Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Gondwana válasza baliii (#12638) üzenetére


Gondwana
addikt

A kétujjas dolgokat leszàmìtva a többit a Lenovo UltraNav is tudja. (én úgy hasznàlom, hogy a touchpad negyedei a numeriqs billentyűzet műveletgombjait jelentik, alatta a két gomb PgUp és PgDn, egyujjal mozgàs pedig scroll)
Pròbàltam régebben egy ilyen Synaptic varàzslàst, a gond a következő: a Lenovo eredeti driverét nem sikerült teljesen kiirtanom, ezért két driver jelentkezett be egy HW-ért. Véletlenszerűen, programonként külömbözőn működött, volt, hogy a * mellé kattintàst is bevett, volt, hogy egyàltalàn semmit, úgyhogy multitouch ment a levesbe.

Mostanàban olyan Wacom drivert pròbàlok főzni X200T-hez, ami kezeli a nyomàsérzékenységet és képernyôelforgatàskor az egérkoordinàtàk is elfordulnak.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12652) vikcsi válasza vizcsap (#12643) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ha valamit lenovoból vettek ki, akkor azon van egy matrica fru számmal... egyszerűen olyat keress :K Biztos fogsz találni, legfeljebb adj fel egy keresős hirdetést.

Dbius: minden bizonnyal, de megjavult szerencsére.

[ Szerkesztve ]

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12653) adnoctum18 válasza CPT.Pirk (#12626) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha 2gb vagy annal tobb ram van benne, akkor a win7et is siman viszi. Sajat T60am alapjan allitom.
A tiedben atheros a wifi? Gondolom igen, ha mar ment vele az osx.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12654) CPT.Pirk válasza adnoctum18 (#12653) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vinné, csak mi értelme? Ugye vga csak DX9-es, meg a vinyó is csak 60G. Most ha egy W7-et felküldök, 15-20G rögtön elmegy csak a windowsnak, valamint ha eléggé kikapcsolom a fölös szolgáltatásokat, akkor a ram használat talán megáll 6-700 megánál. A már belakott XP most foglal mindössze 8G-t, és tud mindent, amire szükségem van ezen a gépen, valamint én spec jobban is szeretem a 7-nél (hogy egy tanáromat idézzem, kevesebb fasság van benne ;] ), meg több erőforrásom marad mindenre.

Mennyire volt gördülékeny a win7 nálad?

Amúgy ha éppen nem játszani akarok, akkor indul a Linux, sokkal jobb élmény vele használni a gépet. Egyébként Atherosos a wifi, B/G-s. 1951-CTO a gép pontos száma.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12655) audi100td válasza CPT.Pirk (#12654) üzenetére


audi100td
nagyúr

A te gepeden szepen kell futnia a Win7-nek, meg X41-en is eldöcög, bar maradnek az Xp-nel, en is jobban szeretem. :)

(#12656) Magnat válasza audi100td (#12655) üzenetére


Magnat
veterán

Jah,

a Pista óta máshogy kezelik a memóriát, szal az nem túl releváns, h mennyit eszik a táska manager szerint ... vhol itt a PH blogok között csinált vki win7-tel egy tesztet, p2-es gépre 512 rammal szépen felment és futott, sőt ha jól emléxem, még 384 v 256 mega is elég volt neki, ha már fel volt települve.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12657) audi100td válasza Magnat (#12656) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez engem nem vigasztal, ha erezhetöen sokkal lassabb...

(#12658) i400 válasza CPT.Pirk (#12654) üzenetére


i400
senior tag

t42p az 1.8as procival meg 2 giga rammal szépen fut mindenféle akadozás nélkül... pár felesleges árnyékolást meg áttűnést kikapcsoltam. kb 10 hónapja megy mindenféle hiba nélkül. ami hátrány hogy kicsit magasabb hőfokon üzemel...

(#12659) Magnat válasza i400 (#12658) üzenetére


Magnat
veterán

Én T60-on (x1400 vga) a komplett Aerot kikapcsoltam, semmi szükségem rá.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12660) laci1128 válasza i400 (#12658) üzenetére


laci1128
tag

A T60-asomon 2 GB memóriával Windows 7-et használok, semmiféle sebességbeli problémám nincsen vele (vagy alacsonyak az igényeim ;] ). Nem szokott swappelés előfordulni, az akkuidők is rendben vannak (3 éves cca. 60%-os akkuval 1:45 óra +/- 5 perc az üzemideje teljes fényerőn :) ). Egyedüli negatív élményem a T60-al illetve a Windows 7-el kapcsolatban a Mobility Radeon X széria driver ellátottsága volt, az kritikán aluli Windows 7 esetén. Ezt elvileg a gyártónak kellene szolgáltatnia, ám Lenovo honlapján a legfrissebb Catalyst is Windows Vista-hoz való, amely nem hajlandó működni Windows 7 alatt. Az AMD oldalán elérhető Catalyst-ek pedig alaphelyzetben "akarni sem hajlandóak" észrevenni a Mobility chip-et. Csak a Mobility Modder használatával sikerült ezt a problémát megoldani.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12661) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nagy nehezen sikerült lecsapnom egy autós töltőre, ami full moduláris, remélem nem fog szétmenni. Már csak az akkumulátor probléma maradt...

Nem tudja valaki, hogy akkuval fű alatt ki foglalkozik? Keresgéltem az aprón, de nem jártam sikerrel. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12662) rankesz válasza lezso6 (#12661) üzenetére


rankesz
veterán

privi ment

(#12663) lezso6 válasza rankesz (#12662) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem jött semmi, vagy lehet túl gyors voltam. :D

szerk.: túl gyors voltam...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12664) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Megnyomogattam ma az SL510-et. Nem írnék róla regényt, ha van még ezen kívül kérdés, tegyétek fel :)

- nagyon f@szán össze van rakva
- billentyűzete nem horpad, atom stabil, nagyon kényelmes
- zsanér feszes, minden oké vele, mérget nem vennék rá, hogy ez mindig is így lesz
- nem nyikorog, ropog sehol a palmrest
- ez az új képernyőarány mondjon le! Borzalom!

(#12665) Magnat válasza laci1128 (#12660) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, én nem emléxem, h bármit trükköznöm kellett volna a vga driverrel (64 bites W7)...mondjuk még vmikor tavasszal csináltam, meg nem is tudom megnézni, h milyen driver van rajta, de emlékeim szerint a W7 ismerte fel, ilyen faragást tuti nem kellett csinálnom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12666) mikloss

Hali!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudom kiszedni az ultrabay meghajtót a gépből?
Azért akarom kiszedni mert szinte sosem használom a DVD-romot és legalább ennyivel könnyebb lenne a gép, meg gondolom 1-2 wattot ez is eszik készenlétbe(akksi idő).

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#12667) Shadowfax válasza mikloss (#12666) üzenetére


Shadowfax
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12668) laci1128 válasza Magnat (#12665) üzenetére


laci1128
tag

Igen, egyébként egyszer nekem is szólt a Windows Update, hogy már tud drivert szolgáltatni hozzá, bár sokra nem mentem vele, mivel 2008 decemberi Catalyst-et szolgáltat a Windows Update is. Nekem is azt sikerült már korábban működésre bírni valami 2009 novemberi Catalyst-ből származó OpenGL ICD-vel (a 8.12-es OpenGL ICD-vel mindenféle anomáliákat, fagyást produkált OpenGL-es alkalmazások alatt) és Mobility Modder-rel. Állítólag (DriverHeaven-ös fórum alapján) a 2009 decemberi (9.12) Catalyst-ig bezárólag működik többé-kevésbé a Mobility Modder-es hercehurca a Mobility Radeon X1000 és régebbi szériákhoz.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12670) Magnat válasza laci1128 (#12668) üzenetére


Magnat
veterán

No majd ha hazamegyek, megnézem h milyen driver van fent nekem, most már én is kíváncsi vagyok :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12671) lapa válasza BobMaster (#12669) üzenetére


lapa
veterán

ha jól értem pont a múltkor említették, hogy ez nem reklámfelület. attól, hogy offba rakod még észrevesszük ám az ilyesmit.

azért annak örülök, ha a win7 akadás nélkül fut egy brutál 2 giga ramos 2 magos erőgépen. jó cucc lehet.

a dvd író biztos nem eszik 1-2 wattot, esetleg pár tizedet. ha jól tudom lehet kapni üres műanyag keretet, hogy ne látsszon a lik, ha kiveszed.

(#12672) vorik


vorik
tag

Beírom ide is, mert a másik topikban nem válaszolnak (hátha majd itt :U).

Van egy ThinkPad T410 2537-3S2 típusú laptopom, és ebben szeretnék VGA-t bővíteni.

Sajnos belső megoldással nem lehet, de bármilyen külső csatlakozós megoldásra vevő vagyok.

Van rajta ExpressCard csati, meg egy csomó minden csatlakozás, illetve a DIY megoldásoktól sem zárkózom el (talán ez lenne a legjobb, ha valaki tud ilyet, szóljon!)

Minden megoldás érdekel :K

:R

recreational nuclear physicist

(#12673) dane


dane
senior tag

Sziasztok!

Megvettem életem első Thinkpad-jét, egy használt X61-et. Elég jó áron volt, jó felszereltséggel. Viszont otthon vettem észre, hogy zörög kicsit a ventije. Ez eléggé idegesítő és mivel ez nem az ULV-s "s" verzió ezért a T7300-as procija forróbb, így a venti aktív használatban van szinte mindig.
Az lenne a kérdésem, hogy ez általános probléma az X61-nél?

Illetve a másik problémám, hogy a kijelző minőségével nem vagyok megelégedve.
Igaz nincs viszonyítási alapom, nem láttam még másik X61-et mellette, nem tudom eldönteni, hogy ezzel van-e baj vagy mindegyik ilyen. Annyi bajom van mindössze, hogy a fényereje szerintem nem elégséges, a fehér meg inkább sárgás... ja és a betekintési szögei is kicsik.

Meg lehet valahogy tudni, hogy gyári-e benne az LCD? Szétszedés nélkül persze.

Üdv

(#12674) adorjant válasza dane (#12673) üzenetére


adorjant
senior tag

Everesttel meg tudod nézni a kijelző pontos típusát,utána már csak össze kell hasonlítani a géped gyári kiépítésével [link]

(#12675) Flashcash válasza mikloss (#12666) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Valóban könnyebb lesz a Thinkpad ha kiszeded az optikai meghajtót.

-Én viszont vettem ebayen egy ultrabay hdd adapter keretet a helyére. Ez a keret szinte súlytalan, és így nem marad lyuk a gép oldalán, meg a hdd keret is felhasználható később pl. egy kisméretű SSD mellé betehető egy letöltővinyó.

[ Szerkesztve ]

(#12676) laci1128 válasza lapa (#12671) üzenetére


laci1128
tag

Vedd figyelembe, hogy egy több, mint 3 éves modellről van szó, tehát a mai viszonyokban a T60 szerintem nem egy "brutál erőgép" -- noha szerintem is megfelelő teljesítménnyel rendelkezik akár komolyabb feladatokhoz is (mondjuk virtuális gép futtatása).
Abban igazad van, hogy nem kevés memória szükséges a Windows 7 zökkenőmentes működéséhez. Pl. ha lenne megfelelő mennyiségű memória a még régebbi (több mint 5 éves) asztali gépemben, akkor véleményem szerint azon is tökéletesen futna a Windows 7 (a 2 GB RAM hiánya a merevlemez állandó használatából tisztán látszódott). A fenti tapasztalatom alapján én el tudom képzelni, hogy egy T4x-es gépen 2 GB-nyi memóriával valóban zökkenőmentesen, simán fut a Windows 7. Egyedül talán az illesztőprogramok árnyalhatják a képet (pl. mint nálam, a Mobility Radeon-é).
Megemlíteném ezek mellett azt is, hogy más operációs rendszerekről (pl. egy gnome-mal ellátott Linux vagy BSD, melyeknek a rendszerigénye vitathatatlanul alacsonyabb a Windows-okénál) sem hinném, hogy tényleg minden (teszem azt egy "pékettes"-sel vagy valami korai NetBurst-ös szégyentelenséggel rendelkező) konfigon elszaladnának problémamentesen.
Végül pedig az is megfigyelhető, hogy a Windows-ok memóriaéhsége sem új keletű. A sokat dicsért Windows XP-ről is ugyanez volt elmondható a megjelenése idején, csupán más memóriamennyiségről volt szó (256 MB RAM éppen csak elég volt hozzá 2001-ben, de még 512 MB-ról 1 GB-ra váltva is lehetett érezni különbséget).

Bocsánat, végül észrevettem, hogy sikerült igencsak elkalandoznom a témától, de azért a túlzó kijelentésre mindenképpen szeretnék reagálni. :B

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12677) Tim82 válasza laci1128 (#12676) üzenetére


Tim82
nagyúr

A fenti tapasztalatom alapján én el tudom képzelni, hogy egy T4x-es gépen 2 GB-nyi memóriával valóban zökkenőmentesen, simán fut a Windows 7.

Csak alátámasztani tudom - T42 2378-DXU, bővítve 2 GB RAM-mal, 320 GB-os vinyóval (WD3200BEVE), DVD-íróval. Win 7 x86 Home Premium remekül fut rajta. Megy az Aero is. Nem kerestem a Radeon 9600-hoz külön drivert/Catalyst-ot, nekem megfelel a System Updater által leszedett is, eddig még nem bukkantam hibára.

Esetleg érdemes ebbe a blogbejegyzésbe belenézni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12678) Tim82 válasza dane (#12673) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vedd számításba, hogy egy nem ULV proci egy kis házban igencsak tud melegedni. Ajánlatos alulfeszelni, ezt RMClock-kal tudod megtenni (brd fórumtárs hozzászólásaira érdemes rákeresni itt a topikban).

Ha a venti csak kis mértékben zörög, azt te magad is meg tudod oldani: szétszedés, diszkrét kifújás sűrített levegővel, esetleg zsírral bekenés a megfelelő helyeken. Szétszedéshez segédlet itt. (Ahogy nézem, videó nincs X61(s) szétszereléséről.)

A kijelző meg sima TN, nem kell tőle csodát várni, még csak nem is LED-es a háttérvilágítása, szerintem nem csoda a betekintési szög kicsisége és a színhelyessége (illetve annak hiánya). Tetszett volna X61 tabletet venni, az legalább IPS. :P Mindenesetre ha esetleg olyat is felfedezel, hogy bekapcsolásnál/sleep-hibernate-ből való visszatérésnél először pár másodperc erejéig rózsaszínes árnyalatú a kijelző, akkor valószínűleg halódik a háttérvilágítás. Ezt kijelzőcserével is lehet orvosolni, sokan ezt gondolják egyszerűbbnek, mint a háttérvilágítás cseréjét a panel megtartásával. Én egy éve az akkori notimon (T41p) inkább háttérvilágítást cseréltettem: itt 12k-ért megcsinálták egy héten belül. Reméljük, az X61-eddel nem ez a helyzet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12679) carrot


carrot
tag

Két hét turkálás, peripeteia, kínlódás és nyavalygás után meglett a második thinkpad: x60s. Nagyon jó. Eddigi bajom, h a trackpoint a "púpos", nem a "gödrös" típus..gratula nekem. :DDD

(#12680) dane válasza Tim82 (#12678) üzenetére


dane
senior tag

Szia!

Először is köszi a választ! RMClockot még nem próbáltam.
Tegnap szétszedtem a gépet, iszonyat mennyiségű port fújtam ki a ventiből meg a bordából.
Egy kis olajozást is kapott de nem segített...Ugyanolyan hangja van. Azt hiszem veszek bele hamarosan egy újat. Ebay-en 25$... elég húzós de mit lehet tenni.
Az LCD panel nem rózsaszínesedik úgy ahogy mondod, láttam már ilyet mert van a családban egy ezer éves T20, na az ezt csinálja. De még mindig működik!

Továbbá van még egy miniPCIe hely is benne, alaplapon pedig SIM foglalat. Előkészítés viszont nincs, nincs benne antenna a HSDPA modulnak. Gondoltam akkor a szabad helyre teszek Intel Turbo Memory-t. Elég olcsón be lehet szerezni.
Kérdésem az, hogy érdemes-e illetve mekkora kapacitásút vegyek? 1-2-4gb? (4gb elég drága már és lehet nincs is különbség az 1 és 4gb-os verzió között)

Köszi a választ!

(#12681) lapa válasza laci1128 (#12676) üzenetére


lapa
veterán

bocsánat, a megszólalásom ezen része puszta flémkeltés volt.

egyébként nekem a normál ubuntu elfut a 700mhz 384mb T21-en is teljesen korrekt sebességgel. arra pedig emlékszem, hogy a cégnél anno nem keveset kellett reszelnem az xp-s szolgáltatásokat, hogy a 384 ramon elviselhetően fusson.

csak arra akartam utalni, hogy nem szabályszerű, hogy minden új verzió +30% erőforrást kér.

(#12682) Tim82 válasza dane (#12680) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem asszem többe került T43p-be a venti, szóval 25 dodó egyáltalán nem rossz ár - feltéve, hogy gyári és nem csájníz utángyártott cuccot kapsz.

Turbo Memory-val kapcsolatban ennyit találtam az elődtopikban. (Szerintem alapesetben nincs rá nagy szükséged, nem gyorsít annyit, hogy szvsz érdemes legyen beruháznod rá. Egy SSD-vel sokkal látványosabb javulást érnél el boot és lemezműveletek terén.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12683) dane válasza Tim82 (#12682) üzenetére


dane
senior tag

Akkor nem kell turbo memory :)

A venti meg ez lenne: [link]

(#12684) audi100td válasza carrot (#12679) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet apron kapni sapit a trackpointhoz. :)

(#12685) Tim82 válasza dane (#12683) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja persze, elfelejtettem, hogy X61-nél már egyszerűen lehet csak magát a ventit cserélni a hűtőnél. :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12686) Tim82


Tim82
nagyúr

Tegnap felmerült, hogy apámnak kellene egy notebook.

Az ő elvárásai nagyjából abban merülnek ki, hogy nagy kijelzője legyen (rövidlátás miatt) és szövegszerkesztésre alkalmas legyen a noti.

Én meg úgy gondolom, hogy azért a párjával közösen is tudják használni, strapabíró legyen, olyan noti, amihez értek, szükség esetén még esetleg cserealkatrészem is van hozzá... Így ha lát valaki valahol olcsón R51e-t, akkor szóljon nekem. Sem proci, sem RAM, sem optikai meghajtó megléte nem feltétel, de azért legalább wifi-előkészítés legyen benne... :)

Hogy miért R51e?

- mert az R50-széria is viszonylag strapabíró, a noti meg biztosan nem lesz hurcolva, kvázi asztali gépként lesz használva,
- mert XGA felbontás éppen jó az apámnak,
- mert a dokkolhatóság nem szempont,
- mert ha lehet, az ő esetében kerülném a dedikált ATI VGA-s alaplapú gépeket, nem szeretnék majd alaplapcserére is költeni,
- mert DDR2-t használ DDR helyett, így egyszerűbb és olcsóbb bővíteni,
- az R52-vel/T43-mal ellentétben az R51e még nem rinyál a nem IBM-es vinyók miatt, és az ilyen hibaüzenetekről tudom, hogy simán kétségbeejti a nem power user-eket.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12687) viskund válasza Tim82 (#12686) üzenetére


viskund
csendes tag

szia tim!

ez drágának számít ?[link]
csak kiváncsiskodom:)

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#12688) vorik


vorik
tag

Ha esetleg az egyik gurunak támadna valami ötlete a problémámra, ne tartsa magában! :B

[ Szerkesztve ]

recreational nuclear physicist

(#12689) Tim82 válasza viskund (#12687) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt láttam, jól felszerelt viszonylag, árban viszont határeset és az is lehet, hogy már régen nincsen meg. De amúgy köszönöm. :)

Viszont van nekem RAM-om (2*1 GB), optikai meghajtóm (combo meghajtó - apám az életben nem fog DVD-t írni, nincsen rá szüksége) és akár procim is (bár azt igazából HTPC-be szánom, mert van ugyanerre a chipsetre épülő alaplapom)... az igazi egy ezek nélküli példány lenne. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12690) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok!
Adott egy IBM T41-es noti és egy LINKSYS WRT54GS router˙. A jelenség az hogy eldobálja a wifit állandóan. Találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel? Esetleg a laptop wifije összeférhetetlen lenne a LINKSYS routerrel?

(#12691) CPT.Pirk válasza Toomy (#12690) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg, hogy kap-e elég tápot a router. Itthon van egy mindössze B-s routerem, amihez nem elég a 12V 400mA-s táp, gyakran eldobja a wifit (konkrétan resetel) vele. Rátéve 2A-s tápra, mindjárt nem dobta el a wifit.

Milyen oprendszer alatt dobja? Van más oprendszered egy próbára? Míg kapcsolódott, van net?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12692) i400 válasza Toomy (#12690) üzenetére


i400
senior tag

routerben mik vannak beállítva (speedbooster pl), gyári vagy moddolt firmware, milyen titkosítás / csatorna, esetleg valami ami bezavarhat, gondolom xp-t használsz kérdés még az is hogy a saját vagy az ibm-es hálózatkezelővel

szerk.: nézd meg majd az eszközkezelőben a wifi kártyádnál hogy az energiagazdálkodás hogy van beállítva... én kétszer is megszívtam emiatt ismerősök msi gépeivel

[ Szerkesztve ]

(#12693) Toomy válasza i400 (#12692) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi mind a kettőtöknek a választ!
Este átnézegetem amiket írtatok :R

(#12694) Toomy válasza i400 (#12692) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi mind a kettőtöknek a választ!
Este átnézegetem amiket írtatok :R

(#12695) Toomy válasza Toomy (#12694) üzenetére


Toomy
senior tag

Behoztam a melóhelyre a laptopot, ott egy SMC WBR14-G2 router van ahhoz sem tud rendesen csatlakozni csak felkiáltójellel.
Amúgy a netről szedtem le a laptophoz drivereket. Lehetséges hogy nem teljesen kompatibilis a driver a wifivel :F
A Power managament defaulton van.
Talán a saját wifi kezelőjével kellene próbálkoznom. De nem találok hozzá való IBM-es softvert illetve kezelőt.
Az eszközkezelő szerint " Intel(R) PRO/Wireless LAN 2100 Mini PCI Adapter " van istallálva.
Próbáltam már több driverrel is de ez jött ( 7rwc09ww ) be ami fel is ismerte a WIFI-T.
Most is próbál csatlakozni de nem sikerül neki, pedig titkosítás meg minden be van lőve frankón.. :W

[ Szerkesztve ]

(#12696) CPT.Pirk válasza Toomy (#12695) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tölts le egy Ubuntu Linuxot, az fut lemezről is, úgy nem kell telepíteni, és elvileg magától fel fogja ismerni a wifidet, aztán ha ott nem szakad meg a kapcsolat, akkor a wines drivereddel lesz gond.

Nálad XP van a gépen? A driver a hivatalos, IBM oldalról [link] származó xp-s driver [link]?

XP alatt a T60-ban nálam nem használom a wireless utility-t, simán megy minden az XP sajátjával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12697) i400 válasza Toomy (#12695) üzenetére


i400
senior tag

system update-tal egyszerűbb lenne felrakni minden drivert akkor tuti megfelelőt telepít hozzá...

(#12698) Toomy válasza CPT.Pirk (#12696) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen, XP 32 van rajta. Az előbb feldobtam egy másik drivert is ahol egyből csatlakozott a hálózatra csak a netre nem látott ki, de még csak a routerbe sem tudtam belemenni...
Biztos hogy driver gond lesz. Amit belinkeltél ott csak várakozik a szerverre...
Megnézem majd a mai nap folyamás többször is hátha le tudom húzni a IBM oldalról a saját gyárit.
Nagyon köszi a segítséget! Írok ha sikerült. :R
i400 - Na ezt még megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

(#12699) ^Clown válasza Toomy (#12698) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szedd le / távolítsd el a wifi drivert, majd tedd fel a ThinkVantege System Update 3.14 nevű programot. Indítsd el, meg fogja találni a hiányzó drivert, felteszi, és kész.

Ha továbbra is hiba áll fenn, akkor linux alól teszteld. Ha úgy sem megy, akkor más hiba lesz, de ennek szvsz. kicsi az esélye.

[ Szerkesztve ]

(#12700) CPT.Pirk válasza Toomy (#12698) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tényleg nehezen jött be, de meglett, felraktam neked ide a drivert, ha esetleg az updateres megoldás nem tetszene: [link] - A Save file to your PC: click here feliratot keresd a linken.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.