Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) TOZ válasza rankesz (#12195) üzenetére


TOZ
addikt

Jok ezek az orlogepek. Mutter nalunk ezzel daral.

(#12202) evone válasza bwoay (#12198) üzenetére


evone
őstag

TP-t. Az asztali gépemnél mindkettő erősebb, csak mondjuk még kevesebbet is fogyasztanak.

akkor tényleg a dokkolo tunik jobb megoldásnak :)

kulonben nekem is "porosodik" sokat az x41. mikor itthon vagyok akkor t61. mikor elmegyek valahova, akkor viszont x41. de van hogy 2 napot nem is latom a kicsit.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12203) rankesz válasza ^Clown (#12197) üzenetére


rankesz
veterán

Tavaly ősszel vettem hardveraprón, asszem 50 volt. Egy noti HDD meg notiram kellett bele hogy működjön. Mivel az intel nem ad több N270-es, 330-as atomot a gyártóknak, így ezek az ION csipszetes gépek se nagyon találhatók már meg boltban. :(

TOZ: az ASRock se rossz választás, de nálam fontos szempont volt a méret és a hang.

(#12204) TOZ válasza rankesz (#12203) üzenetére


TOZ
addikt

Edesanyamnak kellett az ODD. Hangja meg szinte alig van. Nagyon szeretik.

(#12205) carrot


carrot
tag

Erre ránézne nekem vlki, jó deal? Nem tudom, h merjem-e, v nyugodjak meg egy használt x60/61-el. Jöhet PM-ne is. Köszi.

(#12206) Yany


Yany
addikt

Sziasztok

Egy (illetve két) egyszerű kérdésem lenne: [ennek] a notebook-nak mi a gyenge pontja, illetve ugyanebben az árban milyen jobbat tudnátok ajánlani? Szempontok: jó teljesítmény, de nem mindenek felett, jó akkuidő, ne legyen 80 kg, és ne legyen Toshiba-nál divatossá vált csillogó billentyűzete, mert lámpafénynél egyszerűen nem bírom elolvasni. HDMI mindenképp, eSATA előny, Intel VGA kizáró, halkság előny. Sok garancia és jó szerviz előny, de nem kritikus. Acer mondjuk kizárva. :DDD Minél több USB, annál jobb, vinyó méret nem kritikus, 64 bites proci fontos. Oprendszer fontos (Win7), de ha annyival olcsóbb, akkor nem lényeges. Alapvetően egy mindenes gépet keresek, ami multimédiában sem gáz, de nem játszani szeretnék, csak ne dögöljön meg egy 3D-s utasítástól meg FullHD-s tartalmaktól. Az összhatás, az általános minőség azért nem baj, ha jó...

Előre is nagyon köszi a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#12207) bwoay válasza Yany (#12206) üzenetére


bwoay
nagyúr

hello! pillanantnyilag az a gyenge pontja, hogy IdeaPad, ez meg ugye egy Thinkpad topic. A Lenovo gépeknek van külön topicjuk.

carrot:
mi a kérdés? Mert maga a gép kiváló. Az ára is jó, de szerintem ezt te is tudod. Viszont hogy elég lenne-e a számodra egy jóval olcsóbb és valamivel gyengébb x60/61, azt csak te tudod.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12208) Yany válasza bwoay (#12207) üzenetére


Yany
addikt

bocsi, tényleg, ezt benéztem :B

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#12209) SzalaiG válasza bwoay (#12207) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mi a fő különbség az X és a T sorozat között? X60/61 vagy T60/61?

(#12210) bwoay válasza SzalaiG (#12209) üzenetére


bwoay
nagyúr

az X széria a szubnotebookokat foglalja magában, 12 collos gépek ODD nélkül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12211) mv válasza SzalaiG (#12209) üzenetére


mv
aktív tag

X széria: "Ultraportable", 12 colos méret, alacsony fogyasztású proci, integrált Intel graf, hosszú akksiidő.

T széria: "Thin and light", 14-15 col, széles prociválaszték, a hordozhatóság mellett szempont a teljesítmény is, integrált grafika mellett komolyabb diszkrét megoldás is előfordul.

Ami közös: megbízható, tartós gépek.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12212) lapa válasza bwoay (#12198) üzenetére


lapa
veterán

megvagy hadnagy háhá.

egyébként pont ugyanezt akartam írni, csak pislogok minek az az ion izé meg a másik setét doboz. ha intel vga van a tp-ben, akkor még azt mondom oké a htpc. ha nv, akkor ubuntu alatt is van vdpau. ha jól értettem ati is engedett a nyomásnak és van linux hd gyorsítás. egyébként nekem a xine az intel 4500 hd-n is gyorsítja a digitál tévét (mpeg2, szal nem dvb-t), vicces nézni, hogy a video 2%, a hang meg 3-4%-ot eszik a 800mhz-ből.

különbenis megőrjítetek ezzel a sok fölös dobozzal. gazdag nyugati kollegám szenvedett erősen, mert van neki imac meg synology meg xbox meg upc stb meg még mittomén mia rák, úgy kellett összesakkozni a cuccokat, hogy egyátalán megússza dugdodás nélkül. aztán a video sehogyse jött össze végül, vett egy újabb dobozt aka hdmi közösítő.

nekem mindig is birizgálta a fantáziámat egy falra csavarozott dokk, egy 180 fokban kinyitott notival. az lett volna a konzol, mondjuk a htpc vezérlőpanel, és a tévén meg ment volna az áldás. zene választáshoz nem kell tévé, mégis van képernyőd. emlékszem már 2004 vagy 2005-ben volt egy 5 x 4 elemű htpc kezelőfelületem myhtpc r24-en, amire most legalábbis aszinné az ember android. sajnos kétlem, hogy még megvan legalább egy screenshot róla. emlékszem már akkor win 2003 bétáról ment a tévé.

persze akkor a tévén netezel, amiről kijön a villanyszámla. ezért vannak a notik a fotelre szerelve a fal helyett.

persze nem akarok beszólni a t. alkotóknak, de az adv mini dokkon se vesa 100x100 likak, se nem nyitható 180 fokban a noti egy totál felesleges műanyag basz miatt. szóval az ott minimum vasfűrész vagy flex.hogy

[ Szerkesztve ]

(#12213) lapa válasza TOZ (#12201) üzenetére


lapa
veterán

hülyegyerek újra darál kategóriában: én ilyet vettem a múltkor a királyi beszállítómtól, de nem bútok usb-ről. fingom sincs friss-e a bios.

én kérek elnézést.

(#12214) mikloss

Hali!

Egy olyan problémám lenne, hogy a T43p-m az egyik percről a másikra nem hajlandó bekapcsolni a kijelzőjét. Vagyis bekapcsol rendesen amíg a windows xp bootol és az asztal is látszik úgy 5 másodpercig aztán hirtelen kikapcsolja a képernyőt. Ha rákötök egy külső monitort akkor tökéletesen megy. Tudnátok segíteni, hogy ez miért lehet, és mit tegyek?(biztos nem kontaktos mert bekapcsolásnál mindig jó amíg a win be nem tölt teljesen) Valami szoftveresen lehet a gond szerintem. :F

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#12215) guba01


guba01
csendes tag

Segítsetek dönteni a T60, T61, T500 között! Nekem strapabíró jó gép kell! Ehhez vagyok szokva (T23, T42), és ezt a minőséget keresem! Annyi mindent olvastam, de igazán tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Melyiknek mi az erőssége, hátránya. A sebesség, meg a videó teljesítmény fontos, de nem mindenáron..bocs, de nincs kedvem végigolvasni a 12000 hsz-t :)

(#12216) ftb01


ftb01
tag

Sziasztok!
Nem tud valaki eladó X40,X41 vagy esetleg X60, X61-et? második gépnek kellene a t400 mellé fontos, hogy könnyű legyen meg a viszonylag kis kijelző, a többi annyira nem lényeg.
Priviben írjatok ha esetleg van valami:)
köszi:)

[ Szerkesztve ]

I’ve got the chance I have to try

(#12217) ixtom válasza mikloss (#12214) üzenetére


ixtom
tag

Nem látszódik semmi miután lekapcsol a kijelző? (világítsd meg valahogy szemből, pl zseblámpával)
Ha olyan mintha menne csak nincs fény, akkor a háttérvilágítással van gond. (fénycső csere, esetleg inverter)
Tesóm Dell D600-asa nemrég ugyanezt produkálta.

Tényleg, ha már itt vagyok :DDD :
Nem tud valaki eladó T42p/T43p-t? (akku nem fontos)
Vagy valami IPS kijelzős változatot, ami visz 720p-s HD-ket? Keret max. 70-80eFt

(#12218) lapa válasza mikloss (#12214) üzenetére


lapa
veterán

safe mode-ban bootolva (F8 a bios post után) mi történik?

(#12219) mikloss válasza lapa (#12218) üzenetére

F8-at megnyomva csökkentett módba(hálózattal) indítva rendesen működik a képernyő.

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#12220) lapa válasza mikloss (#12219) üzenetére


lapa
veterán

akkor most nyertem egy sört magamtól.

safe modeban legrosszabb esetben is vga driver újratelepítés megoldja, hacsak nem vág valaki fejből defaultoló bill kombót a vga-d driveréhez.

esetleg a másodlagos képernyőn is megpróbálhatod a képernyőket helyre tenni, vagy fn + F7.

[ Szerkesztve ]

(#12221) mikloss válasza lapa (#12220) üzenetére

Azt hiszem én is jövök neked egy sörrel! :C Az Fn+F7 kombóval simán helyre lehetett rakni.
Ezer köszönet a gyors segítségért! :)

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#12222) TOZ válasza lapa (#12212) üzenetére


TOZ
addikt

Csak, hogy megnyugodj. A setet doboz a szuleimnel van, nalunk 2db TP teljesit szolgalatot. Bar igazabol egy is eleg volna...

(#12223) lapa válasza TOZ (#12222) üzenetére


lapa
veterán

én még az előzőleg említett / linkelt setét dobozra gondoltam, a más helyszínen lévőket még hümmögve elnézem.

de pont ennek kapcsán most jól magamra dobtam, hogy édesanyámnál csak a notivinyót kéne átpakolni a t43p-be, még a külső monitort meghagyva is beljebb lenne vagy 20 wattal. lehet el kéne vinnem hozzá egy ideig tesztelni, aztán ha tetszik, akkor megjavíttatnám azokatt a hibás pixel oszlopokat.

vagy mégse, mert 64 bites ubuntu futik most rajta, újratelepíteni meg nem akaródzik. na mindegy, jó volt egyet filozofálni.

(#12224) rankesz válasza lapa (#12223) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor ezek szerint az én setét dobozomra gondoltál? :) Ha belinkelnék egy képet a nagy setét dobozomról szerintem szív-infrastruktúrát (vagy mit) is kapnál... :))
Persze lehet elég csak megnézned az adatlapomat... és belegondolni wattosítva ;]

(#12225) ragereza


ragereza
csendes tag

Sziasztok

A gépemet csütörtökön elvittem szervizbe mert nagyon zörgött a ventilátora, meg is nézték mondták hogy csapágyas és cserélik is, de nem hagytam ott mert mondom nekem még kellene hétvégére. Viszont ma reggel bekapcsolnám a ventilátor neki áll zúgnia gép megy pár másodpercet kb boot képernyőig jut el, csippan egyet és leáll. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ez lehet attól hogy végleg meghalt a ventilátorom és aezért áll le a gép? (mert ez nagyon idegesít most.)

(#12226) Terminus_ válasza ragereza (#12225) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Fan error felirat kíséretében nálam is esett meg már ilyen, szóval nem kell izgulni, valószínűleg csak a ventilátor a ludas.

-

(#12227) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Megcsináltam a T43 kipucolását :) Tényleg nem volt annyira nagy ördöngösség. Nem csoda, hogy nem hűtött, alig volt hűtőpaszta, az is totál kiszáradva, szétfolyva. Jó alaposan kifújtam a ventit, felkentem a pasztát, és jónapot. A venti csapágyát nem zsíroztam be, egyáltalán nem zörög.
Köszi mindenkinek a segítséget és a tanácsokat :R

Ma TP szerelő napom van, mert az egyik X40-re és az én X41-emre is feltettem a gumitalpakat. :)

[ Szerkesztve ]

(#12228) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok! vicces kérdéssel fordulok hozzátok, nagyjából 3 éves IBM T60-asom van, és több régi modellnél láttam a bekapcsolásnál csodaszép színes IBM ThinkPad felirat jelenik meg..nálam sajna már az új Lenovo felirat olvasható, pedig a gép még talán az utolsó IBM szériás thinkpad, minden logo IBM rajta. tudtok esetleg valami módot arra, hogy én is a régi, színes feliratot láthassam bekapcsoláskor?

(#12229) Pet008


Pet008
csendes tag

Sziasztok.

Van egy T400 asom, P8400 (2.2 Ghz) es procival. De akármit is állítok, csak 1.6 osnak méri minden. Azt láttam, hogy a szorzó 9es helyett 6 oson van.

Hol tudom ezt átállítani ? Biosban nem találtam, Power Managerben felraktam maximum teljesítményre, de mégis 1.6 osként pörög csak, pedig kéne a teljesítmény.

Ha valakinek van valami ötlete, kérem ossza meg velem.

Köszönöm!

Pet

(#12230) dbius válasza Pet008 (#12229) üzenetére


dbius
veterán

Korábban valaki azt írta - most hirtelen nem találom -, hogy 65w-os töltő használata esetén az akku is a gépben kell legyen, hogy a proci full sebességen mehessen.

(#12231) Shadowfax válasza dbius (#12230) üzenetére


Shadowfax
addikt

Én voltam az a valaki. ;) [link]

(#12232) dbius válasza Shadowfax (#12231) üzenetére


dbius
veterán

:R Hölgyem ;)

(#12233) lapa válasza Shadowfax (#12231) üzenetére


lapa
veterán

és honnan tudja? megterheli és ha leszabályoz, visszavesz? már bwoay is emlegetett adapterfüggő dolgot az akksi töltési idejével kapcsolatban.

(#12234) Tim82 válasza Shadowfax (#12231) üzenetére


Tim82
nagyúr

Látom, betetted aláírásba végül. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12235) BFeco válasza lapa (#12233) üzenetére


BFeco
aktív tag

A középső "tüske" szolgál azonositásra. 65 wattos adapternél 10 kiloohmos ellenállás van a GND felé. Nagyobb teljesítményű adaptert most nem tudok kimérni. Ott más érték van. HP, Dell stb. is ezt használja a 3 pólusú csatlakozóiban adapter teljesítmény azonosításra. Ha ez a vékony kábel (táp +- vastagabb, ezért nehezebben szakad) eltörik pl. a forrasztásnál, nincs akku töltés.
Fecó

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#12236) BFeco válasza BFeco (#12235) üzenetére


BFeco
aktív tag

Valemelyik cég Hp ?, simán a 3 pólusú csatlakozó dugó középső lábára és a testre(GND) van forrasztva közvetlenül egy ellenállás, nem megy külön kábel az adapterbe,

Fecó

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#12237) Magnat válasza Shadowfax (#12231) üzenetére


Magnat
veterán

És én is :)
Én úgy vettem észre 1ébként, h kollégámmal 1szerre telepítettünk egy komolyabb környezetet és a DualCore procis gépe rendre elkalapálta sebességben az én 7400-as T60-amat... akkor elkezdtem nézni Eversttel és kiderült, h nem steppel fel, de ez csak akkor van, ha 65 wattos töltővel etetem és nincs rajta az akksi. (1ébként külföldi fórumokon is írták a jelenséget)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12238) i400 válasza Magnat (#12237) üzenetére


i400
senior tag

én mondjuk azt sosem értettem meg, hogy az akksit miért kell kivenni... nem lesz hosszabb az élettartama és egy áramszünet esetén helló van a munkának a gépen...

(#12239) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Van egy Lenovo ThinkPad T500-asom Advanced Mini Dock-kal együtt. Amikor a dokkolóban van, a hálózati adapter, a töltés működik, de az USB-t sokszor nem látja és a Win7 eszközkezelőjében sem jelenik meg a Dokkolóegység. Pár újraindítás után, ha van kedve, helyrejön. Mi lehet az oka ennek? Lehet, hogy nem működik az USB, ha nincs bedugva a konnektorba?
Válaszotokat előre is köszönöm:

Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#12240) inferno88


inferno88
őstag

Szevasztok!

Mi a véleményerről a masináról?Teljesítmény?Megéri?
Azt írja,h kb 1 év még a gari.Ez a széria mennyire strapás,még kb hány évig nem hal meg(tudom,hogy hülye kérdés :) )?Ha vennék egy ilyet akkor kielégítené a vágyam,h mondjuk 4-5 évig ne vegyek új gépet(látván,hogy eléggé lelassult a fejlődés vagyis inkább az igények nem nőnek).Desktopom az van,ami minden játékot visz,tehát a fő szempont az általános feladatok beli gyorsaság.Leginkább office feladatokat látna el,némi programozással,áramkör tervezéssel(nem nagy igényű feladat).Némi film is futkározna néha.
Valszín napi 2-3 órát menne max.

Köszi és sorry a hülye fogalmazásért

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#12241) TayRol válasza dbius (#12230) üzenetére


TayRol
veterán

most megneztem, nekem is 65w-os a toltom, es akku nelkul hasznalom. jo tudni.:)

(#12242) audi100td válasza inferno88 (#12240) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jo gep, de ennyit szvsz nem er, siman kijön az arabol egy T400/T500, az altalad emlitett feladatokra meg eleve nem vennek Quadro-s gepet, jo oda az IGP is, a dedikalt gpu feleslegesen meglegszik meg zabalja az aramot. Ha fontos a sok gari akkor egy T400-at vennek a helyedben, ha az ar\ertek az elsö szempont akkor jo lenne egy T60 is, az kijön 70-80e Ft-bol.

(#12243) Magnat válasza i400 (#12238) üzenetére


Magnat
veterán

1. Feleslegesen melegít
2. Qrva nehéz
3. Feleslegesen plusz ciklusokat tesz az akksiba

Elég ritkán van szükség rá, h akksiról használjam a gépet, akkor ráteszem, csak egy mozdulat, minek emelgessem utána hetekig, ha nincs rá szükség? Nálam nem szokott áramszünet lenni, ha ez probléma lenne, inkább vennék egy szünetmentest.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12244) Tim82 válasza Magnat (#12237) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még a végén kiderül, hogy anno nem volt igazságos ugyanezért szidni a Macbook-okat. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12245) brd válasza Magnat (#12243) üzenetére


brd
nagyúr

1. Ha nem töltődik, hogyan melegít?
2. Ha töltőről használod a gépet, nem hurcibálod, akkor mit számít a súlya? (Egyébként, ha az akku súlya számít, akkor nem jó típust választottál notebooknak...)
3. IBM/Lenovo esetén szerencsére nagyon jól be lehet állítani, hogy ne töltögesse feleslegesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#12246) Magnat válasza brd (#12245) üzenetére


Magnat
veterán

1. "Ha nem töltődik, hogyan melegít?" - gondolom tudod, h x százalékig meríti, aztán rátölt, szóval melegedés mindig van és felesleges ciklusok is mindig vannak...
2. Ha töltőről használod a gépet, nem hurcibálod, akkor mit számít a súlya? - ööö ... hasonfekve, hanyattfekve, ölbe fogva, 1 kézzel alányúlva mikor testhelyzetet váltok,ezeket váltogatva, ha kell, felveszem, ha nem kell, leteszem ... pont itt baromi macera a plusz súly és a kiálló akksi, ha meg teljesen totálisan statikus gépre van szükségem, arra ott az asztali,annak tényleg nem számít a súlya.
"Egyébként, ha az akku súlya számít, akkor nem jó típust választottál notebooknak..." - köszi h eldöntöd helyettem, h milyen notit (nem) kéne vennem és h miért baromira sz@r nekem, h akksi nélkül használom, de azt hiszem, én titokban ezután is így fogom használni :)
3. "IBM/Lenovo esetén szerencsére nagyon jól be lehet állítani, hogy ne töltögesse feleslegesen." - őszintén szólva nem néztem még azt, h olyat tud-e h ha hálózatról megy, akkor 1általán ne nyúljon az akksihoz, mert a súlya miatt akkor is levenném... az összes többi esetnek (vmeddig meríti, aztán rátölt) nem látom értelmét, ha van hálózat, mert teljesen feleslegesen használja az akksit és mindenképpen fölös energiaveszteséggel jár, bár arról lehetne vitatkozni, h ez mennyire sok v kevés... ami létjogosultságát érzek egyedül az az amit te is mondtál, h áramszünet, ha az adott helyen ennek van reális esélye, de nálam szerencsére nincsen (és ha lenne is, inkább szünetmentes, de ez már mindenkinél ízlés kérdése... nekem van egy projektorom, ami miatt 1ébként is gondolkodtam már szünetmentesen, mert nem tenne jót neki egy esetleges áramszünet, szal emiatt nálam még jobban erre dől a mérleg)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12247) evone válasza Magnat (#12243) üzenetére


evone
őstag

Ha az asztalon vagy helyhez kotve, mit szamit az hogy nehéz az aksi? Minek emelgeted munka kozben ha ugyis helyhez vagy kotve a tolto miatt? Ezt en nagyon nem ertem. Miert tenne bele plusz ciklusokat? Be lehet allitani hogy ne toltse...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12248) audi100td válasza Magnat (#12246) üzenetére


audi100td
nagyúr

Power Manager-ben egyszerüen be lehet allitani, hogy mikor töltse az akkut, ha meg ra van dugva a tap, nem az akksirol megy a gep...

(#12249) Magnat válasza evone (#12247) üzenetére


Magnat
veterán

Mit nem lehet azon érteni, h vannak akik nemcsak asztalnál ülve használnak egy notebookot hanem ágyban fekve v fotelban ülve, ahol elkerülhetetlen, h mozgasd a géped legalább annyira, h ide-oda tedd v az öledbe vedd? Asztalra ott az asztali gép, benne van a nevében is :) 1ébként főként akkor számít sokat a súly, ha 1 kézzel fogod (alányúlva is, ahogy nem tilos)

Szóval ahova leggyakrabban ülök/fexem, oda odaér a kanóc, ha meg vinni kell a gépet, akkor felteszem az akksit, ugyi ez t60-nál az 1 rögzítőfül miatt 2mp kb ... de utóbbi a ritkább, illetve ahova mégis szoktam vinni, ott is legtöbb helyen van aljzat a közelben, szal nálam 95%-ban nincs szükség az akksira ... akkor minek tegyem rá?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12250) TOZ válasza Magnat (#12246) üzenetére


TOZ
addikt

"1. "Ha nem töltődik, hogyan melegít?" - gondolom tudod, h x százalékig meríti, aztán rátölt, szóval melegedés mindig van és felesleges ciklusok is mindig vannak..."

Ez mondjuk nem igy van...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.