Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) spyduck válasza Tim82 (#11500) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ott a pont :C
Kicsit ég a fejem, mindenesetre nagyon köszönöm :R

Akkor még kérdeznék párat, előbb utóbb lehet megtalálnám de így egyszerűbb:
-lámpát mivel keltem életre (driver) ?
-hangerő szabályzó gombokhoz melyik driver kell?
-modem a high audio buson melyik driver?

[ Szerkesztve ]

(#11502) Integra válasza Tim82 (#11500) üzenetére


Integra
titán

mármint hogy pl a telefonom vakujával belevilágítok?
este majd megpróbálom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11503) bwoay válasza Integra (#11502) üzenetére


bwoay
nagyúr

elég egy asztali lámpa is, és ha látod a képet, akkor első körben lehet az inverterre is gyanakodni. akkor járnál a legjobban, ha ennyivel megúsznád.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11504) Flashcash válasza spyduck (#11501) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-A lámpához nem kell szoftver, bal alsó sarokban FN gombot lenyomod, majd a jobb felső sarokban levő lámpa gombot.

-[link]

-[link]

(#11505) lapa válasza Magnat (#11497) üzenetére


lapa
veterán

azt kárdezték miért írtam, hogy a T61 duplán fogyaszt tápról. erre próbáltam meg válaszolni.

ettől függetlenül természetesen van némi veszteség az akksi töltésénél, de inkább az elektronika meg a táp oldalán, maga az akksi minimális veszteséget okoz.

mondom, nem vitatkozom veled semmiben, mert az van, amit írsz. csak nincs köze az eredeti kérdésfelvetéshez.

(#11506) spyduck válasza Flashcash (#11504) üzenetére


spyduck
nagyúr

Örök hála :R

(#11507) lapa válasza Ringman (#11499) üzenetére


lapa
veterán

ha nincs alulfeszelve, akkor szerintem fuss neki mert sokkal többet nyersz, mint L cpu-val. majd a win-en jártasak megmondják milyen programokkal lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#11508) audi100td válasza spyduck (#11501) üzenetére


audi100td
nagyúr

A szabályzógombokhoz a hotkey utility-t kell felrakni: [link]
modem driver: [link]

(#11509) Ringman válasza lapa (#11507) üzenetére


Ringman
nagyúr

Már próbálgattam régebben is az alulfeszelést, de így, hogy munkagép lett a T61-ből, új win telepítés óta nem játszottam vele, nehogy elszálljon gép.
Először úgyis a szervizben fog landolni, a régebben említett melegedési problémák miatt+a touchpad-hez tartozó 2 alsó gomb sem működik, csak a trackpoint-hoz tartozó :(

[ Szerkesztve ]

(#11510) ^Clown válasza dbius (#11483) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, csak azért kérdeztem, mert volt itt a topikban nem is olyan régen egy hsz., miszerint nem valami jó kombináció a "nagy" táp és a kis kapacitású akksi. Annyit meg nem ér a dolog, hogy a vadiúj 4 cellás akksimat hamar kinyírjam (most egy alap 72W-os táp van hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#11511) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Van valakinek összehasonlítása (tapasztalata) x201 / T410 kijlezőjével kapcsolatban?
Arról van szó hogy visszaadnám a T410-t mert hangosnak találom a ventit és nem tudom eldöteni hogy helyette egy i5-ös T410-t (erről többen írták hogy csendes) vagy esetleg egy X201 vegyek. A T410 képernyőjét ismerem mondjuk azonkívül hogy matt sok jót nem tudok elmondani róla :) Megkönnyítené a dolgom a döntésben ha tudnám hogy nincs lényeges különbség az X201 kijelzője és a T401 közt (leszámítva a felbontást). mármint úgy értem hogy nem szarabb az X201.
Egyébként valahol kiállítóteremben nem lehet megnézni működés közben Lenovo-kat (T410, X201)?

(#11512) ABE válasza ABE (#11252) üzenetére


ABE
őstag

Máris eladó az R61, leváltotta egy T61. :D Na, ez már közelebb van ahhoz a színvonalhoz, amit a T43-nál megszoktam...

(#11513) atus72


atus72
senior tag

Több helyem látom hogy X201-t 2x2GB-al de 32bites WIN7-el árulják, ennek mi értelme?
Jó, ha Linux-t telepít rá akkor ok, de amúgy?
Veszel egy gépet amin van oprendszer de hogy kihasználd rendesen a konfigot venned kell még egy OEM WIN7-t, gratulálok...

(#11514) Ringman válasza atus72 (#11513) üzenetére


Ringman
nagyúr

Úgy emlékszem, hogy felteheted helyette az x64-est is, talán tetszőleges nyelven, de a kettőt egyszerre nem, illetve a régebbi win-ek közül is a neki megfelelő változatot használhatod helyette, ez utóbbi csak a prof/ultimate változatnál lehetséges.

(#11515) evone válasza atus72 (#11513) üzenetére


evone
őstag

Felteheted helyette a 64 bitest is nyugodtan. :) Megmarad a legalis licensz. Amugysem art egy clean install, televannak alapbol ezek a TP-k minden szarral amire nem is nagyon van szukseg. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11516) TayRol válasza evone (#11515) üzenetére


TayRol
veterán

ne is mond, a 100 gigas particiobol 25 szabad. szoval tesz fel eleg sok szemetet.:)

(#11517) evone válasza TayRol (#11516) üzenetére


evone
őstag

azert annyit nem :S

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11518) Napfénysüti válasza ABE (#11512) üzenetére

De gyors voltál. :)

Més que un club!

(#11519) TayRol válasza evone (#11517) üzenetére


TayRol
veterán

pedig a CS5-on kivul semmit nem tettem fel. de nemsokara reinstall kovetkezik.

(#11520) ABE válasza Napfénysüti (#11518) üzenetére


ABE
őstag

Kihagyhatatlan ajánlatot találtam. :)

(#11521) evone válasza ABE (#11520) üzenetére


evone
őstag

Na, azért a T61 már normalisabb gép. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11522) bwoay válasza atus72 (#11511) üzenetére


bwoay
nagyúr

kétlem, hogy szarabb lenne az x201 kijelzője (az x200s-é nem szarabb, mint aT400s-é, csak utóbbi LED-es), de hogyan szűkítetted le a kérdést erre az egy szempontra? mert azért a két gép sokban különbözik, mondhatni merőben más a kettő.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11523) brd válasza lapa (#11495) üzenetére


brd
nagyúr

:D Mindig olyan jókat mosolygok (pöttyet azért szomorkásan) az ilyesmi hozzászólásaidon. Nekem is számtalan jelöltem lenne egy ilyen (és durvább) cuccokból összeállított, és ezek kötelező használatára épülő Big Brother-féle valóságshow szereplőire. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#11524) atus72 válasza bwoay (#11522) üzenetére


atus72
senior tag

Szia,
Nemrég írtam a kálváriámról hogy hangosnak találom a t410-t (i7-620m, nvidia) és ezért
döntöttem hogy cserélek és itt merült fel hogy akkor ne is t410 legyen hanem esetleg X201.

- nem kell hdmi vagy displayport mert az irodában dokkolóval használom azon van kimenet, otthon meg tökéletes önmagában mivel monitor sincs otthon
- cpu, gyakorlatilag ugyanaz a választék megvan x201-ben, i5-540 lenne benne (bőven elég)
- vga, nem játszom, ergo az integrált vga elég
- usb 3 port (t410 4port), nem használok ennyit max 2-t de azt is eseti jelleggel
- cd/dvd író, alapvetően installáláskor használtam eddig is, van usb.-s külső írom, de lesz
dokkoló is abban meg van író
- súly, az x201 majdnem 1kilóval könnyebb!
- hordozhatóság

Egyedül amiben kompromisszumot kell kötni az a képernyő felbontás, a t410 1440x900 az x201 (sima!) 1280x800 ez is csak otthon kérdéses mert dokkolóval külső monitor lesz hozzá ott meg akármekkora lehet.
Ár, a meglévő t410 konfig árával egyenlő az az x201 konfig ami szobajöhet és még az árban benne van a hsdpa modem és a dokkoló is!
Képernyő minőség, ez ami aggaszt mert élőben még nem láttam X201, a T410 is finoman szólva nem egy képernyőbajnok de elfogadható, annál ne legyen rosszabb...
Szóval ezek alapján jött a képbe az X201.
Egy kérdés maradt csak :)
X201 (i5-540, intergált vga) vagy T410 (i5-540, intergált vga)

(#11525) evone válasza atus72 (#11524) üzenetére


evone
őstag

Indulj megvenni. :) Nem is értem minek vettél T410et ha ilyenek az igényeid. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11526) bwoay válasza atus72 (#11524) üzenetére


bwoay
nagyúr

továbbra sem értem a dilemát, hiszen (hacsak nem értettelek félre totálisan) pont most fejtetted ki, hogy igazból semmi szükséged nincs egy T410 méretű/súlyú gépre. Az ár pedig ugyanaz, a processzor is... Ami pedig a felbontást illeti: x201s-ből van WXGA+ változat. Szerintem inkább azt mérlegeld, hogy sima x201 vagy s, utóbbinál jóval kisebbek a képpontok, ez nyilván az olvashatóság rovására fog menni, az 1280x800-as x201-en meg kb ugyanakkorák a képpontok, mint a T410-eden.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11527) atus72 válasza bwoay (#11526) üzenetére


atus72
senior tag

x201s-ben nem gondolkodom, JÓVAL nyomottabb az ára mint a simának és gyakorlatilag a felbontásban különbözik illetve "egzotikus" cpu-val szállítják azokat... :)
a képpont méret (ahogy írod) kb ugyanaz lenne mint a t410-ben csak arányosan kisebb lenne a felbontás...

(#11528) lapa válasza atus72 (#11527) üzenetére


lapa
veterán

azért arra figyelj nagyon, hogy az x201 ultrabase baszottul vastag, már elnézést. vagy nemtom hogy érted a dokkal használatot, ha külön bill meg képernyő van, akkor nem gond. ha nem, akkor azért próbálj ki egyet az ultrabase-ben egy asztalon, az azért nem napi 8 órás dolog szerintem...

és még mindig inkább x200s.

(#11529) atus72 válasza lapa (#11528) üzenetére


atus72
senior tag

értem, de irodában használva van monitor/billentyű/egér kombó, amúgy kösz a figyelmeztetést...

(#11530) atus72 válasza lapa (#11528) üzenetére


atus72
senior tag

a képernyő felbontást leszámítva miért favorizálod az x201s-t?

(#11531) Integra válasza bwoay (#11503) üzenetére


Integra
titán

látom így is a képernyőt.
de nem értem mi van a klavi előtt, amit ha megfogok, vagyis megnyomom a házat a fogásnál, akkor kikapcsol a képernyő.
milyen inverter? :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11532) lapa válasza atus72 (#11529) üzenetére


lapa
veterán

jóvanmá, csak indulj megvenni gyorsan gyorsan.

ja, x200s, nem x201s. hűvös. mondhatni kúl. szerintem világ legjobb gépe ever, bele vagyok szerelmesedve fülig.

de lehet az i5 is hozza ezeket a számokat, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11533) evone válasza atus72 (#11530) üzenetére


evone
őstag

alacsony fogyasztasu proci miatt. ez nem feltetelez sokkal lassabb procit mielott felreerted. ebbol kifolyolag viszont nem is melegszik a gep annyira, illetve tobb megy aksirol.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11534) TayRol válasza atus72 (#11524) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, irany x-et venni.:) de azert jo a t410-is, nekem most o a kedvencem.:)

(#11535) Integra


Integra
titán

van egy hivatalos roadmap-je valakinek 2011-re?
kíváncsi vagyok hogy miket rakosgatnak össze, mert szegény gépecském úgy tűnik nem fog sokáig kitartani:(
2009-2010-est találok, de az nem érdekel már
az x310 úgy tűnik megy a levesbe és a t410s veszi át a helyét.
:(
de hát ez van, zéró vga-val mit vártak...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11536) evone válasza Integra (#11535) üzenetére


evone
őstag

én egyre jobban nem akarom látni a következő évi roadmapet.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11537) Integra válasza evone (#11536) üzenetére


Integra
titán

őszintén szólva én is félek.
hogy budget cut van és a jó gépek silányulnak.
lehet, hogy most kéne még vennem egy jobb t4xx-es gépet amíg még van, hiába nagyobb méretben, mint az x..
ugyanakkor meg titokban remélem valahol, hogy az x201 utód rendelhető lenne amd apu-val is.. ez van, diablo3-at mindenképpen akarok a lapotomon is játszani.. :(:DDD
a többi játékot leszarom, azokra jó az asztali, de d3-nak laptopon is mennie kell.
a mostani x-szel meg az a bajom, hogy nincsen se displayport, se hdmi rajta.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11538) Ringman válasza Integra (#11535) üzenetére


Ringman
nagyúr

Jóslás:)
legrosszabb változat: 16:9-es képarány 12 és 14,1-es átmérőnél is, hp elitebooknál, toshiba tecránál és fujitsu lifebooknál már váltottak.

optimális: T sorozatnál ULV-s proci lehetőség (úgysem lesz), diszkrét+integrált vga egyszerre, IPS kijelző, hdmi

(#11539) evone válasza Ringman (#11538) üzenetére


evone
őstag

optimalis valtozat: hdmi sosem lesz, minek? ott a displayport. a többire pedig: neked ezek komolyan felmerülnek még egyáltálán? nem tudom milyen drogot szivtal hogy egyaltalan feltételezni mersz ilyeneket. :)

a legrosszabb valtozat pedig tuti teljesulni fog. nagyon fasza lesz a jokis 1366x768as felbontást bamulni. 2 ev mulva mar 1920x400 lesz. :) rohadtul szánalmas dolog ez a 16:9es szenvedés szerintem. érdekes hogy Applenél még 16:10 van :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11540) TayRol válasza Ringman (#11538) üzenetére


TayRol
veterán

hdmi tuti nem lesz, ulv-s t-series sem nagyon valoszinu. en az ssd elterjedeset varom - es arcsokkeneset.:)

(#11541) ABE


ABE
őstag

Van esetleg valami lehetőség arra, hogy a garancia elvesztése nélkül átrakjam az R61-ből a T61-be a processzort, vagy felejtsem el? :U

(#11542) spyduck


spyduck
nagyúr

Ha látnátok ezt a T60-at ami itt van nálam ;] Olyan mint ha boltból hoztam volna, full új az egész, nuku karc. :)

(#11543) Ringman válasza evone (#11539) üzenetére


Ringman
nagyúr

Optimális változat valóságtartalmát én is 0%-ak veszem :)

Végül is filmet 21:9ben lehet jól nézni :(( + alul-felül 3 cm-es csík
Ez a cél, főleg, hogy így kisebb a legyártandó lcd-panel felülete.
A mostani 14-eseknél van még 1600x900-as felbontás is egyébként.
Apple-nél meg feláras a matt kijelző, és 13-as macbookpro-nál nem is opció azt hiszem.

(#11544) csiktor válasza evone (#11539) üzenetére


csiktor
tag

Mi a baj a 16:9-el?

Szerintem kinek ez, kinek az. Az lenne jó, ha lehetne választani. :)

[ Szerkesztve ]

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11545) Terminus_ válasza evone (#11539) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Én is féltem a 16:9-től, de pl. az 1600x900-as felbontás nekem az eddigi kedvencem. Mondjuk 14"-on már tényleg nehezebb elképzelni ezt a képarányt.

-

(#11546) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Sziasztok
Lenne egy gyors kérdésem az Ibm t23-as notiból az aksi kompatibilis az R30-al?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#11547) audi100td válasza csiktor (#11544) üzenetére


audi100td
nagyúr

12,1"-ban elég zavaró lehet, nekem a 16:10 sem túl szimpatikus, persze egy multimédiás notesznél megértem, de az üzleti gépeknél minek kell ezt erőltetni? Szerintem kimondottan hátrány ha pl. CAD vagy Office alkalmazásokról van szó, ezek a gépek meg elvileg elsősorban erre lettek kitalálva.

(#11548) Tim82 válasza spyduck (#11542) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha látnád az X41t-met... ami régebbi gép. ;]

Sajnos, beigazolódott, hogy a Lenovo SSD nem TRIM-képes. :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11549) Terminus_ válasza audi100td (#11547) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Office alkalmazásokban is teljesen jól használható a 16:9, mondjuk a korábban is említett 1600x900. Két word doksi elfér egymás mellé, vagy word+ böngésző. Ez nekem óriási előny, nem kell alt+tab-ozgatni. De pl.: az Outlook is nagyon jól átlátható benne. Kiférnek a folder-ek, a levélcímek, a levél tatalma és naptár, meg a feladatok egyszerre. Sőt, aki használ Eclipse-et laptopon az tutira örülne egy ilyennek. :)

Kár félni tőle, pár éven belül úgyis csak ilyen lesz. :D

[ Szerkesztve ]

-

(#11550) Ringman válasza audi100td (#11547) üzenetére


Ringman
nagyúr

Főleg, hogy a 12,1" 16:9-es képarányú panel tudtommal nincs (remélem megcáfoltok:) ), csak 11,6"-os.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.