Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Jag válasza Magnat (#11287) üzenetére


Jag
senior tag

Hát elég sok múlik az eladón. Mit sikerül vele megbeszélni. Ha úgy becsomagolja, hogy ne legyen szivük, vagy kedvük megbontani és mondjuk alkatrészként küldi és a számlát külön levélben, akkor még jól is tudsz járni. :)

(#11302) TayRol válasza atus72 (#11300) üzenetére


TayRol
veterán

nekem i5 520 van integralt 5700-as karival es csend van. legalabbis a 6510b hp-mhez kepest mindenkeppen.

(#11303) atus72 válasza lapa (#11298) üzenetére


atus72
senior tag

az x200 az subnotebook 12" ez meg 14"
nem azt vártam el hogy kuss legyen a gépben teljes terhelés mellett ... :)
na van még 3 napom eldonteni hogy visszavigyem-e, eddigi negatív tapasztalatok:
- venti hangos
- nem bootol sd kártyáról (állítgattam a boot sorrendet!)

(#11304) atus72 válasza TayRol (#11302) üzenetére


atus72
senior tag

az a baj hogy nincs összehasonlítási referenciám, ami van az meg nem releváns mert van egy kis acer-m 1810TZ de az ugye nem ez a kategória... :)
alapjáraton (terhelés nélkül) mennyi a hőmérséklet és a venti rpm?
megtudnád nézni nekem ezeket a paramétereket a TPFanControl-al?
köszönöm

(#11305) atus72


atus72
senior tag

azt hiszem megkaptam a választ:
[link]

Ez azért elég durva! itt az i7/i5/i3 processzorokat hasonlítják össze...
10W különbség idle-ben!!? :Y normális ez, lehet ennyi?!

Jol beszoptam, sokat agyaltam hogy milyen procival vegyem de nem találtam olyan konfigot hogy: i5-540, 9cell, matt kijelző, 64bit win7, ezért lett ez a konfig.. .:)z

[ Szerkesztve ]

(#11306) lapa válasza atus72 (#11303) üzenetére


lapa
veterán

azért bátorkodtam, mert én is úgy gondoltam, hogy a kicsi nem jó. aztán jól lecseréltem a hangos meg szarakodó ventis T61-et (kb a 410 elődje) egy x200s-re. semmivel sem érzem korlátoltabbnak magam. pedig a T61-be még egy U7600 procit is beraktam, de hiába.

persze simán lehetnek más igényeink, de i-s procival meg nv gpuval ne várj ennél sokkal jobbat szerintem. nem tudom mire kell, de a processzorok jelentőségét szerintem túlértékelik az emberek, nekem az 1.2 ghz is nagyjából ugyanazt tudta, mint a mostani vagy az előző 1.8 hhz. a grafika az más, ha játszani akarsz például. szerintem a jáccás jelentőségét is túlértékelik, nagyrészt felesleges időpazarlás. én legalábbis nem tudom mi hasznom származott az eddigi játékokból.

[ Szerkesztve ]

(#11307) evone válasza lapa (#11306) üzenetére


evone
őstag

és a T61-el mit csináltál végül is?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11308) TayRol válasza atus72 (#11304) üzenetére


TayRol
veterán

igyekszem holnap meglesni, most nem vagyok a kozeleben.:)

amugy en direkt akartam integralt vga-s notit, az i5 nem volt feltetel de ez nagyon jo aron volt.:)

[ Szerkesztve ]

(#11309) lapa válasza evone (#11307) üzenetére


lapa
veterán

beraktam a gyerekülés alá, hogy kicsiny lapa kilásson a kocsiból. mindketten nagyon meg vagyunk vele elégedve. a rollcage kitűnő stabilitást ad a gyerekülésnek még kanyarban vagy durva terepen is, alig van flex.

"a t61 nem halott, csak pihen."

az lett a hurcibálós gép (igen, ez hülyén hangzik), csak most sehova se kell hurcibálni.

(#11310) evone válasza lapa (#11309) üzenetére


evone
őstag

Igen, ez valóban hülyén hangzik. :) Én azért vettem az X41et, hogy az legyen a hurcolászós gép, mert a T61 nem arra való. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11311) evone válasza lapa (#11309) üzenetére


evone
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11312) lapa válasza evone (#11310) üzenetére


lapa
veterán

ennek végülis inkább technikai oka van. a két gép eléggé különbözik ahhoz, hogy ne tudjam pár klikkeléssel vagy konfig fájl cserével kicserélni az x szervert a t-re, míg távol vagyok. pedig jobb lenne azzal villantani.

az eredeti terv az volt, hogy ha elmegyek több napra, akkor kicserélem a vinyókat, és a t marad otthon szerverkedni. de ez a graf driver meg phc beállítások meg szinkrózás meg miegyéb kicsit nehézzé teszik a dolgot. azért nyaralni csak a kicsit vinnénk, valahogy tuti megvarázsolom.

(#11313) atus72 válasza lapa (#11306) üzenetére


atus72
senior tag

a képernyőmérből nem engedek mert az a felbontás rovására is megy és a 2" az sok! kisgépem már van amit kényelmesen tudok vinni magammal ha elutazom. Sajnos amikor körbenéztem akkor csak azt láttam hogy a TDP-jük azonos, álmomban sem gondoltom volna arra hogy ekkora különbség legyen az i5-540 és a i7-620 között!
mivel normális helyen a világban lehetne konfigurálni a thinkpadet amikor megveszed hogy milyen procit milyen kijelzővel milyen oprendszerrel hány cellás aksival, ehhez képest nálunk van 4-5 kész konfig!et
nekem ez kellett volna,
-i5-540 (ez elég lett volna)
-matt kijelző (wxga+)
-9cell aksi
-64bit win7 angol!
-a grafikus kártya nem lett volna lényeges lehetett volna integrált is

na most ilyen konfig itthon nincs!
ezért lett a nagyob megvéve,,,

[ Szerkesztve ]

(#11314) lapa válasza atus72 (#11313) üzenetére


lapa
veterán

kicsit unalmasnak tűnnék ha benyögném, hogy a felbontás is túlértékelt. továbbra is csak a magam dolgairól tudok beszélni, én semmilyen különbséget nem tapasztaltam az 1440 meg az 1280 között. van 1440-es x200 is, de szándékosan nem lett az.

egy másik példát említve: most kaptak a júzerek új monitorokat a cégnél. 1680x1050. gyakorlatilag értelmetlen, mind a programok nagyrésze, mind a web erre az 1280-ra vagy 1024-re van belőve. évekig használtam 1600x1200-at, böszme exceleken kívül nem sok mindennel használtam ki. persze mindenki tud mondani legalább egy olyan programot, aminél jó a nagy felbontás.

szerintem ez nem "kisgép". ez maga a (nagy)gép. ez egyben tudja azt, amit a kicsi meg a nagy külön sose fognak tudni, mert az egyiken fenn van az, ami a másikon nincs stb.

félre ne érts, én nem rábeszélni akarlak. csak azért mondom el ezeket, mert korábban hogyismondjam kikuncogtam az x200-as embereket, mert mégis hogy jönnek már ők ahhoz, hogy a kis incifinci izékkel itt okoskodnak a rendes notik között. még tapi sincs rajta he. aztán rájöttem, hogy a méret inkább csak hátrány.

evone: egyébként már bő két éve egy miliméterre T61 méretű, dupla akksis dell d630-cal gyűjtöm a kilométereket, 1-2 százezer biztos van benne. ténykérdés, hogy a táp könnyebben elpakolható és mivel a gép sikamlós felületű, egy teli hátizsákkal könnyebb kezelni. ettől függetlenül mindkettő alkalmas a célra, az a másfél kiló nem tragikus. főnököm se hitte el, hogy nekem akkora szülségem van egy x300-ra. mindenesetre ha cserélik a gépeket 12" is választható lesz. hp, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#11315) Minstrel válasza Gondwana (#11295) üzenetére


Minstrel
senior tag

még nem néztem lámpával, most várom, hogy megint elsötétüljön, de gondoltam már erre, viszont akkor tápegységről miért nem csinálja?

(#11316) audi100td válasza lapa (#11314) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként én is így álltam eleinte az X szériához, 14-es T61-et szerettem volna, csak nem találtam jó áron normálisat, így végül is HP 6910p lett, egy hónapig használtam majd eladtam, cipelgetni szerintem egyszerűen túl nagy és voltak egyéb dolgai is amik nem jöttek be. Az X41 meg kényelmesen elfér a könyveim mellett a hátizsákomban is, 1,3kg-os súlyával nem okoz problémát, amúgy a kijelző sem olyan kicsi, szerintem simán használható, pont határeset, ennél kisebbel azért nem jönnék már ki, mondjuk wide-ban lehet már kevés lenne a 12-es is, de a fene tudja.

(#11317) MLaca


MLaca
őstag

aláírásomban is látható, hogy van egy sl300 és egy w510 lenovom. az sl300 egy álom, több, mint 4 órát bír az akkuja netezéssel (wlan), halk, sosem volt vele baj. ellenben a w510 egy ipari hulladék, ami nem hogy végleges, de szerintem még bétának sem mondható. aki ilyen gépet venne, NE tegye! nálam az ötödik alaplappal működik végre minden. 2 hónapot (teljes 8 hetet) volt szervizben, a lenovo NEM cseréli ki, hiába volt több mint 3x ugyan azzal a hibával szervizben. a szerviz elmondása szerint a lenovo semmilyen notit nem cserél ki, csak alkatrészt cserélnek, amig meg nem unod és ki nem dobod a gépet. nem tudom, hogy általában milyenek az új lenovo típusok, de a w510-ről nagyon sok rosszat olvastam - sajna csak miután megvettem (elsők közt voltam). még egy kis figyelmeztetés: 64bites os alól (win) NE frissíts biost, mert lehal a gép, alaplacsere lesz a vége! hiába fut le frankón a lenovo bios frissítése (a wines), utána többé nem indul el a gép. a másik: a lenovo biosa hibás, ha a rajta lévő win7 pro-t törlöd, hogy majd újra rakod, felejtheted is el a gyári win7 kulcsod, ugyanis NEM fog működni! ennyit róluk, mai napig nem csinálták meg.

http://mlzphoto.hu/

(#11318) TayRol válasza atus72 (#11313) üzenetére


TayRol
veterán

nekem majdnem ilyen van, csak i5 520 es alap 6 cellas akksi.

MLaca: ez a bios bug csak a w510-re ervenyes, vagy az osszes tipusra?

[ Szerkesztve ]

(#11319) MLaca válasza TayRol (#11318) üzenetére


MLaca
őstag

nem tudom.

http://mlzphoto.hu/

(#11320) Jag válasza TayRol (#11318) üzenetére


Jag
senior tag

R400-on frissi'tettem már biost Win 7 64bit alól.

(#11321) ^Clown válasza MLaca (#11317) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:Y Na ez azért durva egy történet. Ilyet ha FuSi vagy Asus topikban olvasok, nem igazán lepődtem volna meg, de itt...

(#11322) TayRol válasza Jag (#11320) üzenetére


TayRol
veterán

en is most akartam win7 64 bit alol t410-et, de ezutan...

ha ez igaz, akkor eleg durva.

(#11323) lapa


lapa
veterán

addig filozofáltam itt a fogyasztáson, míg rájöttem, hogy még sose néztem akksiról az x-et.

eszerint ssd-vel, minimum fényerőn, wlan nélkül 6,5w (kicsit alatta), kikapcsolt panellel mondjuk egy perc várakozás után 4,9w. ismétlésképp: dc adapterrel a 6,5 az 10w, kikapcsolt panellel anno elfelejtettem külön megmérni. nagyjából az az 1,6w kéne legyen a különbség, gondolom a panel energiaellátását ez nem befolyásolja. de 1,5 wattnyi valami mást meg igen. 2w-nyi különbséget a dc tápnak tudok be, az nagyjából 75-80%, ami reális ilyen minimális terhelésnél. ez egyébként egész jó eredmény a többi thinkwikis idle értékkel összehasonlítva.

ennek kapcsán lett most felfedezésem is: beizzítottam a powertopot, hogy még mindig 120-150-e az interruptok száma a load balancing tick bug miatt. hál istennek nem, 40 alatt volt. még mindig nem tökéletes, de már haladás. viszont powertop fent részletezi a cpu adatait is, miszerint 4 szint van, legfelül van "turbo mode".

ez kicsit homlokomra csapós volt, mert már a phc stressz szkript futtatásakor se értettem, miért nem változik a cpu órajele a két felső szint tesztelésénél. hovatovább, a szkript a legfelső szinthez az eredeti, 40-es értéket rakta, amit pláne nem értettem 0-ig rendben lefuttatott teszt után.

ugye hülyegyerek nem hisz mindenféle tákombákom szkriptnek, és bevállalósan 0 0 0 0-át mond a phc-nek. aztán pár óra fagyogatás - fsck - nem-phc boot - fejlebbállítás után végül megállapodtam 30 4 4 4-ben, de eszerint 30 0 0 0 is jó lett volna. ugyebár arról van szó, hogy turbo módban feljebb emeli az órajelet a névleges 1,86-nál és megfagy 0 fesszel, hiszen a stressz szkript fix 1,86-on tesztelt.

na csak ha valakinek ilyen effektje van, akkor jól jöhet tudni.

(#11324) evone válasza lapa (#11312) üzenetére


evone
őstag

ehhez a tervhez x61s-t kellett volna inkabb venni :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11325) hcpeter válasza Jag (#11320) üzenetére


hcpeter
tag

Én háromszor legalább frissítettem a biost win7 64bit alól, semmi gond nem volt. T400.

#include <sör>

(#11326) evone válasza hcpeter (#11325) üzenetére


evone
őstag

Olvass egy kicsit es meglatod miert nem meri. Ő nem t400-rol beszelt hanem t410-rol.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11327) MLaca


MLaca
őstag

biost amúgy is mindig csak úgy érdemes frissíteni, hogy:

1) ami működik, ne akard megjavítani! ha nincs iszonyat bajod valamivel, és az új bios readme-je sem ír javításról, akkor fölösleges kockáztatni. notebookon alaplapcsere nem 10 perc (és nem olcsó és nem az összes gyártó vállalja be gariban az elflesselt biost).
2) soha sem os alól frissítesz biost, hanem letöltöd az ISO képfájlt, kiírod cd-re és onnan bootolva teszed azt.

http://mlzphoto.hu/

(#11328) lapa válasza evone (#11326) üzenetére


lapa
veterán

szerintem w510-ről volt szó.

az x61s még mindig nem tud hd lejátszást gyorsítani. najó kiderült, linux alatt még ez sem. de majd eljő. egyébként ahogy nézem nem kevesebb az x61s se. Gondwana postolt viszont múltkor szépet az x32-ről. az annyit eszik, mint az adsl modemem hálózatról.

más: tán bwoay említette, hogy jobban kíméli az akksit a lassú töltés (90w helyett 65w táppal töltés). most úgy döntöttem megkapja a 9 cellás az első feltöltését, utána lemerítem 40%-ra és hűtő.

namost néztem közben, hogy 32-34w-tal tölti az akksit a 90w dc adapter. megpróbáltam leterhelni mindkét cpu-t, de semmi sem változott. hogy van ez akkor? a 65w-os tápot érzékeli valahogy? gondolom idlében az a 10w nem oszt, nem szoroz a tápnak. vagy az más gépre vonatkozott?

[ Szerkesztve ]

(#11329) evone válasza lapa (#11328) üzenetére


evone
őstag

nem kell hardveres. tudja cpubol is az 1080p-t. es van rendes drivere linuxra. :)

ja és, én tudom melyik geprol volt szo.

elsonek a w510ről

aztan emlitette valaki a t410et. aztan valaki mar egy kalap ala hozta a t410et a t400al.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11330) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Valakinek nincs X40-hez dokkolója, DVD olvasóval/íróval esetleg? Érdekelne.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11331) lapa válasza evone (#11329) üzenetére


lapa
veterán

az elboldogul vele zúgva-búgva-melegedve az nemugyanaz, mint a hardveres gyorsítás. a t is lejátszotta a hd-t, de nem volt rendesen élvezhető mert fújt a venti mint állat. vdpau-val meg gyakolatilag semmi többlet hőtermelés nem volt, 3-5% cpu mellett. mondjuk a "többlet" olyan szempontból nem igaz, hogy a gpu teljes sebességre váltott mindenképp, szóval pár wattal azért jobban fűtött. akksival meg még többet számít időben is, kényelemben is (melegedés). mondjuk 1080p-t nemigen nézek, nincs is hozzá megjelenítőm, meg elég nagyok.

(#11332) evone válasza lapa (#11331) üzenetére


evone
őstag

ha nem nezel 1080pt akkor full felesleges ez a vdpauzas. nekem t61 sem megy 30-40% fole hd kozben.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11333) evone válasza lapa (#11331) üzenetére


evone
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11334) Minstrel válasza Minstrel (#11315) üzenetére


Minstrel
senior tag

most csinálta újra és nem is alszanak el a fénycsövek, csak a képernyő lesz fekete.

észrevettem valamit, windows xp-m van és ha eszközkezelőben a videokártyára megyek akkor nekem ott kettő van, az normális? intel gma945-ös vga van benne

(#11335) TayRol


TayRol
veterán

t410-nel ki lehet valahogy kapcsolni, hogy az optikai meghajtot ne kapcsolja le? ma szerettem volna kiirni 2 dvd kepfajlt, de csak az elso ment, utana nem akarta felismerni a meghajtot, nem tudtam bekapcsolni. restart utan jo lett, es azota is jo.

(#11336) adorjant válasza Minstrel (#11334) üzenetére


adorjant
senior tag

Kicsit off,de nekem is ezt csinálja ugyanez a chipset,egy HP szubnotiban...Gyári új akku van benne pedig,és mégis kikapcsolja a háttérvilágítást...Bő fél éve komplett kijelzőt cseréltek benne,szóval én valami szoftveres hibát tudok elképzelni :F

(#11337) lapa válasza evone (#11332) üzenetére


lapa
veterán

olyan is lett a ventid höhö a sok 720p-től. meg az különbenis a 2 ghz (nemtom pontosan milyen a tiéd) 30-40%-a ha jól értem, én meg a 800 mhz pár százalékáról beszélek. minden bizonnyal van némi különbség hangerőben, melegedésben. nyomtam egy ideig vdpau nélkül és nekem nem volt az igazi, de én csendbuzi vagyok. maradjunk annyiban, hogy mindenki maga dönt, én biztos kiverem az inteles cuccból is a gyorsítást amint van valami számomra használható verzió belőle.

(#11338) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csináltam egy kis esti olvasnivalót: 1.8" Lenovo SSD PATA teszt.

KingSpec SSD-t majd talán holnap.

(#11339) brd válasza TayRol (#11335) üzenetére


brd
nagyúr

A Power Managerben a profilok beállításainál van ilyen opció. De ha kinyitod a meghajtót, be kellene kapcsolnia automatikusan, tehát valami rosszul működik. Mondjuk frissítsd a PM-et.

The only real valuable thing is intuition.

(#11340) adorjant válasza ^Clown (#11338) üzenetére


adorjant
senior tag

Kicsi többet vártam tőle,mondjuk a megabájtok nem árulnak el mindent egy SSD-ről. :)
TRIM-et tudja?

(#11341) ^Clown válasza adorjant (#11340) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, nem érint :) Nem egy sebességbajnok, az biztos. De az elérési ideje érzetre jó, mert pattognak az ablakok rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#11342) Scraffy


Scraffy
csendes tag

Sziasztok!

szeretném kiterjeszteni a t61-esem alap 3 év garanciáját és az lenne a kérdésem, hogy hány évvel lehet kitolni mert ahogy keresgéltem a neten én csak plusz 1 évet találtam, ennél többre nem lehetséges?
Meg szívesen fogadnék tanácsot hogy hol érdemes a gari kiterjesztést csinálni/megvenni? Eddig az usanotebook-nál nézegettem, de ha esetleg vki tud olcsóbbat azt örömmel fogadnám.

Előre is köszöm

(#11343) adorjant válasza ^Clown (#11341) üzenetére


adorjant
senior tag

Akkor úgy kérdem,a gyári hdd után mekkora különbséget érzel? :)

(#11344) ^Clown válasza adorjant (#11343) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezt az X41-et HDD nélkül szereztem, de előtte volt egy X40-em, azt használtam egy darabig HDD-vel: ég és föld, tényleg egy megváltás. El nem tudnám képzelni, hogy ismét HDD legyen benne.

(#11345) Tim82 válasza ^Clown (#11341) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kíváncsi leszek majd erre én is, remélem, jövő héten végre megjön nekem is. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11346) ^Clown válasza Tim82 (#11345) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Több verziót is olvastam már a TRIM-mel kapcsolatban - én arra tippelek, hogy nem tudja. Majd Te megmondod, úgyis Win7-et húzol rá :)

adorjant: jut eszembe, teszteltem én az X40 HDD-jét :)

[ Szerkesztve ]

(#11347) audi100td válasza ^Clown (#11346) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát igen, az a vinyó valami borzalmas, remélem 1-2 héten belül megérkezik az én SSD-m is, majd nyomok róla néhány benchmark-ot. :)

(#11348) Tim82 válasza ^Clown (#11346) üzenetére


Tim82
nagyúr

Illetve átghost-olom, most is Win 7 van a tablet-en. Kicsit lassú a vinyóval, de nem vészes, igaz, én használok ReadyBoost-ot is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11349) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!
Bios frissítés közben megdöglött a gépem. Írtam a szerviznek, azt válaszolták, hogy nem gond, garancián belül megoldják. Viszont én már megbontottam a gépet ( :W ), burkolaton kicsit meglátszik a bontásom. Azt írták erre, hogy ha nem sérült meg semmi alkatrész, akkor nem veszik el a garancia.
Ez tényleg így van, vagy csak azért írták ezt, hogy vigyem be, hogy elvegyék a garanciát?

indul a sörös aludni

(#11350) lapa válasza gabo89 (#11349) üzenetére


lapa
veterán

az már régen rossz, ha a burkolaton meglátszik a bontás nyoma. mivel bontottad? flex?

mindenesetre attól, hogy kicsavarod a csavarokat és kiszeded a billzetet pl nem veszik el a jótállás.

más: levittem 6,5-ről 6.3w-ra a fogyasztást, mert a "thinkpad button" alkalmazás is minden tizedmásodpercben egyszer felébresztette a cpu-t. így a 91.7% töltöttségű akksira írt 12,5 órát minimum fénynél. gut.

a gps-sel futottam egy kört. a linuxon jó a magasság, amit mér.

van gps vezérlő app, hogy ne kelljen élőszóban beszélgetni a modemmel (mbm-gpsd), hozzá egyszerű kis alkalmazás is, ami csak a pozíciót mondja el (mbm-gps-control).

az igo pc indulás után pár másodperccel valami c++ hibával elszáll. írtak valami spyware-ről, aminek ez a fájlneve. remélem wine alatt futnak a vírusok, vicces lenne.

a gpsdrive nevű ingyé app nem látja a gps-t alapból, a beállítások között sincs lehetőség megmondani neki melyik eszköz az. mindenesetre komolynak tűnik.

az openstreetmap.eu a turistautak.hu részletes topográfiai adatbázisát használja (megyarul nem csak az utak vannak jelölve és szintvonalak is vannak. az meg csak garminra tölthető le. garmin emut nem néztem eddig.

a wifi meg a gps bluetooth nélkül baromi sokat eszik, a 6-8 helyett 13w volt a fogyasztás. majd meg kell néznem hogyan tudom letiltani a wifit, és hogy csak a gps mennyit eszik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.