Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) yanna válasza ABE (#11749) üzenetére


yanna
őstag

Nekem ilyen van, szerintem tökéletes.

(#11752) TayRol válasza Terminus_ (#11750) üzenetére


TayRol
veterán

huhh, gyorsan ment.

(#11753) Terminus_ válasza TayRol (#11752) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Bizony, reggel már 2 érdeklődőm is volt. :) Szerintem mindenki jól járt a bizniszen. A vevő kapott egy szinte zsír új gépet garival, jó áron, nekem meg nem értéktelenedik el anélkül, hogy kihasználnám. Kb. most tudtam kiszállni belőle úgy, hogy ne veszítsek sokat rajta.

-

(#11754) TayRol válasza Terminus_ (#11753) üzenetére


TayRol
veterán

ugyes.:)

(#11755) sutykuru válasza Terminus_ (#11753) üzenetére


sutykuru
tag

jah, csak későn írtam már :(

nem tud valaki olcsón T410 be Gobi 2000-res HSDPA-t? (ráér, mert még nincs mibe)

(#11756) lapa


lapa
veterán

csak hogy meglegyen: gps alap verzió beüzemelés ubuntu (lucid) alatt ericsson bigyóval:

kártya be. én levettem a pin-t. elvileg megadható neki, de teszthez jobb nem szívni azzal is.

nano /etc/wvdial.conf

[Dialer Defaults]
;Init1 = ATZ
;Init2 = ATQ0 V1 E1 +FCLASS=0
;Modem Type = Analog Modem
;Baud = 9600
;New PPPD = yes
;Modem = /dev/ttyUSB1
;ISDN = 0
; Phone =
; Password = <Your Password>
; Username = <Your Login Name>

New PPPD = yes
Stupid Mode = 1
Modem Type = USB Modem

[Dialer on]
Modem = /dev/ttyACM0
Init1 = AT+CFUN=1

[Dialer off]
Modem = /dev/ttyACM0
Init1 = AT+CFUN=4

[Dialer gps]
Modem = /dev/ttyACM1
Init1 = AT*E2GPSCTL=1,5,1
Init2 = AT*E2GPSNPD

ezután apt-get install gpsd gpsd-clients

hardvergombbal wireless bekapcsol, nálam 1-szer fn+F5 kioltja a wifit meg a bluetooth-ot. nem kellenek.

wvdial on, ez pár másodperc alatt "modem initialized"-ot mond. a ruhaszárító led kiviláglik.

nálam élből ki van kapcsolva a network manager (nm-applet), ha nincs ez egyből bepróbálkozhat a mobilnetre kapcsolódni. ha mobilnet kell, akkor itt volt az a pont, hogy örülünk, mert ha be volt állítva egy kapcsolat a network managerben, akkor csatlakozik.

ha csak gps-t akarok, akkor (wvdial on után)

wvdial gps

ezzel pár másodpercet kell várni az előző parancs után. ha elkezdenek futni a gps adatok a terminálban, örülünk. másik ablakban:

gpsd /dev/ttyACM1

ez egyből visszaadja a promptot, a gpsd elkezd futni a háttérben. volt vele olyan, hogy készenléti mód + wireless kikapcsolás után elkezdett az egyik prociból 100%-ot enni.

xgps itt már megmutatja mivan, de várni kell vele pár percet.

a tangogps mintha még lassabban szedné össze magát, de pár perc alatt megvan az is. a config fülben lehet beállítani hova mentse a térképet, szerintem csak openstreetmap-ot tölt le, bármi is van beállítva térképnek. persze ha online az ember, akkor bármelyiket szépen megjeleníti. érdekes lenne a dolog a geocaching,hu domborzati térképeivel, tán a gpsdrive-ban lehet használni azt is, de még nem próbáltam.

tangoban jobb gombbal lehet kezdő- és végpontot megadni, aztán pár online szolgáltatás közül kiválasztani a szimpatikus útvonaltervezőt. a legelső (yournavigation.org) megcsinálta az egyébként nem túl komplex Mo-i útvonalat.

az út során a tango az előzőleg letöltött (osm) térképpel szépen megmutatta az utat, sebességet, meg központosította a helyzetünk szerint a térképet. irány szerint forgatás nem volt, nem is hiányzott. a pillanatnyi helyzet időben és térben is pontos volt.

nagyon sokat evett közben. nem néztem a pontos értékeket, de jópár watt elment a modemen, pedig a net végig offline volt. lehet, hogy le lehet kapcsolni valahol a WAN oldalt és csak a gps-t hagyni, de még nem tudom hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#11757) dabgergo


dabgergo
őstag

Van egy kis gondom. Vmi gond volt a routerrel, és újraraktam a T61emről és most vezetékesen megy is a net, de viszont egyszerűen nem lehet bekapcoslni a wifi vevőt a gépen, az Access Connections ezt írja ki: No wireless adapters found.
Mi tévő legyek?

(#11758) TOZ válasza lapa (#11756) üzenetére


TOZ
addikt

Szep munka.
(Azert en maradok Szimpi Janossal es a Garminnal)

(#11759) Jag válasza lapa (#11756) üzenetére


Jag
senior tag

Van összehasonli'tási alapod más GPS vevővel? Nekem nagyon haloványnak tűnik...
Szabadban B.örsön jó, ha 4 megfelelő műholdat lát...

Próbálgattam egy 20 perces úton menet közben és ki'nkeservesen talált 4 holdat, amit aztán sikeresen el is veszett 3 perc múlva.

(#11760) lapa válasza Jag (#11759) üzenetére


lapa
veterán

ahogy néztem (nézettem gazdasszonnyal) sehol nem vesztett jelet a 70 km-en, de tény, hogy nem volt abszolút folyamatosan figyelve. 5 holdnál kevesebbet még nem láttam a kocsiban, de volt egyszer 7. nem tudom a 7 lehetséges-e technikailag egyátalán. az antennáról annyit tudok mondani, hogy ez ultraconnect II. legközelebb bekapcsolom a logolást és megnézem úgy is. ott csak kibukik, ha valahol nem műx.

nem tudom az energia-menedzsmentnek vagy a drivernek lehet-e valami köze a vételi teljesítményhez. nekem a dellen a wifi driver jelerősség pl középállásban volt, és egy adott helyen "excellent" ellenére szakadt szerteszét a net. majd megőrültem, aztán elkeseredetten átállítottam max-ra és megoldódott a probléma.

(#11761) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Van esetleg tapasztalatotok, hogyan kell leszedni a billentyűket a keyboardról? Van két csálén álló billentyűm az X41-en (bal CTRL, és ami igazán zavaró, a space), vissza kéne rakni a helyükre őket normálisan. Köszi.

(#11762) evone válasza ^Clown (#11761) üzenetére


evone
őstag

csak simán le kell pattintani a helyéről aztán vissza.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11763) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Ha "Gift"-ként jön a gép Ámerikából, akkor is simán megvámolhatják? Ez tök szerencsén múlik, hogy épp milyen kedvük van?

(#11764) SNor válasza dabgergo (#11757) üzenetére


SNor
tag

Hali, tipp: AC leszed, inel wifi driver feltesz, AC újratelepít. Üdv:S!

(#11765) SNor válasza evone (#11762) üzenetére


SNor
tag

...és közben nem eltörni! Szóval csak óvatosan. Bill típus válogatja, de általánosan elmondható, célszerű oldalt feszegetni.

(#11766) ^Clown válasza SNor (#11765) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na ez az, múltkor már próbáltam leszedni egy billentyűt, akkor a fehér műanyagot sikerült is eltörnöm...

(#11767) mrcrnl


mrcrnl
tag

Üdv!

Van egy nagy kérdésem. (A topicban a kereső nem talált számomra kimerítő választ.)
Hozzám került egy alaplaphibás Lenovo G530-as. A Lenovo oldala szerint még közel egy év gyári garancia van rajt. Semmilyen papírom nincs hozzá, de nem magánszemélyként szeretném érvényesíteni a garanciát, hanem notebook szervizként. Az alaplaphibán kívül még 4-5 gomb is hiányzik a billentyűzetről. Más márkáknál nem kérik be a hibás billentyűzetet egy garanciális javításnál, nem tudom, hogy a Lenovo ezt hogy intézi.
Ha tud valaki egy olyan szervizt, ahol megoldják a problémáim, kérem jelezze vagy itt, vagy privátban.

Kornél

(#11768) audi100td válasza ^Clown (#11766) üzenetére


audi100td
nagyúr

En meg multkor billentyüzetet csereltem es veletlenül lepattintottam az egyik gombot, egy pillanatra megijedtem de szerencsere nem volt para. :)

mrcrnl: Ez a tema csak ThinkPad-ekkel fogalakozik, a mezei Lenovo gepeknek külön topikja van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11769) Ringman


Ringman
nagyúr

(#11744) lapa

(#11747) adorjant

köszi a válaszokat!

(#11770) viskund válasza mrcrnl (#11767) üzenetére


viskund
csendes tag

hello!
szerintem inkább itt [link] kérdezz.

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#11771) ^Clown válasza mrcrnl (#11767) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én itt is megkérdezném a helyedben. Segítőkészek a topik lakói.

[ Szerkesztve ]

(#11772) Gondwana


Gondwana
addikt

Kapott a T60 egy X25-M (80GB)-t. Eredetileg a majdani X200T-be szántam, de egye fene...
100GB/7200rpm bootdrive után pofaleszakadás.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11773) Tim82 válasza Gondwana (#11772) üzenetére


Tim82
nagyúr

Trim gondolom, megy vele, legalábbis Linux alatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11774) atus72 válasza Gondwana (#11772) üzenetére


atus72
senior tag

nézd meg ATTO-val, is nekem igaz VERTEX2-m van de érdekes módon a CrystalDisk elég érdekes adatokat mutat az ATTO meg hozza a "gyári" értékeket...
Mondjuk nem értem hogy az egyes átviteli tesztek közt hogy lehet marginális különbség?

(#11775) Tim82 válasza atus72 (#11774) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valóban érdekes összevetés.

Crystaldisk:

Atto:

Ez az X41 tabletben lévő Lenovo (Samsung) SSD mérési eredménye. Atto-t eddig még nem használtam, tehát ha valakinek megjegyzése van azzal kapcsolatban, pontosan hogyan is célszerű használni SSD sebességének mérésére, ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11776) Jag válasza lapa (#11760) üzenetére


Jag
senior tag

Melyik verziós a modulod? Enyém : 43Y6513 csak ilyet találtam.
Létezik, hogy ekkora különbség lenne 2 kártya között?

Hétvégén összehasonlítom egy Nokia LD-3W-vel.

Ahogy olvasom, nem bootolható a Mini PCI-e SSD sajnos. Bár gyakorlati tapasztalatról nem olvastam még. Igaz, azt is írták, hogy SD-ről sem lehet bootolni, holott X-es modellekről lehet.
R400-on nem lehet. Itt a kártyaolvasó PCI bus-os.
Elképzelhető, hogy a kártyaolvasó X-ben USB interfészre van kötve? Mert akkor az a megoldás.

Viszont felmerült egy ExpressCard-os SSD, amiről olvasni, hogy bootolható, viszont sebességben nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni.

Úgy látszik, a "láthatatlan" Linuxom megy a levesbe és marad a pendrive-os megoldás. :O

(#11777) ^Clown válasza Tim82 (#11775) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hasonló lett nekem is,a Crystal szerintem is gyanúsan mér...

Más: a héten lesz alkalmam megtapogatni egy SL510-et, egyik ismerősöm végül ma rendelt egyet nagyon jó áron. Ne vegyétek a fejemet, de én ajánlottam neki. 140-150K volt a határ, lehetőleg új, vagy alig használt, min. 2 év garis gépet keresett, ami 15"-os, alap felbontású. Kritérium volt még a strapabíróság és megbízhatóság (kilöttyenő kávé, folyamatos dohányfüst, hamu, sok hurcibálás, stb.) Sehol nem találtam jó T500-at, R500-at sem. Maradt az SL széria. Remélem jó tanácsot adtam.
Megj.: 14"-os gépet nem szeretett volna, pedig volt új T400 160K-ért, esetleg HP 6930p 145K-ért használtan.

(#11778) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

IBM TP T43-ba milyen vinyó kell? SATA, IDE, ATA???
Nem igazán értek hozzá. :(

köszi

Impossible is nothing

(#11779) Tim82 válasza meroly (#11778) üzenetére


Tim82
nagyúr

IDE, ATA, PATA, ugyanaz mindhárom és ilyen kell a T43-ba.

Érdemes mindazonáltal ezt olvasgatnod (remélem, boldogulsz az angollal).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11780) bwoay válasza ^Clown (#11777) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért arra nagyon kíváncsi lennék, hogy meglátása szerint miért/miben jobb egy WXGA 15"-ös gép egy WXGA 14"-esnél.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11781) Tim82 válasza bwoay (#11780) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól ismerem a hátteret, ^Clown kolléga ismerősének - a szeme (rövidlátás) miatt - a nagyobb kijelző előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11782) ^Clown válasza Tim82 (#11781) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, emiatt. Bár szvsz. nincs nagy különbség, nem tudtam meggyőzni...

Valamiért egyébként nagyon sok ember fejében A Notebook = 15"-os kijelző, az ettől eltérő méret ördögtől való. Ti nem vettétek ezt észre, vagy csak nekem van ilyen tapasztalatom?

[ Szerkesztve ]

(#11783) meroly válasza Tim82 (#11779) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm. :R

Olvasgattam, de nem sok minden derült ki számomra. Annyit tudok hogy a SATA-t először "ki kell kapcsolni" a biosban, hogy felismerje a gép, majd utána vissza lehet.

De ugye itt csak IDE van, nem?

Akkor ez nem lesz olyan egyszerű, hogy veszek egy IDE vinyót, belerakom és kész? :F

Impossible is nothing

(#11784) bwoay válasza ^Clown (#11782) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ez onnan eredeztethető, hogy ha már egy rakás pénzt kiad érte, akkor szeretné a lehető legtöbbet kapni érte, és a nagyobb az ugye több :)

az nekem is megfordult a fejemben, hogy talán a látása nem tökéletes, de én is úgy vélem, hogy elhanyagolható a különbség a két típus képpontjainak mérete között.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11785) Tim82 válasza meroly (#11783) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyit tudok hogy a SATA-t először "ki kell kapcsolni" a biosban, hogy felismerje a gép, majd utána vissza lehet.

Ezt hol olvastad? :F Nincsen SATA, így nincs is mit kikapcsolni.

De ugye itt csak IDE van, nem?

Igen. Nem fogsz tudni SATA vinyót beletenni, legfeljebb az optikai meghajtó helyére a megfelelő Ultrabay adapterrel.

Akkor ez nem lesz olyan egyszerű, hogy veszek egy IDE vinyót, belerakom és kész?

De, ilyen egyszerű. Csak a nem IBM-firmware-s vinyóknál sípolni fog majd, hogy "ez nem ájbíemes vinyó!" - aztán tovább boot-ol gond nélkül. Kisebb bosszúságon kívül nincsen ezzel más gebasz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11786) meroly válasza Tim82 (#11785) üzenetére


meroly
veterán

A SATA-s dolgot egy másik gépen már kellett csinálnom.
Akkor ok, ezt vettem ki én is, meg a hibaüzenetet lehet kikapcsolni, de akkor végülis semmi gebasz nem lesz... :R
Viszont hogy elkerüljem érdemes IBM-firmware-s vinyót venni? Azok a típusok amik a wiki-n fel vannak sorolva, akkor gond (sípolás) nélkül menni fognak?

Impossible is nothing

(#11787) Tim82 válasza meroly (#11786) üzenetére


Tim82
nagyúr

A SATA-s dolgot egy másik gépen már kellett csinálnom.

Nem az AHCI-mód ki-be kapcsolgatására gondolsz, XP telepítéséhez?

meg a hibaüzenetet lehet kikapcsolni

Nem fogod tudni kikapcsolni a hibaüzenetet, csak azt tudod beállítani, hogy ne kérjen billentyűleütést a boot folytatásához. Ezen felül tényleg semmilyen gebasz nem lesz.

Viszont hogy elkerüljem érdemes IBM-firmware-s vinyót venni? Azok a típusok amik a wiki-n fel vannak sorolva, akkor gond (sípolás) nélkül menni fognak?

Elvileg igen. Gyakorlatilag ha a síp nem zavar, akár egy WD3200BEVE-t is beletehetsz (ez az elérhető legnagyobb tárolókapacitású PATA/IDE/ATA csatolófelületű notebook HDD). Nekem is ilyen van T43p-ben jelenleg, nem tudok rosszat mondani róla - nem csak legnagyobb tárolókapacitású, hanem az adatsűrűségnek köszönhetően a leggyorsabb IDE csatolós notivinyó.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11788) k-rock-atona


k-rock-atona
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, ahogy olvasgattam, többen is vagytok a fórumon, akik Linuxot tettetek a ThinkPad-etekre. Ezúton is szeretném megköszönni a sok hasznos linux-os leírást! Úgy érzem, elérkezett az idő, hogy nekem is Linux kerüljön a T500-asomra. Egyre több olyan dolog üti fel a fejét a munkám során, melyek sokkal egyszerűbben oldhatóak meg linux alól, ezért a döntésem. Nézegettem itt a disztrók között... Asztalimon Sabayon fut jelenleg. (Ezt leginkább az ősrégi ATI kártyám indokolja, egyedül ezzel hajlandó normálisan működni. Az ok számomra mai napig ismeretlen. :) Ezt csak gondoltam, leírom. ) Most a notira Ubuntu 10.04 64 biten gondolkozom elsőre. Jó döntés, vagy tudnátok ajánlani egy olyan disztrót, ami jobban elmuzsikálna vele? Mindenképpen érdemes 64 bitnél maradni?
Megnéztem live CD-vel az ubit, s a monitor frekvenciáját 1650x1080-nél állíthatom 85Hz-ig :Y ... Ez gondolom, nem valós dolgot tükröz, vagy igen? Ahogy néztem és Win alatt tapasztaltam, elvileg csak 60 Hz lenne a max...

Előre is köszönöm, ha tudtok esetleg segíteni, üdv,

k-rock

(#11789) ^Clown válasza meroly (#11786) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nehéz IBM-firmware-es vinyót felhajtani, főleg, ha 0km-eset szeretnél.

bwoay: középkorú emberről van szó, végül is érthető, hogy szeretné túlerőltetni a szemét. De egy 14"-os 1280*800 és 15"-os 1280*800 között alig van különbség. De már mindegy, a probléma megoldódott. A lényeg, hogy ne menjen tönkre az SL510; csak asztalon lesz használva, szinte csak netezésre, office-ra, zenére - filmre. Erre a felhasználásra ennyiért szerintem tökéletes :)

Más linux téma: a legújabb Ubuntut ugye feltehetem simán XP alól, nem lesz nyűgje-baja, nem kell másik partíció, stb., jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#11790) audi100td válasza ^Clown (#11789) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez az Ubuntu dolog engem is erdekelne. :)

(#11791) meroly válasza Tim82 (#11787) üzenetére


meroly
veterán

De, de arra gondoltam.

Az a baj, hogy jó áron jutottam hozzá a T43-hoz, de nem igazán van szükségem rá, van egy céges T500-am, meg asztali gépem is, stb. Szeretnék túladni rajta, de vinyó kell bele, mert az nem volt. Úgy eladni, hogy bootoláskor sípol, elég nehéz lesz :)

^Clown: áhh... nem kell 0km-es :N

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#11792) TOZ válasza ^Clown (#11789) üzenetére


TOZ
addikt

Mintha lenne az ujabb ubuntuknal olyan opcio, hogy a windowson "belulre" rakja magat es a ha nincs ra szukseg, akkor eltavolithato, mint egy sima wines alkalmazas (a szokott modon).
Emlekeim szerint a telepiteskor legfoglaltasz neki egy adott teruletet es utan a linux ott garazdalkodik. (Sosem csinaltam ilyet, ment a linux a gepre es jonapot kivanok. Szukseg esetere ott az UB Caddyben egy Win7 install... de inkabb Crossover es linux alatt futtatom a win-es appot.)

(#11793) TOZ válasza TOZ (#11792) üzenetére


TOZ
addikt

Wubi

Elvileg a ubuntu imagek 9.04-tol egyben WUBI telepitok is. Windows alatt bemountolva mehet a buli. (autorun)

[ Szerkesztve ]

(#11794) ^Clown válasza TOZ (#11793) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Zsear király, köszi. Ma este csapok egy telepítős bulit, a Dell notimat is újra kell már húzni :)

meroly: ez nem hiba, aki egy kicsit is ért hozzá, ez nem fogja eltántorítani.

(#11795) Jag válasza ^Clown (#11789) üzenetére


Jag
senior tag

Nem bootol a cuccod SD-ről? Mert akkor az a legtisztább, hogy oda felhúzol egy Linuxot. :)

(#11796) Jag válasza lapa (#11756) üzenetére


Jag
senior tag

Mi lehet a gond, ha xgps, tango nem mutat semmit?

wvdial gps parancs után futnak szépen az adatok. :R

xgps hibaüzenet 1-2 perc múlva:

gpsd has stopped sending data

[ Szerkesztve ]

(#11797) TOZ válasza Jag (#11795) üzenetére


TOZ
addikt

Huzamosabb ideig sd kartyarol ost hasznalni a nalam levo almoskonyv szerint nem jelent szerencses eletet...

(#11798) lapa válasza Jag (#11796) üzenetére


lapa
veterán

passz. a terminálban (amiben wvdial gps-t mondtál) közben futnak a koordináták? olyan helyen próbálod, ahol van vétel egyébként? nekem se nagyon csinál semmit, ha nincs elég műhold.

az ubuntu 10.04 telepítő simán megcsinálta az újrapartícionálást is, de nem pont a legelejére pakolta be magát (nem emlékszem már lehetett-e választani), hanem a D: meghajtóból csípett le. meg darált egy-két órát, de minden OK volt.

ha lehet olyat választani(?) és az elejére pakolja az ember a linuxos partíciókat (/ meg swap), akkor később le lehet gyalulni a wint és a linuxhoz már nem kell nyúlni többet. persze ahogy TOZ írta lehet egy fájlba pakolni, ez esetben a fájlt megfelelően nagy partícióra rakd (de gondolom szól úgyis).

én csak koca vagyok, de szerintem a 64 bites 10.04 egy nagyon jó kis cucc, simán megüti a 2003 szerver szintjét. fontos, hogy rengeteg hozzám hasonló láma szív vele, a gugli gyak tele van válaszokkal. ráadásul lts, azaz sokáig frissítik meg foltozzák majd.

megint más: minden T61-be lehet rakni f3507g modemet, vagy csak ha van valami sim foglalat benne? ki tudom deríteni szerelés nélkül? delles topikban azt mondták nem kompatibilis a két gépbe való kártya, mégha a neve ugyanaz is. erről valaki bővebbet tud? próba szerencse? nagyon ráizgultam erre a mobilnetes-holvagyokmegnézős dologra.

(#11799) TOZ válasza lapa (#11798) üzenetére


TOZ
addikt

Lehet azon valasztani, tutti. Van tobb opcio is.
Meg valami, ha mar partcionalassal oldjak eg, akkor legjobb, ha legalabb harom particio van (root, home es swap). Vannak akik szerint a swap felesleges a mai 4Gb rammal rendelkezo kepek eseten, en mondjuk amig 2Gb volt a T61ben sem lattam olyat, h irt volna swapbe barmit is... (aki akar hibernalni annak viszont fog kelleni, raadasul a memoria merettel azonos meretu)

(#11800) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Halott - ergo 0 perces - akksival lehet még valamit házilag kezdeni?

A tápom is kontaktos, mint fentebb írtam, s elég zavaró tud lenni ez a kettő így együtt...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.