Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) evone


evone
őstag

Komolyan nem tudom elhinni hogy szerintetek jobb a tacspad scrollra mint a trackpoint. :) EZ most komolyan egy ThinkPad topic? AZ tuti hogy lapa kezébe nem thinkpad kellene...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11152) Tim82 válasza evone (#11151) üzenetére


Tim82
nagyúr

AZ tuti hogy lapa kezébe nem thinkpad kellene...

Élmény látni, amikor ennyire tiszteletben tartod mások preferenciáit. Mondom ezt úgy, hogy én is trackpoint-b*zi vagyok...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11153) evone válasza Tim82 (#11152) üzenetére


evone
őstag

Lemaradt a szmájli :)

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11154) zedii válasza TayRol (#11142) üzenetére


zedii
aktív tag

aha, na nekem pont CADes szoftverekhez kell, abból is a Civil 3D, meg photoshop az ami kellene majd. a mostani 128mb-st kinőttem, de szerintem ami neked van az pont valami hasonló szintű, mint amim volt/van..

[ Szerkesztve ]

(#11155) TayRol válasza zedii (#11154) üzenetére


TayRol
veterán

CAD-hez szvsz mas kell, mint nekem a PS-hez.:) inkabb memoriara volt szuksegem, Photoshop es tarsai azt szeretik. En SolidWorks-ot hasznaltam anno, ahhoz azert kellett a 3d kari. De egy probat meger, sok helyrol hallottam, hogy meglepoen jo ez az integralt vga.

(#11156) Jag válasza brd (#11144) üzenetére


Jag
senior tag

Jó kis eszmecsere, tanulságos volt. :)
Én mindenesetre egyelőre kipróbálom a 40%-os töltettség tartását, aztán majd meglátjuk.

Köszi,

(#11157) lapa válasza evone (#11151) üzenetére


lapa
veterán

hát ja, jó lenne valami rendesen megtervezett és összerakott cucc, de csak ilyet lehet kapni. ez a véleményem, szmájli nélkül. kicsit olyan, mintha lenne valami "legalább egy böszme hibának minden dobozunkban lennie kell" szabály. de majd leblogolom az egészet külön, mert itt megdobálnak gumipöckökkel mindjárt.

[ Szerkesztve ]

(#11158) evone válasza lapa (#11157) üzenetére


evone
őstag

:DDDDDDDDDDDDDDD

ez jó ötlet, tartsunk talalkozot es aki trackpoint ellenes, azt megdobaljuk gumi pockokkel! :)

hát jó, ezzel én is igy vagyok, T61: faszomért szar a venti?, X200, x201: faszért nincsen displayport? stb...

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11159) Napfénysüti válasza evone (#11158) üzenetére

Nekem van otthon egy pár tartalék pöcök sapka. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#11160) Gondwana válasza evone (#11158) üzenetére


Gondwana
addikt

X200, x201: faszért nincsen displayport?
Displayport még megoldható, de ha csak HDMI van a monitoron, akkor dugható a ...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11161) sghc_toma válasza evone (#11158) üzenetére


sghc_toma
senior tag

kiraly, ha azt hazudom, hogy utalom a trackpoint-ot, be tudok gyujteni parat.. ugyis gyorsan kopnak ;]
utalom a trackpoint-ot, foleg a domboru, rucskos fajtat!!!!!!

in asm we trust

(#11162) lapa válasza Gondwana (#11160) üzenetére


lapa
veterán

átalakítóval kompatibilis, nem? nekem mégúgyse, mert dvi-hdmi kábelt vettem még a mini dockhoz, hogy ne legyen ronda. gondolom a dp-dvi pöcsöm szép lesz.

de még ha van is ugye az ultrabase-ben, ménincs hang benne? persze sokadik próbálkozásra sikerült, legalábbis valahol azt olvastam az x2 mittoménhányban már lesz. köszi.

ezt a két dolgot tényleg elleshetnék applétől, a mini-dvi-t meg a 3,5-es jackben optikai kimenetet. lehetőleg egy oldalon, mert nem technopókot szeretnék, csak összeköttetést más dobozokkal.

[ Szerkesztve ]

(#11163) evone válasza lapa (#11162) üzenetére


evone
őstag

maximálisan egyet értek. mielőtt vettem a T61et egy hétig szarakodtam rajta hogy miaz hogy nincsen a 3.5 jackban optikai kimenet... sokat néztem előtte az apple gepeit, es iszonyatosan furának tunt. leoltottak azzal hogy ez business gep. dehát istenem, ettől meg lehetne benne ... ennyi pénzért. nademind1.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11164) audi100td válasza Gondwana (#11160) üzenetére


audi100td
nagyúr

És X41-en nem megoldható valahogy az S-Video? Vettem egy D-SUB átalakítót, de ha rákötöm a TV-t, nem észleli mint másodlagos kijelzőt.

(#11165) evone válasza audi100td (#11164) üzenetére


evone
őstag

Nem.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11166) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Valaki rendelt már eBay-ről komplett gépet?

X200

Ez azért durván jó áron van. Félve mennék bele ilyenbe, de nagyon vonzó ár egy ilyen kiváló gépért.

(#11167) TayRol válasza mazsonpopo (#11166) üzenetére


TayRol
veterán

en meg nem, de ez sem sokkal rosszabb.

(#11168) audi100td válasza mazsonpopo (#11166) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én már rendeltem, mondjuk Németből Ausztriába...

Egyébként az értékeléseiből ítélve megbízható eladóról van szó, egyedül az esetleges vám illetve áfa miatt aggódnék ami még hozzá jöhet az árhoz, ennek jó lenne előtte utánajárni.

(#11169) TayRol válasza audi100td (#11168) üzenetére


TayRol
veterán

esetleg giftkent feladni.:D

(#11170) sghc_toma válasza mazsonpopo (#11166) üzenetére


sghc_toma
senior tag

hat nap hatra van az aukciobol, addig meg feljebb mehet az az ar..

in asm we trust

(#11171) Rez_Grof válasza kraftxld (#11042) üzenetére


Rez_Grof
őstag

hmm régi volt a hsz

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#11172) lapa válasza audi100td (#11164) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ezzel elvileg mennie kéne. esetleg ide benézhetsz, ha barkács kedvű vagy. nem tudom, hogy műx-e, ati kártyával jóság. és akkor nem szutyi s-videod van, hanem rendes rgb-d. blogoltam is róla, ha szabad megemlítenem.

(#11173) Jag válasza mazsonpopo (#11166) üzenetére


Jag
senior tag

Ha megnézed az eddigi bizniszeit, láthatod, hogy 1000-1200 dollár alatt nem nagyon ment el nála noti... Még 6 nap van hátra és már most van 2 licitáló. :)

(#11174) tototos


tototos
őstag

T61 tulajok akiknek lötyög a kijelző. Ma hoztam el a szervízből a gépet kicserélték a zsanérokat és ahogy nézem kicsit másabbak mint amik voltak így szerintem érdemes lecseréltetni őket, lehet valami javítást eszközölt a lenovo rajtuk.

(#11175) Mboy válasza tototos (#11174) üzenetére


Mboy
csendes tag

Hali Mindenki!
Hát kíváncsi leszek nekem milyet raknak bele. Remélem a héten visszahozzák a helyszini garis T61-et:).
Más: #10825 -ben említett hiba alaplapcseréhez vezetett, azt mondták újat tettek bele
(még jó hogy garis).

(#11176) pilsner válasza tototos (#11174) üzenetére


pilsner
aktív tag

Mennyire lötyög a kijelző? Nekem csak pár millimétert, annyira nem zavaró, de betonstabil volt még, amikor megvettem. Ennyivel bevigyem?

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#11177) lapa válasza mazsonpopo (#11166) üzenetére


lapa
veterán

én ezt vettem volna meg, ha nem sikerült volna a németeknek elővakarni valamit a sublótból.

szerintem az a világ legjobb gépe. su proci, ledes 1280 kijelző. ram meg ssd bele aztán viszontlátás. ubazz, most nézem nincs rajta tapipad. akkor a macbook a legjobb.

(#11178) tototos válasza pilsner (#11176) üzenetére


tototos
őstag

Hát nekem olyan fél centi körül biztos volt engem nagyon idegesített. Egy próbát megér nekem 1 hónap múlva lejár a gar és ezért vittem.

(#11179) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az X31 tulajoktól szeretném megkérdezni, hogy milyen sebességű a vinyó azokban a gépekben? Vállalható, vagy olyan tetű lassú, mint az X40/X41-ben?

(#11180) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
T410-en nem tudok SD card-ról bootolni, ugyanez a kártya tökéletesen bootol egy másik laptopon (acer).
Van valakinek ötlete hogy mi lehet a probléma, vagy ezt nem is támogatja a gép?

(#11181) audi100td válasza ^Clown (#11179) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem hinném, hogy sokkal gyorsabb lenne, de azt legalább lehet bővíteni újabb típusra...

(#11182) audi100td válasza lapa (#11172) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz szépen, amúgy Intel GMA van a gépemben, mondjuk nem tudom, hogy rászánom-e magam, végül is nem életbevágóan fontos. :)

(#11183) TayRol válasza atus72 (#11180) üzenetére


TayRol
veterán

azt irjak kulfoldi oldalakon, ha nem lehetseges a biosban beallitani, akkor egy bios update talan segithet.

egy masik forumon pedig hogy nem lehetseges. de kulso kartyaolvasoval lehetseges.

[ Szerkesztve ]

(#11184) Tim82 válasza ^Clown (#11179) üzenetére


Tim82
nagyúr

2.5" PATA vinyó való bele, mint a T40 szériába. Tehát tudsz bele akár 7200rpm-es vagy akár 320 GB-os vinyót tenni, illetve 30k körül kapható bele itthon 32 GB-os Transcend SSD.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11185) TayRol válasza TayRol (#11183) üzenetére


TayRol
veterán

pff, ezt jol megfogalmaztam...

(#11186) dev89 válasza atus72 (#11180) üzenetére


dev89
tag

BIOS update és működni fog!

(#11187) atus72 válasza dev89 (#11186) üzenetére


atus72
senior tag

Szia,
Próbáltad? Nem lehet hogy KÜLSŐ kártyaolvasóról próbáltad mert azzal elvileg megy (én csak a belsőt próbáltam hiszen ezért van benne... :) )
Nekem most az 1.28-as bios van ami elvileg a legújabb, így a BEÉPÍTETT kártyaolvasóról nem bootol!

(#11188) Gondwana válasza atus72 (#11187) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha olyan a kártyaolvasó, hogy nekiszentelt driver nélkül a Windows se látja, akkor a BIOS se láthatja, hogy boot sectort olvasson róla. (Ez is valami Ricoh akármi drivert kér, mint a régebbi TP-ken? Akkor nem fog működni. Ha USB buszon lenne, nem PCIe-n, működne a boot)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11189) dbius válasza Gondwana (#11188) üzenetére


dbius
veterán

hm, nekem az X200-ban lévő beépített kártyaolvasóban használt Sony Memory stick duo kártyáról simán bootol a gép (persistence Ubuntu Linux).Pedig ez is Ricoh cucc és ha jól emlékszem, akkor driver is kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#11190) audi100td


audi100td
nagyúr

eBay-en találtam még egy SSD-t ami passzol az X41-be, elvileg ez is Indilinx vezérlős és az ára sem olyan vészes, ma rendeltem egyet, remélem épségben ideér és jól választottam, majd kiderül...

(#11191) ^Clown válasza audi100td (#11190) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Majd egy tesztet várunk róla :)

Valamikor én is megcsinálom lassan az 1,8" PATA Lenovo 60Gb vs. KingSpec 32Gb tesztet.

(#11192) TayRol válasza ^Clown (#11191) üzenetére


TayRol
veterán

en is kivancsi vagyok ra.:)

(#11193) audi100td válasza ^Clown (#11191) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tesztet írni nem hiszem, hogy lesz időm, októberben kezdődik az egyetem, de néhány bench-et majd futtatok róla. :)

(#11194) audi100td


audi100td
nagyúr

A csipogót valahogy nem lehet kikapcsolni? Pl. ha véletlenül 2 gombot nyomok le egyszerre, hangosan jelez, elég zavaró. X41-ről lenne szó.

(#11195) Jag válasza audi100td (#11194) üzenetére


Jag
senior tag

Biosban sztem ki lehet, legalábbis úgy rémlik.

(#11196) audi100td válasza Jag (#11195) üzenetére


audi100td
nagyúr

BIOS-ban nem találtam erre lehetőséget, az "Alarm" menüben minden ki van kapcsolva.

(#11197) TOZ válasza audi100td (#11196) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor marad a fapados megoldas: odafigyelsz, hogy ket gombot ne nyomj le egyszerre.

Na jo, azert megnezem este az X40-en, hatha megtalalom a hasonszoru feature on/off opciot.

[ Szerkesztve ]

(#11198) ABE


ABE
őstag

Asszem megdöglött a T43-asom... :( Bekapcsoláskor felpörög a venti, és 2-3 másodperc múlva leáll a gép. Újból bekapcsolni csak akkor lehet, ha kihúztam és visszadugtam a konnektorba. Ha a memóriát kiveszem, hibajelzéssel megáll, nyilván ezután van egy olyan ellenőrzés, ahol elhal. Épp egy burkolatot akartam kicserélni, és a VGA kábel leszedése után már nem indult el többet a gép. Hozzátartozik a dologhoz, hogy kb. 1,5 éve vörösborral el lett áztatva a gép, maradt is némi matéria a gépben, szerintem a szétszedéskor ez visszaütött. Kitisztítottam az egész mindenséget sebbenzinnel, minden cuccot kivettem, töltőcsatlakozót és tápot is cseréltem, de semmi. Tulajdonképpen csak az alaplap, a proci és a memória van benne, ez utóbbi hibája kilőve, mert minden kombinációt kipróbáltam. Egyedül a procit nem tudtam még cserélni (este Tim ad egyet kölcsön :B ), de félek, hogy az alaplap döglött meg véglegesen, mert ugyanezt a hibajelenséget produkálta az elázás után, csak most már nem segített a tisztítás. Érdemes, vagy lehet egy ilyen alaplapot javítani/cserélni? Van egy gyanúm, hogy az alkatrészek kiárusításával jobban járnék, és sajnos kell is a gép jövő hét elején már. :(((

(#11199) brd válasza audi100td (#11194) üzenetére


brd
nagyúr

A csipogót sajnos sehol (én nem találtam erre lehetőséget), viszont, a windows által kiváltott csipogó-megszólalást ki tudod kapcsolni az eszközkezelőben: a nézet/rejtett eszközök bekapcsolásával alul lesz egy új opció: nem pnp... bla-bla, ezek között van egy Beep nevű, ezt kell az illesztőprogram fülén letiltvára állítani, hogy ne induljon el (ill. le is tudod ugyanitt állítani, és akkor rögtön tudod is tesztelni, a csöndet :D ).

The only real valuable thing is intuition.

(#11200) ^Clown válasza ABE (#11198) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

eBay-en, vaterán, expressen és itt az apróban körül kell nézni, hátha van bontott de működőképes T43 alaplap. Szvsz. 15K körül még simán érdemes rááldozni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.