Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Toomy válasza CPT.Pirk (#12700) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez a driver CISCO-s wifi-hez valo. Ezzel már cumiztam egyszer.
Na most hagyom, mert kellene melóznom is....
Majd este még nyomom a többit amit írtatok :R

(#12702) dane


dane
senior tag

X61 bios-át lehet frissíteni úgy hogy az akku utángyártott?
Remélem igen...

(#12703) ^Clown válasza dane (#12702) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem hallottam még olyanról, hogy utángyártott akku miatt nem sikerült volna a BIOS frissítés. A lényeg az, hogy legyen fullra feltöltve az akku, plusz természetesen a töltő is legyen bedugva.

(#12704) dane válasza ^Clown (#12703) üzenetére


dane
senior tag

okés köszi! :R

(#12705) bwoay válasza dane (#12704) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy mondjuk eleve tápról frissíts. szerintem simán csak akksiról nem is engedi.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12706) BobMaster


BobMaster
senior tag

Mindenki döntse el, hogy mennyire reklám :) , de

jóbarátilag szeretném felhívni az egybegyűltek figyelmét, hogy vannak a piacon limitált mennyiségben zsírúj, disztribútori csatornából származó T500-as és T400s-es gépek, kifejezetten odab@szós áron.

A konkrtétumokért keressétek fel kedvenc ThinkPades elosztópontjaitokat

[ Szerkesztve ]

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#12707) bwoay válasza BobMaster (#12706) üzenetére


bwoay
nagyúr

legutóbb az SSD-akciótokról írtál, nincs túl sok agyalnivaló azon, hogy ez mennyire reklám.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12708) BobMaster válasza bwoay (#12707) üzenetére


BobMaster
senior tag

1. Merészkedtem azért, mert nálunk 10 ThinkPad megkereséséből 6 kérdezi meg, hogy "lehet-e SSD-vel". Mivel itt gyűlnek a szakik, nekik szerettem volna jelezni, hogy lehet. Töröld ki a HSZ-t, nekem nem fog fájni, és bocs.

2. amiről most írtam, az friss infó, és bármelyik értelmes Lenovo forgalmazónál elérhető, ha gondolod linkelek néhány versenytársat. Azért bátorkodtam jelezni, mert ezek papíron már kifutott gépek, és ezért nincs fókuszban a jelenlegi kínálat mellett, de gyakorlatilag egy L512 + 3 éves garkit árán lehet T500-at szerezni. És nem egy kategória a kettő.

Ezt mondjuk megtehette volna a Hazai Pálya is, csak pontosan tudom, hogy ez mennyire strapás észrevenni, főleg ha nem direkt ezt keresed, vagy ha külön nem szólnak.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#12709) TOZ válasza BobMaster (#12708) üzenetére


TOZ
addikt

For the record.
Nem csak Akoseknal, hanem pl az Usanal is van...

Písz, lóvé hepinesz

Es, hogy a kedvenc mondasomat idezzem: "Egyet az ultizoknak, egyet a betlizoknek":
Akkor mar lehet ennyiert inkabb Csabatol a jol megszokott konstrukcio :C

(#12710) Magnat válasza laci1128 (#12676) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

"a 2 GB RAM hiánya a merevlemez állandó használatából tisztán látszódott" - A Windows Search szolgáltatást kikapcsoltad? Mert az pl folyamatosan tekeri a vincsit, míg nem indexeli le az összes állományt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12711) Zooka válasza vorik (#12688) üzenetére


Zooka
tag

A ViDock DIY fórumban valakinek működött X201-gyel Expresscardon keresztül, valószínűleg akkor T410-zel is menne.

Ha nem lenne asztali gépem én is megpróbálkoznék vele, kár hogy az X61t-n nincs expresscard

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#12712) Toomy válasza CPT.Pirk (#12700) üzenetére


Toomy
senior tag

Felnyomtam a system update-t lefrissített mindent és továbbra is semmi. Látja a hálózatot de most már nem is tudom rábírni a csatlakozásra sem.
Elegem lett belőle majd használják vezetékesen. Ennyit még nem szívtam wifivel....
A LINUX-hoz meg nincs kedvem főleg hogy még az életben nem volt a kezem között.

[ Szerkesztve ]

(#12713) modeller


modeller
aktív tag

Ha szabad ide ilyet...

Upgrade miatt eladnám a 2x2 GB DDR3 1066-os gyári ramot a T500-ból, 14e-ért.

(#12714) BobMaster válasza Toomy (#12712) üzenetére


BobMaster
senior tag

Bootoláskor F11, system recovery. És nincs szívás

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#12715) i400 válasza Toomy (#12712) üzenetére


i400
senior tag

nem lehet hogy fix ip van beállítva a gépen?

(#12716) TOZ válasza Toomy (#12712) üzenetére


TOZ
addikt

Pedig... Lerantanal pl egy ubuntu isot, kiirnad egy cdre es maris mehetne livecd a teszt.

(#12717) TOZ válasza Toomy (#12712) üzenetére


TOZ
addikt

Kocsog opera mini

[ Szerkesztve ]

(#12718) dane


dane
senior tag

Srácok... Csinált már valaki bios frissítést usb-s cdrom-mal?

(#12719) Toomy válasza i400 (#12715) üzenetére


Toomy
senior tag

Én tettem fel a szüz XP-t. Mindent tudtam installálni csak a WIFI nem megy. De most ráhúztam mégegyszer az XP-t és majd elindítom a ThinkVantege System Update -et ha így nem lesz jó akkor sehogy sem....
Remélem hogy most jó lesz, mert ha nem akkor lehet hogy még a LINUX-ba is belebonyolódok...

(#12720) HaZse


HaZse
őstag

Ki lehetne kapcsolni az SL300-on a ventillátor állandó forgását? Nekem elé furcsak hogy állandóan megy. Az előző gépemnél (Dell D430) csak olyan 60 foknál kapcsolt be.

A gépben a procit ki lehet cserélni egy kisebb fogyasztásúra? A jelenlei elég sokat eszik (T5670 35W)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12721) Youri


Youri
veterán

Üdv,

segítséget kérnék egy problémában. Adott egy Thinkpad x200-as WIN7 64 bit op. rendszerrel és az a gondom, hogy leállításnál, vagy újraindításnál 2-3 perc míg a windows leáll. Újratelepítés után egy darabig jó, majd újra elkezdi. Szerintetek hibás, vagy a windows nem szereti?

K9szi

RTX ON

(#12722) ^Clown válasza dane (#12718) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jelen! Simán menni fog, don't panic :)

(#12723) Toomy válasza Toomy (#12719) üzenetére


Toomy
senior tag

Nos mindenből a gyári driver ment fel a Think vantage cuccal. De így is csak próbálkozik a kapcsolódással, de semmi...
A T41 támogat sima WPA-t? Mert azzal titkosítok?

(#12724) ddoma


ddoma
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van valakinek eladó T410-ese? Olyan 200 körül lenne rá keretem. Reális, hogy ennyiért találok?

szegény morzsi, de megette volna...

(#12725) i400 válasza Toomy (#12723) üzenetére


i400
senior tag

szerintem a routerben először szedj ki minden titkosítást meg minden egyéb korlátozást... aztán egyesével fokozatosan állíts vissza mindent
wpa2-t is megeszi ezt találtam róla:

Key Features:

* 2.4 GHz support
* Up to 11 Mbps at 2.4 GHz
* IEEE 802.11b standard technology
* Industry standard wireless LAN security support is available (802.1X, WEP, WPA**) with enabling software implementation.

(#12726) ^Clown válasza Toomy (#12723) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az én X41-emben Intel 2200 abg kártya van, és itthon simán megy WPA2-vel.

ddoma: A T410 200K-ért talán megcsíphető, de idő és türelem kell hozzá. Ennyiért csak használtan fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

(#12727) bwoay válasza BobMaster (#12708) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem emlékszem, hogy kérdőre vontalak volna bármivel kapcsolatban is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12728) TOZ válasza ^Clown (#12722) üzenetére


TOZ
addikt

Detto. (X40)
Kulso hazban, asztali gepbe valo dvdiro volt.

(#12729) dane válasza ^Clown (#12722) üzenetére


dane
senior tag

Sajnos nekem nem megy :(
Kiírja hogy cdrom driver not found.

A lenovo oldalán meg ez van:

You should have an Ultrabay Slim optical drive for ThinkPad X6 UltraBase to boot the computer from the BIOS Update CD. Any types of USB, PC Card, CardBus PC Card or ExpressCard optical drive are not supported.

Ez jó nagy kiba**ás a lenovótol... most ezért vegyek egy dokkolót??? :W

(#12730) Gondwana válasza Youri (#12721) üzenetére


Gondwana
addikt

win 7 64: mappelt hálózati drive-ok vannak? Nálam az X200T olyankor lassul így be, ha abban a hálózatban kapcsolom ki/be, ahol láthatja a megosztott drive-okat.
Megoldás: külön bat/cmd a drive-ok kapcsolására.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12731) Shadowfax válasza dane (#12729) üzenetére


Shadowfax
addikt

Megkérdezhetem, hogy miért CD-ről akarsz BIOS-t frissíteni? :F
Egyszerűbb letölteni az exe fájlt a vinyódra, csak ráklikkelve elindítod, lefut és kész.

(#12732) Toomy válasza i400 (#12725) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez már fél siker, mert a szomszéd titkosítatlan hálózatára már rácsatlakozik és stabilan tartja.
Most majd a melóhelyemen tesztelem egy kicsit....
De közben meg rámtelefonált a párom hogy otthon nincs net. F@sz@ :U
Lehet hogy kész főnyeremény vagyok :F Csak meg kellene ütni :DDD

(#12733) dane válasza Shadowfax (#12731) üzenetére


dane
senior tag

Azért mert Win 7 64bit alatt nem megy az utility :(

(#12734) Toomy válasza Toomy (#12732) üzenetére


Toomy
senior tag

Na most már tényleg hagyom a francba. Minden titkosítást leszedtem a routerekről és nem hajlandó csatlakozni így sem. Egyedül a szomszéd routerja tudtam minden gond nélkül rányomulni. Még szerencs hogy nem az enyém lesz ez a sz@r.
Mindenkinek köszönök mindent, de már befejeztem a cumizást.... :R

(#12735) sghc_toma válasza Shadowfax (#12731) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ha mar elojott ez a BIOS-frissites dolog: eleg idiota dolog a Lenovo-tol, hogy iso image-kent adja ki a frissiteseket az x szeriahoz is, ahol ugye nincs ODD.. multkor tobb orat szivtam azzal, hogy egy pendrive-ra tudjam dumpolni azt a franya image-et..

in asm we trust

(#12736) Magnat válasza Toomy (#12734) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, nem tudom, h volt-e már, de csatornát próbáltál váltani a routeren? Nemrég tapasztaltam olyat, h még csak észre sem vette a gép az ssid-t, pedig nem volt kikapcsolva a broadcast, aztán egy csatornaváltás megoldotta az egészet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12737) dane válasza sghc_toma (#12735) üzenetére


dane
senior tag

Hogy sikerült megetetni vele a pendrive-ot?? :)

Amúgy a windows alól is tud frissíteni, de csak akkor ha 32bites os-t használsz.

Lenovo:

(*1) If Windows 7 (64-bit) or Vista (64-bit) is already installed on your system, then you must use the bootable CD ISO format of this BIOS update.
- This program is language independent and can be used with any language system.

Kérdés:

Ha Windows XP 32bit Live CD-ről bebootolok és úgy próbálom indítani a frissítést akkor talán működhet?

(#12738) dane válasza Toomy (#12734) üzenetére


dane
senior tag

Csatorna váltás azért is jó dolog, mert ütközhet egy másik WLAN hálózattal. Akkor pl lehet hogy ledobál... Sztem tedd auto-ra!

(#12739) Chaser válasza HaZse (#12720) üzenetére


Chaser
titán

Feszeld alul aztán jó lesz az, rmclock a te barátod, megy xp és 7 alatt is, utóbbinál trükközni kell de megtalálod a módját ha érdekel. 1ébként nem eszik az 35W így se, az csak egy gyűjtőérték, max 25 környékén lehet, alulfesszel meg 15-20 load.

BobMaster: Hol lehet T500-hoz jutni olcsón? Nekem nincs TP-s elosztópontom :U

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12740) sghc_toma válasza dane (#12737) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"Hogy sikerült megetetni vele a pendrive-ot??"
huhh, mar miota megcsinaltam, tervezek belole egy logout-os szosszenetet, csak lusta voltam nekiallni.. az a gond, hogy nem is emlekszem mar, hogy pontosan hogyan is sikerult, de nem volt egy trivialis dolog, sokmindennel probalkoztam.. hetvegen talan lesz kis idom, megcsinalom ujra, es leirom, hogyan lehet osszehozni..

"Amúgy a windows alól is tud frissíteni, de csak akkor ha 32bites os-t használsz."
FreeBSD-t hasznalok, se nem 32 bites, se nem Windows :)

"Ha Windows XP 32bit Live CD-ről bebootolok és úgy próbálom indítani a frissítést akkor talán működhet?"
Ez bennem is felmerult, de nem sikerult pendrive-ra pakolhato Live Windows-t krealnom..

in asm we trust

(#12741) Shadowfax válasza dane (#12737) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hogy sikerült megetetni vele a pendrive-ot?? :)

Itt találtam egy leírást.
How to Upgrade the Thinkpad x61 BIOS with a USB Thumb Drive

(#12742) dane válasza sghc_toma (#12740) üzenetére


dane
senior tag

Hiren's Boot CD (HBCD) -n van Mini Windows XP! Meg talán linux is...

http://www.hirensbootcd.net/

(#12743) sghc_toma válasza Shadowfax (#12741) üzenetére


sghc_toma
senior tag

ezzel az a gaz, hogy az x200(s) BIOS iso-jat hiaba mountolod fel, egy darab file-t nem fogsz latni, mert az egesz FreeDOS-t a BIOS image-el egyutt belepakoltak a CD bootsectoraba, onnan kell kibanyaszni.. syslinux sem birja bebootolni, mert tul nagy a bootsector..

@dane: hmm, en meg csak a linux reszet hasznaltam SAM-szerkesztesre, de akkor majd megnezem ezt a mini Windows-t, thx..

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#12744) dane


dane
senior tag

OFF:

eladó akkut keresek X61-hez... valaki?

(#12745) dane válasza sghc_toma (#12743) üzenetére


dane
senior tag

Mi az a SAM? :B

(#12746) sghc_toma válasza dane (#12745) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a SAM a Windwos registry azon resze, ahol a felhasznaloi jelszavakat taroljak.. ezer eve hasznalaton kivuli, de hirtelen szuksegesse valt gepeken jol tud jonni, ha az ember torolni tudja, at tudja irni a jelszot..

in asm we trust

(#12747) TOZ válasza sghc_toma (#12735) üzenetére


TOZ
addikt

Az meg kezelheto is valahogy, ha cd iso van a bioshoz. X40-hez floppys verziobol kellett isot gyartani (szerencsere az azert nem egy akkor issue).

(#12748) sghc_toma válasza TOZ (#12747) üzenetére


sghc_toma
senior tag

floppy image-et elvileg egy syslinux siman be kell bootolja.. bar aztan lehet, hogy ott sem lenne ennyire egyszeru..

in asm we trust

(#12749) laci1128 válasza Magnat (#12710) üzenetére


laci1128
tag

Természetesen, a WMP hálózati megosztás, Search és társait mindig letiltom. Másrészről a merevlemez használata nem a háttérben történő defrag vagy hasonló okokból történt, mivel programok indításánál és bezárásánál darált szerencsétlen a legtöbbet és ekkor is volt érezhető a lassulás.
Úgy vélem, hogy a kevesebb szabad memória miatt betöltési idők megnövekedtek és a lemez intenzívebb használatnak volt kitéve, mint ugyanazon alkalmazások Windows XP alatt történő használata esetén.
De ez már nem idevaló téma, lévén a fentiek a ThinkPad-emre nem vonatkoznak. :) :B

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12750) TOZ válasza sghc_toma (#12748) üzenetére


TOZ
addikt

Bios upgrade alternativak (csak, hogy meglegyen itt is):

Thinkwiki.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.