Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Tim82 válasza audi100td (#12800) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért a saját egészségemmel kapcsolatban hadd viccelődjek úgy, ahogy akarok. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12802) audi100td válasza Tim82 (#12801) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem rossz indulatbol mondtam, csak szerintem nem szep dolog, legyen akar a sajatodrol szo, persze amig egeszseges az ember nyugodt szivvel viccelödik, mert nincs tisztaba vele, hogy az mekkora kincs.

(#12803) Tim82 válasza audi100td (#12802) üzenetére


Tim82
nagyúr

Máséval kapcsolatban nem szoktam viccelődni, de a sajátoméval nyugodt szívvel, pedig tisztában vagyok a "kincs" voltával.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12804) dane válasza TOZ (#12750) üzenetére


dane
senior tag

Jelentem a pendrive-os megoldással sikeresen frissítettem a biost :)

(#12805) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Egy IMB X60s mennyi memóriát kezel maximum? Úgy néz ki, hogy egy ilyenem lesz. Angol fórumokon 2GB-ot írnak, de állítólag megfelelő BIOS-szal kezeli a négyet is. Igaz ez?:)
Köszönöm.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12806) audi100td válasza SpongyaBob (#12805) üzenetére


audi100td
nagyúr

4GB bele megy, de a chipset csak 3GB-ot tud kezelni: [link]

(#12807) SpongyaBob válasza audi100td (#12806) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, már csak arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk a gépben szereplő GMA950, hogy viselkedik Win7 alatt mondjuk pl az Aero.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12808) audi100td válasza SpongyaBob (#12807) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal megy rajta az Aero.

(#12809) g.gergo válasza SpongyaBob (#12807) üzenetére


g.gergo
senior tag

Tökéletesen megy, az egyik laposomban ilyen van, és nincs gondja vele.

(#12810) SpongyaBob válasza g.gergo (#12809) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi Nektek :R

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12811) Flashcash válasza CPT.Pirk (#12798) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam így télen, hogy hűvösebb van a lakásban leáll a T60 ventije.

A gyári ventiszabályzó nálam úgy működik, hogy 41fok felett kapcsol be a venti, ha pedig visszahül 38 fok alá akkor lekapcsol.

(#12812) viskund


viskund
csendes tag

allo!
belemásztam én is ebbe a ventilátor mizériába. a thinkwiki szerint soha nem tudok 1800rpm ventilátorfordulatot beállítani a T60nál :W
ThinkPad T60 (fan levels RPM: 1-2 = 3000-3100, 3-5 = ~3600, 6-7 = ~4500; disengaged mode works at ~5500) , ha ezek az adatok helyesek. :F

[ Szerkesztve ]

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#12813) brd válasza viskund (#12812) üzenetére


brd
nagyúr

Ja', kb. így alakul, bár nálam az 1-2 fan level inkább 2800 RPM (már nem nálam van a volt T60-asom, de én gyógyítgatom, ha a tulajnak bármilyen baja van a géppel, HW/SW szinten is), legalábbis a saját fordulatszámmérője szerint. Viszont az majdnem hangtalan (én utálom az oktalan zajongást, nekem nyugodtan elhiheted ;) ), még ha állandóan úgy megy, akkor sem fog zavarni, legalábbis, ha egyébként jó állapotban van a venti'.

The only real valuable thing is intuition.

(#12814) Flashcash válasza viskund (#12812) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Állítólag kétféle T60 létezik a 4:3-as képarányú változatokból.

T60A: Core Duo T2XXX processzor.
T60B: Core 2 Duo T5-7XXX proci

A T60A és a T60B hűtése eltér, a T60B-ben levő processzorok 1-2fokkal jobban melegszenek és a hűtőjük alapjárata kb. 3000RPM és hangosabbak mint a T60A.

A T60A 2.xx-es BIOS-szal szintén 2800-3000RPM-en megy alapjáraton, viszont 1.XX BIOS-szal elérhető az 1900RPM-es alapjárat.

Ezt mondjuk én kipróbálnám mert nekem T60A-m van, de már 2.XX-es BIOS van rajta. Nem tudom Thinkpadeknél elérhetőek-e a régebbi BIOS verziók valahol.

(#12815) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!
Ismét kérnék egy kis segítséget :-)
Adott egy ThinkPad R50 1830-48G típusú masina.

Eddig sikeresen vettem az akadályokat, került bele egy wi-fi kártya, megközdöttem a 1802-es üzenettel, tettem bele új memcsit, és most a winyót szeretném kicserélni.

A gyári már eléggé kattog, meg elég idős is.
Tettem bele egy 120 gigás winyót, de amikor elindítom a gépet nem akar bootolni róla, csak egy fekete képernyőt kapok.
A biosban látom a winyót, CD-ről bootolva látszik a winyó tartalma, tudom olvasni, bele lépni a könyvtárakba, szóval ugy látszik szépen tudja kezelni a wincsit, de ennek ellenére ott a fekete képernyő. (a boot partició persze aktiv)
Mit lehetne tenni? Vagy csak nem szereti ennek a gyártónak a winyóját?

A másik kérdésem:
Azzal hogy kivettem az eredeti winyót eltünt az "Access IBM Predesktop Area" Az acces IBM gombot benyomva csak a sima BIOS jön be.
Ha új winyót teszek bele, ezt el is felejthetem? A régi vinyót a korábbi tulaj legyalulta, így azon nincsen már semmi gyári előtelepített partició.
Köszönöm.

(#12816) Tim82 válasza fricc_ (#12815) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az új vinyón vadonatúj operációs rendszer van, vagy a régi vinyóról ghost-oltad át?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12817) TOZ válasza Flashcash (#12814) üzenetére


TOZ
addikt

A sokat emlegetett Almoskonyv szerint a BIOS downgrade nem egy szerencses dolog.
A T61em is valahol 3000 RPM korul fuj minimum. Linuxon a tpfancontrol tutti, hogy kepes internal fokozaton jartani a ventit (piciket fujkal, pulzal, nem adja ra a teljes 3000-t), ez sokszor eleg is, hangja meg alig. Picipuha Ablakok alatt nem tudom van-e ez az opcio.

(#12818) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! R60-ban morog magasabb fordulaton a Cpu hűtő ventije ! Van valami ötletetek ,hogy orvosoljam? Illetve itt külön ventit nem lehet cserelni csak egybe a komplett hőcsővel?

(#12819) Jag


Jag
senior tag

Biztos csak nekem új, de ha úgy kapcsolom ki a vasat, hogy hálózaton van és a póver' mánágger' ON, akkor kikapcsolva sem tölti fel az aksit. :C
Eddig mindig kihúzkodtam éjszakára.

(#12820) laci1128 válasza fricc_ (#12815) üzenetére


laci1128
tag

Lenovo Support oldaláról természetesen le lehet tölteni a Rescue and Recovery-t, amely feltelepíti magával együtt a predesktop area-t is. Azaz lemez kicsérélése után feltelepítve a RnR-t ismét elérhetővé válik a ThinkVantage gomb segítségével a predesktop area.
Persze most már nem egy külön partícióról indul, hanem valamelyik képfájlról a boot partícióról. Azt sajnos nem tudom pontosan, hogy Linux vagy Windows XP esetében működik-e a móka, még nem próbáltam ezekkel, bár Windows XP sanszosnak néz ki, a Linux sajnos kevésbé (mivel a predesktop are egy kibelezett Windows ha jól láttam).

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12821) vikcsi válasza Jag (#12819) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ernégyszáz?
És az jó, ha nem tölti? Usb attól megy? - pl lámpa, teló töltés...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12822) Jag válasza vikcsi (#12821) üzenetére


Jag
senior tag

Aha, :D

Eszköz töltést nem tudom, nem töltök semmit USB-ről. Jó, mert ugye úgy állítottam be a power managert, hogy 5-40% között ne töltsön.

(#12823) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok
Adott egy x201 amit ssd-vel használok és most szeretném lebackupolni a teljes rendszert.
Usb drive-ra próbálnám (mivel az ssd "csak" 50gb-os másik hdd meg ugye nincs a gépben) Acronis Trueimage-el menteni de az usb drive meg sem jelenik.
Úgy gondolom ez nem trueimage probléma hanem valami általános jelenség a thinkpad-nél. Bios-t átnéztem semmi utalás nincs erre, ott max a boot sorrendet lehet állítani de ez most nem érdekes.
Van valakinek ötlete hogy miért nem látja a drive-ot?
(usb hdd-t is meg pendrive-ot is próbáltam)
Mivel most installálom a gépet azért ezt a mentést viszonylag sűrűn szeretném megcsinálni mert sokmindent ki kellene próbálnom és nincs kedvem összeszemetelni a rendszert inkább incrementális backuppal szépen lépésenként menteném... ha tudnám... :)
Más ötelete van valakinek a mentésre?
Segítségeteket előre is köszönöm..

[ Szerkesztve ]

(#12824) dane


dane
senior tag

Az X61s-be való akku kompatibilis az X61-el?

[link]

(#12825) mv válasza atus72 (#12823) üzenetére


mv
aktív tag

Szia,

Ebbe én is belefutottam, amikor az x61t -t először ghostolni akartam. Ghostnál van olyan opció, hogy töltse be az USB drivereket is. Ezután látszanak az USB-s meghajtók.

Más ötlet: cseppet sem elegáns megoldás, de ha máshogy nem megy: notiból ssd ki, PC-be be, helyi lemezre lement. ssd notiba vissza.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12826) audi100td válasza dane (#12824) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, jo hozza, le is csapnek ra ha tenyleg jo allapotban van, 10e Ft nem sok erte.

(#12827) dane válasza audi100td (#12826) üzenetére


dane
senior tag

Kellene is, de semmi infó róla! Új vagy használt stb... Imádom az ilyen informatív igényes hirdetéseket... :W

(#12828) atus72 válasza mv (#12825) üzenetére


atus72
senior tag

Szia,
Milyen Ghost-ot használtál?
Én HirenCD-ről próbálom a Ghost-ot de ha kiválasztotm a Ghost USB support-ot akkor feljön egy valag opció hogy milyen USB drivert akarok de eddig egyik sem mukődik... :(
Nem lehet a Lenovo-tól dos-os USB driver tölteni? Kerestem de nem találtam....

(#12829) atus72


atus72
senior tag

"Más ötlet: cseppet sem elegáns megoldás, de ha máshogy nem megy: notiból ssd ki, PC-be be, helyi lemezre lement. ssd notiba vissza."
Erre gondoltam, de ezt sokszor nincs kedvem eljátszani, rohadt macera....

(#12830) Devastator


Devastator
tag

Üdv. Ha régébbi thinkpadot akarok venni, mely konkrétan modelleket érdemes nézni? Sok jót hallottam a thinkpadokról, de egy vadi újra nincs pénzem.

(#12831) audi100td válasza Devastator (#12830) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem X40, X41, X60(s), X61(s), X200(s), T43, T60, T61, T400.

(#12832) kraftxld válasza atus72 (#12829) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megvenni mondjuk a Macrium Reflect-et, csak pár ezres, és működő rendszerről is tud teljes lemezképet csinálni, plusz inkrementálisat is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12833) ^Clown válasza Devastator (#12830) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csatlakozom audi100td-hez, plusz még ajánlok néhány gépet: R51e, R52, R61

(#12834) hatizsak


hatizsak
tag

Sziasztok!

Egy R60-as-sal lenne a következő problémám:

a gép a leírása szerint és a típusszám szerint (9457) rendelkezik wifi-vel. Most kaptam, volt rajt egy xp, és nem jelzett ki wifi kapcsolatot. Az eszközkezelőben is csak a lan kártya volt. Gondoltam, hogy újratelepítem (újra xp), de így sem jelenik meg a wireless kártya. Biosban engedélyezve van, az laptop elején a kapcsoló be van kapcsolva. Ha megnyomom az fn+F5-t, akkor kiírja, hogy nincs telepített wifi eszköz. Van ezekkel még valamilyen varázslat? Eszközkezelőben nem jelenik meg a wifi, és nincs ismeretlen eszköz. Ráment már egy napom, de nem találom a hibát. Ötlet valakinek?

Kösz: I.

[ Szerkesztve ]

(#12835) ^Clown válasza hatizsak (#12834) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Könnyen lehet, hogy kivették belőle a wifi kártyát. Ha nincs az eszközkezelőben, az már elég gyanús.

(#12836) mv válasza atus72 (#12828) üzenetére


mv
aktív tag

Én is azt a boot cd-t használtam. Ha jól emlékszem, akkor az USB supportnál az első opció után lehetett kiválasztani, hogy töltse be az USB 2.0 drivert. Ezután működött a ghostolás külső vinyóról.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12837) hatizsak válasza ^Clown (#12835) üzenetére


hatizsak
tag

ez mennyire könnyen vehető ki? alul egy panel alatt van, vagy szét kell szedni az egész gépet? céges gép volt, lehet hogy mahináltak vele, hogy ne kapcsolódjanak a mókusok wifivel a netre.

(#12838) Shadowfax válasza hatizsak (#12837) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sajnos R60-nál le kell szedni a billt és a csuklótámaszt is, hogy hozzáférj. Videó

[ Szerkesztve ]

(#12839) ^Clown válasza hatizsak (#12837) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Íme egy videó róla. A gép többi részéhez a videókat itt találod.

A Hardware Maintenance Manual - ThinkPad R60, R60e, R61, R61i pedig itt található.

Maga a szerelés egy kicsit nagyobb művelet, de minimális műszaki érzékkel 10 perc alatt megvagy vele.

[ Szerkesztve ]

(#12840) hatizsak válasza Shadowfax (#12838) üzenetére


hatizsak
tag

köszönöm.

---
két "köszönöm" elfér egy postban, max beírod, hogy kinek ;)

[ Módosította: bwoay ]

(#12841) hatizsak válasza ^Clown (#12839) üzenetére


hatizsak
tag

köszönöm.

(#12842) atus72 válasza mv (#12836) üzenetére


atus72
senior tag

Megoldódott a backup usb probléma. Ha az ultrabase-ről bootolok Hiren 10.5 cdről akkor nem megy, nem látja az usb meghajtót. Most ultrabase nélkül egy hiren 10.0 sd kártyáról bootolok és így tökéletesen tudok a trueimage-el backupolni. Lehet hogy a 10.5-ös Hiren szar bár nem hiszem mert mintha ugynaz a trueimage lenne rajta, inkább arra gondolok hogy itt a cd kezelés és az ultrabase zavarta meg a működést.

(#12843) fricc_ válasza Tim82 (#12816) üzenetére


fricc_
tag

Első körben, egy másik laptop "XP"-je volt rajta, mert csak arra voltam kiváncsi hogy elindul-e egyáltalán. Legfeljebb az XP dob egy hátast de az nem probléma.

Második körben már a régi vinyoról ghostoltam át csak a rendszer particiot, de úgy is csak fekete képernyőt kaptam.

Harmadik körben letörltem mindent, és felhúztam rá egy XP-t ami tökéletesen ment.

Negyedik körben leghostoltam ez az XP-t és vissza töltöttem a régi rendszer hátha a telepítéskor beállít valami olyan flag-et amire nem gondoltam, de ismét csak fekete képernyőt kaptam.

Itt tartok most. Majd napközben valamikor visszatöltöm a működő új installt, kiváncsi vagyok elindul-e. Ha nem akkor a ghost valamit nem ment le rendesen, megpróbálom más progival. Ha megy akkor meg passz :-)

(#12844) Tim82 válasza fricc_ (#12843) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen programot használtál ghost-oláshoz?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12845) salieri. válasza hatizsak (#12841) üzenetére


salieri.
őstag

ovatosan csinald mert konnyen lepattan a muanyagbol!

Valaki tudja r60 ventivel mit kezdjek h. bug nagyobb fordulaton?kitakarotottam de igy is.csapagyba lehet nyomni kenoanyagot? ha igen h kell szetszedni?van a ventillatoron egy fekete muanyag sapka,az kipattan?

(#12846) fairi


fairi
addikt

vettem egy thinkpad w500, és még két dologra nem jöttem rá..
két videokártya van és elvileg switchable, eddig ok..
de működő operációs rendszer alatt hogy lehet váltani? Win7 van rajta,így elvileg lehet.
Biosból meg tudom oldani,de jó lenne ha vhogy működés közben is levezényelhet lenne...

van benn intergált kamera, hogy lehet aktiválni, hogy ha nárcisztikus hajlamaim előjönnek magamat fotózhassam(nézhessen a laptop kijelzőjén):DDD :P

(#12847) Gondwana válasza fairi (#12846) üzenetére


Gondwana
addikt

Gratula a géphez! Én is rá voltam mozdulva, csak hirtelen megszűnt a rászánt keret.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12848) Napfénysüti válasza fairi (#12846) üzenetére

Ha fel van telepítve a megfelelő driver akkor az akksi ikonon jobb klikk és ott az energiagazdálkodási sémáknál van a gazdaságos meg a max teljesítményes verzió.

Més que un club!

(#12849) BobChemistry


BobChemistry
őstag

T400, 160 GB/5400 rpm WD vinyóval
megérné - érezhetően gyorsulna - lecserélni egy 320 GB/7200 rpm típusúra?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#12850) audi100td válasza BobChemistry (#12849) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt igy nehez megmondani, jo lenne tudni pontos tipusokat, de amugy ha nem tul regi az 5400-as vinyod, nincs nagy különbseg, viszont a 7200-asok joval zajosabbak es eleg rendesen melegszenek is, inkabb vennek egy SSD-t, annak mar lenne ertelme.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.