Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) dev89 válasza Terminus_ (#12541) üzenetére


dev89
tag

Nem lehet, képernyőkímélő után csinálja ezeket vagy amikor kijelentkezik

[ Szerkesztve ]

(#12552) vikcsi


vikcsi
aktív tag

SL510-ről van valakinek tapasztalata vagy olvasott róla valami érdekeset? :U

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12553) TayRol válasza atus72 (#12546) üzenetére


TayRol
veterán

lett is linkelve az a gep az u**notinal jopar nappal ezelott.:)

[ Szerkesztve ]

(#12554) Ringman


Ringman
nagyúr

T61 6 cellás akku 52%-os töltöttség alatt hibernál, felébresztve 5%-os töltöttséget jelez, battery gauge reset nem használ, csináljam meg újra?
Valami ötlet, hogy normálisan jelezze ki az akkuállapotot?
Elvileg 53%-os a wear level, gyakorlatilag kb 77%-os (412 ciklussal) :(

(#12555) adorjant válasza Ringman (#12554) üzenetére


adorjant
senior tag

Csökkentett állapotban próbáld meg lemeríteni,majd tölteni.

(#12556) paja_falcon


paja_falcon
csendes tag

sziasztok!

tudnátok segíteni? R61-esemre win7-et raktam, és nem tudom bekapcsolni a bluetooth-t (wifi műxik). Fn+F5-re nem reagál (többi fn-esre igen). Fenn van az Access Connection, Hotkeys.

előre is köszönöm

(#12557) mazsonpopo válasza paja_falcon (#12556) üzenetére


mazsonpopo
tag

Nekem hasonló problémám volt R51-en, szintén Windows 7. Abban nem volt Bluetooth, csak Wi-Fi, de nem lehetett kapcsolni Fn+F5-el. Végül visszakerült rá XP és jó lett. :)

(#12558) baliii


baliii
senior tag

Hali.
Az lenne a kérdésem, hogy az Advanced mini dock DVI portja működik a 14"-os intel 945-ös T60-assal? Valahol azt hallottam, hogy nem, de a táblázat szerint vizsont igen. Valakinek van tapasztalata ezen a téren? csak a dvi miatt kéne egy advanced mini dock, de nem szeretnék zsákbamacskázni.
Üdv!

(#12559) #95590400


#95590400
törölt tag

urak, úgy tűnik cserélek x61-re (holnap jön meg, ha minden igaz, vagy holnapután), szóval, akit esetleg érdekel egy jó állapotú x31, 1,4-es pentium m (elég kellemesen alulfeszelhető) 1 db 1 gigás modullal, b wifivel (csak bios hekkel bővíthető g-sre), egy darab alig látható fehéres folttal (kb. 1 hét után szúrtam ki, első ránézésre alig látszik), meg egy piros subpixellel a bal felső sarokban, az keressen pm. van hozzá gyári 40 gigás vinya, halállassú, de én most egy 160 gigás samuval használom. ez kellemes. gyári akku 1,5 órás meg, illetve egy utángyártott van benne (dárenbézertől vettem), elmegy vele 3 órát max alatt kettővel fényerőn, wifivel, alulfeszelve. ha megtalálom, akkor a g-s modult is melléadom, amit nem mertem végül belerakni.
még nem hirdettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#12560) JAckass6


JAckass6
tag

Sziasztok!
3 éves T60-asomon a bal zsanér elkezdett lazulni, azaz nyitás-csukásnál a fém rész picit mozog.. egyszer már volt ilyen, akkor szétszedtem addig, amíg a felső, bill-et körülölelő felső keretet is leszedtem, és alatta volt egy csavar, ami rögzítette a zsanért. ezt most is meghúztam, de már nem olyan stabil.. valaki találkozott már ilyennel, mit tudott vele kezdeni? esetleg a csavart beragasztani? attól tartok, hogy ha lazán marad, egy idő után kikopik valami és egyáltalán nem fog már tartani... segítségeteket köszönöm!!

(#12561) i400 válasza JAckass6 (#12560) üzenetére


i400
senior tag

be ne ragaszd!!! lehet kapni direkt csavarrögzítő cuccot... azt raktunk mi is a csavarra amikor kb 2 éve kilazult azóta semmi gond vele

(#12562) JAckass6 válasza i400 (#12561) üzenetére


JAckass6
tag

áh, köszi!!! honnan tudok ilyen dolgot szerválni?

(#12563) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

X40 be kellene nekem egy vinyo vagy egy SSD surgosen, mert meghalt...:(
Hs valaki tud, PM!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12564) i400 válasza JAckass6 (#12562) üzenetére


i400
senior tag

szerintem amekkora mennyiség neked kell azért nem érdemes megvenni egy komplett tubust... kérdezz rá autószerelő ismerősnél ott biztos van

szerk.: van ebből is többféle nehogy véletlenül nagy szilárdságút(véglegest) adjon bővebben

[ Szerkesztve ]

(#12565) Ringman válasza adorjant (#12555) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a választ.

csökkentett állapot = windows csökkentett mód? :F

(#12566) Gondwana


Gondwana
addikt

Honnan lehet letölteni olyant, hogy
ThinkVantage Status Gadget?
Kezdem belakni a Kín7-et, de jól jönne ez a feature.
Google barátom persze csak spammel, addig jutottam, hogy a csomag cimkéje 7TVG027WW

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12567) ^Clown válasza vikcsi (#12552) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ipon.hu-n találsz róla tesztet. Én valószínűleg hétvégén tudom megtapogatni élőben, majd beszámolok.

(#12568) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok!
Volt valakinek olyan problémája, hogy a t61 beépített mikrofonja csak egy monoton sercegést vesz?

(#12569) bwoay válasza #95590400 (#12559) üzenetére


bwoay
nagyúr

megint TP? ehh...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12570) ixtom válasza Gondwana (#12566) üzenetére


ixtom
tag

Ez lehet az? [link]

Itt akadtam rá: [link]

Működésért nem vállalok felelősséget. :D

(#12571) Gondwana válasza ixtom (#12570) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez az, működik, thanx!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12572) vikcsi válasza JAckass6 (#12560) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Próbálj meg vmi hullámos alátét szerűt a csavar alá rakni, mivel ha feszül a feje kicsit, akkor nem csavarodik. Lehet nincs hely neki, de hasonló elven más is jó :K

Clown: várom a beszámolót :R

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12573) ^Clown válasza vikcsi (#12572) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mérget nem vennék rá, hogy összejön a tapogatás, de ha megtörténik, megírom :)

Addig is olvasd el az ipon-os tesztet (elég korrekt lett), plusz nézegess YouTube videókat róla. :R

(#12574) adorjant válasza Ringman (#12565) üzenetére


adorjant
senior tag

Ja,igen,csak kicsit hülyén fogalmaztam,jó hogy szóltál :)

(#12575) #95590400 válasza bwoay (#12569) üzenetére


#95590400
törölt tag

ezeknél a 12,1 még 4:3-as pöcökegeresgombos, dualmagvaskórós tp holmiknál használhatóbb és strapabíróbb mobileszközt még nem alkottak. csak próbálkoztak vele mások. mondjuk nekem a dell és a hp is megfelel, de a pöcökegérük felejtős. igazából lv procival lenne a legjobb, de majd alufeszelem a fenébe, meg adok neki egy szorzótiltás, és csinálok belőle egy lv 1,6-os procit. :DDD
de teljesen elborult az agyam, mert épp egy 128-as kingston ssd-vel szemezek, ha már lúd, akkor vágjuk le az utolsót is. pedig vannak egyéb nem várt kiadásaim.
pedig az elsődleges szempont eredetileg az volt, h ne legyen drága, ha meglovasítják, agyonverek vele valakit, stb. aztán utánaszámolva rambővítéssel, a samu vinyóval, új akkuval 80 felett fájt a végére. most meg elég sokat dolgozok rajta, és ugye a másik notin nagyon hozzá vagyok szokva a gyors procihoz meg az ssd-hez. meg lassan szerintem kihalnak az elfogadható példányok ebből is.

(#12576) vikcsi válasza ^Clown (#12573) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Már olvastam és nézegetetm is.. de a tapizós élményt majd írd le :))
Használtban akarok venni egyet, de még nem tudom mi lesz belőle :N
Ha összejön, akkor T23 valszeg elmegy apróba :O , pedig az aztán nagyon jó kis gép :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12577) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#12563) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Hello!

Egy ilyen SSD
TRANSCEND 32GB SATA2 MLC SSD 1.8" TS32GSSD18M-M

Jó lenne X40be, mindenféle átalakítás nélkül? 26k lenne Iponból, és sürgősen kellene, mert dolgoznom kéne a gépen, de a linuxon nem fut, amivel szeretnék és a LIVEusb így is csigalassú.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12578) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#12577) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Gyanús, hogy nem.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12579) ^Clown válasza adnoctum18 (#12578) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem jó, mert SATA2-es, neked pedig IDE/PATA SSD kell. Sürgősen nagyon nehéz lesz felhajtani, Kínából 2 hét, mire ideér egy 32Gb-os KingSpec 110 dollárért.

(#12580) adnoctum18 válasza ^Clown (#12579) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszi, közben rájöttem. :)

Ez egész jónak látszik, és UKből elég hamar itt van, lehet, hogy megjátszom. Igaz a mostani dolgomhoz ez már későn érkezik.

Ezekhez nem kell semmiféle átalakító igaz? Kiveszem a HDDt, beteszem az SSDt és kész?

Nem tudja valaki, hogy lehet SPSS Statisticset futtatni ubuntun? Wineal megy? Hátha valaki vágja...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12581) ^Clown válasza adnoctum18 (#12580) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kínából ezt 3-4K-val olcsóbban megúszod - ha már így is úgy is késő... Nem kell semmiféle átalakító, ugyan olyan a csatlakozója, mint a gyári HDD-nk. Kiveszed a régit, beteszed az újat, és kész.

Ubi témában várd meg lapa-t vagy TOZ-t, ebben nem tudok segíteni sajnos.

(#12582) laci1128 válasza JAckass6 (#12560) üzenetére


laci1128
tag

Nem tudom, hogy típushiba-e, de az én T60-asomnak is ugyanez a problémája. Az alátétes módszert megpróbálom én is megjátszani, ha megjön az új csavarkészlet.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#12583) TOZ válasza ^Clown (#12581) üzenetére


TOZ
addikt

SPSS-t en megprobalnam a helyedben megprobalnam Crossoverrel. Jo esellyel mennie kell (sosem probaltam, de egy joval regebbi verzioval biztato eredmenyeket ert el egy arc.

Ha meg gyorsan kell a Kingspec SSD, akkor egy munka nap alatt 126 EUR-ert (tudom, draga (AFA-t nem uszod meg), de gyors) DHL hozza Irorszagbol.

[ Szerkesztve ]

(#12584) BobMaster


BobMaster
senior tag

Ha már SSD:

http://takforsys.hu/akciok/lenovo_thinkpad-ek_ssd-re_fel

Bár ez csak SATA-s notebookokra érvényes.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#12585) Malacath


Malacath
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Van egy R61i-m (T5450(1.66GHz), 2GB RAM, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M). Ha ehhez a géphez csatlakoztatnék egy 22-23"-os monitort, akkor szerintetek a gép képes lenne Full HD filmeket gond nélkül futtatni a külső monitoron? Illetve ha ezt nem is, akkor képes lenne a gép Full HD felbontásban gond nélkül kihasználni a monitort?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#12586) ^Clown válasza BobMaster (#12584) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jópofa akció, de nem értem, miért ragaszkodnak a számlához - garanciajegyhez. Mire való a Type és S/N szám?

[ Szerkesztve ]

(#12587) Tim82 válasza BobMaster (#12584) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már nem először akartam megkérdezni, hogy szakmai fórumokban elvileg ugye nem szabad hirdetni. Ez a szabály ugye mindenkire vonatkozik?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12588) vikcsi válasza Malacath (#12585) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Nézd meg mekkora a max felbontása a vga-nak... ha egyszerre akarod monitort s kijelzőt is használni, akkor nem tudom, de önmagában biztosan elég a fullhd-nek :K

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12589) ^Clown válasza Malacath (#12585) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Google-lal megtaláltam neked a választ: [link]

(#12590) Malacath válasza ^Clown (#12589) üzenetére


Malacath
csendes tag

Köszi a választ!
vikcsi neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12591) baliii


baliii
senior tag

Esetleg valakinek valami okossága ERRE? :)

(#12592) SAIKON


SAIKON
tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már a Lenovo T410-et NOKIA headset-tel?
Nekem nem akar működni a mikrofon, mármint a headset-é.
Állítólag az Iphone headset-tel működik...

(#12593) Gondwana válasza SAIKON (#12592) üzenetére


Gondwana
addikt

Motorola H350-nel a T60 működik - amióta megtaláltam, hogy programonként át kell váltani külön a Recording Sound Device-t meg a Playback Device-t is a BT headsetre a beépített hangkártyáról.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12594) SAIKON válasza Gondwana (#12593) üzenetére


SAIKON
tag

Bocsánat, pontatlan voltam...
Win7 alatt vezetékes nokia headset-tel próbálkozom. 3,5-es jack dugóval. A mikrofont nem ismeri fel:(
És a T410-en csak 1db combo jack csati van.

[ Szerkesztve ]

(#12595) SNor válasza baliii (#12591) üzenetére


SNor
tag

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy ha intel a grafikus chip nem megy, ha ATI akkor igen, de tényleg csak rémlik valami. Az is lehet hogy nem ezzel kapcsolatos emlékfoszlány.

(#12596) radamsky


radamsky
senior tag

Lassan összehaverkodom a gépemmel T400-al. Nehéz szülés volt, de végre minden müködik. Dellről váltottam, hááát szivtam is a fogam eleinte hogy mi a turoért kellett nekem ez a gép, mivel csak szenvedés van

Ami negativ még és ezen nem tudok segiteni hogy a kamera képe pocsék, rendesen utánahuzása van a képnek:D a Dellnél ez magasan jobb

Ezen nem tudok segiteni

illetve a fingerprint szoftvere hát eléggé fapados. Windows bejelentkezésre szupi meg egyes weblapokra de korántsem tud annyi funkciot mint a dell

Ami érdekes volt hogy ua. a sensor van a T400-ba mint az én dell-be volt de a szoftvert nem birtam beüzemelni a Dell-ét. Kár

Ami nagyon jo hogy a képernyő az szupi, az akksiidő előtt le a kalappal, a wifije erös. A billenytüzete jobb sokkal, és a tacsipadja is sokkal jobb és nincs hangja

Egy picit nagyob felbontásnak örültem volna 1280x800 helyett, de ez van x pénzért ezt kap az ember

Illetve a tápja picit ciripel, néha hallom. Nem tudom jobban leirni olyan ciripelés szerü, elég halkan de most hogy felfigyeltem rá ugye hallom. A halk gép átka hogy ugye hallani ezt:D

ez természetes ennél a gépnél??

(#12597) HaZse


HaZse
őstag

Szasztok.

A minap vettem egy Thinkpad SL200-ast. Van benne egy 3G modem is, de sajnos drivert nem találok róla.

A WWAN karin a következő van: QUALCOMM 3G WDCNA Model:00201

A neten hiába kerestem rá, amit az optic.com oldalán találtam drivert, azokkal sajnos valamiért nem megy. Ha ráerőszakolom a drivert, akkor a modem "kicsimagolja" magát és megtalálja a különböző komponenseket, amiket fel is telepít, de viszont az opti communication progi viszont nem talál eszközt.

Valamit esetleg rosszul csinálok?

Aki tud pls. segítsen.

Köszi.

Ui.: Előtte egy Dell volt, ott mindent frankón a service tag alapján megtaláltam. Ott nem szívtam ennyit. Itt elméletileg gyárilag van benne a 3G.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12598) ^Clown válasza radamsky (#12596) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez elő szokott fordulni. Ha garis még a gép, tegyél egy próbát, és írj egy levelet az IBM szerviznek, hátha cserélik. A ciripelésről bővebb ifnót a thinkwiki-n találsz, pl.: [link]

HaZse: System Update nevű programot feltetted? Ennek elvileg automatikusan meg kéne találnia a hiányzó drivert, majd letölti és telepíti. Eszközkezelőben, vagy az AIDA / Everest-ben látszik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#12599) HaZse válasza ^Clown (#12598) üzenetére


HaZse
őstag

Még csak most ismerkedek az IBM/Lenovo géppel.:)

A System Update-t még nem tettem fel. A Modemet látom. Mármint azt, hogy nincs telepítve a driver.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12600) ^Clown válasza HaZse (#12599) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akkor tegyél vele egy próbát. Fog találni mindenféle más programot is (pl. Access Connections), szerintem felesleges mindent felpakolni. Koncentrálj a driverekre :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.