Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Jag válasza lapa (#11379) üzenetére


Jag
senior tag

Ezzel a hardverrel (Ericsson F3507g?) van windowsos tapasztalatod?

(#11402) csiktor válasza Jag (#11401) üzenetére


csiktor
tag

Nekem win7 alatt nem jött össze. Saját Vista recoveryvel sem látott műholdat. XP-vel viszont műxik, viszont csal a magassággal... :)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11403) bag53 válasza csiktor (#11402) üzenetére


bag53
tag

Win7 alatt le kell tiltani az időjárás gadget-et és akkor működik. :)

(#11404) Jag válasza csiktor (#11402) üzenetére


Jag
senior tag

Köszi, és a mobilnet része? Hazai szolgáltatókkal használható?

(#11405) evone válasza TayRol (#11397) üzenetére


evone
őstag

kar hogy mindenki budapesten van, debrecenben alig vagytok. pedig felolem lehetne minden fel evben egy tp talalkozo. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11406) TayRol válasza evone (#11405) üzenetére


TayRol
veterán

jarok meg Zalaegerszeg es Kiskunhalas fele is sokszor, de Debrecen es az orszag azon resze ismeretlen nekem.:)

(#11407) brd válasza metal01 (#11395) üzenetére


brd
nagyúr

Na, gondoltam, végre egy jó, magyar nyelvű leírás, erre:

A Lítium-Ionos (LiOn) akkumulátoroknak nem árt a legalább háromszori formázás, sőt feltehetőleg használ is nekik. Formázás alatt azt értjük, hogy lemeríted, majd teljesen feltöltöd.

Bevallom, én már ennél a mondatnál abbahagytam a hülyeségek olvasását, mert kb. az összes, a témában valamit is számító oldal leírja, hogy ilyen akku'k esetén nincs szükség olyanra, hogy formázás. :W Ez csak a mindent egyszerűsíteni akaró embertömegek (ennél szebben nem tudom írni ;) ) elképzelése, és valószínűleg a Ni-MH korszakból maradt meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#11408) rankesz válasza Jag (#11404) üzenetére


rankesz
veterán

Sokkal gyorsabb, és jobb a jel mint az ilyen USB-s mobilstick vackokkal.
Én egyszer anyóséknál prószáltam falun, és meglepődtem mikor a speedtest.neten a letöltés /, a feltöltés 2 megabit felett volt.

(#11409) Napfénysüti válasza evone (#11405) üzenetére

Én sem pesti vagyok. :N Viszont hétvégén lehet fel kéne néznem.

Més que un club!

(#11410) Ringman válasza lapa (#11306) üzenetére


Ringman
nagyúr

T61-be U7600-as procit?
Mennyivel csökkent a fogyasztás üresjáratban?
Honnan szerezted? Ebay?

(#11411) ^Clown válasza brd (#11407) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pont ezt akartam írni én is, jó nagy butaságokat írt le a srác.

Ma végre megjöttek a gyári 4 cellás akkuk, be is raktam őket: az X40-ben 2 óra 10 percet írt közepes fényerővel, wifivel. Az X41-ben kerek 2 órát.

TP taliban benne vagyok :)

Szerk.: még egy kérdés, illetve kettő: a T40/T41/T42-ben pontosan milyen a déli híd, illetve a VGA(típusszám, vagy valami azonosító kellene)? Illetve ha találtok véletlenül nagy felbontású fotót T4x alaplapról valahol a neten, akkor megköszönöm, nekem nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#11412) brd válasza ^Clown (#11411) üzenetére


brd
nagyúr

Ha pénteken írsz, csináltam volna neked, mert egy T42-t vettem egy ismerősömnek, és úgyis szétszedtem, kicsit kifújkálni. Tudom, ez már nem segít, de lehet, hogy meg tudom még oldani, ill. igazából csak a mérhetetlen lustaságom akadályoz benne, mert a laptopot úgyis én fogom neki telepíteni, csak túl sok a csavar benne... ;) Mekkora képre gondoltál, és mit szeretnél jól látni rajta?

The only real valuable thing is intuition.

(#11413) ABE válasza ^Clown (#11411) üzenetére


ABE
őstag

T43 alaplapról tudok 3mpx-es képet készíteni, ha az megfelel. :)

(#11414) pogacsa


pogacsa
csendes tag

sziasztok,

z61m-be szeretnék egy nagyobb kapacítású merevlemezt tenni. Jelenleg egy toshiba MK1234GSX van benne, diag szoftver szerint ATA-7, toshiba oldal szerint is. Kivettem. Határozottan SATA van ráírva. Míg z61m 9540HAG is elvileg SATA, intel 945 Express alapjén SATA 300, ez a SATA 2?
Másik gondom, hogy jelenlegi toshiba egy caddy-ben van, azt majd át kell rakjam az újra?
Illetve ha nem az IBM-tpl veszek merevlemezt az menni fog vele? (kicsiket árúlnak) Egy seagate ST9500420ASG szeretnék berakni.
Bonyolítva a világot egy win7-est is feltennék rá - ebből is kell licenszt vegyek, mert semmi épeszű upgrade sincs. Valahogy le tudom szedni a lenovo/ibm párostól a thinkvanatage kollekciót?
Meg tudnátok kritizálni az update folyamatot? Működik? Valami miatt nem fog menni? Mert win + hdd már rendes kiadás, és látatlanban sem kevés munka.

köszönök előre is mindent!

(#11415) ^Clown válasza brd (#11412) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, hagyd, emiatt szét ne szedd :) :R

ABE: köszi, de T40-T42 alaplapjáról kellene kép :R

(#11416) csiktor válasza Jag (#11404) üzenetére


csiktor
tag

Pannonnal tökéletesen működött.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11417) csiktor


csiktor
tag

Szükségem lenne egy 14-15"-ös notira és hát igazából csak TP jöhet szóba. :) T40/41/42/43 jöhet szóba, több pénz nem nagyon van most rá.

Mire kell figyelni ezeknél a szériáknál? Mik szoktak lenni a tényleg tipikus szériahibák?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11418) brd válasza csiktor (#11417) üzenetére


brd
nagyúr

Az USB 1.1, ill. a VGA kontakthibás lesz. Ezeken kívül talán még a HDD-t nézd meg alaposabban (SMART, hibás blokk), ill. a kijelzőt, hogy nem rózsaszínes-e a képe a bekapcsolás után.

The only real valuable thing is intuition.

(#11419) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Thinkpad töltőcsatit (ami az alaplapibba megy bele) lehet már valahol venni?

Már a másodikat vágom haza cirka 9 hónapos thinkpad tulajként. A legutóbbi esetben új tápot vettem, mert akkor nem találtam sehol. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11420) Bile Demon válasza vikcsi (#11385) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ventiszabályzás megoldható külön progival, úgy teljesen a szokásos módon működik.

Hangszóró egy van, azért monó, maga a hang kodek az sztereó, aktív hangszórót erősítőt meghajt sztereóban a jack kimeneten, mikrofonbemenet is van, de a beépített az hinyzik, van egy öreg A20m gépem is, abban sztereó hangszórópár van a billentyű és kijelző között, sokkal szebb hangja van és van beépített mikrofon is a sarkánál.

Win7-et raktam rá, mindent megismer a grafikus chip kivételével... , persze emiatt vissza is tértem az XP-hez. Próbáltam a SUSE linuxot is, az is szépen kezelt mindent, grafika hang, wifi, még a kijelző fényerejét is vissza tudta venni.

Bruhe

(#11421) Magnat válasza lezso6 (#11419) üzenetére


Magnat
veterán

8.5 usd

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11422) Flashcash válasza lezso6 (#11419) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[link]

Most nézem, hogy már volt. :) Lehet ilyet is venni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11423) dbius válasza Jag (#11404) üzenetére


dbius
veterán

Nekem X200-ban van ilyen wwan modul, vodafone-nal megy szépen a mobilnet, ill. nálam win7 alatt és vista alatt is simán ment a GPS része is, Linux alatt nem próbáltam. Úgy emlékszem, hogy win alatt a magasságot is helyesen mutatta - de ez nem tuti -.

Elvileg az én wwan modulom vodafonos, tehát függő, de azt írják neten, hogy ha nem a gyári lenovos connect szoftvert használod, hanem 3rd party-t, akkor bármilyen simmel megy a függő modul is. Ezt viszont nem próbáltam, mivel csak vodkás mobilnetem van - az is csak tartaléknak -. Ma pont használtam, simán kapcsolódott, sebességgel sem volt gondom.

Debrecen - Hajdúböszörmény vonzáskörzetében használtam eddig a cuccot.

Amúgy egy taliban én is benne lennék :K

(#11424) audi100td válasza Flashcash (#11422) üzenetére


audi100td
nagyúr

45 dodó azért elég kemény, ebay-en kissé elvannak szállva egyesek. :)

(#11425) dbius válasza audi100td (#11424) üzenetére


dbius
veterán

Figyelmetlen vagy: 10 db annyi ;)

(#11426) audi100td válasza dbius (#11425) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tényleg, ezt benéztem. :B

(#11427) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Magnat, Flashcash: Kösztök, lehet veszek 10 darabosat, s továbbadom itt a PH-n, biztos járnak még páran hasonló cipőben, mint én. :R

Bezzeg múltkor senki nem mondott semmit. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11428) Jag válasza dbius (#11423) üzenetére


Jag
senior tag

Köszönöm az infókat, akkor benevezek egyre. :R

(#11429) audi100td


audi100td
nagyúr

Ha tápról használom a gépet szinte folyton megy a venti, igaz viszonylag halkan, de azért kissé zavar, akksiról általában teljesen csendben van. Nem lehet valahogy megoldani, hogy ha tápról megy akkor se pörgesse folyton a ventit? X41-ről lenne szó.

(#11430) dbius válasza lezso6 (#11427) üzenetére


dbius
veterán

Érdemes lehet elgondolkodni egy ilyen töltőn is esetleg, aminek cserélhető a töltőcsatlakozó feje és gyárilag 3 fajtát adnak hozzá, ami mindegyik thinkpadhez jó és még szivargyújtó csatlakozója is van.

(#11431) audi100td válasza dbius (#11430) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az ára sem rossz és az eladó is korrekt. :)

(#11432) brd válasza ^Clown (#11415) üzenetére


brd
nagyúr

Oké, de ha meggondolod magad, péntekig szólj. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#11433) dbius válasza Jag (#11428) üzenetére


dbius
veterán

Ha most akarsz venni ilyen wwan modult, akkor egy jótanács: Az itt felsoroltak közül az utolsót, az 43Y6537 FRU-val rendelkező példányt keress, ha találsz, mivel ezen a legújabb firmware van, R1D06-os. Sajnos lenovo nem engedi frissíteni a firmwarert a modulban, ellentétben pl. a dellel. Próbálták páran frissíteni házilag, de nem jött össze.

Nekem egyébként az eggyel korábbi firmwares cucc van (R1B/1), nekem szerencsére eddig nem volt vele problémám, de sokaknak igen, legalábbis fórumokon látott hozzászólások szerint.

A legújabb firmwares cucc elméletileg már jobb, stabilabb. Hogy valójában mekkora különbség lehet közöttük, azt viszont nem tudom, tesztelni kellene.

audi100td: Igen, személyes tapasztalatom szerint is korrekt eladó, tőle vettem a kis X200-amat.

[ Szerkesztve ]

(#11434) audi100td válasza dbius (#11433) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én meg az X41-et. :)

(#11435) csiktor válasza audi100td (#11434) üzenetére


csiktor
tag

Vagyunk még itt páran, akik tőle vettünk gépet. Nekem is tőle van az X200. :)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11436) Jag válasza dbius (#11433) üzenetére


Jag
senior tag

Kösz a tippet!

Egyébként a FRU-t hol találni rajta? Képeket nézve az elején nem látni.

(#11437) TayRol válasza dbius (#11430) üzenetére


TayRol
veterán

hejj, ilyen nekem is kell. dejo, nem is tudtam, hogy szivargyujtos is van...

(#11438) Magnat válasza dbius (#11430) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

tuti adnak hozzá minden fejet alapban? Mert én kéz alól vettem és csak T60-hoz való fej volt hozzá ... viszont volt hozzá ilyen, pedig ez külön is kapható ... v ez is jár alapban is?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11439) lezso6 válasza dbius (#11430) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja lehet ez lenne a legjobb, csak ahogy nézem amit linkeltél az már elkelt, másikat meg nem találtam. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11440) lapa válasza lezso6 (#11419) üzenetére


lapa
veterán

hú, ilyen lehet nekem is jól jönne, bár most van egy bontott. egyébként hogyan sikerül megölni őket? nem is drága.

más: u7600 ehune. a kérdésedre nehéz jót válaszolni. először is képzeld el a T61 cpu-dat úgy, hogy a mostani max sebességszint (1,8 vagy 2 ghz körül) hiányzik, csak 1,2ghz-ig megy fel. ez önmagában nem javulás, mert tovább tart 1.2 ghz-n kiszámolni ugyanazt.

a különbség végülis az elérhető minimális feszültségekben lehet. nem tudom mond-e valamit a VID érték, de végülis feszültséget jelent. a régi T7100 procimon 24 24 0 0 értékek (rendre 1,86 1,6 1,2 0,8 ghz feszültségei) voltak elérhető stabilan. minimum sebességen az elérhető minimum feszen (0) is elzötyögött. az L cpu legjobb esetben is ugyanezt tudja, vagyis idlében semmi javulás nem volt. a minimum freki ugyanúgy 800 mhz. ugyanez igaz a magasabb frekikre is, különbség akkor lesz, ha ugyanazokat a frekiket alacsonyabb VID mellett viszi. nálam 0 0 0-t csinál, ami azt jelenti, hogy teljes terhelés alatt kevesebbet fogyaszt, mintha a T-t használnám. persze 1,2ghz-en, de ez videózásnál pl nem feltétlen hátrány.

végeredményben csak akkor nyersz akkuidőben mérhetőt, ha a T procid valami csütörtöki, éjszakai műszakos darab és valami rém rossz minimum VID-eket csinál phc-vel (mondjuk 15 13 10 10). ezek az L-ek engineering sample procik, ahogy én gondolom a stabilabbak lettek beválogatva, és ha ez igaz jobb eséllyel hozzák a 0 VID-et. általánosságban viszont a phc-vel önmagában nagyságrenddel nagyobb csökkentést csinálsz magán a T-n is, szóval ennyi pénzt nem fog visszahozni.

az akksis használat módjából következően lehet a minimum frekis VID jelentősége nagyobb, ha abban van jellemzően a gép (írogatás). ha folyton akksiról vidizel megint más a súlypont, akkor inkább a felsőbb freki VID-ek játszanak, meg hogy nem tud felugrani 2 ghz környékére. de ez utóbbit a T-n is lehet kézivezérelni.

hálózatról a T61 meg eleve duplát fogyaszt, szóval ott oly mindegy mivel próbálkozol.

(#11441) Tim82 válasza pogacsa (#11414) üzenetére


Tim82
nagyúr

Z61m-be tutira SATA való. A caddy-t át kell szerelned, de ez nem egy nagy dolog. Minden driver és segédprogram, beleértve a Thinkvantage-t leszedhető a Lenovo oldaláról, az én X41t-men is így van (jogtiszta Win 7 Home Premium 32bit).

csiktor: a Radeon 7500 VGA-s T40-T41-T42-k a legérzékenyebb a VGA elválós hibákra. A legjobb tippem az volna, hogy egy integrált Intel GMA 900-as T43-at vegyél, az egyik felsorolt típushibában sem szenved, legfeljebb a nem IBM-firmware-s vinyók miatt fog sípolni, ami egy némileg bosszantó, de teljesen ártalmatlan hibajelenség.

^Clown: ha ABE-től visszakapom, egy T41p alaplapról tudok készíteni fotókat.

*
Ki milyen szoftvert tud ajánlani ghost-olásra? Megjött a Lenovo SSD-m, át szeretném ghost-olni az aktivált, jogtiszta Win 7-es rendszeremet a vinyóról az SSD-re. Régen az Acronis True Image-t használtam ilyenre, de a mostani próbaverzió köcsög módon nem tudja a ghost-olást. :U

Másik kérdésem is csak érintőlegesen kapcsolódik a topikhoz: ha megjött az IPS-es T42-m Ámerikából és a vámosoktól olyan levelet kaptam, hogy vigyek be számlát, hogy meg tudják állapítani a vámilleték összegét, akkor mit lehet tenni? Számla értelemszerűen nincs, a forum.thinkpads.com-ról vásároltam a cuccot. :U

*
Ja, Thinkpad-talihoz akartam még annyit hozzátenni, hogy régen Shadowfaxszal elég komoly energiát belefektettünk a szervezésébe, de mivel baromira nehéz volt az akkori lelkes jelentkezőknek akár a felét valóban rávenni, hogy jelenjen meg, ezért feladtuk.

Szóval lehet szervezni, nem csak sóhajtozni, hogy "de jó volna a tali". :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11442) csiktor válasza Tim82 (#11441) üzenetére


csiktor
tag

Kössz a tippet!
Jelenleg ez és ez a gép van versenyben.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11443) TayRol válasza Tim82 (#11441) üzenetére


TayRol
veterán

pedig az Acronis-t akartam en is ajanlani.

(#11444) ABE válasza Tim82 (#11441) üzenetére


ABE
őstag

Erről el is feledkeztem, hogy nálam van a cuccod, hát arról is tudok fotót készíteni! :D Holnap tolok fel képet, aztán meg visszaadom. :K

(#11445) lapa válasza Magnat (#11438) üzenetére


lapa
veterán

a fentebb linkelt "slim" típushoz még nem jár.

az újabb, "ultraslim" annyival okosabb, hogy 12v-hoz már nem kell a nagy kocka, meg a bogyók is szép laposak.

ahhoz adnak már ilyen Y kábelt is. nekem egyébként van kettő db egyszer bedugott Y eladó, usb, mini usb meg mittomén még milyen tipekkel.

az egész cucc szépen néz ki, de őszintén egy elég nagy rakás fos. a csatlakozó óriási, az Y kábel csak üresen bedugva másfél w-ot eszik, az Y kábel olyan rövid, hogy (tápcsatitól föggően) a noti mögé kerül a telefon fejjel lefelé.

ja, a táp szivargyújtóról a kikapcsolt notiba dugva is 2w fogyasztást csinál.

ja, legutóbb azt néztem, hogy az ultraslimben nincs régi 16v dugasz. de tévedhetek.

[ Szerkesztve ]

(#11446) Tim82 válasza csiktor (#11442) üzenetére


Tim82
nagyúr

Személyes meglátásom szerint kérdéses, hogy a VGA-visszaforrasztás mennyire tartós, hacsak nem valaki nagyon profi csinálta, így ha a helyedben lennék, a T42-t nem erőltetném.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11447) lezso6 válasza lapa (#11440) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ölemben van mindig a noti, aztán megtörik a tápcsati, s így kontaktos lesz. Pipás kéne, s akkor nem lenne ezzel probléma, de olyan meg nincs. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11448) TOZ válasza csiktor (#11442) üzenetére


TOZ
addikt

43, szerintem.
(igen, tudom, hogy a helyes valasz a vegso kerdesre a negyvenketto, de most megis inkabb a 43ra szavaznek)

(#11449) TOZ válasza Tim82 (#11441) üzenetére


TOZ
addikt

Omerikahoz:
Paypal visszaigazolas, bank utalas doksija?

(#11450) audi100td válasza Tim82 (#11441) üzenetére


audi100td
nagyúr

Esetleg Norton Ghost 2003? Itt az első hsz-ben találsz hozzá leírást.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.