Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Tim82 válasza TOZ (#11449) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ki tudom nyomtatni talán a fizetésről készült screenshot-okat (Winner_hun fórumtárson keresztül ment, ő mindig átküldi ilyenkor, amikor elindítja az utalást), de akkor 200 USD után kell vámot fizetnem... :U

(asszem 30%, tehát 60 USD-nak megfelelő HUF)

audi100td: köszönöm, ezzel vajon az aktivációt is sikeresen átmenthetem? Mert az Acronis régebbi verziója mindent átmentett, nem egyszer ajánlottuk mi is pl. a recovery partíció sikeres átghost-olására.

Ha nem muszáj, nem aktiválnám újra az OEM Win 7-emet. (Még mielőtt megkérdezi valaki, legális. :) )

brd: köszi, megnézem őket. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11452) brd válasza Tim82 (#11441) üzenetére


brd
nagyúr

DriveImage XML, Norton Ghost 9<, de bármelyik partíciómásoló program megcsinálja, amit szeretnél, legfeljebb az MBR-t, vagy a bootsectort kell helyrehozatnod az adott OS telepítőjével/javítókonzoljával.

The only real valuable thing is intuition.

(#11453) Magnat válasza lapa (#11445) üzenetére


Magnat
veterán

Értem köszi, nekem ez a változat van a képen látható részekkel, szal ehhez sincs csak a 20 voltos.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11454) TayRol válasza Tim82 (#11451) üzenetére


TayRol
veterán

photoshop es atirod. de komolyan.

(#11455) Magnat válasza brd (#11452) üzenetére


Magnat
veterán

Én a bármelyik linuxban fellelhető DD paranccsal csináltam az enyémet, elég lassú de műxik ... minden mással problémám volt, de sajnos már nem emléxem, h milyen progikkal.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11456) dbius válasza Jag (#11436) üzenetére


dbius
veterán

FRU szám szerint keress rá, pl. ebay-en. Akik pedig itthon árulják, azoktól meg kell kérdezni, hogy milyen firmware van rajta, vagy hogy ők tudják-e milyen FRU-s, amit árulnak.

Szerk:

#11438 Magnat: Neked azért más, mert ami Neked van, az újabb attól, mint amit linkeltem. Nekem is ilyen van egyébként - az újabb -, ehhez már két cuccot lehet kötni egyszerre (pl. a gépet és mobilt), csak olyan fej is kell hozzá, ami jó a mobilhoz. Ehhez, vagyis az újabb sorozathoz viszont már nem adnak, csak egy fajta fejet, ill. egy olyan kis kiegészítőt, amibe usb-s cuccot tudsz dugni tölteni. Itt lehet nézelődni ez ügyben.

(#11439) lezso6: Azért érdemes rákérdezni, mert szerintem könnyen előfordulhat, hogy több db. van a hirdetőnek :K

(#11441) Tim82: Itt válogathatsz

[ Szerkesztve ]

(#11457) Magnat válasza dbius (#11456) üzenetére


Magnat
veterán

Ahogy mondod! Szerencsére Akibooy kolléga, akitől vettem, elküldi nekem grátisz a saját 16 voltos végét, mert neki nincs rá szüksége... vannak még rendes emberek :) Így ha a csajom T41p töltője otthon marad, akkor sem leszünk bajban :)

1ébként ha az y végre teszem a 16 és 20 voltos végeket, akkor elvileg 2 gépet is tölthetek 1szerre? (tudom, a watt kevés lesz hozzájuk)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11458) dbius válasza Tim82 (#11451) üzenetére


dbius
veterán

Win7 aktiváció mentéshez pl ezt is ki lehet próbálni. Szerintem egyébként az olyan szoftver, ami komplett partíciót ment/ghostol, az az aktivációt is menti, tehát visszaállításnál aktiválva lesz a win.

Magnat: szerintem két gépet nem bírna el egyszerre, elfüstölne a cucc... de ki lehet próbálni ;]

[ Szerkesztve ]

(#11459) audi100td válasza Tim82 (#11451) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt sajnos nem tudom.

(#11460) Magnat válasza dbius (#11458) üzenetére


Magnat
veterán

Inkább kihagyom, bár elvileg bírnia kellene, ha nincsenek csúcsra járatva :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11461) Magnat válasza lezso6 (#11447) üzenetére


Magnat
veterán

Itt egy pipás, csak vhogy rá kéne faragni a gyári tőttőre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11462) Magnat válasza dbius (#11456) üzenetére


Magnat
veterán

1ébként te rendeltél már innen? Mennyi lehet a posta egy tipre? Nokia L11 tipet vennék...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11463) Magnat válasza lezso6 (#11447) üzenetére


Magnat
veterán

Mindig akkor találok vmit, ha már nem tudok hsz-t moddolni :) Itt egy nem pipás, de csak 3.58 usd...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11464) dbius válasza Magnat (#11462) üzenetére


dbius
veterán

Nem rendeltem, nem tudom, hogy szállítanak-e ide... ebayen nem kerested? Ez mintha az lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11465) lapa válasza Magnat (#11460) üzenetére


lapa
veterán

nem tudod megcsinálni, mert ha megnézed az Y egyik ága csökkentett (gondolom élből 5v). külön jelölve is van és mivel van egy-egy ék máshol az Y mindkét végén ha akarod se tudod rádugni a kisfeszre a noti véget.

más csatlakozó vagy más moddolás gyakorlatilag kizárt, rejtélyes vezetékek sokasága megy mindenhol. a noti tipben egy fél számítógépnyi elektronika van, amivel magyaráz a tápnak.

(#11466) Magnat válasza dbius (#11464) üzenetére


Magnat
veterán

De néztem, de a 29 usd-s postát kicsit sokallom :)

lapa: köszi, ezt nem is figyeltem.

Sztem egy rendes 20 voltos töltőre nem lenne nagy ügy rámoddolni a pipa véget, abban nem hiszem, h lenne elektronika.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11467) Magnat válasza Magnat (#11466) üzenetére


Magnat
veterán

Megint lejárt :)
Szóval itt látszik, h csak 2 ér megy a dugóba, gondolom nem nagyon érdekli az áramot, h közben kanyarodik 90 fokot vagy sem :)
itt

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11468) lapa válasza Magnat (#11467) üzenetére


lapa
veterán

igen, az tuti műx, olyat is szedtem szét. csak ebben a slimben vannak a hülyeségek. valami oem electronics ltd vagy ki a rák gyártja, gyak megvették a legolcsóbbat a dealextreme.com-ról vagy ilyesmi. "nemtom teccettek-e látni a kensingtont, na valami olyasmit szeretnénk 3 dollárért, 50 ezer darabot."

(#11469) lezso6 válasza Magnat (#11461) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Waaaah pipás. :Y :R

Na igen, ez forradalmi lenne, csak hát ahogy írtad, nem tudom hogyan heggeszteném rá mostani töltőmre, a fene akar gányolni, így elveszik a pipa értelme... :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11470) ^Clown válasza dbius (#11430) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a 90W-os töltő vajon mennyire tenne jót az X41-ben a 4 cellás akksinak?

Tim82: csak megjöttek végre a cuccok, de a vámot sajnálom, hogy belefutottál...
A képet előre is köszi :R

TP taliról: saját tapasztalat - ahogy ezt már íra is Tim82, hogy lehetetlen mindenkinek megfelelő időpontot találni. Én a magam részéről azt javasolnám, hogy egy viszonylag távoli időpontot (~1-1,5 hónap) találjunk ki (pl. péntek este), addig van idő mindenkinek úgy szervezni az életét, hogy ráérjen - persze ha valóban el akar jönni.
Helyszínre milyen ötletek lennének?

[ Szerkesztve ]

(#11471) Tim82


Tim82
nagyúr

Különösebb gond nélkül sikerült megoldani az SSD-re való átköltözést.

Végül találtam egy régebbi próbaverziót az Acronis-ból (11-es már támogatja a Vistát/Win 7-et mindenféle kompatibilitási mód nélkül is), az aktivációt is átvitte.

Pár gondolat a Lenovo SSD-vel kapcsolatban:
- az SSD-t nem kell átrakni az X40/X41/X41t caddy-jába, mert saját caddy-szerűséggel érkezik.
- ez egyben némileg megnehezíti, hogy 1.8" külső rack segítségével oldjuk meg a ghost-olást, de nem lehetetlen - csak óvatosan le kell szedni az SSD alumínium borítását és utána már rá lehet csatlakoztatni a rack-re.
- a bootidő gyorsult, az egész rendszer fürgébb lett, de gondolom, hogy itt erőteljesen placebo-hatás is van - mondjuk az eredeti vinyóval + Win 7 + ReadyBoost-tal a komfortszintem alsó határán mozgott a rendszer sebessége, most pedig jó, de nem érzem azért villámgyorsnak.

Viszont azt hiszem, hogy kikapcsolhatom a ReadyBoost-ot és a 4 GB SDHC helyett mehet be egy 16 GB-os Class 4 SDHC extra háttértárnak. :)

^Clown: :R, majd megoldom valahogy a vámot. A régi helyszínünk a Teaerdő volt, viszont az bezárt kb. egy éve.
Köszönet mindenkinek a tanácsokért. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11472) Magnat válasza lezso6 (#11469) üzenetére


Magnat
veterán

Pedig meg lehetne oldani ... Annyi a gond, h ez a Kensingtont áruló tag nem szállít ide ahogy látom, de érdemes lenne megkérdezni... ha az megvan, akkor venni egy ilyet és a kettőből meg vmi kábelből lehetne csinálni egy toldót a meglévő végére (én vagy 2 méterest csinálnék) Az aljzat 5 eres kimenetéről nem lenne nagy durr kimérni, h melyiket kell bekötni a 2 eres kábelbe, és vmi harisnyaszerűséget rámelegítve nem is nézne ki szörnyen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11473) vikcsi válasza lezso6 (#11469) üzenetére


vikcsi
aktív tag

na most olvastam eddig... szóval azért nem forrasztgatsz, mert elveszik a pipa értelme?
Mi lenne ha vennél univerzális táphoz való fejet/készletet és műszerés boltban pedig L alakú törésgátlót?Ha kicsit nagyobb, akkor valami rugalmas tömítőt nyomsz bele és az jó...

múltkor valaki felvetette a vámot, ha ebayen vásárolunk... az nem csak eu-n kívüli országból érvényes :F

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11474) ^Clown válasza Tim82 (#11471) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezen a caddy-megoldáson én is csodálkoztam rendesen :)

Kár, hogy bezárt, pedig jó kis teázó volt... Ideális helyszín lehetett volna!

vikcsi: de, pontosan így van. Tim82 most pl. az USA-ból vásárolt, plusz akkor is figyelni kell, ha eBay-ről Kínából vásárolsz (bár a kínaiak rutinosak, ráírják, hogy gift, meg valami nevetséges összeget).

[ Szerkesztve ]

(#11475) Magnat válasza vikcsi (#11473) üzenetére


Magnat
veterán

De igen, az EU-ban vámunió vanik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11476) Ringman válasza lapa (#11440) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a választ!
Nekem T7500-as proci van a gépemben+quadro gpu. Akkuról ált. fix 0,8 gHz-en megy a gép, így, nem jelentene előrelépést az U-s proci, teljes fogyasztásra vetítve az arány még rosszabb is.
Hálózatról üzemelve meg mire a 88$-t kitermelem villanyszámlában :K (kiv. ha eladom a jelenlegi procit)

"hálózatról a T61 meg eleve duplát fogyaszt" eztígyhogy? mihez képest (csak proci 35 tdp helyett 70), vagy teljes fogyasztásra vetítve?

(#11477) Magnat válasza lezso6 (#11469) üzenetére


Magnat
veterán

Ehhez mit szólsz? Most találtam :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11478) lezso6 válasza Magnat (#11477) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ejj... És az FRU szerint még jó is lenne a notimhoz. :))
Csak hát ez ne lenne: "Note: We do not ship to Italy Russia and other east Europe countries due to unexpected long mailing time." :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11479) Magnat válasza lezso6 (#11478) üzenetére


Magnat
veterán

M.o-.-ra kellene h szállítson, mert felgyön a lehetséges shipping addressek között.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11480) Ringman válasza Ringman (#11476) üzenetére


Ringman
nagyúr

@ Lapa
basszus most láttam, hogy elcsesztem a smiley-t: :K -> :U
namindegy

(#11481) lezso6 válasza Magnat (#11479) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jé, pedig már meg se néztem, mert Olaszo. meg innen jóval nyugatabbra van, ha oda nem küld, akkor ide biztos nem, erre meg... :U Köszi. :R Akkor szerintem onnan lesz a dolog.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11482) TayRol válasza Tim82 (#11471) üzenetére


TayRol
veterán

na, atvitte az aktivaciot is, zsir, jo tudni.

amugy en t410-be hova es hogyan tudnek ssd-t tenni ugy, hogy a winyo es az optikai drive is megmaradjon?

(#11483) dbius válasza TayRol (#11482) üzenetére


dbius
veterán

pl: ssd-t beleraknád a gépbe, a gépben lévő vinyót pedig egy külső rackbe, amit usb-n (vagy ha van pl. e-sata) keresztül a géphez tudnál kötni.

(#11470) ^Clown: Nem tudom... Én ugyan ezt a 90 w-os töltőt hordozom a laptoppal, mivel praktikusabb, de általában nem ezzel töltöm, hanem dokkolón keresztül, amire viszont a laptophoz kapott 65w-os töltő van csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#11484) TayRol válasza dbius (#11483) üzenetére


TayRol
veterán

van mar egy kulso winyom, nem akarok meg egyet cipelni.:) mindkettot nem lehet beletenni?

(#11485) dbius válasza TayRol (#11484) üzenetére


dbius
veterán

Úgy tudsz kettőt belerakni, hogy az optikai meghajtó helyére veszel egy hdd caddy-t és abba rakod a hdd-t. így lehet egyszerre két hdd a gépben, de így nem lesz benne az optikai meghajtód, csak ha cipeled magaddal és cserélgeted.

(#11481) lezso6: Azért előtte kérdezz rá, mivel bár írja, hogy nem szállít Olaszországba, a shipping locations legördülőben mégis ott van Olaszország is...

[ Szerkesztve ]

(#11486) lapa válasza Ringman (#11476) üzenetére


lapa
veterán

csak akkor nem nyersz, ha a cpu-d tudja a 0 VID-et legkisebb frekin. milyen VID értékeket csinál egyébként?

a notik általában kicsivel többet fogyasztanak hálózatról, mint akksiról. egyrészt van a táp ~85%-os hatásfoka, egy akksiról 10w-ot evő noti például 11,76w-ot eszik táppal ennél a hatásfoknál. ezen felül is van 1-2w plusz fogyasztás tápról, még akksi nélkül is. namost a T61 akksiról mondjuk 13,5w, azaz tápról 15,88w meg mondjuk 2w kéne legyen. a 18w helyett fogyasztásmérő szerint inkább 25+ wattok a jellemzők, de megmondom az őszintét régen mértem. lehet ebédszünetben rámérek egy pontosat. oké, nem dupla, csak 4/3-ad. attól még feleslegesen fűt, mint állat.

össze sem lehet hasonlítani az érzést, mikor leülök most az x200s elé. egész éjjel ment lecsukott fedéllel, és gyakorlatilag kellemesen hűvös mindenhol belül. nem szobahideg, pont jó. a T-nél ugyanez folyamatosan járó venti meg 4-5 centire nyitva hagyott fedél mellett egész máshogy nézett ki, éreztem a hőt sugározni (nem szó szerint sugározni) a dobozból gépeléskor, minden része melegebb volt, mint a kényelmes. az megint más kérdés, hogy ssd előtt a T 7200-as vinyója gyak égette a csuklómat, ez volt a fő oka sz ssd vételnek.

(#11487) mcroberto válasza Jag (#11404) üzenetére


mcroberto
aktív tag

WWAN működik független módban amennyiben eltávilítod a gépedről a lenovos connection managert vagy mit, én egy dell broadband managert használok, szépen hasít T-s dominos mobilnetes SIM-el. [3507g@W7-64bit, Lenovo X200]

[ Szerkesztve ]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#11488) TayRol válasza dbius (#11485) üzenetére


TayRol
veterán

hat, ha mindenkeppen cipelni kell, mert ketto nem fer bele, akkor lehet egy kulso rack olcsobb lesz.:)

(#11489) pogacsa válasza Tim82 (#11441) üzenetére


pogacsa
csendes tag

köszi. SATA hdd esetén van olyan, hogy BIOS kizár hardver elemeket? Ennél is régebbi thinkpadekkel volt olyan, hogy variálni kellett bios-mod-al, hogy adott hardver (pcmcia) menjen ami nem ibm-től lett véve. Ez a probléma van még?

(#11490) Magnat válasza lapa (#11486) üzenetére


Magnat
veterán

Akksinál is bejátszik a táp hatásfoka, csak nem akkor amikor leadja a teljesítményt, hanem akkor amikor felveszi (tehát töltéskor). Plusz nyilván az energia átalakításakor (tehát töltéskor) is keletkezik veszteség (pl melexik az akksi).

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11491) Integra


Integra
titán

érdekes jelenség ütötte fel a fejét a kis t-42-nél:(
mikor felemelem, két oldalt megfogom a billentyűzet magasságában és lekapcsol a kijelző. fekete lesz. a gép jár tovább, de mintha a kijelzőt lehúztam volna a csatlakozóról.
csak akkor jön vissza a kép, ha kikapcsolom a gépet és újra indítom.
nem mindig jön elő, csak ritkán, de tegnap 2x volt ilyen.
ez miért van?
ok, iszonyú öreg már a vas, lehet, hogy hardver hiba, de fura hogy a vázat fogom meg és erre a kijelző lekapocsol..
nem akarok most új noteszt venni még, várni akarok vele, hogy hátha kerül egy buzi hdmi vagy displayport az x201-be hamarosan normális vga-val...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11492) vikcsi válasza Integra (#11491) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ez nem a legendás 7500-ös vga kontakt hibája miatt van?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11493) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Használ valaki Lenovo PowerHub-ot, vagy valamilyen más utángyártott USB foglalattal is rendelkező adaptert?

Vajon akkor is tölt az USB-k ről ha nincs rádugva az X201?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#11494) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Egyik ismerősöm vett egy Thinkpad T60-at. Nincs rajta hang pedig raktam már rá drivert is.
(1) Tud vki esetleg vmilyen helyet ahonnan még lehetne letölteni?
(2) A Bios-ban le lehet tiltani a hangkártyát?

XP Prof az operációs rendszer.

(#11495) lapa válasza Magnat (#11490) üzenetére


lapa
veterán

igen, de ez az általam említett szituációkban ki volt zárva, direkt akksi nélkül méregettem.

más: az alábbi képeken két kupac szart rejtettem el, meg egy köh-köh interracial anál-szado adapter modot.

026
027
028
029

szóval igazából még ott durrant el az agyam, mikor a david hill blogbejegyzést ír meg még viccesen le is rajzolja, ki hogyan próbálja meg megoldani a kábel felcsévélését az általuk tökéletesen alkalmatlanra tervezett eszközre. hát nyasgem.

persze a sors iróniájaként a másik paraszt csapat a másik oldal trevezését oldja meg 0 ponttal, nehogymá ne legyen valami böszmeség azon is.

aki nem tudja / nem érti miről szól ez a poszt, az ne próbálja megfejteni mert csak rosszabb lesz a kedve tőle.

(#11496) TayRol válasza lapa (#11495) üzenetére


TayRol
veterán

nekem is volt Dell-em, ott tenyleg merfoldekkel jobban oldottak ezt meg.

(#11497) Magnat válasza lapa (#11495) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, de vmikor csak feltöltötted az akksit, nem? Na akkor nyilván több áramot használt el a géped a töltésre (töltő hatásfok miatti veszteség + az áram "tárolása" miatti veszteség), mint amennyit utólag az akksiból visszanyertél.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11498) trl_master válasza spyduck (#11494) üzenetére


trl_master
tag

ugyanez volt nálam is kiegészítve azzal h az usb sem ment a gépen, mondjuk ez egy R51-es volt!
az USB leadta az 5v-ot, mert pl egy usb-s egérnek a fényt adta, de kezelni már nem tudta! a hang is érdekes dolog, az eszközkezelőben nem is ismerte fel az eszközt, rákeresve sem, drivert sem fogadta el! valszeg a déli hídon ment el vmi és úgy gondolom h ez egy kezdődő BGA hiba, ettől már csak lefelé vezet út, ami a lap teljes meghalásához vezet...

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11499) Ringman válasza lapa (#11486) üzenetére


Ringman
nagyúr

A 0 VID értéket nem értem. :(
CPU: T7500 G0 stepping, tdp 35W
A rendszer jelenleg nincs alulfeszelve, csak a power manager szerint "max CPU speed: lowest" van beállítva
Nálam üresjáratban coretemp+rmclock szerint 0,85V a req vcore (VID)
Everestben ugyanekkor (Számítógép > Túlhajtás): CPU VID: 0,9625V

Ja, hogy a tényleges hálózatról felvett fogyasztás értetted, így tiszta a dolog. :)

(#11500) Tim82 válasza spyduck (#11494) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ki is csomagoltad azt a drivert? Nem csak letöltötted és felrakta magát még tömörített állományként mondjuk a C:\DRIVERS\.... könyvtárba?

Integra: ha erős fénnyel belevilágítasz a képernyőbe, akkor látod halványan a képet? Ez gyanúsan háttérvilágítás-problémának tűnik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.