Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) lapa válasza bwoay (#12297) üzenetére


lapa
veterán

igen, a 9 cellás ugyanez. de én ezt úgy néztem be, hogy az nem is volt benne. mondom, örök rejtély marad szerintem, de tény, hogy akksi nélkül annyira billegett, mintha egy láb hiányzott volna onnan. valami nem feltűnő dolgot tuti alatta hagytam. mindenesetre nem tett jót az önértékelésemnek, hogy egy ilyen egyszerű feladattal nem sikerült megküzdenem, életem egyik nagy törése ez.

(#12302) adorjant válasza evone (#12300) üzenetére


adorjant
senior tag

15,4" gépeink vannak, T7500 procival,az se éppen egy ULV cucc :)
De hidd el,nincs hangja. Egy fokkal erősebben tolja a levegőt,mint egyébként,de ennyi,nem ég le a kezed sem,egyszerűen teszi a dolgát mindenféle zajkeltés nélkül.
CTO gépek,de szerintem ez esetben nem számít.

(#12303) evone válasza lapa (#12301) üzenetére


evone
őstag

milenne ha most megnéznéd még1x? :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12304) Magnat válasza brd (#12296) üzenetére


Magnat
veterán

A T60-akban nem x1400 vanik? Nincs most nálam, de mintha úgy rémlene ... 1ébként te mivel tuningolod, Riva Tuner?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12305) brd válasza Magnat (#12304) üzenetére


brd
nagyúr

3-féle VGA volt/van a T60-ban: az Intel GMA 950, X1300, 64 MB RAM-mal, ill. X1400, 128 MB RAM-mal. ATI Tray Tools-t használtam az óvatos tuningra (max. 70 fok lehetett a VGA, 64-es fan speeddel, feljebb nem engedtem).

The only real valuable thing is intuition.

(#12306) audi100td válasza ^Clown (#12287) üzenetére


audi100td
nagyúr

X41-be is lehet 2GB RAM-ot rakni, nekem is annyi van benne, viszont a vinyo tenyleg szivas, mondjuk azert Xp alatt szerintem együtt lehet vele elni, de Win7-el mar hasznalhatatlan kategoria. Mondjuk igy visszagondolva lehet okosabb valasztas lett volna egy X60, csak egyben nem volt akkor annyi penzem es sürgösen kellett egy notesz.

(#12307) lapa válasza evone (#12303) üzenetére


lapa
veterán

úgyérted, hogy mint a repcsikben 3 műszer az igazi, hogy tudjuk melyik romlott el?

nem merem megint megnézni, lehet most megint billegne.

a t61 nem hangos, a világ halk.

(#12308) bwoay válasza lapa (#12307) üzenetére


bwoay
nagyúr

itt van viszont valami, ami tényleg billeg

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12309) ^Clown válasza audi100td (#12306) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jogos, a 1,5Gb az X40-re vonatkozott.
Az X60 - olvasgatva a fórumot - viszont a minőséget tekintve sokak szerint visszalépés az X41-hez képest.

Saint: azért remélem magáról az X31-ről nem beszéltünk le, csak maximum arról a gépről (sajnos mostanság erősen túlárazzák a régebbi X szériás gépeket, lásd pl. X60). Nekem még nem volt szerencsém találkozni X31-el, de nem sok rosszat olvasni róla.

Más: feltoltam a legújabb Ubit az X41-re. Ubi alól akartam frissíteni, hát utána szépen össze is f*sta magát, nagyon boldog voltam - reinstall... Ezt leszámítva viszont nagyon oké, gyorsabb, mint a 10.04!

[ Szerkesztve ]

(#12310) audi100td válasza ^Clown (#12309) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ezt en is olvastam az X60-rol, lehet vegül igy jartam a legjobban. :)

Az X31 amugy tenyleg nem lenne rossz, föleg hogy nincs 2010 error, de ilyen allapotban nem adnek erte többet 35k-nal, ha meg ultrabase is kell az os telepiteshez, vegkepp necces a dolog, nem hiszem, hogy könnyen talalni hozza...

(#12311) Tim82 válasza audi100td (#12310) üzenetére


Tim82
nagyúr

X31/X32 OS telepítéshez Dock II is jó, nem kell feltétlenül Ultrabase. Ráadásul Dock II-t most relatíve olcsón lehet szerezni a Hardverapróról és jobban is megéri (igaz, hurcolni azt nem fogod, de mondjuk az Ultrabase is necces).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12312) audi100td válasza Tim82 (#12311) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, hurcolaszni az ultrabase-t sem szoktam, os telepitesen kivül nem hasznalom semmire illetve ha sok USB kell.

Egyebkent az uj X41-em olyan ultrabase-zel fog erkezni mint ami a tablet-ekhez valo, a hangszorokon kivül van valami lenyeges külöbseg a sima X4-eshez kepest? Illetve annak mi a pontos tipusa?

(#12313) TOZ válasza ^Clown (#12309) üzenetére


TOZ
addikt

Uvuntunal szamomra okolszabaly, hogy uj verziora csak par honappal a megjelenest kovetoen lehet erdemes atallni. (Bar a T61en meg mindig 9.10, az X40en meg 9.04 van, szoval jo par honapot sikerult "varnom").

(#12314) evone válasza lapa (#12307) üzenetére


evone
őstag

a t61 nem hangos, a világ halk.

jajó! ezt mondhattad volna hamarabb is, igy már mindjárt más, és gondolom nem is meleg, csak a világ hideg. :D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12315) ABE


ABE
őstag

Fakk, múltkor adtam el a T43-ból a kiváló 9 cellás akkut, erre szól anyám, hogy döglődik a gépében az akksi, szerezzek... :W Magyar oldalakon böngészve heroin árakkal találkoztam, na, irány az Ebay. 58 dollártól indul az eredeti 9 cellás, 36-ért meg van elvileg 3 év garanciás utángyártott, állítólag 7800mAh kapacitással (a gyári asszem 6600-as). Mitévő legyek, bevállalható az utángyártott? :F

(#12316) evone válasza ABE (#12315) üzenetére


evone
őstag

No. eredetit vegyél.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12317) Gondwana


Gondwana
addikt

X31/X32 félreértésoszlatás:
Nem intel VGA, hanem Ati M6 = Ati 7000 16MB saját RAMmal
A gépen 2 db USB port van, mindkettő bootolható, többször használtam már. Akinek nem ment, a bootflash létrehozását szúrta el. (Linux boot flash, full telepített Compact Flash USB-s kártyaolvasóból, USB-s ODD és BartPE boot flash, amiket próbáltam, mind működött, természetesen, az X3 UltraBase ODD-je is bootolható.)
A gép bal oldalán lévő CompactFlash olvasó nem bootolható (külömben is használhatatlanul lassú és CPU-terhelő a használatat).
HDD ActiveProtection ezekben a gépekben nincs (X40-ben jelent meg először az X-ek közül)
Csak 6 cellás akku létezik hozzájuk, de az UltraBasere rá lehet csatlakoztatni mégegyet, tehát egyszerre két egyforma akkuval használható a gép.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12318) Magnat válasza ABE (#12315) üzenetére


Magnat
veterán

Ha ennyiért van eredeti új, akkor sztem is kár kísérletezni az utángyártottal. (bár olvastam márolyat, akinek 2-3 éve megy az utángyártott és teljesen jól műxik azóta is, szal nem mondanám, h mind szar, csak tudni kell, h melyik nem az :-))

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12319) Tim82 válasza Gondwana (#12317) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gépen 2 db USB port van, mindkettő bootolható, többször használtam már. Akinek nem ment, a bootflash létrehozását szúrta el.

Oké, Linuxot sikerült feltenned USB-ről, Windows-t is? Grafiqs annak idején elég sok mindennel szenvedett, nem jött neki össze.

Nem intel VGA, hanem Ati M6 = Ati 7000 16MB saját RAMmal

Bocs, valóban, X30-ban van integrált Intel. X31/X32-ben valóban ATI. Windows 7-re egyébként éppúgy szenvedés drivert találni az ATI M6-hoz is.

Csak 6 cellás akku létezik hozzájuk

Létezik 9 cellás, igaz, utángyártott csak. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12320) #95590400 válasza Tim82 (#12319) üzenetére


#95590400
törölt tag

én az usb-n keresztül tettem fel a wint. igaz nem pendriveról, hanem egy pata dvd-rw-vel, méghozzá úgy, h egy külső hdd keret mazzagjait aggattam rá. :DDD

(#12321) Tim82 válasza #95590400 (#12320) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor őszintén kíváncsi vagyok, mit sikerült annak idején bénáznia Grafiqs fórumtársnak, mert bőszen keresett X3 Ultrabase-t, ugyanis külső USB-s meghajtóról nem sikerült annak idején boot-oltatnia szeretett X31-ét. :))

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12322) lapa válasza bwoay (#12308) üzenetére


lapa
veterán

nagyjából ugyanez meg van itt is. ott van az első lábak közepén a kis pöcök, az ha lerakom jobb oldalt eltűnik, bal oldalon először egy milis rés a pöcök és talaj között. nincsenek idegen tárgyak, le is akartam fotózni nehogy megint kiderüljön, hogy behaluztam csak. aztán kis harántirányú bemelegítő futás után már legalább leért a pöcök, de a bordás gumi még mindig nem. el tudom képzelni, hogy a hosszútávú dokk használat okozza, mert bal elöl tuti nem a gumin fekszik fel benne a gép. a bal első sarkát a dokkal összenyomogatva a jobb hátulja emelkedik, a C és V betűk felém meghosszabbított vonalában van valami felfekvése. és nem csak annyit mozog, amennyit a talp gumija nyomódik.

[ Szerkesztve ]

(#12323) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,
Egy gyors kérdés: T400, W7 32bit, 2X2GB RAM, de csak 2,9-t lát. Ok, tudom, h a 32bit csak 4GB-t tud megcímezni, így a kérdésem inkább elméleti, m azóta felment a 64bit, és azzal nincs is gond. 4500MHD levesz 128MB-t, és a többi? Másik laptopba (Dell Inspiron 9400) szintén 2X2GB van, és ott olyan 3,3-at lát? Magyarázat?

[ Szerkesztve ]

(#12324) bwoay válasza lapa (#12322) üzenetére


bwoay
nagyúr

"aztán kis harántirányú bemelegítő futás után"
:D
az én T400s-emnél ez a tekeredés minimális, hál' Istennek mindkét láb leér,
max bal oldalon a kis pöcökre kevésbé ül rá a gép. Ezt azért még túlélem. Az jobban megviselt, amikor a hanyagul a fotelre hajított nadrágom övének a csatja hagyott a fedlapon egy kobramaráshoz hasonlatos mintát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12325) brd válasza g.gergo (#12323) üzenetére


brd
nagyúr

Lenovo BIOS. :( Szokd meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#12326) evone válasza g.gergo (#12323) üzenetére


evone
őstag

a 32 bit az 3 giga max. rakjal fel 64 bitet akkor vinni fogja a 4 gigat. semmi koze ennek a lenovo bioshoz. t61emen 4 giga ram van, es kiirja a windows hogy négygigabájt. semmi trukkozes nincsen ebben.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12327) i400 válasza #95590400 (#12320) üzenetére


i400
senior tag

jól van megnyugodtam hogy nemcsak én rendelkezek ilyen kendácsolós megvalósított halucinációkkal :DDD

(#12328) bwoay válasza evone (#12326) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezzel aztán marhára megválaszoltad a kérdést! ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12329) evone válasza bwoay (#12328) üzenetére


evone
őstag

az a baj hogy nem értem a kérdést, ezért csak ezt a választ tudtam adni.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12330) bwoay válasza evone (#12329) üzenetére


bwoay
nagyúr

az a kérdés, hogy a Dell miért lát többet 4 GB RAM-ból.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12331) brd válasza evone (#12326) üzenetére


brd
nagyúr

Tévedés, itt a topicban is írták már, hogy ugyanaz a chipset pl. Dell-ben több memóriát láttat, mint Lenovo-ban, tehát a BIOS-on kívül más nem nagyon lehet a különbség oka. Egyébként pl. az asztali gépem 3,5 GB-ot lát a 4-ből (32 bit-es OS használatával), pedig 1 GB-os VGA-m van, tehát még a VGA-ra sem lehet fogni. A Vista óta az asztali OS-ek is kiírják a fizikai memóriamennyiséget, de a 32 bit-es ugyanúgy nem tudja a teljes méretet kihasználni. Trükközés tényleg nincs, pontosan utána lehet nézni, hogy egy adott gép miért annyit láttat a memóriából. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#12332) evone


evone
őstag

én azt nem igazán értem hogy mirt akarjatok hogy a 32bites os 8 gigat lasson mindenkeppen. miert nem raktok fel egy 64 bites rendszert es akkor nem kellene ezen ugralni?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12333) Thusor


Thusor
őstag

Munkából kifolyólag állandóan utazom ezért nyúzható laptopot szeretnék venni. Ezt néztem ki: Lenovo Thinkpad T510i

Mennyire nyúzható és strapabíró ez a modell? Lenovo szervize mennyire megbízható?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12334) Magnat válasza evone (#12332) üzenetére


Magnat
veterán

Pl ha vkinek 32bites van legálisan,akkor elég zsebbenyúlós dolog a váltás (OEM-nél).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12335) evone válasza Magnat (#12334) üzenetére


evone
őstag

nem, nem az, siman feltudsz ugyanazzal a kulcsal legalisan telepiteni 64 bitest is :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12336) Magnat válasza evone (#12335) üzenetére


Magnat
veterán

Ez tuti? Pont a W7 topikban is feldobtam ezt a kérdést, mert sajnos akkor gyöttem rá, h csak 3 gigát kezel a T60-am, amikor már felragasztottam a 64 bites matricát rá, és kipróbáltam egy virtuális gépen, h engedi feltenni a másik, 32 bites kulccsal is a 64 bitest (ráadásul nem is azonos nyelv), de nem tudtam, h OEM-ek között is legális-e a csere.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12337) evone válasza Magnat (#12336) üzenetére


evone
őstag

kb nincsen erre sehol semmi megkötés, szóval tuti :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12338) bwoay válasza evone (#12332) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem ugrál ezen senki, brd már az elején megírta a választ, te kezdted el megmagyarázni, hogy az mégsem úgy van, aztán kiderült, hogy a kérdést sem értetted :D

senki nem problémázott azon, hogy miért nem kezel a 32 bites oprendszer 4 GB RAM-ot, ugyanakkor jogos a kérdés, hogy azonos chipset és oprendszer mellett miért nem ugyanannyit lát a két gép a 4 GB-ból.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12339) Gondwana válasza bwoay (#12338) üzenetére


Gondwana
addikt

Dellben kevesebb a feature hardware, tehàt kevesebb memòriacìmet foglal IO célokra, mint a TP. Ha ezzel mégis szeretnél trükközni, DeviceManagerből kiìrkàlod, hogy melyik HW mennyi memòriacìmet foglal, kockàspapìron kisakkozod, hogy melyik hol kezdődjön, majd visszaìrkálod. Ha szerencséd van, nem fog fagyni, de lesz még 256MB RAMod.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12340) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok! 2 kérdésem is lenne.

1. ez a fontosabb.
Ismerősömnek van egy T60-as gépe. Állítólag napok óta nem megy a wi-fi, kikapcs bekapcs wifi kapcsoló megvolt, win xp restart megvolt, router és modem restart is. Mivel 120Km-re van tőlem a gép, nem tudok oda menni megnézni... mit tanácsoltok? Vagy találkozott már valaki ilyennel? Azt mondja hogy megy a kis gömb csak ide oda, gondolom hálózati címet próbál lekérni. KB 2hónapja van fent az új win, eddig nem volt vele gond. Megoldás?

2. Láttam van új bios az X200hoz, valaki feltette már? Tapasztalatok? Ha nincs gondom akkor felesleges feltenni?

Válaszokat előre is Köszönöm! Robi

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#12341) mv válasza mcroberto (#12340) üzenetére


mv
aktív tag

Szia!

1. Meg lehetne még próbálni az eszközkezelőben egy letilt-engedélyez kört. Talán ...

2. "Ha nincs gondom akkor felesleges feltenni?" Szerintem felesleges azt javítani, ami már úgy is működik. ;)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12342) carrot


carrot
tag

Mondjátok már el légy szíves, h az x41 tablet zsanérja milyen, erősen tarja? Tanításban rájöttem, h marha jól jönne, de sokat forgatnám bizonyos feladatokhoz. Köszi.

(#12343) g.gergo válasza mcroberto (#12340) üzenetére


g.gergo
senior tag

2. Meg kell nézni, h az új BIOS mit javít; ha téged ez nem érint, ha hagyd a csudába.

(#12344) Tim82 válasza carrot (#12342) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kifejezetten stabil, én is rengeteget forgatom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12345) Magnat válasza mcroberto (#12340) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem tett fel vmi progit, ami bezavarhat? Én egy Dell netbookon találkztam olyannal, h a friss xp tökéletesen kezelte a dolgokat, aztán feltolták a mobilnet driverét és azóta csak manuálisan beállított ip-vel hajlandó a wifire csatlakozni (a madzagos netet nem próbáltam).

Ha távbuherálni akarod, akkor mondd, h csatlakozzon fel madzagon a routerre (ez remélhetőleg műxik) és TeamViewerrel rá tudsz nézni a gépre távolról, hátha úgy ki tudod deríteni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12346) evone


evone
őstag

ezt érdemes megnézni

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12347) Tim82 válasza evone (#12346) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy a 14" méretű T42 palmrestje enged egy kicsit az erős nyomásnak, de a 15"-é nem, kipróbáltam most...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12348) TayRol válasza evone (#12346) üzenetére


TayRol
veterán

megneztem. az enyem is kb. ennyire nyomhato `be`.

(#12349) brd válasza Gondwana (#12339) üzenetére


brd
nagyúr

Ahogy nézem, szerintem nem pontosan erről van szó. Ugyanis a T400-ban, és a T60-ban is pontosan annyi memóriát láttat a BIOS nekem, és szinte kizárt, hogy a HW-ek pontosan ugyanannyi memóriát foglaljanak el (eleve más VGA, plusz a T400-ban több HW is van). Tehát szerintem a gondos mérnökök egyszerűen levágtak 1 GB-ot a célra, mondván, az mindennek elég lesz, és így nem kell bonyolultabb algoritmusokat írni a memóriacímek lefoglalására...

Napi összeesküvés-elméletünket hallották. :)

A Device Manageres ötlet nem rossz, csak éppen rengeteg esetben nem lehet ott megadni kézzel. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#12350) bwoay válasza evone (#12346) üzenetére


bwoay
nagyúr

le kellett volna lökni az asztalról meg ráállni egy párszor. biztos akkor is a T42 nézett volna ki olcsónak :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.