Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Terminus_ válasza TayRol (#12099) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Haha! :) Klassz, de ez nem kompatibilis a párommal. :D

-

(#12102) TayRol válasza Terminus_ (#12101) üzenetére


TayRol
veterán

nalunk paromnak is ilyen van.:) de akkor nincs tippem.:D

(#12103) Cyberpunk válasza audi100td (#12100) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha értem. Most kinézne egy T61p "olcsón" még garanciális 1680x1050-es kijelzővel.
A szokás dolgok mellett esetleg még mire kéne odafigyelni egy használt gép konkrétan egy Thinkpad vásárlásakor?
Ja és esetleg nagy kapacitású utazó akkut is lehet hozzá szerezni? Bocsi a sok láma kérdésért ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12104) audi100td válasza Cyberpunk (#12103) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt a cikket tudom a figyelmedbe ajanlani: [link]

(#12105) Magnat válasza Pet008 (#12088) üzenetére


Magnat
veterán

Gondolhatod, a full hd Pana sem 10 éves modell :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12106) Tim82 válasza audi100td (#12096) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12107) audi100td válasza Tim82 (#12106) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt nem tudtam, köszi. :)

(#12108) borcz06


borcz06
csendes tag

Sziasztok!
Van egy IBM X60 tabletem és szeretnék rá egy olyan programot amivel folyamatos jegyzetet tudok készíteni.
Az se lenne rossz ha lenne hozzá négyzetrácsos, vonalas, francia kockásfelület.

Tud valaki segíteni egy linkel? v. Esetleg ha van neki akkor elküldené a progit?

Köszönöm.
Borcz06

(#12109) Terminus_ válasza borcz06 (#12108) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Nem ingyenes, de nekem OneNote jött be a legjobban jegyzetelésre. Igaz nem tablet gépen használom, de azzal csak még jobb lehet.

-

(#12110) borcz06 válasza Terminus_ (#12109) üzenetére


borcz06
csendes tag

Egyik oldalon azt olvastam hogy benne van az office programok között.
Ez igaz?
Most nincs nekem officom.

(#12111) Terminus_ válasza borcz06 (#12110) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Igen, a Starter Edition-ön kívül minden Office csomagban benne van. Próba verziót tudsz letölteni.

-

(#12112) zedii


zedii
aktív tag

tud valaki w510-et, h hol merre lehet kedvezőbb áron hozzájutni, akár kishazánk akár környező országból, valakinek tippe' van? :R

(#12113) audi100td válasza zedii (#12112) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennek fenyeben W510-el vigyaznek, nem biztos, hogy jo valasztas, szerintem olvasgass utana több helyen, mielött ilyen gepet vennel.

(#12114) SNor


SNor
tag

Hohohó, a Tx10 széria kezdi tudásban elérni az előd szintjét. Fejlődéstörténet: lenovoblog

(#12115) SzalaiG válasza Magnat (#12068) üzenetére


SzalaiG
addikt

Tudsz esetleg?

(#12116) bwoay válasza SNor (#12114) üzenetére


bwoay
nagyúr

marketingblahblah

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12117) n0_gAboR válasza SNor (#12114) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Tele van a Lenovo forum a Thinkpad T510, T410 hibaival.
Sipolo ventillator, recsego billentyuzet es palmrest (csak az elso szeriaknal), neha lehalo alkatreszek driver hibak miatt, BSOD-k driver hibak miatt, stb.

T510-et szerettem volna venni, mert viszonylag elegedett vagyok a T500-ammal, de elegge eltantoritottak az olvasottak.:(

Jelenleg egy 8440p Elitebook-kal szemezek...

(#12118) Terminus_ válasza n0_gAboR (#12117) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Volt T410-em és most is egy T510-et nyüstölök. Csak cáfolni tudom ezeket. A szoftveres hibákat sorban javították (korábban én is elégedetlenkedtem, de ma már minden pöpec).

-

(#12119) n0_gAboR válasza Terminus_ (#12118) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Tehat azt allitod, hogy nem nyekereg a palmrest, nem mozog a billnetyuzet, nincs suvito hangja a ventillatornak, nem hangos, tehat minden rendben van? Ezek szerint sikerult kinonie a szerianak a kezdeti gyermekbetegsegeit?

Az ilyen nyekergesekre nagyon allergias vagyok (foleg ilyen arkategorianal!)

Jo lenne ezt hallani, mert azert olcsobban be lehet szerezni egy nvidia VGA-s T510-et, mint egy integralt inteles Elitebook 8440p-t.

(#12120) SNor válasza n0_gAboR (#12117) üzenetére


SNor
tag

Azt nem mondtam hogy mindenben ;)

(#12121) Terminus_ válasza n0_gAboR (#12119) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Igen, ezt állítom. :) Sem az általam korábban használt T410, sem a mostani T510 nem bír ezekkel a hibákkal.

-

(#12122) Magnat válasza SzalaiG (#12115) üzenetére


Magnat
veterán

Sajna nem, T60-am van.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12123) SzalaiG válasza Magnat (#12122) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sajna.

(#12124) TayRol válasza n0_gAboR (#12117) üzenetére


TayRol
veterán

szinten cafolom, t410-em van.
de ezeket mar leirtam egyszer, van aki elhiszi van aki nem.

(#12125) WillyX


WillyX
tag

Melyik a jobb WWAN kártya? Ericsson F3507g vs Gobi 2000?

(#12126) atus72 válasza n0_gAboR (#12119) üzenetére


atus72
senior tag

megerősítem... :)
süvítő hangja van a ventillatornak (T410), a többit nem tapasztaltam...
vissza is vittem, ennyi pénzért én ezt nem hallgatom...

(#12127) lapa


lapa
veterán

nem pontosan értem mit lehet azon cáfolni, hogy egyes darabokkal baj van. az, hogy valakinek nincs baja vele az semmit nem jelent. persze a problémák felülreprezentáltnak mondhatók, hisz aki gond nélkül éli világát kisebb eséllyel látogat ide / írja le a bánatát akárhol máshol. attól még a jelenség létezik, sőt jól láthatóan típushibák is kirajzolódnak az egyes modelleknél.

(#12128) n0_gAboR válasza atus72 (#12126) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ez igen :DD Utolso 5 hozzaszolasban ketten cafoljak es eggyen megerositik a venti suvitest.
Milyen konfigjaitok vannak?
Nincs osszefuggesben az integralt/diszkret VGA-val?

(#12129) TOZ válasza lapa (#12127) üzenetére


TOZ
addikt

Jaja. Evone irasai alapjan a T61 is egy rakat szarkupac. Nekem meg semmi bajom vele lassan ket eve...

[ Szerkesztve ]

(#12130) n0_gAboR válasza atus72 (#12126) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Az a baj, hogy itt a PH!-n vasarolt gepekkel a visszavitel nehezen kivitelezheto. Szervizbe tudod elvinni, ahol ha tipushiba (es nincs kozpontilag elismerve, megoldva), valoszinuleg nem fogjak tudni javitani.

(#12131) TayRol válasza WillyX (#12125) üzenetére


TayRol
veterán

nem feltetlen jo a kerdes.:) hiaba jobb az egyik, ha csak a masikkal kompatibilis a noti.

n0_gAboR: en itt a ph!-n vettem a gepemet, ujonnan, garival. ha jol tudom, akinek suvitett a venti az nem integralt vga-val szerelt volt, es az i5-nel erosebb procival szereltek.

[ Szerkesztve ]

(#12132) TayRol válasza lapa (#12127) üzenetére


TayRol
veterán

ezert is irtam be, hogy legyen valami a merleg masik felen is.

(#12133) lapa válasza TOZ (#12129) üzenetére


lapa
veterán

neked is nvidia gpu van? mert ha nem, akkor nem ér a neved.

(#12134) TOZ válasza lapa (#12133) üzenetére


TOZ
addikt

.... ize... kaposzta a fejem...

(#12135) metal01


metal01
őstag

Hali!

XP SP3-at telepítettem T400-ra (2765-52G). A driverek közül csak 1-et nem sikerült feltenni. SM buszvezérlő (sm bus controller).

Próbáltam az intel chipset-et telepíteni, próbáltam a SU-tel, de ez az egy eszköz ismeretlen az XP számára. Valami ötlet esetleg?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#12136) zedii válasza audi100td (#12113) üzenetére


zedii
aktív tag

hú. mondjuk hibás masinát mindig ki lehet fogni, akár T szériából vagy az X-ből remélhetőleg egyedi esetről van szó, mondjuk akkor is gáz, hogy egy közel fél millás gépnél így álljanak hozzá a vevőhöz.
köszi a hozzászólást keresgélek még infót erről.

(#12137) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,

Segítség az alábbiakban: T400, W7 PRO X86 és nem mennek a hotkey gombok. Vagyis megy az összes, kivéve a fényerőszabályozó. Lehet ugyan csökkenteni, meg növelni vele, de csak annyira, amennyire a win engedi, nem is jelzi az OSD-n. Ez nem is lenne nagy baj, csak amíg működött, sokkal nagyobb tartományon belül lehetett állítani, ez főleg fényerőcsökkentésnél gond nekem, m nem tudom annyira levenni. Tanács? Már mindent újraraktam.

(#12138) dbius válasza g.gergo (#12137) üzenetére


dbius
veterán

Lenovo saját chipset/vga driverét telepítsd fel, ne a windows update által ajánlottat.

(#12139) brd válasza metal01 (#12135) üzenetére


brd
nagyúr

Ennek jónak kell lennie.

The only real valuable thing is intuition.

(#12140) bwoay válasza lapa (#12127) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, tegnap este én is ezen forgattam a szemem, de végül inkább nem írtam semmit. aki kifogott egy hibátlan darabot, az cáfolja, hogy aki a youtube-on bemutatja a nyekergő palmresttel megáldott gépét, az tényleg ilyen masinát kapott? :) max azt lehetne cáfolni, hogy mindegyik ilyen, de ezt meg nem állította senki.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12141) Ringman válasza TOZ (#12129) üzenetére


Ringman
nagyúr

T61 14,1 col - quadro nvs 140
eddig:
kijelzőcsere, venticsere

esedékes - csak nincs időm bevinni:
palmrest/touchpad csere: a touchpad-hoz tartozó gombok nem működnek

melegszik, mint állat 90+ fokos cpu+gpu (gpu idle ~60-63 fok)
1cm-es kijelző holtjáték

[ Szerkesztve ]

(#12142) TOZ válasza Ringman (#12141) üzenetére


TOZ
addikt

nekem, mint kiderult nem er a nevem... x3100... semmi baja (mondjuk a venti nem tud elkopni, mert alig indul el, mert huvos a gep, bar kettovel ezelotti kernellel, ami az ibexben volt, meg ennyit sem ment...)

[ Szerkesztve ]

(#12143) Ringman válasza TOZ (#12142) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mikor vettem, én is sokat gondolkoztam, h x3100 vagy quadro, hát nem jól döntöttem:)

venti nálam kb az esetek 70%-ban megy, ha hálózatról használom a gépet :(

Itt olvastam, hogy javította meg a hűtést valaki: jobban leszorította a gpu hővezető csövét (meghajlította és alátétet rakott a leszorító csavarok alá) :Y

(#12144) TayRol válasza bwoay (#12140) üzenetére


TayRol
veterán

nem minden tx10 hibas. ez igy ok? :)

(#12145) TOZ válasza Ringman (#12143) üzenetére


TOZ
addikt

Gyakorlatilag akkor megy csupan a hutes, ha tolti az akkut (a toltes emeli az akku homersekletet), egyeb esetben max kis fujkodas megy (tpfannal van belove, hogy 50 fok felett igy kezdjen neki a hutesnek, na rogton a 3000rpm induljon).

hozzateszem, hogy nem jatszom, nem vagyok psartista, semmi extra, szamitasigenyes muveletet nem vegzek a gepen, es a phc kernelt hasznalok

[ Szerkesztve ]

(#12146) atus72 válasza n0_gAboR (#12128) üzenetére


atus72
senior tag

Valószínűleg van összefüggés, nekem diszkrét VGA és I7 proci volt benne, sajnos jó eséllyel nem a VGA hanem az i7 volt az oka.
Azóta annyi történt hogy egy X201-t vettem ami meg pixelhibás... :)
Megrendeltem még egy X201-t, hátha az már nem pixelhibás és lehet végre örülni...
Írtam a szervíznek, hogy nem cserélnék-e a kijelzőt a vadi új gépben, ezidáig le sem szartak... mindegy.. időközben visszavittem a gépet..
A szopó az egészben hogy most már 2 gépnél várhatok 30 napig hogy visszakapjam a véttelárat. Nem kevés időm ment rá az ügyintézésre, tesztelgetésre (t410 TPFanControl).

(#12147) metal01 válasza brd (#12139) üzenetére


metal01
őstag

Sajna a helyzet ua. :(

(#12148) Shadowfax válasza metal01 (#12135) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ezt próbáld meg.
Microsoft Windows XP/2000 operating systems do not support Intel Turbo Memory. If you are using Windows XP/2000, there will be a Yellow Exclamation (!) shown in Device Manager. This package is to eliminate the Yellow Exclamation (!) in Device Manager.

Ma vagyok 5 éves a péhán. :))

(#12149) bwoay válasza TayRol (#12144) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, de pont azt írtam, hogy ezt meg nem is állította senki.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12150) TayRol válasza bwoay (#12149) üzenetére


TayRol
veterán

csak ez igy mar kozelebb all a valosaghoz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.