Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109301) Gsx-rr válasza generic (#109299) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugy latom nem nagyon jelentkeznek!
Meg akkor mar lenne Iwatch topic! :)

[ Szerkesztve ]

(#109302) Zjunior válasza generic (#109298) üzenetére


Zjunior
veterán

Én akartam venni, de várok vele,mert nem lattam meg élőben :(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#109303) Gsx-rr válasza Zjunior (#109302) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem ez az amibol biztos meg kell varni a kovetkezo kiadast.
Ahhoz meg draga ,hogy 1 ev mulva lecsereld szerintem.
Azt se tudjuk ,hogy mennyire fogja tartani az arat ,de szerintem biztos nem annyira mint egy Iphone. Foleg ahogy kepeken latni mennyire elhasznalodik.
Meg az utangyartott szijak megjelenese is jot fog tenni az eladasoknak.

(#109304) bdani94 válasza Ragnar95 (#109245) üzenetére


bdani94
tag

sikerült letesztelni és az ujjamal csináltam és amint közelitettem felé lekapcsolta a kijelzőt..Szóval úgy festett hogy normálisan megy...akkor mitöl lehet hogy az istenért sincs automata fényerőm? :D

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#109305) Ragnar95 válasza bdani94 (#109304) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A fényerőnek semmi köze a közelségérzékelőhöz.
Két külön szenzorról van szó, a fényérzékelő szenzor még mindig lehet rossz.
Restore, majd újként beállítás után nézd meg, hogy full sötét szobában milyen a fényerő, majd lámpa alá rakba megemeli-e. Ha nem, akkor a szenzor lesz a rossz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#109306) generic válasza Zjunior (#109302) üzenetére


generic
senior tag

Én is így voltam, s mikor felpróbáltam, egyből beleszerettem. :D

(#109307) bandigno válasza bdani94 (#109304) üzenetére


bandigno
senior tag

néha ha kézzel belenyúlsz a fényerőbe, megáll a szabályzás. ha lezárod a kijelzőt, utána általában újraindul az automatika, de sokszor csak az segít, ha ki- és bekapcsolod az automata fényerő szabályzást! (sajnos!) ..jobb esetben ez a bajod!

(#109308) rayoliviero válasza generic (#109306) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt egy nőről kellett volna írnod.:D

(#109309) arkades válasza rayoliviero (#109308) üzenetére


arkades
aktív tag

Mindig a romantika :)

Каждый дрочит как он хочет.

(#109310) Ákinard válasza Gsx-rr (#108842) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A tavaly t-nél vett 5c-m és a kollégámé is csontra merülve érkezett. Nekem is első dolgom a töltögetés volt.

(#109311) zuioch válasza Ákinard (#109310) üzenetére


zuioch
aktív tag

Szintén zenész :)

(#109312) 30z.Samu válasza Ákinard (#109310) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez eléggé fusztráló tud lenni egy hozzám hasonló kütyüb*zinak, aki babrálni akarja az első pillanattól kezdve a telefont. :D De nem lehet, mert haza kell vinni és X órán keresztül tölteni. :D :O :DDD

Sic Parvis Magna

(#109313) kchris78


kchris78
veterán

Szerintetek hogy működik az Apple kiszállítási időbecslése? Ha megad egy kéthetes időintervallumot Akkor elképzelhető hogy csak a végén szállít? Van egy futó rendelésem Május 12-től 26-ig, és még az a mondás hogy még nem érkezett meg. Nekem eddig (ahogy olvastam itt meg más helyeken) az volt a tapasztalatom hogy Inkább előbb szállított ki mint a végén. Szerintetek?

(#109314) Tibee86 válasza 30z.Samu (#109312) üzenetére


Tibee86
veterán

50% fölött volt bőven az összes eddigi iPhone-om gyárilag, egy se volt lemerülve.

[ Szerkesztve ]

(#109315) Tressy válasza 30z.Samu (#109312) üzenetére


Tressy
senior tag

2 óra alatt feltölti annyit csak kibirsz :)

(#109316) marsu. válasza Tibee86 (#109314) üzenetére


marsu.
senior tag

Eddig nekem is töltve jött az összes. T-be biztos sutyiba használják a dolgozók a zsír új fónokat.. :D

(#109317) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Alap kérdésem lenne: külföldre megyek, ott nem szeretnék mobilnetet használni. Elegendő, ha a telefonon beállítom a a 2G-t, vagy más megoldás szükséges? (Setting/Cellular/Voice&Data)
Ettől függetlenül Wifi-re tudok kapcsolódni, ugye?

-

(#109318) TheMarci válasza koma106 (#109317) üzenetére


TheMarci
addikt

settings - cellular - data roamingot kapcsold ki. 2G-n még ugyanúgy megy adat szerintem, csak lassabban.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#109319) koma106 válasza TheMarci (#109318) üzenetére


koma106
senior tag

A roaming-ra szükség lenne az Európa hazai áron opció opcióhoz. Biztos vagy benne, hogy 2G-n is van mobilnet adatforgalom?

-

(#109320) koma106 válasza koma106 (#109319) üzenetére


koma106
senior tag

Most nézem, hogy a Cellular Data beállítást kell kikapcsolnom, akkor Wifire korlátozza a netet.

-

(#109321) TheMarci válasza koma106 (#109319) üzenetére


TheMarci
addikt

Életemet nem tenném rá, annyira nem értek hozzá, csak ha van ott egy kapcsoló, ami alatt a leírásban is az van, hogy kapcsold ki, ha külföldön vagy, akkor nem értem, miért nem jó azt kikapcsolni, miért jobb, hogy 2g-re állsz át?

Cellular data - hazai szolgáltatón is tilt minden adatforgalmat
data roaming - külföldi adatforgalmat tiltja csak

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#109322) 30z.Samu válasza Tressy (#109315) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze. De Te nem ismered az érzést, amikor egy hőn állított cucc kerül a kezedbe és alig várod már, hogy használhasd? :DDD De akkor lehet, hogy velem van a baj. :D

Sic Parvis Magna

(#109323) oliwire válasza 30z.Samu (#109322) üzenetére


oliwire
őstag

Én tudom miről beszélsz :D

(#109324) koma106 válasza TheMarci (#109321) üzenetére


koma106
senior tag

Csak annyit szeretnék elérni, hogy külföldön véletlenül se használja a telefon a mobilnetet. A korábban linkelt Vodafone Európa hazai áron opció használatához kell a roaming beállítás. Ha kikapcsolom a a Cellular Data-t, akkor azzal a roamingot is kikapcsolom. Ezért nem tudom, hogy hogyan blokkoljam a külföldi mobilnet használatot.

-

(#109325) StLui válasza koma106 (#109324) üzenetére


StLui
veterán

Úgy, hogy a data roaming-ot kapcsolod ki, nem olyan bonyolult ez.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#109326) koma106 válasza StLui (#109325) üzenetére


koma106
senior tag

"A megrendelés feltétele az aktív roaming szolgáltatás." - ez akkor nem azonos a data roaming-al

-

(#109327) TheMarci válasza koma106 (#109326) üzenetére


TheMarci
addikt

"..hogy a data roaming-ot kapcsolod ki, .." - Ennyi, kész. Ezt kell tenned. Hiába írsz bármit, ennyi, és kész. Nem tudjuk érthetőbben leírni.

A telefonnak fogalma sincs róla, hogy melyen előfizetésed van. A data roaming kikacsolása annyit csinál, hogy a telefon megnézni, hogy 'hopp, külföldön vagyok, akkor nem engedek adatforgalmat semerre'.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#109328) kchris78 válasza koma106 (#109324) üzenetére


kchris78
veterán

adat-roamingot kikapcsolod akkor TILT minden olyan adatforgalmat ami akkor történne ha nem a hazai hálón vagy! Ezt nem kell túlragozni :).

2G azért lehet praktikus ha mégis adatroamingol az ember mert nem jöhet az elő mint nekem 1-2 éve hogy egy rakoncátlan alkalmazás a háttérben leránt másodpercek alatt MB-okat amik teljesen feleselegesek viszont sokba kerülnek... 2G az max 10-20kB-ot tud forgalmazni mp-enként, van ideje az embernek követni a szituációt. Én azt javaslom ha adatroamingolni akar az ember hogy előtte minden alkalmazás mobilnet használatát tiltsa le az ember és csak azt engedélyezze ami tényleg kell!

(#109329) koma106 válasza TheMarci (#109327) üzenetére


koma106
senior tag

Ok, felfogtam. Köszi.

-

(#109330) baradi


baradi
senior tag

Sziasztok! A gyari email progival kapcsban kerdeznek: valamiert nem jon fel a torles lehetoseg, amikor oldalra legyintek, csak arhivalas meg ilyenek, de ugy emlekszem, hogy anno a torles es feljott, nem tudjatok miert?
Koszi

(#109331) Ragnar95 válasza koma106 (#109319) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, mivel a 2G maga is a mobilinternet sebességét határozza meg elsősorban (GPRS-64kbps), 2G-n is van adatforgalom.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#109332) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, újabb kérdésem lenne...
Mai nap kaptam egy 5 perces hangüzenetet, de visszahívtam azt akitől jött és azt mondta, hogy véletlen volt. A hangüzenetet nem akarom meghallgatni mert nyílván felesleges, viszont a telefon ikon jobb felső sarkaba van egy piros pont. Ha megnyitom a hangpostánál vana piros pont ha viszont oda kattintok, egyből tárcsázza a hangpostát, a piros pöttyöt pedig nem tudom eltüntetni :S

(#109333) Ragnar95 válasza Caaabi (#109332) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tudtommal nincs más mód a badge eltüntetésére, mint az üzenet meghallgatása sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#109334) Caaabi válasza Ragnar95 (#109333) üzenetére


Caaabi
senior tag

Akkor kénytelen leszek :D Köszi azért!

Más : Enlight 0.79£ ra le van árazva akit esetleg érdekel, én reggel megvettem :)

(#109335) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Ma voltam a Vodában, ha már arra jártam kézbe vettem az iPhone 6-ot. Pár percet szórakoztam vele csak, mivel ID nem volt bejelentkezve. Egyszerűnek tűnik maga a rendszer és gyors is, a 4,7" kézre esik, tudok rajta egyszerűen pötyögni. A pár perces tapizás után összességében tetszik a rendszer, kiforrottnak tűnik, kivetni valót nem igen találtam benne. Beszélgettem is az egyik eladóval, megnézte hogy mi a helyzet a jelenlegi előfizetésemmel. Ő is azt tanácsolta, hogy várjam meg a júliust, mert igaz, decemberben lejár ennek a hűsége, de addig a kettő együtt húzós lenne. Most telefon+tablet van az előfizetésembe, az utóbbi is februárban lejár. De a lényeg, a telefon tetszik. :)

Sic Parvis Magna

(#109336) Gsx-rr válasza 30z.Samu (#109335) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt a Droid vagy Samsung topicban kene leirnod! :)

[ Szerkesztve ]

(#109337) #68036352 válasza Gsx-rr (#109336) üzenetére


#68036352
törölt tag

:DDD

(#109338) spider80 válasza Gsx-rr (#109336) üzenetére


spider80
őstag

Sosem értettem az olyan táborokat,akik nem egyszerűen elégedettek a válaszott telefonjukkal,hanem a rivális hasonló képességű terméket szidják,ahol tudják,hogy az egyszerűen szar,és kész. Én valahogy nem tudok ezzel azonosulni. Olvasgatom ezt a topikot is annak ellenére,hogy S6-ot vettem nemrég,amivel tökéletesen elégedett vagyok. Sokáig iPhone6-ot akartam,végül 2 dolog miatt nem lett az: a szinte mindenkinél jelentkező hívás bug,a másik (és fontosabb):az S6-ot tudtam megvenni részletre. Próbálgattam boltban mindkettőt. Teljesen jó telefonok. Kb azonos áron. Innentől ízlés kérdése ki melyiket veszi. De pl a másikat leszarozni,mert valamiben az övé 5%-al jobb, hülyeség szerintem.

szerk.: itt nem erre a topikra céloztam,hanem az állandó iPhone-droid vitáról, HTC-Samsung vitáról,stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#109339) 30z.Samu válasza Gsx-rr (#109336) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szeretnéd? ;]

Sic Parvis Magna

(#109340) marsu. válasza Gsx-rr (#109336) üzenetére


marsu.
senior tag

Nem szabad őket ezzel stresszelni, elég idegesség jár a droiddal. :DDD

(#109341) #68036352 válasza marsu. (#109340) üzenetére


#68036352
törölt tag

Arra gondolsz amikor meg ír egy 1500karakteres hozzászólást és be crashel a böngésző? :D

(#109342) 30z.Samu válasza #68036352 (#109341) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sejtem miről beszélsz... :DDD Volt már droidos telefonom is. El kell ismerni, jobb hardver alatt egész jól megy, de akkor is vannak olyan dolgai, amitől hülyét kapok. Meg van, hogy elég szépen be tud fagyni.

Sic Parvis Magna

(#109343) #68036352 válasza 30z.Samu (#109342) üzenetére


#68036352
törölt tag

Számomra iOS alatt az egyik leg aranyosabb feature, hogy ha épp írok valamit, és közbe le merül, töltés után ott lesz amit írtam. Droidon sokszor egy kis multitasking után is el tűnt amit be írtam, de nem küldtem el, mert át léptem pl. E-mailbe hogy ki nézzek valamit.

(#109344) 30z.Samu válasza #68036352 (#109343) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ilyen van benne? De jó! Egyre jobban kezdem megszeretni ezt a telefont, pedig még nincs is meg. :)

Sic Parvis Magna

(#109345) zuioch


zuioch
aktív tag

Fotózást kísérő hangot ki lehet kapcsolni ?

(#109346) Ragnar95 válasza zuioch (#109345) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, csak ha lenémítod a telefont, akkor lesz néma az exponálás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#109347) Gsx-rr válasza spider80 (#109338) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem ertem a celzast!
Egyszeruen csak azert irtam ,mert a hozzaszolasaban amit irt olyan dolgokat kozolt amit itt mi szerintem mind tudunk!
De ahogy latom samsungos letedre te vetted magadra!
Amugy se nalam se a kornyezetemben nem talalkoztunk a hivas bug-al.
Es arra is kivancsi lennek innen ,hanyan irkalunk ilyesmi jellegu uzenetet Droidos topicba. Szerintem sehanyan mert hidegenhagy minket!

[ Szerkesztve ]

(#109348) baradi válasza baradi (#109330) üzenetére


baradi
senior tag

Erre valaki lsz!
Koszi

(#109349) marsu. válasza Gsx-rr (#109347) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem már az lenne fura, ha nem lenne hívás bug. Megtanultam mikor kell beleszólni, hogy a másik fél halljon az elejétől fogva.
Valaki csinálhatna már egy tanulmányt, hogy a droidosokat mért zavarja, ha valaki ios-t használ.

(#109350) Gsx-rr válasza marsu. (#109349) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én kb 15 éve úgy telefonálok ,hogy mikor hívok akkor emelem a telefont a fülemhez mikor látom felvették a hívást! Olvastam valahol amikor csörög a telefon akkor sugároz a legjobban ,vagy valami ilyesmit.
Lehet ezért észre sem veszem mikor engem hívnak is automatikusan a számlálót nézem és akkor emelem a fülemhez? :)

Meg arról ,hogy innen ki jár oda beszólogatni! :)
Amúgy én dicsértem az S6 edge-t külsőleg!
Én olvasom az Androidos alkalmazások topicot ,mert van droidos tab-om de még nem keveredtem vitába!
Aki itt ismer az tudja ez elég furcsa! :)
Sőt meglepően baráti volt a hangnem ,mikor valakik hiányolták a droid azt a funkcióját ,hogy azonos id val miért nem lehet hívást fogadni másik eszközön és én mondtam Ios-en van ilyen.
Nem tudtak róla és inkább a technika háttere érdekelte őket. szó se volt Ios Droid vitáról!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.