lotyog.
Megneztem, egy ujszeru 5S-en es az is kicist zorog, de leginkabb csak a bekapcsolo gomb, a hangerogombok nem, a nemito sem, es persze szepen all a nemito nem pedig ferde (nem szokott az lenni 5-osokon sem)

(#140533) kiki22:
nekm most epp az a masodtelefon, es par napig ki lehet birni ha kell, de turelem nem art viszont hasznalhato, csak nyugisnak kell lenni, de nem akad be, vagy all meg, es hozza lehet szokni.
ha 9.1 vagy korabbi ios van rajta ami jailbraekelheto, akkor meg vissza lehet allitani a 6-os iost is amivel szelvesz, csak nem biztos, hogy minden app elfut rajta...messengernek pl. 7-es kell.

[ Szerkesztve ]

(#140542) Frozzy


Frozzy
őstag

Valahogyan lehet panasz levelet írni az applenak ?

vettem bő 1 éve egy iPhone 6-ot

pár hónap után jött a hibája, hogy iszonyatosan recsegett a home gomb és az első kamera is rettentően el volt csúszva. oké kaptam egy másikat. Annak meg recsegett a hangszórója és állandóan bajom volt a hívásokkal (volt amikor kikapcsoltnak jelzett, csak smst kaptam a hívásról stb..) és persze el volt csúszva a felső kamera..

ezt most megint cserélték júniusban. Vissza kaptam egy olyan modelt aminek szintén recseg a hangszórója a kamera ugyan úgy csúszik el de most pluszban a kijelző alsó részénél az üveg mögött 2 pötty látszódik ami baromira irritáló...

már most 4. alkalommal küldeném vissza a telefont. (elvileg hosszabbítottt 3 hó gari van már csak) de ez tarthatatlan, hogy ilyen fos minőségben dolgoznak...
Youtube felirat alatt szépen látszik.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#140543) -Ben- válasza Frozzy (#140542) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem gondoltam, hogy van nálam pechesebb ember az iPhoneok terén, de úgy tűnik van.
Hol szoktad cseréltetni? Ennyi kamera elcsúszás/hangszóró recsegésr még nem is hallottam :D

agabe: persze, én is ezt mondom folyamatosan, mindegyik lötyög kicsit, de leginkább csak a power, a hangerő nemigen szokott, csálé némítót meg eddig nem is láttam. :N

(#140544) Frozzy válasza -Ben- (#140543) üzenetére


Frozzy
őstag

iCentre :DDD

lehet ki kéne próbálni az almanariumpro-t :D

iStyle felejtős.. amikor felhívtam őket a kiscsaj olyan magas lovon flegmázott, hogy rá b*sztam a telefont... (sok jót amúgy sem hallottam róluk..)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#140545) lugosi válasza Frozzy (#140542) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem biztos lehet. Sőt vannak support fórumaik is.

(#140546) Ragnar95 válasza Frozzy (#140542) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3. csere után jogosult vagy visszakérni a pénzed vagy egy teljesen új telefont kérni cserének, nem refurböt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#140547) -Ben- válasza Frozzy (#140544) üzenetére


-Ben-
veterán

Alighanem én is az Almáriumot fogom legközelebb választani, az iStyle egy .... Hagyjuk :)

(#140548) Frozzy válasza Ragnar95 (#140546) üzenetére


Frozzy
őstag

ó na ez nekem új... és, hogy kérem vissza a pénzem ha nem náluk vásároltam vagy az már mindegy ?

ez a teljesen új telefont adjanak lenne szerintem a legjobb megoldás.. hogyan csináljam bármelyiket is ?

mondjuk a 3. csere még csak most jönne. mert ugye volt egy amit megvettem és 2x cseréltek tehát ez a 3. telefonom. Akkor még egyszer el kell baszniuk :C

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#140549) Ragnar95 válasza Frozzy (#140548) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A pénzvisszatérítés nem tudom pontosan hogy működik, de a vadiúj termékre való cserével volt már dolgom, bár nekem a HP magától ajánlotta fel ezt, ugyanúgy működött, mintha refurbre cseréltek volna, csak a futár refurb helyett bontatlan új készüléket hozott.
Nézd meg pontosan a vonatkozó fogyasztóvédelmi törvényeket vagy hívd fel a fogyasztóvédelmet, ők pontosan el kéne tudják magyarázni ennek a hivatalos menetét, ha az APR-ek nem akarnák tartani magukat a jogszabályokhoz.
Bár ha még csak 2 cseréd volt, akkor egyelőre ez nem aktuális egyik sem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#140550) nofi


nofi
őstag

iOS 10 userek, az új lockscreenes naptár-előnézetnél nektek is csak a pontos időpontra beírt eseményeket mutatja? Nálam az "all day" eventek nem látszódnak, de lehet csak nem állítottam be valamit.

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.