Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Integra


Integra
titán

szerintetek ez mennyit ér reális áron?

"IBM Thinkpad T60
Intel Core2 Duo T5600 1.83GHz CPU
2GB RAM
80GB 5400rpm HDD
15in 1024x768 LCD
Intel 950 VGA
CDRW/DVDRW
Intel 802.11abg wireless
Bluetooth/Modem
1Gb Ethernet
UltraNav
Secure chip
Fingerprint reader
6c Li-Ion batt 4 órát bír
WinVista Business
+ 90W-os Lenovo töltővel, notebook táskával!
A gép kitűnő, újszerű állapotú!
Tökéletesen működik!"

illetve t61 és t63(?) mivel tud többet ennél?
a t5x-es széria meg a 14-es kijelzős ugyanebből a sorozatból?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11952) mazsonpopo válasza Gondwana (#11949) üzenetére


mazsonpopo
tag

Akkor ennek még utána olvasok! Igazából már az is jó lenne, ha a RAM-ot, meg a HDD-t át tudnám tenni. BIOS mod nélkül esélytelen életre kelteni más Wi-Fi-t?

szerk.: nyelvtani hiba javítva! :)

[ Szerkesztve ]

(#11953) mv válasza Integra (#11951) üzenetére


mv
aktív tag

"mivel tud többet ennél?"

T63 nincsen. :) A T61 frissebb platform (Santa Rosa), minimális teljesítménynövekedés, minimálisan alacsonyabb fogyasztás, X3100-as IGP stb.

"mennyit ér?"

Állapottól függően 80-90ezret simán el lehet kérni érte. A jó állapotú akksi erős pozitívum.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11954) Flashcash válasza Integra (#11951) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

65 nagyon jó ár
75 jó ár
85 picit drága ár

(#11955) Integra válasza mv (#11953) üzenetére


Integra
titán

ezek 480p-720p-1080p flasht, jútúbot letudnak már játszani?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11956) Flashcash válasza Integra (#11955) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Böngészésre teljesen jó. Win 7 aero megy vele, flash, youtube is gond nélkül, filmek 720p-ig biztosan, 1080p-t még nem próbáltam.

(#11957) n0_gAboR válasza Integra (#11955) üzenetére


n0_gAboR
őstag

core2duo izombol elviszi az 1080p filmeket.

(#11958) n0_gAboR válasza Sunchild (#11940) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Hat ez a ventizaj nagyon rosszul hangzik. Azert is maradtam volna Thinkpad vonalon, mert a jelenlegi T500-asom e legesleghalkabb gep ami valaha a kezem kozott megfordult. Meg egy Mac Mininel is sokkal halkabb, gyarkolatilag zajtalan. Ezek szerint az ujak mar nem ilyenek?

Ha jol erzekelem a switchable graphics is "eltunt", tehat ha nincs szuksegem a Quadro teljesitmenyere, viszont a halk uzemmodra igen (pl este bekapcsolva hagyni a gepet), nem opcio a T510 ?

(#11959) Tim82 válasza Integra (#11951) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy T63 sincsen, úgy T5x-es széria sem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11960) adorjant válasza Integra (#11955) üzenetére


adorjant
senior tag

T7200 proci (2ghz,667fsb,4mb l2) 90%-on viszi a killa sample videót

(#11961) Tim82 válasza mazsonpopo (#11947) üzenetére


Tim82
nagyúr

A wifit nem fogod tudni áttenni.

HP-s firmware-s cuccot nem fogad el majd az R51-ed. Szerezz IBM firmware-s wifikártyát (3-4 ezer Ft-os tétel).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11962) sghc_toma válasza mazsonpopo (#11952) üzenetére


sghc_toma
senior tag

"BIOS mod nélkül esélytelen életre kelteni más Wi-Fi-t?"
nem az.. ha at tudod irni a kartya vendor/device id-jat egy olyanra, amit elfogad a rendszer, akkor a BIOS-hoz nem kell hozzanyulnod.. igy egyreszt ha valamit elrontasz, akkor max a kartya lesz hasznalhatatlan, nem a gep, masreszt BIOS update utan is mukodni fog, nem kell ujra mokolni.. most is egy ilyen atirt Atheros-os kartyat hasznalok az x200s-ben, regebben meg egy HP-ben hasznaltam atirt Broadcom kartyat..

in asm we trust

(#11963) Integra válasza adorjant (#11960) üzenetére


Integra
titán

egy ilyen használt jó állapotú t60-at szívesen megvennék.
ha tudtok ismerőstől vagy valahol láttatok, szóljatok pliz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11964) Sunchild válasza n0_gAboR (#11958) üzenetére


Sunchild
csendes tag

Hát, nekem van egy T500-asom, és nincs az az isten, hogy azt 510-re cseréljem, legyen benne bármilyen core i nyócszázhuszas proci... Annál halkabb gépet jelenleg nem találsz. Ami zajszinten egy kategóriában van vele, az még max a T400S, az újak közül meg az LM-es i7-es X201S, de a mind a 410-es, mind az 510-es szerintem zsákutca (nyekergő borítás, keyboard flex, meg sok egyéb...)

(#11965) adorjant válasza Sunchild (#11964) üzenetére


adorjant
senior tag

Nyekergő borítás és flex T400-T500 szinten is jelen volt, bár személy szerint én nem találkoztam egyik gépnél sem ezzel a jelenséggel

(#11966) Sunchild válasza adorjant (#11965) üzenetére


Sunchild
csendes tag

Első sorozatúaknál rendesen, a fél évvel később gyártottaknál már alig... Szerencse kérdése, ki mit fog ki...

(#11967) mv válasza Integra (#11955) üzenetére


mv
aktív tag

Szerintem simán.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11968) n0_gAboR válasza Sunchild (#11966) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Rakerdeztem 1-2 PH!-s eladonal, hogy tapasztalhato e a nyekerges, keyboard flex, de mindegyik azt allitotta hogy atomstabil a masina. Nyilvan felesleges hazudniuk, mivel ha jelentkezik, nem veszem meg.

(#11969) TayRol válasza n0_gAboR (#11968) üzenetére


TayRol
veterán

mint mar mondtam, szinten ph!-n vettem, es semmi baja.

(#11970) netseft


netseft
aktív tag

Valaki tud biztosan mondani, vagy inkább linkelni azzal kapcsolatban, hogy ez a billentyűzet jó lenne-e Z61t-be? Az FRU-ját (42T4008) a hivatalos listában nem találom, ezért nem merném 100%-ra mondani. Az összehasonlítás: az enyém T500-ból, Z61t notebookreview-tól és T500 notebookreiew-tól. Gondolom az utóbbi 2 US kiosztás, ezek teljesen egyformának tűnnek, az enyém pedig dán, azért más egy kicsit, de gondolom kompatibilisek egymással. Valaki tudna biztosat mondani?

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#11971) [O]-[C]-[B] válasza netseft (#11970) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Valasz ment a PU-re.

(#11972) netseft válasza [O]-[C]-[B] (#11971) üzenetére


netseft
aktív tag

Köszönöm. :R

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#11973) grc999


grc999
tag

Sziasztok.

x61 max. milyen méretű vinyót kezel? Mintha valami 640 gb. rémlene valahonnan, de ez elég ködös, jó volna, ha valaki meg tudná mondani......

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#11974) Gondwana válasza grc999 (#11973) üzenetére


Gondwana
addikt

Van 640GB-tòl nagyobb 2.5"/9mm hdd? Majd lesz, akkor majd azt is kezeli. Szerintem a 4k blokkmërettel se lenne baja.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11975) SNor


SNor
tag

Csendben megjegyzem: Thinkpad Edge 11

(#11976) grc999 válasza Gondwana (#11974) üzenetére


grc999
tag

Itt van, de linkelhetnék még ötvenet, ami nagyobb 640-nél.Azért köszi, hogy megpróbáltál segíteni.

Szóval, valaki tud válaszolni a kérdésre érdemben?

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#11977) mv válasza SNor (#11975) üzenetére


mv
aktív tag

Túlzásnak érzem rajta azt a TP logót.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11978) grc999 válasza mv (#11977) üzenetére


grc999
tag

Dettó..... ennél alacsonyabbra már nem nagyon adhatja a lenovo. Mondjuk az x200 ott van alternatívaként....
:(

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#11979) adorjant válasza grc999 (#11978) üzenetére


adorjant
senior tag

Kövezzetek meg,de matt burkolattal és kijelzővel akár el is fogadnám...
Persze a szó szoros értelmében vett Thinkpadhez nem sok köze van,az tény :(

(#11980) Flashcash válasza grc999 (#11976) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Már válaszoltak érdemben a kérdésedre. Maga a chipset 2TB-ig kezeli a vinyókat.

Az általad belinkelt 1TB-os WD vinyót nem támogatja, mert az egy 12.5mm magas 2.5"-os vinyó, emiatt fizikailag nem fér be a gépbe.

(#11981) grc999 válasza Flashcash (#11980) üzenetére


grc999
tag

Nem is figyeltem, egyébként tényleg, igazad van. "Maga a chipset 2TB-ig kezeli a vinyókat."- na erre voltam kíváncsi. thx

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#11982) lapa válasza SNor (#11975) üzenetére


lapa
veterán

érdekes ügy ez a táblázat. a "régi" SU még mindig a legjobb cucu ahogy nézem. arról fingunk sincs mekkora akksik mellett volt ennyi az idő, nesze paraszt. pláne érdekes kérdés, hogy normál felbontású videót játszottak le, amiről nem tudjuk gyorsítja-e valamelyik. itt konkrétan az intel mpeg2 gyorsításra utalok. pedig azért Integra elültette bennem a gyanakvás és a fél szemmel amd-figyelés csíráját.

láttam már ilyen világítós tp feliratot. először meglepődtem, aztán rá akartam csapni a fedelet a kezére, végül egyszerűen továbbsétáltam. azóta is kínoz.

az én kamerám setétben setétet mutat, vagy néger vagyok. hdmi se nem van. a kijelzőre tényleg merem mondani, hogy a 768 túl lapos. pláne, hogy az itteni ingerenciák hatására oldalra pakoltam a firefox könyvjelzőket és a menüsort is eltüntettem. elég 4:3 feeling jól. ezt követően vájtfülűként 13 percet ordítottam egy tőlem többezer km-re telepített ie8-cal, mert az egyszerűen egy fos, többszáz pixelt sajátít ki az életemből saját inkompetenciájának bősz hirdetésére. mindjárt kipattintom az x-ről is a win gombot, annyira megvetem az egészet.

(#11983) Tim82 válasza adorjant (#11979) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem sem rossz gép, csak ne a Thinkpad brand égisze alatt lenne árusítva.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11984) lapa válasza SNor (#11975) üzenetére


lapa
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#11985) Magnat válasza TayRol (#11948) üzenetére


Magnat
veterán

Nem tudom elhinni, h ezek valós eredmények, vmit tuti elszar a Windows ...

Ez a T60-am élményindexe (3 giga 667-es ram, T7400, X1300, 500gb samu 5400-es vincsi)

Nehogymár a procim elpicsázza az I520-at...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11986) Tim82 válasza Magnat (#11985) üzenetére


Tim82
nagyúr

Izgalmas, hogy nekem az SSD-re a Win 7 élményindexe 5,5-öt ad az X41 tabletben. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11987) Magnat válasza Tim82 (#11986) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h a Windows szellemiség jegyében az az élmény, amikor várni kell :)
(az gondolom megvan, hogy hívják az apacsok a Windowst)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11988) Tim82 válasza Magnat (#11987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kell várni, elég gyors (de összességében nem érzek különbséget sebességben az X41t (1.5 GHz Pentium M + 2 GB RAM + SSD + Win 7) és a T43p (2.26 GHz Pentium M + 2 GB RAM + WD3200BEVE + Linux Mint) között).

Ja, ja, fehér ember várakozni homokórára. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11989) Magnat válasza Tim82 (#11988) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy értettem, h az enyémnek magasabb az élményindexe, de lehet, h azért, mert többet kell rá várni :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11990) Tim82 válasza Magnat (#11989) üzenetére


Tim82
nagyúr

De lehet, hogy nem - írtam korábban, hogy gyors ez az SSD, csak nem olyan gyors, mint amit várt volna tőle az ember. :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11991) [O]-[C]-[B] válasza Integra (#11963) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Privi ment. :)

(#11992) TayRol válasza Magnat (#11985) üzenetére


TayRol
veterán

hat, erdekes, mindenkeppen. ha lesz ra energiam es kedvem, teszek fel szuz windowst, hatha ott majd mas lesz.:)

(#11993) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Már csak 1db IBM X40 X41 gumitalp szettem van, vigyétek gyorsan :)

(#11994) audi100td válasza Tim82 (#11988) üzenetére


audi100td
nagyúr

En is feldobtam egy Win7-et az X41-re, viszont 2 napnal tovabb nem birtam, elegge zabalta a procit meg a RAM-ot (pedig van benne 2GB), persze a tetü vinyoval, igy elegge kinszenvedes volt, talan majd adok neki meg egy eselyt SSD-vel. Az aero nekem igazabol mindegy, viszont az baromira idegesit, hogy nelküle nem lehet mondjuk feketere allitani a talcat, ez a rikito vilagos szin nekem nem jön be.

(#11995) Integra


Integra
titán

létezik t42 méretben jobb fajta t60-as gépek ereje és felszereltsége???

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11996) Integra válasza audi100td (#11994) üzenetére


Integra
titán

nekem 1.7es cerkán megy 1 giga rammal meg 40gigás alap hdd-vel a win7 32bit és jobb és gyorsabb mint az xp. stabilitásról nem is beszélve, még soha nem fagyott ki.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11997) audi100td válasza Integra (#11996) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt nehezen tudom elhinni :B , marmint a stabilitast igen, de hogy gyorsabb lenne azt ketlem, egyebkent, milyen Win7? En Ultimate-et probaltam, de lehet pl. Business-el gyorsabb lett volna...

Xp alapjaraton 385MB RAM-ot eszik nalam, 0-4%-os prociteherles mellett, Win7 ha jol emlekszem ugyanezen a gepen 7-800MB körül zabalt es a procit is össze-vissza terhelte.

(#11998) Tim82 válasza audi100td (#11994) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem még a HDD-vel és ReadyBoost-tal egészen használható volt - lassú, de nem elviselhetetlenül lassú, csak komótos. Vagy csak én vagyok türelmes? A kinézet meg majdnem mindegy, feldobtam egy háttérképet, kitettem a nekem kellő widget-eket (óra, naptár, CPU és memóriahasználat, időjárás), feldobtam a RocketDock-ot és már tökéletes is nekem. (Windows 7 Home Premium 32bit OEM)

Integra: nem egészen értem a kérdésedet. Nyilván nem lesz ugyanolyan belsejű T60, mint a T42-d (hiszen volt nagyjából két generációnyi ugrás a chipset + CPU terén), de könnyen találsz ugyanolyan méretű-képarányú-felbontású, BT-vel és wifivel felszerelt T60-akat (mert még ugyanúgy 4:3 képaránnyal, 1024*768 vagy 1400*1050 felbontással jött ki a legtöbb T60). Videókártyából háromféle lehet benne: Intel GMA 950, ATI X1300 (64 MB saját RAM) és ATI X1400 (128 MB saját RAM). A chipset maximum 3 GB DDR2 RAM-ot fog kezelni. Árban 60-90 ezer Ft körül fordulnak elő, felszereltségtől függően. Személy szerint én a 15" méretű, 1400*1050 felbontású modelleket keresném, mert ezekbe nem TN, hanem IPS panelt szereltek.

T60-ról bővebben: [link], összehasonlításként a T42-ről: [link] - Úgy tűnik, nem lehet elégszer ajánlani a Thinkwiki-t.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11999) audi100td válasza Integra (#11996) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt nehezen tudom elhinni :B , marmint a stabilitast igen, de hogy gyorsabb lenne azt ketlem, egyebkent, milyen Win7? En Ultimate-et probaltam, de lehet pl. Business-el gyorsabb lett volna...

Xp alapjaraton 385MB RAM-ot eszik nalam, 0-4%-os prociteherles mellett, Win7 ha jol emlekszem ugyanezen a gepen 7-800MB körül zabalt es a procit is össze-vissza terhelte.

#11995: A 14,1-es T60-at 4:3-as panellel gyartottak, igy elvileg kb. ugyanakkora mint a T42, nem?

Tim82: A kinezet nekem is mindegy lenne, viszont irritalja a szemem az a vilagos kek keret, nekem tul fenyes...

[ Szerkesztve ]

(#12000) mv válasza Integra (#11995) üzenetére


mv
aktív tag

Ha ragaszkodsz a T42 méretéhez (14 col, 4:3), akkor T60, T61 lehet érdekes. Ha a kicsit szélesebb, wide paneles gépek is szóba jöhetnek, akkor T400, T410. Esetleg még szubnotik 12 colos kijelzővel. X60, X61, vagy sokunk álma egy X200s. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.