Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Jag


Jag
senior tag

R400-on az istennek sem sikerül az ujjlenyomat olvasót beüzemelni.
Friss Win7 (64bit), eszközkezelőben látszik szépen. Honlapon csak szoftvert találtam, amit felrakva aszongya' hogy nem találja az eszközt. Mi a trükkje a dolognak?

Köszi,

(#11052) metal01 válasza Jag (#11051) üzenetére


metal01
őstag

Hali!

BIOS-ban engedélyezve van az eszköz? Mert lehet, hogy tiltva van.

(#11053) yanna


yanna
őstag

Üdv!

Szerintetek mi történhetett? Se touchpad, se fingerprinter nem működik...

A palmrest le volt véve, de szerintem a szalagkábelt (kábel???) nem lehet rosszul visszarakni. Vagy mégis?

(#11054) metal01 válasza yanna (#11053) üzenetére


metal01
őstag

Hali!

Kapd le a palmrestet, nézd meg, hogy a kábel nem csúszott-e le a helyéről. Mozgasd meg óvatosan, nyomd vissza a helyére.

Majd nézd meg a BIOS-ban is, hogy minden OK-e.

(#11055) yanna válasza metal01 (#11054) üzenetére


yanna
őstag

Hát, szerintem a kábel a helyén kell legyen, mert 2- szer is leellenőriztem összerakás előtt. Hacsak nem 180 fokkal forgattam el a csatlakozót. BIOS-ban kerestem az ultranav-os dolgot, rémlik valami, hogy régebben találkoztam is vele (vagy csak képzelődöm), de most nem lelem. Forma-1 után ránézek.

(#11056) modeller válasza Magnat (#11039) üzenetére


modeller
aktív tag

control panel/programs and features alatt megjelenik, mint fullscreen magnifier vagy valami hasonló, uninstalláld és többet nem jön be. (mellékhatása, hogy a system update ezután mindig felajánlja hotkeys csomagot)
A másik variáció, hogy sysinternals autoruns-al megkeresed melyik exe kezeli és kiveszed a pipát, hogy ne induljon el bootkor, de én lusta voltam ehhez.

(#11057) Magnat válasza brd (#11040) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11058) brd válasza pilsner (#11043) üzenetére


brd
nagyúr

Annak még akkor jó állapotban kellene lennie, a T60-amban pl. 3 éves akku van, és 5-6 órát még simán használom róla. Én csinálnék első körben egy battery bauge resetet, hogy lássuk, mennyi az annyi.

The only real valuable thing is intuition.

(#11059) Magnat válasza modeller (#11056) üzenetére


Magnat
veterán

Lekaptam a progit, jó lesz így, köszi neked is!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11060) evone válasza brd (#11058) üzenetére


evone
őstag

Azigen, 5-6 ora? 9 cellas? durva.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11061) mikloss

Hali!
Végre sikerült megvennem életem első Thinkpad-jét (T43p 2669-Q1G). :) Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudom xp alatt szabályozni a venti fordulatszámát? mert olyan 3000rpm lenne nekem az ideális(hang szempontjából) de szinte mindig 4000rpm-el megy még akkor is ha leveszem power manager-be a teljesítményt minimumra...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#11062) Magnat válasza mikloss (#11061) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

gratula!

TPFanControl

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11063) yanna válasza metal01 (#11054) üzenetére


yanna
őstag

Na meglettek. Álmomban nem gondoltam volna, hogy fordítva is össze lehet dugni, ráadásul a gyári állapotban szinte teljesen megtörik a kábelke.

(#11064) Jag válasza metal01 (#11052) üzenetére


Jag
senior tag

Hello!

Igen engedélyezve volt. Felraktam egy régebbi verziójú szoftvert és azzal most megy. :F

Azért kösz.

(#11065) TayRol válasza audi100td (#11023) üzenetére


TayRol
veterán

nekem van usb-s V200 Logitechem, csak nagy az ado-vevo egysege, baromira kilog a gepbol. akkor meg en is gondolkozom a dolgon.

(#11066) salieri.


salieri.
őstag

supervisior passwordot hogy tudom kivenni a biosbol?

(#11067) Flashcash válasza TayRol (#11065) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én ilyet vettem ezüst színben nemrég, és bevállt. A véleményekbe be is írtam a tapasztalatokat az egérről.

[ Szerkesztve ]

(#11068) TayRol válasza Flashcash (#11067) üzenetére


TayRol
veterán

koszi, meglesem.

(#11069) Flashcash válasza Gondwana (#11041) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezeket a tapasztalatokat én is csak megerősíteni tudom. A legtartósabb Thinkpad akkuim mindig Panasonic gyártmányúak voltak T4X,R5x és T6X vonalon is, a többi márka általában sokkal jobban degradálódik.

Most a T60 gépemben Panasonic 6 cellás akksi:
Design capacity: 56,16 Wh
Cycle count: 58
Full charge capacity: 52,5 Wh

Régebben olvastam valahol, hogy az is számít milyen teljesítményű pl. 65W vagy 90W-os töltőd van a géphez, mert a nagyobb teljesítményűvel való töltés kikapcsolt állapotban jobban megviseli az akksit, de ebben a témában nincs gyakorlati tapasztalatom talán más tud mondani valamit erre is..... :)

[ Szerkesztve ]

(#11070) audi100td válasza TayRol (#11065) üzenetére


audi100td
nagyúr

A hosszú adó-vevő engem is zavarna, én most ezt néztem ki, remélem nem nyúlok mellé...

(#11071) pilsner válasza brd (#11058) üzenetére


pilsner
aktív tag

Az lesz belőle

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#11072) TayRol válasza audi100td (#11070) üzenetére


TayRol
veterán

jonak tunik!

(#11073) Gondwana


Gondwana
addikt

Egér: nem cserélném le a VX Nanót semmire. Elvileg kicsi - gyakorlatilag nem az, mert az ujjak alatt és a tenyér közepén kényelmesen alátámaszt, a tenyér hátuljánál pedig szerintem amúgy is fölösleges a támasztás.

... és tényleg nincs most senkinek eladó, jóárasított X200 Tabletje? Az X201-ek állítólag jobban melegszenek, X202 Tablet meg még soká lesz jóárasítva.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11074) TOZ válasza Gondwana (#11073) üzenetére


TOZ
addikt

Oszt ez a VX, hogy viszonyul a linuxho'?

(#11075) brd válasza evone (#11060) üzenetére


brd
nagyúr

9 cellás, természetesen. Nyugiban 11-12 W, a WiFi-t használgatva-böngészgetve 13-15 W körül van a fogyi, persze visszavett VGA órajelekkel, ill. CPU-val, és 3/7-es fényerőn. Az akksiban mondjuk 21 ciklus van csak, de nagyot csalódnék, ha 5x ciklussal ne tudna még 5 óra körül.

The only real valuable thing is intuition.

(#11076) dbius


dbius
veterán

Ha már az egereknél tartunk, én egy Trust vezetéknélküli egeret használok az X200-hoz. November óta van meg, akkor még egy Acer Timelinehoz használtam. Mindkét géppel remekül működik, Linux alatt is. Nem kell neki saját/spec. driver egy oprendszer alatt sem.

Úgy gondolom - nem biztos, hogy így van -, hogy bluetoothos egér használatával több lenne a fogyasztás egy picivel. Ezekkel a nano adapterekkel pedig már nem kell bajlódni, nem kell folyamatosan ki-be dugdosni, mert nagyon kicsi helyet foglalnak.

Anno nézegettem a VX Nanot is, de gyorsan kellett döntenem és csak jóval drágábban tudtam volna azonnal Nanot venni, így lett a Trust, amit azóta sem bántam meg.

(#11077) TayRol válasza dbius (#11076) üzenetére


TayRol
veterán

ez nekem tul lapos.:D

(#11078) dbius válasza TayRol (#11077) üzenetére


dbius
veterán

Kifejezetten ilyet kerestem, hogy minél kevésbé domborodjon a táskában. Számomra kifejezetten kényelmes, mivel lapos ugyan, de elég széles és felfekszik rá az ember tenyere :K

(#11079) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok!

Igyekszem szerezni egy Thinkpadet, sajnos kell valami laptop, villmérnök hallgató létemre a programozás miatt... :(((

Mindenképpen valami használt thinkpadban gondolkodok, x30-31, x40-41-41tablet széria tagjai között keresgélek, ezeket kapni még számomra megfizethető áron. Most lenne lehetőségem egy X31 beszerzésére, de a képernyő tetején a "fájl" menüsor magasságában van egy vízszintes hibás pixelsor.
Ezt túlélném, nincs zavaró helyen, de az érdekelne, hogy ez típushiba, vagy csak egyedi meghibásodás és h. kell -e több ilyen hibás pixelsorra számítani később? Mert ettől független a gép teljesen jó lenne nekem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11080) evone válasza CPT.Pirk (#11079) üzenetére


evone
őstag

Tipushiba az lcd kijelzoknel. :) Anyám acerjebe is van egy hasonlo csik. Nekem egyik ThinkPadem kijelzojevel sincsen semmi gond. Jól választasz egyébként. :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11081) TOZ válasza evone (#11080) üzenetére


TOZ
addikt

A regebbi, viharvertebb (gyk. ceges gepkent hasznalt) TP eseteben leginkabb a "felhosodes" szokott elofordulni, esetleg egy-ket fekete pixelhiba itt-ott.

Az X40-em is kapott eleget (latszik rajta, hogy hasznalva volt) es van is ket apro feher foltja.

Ezek nem igazan zavaro dolgok munka kozben.

(#11082) CPT.Pirk válasza evone (#11080) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szóval akkor nem fog szaporodni elvileg.

Egyszer régen már volt lehetőségem használni valamelyik, szerintem T szériás hasonló korú Thinkpadet, már akkor nagyon tetszett a dolog, a pöcökegér vitte a prímet, véleményem szerint minden laptopban ott lenne a helye valami ilyen kontrollernek.

Amúgy majd ha meglesz esetleg, akkor xp + linux dual boot lesz, xp csak megszokásból, linux meg mert egy nagyságrenddel könnyebb a programozás linux alatt, és egész megszerettem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11083) audi100td válasza CPT.Pirk (#11079) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

én most vettem X41-et kb. 1 hete, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom, egyedül a lassú 1,8-as vinyó zavar, de majd kap egy SSD-t. A képernyőn nálam is van néhány apró hiba (1-2 halványabb folt, néhány gyenge pixel), de nem különösebben zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#11084) lapa válasza CPT.Pirk (#11082) üzenetére


lapa
veterán

nekem nemrég lett 2 oszlop a t43p-ben.

(#11085) audi100td válasza CPT.Pirk (#11082) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként volt már nálam pöcökegérrel ellátott Dell és HP laptop is, de egyiknek sem volt ilyen kényelmes a kezelése, sőt a HP megoldása majdnem, hogy használhatatlan. Ha valaki egyszer TP-t vesz, utána szerintem más nem igen kell neki, mondjuk ezek az új Lenovo gépek nem tudom mennyire hozzák a korábbi színvonalat, pl. X201, T410,...

(#11086) TOZ válasza audi100td (#11085) üzenetére


TOZ
addikt

A nagy okossag szerintem a pocokhoz dedikalt scroll gomban van. A dellnel megorulok attol, hogy a ket gombot egyszerre kell nyomva tartani hozza.

(#11087) audi100td válasza TOZ (#11086) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, meg a HP-nál elég "kemény" is a pöcök és be van süllyesztve a gombok alá, így inkább a tapipadot használtam...

[ Szerkesztve ]

(#11088) TayRol válasza audi100td (#11085) üzenetére


TayRol
veterán

remelem a t410 is hozza a tp szinvonalat.:)

(#11089) bwoay válasza audi100td (#11085) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem nincs semmi gond az új gépekkel, nekem egyedüli kifogásom a számomra szükségtelenül erős proci meg ennek a velejárói, de nyilván nem áll meg a világ a Core2Duonál pusztán azért, mert bwoay nem igényel többet. a helyzet amúgy az, hogy én már trackpoint nélküli gépre rá sem nézek, ráadásul korábban Dellem volt, és azon eszem ágában sem volt használni (holott a Dell még a klikkelést is megoldhatóvá akarta tenni vele), szóval a pöcök az egy dolog, de valóban, ott sem mindegy, hogy mennyire kezelhető. ebben az a szomorú, hogy így a kínálat 90%-a totál érdektelen a számomra, mert semmiképpen nem akarok visszaszokni a touchpadre. valaki írt logoutra egy jófajta reviewt valami HP envyről, és ott is szóbajött, hogy milyen jó a multitouchpad... hát ok, az én gépemen is van, de attól én még vidáman letiltottam. touchpadből kihozhatnak bármit, nálam nemigen fogja felvenni a versenyt a trackpointtal, utóbbi viszont azért sem népszerű, mert egyrészt nehezen képzelik el az avatatlanok, hogy nemhogy jó dolog, de hogy egyáltalán ez használható, másrészt (vagy pont emiatt) olyan kevés gépen van, hogy igazából egy szűk rétegen kívül nemigen érdekel senkit.

összefoglalom: a trackpoint imádat egy szubkultúra, mert a trackpoint nincs jól megmarketingelve :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11090) Napfénysüti válasza bwoay (#11089) üzenetére

A nehéz trackpoint kezelést ne is említsd. Körülöttem van egy tonna Thinkpad és mindenki a touchpaddal szarakodik. Hiába mondom hogy próbálgassák 2-3 napig a pöcköt és jobb lesz nekik...
Áh nem tudják ezek mi a jó. :DDD

Més que un club!

(#11091) TOZ válasza bwoay (#11089) üzenetére


TOZ
addikt

T61en biztos, hogy mukodil a trackpointtal klikkelgetes. Linuxxal egyszer beallitottam, de nem jott be.

(#11092) lapa válasza TOZ (#11086) üzenetére


lapa
veterán

ma is tanultam valamit. a melós dellen mondjuk a tapi se egy leányálom, főleg ha az ember keze kicsit libazsíros a pizzától.

ettől függetlenül én jó rezisztensként már első felnyitáskor kipöcköltem a pöcköt eddig mindegyiken, nekem ne izéljen ott a bötűk között.

azóta a saját tp-kel is tapiztam, egészen az x eljöveteléig. na annyi véletlen beszúrást, meg klikkolás helyet új tabot nyitást, egérrel körbe-körbe eltalálni próbálkozást ritkán láttatok szerintem, mint amit én leműveltem az elmúlt hétben.

ma elővettem a dellt megint, matatok a billzeten mint a hülye. a korábbi beszélgetések kapcsán eleve prekoncepcionáltam, hogy ezen uccse nem olyan a pecek. most csak a műanyag testet mozgatva lehet benne valami, elég "ugrós". ennek kapcsán esett le, hogy "ebbe még pecek-scroll sincsen-e". eszerint meg devan. mondjuk ember legyen a talpán, aki lenyomja egyszerre a két billt élből.

meg most valahogy a tapi is nyögvenyelősebb a szokásosnál. vagy csak ez a hamburgerszaft más, mint a libazsír, nemtom.

a végére egy záróflém: pont a scroll az egyetlen, ami ezerszer jobb tapin, mert nem kell nyomizni hozzá. még körömpörköltes kézzel is műx.

(#11093) Jag


Jag
senior tag

Egy 8 ciklust megélt aksinak a kondiját hogyan tudom jobban megóvni, ha túlnyomó részt inkább asztalon használom? Jobb, ha állandóan a töltőn van, vagy aksiról, amig le nem merül, aztán feltölt?

(#11094) lapa válasza Jag (#11093) üzenetére


lapa
veterán

azt mondják a li-ion legjobb alacsony töltöttségen, hidegen. minden töltés rongál, ha tölteni kell lassan töltsd. ezekbe behelyettesíted x-et és y-t és megkapod a választ.

(#11095) TayRol válasza Jag (#11093) üzenetére


TayRol
veterán

jokerdes. en kiveszem, ha sokaig csak asztalon hasznalom, de sokan mondtak, hogy nem kell, csak kethetente meritsem le (akar a tp sajat programjaval).

(#11096) Jag


Jag
senior tag

Köszönöm az infókat. :R

(#11097) TOZ válasza lapa (#11092) üzenetére


TOZ
addikt

Azt ugye tudod, hogy kiirtad magad ezzel a hozzaszolassal egy szubkulturabol?!

(monnyuk, ha rajtam mulik a koromporkolt lajkolas miatt visszaszavalak)

(#11098) rankesz válasza TOZ (#11097) üzenetére


rankesz
veterán

akkor én hiába vagyok trackpoint párti, ha bevallom hogy sugárban arcon tudnám hányni ha valaki most elkezdene mellettem körmöt cuppogni (vagy pacalt) simán kitiltotok a klubból... :D
Amúgy szerintem is szar a marketingje, ha úgy lenne reklámozva ahogy haverom hívja (csik ló) rögtön több ember tapicskolná... :))

(#11099) Magnat


Magnat
veterán

Hmm, ezexerint csak én vagyok olyan sznob, h notebookon is egeret használok? Nem rossz a track, meg a tapipad sem, de én mind a kettőt szükségmegoldásnak tartom, ha olyan kevés, a hely, h nem tudom hova tenni az egeret... 1ébként a trackpointhoz mi a dedikált scroll gomb? És hogy lehet vele klikkelni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11100) sghc_toma válasza Magnat (#11099) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nalam pont forditva, az eger az, ami a szuksegmegoldas.. levenni a kezemet a billrol, visszatenni - maceras es lassu, kell a francnak :)
a dedikalt scroll gomb a kozepso gomb, klikkelni meg ugy lehet a TrackPoint-tal, hogy lenyomod/kicsit rautsz.. sot, meg a drag is megy, ha nyomva tartva mozgatod a pockot..

in asm we trust

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.