Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) evone válasza brd (#12349) üzenetére


evone
őstag

Fel kell rakni egy 64 bites os-t, aztan latszani fog a 4 giga ram.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12352) brd válasza evone (#12346) üzenetére


brd
nagyúr

Sosem értettem, hogy ez a kéztámasz-keménység miért fontos annyira egyeseknek. Alatta úgyis kemény fém van, tehát nem a kéztámasztól lesz terminátor a laptop, sőt ha picit puhább a kéztámasz, az kényelmesebb is gépelésnél, nem? :F

#12351: ? Most nem azért, de kérdezte itt valaki, hogy mikor fog látszódni a 4 GB RAM? :F Olyan, mintha megakadt volna a lemez nálad. ;) Nekem jó okom van, hogy miért használok (legalábbis többnyire) 32 bites OS-t (de ha nem muszáj, nem fejteném ki, mert nem akarok hosszan offolni), nyilván másnak is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#12353) adorjant válasza brd (#12352) üzenetére


adorjant
senior tag

Azzal nincs semmi baj,a nyöszörgéssel annál inkább :) Mert ugye nem egy 60 ezres EEE PC-ről beszélünk,hanem egy Thinkpadről.

(#12354) evone válasza brd (#12352) üzenetére


evone
őstag

Nekem azért fontos, mert ha ráteszem a kezem, nem azt akarom éreznni / hallani hogy recseg ropog ennyi pénzért :) Az pedig nem vigasztal hogy ott van alatta a fém. Minőségérzetet akarok.

Bocs, kicsit tenyleg megakadt a lemez. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12355) TayRol válasza evone (#12354) üzenetére


TayRol
veterán

egyetertek. hallani talan meg rosszabb, mert erzesre annyira nem nyomhato be, de az a hang...:)

(#12356) brd


brd
nagyúr

Na' ja, a nyöszörgés valóban olcsó hatást kelt, de azt még nem tapasztaltam szerencsére.

The only real valuable thing is intuition.

(#12357) bwoay válasza evone (#12354) üzenetére


bwoay
nagyúr

minőséget vagy az érzetét, ha választhatsz? ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12358) csiktor


csiktor
tag

Hali!

X200-ra feltoltam az új Ubit és 3:45 hátralévő idő helyett 4:25-öt ír ki ugyanolyan és ugyanannyi használat után. Javítottak az energiakezelésen, vagy csak optimistább lett az applet? :)

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#12359) bwoay válasza csiktor (#12358) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 9.akárhányhoz képest? szerintem sokat javult, de nekem így is túl sokat tekeri a procit, jobban melegszik a gép, Windows majdnem 7 órát ír ki a 6 cellás akksival, még van mit behozni.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12360) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok!

Nekem a t410 nem ad ki ilyen hangokat, hál' istennek...
Viszont az lenne a kérdésem, hogy tegnap töltöttem a gépet, és mikor kikapcsoltam az ac adapter elkezdett ilyen zúgó/sípoló hangot kiadni magából... amíg ment a gép addig minden rendben volt...??? szerintetek ez normális vagy vigyem vissza???

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#12361) csiktor válasza delibab (#12360) üzenetére


csiktor
tag

A tápok többségbe egy idő általában zúg/sípol. Barátnőm Acer tápja visít mint az állat évek óta, de nincs vele semmi gond. Telefonom töltője is sípol, terheléstől függ a hangerő/frekvencia.

A benne lévő alkatrészek (hallottam olyat h a kondik kiszáradnak és azért, de a ferrit gyűrűket is emlegették fórumokon) adnak ki ilyen magas hangot.

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#12362) CPT.Pirk válasza delibab (#12360) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megszűnt a terhelés a kapcsoló üzemű tápon (nagy frekvenciás kapcsolóeszköz van bennük), kvázi normális jelenség, pc, monitor/tv tápja is tud ugyanilyen jelenséget produkálni. Hogy ezt nálad a töltőben lévő gagyi alkatrészek / szerelés, vagy esetleg természetes elhasználódás következtében jelent meg, az jó kérdés.
Baja nem lesz tőle, csak többnyire megszüntetni sem lehet és mivel hibátlanul tölt a töltő, cserélni sem fogják cicergés miatt...

-----------------------------------------------------------------

ThinkEdge 13 colos példányairól mi a véleményetek? AMD belsős példányok nekem nagyon szimpatikusak, olyan 160k körül vannak. [link] - ezekhez hozzá lehet jutni win7 nélkül?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12363) Jag válasza brd (#12352) üzenetére


Jag
senior tag

Engem érdekelne, mi az az ok, ha csak nem olyan program, ami nem fut 64bit-en. :B

(#12364) Gondwana


Gondwana
addikt

Hátha valakit érint: már az akku firmwareját is frissíteni kell...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12365) brd válasza Jag (#12363) üzenetére


brd
nagyúr

Privátban válaszoltam.

The only real valuable thing is intuition.

(#12366) csiktor válasza csiktor (#12358) üzenetére


csiktor
tag

Viszont tpfancontrol nem műxik... :( Működik valakinek 10.10-el?

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#12367) Benoe77 válasza csiktor (#12366) üzenetére


Benoe77
őstag

Ha nem sikerül elindítani, akkor ajánlom a thinkfan -t. Nálam az van, és működik maverick alatt.

(#12368) Jag válasza brd (#12365) üzenetére


Jag
senior tag

Köszi, :R

(#12369) TOZ válasza csiktor (#12366) üzenetére


TOZ
addikt

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1572666
(bocsi, de mobilrol nem tudol szepen linkelni)
Itt azt irjak az okosok, hogy a ppabol a jaunty csomag mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#12370) lapa


lapa
veterán

mennyire komoly már, hogy ennyien használnak itt lunikszot. csak lesek.

recsegésre-mozgásra kétoldalú ragasztószalag. tudom, hogy lúzerségnek hangzik csavarozgatni meg ragasztgatni, de akit érint annak új gépe lesz tőle. ha billentyűknél van extra kattanós hang, akkor lehet, hogy elég a bill alaplemezt kiegyengetni.

(#12371) csiktor válasza TOZ (#12369) üzenetére


csiktor
tag

Próbáltam, de amikor hozzá akarom adni az admin felületet, akkor kiböki:
Függ ettől: python-gnome2-desktop (>=2.22) but it is not installable

A feszültség ESIK, az áram pedig FOLYIK!

(#12372) #95590400 válasza CPT.Pirk (#12362) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha én konkrétan elmondanám mit gondolok az amd neoról egy edge-ben, akkor egyből jönne az amd felkent hittérítő harcospapja, pl. Oliverda személyében, és egy rózsafüzért morzsolgatva mormogna fohászokat a lelki üdvömért, hátha nem jutok a pokolra. rosszabb esetben előkapna egy shotgunt, és a pokolra küldene. :DDD Így inkább mesélek arról az autómról, ami kicsi volt, sokat fogyasztott, cserébe nem is ment, és még a hűtővizet is felforralta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12373) CPT.Pirk válasza #95590400 (#12372) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, van inteles beles is, de az meg vga-ban gyengébb kicsit. Oliverdával sokszor egyetértek, ettől független írd le, h. mit gondolsz, tényleg érdekel. Persze ha kultúráltan le tudod írni. ;]

Járt a hétvégén nálam egy hp pavilon dv5, benne egy 2*2000Mhz-es Athlon proccal, sebességgel nem volt gondom, de baromira fűtött a cucc. Régebbi, 2 éves lapos topos volt...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12374) #95590400 válasza CPT.Pirk (#12373) üzenetére


#95590400
törölt tag

Oliverda az egyetlen általam neten ismert AMD rajongó, aki érvekkel és tudással tudja alátámasztani a fanatizmusát- :DDD
egyszer kínáltak megvételre használtan, egy napig volt nálam, igazából teljesítményre teljesen jó, melegszik, mint a másságfesztivál egy forró nyári este, nekem legalábbis a p*csömet maj' megsütötte, az akkus üzemideje meg egy rossz vicc: ezt? nekem? eztnekem.
a billentyűzete szerethető, a pöcökegér meg szerintem ezzel a billmegoldással kúva jó, gépelés közben sem akadt el benne a kezem, ellentétben az r61-el. szerintem intel béllel sokkal jobb lehet, a vga meg kb. mindegy, az ati megoldása gémer fronton maximum a langyosvizet viszi el.
uff, én szólottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12375) delibab válasza CPT.Pirk (#12362) üzenetére


delibab
senior tag

Köszönöm szépen a választ, csiktornak is!
Nekem csak annyi volt a furcsa, hogy azután lett hangja, hogy kikapcsoltam a gépet, de most már értem, még egyszer köszönöm mindkettőtöknek!!!!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#12376) TOZ válasza lapa (#12370) üzenetére


TOZ
addikt

TP user linukszal kockul.

(#12377) dbius válasza lapa (#12370) üzenetére


dbius
veterán

Nekem is minden gépemen van Linux - Ubuntu különféle kiadásai, valahogy mindig annál kötöttem ki, pedig sok disztrót végigpróbáltam, de ubival volt a legkevesebb nyűgöm -.

Több évig fő OS-ként az ubit használtam, aztán idén tavasszal volt az asztali gépemen pár nyűgöm, amire nem nagyon tudtam megfelelő megoldást találni, így a win átvette azon a gépen a fő OS szerepét. Most azonban a 10.10 úgy tűnik, hogy jó lesz, lehet megint fordul a kocka :K

A kis X200-on is tegnap este frissítettem 10.10-re. Azt még nem néztem, hogy minden flottul megy-e, de 10.04 alatt ment, remélem ezzel is fog :)

(#12378) Poo


Poo
aktív tag

hello,

lenne egy olyan kérdésem hogy hogy lehet kikapcsolni az ibm t42ben ezt speedstep funkciót h mindig pörögjön a proci full mhz-n?biosban kikapcsoltam a speedstepet de ugyan úgy csak 600on megy a 2000es proc.bios szinten szükséges más beállítás is vagy valami programmal orvosolható ez a dolog? :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#12379) radamsky


radamsky
senior tag

lenne egy kérdésem , remélem nem nagy hülyeség

Adott egy T400 fenn van neki a win7-es, edig minden jo minden szép , de ...
van ez a fingerprint és ugye szépen felmegy ahogy kell, de csak a windows bejelentkezést tudja?? gondolom kellene valami szoftver hozzá hogy a weboldalak bejelentkezését is tudja kezelni, na ez az de az hol van??

a pendrivom tudja kezelni a weboldalakat, nehogymár ez a gép ne tudja:DD Vista alapbol felejtős

gondolom valamit kihagyok, de ez az első t400-as a kezem között:D igy nagyon lámázom igy elsőre

(#12380) audi100td válasza Poo (#12378) üzenetére


audi100td
nagyúr

RMClock-kal megoldhato a dolog, de amugy ez miert jo egy notinal? :)

[ Szerkesztve ]

(#12381) Poo válasza audi100td (#12380) üzenetére


Poo
aktív tag

mert csak otthon és dokkon használom és nem hiszem h a villanyszámlán meglátszódna olyan nagy mértékben, abszolút nem hordozom és jól jönne néha az mhz mert van úgy h beakad netezés közben kicsit és zavar mindössze ennyi :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#12382) Poo válasza Poo (#12381) üzenetére


Poo
aktív tag

Na így már mindjárt másabb :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#12383) lapa válasza Poo (#12381) üzenetére


lapa
veterán

ott valami más gond lesz szerintem, az egésznek nem szabad feltűnnie egyátalán.

az, hogy most felhúzva nem jelentkezik a dolog, az mindenképp azt jelenti, hogy a probléma arrafelé van. de gondolom a többiek megerősítenek benne, hogy nem normális dolog, ha érezhető akadást látsz.

érted lenyom pár százezer műveletet másodpercenként, nehéz elképzelnem, hogy 1-2 mp-be telik neki rájönni, hogy kakaó kell.

(#12384) audi100td válasza lapa (#12383) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ilyen akadast en sem tapasztaltam az X41-el, nalam egyedül a vinyo miatt vannak belassulasok.

(#12385) Poo válasza lapa (#12383) üzenetére


Poo
aktív tag

Most telepítettem újra a gépezetet úgy 2 hete ,de látványosabban meggyorsult a böngészés iután adtam egy kis kakaot a procnak , másra nem nagyon használom még de a vinyo cserét meg kell ejtenem mert hd sentinel szerint nem 100%os.Bármiféle instrukció jól jön a teljesítmény optimalizáláshoz :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#12386) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Elegem lett a kábeldzsumbujból, nekiálltam felszámolni. Első körben beszereztem egy Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 -at (egész pontosan kettőt, egyet nekem, egyet a szülőknek). Baromi jó meg minden, de úgy tűnik az X40 - X41 szérián kicsit alulméretezték az USB fizikai méretét (a kép az X41-ről készült):

Kb. 2 mm-t kilóg, elvileg el kéne nyelnie tövig (nem gondol rosszra! ;] ).

(#12387) Jag válasza ^Clown (#12386) üzenetére


Jag
senior tag

Há' ménem' blútúszosat' vett a kolléga? :)

(#12388) Gondwana válasza ^Clown (#12386) üzenetére


Gondwana
addikt

Kb. 2 mm-t kilóg, elvileg el kéne nyelnie tövig (nem gondol rosszra!).
Mivel a kilógó fém rész az antenna, szerintem így ki kell, hogy lógjon. Logitechnél is ilyenek, not a bug, it's a feature.

X200T megszokás folyamatban, leszámítva, hogy 100Huf/MHz volt drágább az 1.8 proci, mint az 1.6, a gép alapvetően tetszik. Tegnap kapott W7Pro-t a magzar Vista helyett, már nem darálja 0-24 a HDD-t és a jósolt akkus üzemidő is felmetn 8h fölé. (Persze, az X25-M is átugrott a T60-ból)
A kijelzője mégis AFFS/CCFL lett, nem S-PVA/LED. A T60 UXGA FlexViewnek jobbak a betekintési szögei, ennél lapos szögből a sötét árnyalatok hajlamosak invertálódni. Kalibrálás után majd írok még róla - de most dögrovás suxx.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12389) izomhod


izomhod
senior tag

heló!

Thinkpad R51-hez keresek töltőt.

Köszi

(#12390) ^Clown válasza Gondwana (#12388) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ó, értem. Köszi :) És persze mihamarabbi jobbulást!

izomhod: irány a hardverapro.hu, keresőbeírd be, hogy 'IBM töltő".

Jag: mert ezt találtam jóárasítva :)

[ Szerkesztve ]

(#12391) audi100td válasza ^Clown (#12386) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nalam kb. 0,8mm-t log ki az adovevö, az enyem logitech, nem tudom szamit-e valamit...

Jag: Bluetooth egeret szerettem volna elöször en is, de viszonylag sok negativumot olvastam velük kapcsolatban, pl. allitolag hajlamosak összeakadni a wifi-vel illetve a valsztek sem tul nagy.

(#12392) Magnat válasza ^Clown (#12386) üzenetére


Magnat
veterán

Szia, nekem egy kék lézeres 4000-es van (Klikk) és mm-re ennyire lóg ki az is. 1ébként egy szintén 4000-es MS de optikai egeret váltott le (Klikk) és olyan szempontból nagy csalódás, h a hatóköre kisebb (ha fexem az ágyon és az 1ik oldalamon a gép, a másikon egerészek, már beszaggat), ráadásul puha felületen (ágy) sokkal rosszabb is az optikainál (valszeg nem ér el olyan messzire a lézer mint az infra), viszont pl üveglapon sokkal jobb ... kár, h utóbbin sokkal ritkábban használom, mint az ágyon :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12393) ^Clown válasza Magnat (#12392) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én nem vettem észre szaggatást, bár való igaz, csak max. 0,5m-re van az egér a géptől. Ha az ágyban netezek, akkor pöcökegér :)
Nálam egy Logitech MX518-at váltott le, ha kell valakinek, jelentkezzen :)

Nemsokára pedig feltámasztom a jó kis Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A egeremet, tartaléknak :)

(#12394) ABE


ABE
őstag

Egér témához:

Nálam egy ilyen teljesít szolgálatot: [link] Egyetlen hibája, hogy fekete szöveten szakadozva működik valamiért... Minden más színű/minőségű felületen jó, csak fekete szöveten nem, pedig pont olyan az ágyhuzatom, s emiatt gondoltam rá, hogy lecserélem. Első körben a lézeres BT Lenovo egeret néztem ki, de nem tudom, hogy mennyire megbízható. Olyan cucc kéne, ami működik az említett felületen, és nem tapad az alja a szövet miatt. Valakinek van tippje? :)

(#12395) ^Clown válasza ABE (#12394) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én egy SteelSeries Qck padon nyomom az új egérrel, és hibátlan.

(#12396) ABE válasza ^Clown (#12395) üzenetére


ABE
őstag

De én utálom az egérpadokat, már évek óta nem használok. Főleg nem ágyban. :)

(#12397) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziasztok!

Új problémával jövök, már több, mint egy hete sz*pok vele minden este.

Kezdem onnan, hogy neverhood1 Csabától vettem a T410-esem még áprilisban.
Akkor volt egy olyan apró probléma, hogy előttem valaki ragaszkodott XP felrakásához, elvitte a gépet, aztán visszavitte Csabához, hogy meggondolta magát... Nos, ezt a gépet vittem én el, de akkor már nem volt rajta jogtiszta Win7 Ulimate. Pár hónapra rá elkezdett visítani, hogy nem eredeti az oprendszer. Mivel a géphez jár a jogtiszta szoftver, felvettem a kapcsolatot a szervizzel, akiktől kaptam is egy licenct. Vesztemre, már ott tartok, hogy jobb lett volna hagyni az egészet a fenébe, azzal a crackelt verzióval.

Itt jön az elképesztő rész: a teljesen legális licenc felrakása után képtelen vagyok a gépemet összeismertetni az addig hiba nélkül működő WiFi adapterrel!!!!!!!!!!
Konkrétan az eszközkezelőben sincs meg!!!!! Mintha nem lenne a kaszniban tényleg, de a k*va licenc telepítése előtti percekben még használtam! Raktam fel egy ubuntut, az se látta...

Azóta csak kábelesen tudok netezni a hordozható gépemmel:S

Természetesen azzal kezdtem, hogy a lenovo honlapról drivert kerestem-találtam-telepítettem. A wifi adapternek is és az "Access Connections" programot is felraktam-frissítettem ----- semmi.

BIOS-ban megnéztem, off-ról on-ra állítottam a networks-nél, semmi.

Csaba nem tudott segíteni telefonon (nem vagyok budapesti), a szerviz is csak annyit mondott, hogy nyomjam végig az összes update-et. Megtörtént, semmi (22 Lenovo update és 51 windows update után!).

Keresgéltem a neten is (google a barátod...:-) találtam ezt: [link] Nagyon ígéretes, kár, hogy az én rendszeremben sehol nincs Zone Alarm Free firewall.

Mostanra kifogytam az ötletekből, aki találkozott vagy hallott ilyen problémáról, kérem, segítsen. Köszi.

Lhurgoyf

(#12398) Jag válasza audi100td (#12391) üzenetére


Jag
senior tag

Beszereztem használtan egy ilyet illetve egy ilyet, :DDD majd referálok róluk, hogy összeakadnak e.

^Clown
Amúgy jól néz ki, tetszik ez az egyszerű dizájn.

(#12399) ABE válasza lhurgoyf (#12397) üzenetére


ABE
őstag

Lehet, hogy csak véletlen egybeesés a dolog, és pont bemondta az unalmast a WiFi kártya. Vagy nincs véletlenül fizikai kapcsoló, amivel a vezetéknélküli cuccokat tudod letiltani? Ha Ubuntu alatt sem megy, és BIOS-ban sincs letiltva, akkor én kizárnám a szoftveres hibát, inkább a fentebbi két dolgot feltételezem.

[ Szerkesztve ]

(#12400) lapa válasza lhurgoyf (#12397) üzenetére


lapa
veterán

"Raktam fel egy ubuntut, az se látta..."

akkor esetleg elképzelhető, hogy nem a win licensz miatt van.

fn + F5-nél világít?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.