Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) atus72 válasza TayRol (#11648) üzenetére


atus72
senior tag

Igen, de csak ha weben keresztül veszed, 8 MUNKANAPON belül elállhatsz a vásárlástól... Persze van egy két dolog amit be kell tartani (pl preinstalled os-t nem rakhatod fel, értelemszerűen tönkre nem teheted a gépet), de kötelességük visszavenni, a pénzt meg 30 napon belül kapod vissza (kamat?), ja és neked kell visszavinned, de ezt vállaltam minthogy évekig szenvedjek a géppel.

Sajnos ezt kell játszani, mivel csak otthon derül ki hogy mit is vettél tulajdonképpen, bemutató terem nincs ahol élőben megnézd hogy megfelel-e amit vásárolni szeretnél nem kevés pénzért...
Mondjuk nem sajnálom a kereskedőket, így is azt látom hogy híznak mint a disznó...
ugyanaz a laptop 2 nappal később ~25e Ft-al drágább lett valamitől úgy hogy közben
az euro-dollár gyakorlatilag nem változott hetek óta...
elvileg a visszavitt gépek a gyártóhoz kerülnének vissza mert azért az ujjlenyomatokat zsírfoltokat nem tudod teljesen eltünetni amikor visszaviszik, elvileg... :) a hazai gyakorlat persze más lehet.. :)
csupa jóindulat beszél belőlem, de ez van...

[ Szerkesztve ]

(#11652) TayRol válasza atus72 (#11651) üzenetére


TayRol
veterán

na, kivancsi vagyok, hogy mit szolsz majd az x201-hez.:)

(#11653) atus72 válasza TayRol (#11652) üzenetére


atus72
senior tag

az durva lenne ha az is "hangos" lesz, kisebb proci lesz benne (i5) és csak integrált vga..

(#11654) Jag


Jag
senior tag

Ezzel a Turbo memory-val érdemes foglalkozni?

(#11655) bwoay válasza Jag (#11654) üzenetére


bwoay
nagyúr

de nem ám :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11656) Tim82 válasza bwoay (#11646) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, az az X41 tabletemben van...

Arról beszéltem, hogy én milyen integrált VGA-n tudnám nyomni. :DDD

Azért a 4500MHD tudtommal már elég korrekt darab.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11658) lapa válasza Jag (#11654) üzenetére


lapa
veterán

esetleg annyit, amíg becsomagolod sztaniolba és elrakod valahova.

egyébként ezért is kár, nem fájt volna ha van valami minimál bakup-linux valahol a gépen. pont azt néztem, hogy a memory stick teljesen eltűnik a gépben ha benyomom, lehet varázsolok arra valamit. bár akkor már inkább sd formára, hogy máshol is induljon...

[ Szerkesztve ]

(#11659) Benoe77 válasza lapa (#11658) üzenetére


Benoe77
őstag

Hát arra én nem jöttem rá, hogy a sony memory stick pro duo-t hogy tudom berakni a kártyaolvasóba, pedig elvileg támogatja.

Kellene hozzá adapter, csak nekem nincs?

(#11660) SNor


SNor
tag

Nézegettem a konkurenciát kijelző ügyben. Nos a Sony 13,3"-be képes bepréselni egy fullHD kijelzőt. Reménykedem!

(#11661) Jag válasza bwoay (#11655) üzenetére


Jag
senior tag

Kösz, valahogy sejtettem. :)

lapa:

Turbo memory helyére nem lehet tenni valami kis ssd-t?

(#11662) evone válasza Jag (#11661) üzenetére


evone
őstag

de lehet, vannak olyan ssd-k. pl eee pc-ben is ilyeneket raknak.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11663) Jag válasza evone (#11662) üzenetére


Jag
senior tag

Tehát mondjuk egy ilyen bepattintható és bootolható?

(#11664) evone válasza Jag (#11663) üzenetére


evone
őstag

elviekben igen.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11665) dev89 válasza SNor (#11660) üzenetére


dev89
tag

Aztán minek? Hogy kifolyjon a szemed tőle 13 colon?

(#11666) bwoay válasza dev89 (#11665) üzenetére


bwoay
nagyúr

pontosan azért :K mondjuk irigylem, akinek annyira jó a szeme, hogy ezt a felbontást igényli, ugyanakkor mindig felmerül bennem, hogy talán csak lódit.
ami meg a Sonyt illeti: hát ők a Vaio P-be (8") is belerakták az 1600x768-at, tök jó :U

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11667) Gondwana válasza bwoay (#11666) üzenetére


Gondwana
addikt

A lakosság egyre nagyobb százaléka rövidlátó (én is 10 éves korom óta optika-tuningot hordok, bagoly-image rulez), azaz távolra nem lát. Ha a rövidlátó kiszámolja a dioptriája reciprokát, megkapja méterben, hogy meddig van esélye élesen látni. Ez nálam (-3.25, -0.5 cylinderrel, tehát átlagolva -3.5-re elvileg 28cm körül van, és ami a legdurvább, hogy gyakorlatban is kb. ennyi, 50cm-ről már 1cm alatti betűket csak sejtek. No, de a másik irány: nagyon közelről nagyon apró dolgokat is jól látok (karórabuzerálás, makettezés). Ezért nem zavart sem a HTC Diamond apróbetűje, sem a T60 immár 1600x1200-za, meg ezért hajkurászok én is valami 12" SXGA+ körüli lehetőleg IPS dolgot az X32 mellé/helyett.
Konklúzió: a rövidlátás lehet, hogy evolúciós vívmány? :C

Szerk.: azok szívnak, akik rövidlátók és tengelyferdültek, na, nekik tényleg olyan érzés lehet, hogy mingyárt kifolyik a szeme, ha a közelre nézést erölteti.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11668) evone válasza Gondwana (#11667) üzenetére


evone
őstag

Durva, én is 10 éve űzöm már az ipart, de a szemem még egy fikarcnyit sem romlott hálistennek. jaés 10évből 8at crt monitorom volt. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11669) Gondwana válasza evone (#11668) üzenetére


Gondwana
addikt

Én '98-ban még -1.75-tel költöztem Budapestre, intenzív DTPzobiskodás 2002-ig, addigra elértem a -3.25-öt. Az óta nem romlik tovább, amióta melóhoz egy másik szemüveget hordok, ami csak -2.75.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11670) bwoay válasza Gondwana (#11667) üzenetére


bwoay
nagyúr

tehát nekem van szopette :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11671) HXY válasza evone (#11668) üzenetére


HXY
addikt

CRT és CRT között hatalmas különbségek vannak.
Láttam már olyan CRT-t, ami annyira szar volt, hogy kb. 4-5 óra alatt baromira megfájdult a fejem. Ugyanakkor a saját LG StudioWorks-eimet akár 10 órát is elnézegettem.

(#11672) Integra válasza Gondwana (#11667) üzenetére


Integra
titán

ált iskola óta van szemüvegem nekem is, meg most már kontaktlencse, szintén távolra nem látok élesen, illetve cilinderes vagyok, de mégis, közelre tűélesen látok, és észreveszem az enyhe színárnyalatokat és felbontásokat is és nagyon érzékeny rá a szemem, simán látom a kis képpontos nagy felbontást is, ezért is keresem én is a legnagyobb felbontású paneleket.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11673) lapa válasza Benoe77 (#11659) üzenetére


lapa
veterán

igen, a nagy memory stick a jóság. de az adapter nem drága szerintem.

lehet benevezek egy ilyen kis ssd-re, nem hangzik rosszul. csinált már valaki ilyet? bootol?

úgy gondolom a kisebb képpontok mindenképp nagyobb terhelést jelentenek az izmokra, hiszen a szemed egy betűt is sok mozgatással tapogat körbe.

azt mondják még a maszturbáció meg az ilyen étolajos "virslisütögetős" koleszos bulik okoznak látáskárosodást. kivéve nekem, mert én a korábbi 1600x1200 miatt vagyok már 4-5 dioptria körül.

(#11674) atus72


atus72
senior tag

Na megjött az X201....
Eddigi tapasztalatok:
- van 1 hibás pixel! emiatt biztosan csere lesz... :(
- kijelző a T410-nél is vérszegényebb (kontraszt), irodában nem lesz gond mivel dokkóló és külső monitorral fogom használni, otthoni használat kérdéses
- nagyon pici, nagyon könnyű!
- érdekes kialakítása van a az akkunak mert gyakorlatilag azon áll a laptop és momentán kicsit billeg, lehet hogy ez megjavul még nem szedtem ki újra az akkut...

A lényegsebb tesztelést hétvégén tudom megcsinálni (fogyasztás, melegedés), riportolok mire jutottam...
Ez a pixel hiba bosszant mert megint lehet egy kört futni...

(#11675) evone válasza atus72 (#11674) üzenetére


evone
őstag

Nekem 3 darab pixel hibam van X41en, de feketék, egyaltalan nem zavaróak. Viszont A T61en már nagyon bosszantana.

Én javaslom hogy ne a gépet cseréld, telefonalj be az IBM szervizbe, ők megrendelik a cuccot, megérkezik, aztan bemész, 30 perc alatt kicserélik.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11676) atus72 válasza evone (#11675) üzenetére


atus72
senior tag

ez fekete alapon piros pixel... :)
a cserét úgy értem hogy elállok a megvásárlástól...ismét... és rendelek egy ugyanilyet...
Ez egy 0 napos készülék egy valag pénzért, az a minimum hogy amikor megveszem hibátlan legyen...úgy látszik szopóágon vagyok....

(#11677) TayRol válasza atus72 (#11676) üzenetére


TayRol
veterán

csak nem akar osszejonni...

(#11678) atus72 válasza TayRol (#11677) üzenetére


atus72
senior tag

nem adom fel.. :)

(#11679) HXY


HXY
addikt

Én kb. egy éve felvívtam őket a központi számukon, és azt mondták, hogy 1 pixel miatt nem cserélnek. Azt hiszem, hogy 5-től már igen.

(#11680) atus72 válasza HXY (#11679) üzenetére


atus72
senior tag

De ez nem csere lesz hanem a boltban ahol vásároltam oda viszem vissza és
elállok a vásárlástól, mindeféle indoklás nélkül kötelesek visszaadni a pénzt ha 8 munkanapon belül meggondolod magad...

(#11681) atus72 válasza HXY (#11679) üzenetére


atus72
senior tag

Egyébként meg a Lenovo is rohadjon meg, "prémium" márka, egyre gagyibb cuccokat csinál, szerinted nekik mibe fájna bevállalni a kijelzőcserét 1 hibás pixel esetében is?
Más, ma jött a céghez egy Fujitsu laptop is, ahhoz alapból jár dokkoló és ott sikerült arra gondolniuk és (nem szaroztak) a csomagba beletenni még egy 220-as töltő adaptert mivel ugye a dokkolót az irodában használod és ahhoz is kell töltő, de ha hazaviszed vagy utazol vele akkor is kell egy, ezért alapból 2db-t adnak hozzá...
Lenovo? Vegyél paraszt még egy hálózati adapter 10e-ért...

(#11682) audi100td válasza atus72 (#11681) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem a lenovo mint márka nem premium, ugyanúgy gyártanak gagyi consumer gépeket is mint a többiek, csak egy multi a sok közül...

Ennek ellenére még mindig talán a ThinkPad-ek a legjobb üzleti gépek, meg a HP Elite Book-ok, de olyan gépeket már biztosan nem fogunk találni a polcokon, mint pl. egy X41. :(

Egyébként ilyen pixelhiba bármikor előfordulhat, akár a szállítás is okozhatta, ha veszel egy új monitort, szintén benne van a pakliban...

[ Szerkesztve ]

(#11683) mv válasza atus72 (#11681) üzenetére


mv
aktív tag

Szia!

Az X61 tabletem kijelzőjén is volt két beragadt pixel amikor elhoztam (fekete alapon kék pixelek). Kipróbáltam egy érdekes ötletet, ami működött.

Le lehet tölteni olyan videofájlt, ami baromi gyorsan változtatja a megjelenítendő színt a kijelzőn. Ezt futtattam végtelenítve kb egy órán keresztül és bevált. Hülyeségnek gondoltam és mosolyogtam rajta, de a hibák eltűntek. Hogy ez segített, vagy normál használat mellett is rendbe jött volna, már sosem derül ki. :)

Egy próbát nálad is megérhet. ;)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11684) atus72 válasza mv (#11683) üzenetére


atus72
senior tag

Szoktak még némi "maszírozást" is alkalmazni halott pixelek esetében, de nem akarom nyomogatni a cuccot nagyon, a videós dolog kicsit hihetetlennek tűnik de egy próbát megér... csak keresen kell ilyen videót...

(#11685) mv válasza atus72 (#11684) üzenetére


mv
aktív tag

Úgy emlékszem, hogy a jútubon is van egy hasonló dead pixel repair vagy vmi hasonló néven.

Remélem segít.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11686) Gondwana válasza atus72 (#11684) üzenetére


Gondwana
addikt

Tűnhet hihetetlennek, de soxor csak annyiról van szó, hogy a szubpixelhez tartozó vezérlőtranzisztor bármilyen okból (nem a legsikeresebb ion-implantáció, valami szennyező a vezető vonalán, vagy bármi) nem eléggé üzemképes és ezen tényleg segíthet a gyors ki-be kapcsolgatás - amitől legalább 60-80C-ra melegszik az a tranzisztor is és "megjavul". Nálam a T60 UXGA paneljén van egy olyan pixel, ami bekapcsoláskor zöldet világít fekete alapon, de bekapcsolás után 5-10 percel már semmilyen háttéren nem lehet megtalálni - mondjuk, ez IPS, nem TN.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11687) atus72 válasza Gondwana (#11686) üzenetére


atus72
senior tag

már futtatom, van youtube video is, de találtan egy "undead pixel 2" nevű szoftvert, most azzal próbálkozom...

(#11688) Integra válasza atus72 (#11681) üzenetére


Integra
titán

lehet, hogy veszek falami foshulladék alap ideapadot ütni-vágni, aztán leszarom ha másfél éven belül szétesik, nem is kerül x vagy t árába, de legalább van rajta szaros hdmi meg viszi a hd mkv-ket és a ds3 is fog futni rajta..
már önmagában viccnek tartom hogy 300-400ezres gépeknél ilyen hulladék kijelzőket pakolnak bele. szomorú.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11689) atus72 válasza Integra (#11688) üzenetére


atus72
senior tag

igen, ez egy gyenge pontja a készüléknek, a hdmi-ért nem fáj a szívem mert dokkolón van digitális kimenet, otthon meg úgysem használnám a digitális kimenetet, de tényleg vicc hogy nem raknak rá. A kijelzőn viszont van mit javítani...
majd a következő generációban... :D

(#11690) Integra válasza atus72 (#11689) üzenetére


Integra
titán

semmi nem fog 2011-ben változni.. van még bőven raktáron mindenből.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11691) lapa válasza atus72 (#11689) üzenetére


lapa
veterán

látod még az x201 is az x200s-re akar rábeszélni. tudod, 24 óra / nap, 24 sör / rekesz. ezek nem véletlenek azért.

(#11692) audi100td válasza lapa (#11691) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az X200s nekem is szimpatikusabb és egy Core 2 proci is igen komoly teljesítménnyel bír...

(#11693) TayRol válasza audi100td (#11692) üzenetére


TayRol
veterán

azokban mar van hdmi?

(#11694) atus72 válasza TayRol (#11693) üzenetére


atus72
senior tag

dehogy...

(#11695) audi100td válasza TayRol (#11693) üzenetére


audi100td
nagyúr

Fogalmam sincs, számomra lényegtelen, nem házimozinak kellene. :D

(#11696) TayRol válasza audi100td (#11695) üzenetére


TayRol
veterán

jo-jo, csak sokaknak mar alapkovetelmeny.:)

(#11697) bwoay válasza TayRol (#11696) üzenetére


bwoay
nagyúr

hdmi egyik TP-ben sincs, és ez nem a licenszdíj miatt alakult így, mert a konzumer gépekbe simán belerakják, az üzleti kategóriától valamiért szándékosan tartják távol, helyette dp szigorúan csak dp

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11698) TayRol válasza bwoay (#11697) üzenetére


TayRol
veterán

jovanna, dp-t ertettem hdmi alatt.:D

(#11699) #95590400 válasza bwoay (#11697) üzenetére


#95590400
törölt tag

dp szigorúan csak dp
fura az ízlésük, bár van aki szereti, ha összeverődik a zacsi :DDD

amúgy meg lehet kapni displayport hdmi mazzagot, nem is túl drága. cserébe a hangot nem biztos, h minden esetben átviszi.

[ Szerkesztve ]

(#11700) bwoay válasza #95590400 (#11699) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogy te milyen buta kisfiú vagy, ejnye!

pont minap jött szóba, hogy T410-en átmÉn a hang, a korábbi gépeken viszont nem mÉn át.

TayRol:
dp egyik X szériás masinán sincs (még?). dokkolón talán... ezt nem vágom

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.