Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdv!

Egy integrált VGA-s, Pentium M 740 (1733Mhz, Dothan) CPU-val szerelt 15"-os T43-nak normál használat mellett (pl. youtube, böngészés, office, zene, tehát nem stability test :) ) mennyinek kellene lennie a proci hőmérsékletének? Köszi :R

Érzem, hogy nem fogom megúszni a szétszedést... Hangos is, meleg is :( Mit javasoltok, a venti csapágyát mivel kenjem be?

[ Szerkesztve ]

(#12152) metal01 válasza Shadowfax (#12148) üzenetére


metal01
őstag

Sajna ez sem segít. W7 prof. alatt minden driver rendben van. XP alatt ez az egy nem akar az istennek sem felmenni. :/

Mi lehet a gond?

(#12153) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Tudtok valaki "bejáratott", megbízható embert, akitől tudnék az R51-hez magyar vagy angol billentyűzetet venni?

(#12154) brd válasza metal01 (#12152) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor ezt próbáld ki még.

The only real valuable thing is intuition.

(#12155) ABE válasza ^Clown (#12151) üzenetére


ABE
őstag

Enyhe terheléssel nekem 50-55 fok környékén volt a T43 (M750 procival és ATI kártyával). Ha hangos, zörög a csapágy, én nagyobb viszkozitású ("sűrű") olajat ajánlok, pl. valamilyen hajtómű olajat, ami hosszabb távon is elbír a kopott csapággyal.

(#12156) WillyX válasza TayRol (#12131) üzenetére


WillyX
tag

Kaptam a T410-hez egy Ericsson-t, ezért kérdezem, hogy érdemes lecserélni vajon egy Gobi-ra később, mert gyárilag azokkal árulják?

A Win7 élményindexre visszatérve. Nekem is 520-as a procim, de 6,7-et dobott a procira.

Proci: 6,7
Mem: 5,9
Graph: 4,7
Game: 5,3
HDD: 5,8

(#12157) adorjant válasza ^Clown (#12151) üzenetére


adorjant
senior tag

Hasonlóképpen jártam anno a T42-vel,eleve lassabb volt a venti, mint kellett volna,de hiába olajoztam,ugyanolyan maradt...Természetesen meg lehet próbálni,de szerintem csere lesz :(

(#12158) TayRol válasza WillyX (#12156) üzenetére


TayRol
veterán

akkor nalam van a bibi az elmenyindexnel...

szerintem erdemes lecserelni, en ugy tudom ericssonnal nem is mukodik. ha tudsz olcson gobit, nekem is szolhatsz.:)

(#12159) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Tegnap megváltam szeretett X301-es konfigurációmtól (már nem használtam ki).
Amíg nem lesz nagyobb/jobb gépre igényem addig egy Lenovo IdeaPad S10-3t netbookkal fogom "kihúzni".

Igaz nem itt kellene megkérdezzem, de a topic olvasgatása közben úgy tűnt, hogy itt köztetek sok "műszerész" van, aki nem riad meg a gépek bővítésétől / átalakításától.

Tehát:
Szeretnék utólag bele tenni a gépbe egy WWAN (3G) modult. Van is benne szabad miniPCIe csatlakozó, az antenna ki is van építve, van SIM foglalat is.

Épp csak azt nem tudom, hogy ez a Lenovo milyen típusú WWAN kártyával lesz hajlandó együtt működni. Ebben tudnátok segíteni? Csinált esetleg valaki már ilyet?

Találtam egy kb. erről szóló külföldi fórumbejegyzést, de nem pontosan értem (mert béna vagyok angolban).
Ez volna az.

Segítene valaki?

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#12160) lapa válasza Ringman (#12141) üzenetére


lapa
veterán

ez nálad simán valami összerakási hiba szerintem. ha megnézed az alábbi képeket:

020, 021 (óriásban 020, 021)

láthatod, hogy a vga-t hűtő platnin amolyan "egyszerfelrakós" szürke hővezető bigyó van. feltételezem ennek az a lényege, hogy kiegyenlítse az esetleges szintbeli különbséget a cpu meg a vga teteje között. a rézlap vastag, így akár egy tizedmilis magasságbeli különbség is felemelhetné a hűtendő területről (csak az élen érintkezne jól).

én úgy okoskodom, hogy ezért van a gyurma a gpu-n. a nagy csavarokkal a rézlemez rá van szorítva a cpu-ra hisz az a nagyobb hűtést igénylő alkatrész, míg a gpu-n lévő gyurma ehhez képest formálódik és kerül szintbe a gpu felületén. ahogy én gondolom nálad itt a bibi, a gyurma nem fekszik fel valamiért. az ok gondolom lehet csavar lazaság (valószínűtlen), esetleg a gpu leszorító lemezeinek lazasága, vagy hogy a cseredarab gyurmája korábban egy magasabb gpu-hoz igazodott. lehet egyszerűen rápasztáznék a gyurmára, nagy baj nem leet belőle.

de ez csak egy laikus okoskodása, szóval kezeld ennek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#12161) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!
Szükségem lenne a segítségetekre!
Három napja reggel rádugtam a töltőre a T400-amat majd mikor hazaértem lehúztam leültem vele és nem kapcsolt be. Ellszállt az akksi. Ha jól emlékszem amikor lehúztam még nem villogott az akksi jel. Azóta töltő nélkül meg se mukkan. :S Villog a kis ikon narancssárgán, powermanagerben poor condition needs replacement. :O

Az akksi kb másfél éves, eddig good condition volt, hibátlan. (9 cell)
Ötlet? Tapasztalt valaki hasonlót? Ilyenkor kuka? Tudtok amúgy ajánlani boltot, ahol tűrhető áron lehet ehhez 9 cell battery-t kapni? Nem hiányzott most ez a plusz költség... :S

Amúgy én a 11. kerületben lakom BP-en, ha vki hozzáértő lakna errefelé és rá tudnánk nézni, hogy egyáltálán a gép nem látja az aksit vagy fordítva az szuper lenne! Mielőtt újat veszek.

Amúgy PM-ben akksi 100%on van csa kegyszerűen a gép nem megy róla. :W

Bármilyen segítség jól jön! köszi!

(#12162) Magnat válasza adorjant (#12157) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

és az olajat hova tetted, mármint úgy értem, h van vmi hely ahol megáll? Mert attól, h fél cseppel összekened, még nem lesz rendes kenése... zsírozni célszerűbb imho, abból is vmi szilikonbázisút, mert az nem szárad be... pl Obiban 3-400 forint egy tégely a bicajos kellékek között... azzal jól tele kell tömni a tengely környékét, hátha segít. (sima pc ventiknél szokott)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12163) Ringman válasza lapa (#12160) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hm.

Köszi az okfejtést.
A javítási módszer, amit a #12143-ban linkeltem az is erre (valami szerelési pontatlanságra) enged következtetni.

Lehet ma ráveszem magam, hogy szétkapjam, és újrapasztázzam.

(#12164) ^Clown válasza ABE (#12155) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És adorjant: köszi a válaszokat! Ma úgy néz ki, sikerül szereznem sűrített levegőt, először azzal megpróbálom kifújni, majd meglátjuk, mire lesz elég. Szinte biztos, hogy újra is kéne pasztázni, elvégre 4 és fél év alatt azért elég rendesen ki tud száradni. A venticserét jó lenne elkerülni...

(#12165) ABE válasza ^Clown (#12164) üzenetére


ABE
őstag

Úgy 1,5 éve az akkor 4 éves T43 morgó ventijét raktam rendbe, a mai napig tökéletesen működne, ha nem hal meg az alaplap. :) Ha már leszeded a hűtőt, az újrapasztázás alap, nem sokat fog érni a trutyi, ami marad rajta, és arra is készülj fel, hogy a sűrített levegő semmit nem fog használni, mindenképpen kell kenőanyag.

[ Szerkesztve ]

(#12166) ^Clown válasza ABE (#12165) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Még soha nem szedtem szét laptopot, úgyhogy izgalmas lesz mindenképp. Mondjuk hogy mivel fogom bekenni a csapágyat, egyelőre elképzelésem sincs, nincs itthon és a környezetemben semmiféle kenésre alkalmas anyag.

(#12167) ABE válasza ^Clown (#12166) üzenetére


ABE
őstag

A T43 hűtőjéhez nagyon könnyű hozzáférni, egyedül a billentyűzetet kell leszedni, ha jól emlékszem... (vagy a palmrestet is? majd meglátod :) ) Négy csavar tartja a billentyűzetet (jelölve van alul), ha azokat kicsavartad, akkor visszafordítod a gépet, kicsit megnyomod felfelé, és utána már kipattintható. Ezután a hűtőt rögzítő csavarokat kell kicsavarni, és kis odafigyeléssel kiszedhető a cucc. Ha nincs pasztád és kenőanyagod, inkább ne is szedd szét, mert csak az időd pazarlod vele.

Ja, a por eltávolításához egy kisméretű ecsetet ajánlok még a sűrített levegő mellé, a maradék paszta pedig sebbenzinnel vagy alkohollal távolítható el a legegyszerűbben.

[ Szerkesztve ]

(#12168) Napfénysüti válasza #75490304 (#12161) üzenetére

Prom kollégát keresd meg hátha van jó áron akksija. Én tőle vettem a 9 cellásat a T400-amhoz. :K
Ha meg Pesten vagy akkor lehet elvinném a helyedben az Infoparknál található IBM szervizbe. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#12169) SNor válasza #75490304 (#12161) üzenetére


SNor
tag

Hali, lehet két esélyes a dolog: akku (esélyesebb) vagy alaplap. Alaplap esetén nem tölt, de hogy az akkura mit írt pontosan nem emlékszem. XI. kerületi vagy, a központi szerviz közel van, ha garis a gép mindenképp vidd be. Tudtommal az akkura is van egy év garancia. Akkumulátort pedig ha a lenovotól szándékozol venni akkor a Budafoki 60 alatt van az alkatrészraktár. Van valami telefonszámuk is, FRU alapján megmondják az árat, meg, hogy van-e.
ÜdV:S!

(#12170) Tim82 válasza ^Clown (#12166) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ifjú padawan, ha gondolod, segítek valamikor a hétvégén.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12171) TOZ


TOZ
addikt

Kollegam X40-eben elkezdett kohogni a gyari akku. Nincs valakinek egy joarasitott peldanya elado? Ebayes akkukban nem bizom, de ha tudtok megbizhato(bb) forrast annak is orulnenk.

thx.

(#12172) Jag


Jag
senior tag

Tudtok most valami olcsó, jó netezős TP-t?

(#12173) evone válasza Jag (#12172) üzenetére


evone
őstag

az osszes thinkpaddal lehet internetezni

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12174) Jag válasza evone (#12173) üzenetére


Jag
senior tag

(#12175) Ringman válasza lapa (#12160) üzenetére


Ringman
nagyúr

Na újrapasztáztam, a "gyurmára" is nyomtam egy adagot.

gpu hőmérséklete normalizálódott (idle 55 fok)+nem forró a gép alja, viszont a cpu Linx stesszteszt alatt továbbra is 90fok körül maradt, bár lassabban érte el.

Cpu idle+állandó venti mellett (tpfancontrol manual 3) core0 36fok, core1 39fok

Lehet nem raktam elég pasztát a gépre, később újracsinálom és a leszorítóelemek alá rakok valami alátétet v. gumitalpat a nagyobb nyomóerő elérése miatt, másodjára már gyorsabban megy a szerelés.

[ Szerkesztve ]

(#12176) Tim82 válasza Jag (#12172) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szvsz T23-tól/X24-től (a mobil Tualatin CPU-s Thinkpad generáció) fölfelé bármelyik alkalmas netezésre, nem HD filmnézésre stb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12177) Jag válasza Tim82 (#12176) üzenetére


Jag
senior tag

Úgy értettem, hogy most perpill. van e eladó, jó vétel, amit érdemes lenne megvenni.
Valami T4X környékire gondoltam, max 50k-ért.

Szoktatok itt néha beszúrni egyet-egyet.

(#12178) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok! Én is büszke thinkpad tulaj vagyok, és a fősulin arra a feladatra vállalkoztam, hogy egy 15 oldalas előadást tartok eme remekművekről. az érdekelne, tudtok-e valami anyagot direktbe ami segítené a munkámat, nem másolni akarom csak gyűjthessek belőle. ha valaki tud ilyenről, megköszönném

(#12179) Ringman válasza JAckass6 (#12178) üzenetére


Ringman
nagyúr

http://www.thinkwiki.org/wiki/ThinkWiki
http://lenovoblogs.com/
itt főleg a Desing Matters, Yamato thinking, Inside the box érdekes szerintem

(#12180) evone válasza JAckass6 (#12178) üzenetére


evone
őstag

Nahát erre mi is kivancsiak lennenk szerintem ha kész lesz. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12181) bwoay válasza JAckass6 (#12178) üzenetére


bwoay
nagyúr

15 oldal? abból simán lehet olyan 5-öt áldozni a Mac-es kollegákra, evone legalábbis tutira így csinálná :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12182) Jag


Jag
senior tag

Szerintetek T40 Ati 7500-el, vagy R51e X200-al?
Merjek T40-et venni? :F

(#12183) bwoay válasza Jag (#12182) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem R51, de mennyiért mennek ezek amúgy?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12184) Jag válasza bwoay (#12183) üzenetére


Jag
senior tag

A T40 40k, az R51 50k.

(#12185) adorjant válasza Jag (#12184) üzenetére


adorjant
senior tag

R51e már ddr2-t használ,modernebb chipset,de vastagabb,súlyosabb is.

(#12186) evone válasza bwoay (#12181) üzenetére


evone
őstag

15 oldal kevés. 60 oldal kellene csak a ThinkPadekre. :) Ugyis most van a 60 milliomodik eladott thinkpad unnep.

Kulonben arrol nem tud valamit valaki hogy most ez az optimus micsoda? meg kell venni az uj gepeket hogy hasznalhasd, vagy a regi t410,t510ekre is jon bios update hogy hasznalhatni lehessen?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12187) i400


i400
senior tag

evone: nem találom azt a hsz-ed amiben leírtad milyen módszerrel tisztítod a tp fedlapját és linkeltél egy videót is (amit te csináltál) + külön a billzetmosást...
most kapom majd vissza szervizből és sterilizálni szeretném :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12188) bwoay válasza evone (#12186) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát, én még mindig azt mondom, hogy ez valami kábítás lesz, kb olyan, mint a Win7-es csoda, ami kb egy nagy semmi :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12189) ^Clown válasza Jag (#12184) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Láttam az apróban 50K-ért T43-at, nézz utána.

(#12190) bwoay válasza ^Clown (#12189) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is ezért kérdeztem, ennyiért már T43-at lehet találni...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12191) rankesz


rankesz
veterán

Mostanság valahogy úgy alakulnak a szokásaim hogy egy re kevesebbet használom a t400s-t. :N Lehet lecserélem valami androidos tabletre.

Lehet kövezni :)

(#12192) lapa válasza Ringman (#12175) üzenetére


lapa
veterán

azok a hőfokok a gpu-ra tök reálisak, a gpu-k mindig is melegebbek jóval, mint egy proci.

nekem is 55 körül van idle, a terhelt is jó szerintem. ha jól sejtem ezek ilyen 105-110 fokokig műxenek gyárilag baj nélkül.

ez az optimus nem arról szól leginkább, hogy magától vált a két gpu között? vagy most keverem valami másik parasztvakítóssal?

(#12193) bwoay válasza rankesz (#12191) üzenetére


bwoay
nagyúr

kő, kő, kő, hülye vagy

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12194) evone válasza bwoay (#12188) üzenetére


evone
őstag

ahogy látom meg kell venni hozza az uj gepeket. a lenovo fogadja gratulaciomat, ezzel jol kibaszott azokkal akik ev elejen megvettek a gepet..

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12195) rankesz válasza bwoay (#12193) üzenetére


rankesz
veterán

ezt tőled alapnak vettem hogy jön:)
Viszont téynleg rohadtul csak porosodik és nincs használva, ha úton vagyok akkor galaxy s-eől netezek, ha meg itthon vagyok net előtt akkor az ion-os htpc előtt punnyadok...
Sőt, a nagygépemen (quad, x2-es vga-val) hetek óta összeokádta magát a win7 és lusta vagyok újratenni, inkább a kávédarálón netezek ubuntun..

(#12196) Ringman válasza lapa (#12192) üzenetére


Ringman
nagyúr

T7500-as proci van benne, ez elvileg 100foknál kapcsol le [link],azt hiszem a Tjunction=100°C fok ezt jelenti.
Ha szerinted is ok a hőfok, akkor nem pasztázom újra.

Nem mertem leszedni gar miatt, de a procin (nem ahol érintkezik a hűtővel) van egy öntapadós papír valami sorozatszámmal, az nem növeli a hőmérsékletet?

Most jöhet az alulfeszelés ;]

(#12197) ^Clown válasza rankesz (#12195) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezt a kávédarálót hol és mennyiért vesztegetik?

(#12198) bwoay válasza evone (#12194) üzenetére


bwoay
nagyúr

tehát az új gépekben kicserélték az eddigi diszkrét VGA-t egy másik fajtára? muhhahahah, hát ilyen fasz dolgot álmomban sem gondoltam volna.

rankesz: há' nemtom, Android alól netezni nekem nem volt akkora élmény, hogy emiatt lecseréljem a notebookom :D Az én gépeim is sokszor porosodnak, de ha kell valamelyik, akkor ott van, nálam erről szól a notebook, nem arról, hogy nap mint nap használom. Bár lapa szép lassan megfertőz mindenkit, a végén veszek valami dokkolót, és belepattintom valamelyik TP-t. Az asztali gépemnél mindkettő erősebb, csak mondjuk még kevesebbet is fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12199) TayRol válasza ^Clown (#12197) üzenetére


TayRol
veterán

tetszik ez a konyhai gep. ősöknek el birnam kepzelni netezni.

(#12200) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A nemrég "megjelent" Edge 11-ről lehet tudni valamit? Még a Lenovo oldalán is csak a sablon szemét van kint, semmi érdemi infó róla. Az AMD-s verzió érdekelne, ha valaki tud róla érdemi információt, az megírhatná.
Vajon mikor lehet kapni boltokban?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.