Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) TayRol válasza Jag (#11250) üzenetére


TayRol
veterán

5700MHD.

[ Szerkesztve ]

(#11252) ABE


ABE
őstag

Vettem egy R61-et a T43 helyett, most már kezdem érteni azokat, akik a minőség romlásáról beszéltek... Na mindegy, majd csak összeszokunk.

[ Szerkesztve ]

(#11253) evone válasza ABE (#11252) üzenetére


evone
őstag

megkérdezhettel volna elotte minket hogy mire akarod lecserelni. valoszinu nem vetted volna meg. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11254) eszizoli


eszizoli
csendes tag

Akinek alaplap hibás T4x-e van, annak ajánlani tudom a Bán Manufacturing nevű céget!
Utána olvastam a problémának, és kiderült, hogy ez bizony több géppel is előfordult már, ráadásul amerikában már kifejezetten erre a problémára kidolgozott javítási megoldásokkal is foglalkozik több cég. A lényeg, hogy a video kártya BGA chip-jének forrasztása megrepedt, így a gép lefagy, vagy el sem indul. A BGA chip lábait forraszanyagból készült golyócskák alkotják, amely jelen esetben megrepedt (5 éves gépről van szó).

Felkerestem több céget is ezzel a BGA forrasztási problémával, de elég drága árakat mondtak, és senki sem vállalt garanciát érte! Ezután találtam ezt a kis céget, akik azt ajánlották, hogy próbáljuk meg csak újraforrasztani a chipet, azaz nem veszik ki, csak a chip lábait egy BGA chip forrasztó állomással felmelegítik forrasztási hőfokra, és ha valójában csak a forraszanyag repedt meg és nem sérült az alaplap, vagy a chip, akkor van némi esély. És lám sikerült! A gép azóta is működik, már 1,5 éve!!!

A művelethez ki kell szedni az alaplapot a notebook-ból és fel kell venni a BGA chip hőprofilját (ha nincs meg a cégnek), majd egy BGA forrasztó állomáson "újraforrasztani". Nekem a fent említett cég adta a legjobb árajánlatot, amely igen csak kedvező volt! (10ezer alatt!)

(#11255) ABE válasza evone (#11253) üzenetére


ABE
őstag

75e forintba fájt, ahogy néztem, ennyiből választhattam volna kb. másik T4x, vagy valami fapados T60 közül. Nem megyek rá lelkileg, ha hamar lecserélem, de most kellett hirtelen egy gép, és azt hittem, hogy nem lesz vészes. :U Na mindegy, nézegetem tovább az aprót...

(#11256) TayRol válasza ABE (#11255) üzenetére


TayRol
veterán

ezt nezted mar? nemtudom, megvan-e meg. en is szemeztem vele.:)

[ Szerkesztve ]

(#11257) evone válasza ABE (#11255) üzenetére


evone
őstag

hat azert inkabb egy t60 mint egy r61

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11258) ABE válasza TayRol (#11256) üzenetére


ABE
őstag

Néztem, néztem, még írtam is a topicba. :) Csak úgy voltam most vele, hogy ha már csere, akkor jól jönne a nagyobb felbontás, az erősebb processzor.

evone

Először T60-ast kerestem, de nem találtam olyat, ami szimpi lett volna. :(

[ Szerkesztve ]

(#11259) TayRol válasza ABE (#11258) üzenetére


TayRol
veterán

ertem. ha lenne egy kis penzem most a t410 utan, vennek egy t43-at is.:) megtartanam kb. orokre.:)

(#11260) audi100td válasza TayRol (#11259) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én is szemeztem azzal a T43-al, csodálom, hogy nem vitték még el, de nekem túl nagy lenne, 2 gépet meg nem használnék ki.

(#11261) vikcsi válasza TayRol (#11259) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Nekem R400 után jött a T23 :))
Nagyon pöpec :K
Másikat sem használtam ki, ez netre pont jó, igaz csak a kíváncsiság kedvéért cserélgetem őket, utóbbi fél évben ez az 5. notim, ebből 3 ibm/lenovo volt... :U

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11262) bwoay


bwoay
nagyúr

szerintem azt a T43-at, amit Prom árul, innen kb mindenki nézegeti :D

eszizoli:
köszi a linket, néztem a térképet, mintha Győrben is lenne ez a cég,
így írok is nekik egy mailt, hátha gatyába tudják rázni ezt a T42-t.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11263) mazsonpopo válasza pilsner (#11234) üzenetére


mazsonpopo
tag

Nem akarok nagyon belepofázni és nem is találtam meg hirtelen, hogy milyen géped van, de nem lehet, hogy érintett vagy?

Akku gondok a Lenovonál

[ Szerkesztve ]

(#11264) Jag válasza TayRol (#11251) üzenetére


Jag
senior tag

Azzal DXVA melett gyönyörűen kéne mennie. Tedd fel a MPC-HC-t. Nálam egy 1080P-s film lejátszása olyan 20%-os proci terhelést jelent.

(#11265) Jag válasza vikcsi (#11261) üzenetére


Jag
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#11266) TayRol válasza Jag (#11264) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, koszi. belepofatlankodtam a hd lejatszas topicjaba es ott helyreigazitottak, most jo.:)
ellenben a hangero gombok nyomogatasara nem valtozik az osd-n a hangsav. (valtozik a hangero de nem koveti ot a kiiras).

(#11267) audi100td válasza TayRol (#11266) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hotkey utility fent van? Pontosabban T410-nél "Hotkey Features Integration"...

[ Szerkesztve ]

(#11268) TayRol válasza audi100td (#11267) üzenetére


TayRol
veterán

persze, ha nem megy a mpc-hc akkor tok jok a gombok, csak ha elindul, akkor nem.

de WonderCSabo ezt irta a masik topicban: ...mert WASAPIval csak az MPC-HC használja a hangot (megkerülve a win mixerét), és a Win hangerőszabályzójával tudod irányítani...

(#11269) TayRol válasza TayRol (#11268) üzenetére


TayRol
veterán

de utanaolvasva ez nem bug hanem feature.:)

(#11270) pilsner válasza mazsonpopo (#11263) üzenetére


pilsner
aktív tag

42T4566-os FRU számos az akkum. Azaz a hibás széria. De azt írja, hogy túl öreg az akkum ahhoz, hogy kicseréljék. Hát most kellett előjönnie ennek a hibának, nagyon örülök. Kösz, hogy szóltál, azért beviszem, hátha.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#11271) ^Clown válasza pilsner (#11270) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én próbálkoznék pofátlanul, ne add fel.

Más: viszonylag szűk réteget érint, de azokhoz lenne kérdésem, akik megcsináltatták a meghalt VGA és déli híd tokozásukat szakszervizben (tehát nem kókány-melóra, pl. ráteszem a mécsest a tetejére, meg hőlégfúvóval rámelegítek megoldásokra gondolok) (T4x-tulajok); azóta, amióta megcsináltatták, ismét meghibásodott az alaplap? Vajon kb. mennyi ideig mennek el az ilyen felújított alaplapok?

(#11272) dbius válasza ^Clown (#11271) üzenetére


dbius
veterán

#11254 ?

(#11273) ^Clown válasza dbius (#11272) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bele akartam írni a hsz.-be, hogy nemrég volt egy hsz., de ugye egy tapasztalat nem túl reprezentatív :)

[ Szerkesztve ]

(#11274) dbius válasza ^Clown (#11273) üzenetére


dbius
veterán

Azt hittem átsiklottál felette :K

(#11275) justincase


justincase
csendes tag

Lenovo 3000 c200 as laptopom van,xps
Hogyan lehet kinyerni ,átmásolni a gyári oprencert,drivert?
Mivel legális,el van különítve egy pár giga a vinyóból ezeknek az adatoknak
ehhez kéne hozáférnem,de hogyan
Másik vinyón gondolkozom és ezért kéne
valaki segítsen
köszi

(#11276) ^Clown válasza justincase (#11275) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ITT tudnak neked segíteni.

(#11277) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

vettem az X41-hez egy 4 cellás eredeti IBM akksit, Panasonic gyártmány. Mindössze 3 ciklus van benne, de 2005-ben gyártották és 2008-ban lett először használva. Kb. mennyit kellene bírnia? Vegyes használat (böngészés, 1-2 youtube video, dokkolóval megírtam 1 DVD-t) mellett 1:45 nem kevés kicsit? Ráadásul a proci alul van feszelve és akksi üzemmód esetén nem 1,2GHz fölé.

(#11278) ^Clown válasza audi100td (#11277) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha végre megjönnek az én 4 cellás akksijaim, majd beszámolok róla :) Én kb. ilyen eredményre tippeltem volna látatlanban, kb. 2 órát saccoltam be előre. De majd lemérem neked!

(#11279) audi100td válasza ^Clown (#11278) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi. :) Végül is nem tűnik vészesnek, csak kicsit többre számítottam, a hetven valahány százalékos nagy akksim (Sanyo) bírt valamivel több mint 3,5 órát hasonló használat mellett, de akkor a procit még nem vettem vissza, mondjuk akkor nem volt az UltraBase-ben a gép, gondolom az is fogyaszt valamennyit.

Valami formázást vagy egyéb műveletet érdemes esetleg futtatni rajta vagy inkább árt mint használ?

(#11280) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Akinek T410-ese van, annak érdemes lehet befrissíteni a Lenovo szoftvereket, mert nálam drasztikus akkuidő javulás történt. Még nem akarom elkiabálni, de nagyon úgy tűnik, hogy az eddigi 2:30 órás átlaghasználat melletti időtartam bő 1 órával több lett. Holnap lemerítem és kiderül, hogy a gyakorlatban is így van-e, de a Power Manager ma egy 20 percig tartó teszt alatt végig 4 óra fölé saccolta az akkut (és a fogyasztás is 11W körül alakult a 20 helyett), pedig eddig még hármassal kezdődő akkuidő sem sűrűn volt látható (nagyjából két és fél órát tudott).

-

(#11281) atus72 válasza Terminus_ (#11280) üzenetére


atus72
senior tag

milyen configon mértél ~11w-t?
wifi,bluetooth, fényerő?
Valahol láttam olyan görbét ami a fogyasztést ábrázolja az idő függvényében, de ezt az opciót nem találta a power managerben, ez valami 3td party lehet?

(#11282) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Nem tudja valaki, hogy hogyan megy ez az eBay-ről géprendelés? Gondolok itt az esetlegesen pluszban fizetendő adókról, satöbbi. Ha nincs, hol tudnék ennek utána nézni?

Nem akar feljebb menni az X200 ára, egyre inkább kell! :)

(#11283) Jag válasza mazsonpopo (#11282) üzenetére


Jag
senior tag

Nem akarlak elkeseri'teni, de majd az utolsó órában megindul szvsz.
Érdekes dolog ez a vám. Simán előfordul, hogy nagyobb érték is átsiklik a vámon.
Függ attól is, hogy mennyire van jól becsomagolva, rá van e i'rva a csomagra az ára, illetve van e számla a dobozban, ha felbontanák a vámon.
Attól is függhet, hogy futárszolgálattal küldi, vagy "sima" postán.

(#11284) TayRol válasza Terminus_ (#11280) üzenetére


TayRol
veterán

koszi az infot. elvileg nalam minden a legujabb, de meglesem, hatha.

(#11285) TayRol válasza Terminus_ (#11280) üzenetére


TayRol
veterán

2x

[ Szerkesztve ]

(#11286) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

X40-re nagyon hiányzik nekem a wlan kapcsoló csúszka.

Azt játssza az utóbbi időben, hogy FN-F5re kikapcsolom, erre elkezd villogni, hálózatot nem talál, és amikor az eszközkezelőben kikapcsolom, csak akkor kapcsol ki.
Utána simán FN-F5el vissza tudom kapcsolni, és normálisan megy.

Érdekes.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11287) Magnat válasza Jag (#11283) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem akkora doboz, amibe egy noti belefér, nem megy át a vámon ... vám+áfa+kezelési sarc címen a legjobb belekalkulálni 30%-ot tutira és ha vmilyen okból mégsem róják ki, akkor azt felfogni talált pénznek.(jah és ezeket a szállítási ktg-vel növelt értékre kell számolni)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11288) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
T410-m van, és problémáim vannak a hűtőventillátor zajával!
A konfig:
- t410 (i7-620m)
- nvidia grafikus kártya
- ssd
- friss bios

Alapbol ha a bios szabályozza a ventit akkor sajnos hallani lehet a ventit ráadásul a hangnak van egy magas frekvenciás összetevője is, ha csend van a szobában pl este akkor elég idegesítő ez az állandó sustorgás!
Ja ez alapból van, semmi terhelés (adaptive mode),ilyenkor ~44 fokos a cucc.
A TPFanControl-al lehet játszani, ott el lehet érni hogy csend legyen és nagyobb hőmérsékletnél kapcsoljon csak be, de így alap üzemmódban (semmit nem csinálok a géppel) kikapcsolt venti mellett ~56-58 fokos lesz a cucc, ha böngészek (minimál vagy no flash tartalom!) akkor felmegy ~63ig, ilenykor érezhetően melegebb és ez szerintem hosszú távon nem biztos hogy jót tesz a gépnek... :)

Van valakinek tapasztalata, megoldása a fenti problémával kapcsolatban?
Nagyon agyalok azon hogy visszaviszem mert még benne vagyok a 8 napos határidőben és direkt ezért nem is a preinstalled os-t raktam ssd-re installáltam, csak nem tudom akkor mit vegyyek helyette, amúgy tetszik a gép de ez a probléma egy kicsit bosszantó egy olyan géptől ami nem éppen az olcsó kategória....
Segítségetek előre is köszönöm.
A

(#11289) Minstrel


Minstrel
senior tag

Üdv.. Van valami tippetek, hogy T60-as miért csinálhatja azt, hogy használat közben a képernyő kikapcsol és utána csak akkor kapcsol be újra ha lecsukom a tetejét és újra kinyitom? Tehát ébredés után ugyanúgy megy tovább, és csak akkor csinálja ha akksiról használom. VGA drivert újratelepítettem, de ugyanúgy csinálja. :F

(#11290) evone válasza atus72 (#11288) üzenetére


evone
őstag

Igen, ez az atka ennek a procinak. Én már megmondtam honapokkal ezelott hogy baromsag ez a 35W TDP dolog. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11291) atus72 válasza evone (#11290) üzenetére


atus72
senior tag

na de elvileg a 35W tdp az azért van mert integrált grafikus mag is van benne, de mivel a gépben van nem integrált is, ergo gondolom az intergrált le van tiltva... !?? (hogy lehet erről meggyőződni?)
De szerintem ez nem a proci problémája mert nincs is terhelve, hanem design kérdése, valahol azt olvastam hogy teljesen áttervezték a hűtést és jóval kisebb lett mint T400-nál.
Újra megnéztem a 60-61 fokot is úgy éri el hogy fan1-n megy, ha megnézitek a lenti táblát akkor azt hiszem nemcsak bennem merül fel a kérdés hogy mi a túróért nem lehet fokozatmentesen állítani a venti rpm-t, nem értem a 0 után 2000 jön majd a következő fokozat 3500!

fan0: 0rpm
fan1: 1984rpm (ezt gyakorlatilag nem hallan)
fan2: 3500rpm (ezt rendesen lehet hallani)
fan3: 3670rpm
fan4: 3650rpm
fan5: 37821rpm
fan6: 3831rpm
fan7: 4527rpm
Ja mellékesem jegyzem meg hogy elvileg az én hallásom már nem az igazi és így is zavar... :D
Szarjon sünt az T410 tervező gárdája...

[ Szerkesztve ]

(#11292) dev89 válasza atus72 (#11288) üzenetére


dev89
tag

Ezzel a ventilátor zajjal én is találkoztam, nekem segített az, hogy a TP power manager-ben a system settings alatt az "Optimize fan control to" Balance all parameters-re van állítva. Illetve lehet még noise-ra is vissza venni ha szükséges.

(#11293) atus72 válasza dev89 (#11292) üzenetére


atus72
senior tag

Nem segít mert sajnos azt látom hogy akkor is azok az rpm lépcsőket használja a bios is amit a tpfancontrol-ban látok.
Azt nem tudom hogy a venti vezérlés az hardveresen hogy van megoldva, mert ha a pwm jelet a bios állítja be akkor elvileg még lehet megoldás erre mert gondolom van egy tábla ami a hőmérséklet függvényében a pwm-t állítja, ha külső modul csinálja a pwm-t amiben fixek a fordulaszám fokozatok akkor cumi van... sajnos azt kell hogy gondoljam hogy ez lehet mert akkor kijött volna már hivatalos gyógyítás erre a problémára...
Barkácsolni meg nincs kedvem bár meg lehetne oldani egy kis elektronikával a dolgot csak hát akkor a gari ugrik..

(#11294) atus72


atus72
senior tag

sajnos ez a jelenség két okból is cumi, az egyiket pusztán vezérléstechnikai oldalról könnyű lenne orvosolni, a másikat (a venti zaj spektruma) az problémásabb mert az a belső légáramlás kialakítása és az alkalmazott venti (csapágy stb.) miatt jóval macerásabb.

(#11295) Gondwana válasza Minstrel (#11289) üzenetére


Gondwana
addikt

Biztos, hogy az egész képernyő kikapcsol, és nem csak a háttérvilágítást kapcsolja le a túláramvédelem? Ilyen "kikapcs" után belevilágítasz a kijelzőbe pl. zseblámpával, ha van valamilyen kép, háttérvilágítás-csere a gyógymód. Ha magad csinálod, kb. 3000HUF körül lehet egy hozzávaló fénycső (minden csavarozgatással legalább 3h munka, tehát reális, hogy ennek a többszörösét elkérik a szervizek).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11296) audi100td válasza atus72 (#11294) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem cseréld le T400-ra, már ha még lehet kapni valahol újonnan, aprón hirdetett valaki, de úgy tudom már elfogytak...

(#11297) Tim82 válasza atus72 (#11288) üzenetére


Tim82
nagyúr

63-65 fokot simán ki kell bírnia a Core i7 procinak, ennyit a Pentium M / Core (2) Duo processzorok is bírnak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11298) lapa válasza atus72 (#11294) üzenetére


lapa
veterán

i7 proci nerm notiba való, slusszpassz. szerintem mindig súgni fog. gondolj bele egy asztali gép hangja milyen (procihűtő meg esetleg vga), és akkor számold hozzá, hogy itt apró ventivel meg laposan kell megoldani a dolgot.

ha ki tudod mérni fogyasztásmérővel az aktuális fogyasztás / 115 x 100 (ha 85%-os táp hatásfokot nézek) wattnyi hő keletkezik a dobozban, amit ki kell vinni belőle.

a megoldás nálam x200s volt, azóta némaság meg hidegség van. persze ebben nincs nvidia gpu, az megint eszik pár plusz wattot még a frekit levéve is. nem tudom nálad lekapcsolható-e teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#11299) ^Clown válasza Magnat (#11287) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nehogy már a szállítási költséget is beleszámolják :Y

(#11300) atus72 válasza lapa (#11298) üzenetére


atus72
senior tag

az i5 mivel lett volna jobb, ugyanaz a tdp-je, és ez is terheletlen szóval az i5-520,i-540 és az i7 közt nem lehet lényeges különbség alapjáraton, sajnos t410-t csak ezekkel illetve szállítják meg i3-al.
Ahogy utánaolvastam ez a másik hülyesége a lenovo-nak hogy a t410-ben nem átkapcsolható a grafkus kártya hiába van ugye az i-s procikban integrálva... :W
Tudok mérni fogyasztást jó hogy mondod van egy Energy Checkerem nemrég vettem.. :)
Mindjárt megnézem...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.