Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) polip válasza k-rock-atona (#11788) üzenetére


polip
addikt

linux alatt tpm chip és ujjlenyomat olvasó felejtős...

amúgy minden menni fog

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11802) TOZ válasza polip (#11801) üzenetére


TOZ
addikt

Az ujjlenyomat olvaso mukodik.

(#11803) TOZ válasza polip (#11801) üzenetére


TOZ
addikt

Koszonom. Opera Mini, uljon le, elegtelen!

[ Szerkesztve ]

(#11804) lapa válasza TOZ (#11799) üzenetére


lapa
veterán

hát én is valahogy így gondoltam, hogy átmenetileg maradhat a kisebbre vett wines partíció "igazi" home-nak a winnel együtt, addig a /home - ha csak a beállítások vannak benne - elzötyög a / partíción. utána mikor véglegesen összeköti az életét a pingvinnel az emberfia, az ntfs mehet a levesbe és helyette ott egy szép nagy /home, csak át kell írni fstabban.

(#11805) polip válasza TOZ (#11802) üzenetére


polip
addikt

kedves TOZ

akkor fogalmazzunk érthetőbben, íme a hivatalos lista...

USB ID Reader Software
0483:2016 UPEK/Thomson thinkfinger or fprint
147e:1000 UPEK TCS4C unsupported
147e:2016 Upeksonly fprint patches
08ff:1600 Authentec AES1610 fprint
08ff:2580 Authentec AES2501 fprint
08ff:2810 Authentec 2810 unsupported

természetesen az új thinkpad-ekbe 2810-es authentec cucc van és esélytelen h menjen...

nem tom a t500-akban mi van, mert pont ott volt egy váltás, de az én X200-amban 2810 van, és egyidős széria a T500-al...

értem én, hogy a régebbiekben megy, de t500 volt a kérdés...azon nem fog menni...

köszönöm, üljön le :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11806) polip válasza TOZ (#11802) üzenetére


polip
addikt

véletlen 2x ment el, sry

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11807) polip válasza polip (#11805) üzenetére


polip
addikt

kedves TOZ, hogy végképp megnyugodhass, hogy nem fog működni, íme a lenovo oldaláról egy hasznos info:

Lenovo Fingerprint Softwareto enable the following device:
- Fingerprint Reader (AuthenTec Inc, AES2810)

Supported ThinkPad systems:
- R400, R500,
- T400, T500
- W500, W700, W700ds
- X200, X200s, X200 Tablet, X301

......hát ennyi...

T500-on felejtős, én is ezért szedtem le az ubuntut a gépemről...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11808) Tim82 válasza polip (#11805) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt ugye vágod, hogy TOZ nem neked "szólt be", hanem az Opera Mini-nek, aminek köszönhette a duplázást? Ennek fényében a kioktató stílus enyhén szólva vicces.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11809) polip válasza Tim82 (#11808) üzenetére


polip
addikt

np..

nem az opera mini tehet róla, a ph szervere nem kapkod...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11810) lapa válasza polip (#11807) üzenetére


lapa
veterán

ez komoly, hogy a szutyok, kb egy darab celluxxal meg melegvízzel (kicsit túlzok ám) törhető ujjlenyomatolvasó miatt hagyott ott az ubuntu? meg is érdemled, sírjál jól.

értem, hogy kényelmes, de ahogy a "nálam lévő álmoskönyv" írja mindenre felírod a jelszót, amit megfogsz.

a témához félig kapcsolódva: igen, smart kártya olvasó is csak a dellben van gyárilag.

(#11811) polip válasza lapa (#11810) üzenetére


polip
addikt

látom te is vágod a dolgot....

az ujjlenyomat olvasókhoz normális gépeken - lásd thinkpad - kapcsolódik egy TPM chip...

hát ez a nem mindegy, de gondolom sejtésed sincs mi az és mire való....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11812) matecom


matecom
csendes tag

Szervusztok!

Van egy céges Lenovo Thinkpad T400-as notebook-om, Win7 oprendszer fut rajta. A cégnél sikerült úgy belőniük az oprendszert, hogy nem tudok szoftvereket telepíteni, sőt otthon még netezni se. Ezen szeretnék változtatni.
Több lehetőség is felmerült bennem, az egyik az volt, hogy valamilyen módon "feltöröm" a windowst és talán sikerül a megfelelő jogokat biztosítani magamnak. Azonban ez könnyen észrevehető és a céges adatokat is veszélyeztetném.
Ezután arra gondoltam, hogy egyszerűen kicserélem a merevlemezt a gépben amikor nem dolgozok rajta. Szerencsére a csere nem jár nagy szereléssel, mivel okosan a gépház oldalán helyezték el a merevlemez fedelét.
A másik lehetőség egy XP telepítése egy külső USB-s merevlemez meghajtóra, ami egész jó alternatívának tűnik, csak gondolom így nem lenne olyan gyors a rendszer és kényelmetlen lehet egy külső meghajtó a mobilitás szempontjából.
Én a merevlemez cserés megoldás felé hajlok, mivel úgy gyorsabb lenne a rendszer és nem lenne gond a meghajtó véletlen lecsatolása sem. Azonban ez lehet, hogy megviselné a laptop sata csatlakozóját, ha mondjuk heti kétszer merevlemezt cserélek.

Az lenne a kérdésem, hogy ti melyik megoldást javasolnátok, illetve, ha van ötletetek a problémám megoldására, akkor légyszi írjátok le!

Ja igen...a BIOS-hoz szerencsére hozzáférek :).

Kössz a segítséget! Máté

(#11813) adorjant válasza matecom (#11812) üzenetére


adorjant
senior tag

Van sok lehetőség, Firewire gyorsabb az usbnél,de mondjuk pár éve még az usb-sebességű noti vinyók sem voltak ritkák,szóval éppen le lehet(ne) vele lenni.
Expresscardos esata is egy lehetőség...
A legjobb talán az Ultrabay keret,és abba egy másik vinyó,amivel aztán bármit kezdhetsz.
Természetesen azért rizikós a művelet,bármi bekövetkezhet,ami a céges hdd és azok adataid veszélyezteti (vírus,hw vagy user hiba),szóval ha nem muszáj,én nem kockáztatnék.

Nálunk is le van korlátozva rendesen minden,még nekünk szervizeseknek sem könnyű néha az élet...De maximálisan megértem az óvintézkedéseket.
Egyébként pedig hálózati meghajtóra kell menteni,saját gépen,pláne notebookon elég veszélyes eleve fontos adatokat tartani :)

És természetesen ezek csak szigorúan az én véleményemet tükrözik :)

(#11814) lapa válasza polip (#11811) üzenetére


lapa
veterán

azt vágom csak, hogy maga az ujjlenyomatolvasó átverhető.

ha mellette írsz még jelszót / pint is, az kábé ugyanaz a szintű biztonság, mintha csak egy normális jelszavad van. mert ugye az is lehet tpm-mel védve. de ennek önmagában ha jól értem nem sok köze van az olvasóhoz.

megbántottalak ezzel a dologgal, vagy mitől vagy morci? még mindig az ubuntura gondolsz?

(#11815) adorjant válasza matecom (#11812) üzenetére


adorjant
senior tag

Van sok lehetőség, Firewire gyorsabb az usbnél,de mondjuk pár éve még az usb-sebességű noti vinyók sem voltak ritkák,szóval éppen le lehet(ne) vele lenni.
Expresscardos esata is egy lehetőség...
A legjobb talán az Ultrabay keret,és abba egy másik vinyó,amivel aztán bármit kezdhetsz.
Természetesen azért rizikós a művelet,bármi bekövetkezhet,ami a céges hdd és azok adataid veszélyezteti (vírus,hw vagy user hiba),szóval ha nem muszáj,én nem kockáztatnék.

Nálunk is le van korlátozva rendesen minden,még nekünk szervizeseknek sem könnyű néha az élet...De maximálisan megértem az óvintézkedéseket.
Egyébként pedig hálózati meghajtóra kell menteni,saját gépen,pláne notebookon elég veszélyes eleve fontos adatokat tartani :)

És természetesen ezek csak szigorúan az én véleményemet tükrözik :)

(#11816) lapa válasza adorjant (#11815) üzenetére


lapa
veterán

egyébként a legtöbb rendszergazda megvehető. kisebb zsák pénzért egyéni háttérképpel lehet "godlike" státuszt kivívni magadnak a többiek előtt, nagyobb zsák pénzért egy-egy ártalmatlanabb program illetve Brad Pitt / Angelina Jolie képernyővédő is telepíthető.

ez az egész egy kitűnő intézmény lenne egyébként, csak botrányos a marketingje. pedig anno még olyat is csináltam, hogy nagy nyilvánosság előtt random valakinek ingyen megcsináltam ha kérte ha nem, hátha ráéreznek a többiek az ízére a dolognak.

gondolom az ultrabay a legegyszerűbb.

miért gázos notin tárolni az adatokat? remélem nem jössz te is valami űrtech rövidítéssel, mint a "KPM" vagy mit kaptam előbb.

(#11817) Tim82 válasza lapa (#11816) üzenetére


Tim82
nagyúr

TPM :)

Matecom: tipp - szerezz egy Serial Ultrabay Slim HDD adaptert, vegyél bele vinyót, vedd ki a gyárit annyi időre, hogy az adapterben lévőre rendszert telepítesz. Tedd vissza a gyári vinyót. Indításkor nyomj F12-t és válaszd ki, melyik vinyóról akarsz boot-olni. Voilá. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11818) adorjant válasza lapa (#11816) üzenetére


adorjant
senior tag

Azért,mert a notebook vinyók többnyire hamarabb tönkremennek,mint az asztali társaik,és sok esetben a biztonsági másolatnak a gondolata sem támad az emberek fejében :)

(#11819) lapa válasza adorjant (#11818) üzenetére


lapa
veterán

akkor ezzel a biztonsági mentés / szinkronizáció / redundancia fontosságát méltatod. de ennek semmi köze a notebookokhoz, az asztali vinyón lévő 1 példány is elhullhat. sőt, hiszen APS is van (végre egy külföldi rövidítés, amit ismerek).

egy wines vállalati környezetben úgyis hálózati meghajtót szinkrózol "titkosítva" az offline fájlokkal, az exchange cachelve, a profilod is roaming. alápakol az ember egy teljes vinyós truecryptet aztán mehetnek amerre látnak. a linuxos verzión csiszolnom kell még, de rövidesen lesz egy rendes ubuntus kliensem, hogy megnézzem mit alkot az imap rsync-kel felrázva és keverve. még nem egy offline fájl szintű dolog, de kezdetnek nem rossz.

ettől függetlenül ez a PRC vagymi is fontos, amit linkeltek az imént.

[ Szerkesztve ]

(#11820) adorjant válasza lapa (#11819) üzenetére


adorjant
senior tag

Kicsit azért optimistának érzem ezt a gondolatot,de szerintem pihenj kicsit,mert ebből tényleg KPM lesz a végén :D

(#11821) Tim82 válasza lapa (#11819) üzenetére


Tim82
nagyúr

ettől függetlenül ez a PRC vagymi is fontos, amit linkeltek az imént.

Segítek megjegyezni: TPM - Trusted Platform Module. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11822) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!
Kb mennyivel lehet gyorsabb a T510 2,4GHz-s Core i5-os procija, mint egy T500-as 2,4GHz-s Core2 CPU ?
Valami jo osszehasonlito tesztet keresek, de eddig sikertelenul...

(#11823) lapa válasza adorjant (#11820) üzenetére


lapa
veterán

lehet, hogy számodra ez optimizmus, máshol egyszerűen munkavégzésnek hívják. és ez tényleg olyan, hogy semmi extra nem kell hozzá, klikkolgatás az egész. nagyobb helyeken meg úgyis terminálszerver van, ott eleve csak külön engedéllyel tudsz helyi lemezre menteni bármit is.

Tim82: reméltem azért, hogy még egyszer nem írod le. FYI már #11814-ben önállóan. IRL használtam a kifejezést.

[ Szerkesztve ]

(#11824) Tim82 válasza lapa (#11823) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak feladtál egy labdát, én meg ki nem hagytam volna. Kiszúrtam a #11814-ben is, ne aggódj. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11825) bwoay


bwoay
nagyúr

hányan tartják még pont ma az "észosztó stílusban nyomom" estjüket?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11826) Napfénysüti válasza bwoay (#11825) üzenetére

Biztos valami front van éppen. ;]

Més que un club!

(#11827) matecom


matecom
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm, hogy segítettetek! El is kezdtem utánanézni a dolognak, ez a Ultrabay keret ígéretesnek tűnik, remélem találok is olyan boltot, ahol ilyet kapni :DDD .

Üdv, Máté

(#11828) TOZ válasza matecom (#11827) üzenetére


TOZ
addikt

Ebay... (bar ott meg utangyartott az osszes, mindenkinek mukodott, csak nekem nem)
Eredeti lenovo aranyaron (15k korul - dodotol fugg, lehet tobb is mar) rendelheto a distriktol. Anno 3-4 hetre vallaltak a szallitast.

(#11829) TOZ válasza lapa (#11819) üzenetére


TOZ
addikt

Errol egy regi klasszikus jutott az eszembe:
Mit kell csinalni, ha a gazplomberban nem szinyal a gogyo?
Meg kell srajbolni a duznit, majd a plezeccerrel abcungalni a gruzsbajftot.

(#11830) TOZ válasza adorjant (#11815) üzenetére


TOZ
addikt

Az iment kulabaval dumalgatva meg nem vagtuk, de most megvagytok! Tik is opera minivel nyomultok! Lebuktatok getty!

(#11831) adorjant válasza TOZ (#11830) üzenetére


adorjant
senior tag

Szoktam használni,de ebbe a topikba még nem írtam mobilról,viszont aznap,és előtte pár privit Minin keresztül bonyolítottam le :K

(#11832) Tim82 válasza bwoay (#11825) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hát, ha nálam komolyan vette lapa kolléga, akkor régen rossz. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11833) TOZ válasza Tim82 (#11832) üzenetére


TOZ
addikt

Lehet teged barmikor komolyan venni?! :P

(A keresok miatt: viccelek, Tim egy rendes, becsuletes, szavahiheto ember.)

(#11834) lapa válasza bwoay (#11825) üzenetére


lapa
veterán

részemről én kérek elnézést, biztos valami front volt éppen. bárcsak tudnék ide valami frappáns meteorológusos hárombetűst kiengesztelésül.

arra még mindig senki, hogy hogyan deríthetem ki a t61 wwan-alkalmasságát?

(#11835) Gondwana válasza lapa (#11834) üzenetére


Gondwana
addikt

Putyu a kijelző oldalán antennával, illetve sim-foglalat az akku alatt/mögött. Egyébként a support jelzi is a gép adatainál, amikor wwan-ready. Az antenna még talán pótolható, de a sim foglalatot forrasztani kell az alaplapra.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11836) TOZ válasza lapa (#11834) üzenetére


TOZ
addikt

TAF LHBP 280500Z 2806/2906 28005KT 9999 SCT025 BKN080 BECMG 2818/2821 32010KT 9999 BKN015 BKN060 BECMG 2900/2903 CAVOK=

:C

(#11837) Gondwana válasza TOZ (#11836) üzenetére


Gondwana
addikt

Tudom, hogy a Thinkpadek bírják, de máskor ne ülj a billenytűzetre és ha mégis, akkor legalább ne ficánkolj, mert ilyen beírások születnek belőle.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11838) meroly válasza matecom (#11827) üzenetére


meroly
veterán

Bakker mit agyaltam én is, hogy a céges notit teljes körűen tudjam használni itthon. Ez az ultrabay keret simán megoldja a gondokat, bár nekem a bios is védve van, de remélem f12 műxik ;)

Impossible is nothing

(#11839) Gondwana válasza meroly (#11838) üzenetére


Gondwana
addikt

Céges laptop: céges HDD ki, egy legalább 10-20GB-tal nagyobb HDD-t veszel, arra átklónozod a cégest (Ghost/Acronis, vagy csak símán linux alól "dd if=/dev/eredeti hdd of=/dev/új hdd bs=65536") és teszel mellé egy linuxot, Grubba pedig beteszed neki, hogy alapból a céges cuccot bootolja, de pl. van 5 másodperced a linuxot indítani.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11840) TOZ válasza Gondwana (#11839) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor lehet cumipertli az ügy, ha van Safeboot vagy valami hasonló...

(#11841) evone


evone
őstag

Tegnap összefutottam adorjantal. Tudtam venni tőle egy jó állapotú 8 cellas eredeti aksit, igy eladóvá vált az után gyártott aksim. Ez is fullos, 4-5 órákat megy aksiról ha nem fullhd filmeket nézel. Nekem azért nem kell mert túlságosan kilóg a gépből. Duplája az eredeti 8 cellásnak, viszont PRO, hogy egyáltalán nem mozog a gépben, brutálisan stabilan áll benne, nem úgy mint az eredeti, és a méretéből fakadóan nagyon szépen lehet benne kapaszkodni. 20 emelet magasról is kitartanám a gépet a mélybe és merném rázogatni az aksinál fogva, annyira stabil. :)

bal oldali eredeti, jobb oldali után gyártott

eladóvá vált. akit nem zavar a mérete az érdeklődhet nálam. :) nem drágán adom.

Debrecenben személyesen is át lehet venni. :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11842) adorjant válasza evone (#11841) üzenetére


adorjant
senior tag

De szerény,azt mondja, "jó állapotú" :D
Egyébként, legalább nem spóroltak a kínaiak,tettek bele anyagot rendesen az utángyártott akkuba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11843) evone válasza adorjant (#11842) üzenetére


evone
őstag

Jó hát, a Power Manager is azt írja ki hogy Condition: Good. :) ( 60/65Wh )

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11844) audi100td válasza evone (#11841) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez egy X41 akksi? Tenyleg van benne anyag. :D

(#11845) evone válasza audi100td (#11844) üzenetére


evone
őstag

Igen, X41.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11846) rauschie válasza n0_gAboR (#11822) üzenetére


rauschie
senior tag

Itt kikeresed a listából a neked kellő procikat, és ha nem is teljes képet, de valami hozzávetőlegest tudsz alkotni a teljesítményükről.

(#11847) Tim82 válasza TOZ (#11833) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem. :DDD

Egyébként a tablet 8 cellása hasonlóan durva cucc, vele együtt vagy 1.8 kg a noti.

Elgondolkodtam már a 4 cellás beszerzésén, mert azzal könnyebb volna, beleférne egy Zeroshock tokba, meg igazából Budapesten belül hurcolva nincs szükségem a nagy akku 4 óra körüli idejére.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11848) meroly válasza Gondwana (#11839) üzenetére


meroly
veterán

Azért ennyire nem akarok bedurvulni, jó lesz nekem a DVD meghajtó helyén a kis saját vinyó és ha kell akkor arról indulok. DVD-t szinte sose használom, még ki-be rakosgatni se kell....

Impossible is nothing

(#11849) trl_master válasza evone (#11843) üzenetére


trl_master
tag

nekem is volt dolgom ilyen akksival, tényleg brutál nagyon, csodálkoztam is h ennyit bír...

mod: amugy meg adorjant nem árul szar cuccokat :K

[ Szerkesztve ]

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11850) audi100td válasza evone (#11841) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyebekent a gyari 8 cellasod hany szazalekos? Kb. mennyit bir?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.