Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) danee91 válasza ABE (#11600) üzenetére


danee91
senior tag

Hát én magam ezt nem merem végigvinni, de legalább tudom, h a szervizben mennyit ér meg nekem az egész így. Amúgy akkora fényereje lett lent, mint a haverom LED háttérvilágítású TFT-jének :D (vagyis csak úgy tűnik).

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#11602) Napfénysüti válasza danee91 (#11598) üzenetére

Mindenképpen az IBM szervizbe vidd be. :K

Més que un club!

(#11603) bwoay válasza danee91 (#11601) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor le kell önteni mégegyszer, és eloszlatni egyenletesen :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11604) ^Clown válasza danee91 (#11598) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is amellett voksolnék, hogy nézz szét itt az apróban, hátha találsz új, vagy jó állapotú használt kijelzőt. Plusz van itt néhány arc, aki olcsón be is szereli neked.

Az olaj tényleg macerás, a vizet talán ki lehetne valahogyan szárítani, de az olajat... Kemény buli lehetett :)

[ Szerkesztve ]

(#11605) vikcsi válasza Jag (#11594) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Nah ezt kipróbálom... :D

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11606) danee91 válasza ^Clown (#11604) üzenetére


danee91
senior tag

Sose süss olajban virslit éjjel buli után :(

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#11607) Integra


Integra
titán

nézem-nézem a t és x modelleket, amiket most kapni és sajnos azt kell mondjam, hogy szégyen szemre unattraktív lett a lenovo jelenleg. hiába az erős váz, a szolgáltatások a hardver számomra egyszerűen nem kóser, őskövület egyes részeiben, különösen a vga, csatlakozók és a kijelzők téren. és ez az ár függvényében rendkívül bosszantó.
meg fogják szívni, és mi is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11608) evone válasza Integra (#11607) üzenetére


evone
őstag

szerintem az X-es gépeik maradtak meg olyan jónak mint amilyenek mindig is voltak. ( ebbe ne kössön bele senki, thx :) ) ( x41 már a lenovo keze alatt keszult )

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11609) Integra válasza evone (#11608) üzenetére


Integra
titán

fogjuk rá.
egy használható ati vga és egy hdmi rettenet hiányzik belőle kapásból.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11610) bwoay válasza Integra (#11609) üzenetére


bwoay
nagyúr

de igazából csak neked ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11611) Integra válasza bwoay (#11610) üzenetére


Integra
titán

hát nézd, üzleti notebookról beszélünk, feltételezném, hogy aki ilyet használ az utazik. és ha utazik, akkor használja privátra is, kapcsolat tartásra, film nézésre, szállodában rádugja a tévére és megnéz egy filmet, etc..
de azt is abszurdnak tartom, hogy egy valamit érő vga sincsen benne, ami képes lenne egy egyszerűbb időeltöltő játékot meghajtani.
2010-ben ez egyszerűen hiba.
már a dell is szerel hdmi-t az amúgy vacak e szériára, ami szintén hasonló kategóriás gép.
egyszerűen nem állja már meg a helyét ez a szétválasztás és erre az újabb t-s gépek jó példa. de ezt még tovább kéne vinniük, és szerintem igenis egyes hardver elemekben egyszerűen levannak maradva. kijelzőben is.
az pedig vicc, hogy a lenovo oldalán az x gépeknél az a 100-as fos is ott szerepel..
nekem is mai napig a thinkpad az etalon, de hagy legyek már kritikus pont azzal szemben amit a legjobban szeretek és úgy gondolom, hogy amit mondok az nem megalapozatlan és az meg nem igaz, hogy csak én utazok rendszeresen és csak nekem okoz gondot, ráadásul filléres alkatrészekről beszélünk, emiatt meg pláne bosszantó.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11612) adnoctum18 válasza Integra (#11609) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Én dedikált VGA-t nem kívánnék egy X-be sem.

Üzemidő/hűvösség/zajtalanság über alles.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11613) Integra válasza adnoctum18 (#11612) üzenetére


Integra
titán

ha nem használod, nem melegszik, nem eszi az akksit. ma már ez megoldott.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11614) audi100td válasza Integra (#11613) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért kíváncsi volnék, hogy egy X szériás gépbe hogyan lehetne még belegyömöszölni egy dedikált gpu-t is, megfelelő hűtéssel, mondjuk nekem nem hiányzik, rég óta nem érdekel az ilyesmi, meg hát ezek munkagépek, nem játszásra lettek kitalálva...

(#11615) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Ki tudja megmondani, hogy legalább melyik thinkpadot vegyem, ha 720p-s filmet szeretnék lejátszatni? T23-tól csak annyival legyen jobb :U :B

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11616) Integra válasza audi100td (#11614) üzenetére


Integra
titán

amd apu pl.
de ha ez így megy, kénytelen leszek t-s gépet venni x helyett.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11617) Tim82 válasza vikcsi (#11615) üzenetére


Tim82
nagyúr

T40-től/R50-től fölfelé mindegyik elboldogul a 720p-vel, bár legalább 70-80%-os prociterhelés mellett.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11618) audi100td válasza Integra (#11616) üzenetére


audi100td
nagyúr

Van ilyen jelenleg? Nincs, így szerintem kár panaszkodni a mostani szériára...

(#11619) TayRol válasza Integra (#11616) üzenetére


TayRol
veterán

es ujabb (t4/5xx) gepet szeretnel, vagy meg a regebbiek kozul valamit?

mod: jomunkasember lettel, ehh.., szep! :)

[ Szerkesztve ]

(#11620) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Halott X41t akksija nincs esetleg valakinek elfekvőben?

(#11621) Ringman


Ringman
nagyúr

Visszatérve a 16:9 vs 16:10 vitára:

a 14,1" 16:10 kijelző
- átmérő ~ 358,1mm - 303,7mm x 189,8mm -> 600,4cm ^2

14,0" 16:9 kijelző
- átmérő ~ 355,6mm - 309,9mm x 174,3mm -> 540,2cm^2 ~90%-a az előzőnek!

Feltéve, hogy nem változtatnak a laptop méretein, - ez esetben a T410-hez tartozó akku a T420/T411-gyel (nem tudom, mi lesz a neve) kompatibilis marad (kibaszás, ha nem) és csak a kijelző elrendezésén kell változtatni: a kijelző körüli káva ~1,5cm-rel nő függőleges és 0,6cm-rel csökken függőleges értelemben.
Fantasztikusan fog kinézni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11622) Integra válasza audi100td (#11618) üzenetére


Integra
titán

reméljük most hogy pofán verték az intelt, lesz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11623) lapa válasza Integra (#11611) üzenetére


lapa
veterán

hdmi / dp részről tökéletesen egyetértek, elég vicces ez így már bő egy évtizeddel a holdraszállás után. digitál hang dettó, tényleg gondolkodom, hogy valahogy kivezetem drauttal az alaplapról a két rohadás eret.

ennél méginkább érthetetlenebb, hogy az ultrabase-en sincs digitál hang ugye, a dp-n se. azon csak elfért volna.

egyébként meg miféle úri hotelekben jársz te, hogy nem a tv-outot hiányolod?

a dedikált vga mindenképp fűt, szerintem ha nagyon kell, akkor az i5-ben lakó már eldöcög.

szerintem az amd dologból presztízskérdést csinálnak. pontosabban tudják, hogy a managgerek azt csinálnának belőle szerintem X meg T szinten.

röhögcségesség legteteje, hogy az edge-ben ulv-bb a proci (az SU-k), mint az x201s-ben, és van rajta hdmi. abban kapsz amd-t is, nemtom apuval-e.

az igazi kérdés az, hogy vajon a többi gyártó termékei milyenek váz szempontjából. a dellnek vannak kisebb magnézium vázas cuccai, mint amilyen kialakítása a d630-nak van pl?

(#11624) adorjant válasza evone (#11608) üzenetére


adorjant
senior tag

X41 óriási gép a szememben,használható teljesítmény elképesztő pici és kecses méretben :)

X-turbósításhoz csak annyit,hogy azt azért senki sem várhatja el,hogy I7-es cpu Quadroval halk,pici és hűvös legyen :)
A wide-tendencia sok embernek nem tetszik,nekem személy szerint nincs különösebb problémám vele,pedig az asztali gépemhez 24" monitor van,a notik meg még mindig nem szélesvásznúak :)
A Thinkpad széria pedig egy fricska az újdonságoknak,mintha direkt kihagynának mindig ezt-azt,már csak azért is,hogy ezzel lehessen "eladni" a termékeiket... De az azért tény,hogy kicsit kezdenek kanászosodni a srácok.

(#11625) Tim82 válasza lapa (#11623) üzenetére


Tim82
nagyúr

a dellnek vannak kisebb magnézium vázas cuccai, mint amilyen kialakítása a d630-nak van pl?

Mint pl. a Dell D430? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11626) Integra válasza lapa (#11623) üzenetére


Integra
titán

örülök, hogy nem csak én gondolom a lenovo termékpalettáját viccnek..

jó kérdés.
eddig a céges dellem d630 volt, nem volt nagy szám, de legalább nem halt el.
most az új kamu alufedlapos e szériát kapjuk, választhatunk hogy 12 vagy 14-es kivitelben. nem dobok hátast tőle, a d630 sokkal jobb volt anyaghasználatra.

amit tudsz csinálni, hogy veszel egy pcmcia vagy express card slotos félprofi hangkártyát, indigo-tól.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11627) vikcsi válasza Tim82 (#11617) üzenetére


vikcsi
aktív tag

és az nem gáz, ha celeron procis? mondjuk atom proci asus netbookom simán viszi, de a p3-as T23 nem :(

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11628) Tim82 válasza vikcsi (#11627) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg a Banias- és Dothan-magra épülő Celeron M-ek annyiban különböznek a Pentium M prociktól, hogy nem ismerik a speedstep-et és feleannyi L2 cache-ük van, szóval tudomásom szerint ez nem okoz nekik sem nehézséget.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11629) lapa válasza Integra (#11626) üzenetére


lapa
veterán

hát ja, erősen filóztam egy audigy zs II pcmcia-n, aztán hál istennek ma megpróbáltam belegyömöszködni a smart card readerem a likba és kiderült, hogy ez már nem pcmcia.

a másik félszem a melegedés, bár inkább csak alkalmi jelleggel lenne használva.

persze az árát meg se néztem, de nem hiszem, hogy az a +3 hangszóró megér nekem 30 ezret vagy ilyesmi.

ja, most ránéztem de nem látok 5.1 támogatást.

mindettől függetlenül szentül hiszem, hogy valahogy linuxon meg lehetne oldani a bypasst az analóg kimeneten is. csak meg kéne tanulni drivert meg ilyen program izéket írni.

Dell D4300: először is jééé, másodszor ennek az újabb megfelelőjére gondoltam. de vicces, hogy ugyanaz a böszme ultrabase van hozzá, és azon sincs semmilyen kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#11630) Integra válasza lapa (#11629) üzenetére


Integra
titán

nézz körül itt: echoaudio
indigo dj-t használunk már sok-sok éve, nagyon frankó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11631) ^Clown válasza Integra (#11611) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A display portot tényleg lecserélhetnék már HDMI-re, viszont az X szériába én sem tartom túl jó ötletnek a dedikált vga-t. Azt valahogyan hűteni is kellene.

adorjant: +1 az X41-témához :)

[ Szerkesztve ]

(#11632) TayRol válasza Integra (#11630) üzenetére


TayRol
veterán

eleg jo cuccnak tunik.

dp-n semmilyen korulmenyek kozott nem lehet hangot atvinni?

(#11633) bwoay válasza TayRol (#11632) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem úgy volt, hogy T410-en már átmegy a hang a dp-n?

Integra:
"és ha utazik, akkor használja privátra is, kapcsolat tartásra, film nézésre, szállodában rádugja a tévére és megnéz egy filmet, etc..
de azt is abszurdnak tartom, hogy egy valamit érő vga sincsen benne, ami képes lenne egy egyszerűbb időeltöltő játékot meghajtani.
"

szerintem a játék meg a filmnézés nemigen illenek egy üzleti gép profiljába, még akkor sem, ha életszerű, amit írsz. ezek a gépek sosem arról szóltak, hogy tudják pont ugyanazt, mint egy konzumer ratyi, plusz még azt übereljék. mindig gyengébbek voltak multimédia terén, eleve hw specifikációban elmaradtak, plusz ordított róluk, hogy az ilyen használatot a tervezésnél leszarták. Ez talán még kritérium is :D Lehet, hogy az új Latitude-okon van HDMI, de őszintén, választanál olyat? ;] Számomra pont a TP-k azok, amik a legkisebb kompromisszumra kényszerítenek. Dedikált VGA-t kerülöm, a fimet (ha úgy adódik) a saját kijelzőjén nézem fülhallgatóval, játszani meg sosem szoktam rajta.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11634) Integra válasza TayRol (#11632) üzenetére


Integra
titán

nem megy át rajta hang??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11635) ^Clown válasza bwoay (#11633) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

dp-on, legalábbis nekem így rémlik, nem megy át hang.

Szerk.: de átmegy

[ Szerkesztve ]

(#11636) Integra válasza ^Clown (#11635) üzenetére


Integra
titán

nagyon fura lenne ha valami butított dp lenne a thinkpadben, a vga-m dp-jén kép és hang simán jön ki. ugyanaz mint a hdmi, csak nem licensz köteles.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11637) Tim82 válasza bwoay (#11633) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezzel többé-kevésbé egyetértek, bár én örültem annak, hogy az általam birtokolt T4x-eken volt/van dedikált VGA és időnként játszottam is rajtuk régebbi (2004-2005 max.) játékokkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11638) bwoay válasza Tim82 (#11637) üzenetére


bwoay
nagyúr

konkrétan azokkal a játékokkal most is nyomhatod az integrált VGA-n :D persze értelek. Ez mind a mai napig opció, csak X-eknél nincs dedikált, ahol meg ugye korábban sem volt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11639) modeller válasza ^Clown (#11635) üzenetére


modeller
aktív tag

A T400/500-as szérián biztos, hogy nem megy ki a hang DP-on, itt cáfolják hivatalosan, valamilyen chipset korlátról beszélnek.

A 410/510-es szériában már lehet, hogy működik, de az sajnos rajtam nem segit... :)

Mondjuk nem katasztrófa, mert a dokkolón van spdif kimenet.

(#11640) lapa válasza Integra (#11630) üzenetére


lapa
veterán

megnéztem még mikor először ajánlottad. egyik expresscard sem tud 5.1-et ha jól értem. sztereó analógom most is van.

bwoay: és pont ezért látsz egyre több managert mindenféle ratyival szaladgálni a hóna alatt, mert ők meg magasról leszarják, hogy a lenovo mit gondol üzleti gépnek. mondhatni náluk kritérium, hogy kielégítse az igényeiket.

de ébredjünk fel, dajnos tényleg az van, hogy itt a legkevesebb a kompromisszum. magyarán a többi még szarabb, de ez persze relatív. aki épp nem használja a hiányzó dolgokat, az nem nagyon hiányolja.

[ Szerkesztve ]

(#11641) lapa válasza modeller (#11639) üzenetére


lapa
veterán

"There still seems to be confusion. Let me be very clear. Based on every engineer I've talked to, there will be no way whatsoever to make your current systems with DisplayPort also output audio. This is a hardware issue not unique to Lenovo. It is the current state of the industry. You'll find this same issue on current Dell, HP, whatever with DisplayPorts.

Future versions of our systems WILL have audio + video output capability. It is in plan, but since we cannot comment on specifics of unannounced products, I cannot say when or which systems will have this capability."

akkor mi a f@szér rakjátok bele, ha eleve ismert, hogy nem fog működni, szerencsétlenek? ménem raktatok bele zsíroskenyeret, lehet még olcsóbban kijött volna.

[ Szerkesztve ]

(#11642) TayRol válasza Integra (#11634) üzenetére


TayRol
veterán

kabel hianyaban sosem neztem még.:) azt tudom, hogy detto hdmi csak nem kell 4 centeket fizetni erte.

(#11643) Tim82 válasza bwoay (#11638) üzenetére


Tim82
nagyúr

Integrálton max. 2002-2003. Pl. a Fable-val nem hiszem, hogy élmény volna GMA 900-on játszani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11644) Integra válasza lapa (#11641) üzenetére


Integra
titán

nem semmi.
mintha ilyen kategóriában nem lenne +1000 ft-om a szaros hdmi-re meg a licenszre.
agyrém.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11645) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok.

Garanciát szeretnék bővíteni a thinkpad sl510-emen. Találtam több fajta garanciabővítést is:

[link]

[link]

A kérdésem hogy mi a különbség? Mind kettő sl kategóriához való. Valahol megvan szabva milyet vehetek hozzá?

Köszi :R

(#11646) bwoay válasza Tim82 (#11643) üzenetére


bwoay
nagyúr

de nem GMA900 van a mostani generációban

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11647) atus72


atus72
senior tag

Tegnap visszavittem a T410-t, holnap érkezik az X201, kíváncsi vagyok ez megmarad-e... :)

(#11648) TayRol válasza atus72 (#11647) üzenetére


TayRol
veterán

csak igy siman vissza lehetett vinni?:)

(#11649) g.gergo válasza TayRol (#11648) üzenetére


g.gergo
senior tag

Létezik a vásárlástól való elállás joga. 7 vagy 8 nap, nem is tudom.

(#11650) TayRol válasza g.gergo (#11649) üzenetére


TayRol
veterán

koszi! utananeztem, 8 nap.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.