Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) baliii válasza SNor (#12595) üzenetére


baliii
senior tag

Igen, énis ezt hallottam valahol, de bizonyos helyeken meg azt olvastam, hogy a T60-ban intellel is megy, úgyhogy nem tuodm eldönteni :) Lehet, hogy megveszem és kipróbálom, max továbbadom ha nem jön be a dolog...

(#12602) ^Clown válasza baliii (#12601) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ment pü még tegnap, majd válaszolj légyszíves :R

(#12603) HaZse válasza ^Clown (#12600) üzenetére


HaZse
őstag

Mindent megtalált, de sajnos a 3G modemet nem. Közben utánkérdeztem a dolognak. Kiderült, hogy utólag lett beleszerelve és T-Mobile karival használta. Sajnos az átadás előtt újra tette az OS-t, így most sajnos nincs meg a driver. És sehol sem találom. Az eszközkezelőben a következőt írja ki: Globetrotter HSDPA Mdem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12604) brd válasza HaZse (#12603) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg ezt próbáld meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#12605) SAIKON


SAIKON
tag

:(
Senki nem használ T410-et Nokia, vagy valamilyen mobil vezetékes headset-tel?

Nekem nem jön össze

(#12606) vizcsap


vizcsap
tag

Nem tudjátok honnan szerezhetnék eredeti Lenovo Atheros Wifi kártyát a T60-amba? Elég frusztráló h az OS X-et nem tudom rendesen használni az Intel kártya miatt :W

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#12607) audi100td válasza vizcsap (#12606) üzenetére


audi100td
nagyúr

Esetleg eBay?

(#12608) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok!
Nem tudtok valami megoldást windows alól T61-hez T8100-as proci alulfeszelésére?

(#12609) audi100td válasza rauschie (#12608) üzenetére


audi100td
nagyúr

RMClock utility-t tudom ajanlani.

(#12610) vizcsap válasza audi100td (#12607) üzenetére


vizcsap
tag

Köszi de onnan nem igazán tudok/akarok rendelni. Néztem itt az aprón de nem találtam csak más notikból kiszedetteket.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#12611) ^Clown válasza vizcsap (#12610) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És ha használt, azzal mi a gond? Legalább olcsóbban kijössz, nem kell külföldről rendelgetni vagyonokért.

(#12612) rauschie válasza audi100td (#12609) üzenetére


rauschie
senior tag

Most vagy én vagyok béna, vagy ez tényleg nem engedi módosítani a fid/vid értékeket. :F

(#12613) rauschie válasza rauschie (#12612) üzenetére


rauschie
senior tag

Én voltam béna, és még az módosítási időlimitből is kicsúsztam.

Nagyon szépen köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#12614) rauschie válasza rauschie (#12613) üzenetére


rauschie
senior tag

mod#2: Esetleg nem lehet valahogy levinni a legalacsonyabb gyári órajelhez tartozó feszültséget a gyári alá? Elég ritkán terhelem le 100%-ra a procit, így inkább az idle-közeli állapoton szeretnék nyerni.
#3: meg van. bocsi, ma nagyon ügyes vagyok :DDD
#4: nincs meg....

[ Szerkesztve ]

(#12615) audi100td válasza vizcsap (#12610) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha van hozza hasznalt akkor nem ertem mi a para...

rauschie: nincs mit, viszont az utolso kerdesed nem ertem :F

[ Szerkesztve ]

(#12616) dbius válasza rauschie (#12614) üzenetére


dbius
veterán

Ezt érdemes átnézned. Első hsz-ban szinte minden benne van, ha lesz időm, lehet én is kipróbálom

(#12617) rauschie válasza dbius (#12616) üzenetére


rauschie
senior tag

Ezt olvasgattam az elmúlt másfél órában, és valóban nagyon hasznos volt.
Változatlan szívfájdalmam azonban, hogy 8x szorzó mellett sem tudom 0.95v alá vinni a feszt, de ezzel lehet hogy meg kell tanulnom együtt élni.

(#12618) brd válasza rauschie (#12617) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt sajnos nem fogod tudni ezzel a programmal megoldani, mert az Intelnek ilyen hülye (eredetileg egy vázaszerű tárgyra akartam inkább utalni, de ez finomabb kifejezés egy fokkal) elképzelései vannak, ezért a CPU csak (legalább) ennyit tud kérni magának. Az RMClock ugyanis a CPU-t utasítja csak, ezért olyat nem tudsz vele, amit az adott CPU nem tud.

The only real valuable thing is intuition.

(#12619) rauschie válasza audi100td (#12615) üzenetére


rauschie
senior tag

Arról van szó, hogy az órajel szorzókhoz társítja a feszültség értékeket, az én procim esetében 6x szorzó-0.95v-tól 11x szorzó-1,375v-ig. Na most az 1.375-öt simán levettem egy elegáns vágással 1.1-re, de az alja, a 0.95 az marad, tehát a proci idle fogyasztása is, és nálam mondjuk többet van idle mint full load környékén a proci.

(#12620) Ringman válasza rauschie (#12619) üzenetére


Ringman
nagyúr

0.95V a legkisebb T8100-as procival? Furcsa, nekem 0.85V a minimum T7500-assal (nem a stabil, hanem a beállítási lehetőség), miközben a gyári fesz-intervallum magasabb értékű - ark.intel.com-on utána tudsz nézni.
Rmclock advanced cpu settings-ben átállítottad a proc típusát desktop-ról mobile-ra?

(#12621) rauschie válasza Ringman (#12620) üzenetére


rauschie
senior tag

Át.
Csak azért zavar a dolog, mert hogy legmagasabb szorzón is stabil 0.95-ön, szóval most konstans erről megy.
Másik probléma, hogy nem nagyon akar a fényerő akksiról egy adott szint fölé menni, amíg fut az rmclock, pedig az összes létező helyen ahol tudok fényerőt állítani (tehát win vezérlőpult, rmclock és lenowo power manager) 100%-ra húztam.

(#12622) sese1


sese1
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Egy T410 +Win7 64bit készüléken a jobb alsó sarokban egy egy indikátor jelenik meg pár napja, ha a numlock vagy a caps lock be van kapcsolva. Hogyan lehet ezt eltüntetni, kikapcsolni vagy beállítani hogy eltűnjön rövid idő múlva? A probléma az hogy nagyok ezek a szimbólumok, és az alkalmazások felett jeleníti meg, átkattinthatóság nélkül. Tehát csak képernyőfoglaló.

Képernyőkép :

[ Szerkesztve ]

(#12623) sghc_toma válasza audi100td (#12615) üzenetére


sghc_toma
senior tag

gondolom az, hogy ha nem lenovo kartyat raksz a gepbe, akkor nem indul el.. persze at lehet irni a (sub)device/vendor id-t olyanra, ami bent van a BIOS whitelist-ben.. en is igy hasznalok egy Atheros-os kartyat.. meg regebben egy HP gepben is igy hasznaltam egy Broadcom-ot, azt pont OSX miatt vettem..

in asm we trust

(#12624) vikcsi válasza dbius (#12616) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Csak nekem nem hozza be a linket? :F
Megpróbálnám a munkahelyi msi windboxot hűsíteni, nem tom' atom procival boldogulna-é :))

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12625) audi100td válasza sghc_toma (#12623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor felreertettem valamit, azt hittem, hogy arrol van szo, hogy mas lenovo gepekböl lett kiszedve, tehat hasznalt.

vikcsi: nem

[ Szerkesztve ]

(#12626) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, lassan 1 hetes lesz a T60 nálam, leírok pár dolgot, hátha pont erre kíváncsi valaki.

Tehát, a 14 colos (1024x768), 945 -ös intel VGA-val szerelt változat van nekem. Összességében: a billentyűzet kényelmes, trackpoint is jó, minden kézreál. A gép 5 éves, előző tulaj aktívan használta munkaeszköznek, két apró műanyag rész törését kivéve nincs semmi gond, mindene úgy működik, mintha új lenne.
Után gyártott aksi van bennem, elvileg 100 cikluson túl van, kicsit több mint 2 órát bír, ami nem rossz.
A gépben lévő 7200-as vinyó kitesz magáért, sebessége príma, valamint az 1 magos, de két szálon dolgozó 2GHz-es Core Duo proci is elég kb. mindenre, aminek értelme van egy ilyen laptopon.
A gép maga nem könnyű, de persze ez nem bűn, tekintve h. nem X szériás gépről van szó.
A kijelző színei jók, és a fényereje is, de a betekintési szöge nagyon kicsi, el kell találni a megfelelő pontot ---> érdemben csak 1 ember használhatja.
Melegedéssel nincsen gond, a proci venti mindig megy, és bár hallani a hangját, nem süvít magas hangon szerencsére, így nem zavaró különösebben. A procit hidegen tartja, igazából a jobb tenyér alatt lévő HDD-től melegebb lesz a gép, mint a procitól.

OS-ek:

Linux Mint 9 Isadora

Linuxot mindenképpen akartam a gépre, föl is került egy Mint 9, ami egy Ubuntu (Debian) alapú Linux, egy szavam sem lehet, telepítés után minden működött, semmi drivert nem kellett telepíteni, és még gyors is. Mondjuk az infra portot, meg az új-lenyomat olvasót nem próbáltam, de ezeket nem is akarom használni. Így Linux alatt a gép még éppen viszi a youtube-os FullHD videókat, picit akadnak, de nem csúszik el a hang. 720p persze simán megy, mkv fájlból is.
A 3D alapból működik, a glxgears szerint 3200 frame-et tud 5 másodperc alatt, ez annyit jelent, hogy kicsit szaggat az Alien arena nevű linuxos fps (szoftverközpontból telepíthető), meg a Minecraft.
Tettem fel egy új driver, vagyis egy git-es repositoryból [link] fordítottam egy új Mesa drivert, így most 4200 képkocka van 5 sec alatt, ez már elég az említett két game folyamatos játszásához. Nem volt egyszerű feladat a Mesa fordítás, mert egy csomó még tesztelés alatti csomagot használni kellett (be kellett szerezni), de nem megoldhatatlan.

OS X Leopard

Ezzel jött a gép, igazából sokat nem tudok mondani, előző tulaj tette rá, és rá bírta szedni, hogy minden működjön vele. Elég erőforrás igényes, lassan indult, mindössze 64Mb ramot kezelt a vidkariból, és a Youtubon 460p fölött minden akadt. Hamar törlésre került.

Win XP SP3

Még a driverpacks.net-es sata driverekkel megtámogatott XP sem ismerte fel a laptop sata vezérlőjét, így ahci kikapcs után lehetett telepíteni, majd pedig követve a Lenovo oldalán lévő leírást, fel kellett tenni a megfelelő sata drivert, így már mehetett az ahci mód.
Sok örömöm nem leltem XP-n, gyakorlatilag semmit nem ismert fel a gépben, kb. 10 féle dolgot kellett telepítenem, aztán még lassabban indul jóval, mint a Linux.
Itt kipróbáltam pár játékot, AVP2 és Unreal Tournament 1024x768-ban max beállításokban tökéletesen ment, szóval még játszani is lehet...
Vistát nem akartam a gépre rakni, az állatkínzás lett volna.

Összességében elégedett vagyok a géppel, ezt ha kinyitom valahol, akkor már ránézésre látszik, hogy nem egy Atomos hulladékkal rohangálok, plusz még rajta a szép IBM logó, ami magáért beszél. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12627) audi100td


audi100td
nagyúr

Szerintetek ez a DVD-iro hasznalhato Dock 4-el?

CPT.Pirk: A Core Duo tudtommal 2 magos proci, nem Core Solo van benne?

[ Szerkesztve ]

(#12628) CPT.Pirk válasza audi100td (#12627) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh, elnéztem. Két magos, CoreDuo T2500, igazából annyiban tér el a Core2Duo prociktól, hogy ez csak 32 bites.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12629) Ringman válasza rauschie (#12621) üzenetére


Ringman
nagyúr

SuperLFM-en is 0.95, illetve akkor is, ha nem fut az rmclock, üresjáraton? Ha igen, akkor tényleg ez a minimum, amit tud, esetleg bios-frissítés segíthet.

Nálam mindig is így volt (rmclock-tól függetlenül), hogy akkuról kisebb a max fényerő, ez gyári beállítás lehet.

(#12630) audi100td válasza CPT.Pirk (#12628) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, igy van, jo kis proci az, amugy grat az uj gephez, biztos vagyok benne, hogy jobban jartal vele mint egy Edge-el. :)

(#12631) audi100td válasza vikcsi (#12624) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erdekes, IE8-al sikerült megnyitni, csak FF-el nem megy.

(#12632) vikcsi válasza audi100td (#12631) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Már nekem is megy, pedig végig ie8-al próbáltam :F

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12633) Tim82 válasza audi100td (#12627) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, de szerintem pl. Marcy fórumtárstól olcsóbban tudsz DVD-írót venni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12634) ^Clown válasza Tim82 (#12633) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem is veszett drága az az író...

(#12635) SNor válasza rauschie (#12621) üzenetére


SNor
tag

Fényerő: BIOS-ban is állítható, nézz rá, hátha.

(#12636) audi100td válasza ^Clown (#12634) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ertem, köszi, neked is Tim82, töle nem is akartam volna megvenni, tenyleg draga, eBay-en nezelödtem eddig, meg akkor majd felkeresem Marcy-t, amint aktualis lesz a dolog.

(#12637) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az X41 mennyi memóriát tud kezelni? 1,5Gb-ot vagy 2Gb-ot?

Illetve ti milyen típusú és márkájú RAM-ot raktatok bele? Ez vajon működne benne? Köszi! :R

(#12638) baliii


baliii
senior tag

Hello mindenki!
Most kivételesen nem segítség kell, hanem egy érdekes dolgot írnék le, ami biztos lesz, akinek tetszik rajtam kívül is.
A neten böngésztem, és ráakadtam valamilyen módon ERRE az oldalra. Elolvastam, gondoltam, megér egy próbát (nagyjából az van benne, hogy sok touchpaddel lehet a multitouch cuccokat aktiválni). Fel is tettem a cikkben linkelt drivert, majd kis keresgélés után meg is találtam a beállításokat. Win7 alatt itt vannak: vezérlőpult-->itt a "megtekintés a következő szerint" mezőt "kis ikonk"-ra állítottam-->egér-->leutolsó fül:device settings-->kijelöltem a Synaptics touchpad-et és nyomtam egy settings-t. ekkor előjött egy igen hosszú lista, ahol nagyon sok mindent lehet állítani: a mezők melletti plusz jelekkel lehet kibontani az opciókat. Több hasznos dolgo is van itt, én kb mindent bekapcsoltam, de ami tényleg használható:
Edge Motion: ha például megfogunk egy ikon, és elkezdjük az egyik irányba húzni, de elfogyna a touchpad pedig még arrébb kéne menni, nem kell felemenlni az ujjunkat csak ott tartani, és automatikusna viszi az ikont ameddig akarjuk.
Momentum: ha húzzuk az ujjunkat apadon, majd felemljük, a kurzor nem áll meg azon a helyen, hanem lágyan, kicsit tovább csúszik, mintha mondjuk jeges felületen menne :) olyasmi, mint a telefonoknál a kinetikus görgetőrutin. Én az utolsó elött (majdnem legkissebb) fokozaton használom, így nagyon kényelmes nekem, magasabbon már túlzás kicsit
Virtual scrolling: bekapcsoltam mind a 3 opciót, így lett a touchpad jobb oldalán vertikálisan és a lenti élénél horizontálisan egy egy sáv (szabályozható mérettel), amin fel le illetve jobbra balra lehet görgetni, de nem ez a legjobb: hanem a chiral motion! Ezzel úgy lehet görgetni, hogy mondjuk elkezdjük a vertikális görgetést a touchpad jobb szélén, majd ahogy elindult, úgy is tudunk fel-le görgetni, hogy az ujjunktak az óramutató járásával megegyező illetve ellentétes irányba "tekerjük" Minél kissebb a spirál annál lassabb a görgetés, és fordítva.
Ezen kívül vannak még két illetve három ujjas gesztusok is, ezekre különböző dolgokat lehet beállítani, kicsit ugyan bizonytalan a működésük, de vicces elszórakozni vele. Igazából a 2 ujjas görgetés a legrosszabb, de például beállítottam, hogy 3 ujjat fentröl középre húzva dobja le az aktuális ablakot a tálcára, és ez tökéletesen megy, csakúgy, mint hogy a 3 ujjas gesztust lenntről középre alkalmazva kicsinyítse le/nagyítsa fel az adott ablakot fullscreen-re.
Mindez működik a nem multi touch érzékesős laptopottak is, érdemes kipróbálni, nekem nagyon bejött (T60ason használom).

[ Szerkesztve ]

(#12639) Tim82 válasza ^Clown (#12637) üzenetére


Tim82
nagyúr

2 GB-os modult lekezel, akkor az alaplapra integrált RAM-ot nem fogja használni (tehát 2 GB-ot lát maximum).

Nekem egy 2 GB-os Kingston PC5300 modul van a tabletben, szerintem a linkelt modullal biztosan fog menni az X41-ed.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12640) solaris7


solaris7
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Van egy szinte új T60-as gépem.A napokban vettem persze azért használtként.
Az a gondom hogy meglazult a kijelző,van egy kis kottyanása egy kis holtjáték mikor felnyitom.
Nem a zsanér lazult fel ami a lapra van csavarozva hanem a kijelző billen a zsanéron.
Már megnéztem a zsanért (kijelzőt takaró kis keretet is levettem) de nem látom hol lehetne után húzni nincs csavar anya amit meglehetne húzni.
Valakinek volt vagy van hasonló problémája?

Megköszönném ha valaki tudna valami hasznosat mondani.

(#12641) rauschie


rauschie
senior tag

Arra nem tud valaki valami megoldást, hogy megmondjam a gépnek, hogy amennyiben 2 akksi van benne, ugyan ne az ultrabayt merítse már le először, ami cellánként 3x annyiba kerül?

(#12642) Shadowfax válasza rauschie (#12641) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez csak Linux alatt működik, ráadásul csak bizonyos típusoknál. [Bővebben]

(#12643) vizcsap válasza audi100td (#12615) üzenetére


vizcsap
tag

A használttal nincs gond, csak azzal h nem eredeti Lenovo kártyák. OSX miatt nem mind1 milyen a kártya benne, mert az original Lenovo biztos működni fog vele, de pl. egy Toshibából kiszedett ugyan olyan kártya már nem.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#12644) audi100td válasza ^Clown (#12637) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kingston-nal szerintem nem igen lehet mellenyulni :) , nekem 2GB 800MHz-es modulom van tölük, tökeltesen müködik az X41-ben.

vizcsap: igy mar erthetö :)

[ Szerkesztve ]

(#12645) HaZse


HaZse
őstag

Szasztok.

Végre sikerült belaknom az SL300-at. A 3G modemet lecseréltem egy Ericcson f3507g-sre, amit símán fel tudtam telepíteni.

Viszont vagy egy kis problémám: Ha lecsukom a tetejét és 1 óra múlva kinyitom, akkor a bal oldali hangerőgombok nem működnek. Sőt mikor újraindtom BIOS checksum errort ír ki. Eddig nem csinálta ezeket. Ezt azóta csinálja, hogy az SE Update-vel tettem fel a cuccokat.Mi lehet a gond?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12646) ^Clown válasza audi100td (#12644) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi (Tim82-nek is :) )! Ezek szerint a 667MHz-es és a 800MHz-es modulokat is kezeli - ez jó hír a pénztárcámnak :)

(#12647) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv a Lenovóknak. Ősz-télen majd néha kérdezek.Kösz.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#12648) dbius válasza vikcsi (#12624) üzenetére


dbius
veterán

Lehet épp elérhetetlen volt az oldal, amikor próbáltad, a link jó helyre mutat :K

(#12649) TOZ válasza Shadowfax (#12642) üzenetére


TOZ
addikt

Nem gondoltam volna, hogy a win ezt nem tudja...

(#12650) bwoay válasza baliii (#12638) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez mind szép és jó, és köszi szépen, hogy megosztottad velünk! egy a baj: át kellene szoknunk touchpadre :D azt meg szerintem kevesen vállalnák be közülünk.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.