Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) hankpoke


hankpoke
tag

Kibicként annyit fűznék hozzá, hogy minden szétszedhető, csak türelem és jó szerszám kérdése.Meg kell nézni, hogy matrica alatt van-e csavar, ha van kicsavarni, majd egy masszív erős éles késpengével sarkoknál kezdve szét kell feszíteni a közepénél(ott ragasztották össze)

Dugó formája nem oszt nem szoroz semmit, a tápfesz számít igazán. Ha 19V kell a vasnak, akkor 19V kell. Napokban csináltam egy Sony Vaionak és egy Toshibának DC24/19V tápot, 18V-nál már eldobták magukat...

(#12952) Cyberpunk válasza Tim82 (#12925) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz így már képben vagyok.

Egyébként majdnem vetem egy T43-ast a korához képest elég jó állapotban volt, csak lehalászták előlem :W
T42-esről mi a véleményetek? Inkább úgy fogalmazok T42 vs. T43 tudom T43 az valamivel újabb. Melyik éri meg jobban ahogy elnézem általában csak pár ezer a különbség a két gép között. A felhasználási terület az meg mind két esetben a nettezésben kimerülne nálam.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12953) ^Clown válasza Cyberpunk (#12952) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a T43 felé billen a mérleg nyelve. DDR2 memóriát használ, tehát olcsóbban tudod bővíteni, plusz nem kell tartani attól, hogy leválik a GPU (T40-T41-T42 típushiba).

Más: korábban hülyeségeket beszéltem, nem Intel 2200, hanem 2915ABG van az X41-emben :)

[ Szerkesztve ]

(#12954) Tim82 válasza Cyberpunk (#12952) üzenetére


Tim82
nagyúr

T42-ből kerüld a Radeon 7500 GPU-val szerelteket. Nekem Radeon 9600 VGA-s gépem van, eddig nem mutatja a korai elhalálozás közelgő előjeleit.

T43-ba olcsóbb a DDR2 memória, viszont a T42 nem sipákol a nem IBM-es vinyók miatt. Sebességben szerintem nincsen igazán különbség, én egy T43p-ről "léptem vissza" egy IPS-es T42-re, egyformán jól tudtam mindkét gépet használni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12955) Cyberpunk válasza Tim82 (#12954) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz a választ mindkettőknek. Aszem inkább maradok a T43 vonalon amit T42-est kinéztem az 7500-as VGA-val van szerelve inkább nem kockáztatunk ;]
Amúgy ez a nem IBM-es vinyó sípolás miben merül ki? Konkrétan a gép sipákol vagy csak OS-ben dobál hibaüzeneteket?
Mert szerintem elég lassúcska egy 5400rpm-es vinyó azt szeretném cserélni ha van rá mód egy 7200-asra.

És végül hogy boldogul egy ilyen gép a bonyolultabb weboldalak megjelenítésével, Youtube flash megy rajta esetleg 720p-ben? Ez nem elsődleges szempont csak kíváncsi vagyok rá hogy mire számítsak. Eddig végig desktop-os voltam csak második gép gyanánt kéne.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12956) ^Clown válasza Cyberpunk (#12955) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Indulásnál dob egy hibaüzenetet, meg sípol egyet. Utána szében bebootol a gép, az OS-ben semmi problémát nem okoz. Simán együtt lehet élni ezzel.

(#12957) Tim82 válasza Cyberpunk (#12955) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mert szerintem elég lassúcska egy 5400rpm-es vinyó azt szeretném cserélni ha van rá mód egy 7200-asra.

A sípolásos kérdést ^Clown kolléga megválaszolta, a vinyósebességgel kapcsolatban annyit mondanék, hogy az nem csak a fordulatszámtól függ. Én az elérhető legnagyobb kapacitású PATA notivinyót (WD3200BEVE) pakoltam a notimba és nem érzem lassúnak. Elvileg a nagy adatsűrűség miatt ráadásul 5400rpm-es létére ez a leggyorsabb PATA notivinyó.

Youtube flash megy rajta esetleg 720p-ben?

Megy, de 80-90%-ra leterheli a CPU-t. 720p-s mkv-k többé-kevésbé mennek, hogy egy ilyen film lejátszás közben mennyire akadozik, az kódolás- és lejátszófüggő.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12958) ^Clown válasza Tim82 (#12957) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Még nem találkoztam olyan 720p videóval (.mkv), ami akadt volna az X41-emen, úgyhogy szerintem egy T43-nak sem kottyanna meg. Ellenben a YouTube-os 720p videókat csak akadva tudja lejátszani sajnos.

(#12959) rauschie


rauschie
senior tag

Most vagy a t61 belső wifi-vevőjét, vagy vidéki nagymamám második szomszédjának (a szomszéd szomszédjának) a routerét szeretem nagyon. :)) Légvonalban 40 méter lehet meg pár fal, és átjön titkosítatlanul 0,5mbps.

Jannn: Itt meg tudod nézni a géped sorozatszáma alapján, hogy benne kellene-e lennie a kérdéses alkatrészeknek.

[ Szerkesztve ]

(#12960) Jannn


Jannn
senior tag

hi

ha az SL510-es gépen van SIM kártya slot akkor van benne 3G modem + GPS is? Beletettem egy sim kártyát de nem történt semmi :(

(#12961) Cyberpunk válasza Tim82 (#12957) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hmm ez a vinyó nem is rossz egy 80/120GB-os nekem elég is lenne :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12962) ABE


ABE
őstag

Találkozott már valaki T61-nél hang problémával? Az előző T61-nél nem volt ilyen gondom, de a mostani Quadro-s elég furán viselkedik... Leginkább zenehallgatás közben lehet észrevenni, hogy 1-2 percenként egy pillanatra "megtorpan", megszakad a hang, mintha nagyon le lenne terhelve a gép, és emiatt akad egyet. Ez a jelenség ugyanúgy hangszórón és fülesen is előjön.

Win7 van a gépen, Windows Update-es és Lenovo drivert is használtam már, kipróbáltam több lejátszót is, BIOS-t alapállapotba nyomtam vissza, fix maximumra lőttem be a procit, kinyomtam a rázkódásvédelmet, újratelepítettem a rendszert, de ugyanaz a helyzet. :( A háttérben nem fut tulajdonképpen semmi, csak egy Avast, meg a Lenovo saját cuccai, aztán ennyi.

A pontos konfig: Intel 965GM chipset, Core 2 Duo T7500 processzor, 4GB memória, Quadro NV140 videokártya, 5400rpm 500GB merevlemez, Win7 32 bit oprendszer, legújabb BIOS, driverek Windows és Lenovo Update-en keresztül letöltve

[ Szerkesztve ]

(#12963) ^Clown válasza ABE (#12962) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nézted közben a feladatkezelőt? Esetleg egy régebbi audio és chipset driverrel megpróbálkoznék a helyedben.

Nem tartozik annyira a témához, de 4Gb RAM-nál miért 32bites OS-t használsz?

(#12964) ABE válasza ^Clown (#12963) üzenetére


ABE
őstag

Feladatkezelőben nem láttam semmi erőforrás zabáló folyamatot, a CPU és RAM használat alacsonyan van. Talán megpróbálok szerezni régebbi drivert, de az a fura, hogy az előző T61-től ez csak videokártyában tér el elvileg, azzal nem volt gond.

64bit: még nem jutottam el oda, hogy váltsak.

(#12965) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

X60s tulajoktól kérdezném, hogy a BIOS-ban a SATA vezérlőjének módját átlehet állítani AHCI-ra? Szeretnék beletenni egy SSD-ét és a Trim funkció miatt lenne ez kérdésés.

Köszönöm:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12966) Tim82 válasza Jannn (#12960) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy csak előkészítés van benne. A WWAN modem tudtommal egy mini PC-E foglalatba illeszkedő kártya.

Eszközkezelőben nézted már?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12967) SpongyaBob válasza Tim82 (#12966) üzenetére


SpongyaBob
veterán

semmi:D

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12968) #95590400


#95590400
törölt tag

az normális jelenség egy x61-nél, hogy egy kb. 1 nap készenlét után 10%-ot esik az akku? mert nekem egy kicsit fura. eredeti 4 cellás, 70%-on áll. tud kb. 110 percet. nagyon kímélve, felére levett fényerővel.

[ Szerkesztve ]

(#12969) CPT.Pirk válasza #95590400 (#12968) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem igen, a készenléti módban van néhány watt állandó fogyasztása a gépnek, meg az akkuk természetes módon is veszítenek töltést, még akkor is, ha csak a levegőn állnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12970) mazsonpopo válasza ABE (#12962) üzenetére


mazsonpopo
tag

Nekem is Quadro-s T61 van, picit gyengébb kiépítésben, mint a Tied, de nekem nem produkál ilyesmit! Mondjuk nem raktam fel Lenovo Update-el a hangkártya drivert, a Win7 (32 bit) felismerte telepítés után, jelenleg így használom, és nincs vele gond! Próbáld meg, hogy nem raksz fel semmit, mondjuk egy szűz telepítés után!

u.i.: remélem érthető voltam! :)

(#12971) ABE válasza mazsonpopo (#12970) üzenetére


ABE
őstag

Épp most állok neki, hogy felrakok egy totál szűz rendszert, és úgy próbálom ki, hogy még semmit nem raktam fel. :)

(#12972) ABE válasza ABE (#12971) üzenetére


ABE
őstag

Majd valamikor kiderül, mert 32 bites Win7 alól nem lehet a 64 bites verziót USB-re rakni, lemezem meg nincsen. :(((

(#12973) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Készítsd el ezzel ;)

Csak csatlakoztatod a pendrive-ot, a progi megcsinál mindent pár perc alatt és kész is lesz a boot win7 pendrive-on.

Ha így csináltad nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12974) ABE válasza SpongyaBob (#12973) üzenetére


ABE
őstag

Ez volt az első próbálkozásom. :(

A probléma ott van, hogy ahogy olvastam, 32 bites rendszer alatt nem lehet létrehozni 64 bites USB-s telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#12975) SpongyaBob válasza ABE (#12974) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ennek utánajárok, megnézem, mert nekem úgy rémlett így csináltam legutóbb :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12976) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Valakinek nincs szüksége csavarkészletre T61-hez? Enyémből hiányzik néhány csavar és rendelnék eBay-ről. Ha valakinek kell, szóljon és megspóroljuk a postát!

btw: lehet előbb a szervizt meg kellene kérdeznem, hogy garanciális gépen vállalnak e ilyen "javítást"...

(#12977) SpongyaBob válasza SpongyaBob (#12975) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szerk.:

Az általam említett és belinkelt az MS által kifejlesztett progival (ez nem parancssoros megoldás) működik.. :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12978) ABE válasza SpongyaBob (#12977) üzenetére


ABE
őstag

Az a probléma, hogy látszólag ugyan elkészíti az USB sticket, de bootolni már nem tud róla. Ha parancssoros módszerrel próbálom készíteni, akkor ki is írja, hogy csak akkor tudja a boot szektort (vagy minek nevezzem ezt) elkészíteni a pendrive-on, ha ugyanolyan rendszeren (x86 vagy x64) készítem.

(#12979) ABE válasza ABE (#12978) üzenetére


ABE
őstag

Oké, figyelmetlen voltam, úgy tűnik, hogy sikerült megoldani. Ezt a hibaüzenetet kaptam:

Az online segédletet elolvasva sikerült megoldani a gondot. :)

(#12980) ABE válasza ABE (#12962) üzenetére


ABE
őstag

Felraktam egy friss 64 bites Win7-et, folyamatosan próbálgatva eljutottam odáig, hogy a hangkártya driver kivételével minden frissítve van, és még mindig tökéletes a hang. :) Szóval egyértelműen valami szoftveres hiba volt, most nem tudom, merjem-e felrakni a frissebb audio drivert, vagy hagyjam a fenébe. Talán rendszervisszaállító mellett bepróbálom....

(#12981) Nand_i válasza SpongyaBob (#12965) üzenetére


Nand_i
tag

Természetesen lehet, Config ->Serial ATA menü alatt találod. Alapból AHCI de van Compatibility opció is.

(#12982) SpongyaBob válasza Nand_i (#12981) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm! :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#12983) pö_pö


pö_pö
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék új T510-est vásárolni de itthon nemigen kapható full HD-s felbontással, csak HD+ változatban. Lehet valahogy egyedi konfigurációt rendelni Magyarországra (CTO)? Áfás számla is jó lenne.

Hogyan megy ez?

(#12984) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

a saját R500 asomnak meghalt a töltője nem tölt viszont "ciripel".
az én töltöm
90W/20V
kimenő: 4.5 A

kérdés:
munkahelyemen szereztem egy régebbi töltőt viszont az csak
65W/20V
kimenő 3.25 A

érdemes ezt használni? vagy a kisebb amper véget mire lehet számítani?

köszönöm a választ

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12985) Ringman válasza Antonio (#12984) üzenetére


Ringman
nagyúr

Menni fog vele, csak lassabban tölti fel.
Esetleg, ha dedikált gpu van benne, ha akku nélkül van hálózaton, nem fog max teljesítményen menni, csak akkuval.

Különbség a töltők között:
65W=3.25A*20V
90W=4.5A*20V

(#12986) Antonio válasza Ringman (#12985) üzenetére


Antonio
senior tag

Értem, mivel 99%-ban hálózatra kötve használom nekem mindegy milyen lassan tölti fel.

Ezek szerint nem kell tartanom túlmelegedéstől stb?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12987) Ringman válasza Antonio (#12986) üzenetére


Ringman
nagyúr

Semmi probléma nem lehet.
Az integrált gpu-s thinkpadekhez eleve a kisebb töltőt szoktak adni, használtam már ideapad N500-ashoz tartozó 65W-os töltőt is - ugyanolyan a csatlakozó - minden probléma nélkül.

(#12988) CPT.Pirk válasza Antonio (#12986) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gondolom a töltőre érted a túlmelegedést, nem. Azért 3.25A van ráírva, mert az a csúcsáram, több nem fog kijönni belőle, ergo nem fog 65W fölé menni a leadott teljesítmény. Magyarán annyival fog tölteni, amire tervezték, nem melegedhet túl.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12989) Antonio válasza Ringman (#12987) üzenetére


Antonio
senior tag

Köszönöm!
megnyugodtam :) tudom nem nagy költség egy új töltő, de most költözök lakásfelújítás stb. minden költség számít!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12990) Antonio válasza CPT.Pirk (#12988) üzenetére


Antonio
senior tag

Egyébként előző (mármint ami most ment tönkre) töltő sokszor olyannyira forró* volt hogy ki is kapcsolt a töltő (gondolom a termostat vagy valami bekapcsolt), télen kilógattam az ablakon hogy hamarabb lehűljön ...

*alig bírtam megfogni, mondjuk ez akkor fordult elő ha mondjuk ágyban használtam és a töltő a párnák közé keveredett ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12991) CPT.Pirk válasza Antonio (#12990) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, kapitalizmus van, minél kevesebből kell minél több vackot legyártani. Egyszerűen a lehető minimumra méretezték a hűtést, ahol még nem kap lángra a szerkezet...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12992) Zooka


Zooka
tag

Üdv!

X200(s) beszerzésén töröm a fejem, találtam is egy újat egész jó áron hardveraprón. Rákerestem a típusszámára a parts infónál, ahol 1440x900-at ír kijelzőfelbontásnak. Az eladó szerint viszont biztosan csak 1280-as a kijelző, szerinte valamit elhibázhattak. Szerintetek is "gázos" lehet a gép? Nem akarok úgy járni mint nemrég a T400-ammal: [link] :W

[ Szerkesztve ]

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#12993) ^Clown válasza Zooka (#12992) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is találkoztam már olyan T61-essel, amiben elvileg 1440*900-as felbontású kijelzőnek kellett volna lenni (ehelyett sima 1280*800 volt benne). Nekem gyanús volt, végül elálltam a vásárlástól. Nem kevés pénzről van szó, én óvatos lennék a helyedben - ha kicsit is gyanús a gép, várd meg a következő ajánlatot, biztosan lesz még jó áron X200s az apróban.

[ Szerkesztve ]

(#12994) #95590400 válasza CPT.Pirk (#12969) üzenetére


#95590400
törölt tag

sok lenne az a pár watt szerintem.
és nekem akkor is soknak tűnik ez a 10% feletti esés nem egész egy nap alatt, mert egyetlen másik notim sem produkált ilyet, de úgy tűnik, csak akkor esik le így, ha kihúzom a töltőt a konnektorból, de nem húzom ki a notiból a másik végét. h most van fizikai törvényszerűség, vagy csak véletlen egybeesés...

[ Szerkesztve ]

(#12995) Gondwana válasza Zooka (#12992) üzenetére


Gondwana
addikt

A garanciaellenőrzsnél, a parts-lookupban szereplő kijelző FRU a fontosabb adat, mint a típusszám alapján írt adat - persze, csak akkor, ha a warrantynél szerepel, hogy a gép XXXX-CTO. (Az én X200T-m is ilyen, elvileg SL9300/1.66GHz proci van benne, gyakorlatilag meg SL9400/1.86GHz és a parts lookup alapján is)
Tehát csak ez az egy részlet miatt még nem 100%, hogy gond van a géppel, de attól még lehet.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12996) Zooka válasza Gondwana (#12995) üzenetére


Zooka
tag

Köszi, közben a serial alapján kiderült hogy CTO a gép, a parts-lookupban szereplő FRU szerint valóban 1280-as a kijelzője.

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#12997) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Lenne egy nem annyira szakmai kérdésem hozzátok, hátha tudja valaki a választ. A Hardware Maintenance Manual-ban (X41, illetve T4x -nél is többek között) azt írja, hogy M4-es csavarok vannak a gépben. Szeretnék pontosan ilyen méretű csavarhúzót szerezni; tehát ha bemegyek a barkácsboltba, elég, ha annyit mondok, M4 fejű csillagcsavarhoz keresek csavarhúzót, vagy ez az M4 valamiféle más szabvány, mint az EU (vagy MSZ)? Köszi előre is! :R

(#12998) mv válasza ^Clown (#12997) üzenetére


mv
aktív tag

Én úgy emlékszem, hogy ez DIN szabvány szerinti jelölés és a csavarmenetre vonatkozik. Barkácsboltban biztosan tudnak majd segíteni, ha tutira akarsz menni, akkor viszel vagy kérsz egy ilyen csavart és kipróbálod vele a csavarhúzót. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12999) Gondwana válasza ^Clown (#12997) üzenetére


Gondwana
addikt

Az M4 a menet külső átmérője, semmit nem mond a csavar fejéről.
Ellenben a HMManual azt is előírja a szervizeseknek (báris az X200T/X201T-hez való), hogy minden szétszedés után az összerakás új csavarokkal történjen, mert a csavarok végén lévő menetrögzítő színes műanyag izé hivatalosan csak egyszer használatos.
Én általában 1-es Phillips csavarnyúzót használok szétszedéshez - bár lehet, hogy a 2 lenne a pontos méret, de ami van kettesem, szélesebb, mint a lyukak, amikbe belesüllyesztik sokszor a csavar fejét.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13000) i400 válasza ^Clown (#12997) üzenetére


i400
senior tag

én az obiban vettem olyan ~1600 ft körül csavarhúzókészletet 7 darabosat (ennek van egy többdarabos változata is)
ilyet

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.