Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) adorjant válasza Tim82 (#11548) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkor már csak a tartósság szólhat mellette,ha beválik :(
Mert ahogy látom,sebességben,és árban is jobb a Kingspec...
Legalábbis nekem,aki még kisfordulaton látja a világot :)

(#11552) audi100td válasza Terminus_ (#11549) üzenetére


audi100td
nagyúr

Széllességben nyilván jó a 16:9, na de magasságban? Ha pl. CAD is szempont el lehet felejteni, főleg a kisméretű kijelzőkkel 12-14"...

Ringman: Nem követem a mostani gépeket, akkor ezek szerint 11,6, ami még rosszabb...

[ Szerkesztve ]

(#11553) Terminus_ válasza audi100td (#11552) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Egy 1600x900-as kijelző magasságban ugyanannyit tud, mint a T4xx-ek nagyobb felbontású verziói. Lásd 1440x900.

[ Szerkesztve ]

-

(#11554) Integra válasza Ringman (#11538) üzenetére


Integra
titán

a 16:9 nálam nem annyira érvágás szerencsére
muszáj lesz kivárni asszem. találtál roadmap-ot?
hiába kerestem csak ideit láttam, újat nem:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11555) Tim82 válasza adorjant (#11551) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak szekvenciális olvasás/írásban jobb a Kingspec és SSD-knél pont nem ez számít. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11556) Integra válasza Tim82 (#11548) üzenetére


Integra
titán

ez mit jelent?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11557) adorjant válasza Tim82 (#11555) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkor lehet csak én látom rosszul,hogy a Kingspec összességében jobb,mint a Lenovo terméke?

(#11558) Ringman válasza Integra (#11554) üzenetére


Ringman
nagyúr

"Jóslás" így kezdtem:) csak megtippeltem

A legnagyobb baj a képarány-csökkentéssel, hogy a gép méretei nem arányosan csökkennek:
x61 vs. x200

(#11559) Integra válasza Ringman (#11558) üzenetére


Integra
titán

így azért már annyira valóban nem frankó a dolog..
és gondolom annyival pedig nem merevebb, erősebb a keret, mint amennyivel vastagabb.
x61 felbontása mi? 1400x1050?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11560) Ringman válasza Integra (#11559) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem tudok a merevségről nyilatkozni, nekem sajnos egyik sincs:(
X61-esnél ált. 1024x768 a felbontás, talán ctu-s gépnél volt az sxga+ opció, itthon azt hiszem nem lehetett kapni.

(#11561) Tim82 válasza Integra (#11556) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt jobban ki van fejtve az egész, mint ahogy én el tudom mondani...

adorjant: ^Clown fórumtársat kérdezd, nekem valami olyasmit írt, hogy a Lenovo érzésre veri sebességben a Kingspec-eket (neki is ugyanilyen Lenovo SSD-je + kisebb Kingspec SSD-k vannak a családi X40-ekben :) ).

Ringman: asszem, X60/X61 tabletben van SXGA+-os változat.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11562) audi100td válasza Terminus_ (#11553) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként nem lenne a dologgal semmi gondom, ha meghagynák a vásárlónak a döntést és készítenének többféle változatot, de persze az nem kedvezne annyira a profitnak... :U

(#11563) csiktor válasza Ringman (#11558) üzenetére


csiktor
tag

X200-nál tényleg idegesítő a széles keret. Fél-fél centit még simán ki tudna jönni minden irányba... Mondjuk nyilván volt oka, hogy így tervezték...

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#11564) Terminus_ válasza audi100td (#11562) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Megértem a dolgot. Sajnos a 4:3 -> 16:10 átváltás óta tudjuk, hogy ha a gyárak átállnak az új méretre, akkor drága móka a régi szabványt támogatni. Így volt utoljára 4:3 a T61 egyes modelljeiben. :(

-

(#11565) evone válasza csiktor (#11563) üzenetére


evone
őstag

igen, ezek miatt a widescreen-es G**I vastag keretek miatt sirok mar miota... :) miota x41em van és látom hogy mennyivel szebbek voltak a regebbi gepek :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11566) SNor


SNor
tag

Szerintem a mostani 16:10-es felbontásokkal az a baj, hogy míg az alaptípusok felbontása javult a sima 4:3-ashoz képest (1024x768 -> 1280x768), addig a pluszos felbontás csökkent (1400x1050 -> 1440x900). Ezért nem szimpatikusak nekem a mostani T4x0-as szériák.
A 16:9 legalább olyan szempontból jobb, hogy itt már a plusz-os felbontást is növelték. Az így kapott 1600x900 meg már majdnem ott van pixelszámban ahol az sxga+ volt anno évekkel ezelőtt. A kérdés számomra csak az, hogy egy wxga+HD felbontást milyen átmérőjű panellel fognak társítani? 12,13,14? Illetve az adott panel köré milyen összsúlyú gépet építenek. Röviden +1 szavazat a 16:9-nek.

(#11567) Magnat válasza SNor (#11566) üzenetére


Magnat
veterán

Ha utánaszámolsz, az 1400x1050 -> 1440x900 váltás 1.18%-os csökkenés, amit nehezen hiszek, h szabadszemmel bárki észre tudna venni. Más tészta, h az 1024x768 -> 1280x800 (sztem ennyi, nem 768) viszont tényleg előrelépés. Ugyi az alapelv ezeknél a váltásoknál az, h az ember sokkal inkább 16:9-ben lát mint 4:3-ban, ezért komfortosabb érzést nyújt, ha amit néz, szintén ilyen arányokkal bír ... én mondjuk jól elvagyok 1400x1050-en (nem is beszélve az előző T42p-m 1600x1200-áról), de a következő masinámon már muszáj lesz váltani ... a képarány számomra csak szokás kérdése, csak a felbontás ne csökkenjen :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11568) Napfénysüti válasza Terminus_ (#11549) üzenetére

Pont ettől félek hogy csak ilyenek lesznek. :(
16:9-en görgethetném a 400 oldalas doksikat napestig. :DDD

Més que un club!

(#11569) Gondwana válasza Tim82 (#11561) üzenetére


Gondwana
addikt

Ringman: asszem, X60/X61 tabletben van SXGA+-os változat.
Sokáig kerestem egy ilyen gyöngyszemet, de nem sikerült. Az első eladott néhány példányra állítólag az volt a panasz, hogy az írófelület üveglap(?) rendszeresen levált a kijelzőről, a Lenovo pedig úgy oldotta meg a problémát, hogy megszüntette az SXGA+ opciót.
Lassan már negyedik hete próbálok X200Tabletet venni, de valahogy soha sem felel meg az eladóknak pont akkor, amikor én megyek Budapestre. A vége az lesz, hogy valahol felhajtok inkább egy x201s-t, és átmoddolom IPS/AFFS-re.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11570) Magnat


Magnat
veterán

Urak,

tudja vki, h a Win7 upgrade program keretében (meg általában a Win7-eknél) az OEM kulcsok mennyire cserélhetők egymás között? Arra gondolok, h egy 32 bites magyar Professional kulcsa műxik egy 64 bites angol Prof telepítővel? (próbaképpen installt csináltam már egy virtuális gépre, akkor megette, de aktiválni nem akartam)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11571) vikcsi válasza Mz/ts250@300 (#11546) üzenetére


vikcsi
aktív tag

FRU szám alapján nézd meg az ibm oldalán... neked melyik van? Ha R30, akkor megnézhetem otthon, mert nekem T23 van :U

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11572) Integra válasza csiktor (#11563) üzenetére


Integra
titán

egy csöppet eee pc-s feelingje lesz az embernek tőle egy 300ezres gépnél is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11573) Tim82 válasza Gondwana (#11569) üzenetére


Tim82
nagyúr

az írófelület üveglap(?)

Gondolom, a Wacom digitalizáló rétegre (vagy hogy a manóba is hívják) gondolsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11574) lapa válasza Ringman (#11558) üzenetére


lapa
veterán

én azért annyira nem bánom, hog szélesebb a káva. erősebbnek csak erősebb, meg van kamera, ami azért (nekem) jól jön magamat nézegetni benne.

pláne nem érzem hűlyeségnek tudva, hogy a t43p-ben is hullik a panel, valami köze biztos van a keskeny kávához szerintem.

egyébként most csináltam +26 pixelt a firefox tabok deaktiválásával, szerintem ugyanis erre van a nyitott ablakok listája ("taskbar").

további 36 pixelt csináltam azzal, hogy az eddig alulra, egy csíkba rendezett ikonokat oldalra pakoltam. ez win-nél is így volt, csak a gnome panel értetlen ebből a szemponból, és csak most esett le hogyan tudom kitrükközni.

plusz 62 pixel ingyé, nem rossz mára. pláne, hogy lett oldalt egy csomó hely további ikonoknak. ehune kép, csak hogy érthető legyen. a bal oldali ikonok eddig lent voltak.

serintem jól kezdődik a nap.

[ Szerkesztve ]

(#11575) evone válasza lapa (#11574) üzenetére


evone
őstag

nem nagyon mukodik a linked :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11576) Napfénysüti válasza evone (#11575) üzenetére

Már jó, nekem tetszik ez az elrendezés. :)

Més que un club!

(#11577) lapa válasza evone (#11575) üzenetére


lapa
veterán

ja, ez valahol várható volt. épp egy potenciális balesetveszélyt fotóztam direkt pukkasztásból annak örömére, hogy mostmár műx a tangoGPS és offline térképet is sikerült letölteni hozzá.

mosmá visszacsatlakozott.

(#11578) TayRol válasza lapa (#11577) üzenetére


TayRol
veterán

vaa, ez milyen terepjaro?:)

(#11579) Jag válasza TayRol (#11578) üzenetére


Jag
senior tag

És mit keres a gyerekülés elöl? :DDD

(#11580) lapa válasza TayRol (#11578) üzenetére


lapa
veterán

ez egy haflinger 2 kódnevű osztrák jármű, közismertebb nevén w460 vagy első generációs g merci.

(#11581) Ringman válasza lapa (#11574) üzenetére


Ringman
nagyúr

win95 óta nekem is bal oldalt van a taskbar, mindenki le is hülyézett érte, míg a 16:10-es és 16:9-es kijelzők nem jöttek a divatba, azóta sokan így használják.

fox (ami nálam pale moon egyébként) alatt én a "tree style tab"-ot használom, azzal lehet oldalra rendezni a tabokat.
+ "autohide statusbar", így alul sincs csík
+ "all-in-one sidebar" - könyvjelzők szintén oldalt.

(#11582) TayRol válasza lapa (#11580) üzenetére


TayRol
veterán

jujj, imadom. remelem meg a matt zold festese van, es leselejtezett katonai cucc. fonokom nemet, neki a g astraja van a katonasagtol, matt zold, nagyon kiraly.:)
akkor ez lassan kozelit a 30 ev fele.

(#11583) trl_master válasza lapa (#11580) üzenetére


trl_master
tag

gondolom kis motorja van még kevesebb LE-vel :U

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11584) lapa válasza trl_master (#11583) üzenetére


lapa
veterán

gondolod vagy tudod? az egyik nemugyanaz. (pislogós szmájli)

27 éves, de ez hál isten polgári, kárpitos cucc. persze ez még csak a második élete, szóval nem eredeti a fényezés. de ződnek ződ.

(#11585) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Gondwana (#11569):
"A vége az lesz, hogy valahol felhajtok inkább egy x201s-t, és átmoddolom IPS/AFFS-re."
en is ezt terveztem, de most megsem akarodzik megvennem egy glossy panelt.. mattot meg vagy nem lehet talalni, vagy ha megis van, akkor horror aron..

lapa (#11574):
nekem osszesen egy 16 pixel magas csik az, amit nem ablakok foglalnak el, a tobbi terulet
pedig mindig maximalisan ki van hasznalva (screenshot).. imadom a tiling wm-eket :)

in asm we trust

(#11586) bwoay válasza Terminus_ (#11553) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak ez a két felbontás jellemzően nem azonos képátmérő mellett érhető el.
elvégre az 1600x900 az nem a 14"-es gépekben váltja az 1440x900-at, hanem a 15"-ösökben az 1600x1000-et, és máris igaz, amit a kollega mond: nem nyertél semmit, csak buktál 100 sort. Ez mitől jó, milyen előnnyel jár?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11587) evone válasza lapa (#11577) üzenetére


evone
őstag

te állat :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11588) Gondwana válasza sghc_toma (#11585) üzenetére


Gondwana
addikt

de most megsem akarodzik megvennem egy glossy panelt
Nekem megfelelne a glossy is, brando matt fóliák beszerezhetőek kellően nagy méretben is, ami ráadásul elkoszolódáskor levehető/mosható, karcolódáskor pedig cserélhető másik ugyanilyenre.

Tim82: Gondolom, a Wacom digitalizáló rétegre gondolsz.
glass writing surface detached from the bezel - a digitalizáló réteg a kijelző hátuljára van ragasztva. Mondjuk, azt se értem, miért üveg és nem plexi az írófelület.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11589) McRae81


McRae81
tag

Valaki kereset itt T400-hoz 4 cellás akksit. Keressen meg.Köszi :R

(#11590) Tim82 válasza Gondwana (#11588) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, az X41t-n pl. tutira nem üveg az írófelület. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11591) danee91


danee91
senior tag

Hali!
Nekem van 1 Lenovo 3000 N500-as gépem, de a kijelzőre étolaj folyt. Letöröltem gyorsan, aznap még semmi baj nem volt, de ma reggelre már a bal alsó részen nagyon világos a kijelző, a világosodás kb derékszögű háromszögben jelentkezik a bal oldal közepétől az alsó oldal közepéig. Úgy tudom a kijelző légmentesen van lezárva, hogy folyhatott mégis be? Vagy a kijelzőre került réteg(pl tükröződésmentes réteg) vagy ilyesmi sérülhetett?

UI: A kijelzőre visszatérve gondolom kuka, vagy rajztáblának még elmegy?

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#11592) ^Clown válasza danee91 (#11591) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Inkább itt tudnak neked segíteni.

Egy jó tanács, készíts róla fényképet, és úgy kérj segítséget, bár a leírtak alapján elég reménytelennek tűnik a helyzet :(

[ Szerkesztve ]

(#11593) TOZ válasza danee91 (#11591) üzenetére


TOZ
addikt

Ha mar ugy is bulvarosodunk eppen...
Hogy az 'csaba kerult etolaj a kijelzore?!

(#11594) Jag válasza TOZ (#11593) üzenetére


Jag
senior tag

Hogy, hogy...hát így... :DDD

(#11595) sghc_toma válasza Gondwana (#11588) üzenetére


sghc_toma
senior tag

es ha arra az AFFS+ panelra raraksz egy ilyen foliat, nem fogja elcseszni a szineket/kontrasztot?

in asm we trust

(#11596) danee91 válasza TOZ (#11593) üzenetére


danee91
senior tag

Sztem a kollégiumi szoba kifejezés elárul mindent :D Na de mind1.

[link]

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#11597) TayRol válasza Jag (#11594) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#11598) danee91


danee91
senior tag

Ja és gondolom érdemesebb az IBM szervizbe vinni, mint pl az Albacompba, nemde?
Ahogy nézegettem, 30e Ft alatt nem úszom meg :/

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#11599) Jag válasza danee91 (#11596) üzenetére


Jag
senior tag

Az étkezési olaj amúgy sem a legjobb. Vannak kifejezetten "erre" a célra használatos síkosítók. :DDD

(#11600) ABE válasza danee91 (#11591) üzenetére


ABE
őstag

Maga a képernyő több elemből épül fel, nem csak a TFT panel van benne, hanem különböző fóliák, amik közé simán bejuthat a folyadék. Ahol világos lett a kijelző, ott a befolyt étolaj miatt másként kapja a háttérvilágítást a panel. Ha ott megragad a cucc, azt ki nem fogod szárítani (még a vizet sem), vagy cseréled, vagy ha bátor vagy, szétszeded a kijelzőt, és kitisztítod. Kis útmutató: Locsolás, belezés, avagy mit rejt a TFT panel? Én is így csináltam meg a beázott kijelzőmet, és ugyan nem lett teljesen tökéletes, de hónapokig használtam, míg ki nem cseréltem. :) (Mondjuk az esetedben az olajat nem hiszem, hogy simán vízzel el lehetne távolítani, mondjuk benzin, vagy ilyesmi kéne hozzá.) Hogy miért nem egyből jelentkezett a hiba, arra valószínűleg az a magyarázat, hogy amíg függőleges helyzetben volt a kijelző, addig nem folyt be a trutyi a rétegek közé, csak amikor lehajtottad a kijelzőt, vagy mozgattad a gépet. Ha inkább a csere mellett döntesz, a költséghatékonyság miatt inkább szétnéznék a helyedben az apróhirdetések között, szerintem olyan 15e forintért lehet kapni a gépedbe való kijelzőt, jófej eladó ki is cseréli neked ingyen. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.