Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) S.Y.S. válasza Jag (#12490) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Szivesen! Ami megfordult a kezeim között, mindegyik csinálta, most is van pár db, azok is. Ha rangsorolni kéne akkor Fuji<Seagate=Toshiba<Samsung=WD A Fujitsu-ból 160-as volt a legnagyobb, ami nálam járt, nagyobbal nincs tapasztalatom. Az utánna következő széria már Toshiba(azaz Fujiba vagy Toshitsu). :)
Nem is a kattogás zavart a WD-nél hanem a tetű lassúság, így lett Intel 80 G2, azt nem hogy eszi, egyenesen zabálja.

(#12502) audi100td válasza audi100td (#12500) üzenetére


audi100td
nagyúr

Meg hozzatennem, hogy aki Xp-t hasznal, nem art ha egy Win 7 telepitövel formazza meg az SSD-t vagy utolag alignalja, tovabbi info itt: [link]

(#12503) i400 válasza dbius (#12499) üzenetére


i400
senior tag

hát tényleg nincs túl jó bőrben egyik oldal sem :S

(#12504) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mivel érdemes eltávolítani a Power Managert? Revo Uninstallerrel szedtem le az X40-ről, utána meg persze nem tudtam visszatenni az 1.85-öt, hibaüzenettel 3%-nál elszáll...

A T43-nál már jobban kéne kivitelezni a műveletet :) Sima Programok telepítése és törlése opciót válasszam a Vezérlőpultban?

(#12505) dbius válasza ^Clown (#12504) üzenetére


dbius
veterán

Rendszer visszaállítás? Ha nincs kikapcsolva, és nem túl régi, akkor érdemes lehet visszaállítani, majd megpróbálni külső program nélkül eltávolítani.

(#12506) ^Clown válasza dbius (#12505) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ki van kapcsolva sajnos.

(#12507) dbius válasza ^Clown (#12506) üzenetére


dbius
veterán

Próbáld meg újratelepíteni azt a verziót, amit a revoval szedtél le, aztán Revo nélkül próbáld eltávolítani, utána pedig a kívánt verziót feltelepíteni.

Szerk: SU nem tudja felrakni, ha érzi, hogy nincs fent?

[ Szerkesztve ]

(#12508) audi100td


audi100td
nagyúr

Talaltam neten egy megoldast amivel X41-nel nem jelentkezik a 2010 error, fel kell dobni a legelsö BIOS-t, abba meg nem raktak bele ezt a baromsagot, persze elöfordulhat, hogy különbözö bugokba fut az ember, de eddig stabilnak tünik a rendszer.

(#12509) Jag válasza audi100td (#12414) üzenetére


Jag
senior tag

Na, hát kézhezkaptam ezt a csodát. Sokkal rosszabbra számi'tottam. :DDD Nem mondom, hogy egy Microsoft, vagy Logitech minőség, de teljesen használható. Felismeréssel nem volt gond. Működik. Nem zavar be Wlan, router, sőt, másik BT eszköz sem. A lakásban nem tudtam olyan messzire menni, ahol ne működne. Kb. 10 méter simán átvisz.

(#12510) audi100td válasza audi100td (#12508) üzenetére


audi100td
nagyúr

Megvan az elsö bug, alvomodbol 640x480-as felbontassal ebred fel, mondjuk evvel meg együtt tudok elni, remelem nem lesz ennel idegesitöbb hiba.

Jag: köszi a beszamolot, jol hangzik. :)

(#12511) dbius válasza Jag (#12509) üzenetére


dbius
veterán

Akkuról használva mennyit jelent, hogy bt-s egeret használsz? Mennyivel kevesebb ideig bírja? Én tartottam ettől, ezért lett a korábban már belinkelt infrás vezetéknélküli.

[ Szerkesztve ]

(#12512) Magnat válasza Jag (#12509) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

hogy működnek ezek a kütyük, a noti eredeti bt moduljával dolgoznak össze v van hozzá egy ugyanolyan usb-s kütyü, mint a sima wirelessekhez?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12513) audi100td válasza Magnat (#12512) üzenetére


audi100td
nagyúr

A notieval...

(#12514) Magnat válasza audi100td (#12513) üzenetére


Magnat
veterán

És az érdekli, h a notin milyen driverrel használod? Win sajátja/Bluesoleil/Widcomm (a thinkpadok drivere az utóbbi)... csak mert vmiért úgy rémlik nekem, h nekem nem sikerült 1szerre több eszközzel összelőni, de lehet, h rosszul emléxem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12515) audi100td válasza Magnat (#12514) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt nem tudom, nekem nincs BT egerem. :)

(#12516) Jag válasza dbius (#12511) üzenetére


Jag
senior tag

Én nagyrészt töltőröl nyomom - melóban is - másrészt fél napja használom a cumót, i'gy sajnos erre nem tudok választ adni.

Magnat

Nincs semmi külön szoftver és kütyü sem. Csak az egér...
Nálam nincs fenn a lenovo-s BT driver. Kipróbáltam még egy HP notin, meg egy 0,2 centér vett mini USB BT vevővel asztali pc-n. Mindegyikel gond nélkül megy.

Ja és működik a lepedőn, sőt még a hepe-hupás takarón is. :DDD

(#12517) Magnat válasza Jag (#12516) üzenetére


Magnat
veterán

De akkor gondolom mind Win driveres volt ... és azt meg tudod csinálni, h az egérrel 1 időben mondjuk egy telefonnal is összekapcsolódik a gép? (1ébként xp alatt ha akarsz BT-s headsetet használni, akkor pl nem jó a beépített driver ... de lehet, h Pista meg 7 alatt sem, nemtom pontosan)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12518) Jag válasza Magnat (#12517) üzenetére


Jag
senior tag

Igen, mind Win-es.
Simán másolok a telefonról képeket a BT-s egérrel. :K

(#12519) Magnat válasza Jag (#12518) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor király, nem voltam biztos benne, h több eszközt is kezel a Win-es driver. Kíváncsi leszek még, h az elemek meddig bírják.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12520) bizsuka válasza fordfairlane (#28) üzenetére


bizsuka
csendes tag

tudja valaki hogy ezt a szar emailos értesítést hogy lehet megszüntetni amit ezek küldenek? mert már naon unom h ezzel van tele a postafiokom:S kösi

brigi

(#12521) ^Clown válasza dbius (#12507) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Segített az újratelepítés. Vicces volt, mert amikor az X40-en újraraktam az 1.88-at, már érzékelte az akksit, viszont a T43-ban továbbra sem (Battery not installed). Mind a kettőn visszakerült az 1.85, oké is minden.

Köszi a segítséget! :R

(#12522) bwoay válasza audi100td (#12508) üzenetére


bwoay
nagyúr

BIOS downgrade, az ám a jó muri, sosem vállalnék be ilyesmit.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12523) audi100td válasza bizsuka (#12520) üzenetére


audi100td
nagyúr

wtf? :F

bwoay: En sem szivesen teszem, de qurva hangosan csipog 2010 errornal, a masik gepem legalabb kussba volt...

[ Szerkesztve ]

(#12524) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, az X40 nem lesz, most nem részletezem miért, helyette egy T60-at veszek, imádkozzatok, hogy odaérjek holnap érte, és ne legyen semmi gond!!!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12525) dbius válasza audi100td (#12523) üzenetére


dbius
veterán

Nincs a biosban beep kikapcsolási lehetőség? Nekem úgy rémlik, hogy kell lennie - legalábbis az x200-amban láttam ilyesmit -

^Clown: Örülök, hogy megy :K

(#12526) audi100td válasza CPT.Pirk (#12524) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T60-as is jo gep, csak ne kelljen sokat cipelgetni. :)

dbius: Sajnos nincs, erre a szeriara mar nagy ivben szarik a lenovo, gondolom azzal az ervvel, hogy vegyel ujat, vagy csak szimplan lustasagbol, 2006-os az utolso BIOS.

(#12527) dbius válasza audi100td (#12526) üzenetére


dbius
veterán

Esetleg próbáld meg kikapcsolás előtt némítani a hangszórót, ugyanis itt azt írják, hogy ebben az esetben nem csipog a következő bootnál!

(#12528) CPT.Pirk válasza audi100td (#12526) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, nem is akartam nehéz gépet venni, de a szükség törvényt bont. Ez ilyen félig közös gép lesz, család is böngészni fog rajta, így kicsit engednem kellett pl. a képernyőméretből, stb.
Meg nem találtam jó áron hibátlan X40,41,32... gépet. Nem iszok előre a medvére, mert megint befürdök, de talán holnap már Thinkpad tulaj leszek. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12529) audi100td válasza dbius (#12527) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor emiatt nem csipogott a regi gepem, folyton le volt nemitva, gyorsan feldobtam megint a friss BIOS-t, müködik, köszi szepen. :R

CPT.Pirk: Igy erthetö a dolog, bar a 12-es kijelzö sem olyan kicsi mint amilyennek elsöre gondolna az ember, jelenleg ezt hasznalom asztali gepkent is es szerintem ez igy is fog maradni, föleg hogy sikerült talalnom egy nagyon megkimelt peldanyt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12530) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Lassan 3 hónapja van nálam a T510, de csak ma este jöttem rá, hogy nem 3, hanem 4 USB port van rajta. A 4. az eSATA port közepe. :Y :D

-

(#12531) bwoay válasza Terminus_ (#12530) üzenetére


bwoay
nagyúr

még 3 hónap, és fel fog tűnni, hogy a 4 USB port közül a sárga az powered :))

audi100td:
de most komolyan, nincs erre semmiféle BIOS hack, csak az, hogy a legrégebbi verziót rakja fel az ember? mondjuk nem tudom, hogyan pittyeg, ha úgy, mint az x200s, mikor merül az akku (és BIOSban aktív a low batt alarm), akkor meg tudlak érteni, sőt, én szorgalmazom legjobban, hogy CSINÁÁÁÁLD! :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12532) Terminus_ válasza bwoay (#12531) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Az már rég megvan. :P :)

-

(#12533) Gondwana válasza bwoay (#12531) üzenetére


Gondwana
addikt

X200T, mind a hàrom USB-ről tölthetem a HD2-t kikapcsolt gépen, akkor itt mind a 3 powered?
(ùgy is hasznàltam, hogy egyszerre töltöttem az eneloop mobile boostert és a HD2-t kikapcsolt gèpről és működött a dolog)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12534) audi100td válasza bwoay (#12531) üzenetére


audi100td
nagyúr

X41-en kivül nem volt meg szerencsem ThinkPad-hez, minden esetre ezen irto hangos a csipogo, egy kinai (?) forumban talaltam 2 darab hackelt BIOS-t, viszont az egyik hibas volt, igy nem ment fel, a masikat meg mar töröltek a fajlmegoszto oldalrol, de vegülis mindegy, ha lenemitom nem csipog. Egyebkent nem ertem ezeket az IBM mernököket, összeraknak egy ilyen tuti gepet es apro baromsagok miatt bosszankodik az ember, bonyolult lett volna belerakni a BIOS-ba egy olyan funkciot, amivel ki lehet kapcsolni az egesz csipogot?

[ Szerkesztve ]

(#12535) Shadowfax válasza audi100td (#12534) üzenetére


Shadowfax
addikt

Elvileg ez segíthet: BIOS - Config - Alarm - Power Control Beep: ezt Disabled-re kell állítani.

(#12536) audi100td válasza Shadowfax (#12535) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, de az Alarm menüben mar mindent letiltottam, de az nem hat ki a 2010 error-ra.

(#12537) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Ma reggel egyébként azt hittem, infarktust kapok. Duduka (A31p) nem indult el, csak a ledek felvillantak, se venti, se semmi egyéb életjel. Fú, mondom klassz, egy alaplaphiba most nagyon kell. :U Párszor próbálkoztam még, semmi. Aztán eszembe jutott, kiszedem a pcmcia usb bővítőkártyát. Erre elindult. Huhh... :R

(#12538) Magnat válasza Shadowfax (#12537) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes ... IBM a kártya? Eddig nem csinálta?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12539) Shadowfax válasza Magnat (#12538) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nem, nem IBM, valami noname cucc. Eddig nem volt ilyen probléma, kb. 2 éve használom. Lehet, hogy este, mikor leválasztottam róla a pendrive-ot, valami nem klappolt teljesen. :U

(#12540) dev89


dev89
tag

Sziasztok

Nem tudjátok miért csinálja rendszeresen egy T410-es gép, hogy visszaveszi 60-ról 50-re a frissítési frekit?? Ez jellemzően akkor szokott lenni amikor visszatér "fekete" képernyőből, tehát alvásból, de inkább képernyőkímélő, lekapcsolt képernyőnél jelentkezik. A szoftverében tudom hogy lehet piszkálni, de ott be van állítva neki hogy soha ne állítsa..

(#12541) Terminus_ válasza dev89 (#12540) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Power Manager-ben ez állítható.

-

(#12542) brd válasza audi100td (#12534) üzenetére


brd
nagyúr

Én még olyan, tömegben gyártott terméket nem láttam (gyanítom, nincs is, mert akkor ki venné meg a következőt...?), ahol ne lennének apróbb faszságok. :( Az ésszerűség csak korlátozottan érvényesül sajnos még a TP-féle termékeknél is.

The only real valuable thing is intuition.

(#12543) audi100td válasza brd (#12542) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, csak azert bosszanto, a HP 6910p notimon több dolog idegesitett, ebben a szegmensben TP-nel jobb alternaivat nem igen talalni szerintem.

(#12544) bwoay válasza Gondwana (#12533) üzenetére


bwoay
nagyúr

x200t-n egyik sem powered, a 201-es szérián volt először ilyen a 12"-esek közt, ott is sárgával jelölik, mint a T-knél. Nálam meg úgy működik a T400s-en, hogy csak akkor van feszültség alatt, ha a gép töltőn van, akkor lehet kikapcsolt állapotban használni, töltő nélkül viszont csak hibernálva, vagy sleepben. Nem tudom, azóta változtattak-e rajta, mert az igazi az lenne, ha powerbank módjára lehetne tölteni vele az eszközöket.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12545) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meglett a T60, nagyon príma!

Viszont OSX Leopard van rajta, amit szívesen megtartanék, de a használat miatt kell nekem egy Debian alapú linux a gépre, mondjuk a mint, meg egy XP is. Ezek pont elférnek, de nem lesz egyszerű ezt a 3 dolgot összehozni. Lehet törölnöm kell majd az OSX-et, majd megnézem mit tehetek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12546) atus72 válasza CPT.Pirk (#12545) üzenetére


atus72
senior tag

sziasztok,
folytatódik a lenovo szívás sorozatom.... :)
Kezdődött egy t410-el ami idegesítően hangos volt, visszavittem...
vettem egí x201-t ami pixelhibás lett, azt is visszavittem...
mivel úgy döntöttem hogy az x201 mellett maradok ezért rendeltem egy ugyanolyat, időközben elutaztam de az elutazás előtt mindent elrendeztem, megrendeltem, visszaigazolták, előleg bekérő, utalás stb.. megvolt és jeleztem hogy akkor a kiszállítást 1 héttel később kérem mivel nem leszek itthon... ma értem haza erre fogad az email hogy sorry de rossz volt a készletnyilvántartás és nincs az a konfig amit rendeltem és kifizettem... :) csodás, most lehet más konfigot nézni, talán lesz olyan ami majdnem ugyanaz amit akartam de a hsdpa-t utólag kell beletenni...
slussz poén: a visszavitt pixelhibás x201-t árulják a neten, újként feltüntetve (de pixelhibásként), ~80e-el olcsóbban.. :))))))))
kezd a t***m telelenni..

[ Szerkesztve ]

(#12547) dbius válasza atus72 (#12546) üzenetére


dbius
veterán

Én nem erőltetném azt a helyet... lehet, hogy ők sem igazán akarják már, hogy a vásárlójuk legyél... :)

Egyébként pont van egy eladó X201 vadi újonnan itt az aprón... meglehetősen jó árban, dokkolóval.

(#12548) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Kicsit megszaporodtak az X-s modellek az apróban! :) Van néhány jó ajánlat, remélem lesz X200 is...

(#12549) audi100td válasza dbius (#12547) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem mellesleg korrekt eladotol, ha lenne ra keretem lehet lecsapnek ra, de nalam valamivel 100k fölött van a hatar mar csak elvböl is. :)

(#12550) atus72 válasza dbius (#12547) üzenetére


atus72
senior tag

én nem erőltetem, csak gépet szerettem volna venni...
egyébként nem ugyanazon a helyen vettem.... ebben a történetben egy a közös pont ... a Lenovo... :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.