Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) evone válasza audi100td (#11850) üzenetére


evone
őstag

Szerintem olyan 4-5 max 5.5 óra lehet, de még most meritettem le reggel elsonek, most toltodik. :) Majd 1-2 hét mulva megmondomd mikor kijonnek apontosabb adatok.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#11852) TOZ válasza evone (#11851) üzenetére


TOZ
addikt

Ott korul lesz...
A pattint uj (Gabesz01-tol vasarolt) 8 cellas gyarim legalabbis ilyen ertekeket ad az X40nel.

(#11853) audi100td válasza evone (#11851) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ertem, nalam a 68%-os gyari kb. 3,5-öt megy, viszont a 4 cellas nem igen akar 2 ora föle menni, pedig az eredeti...

(#11854) ^Clown válasza audi100td (#11853) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Everest-tel megnézted az elhasználódás mértékét?

(#11855) audi100td válasza ^Clown (#11854) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most megneztem, a 4 cellas Panasonic-nak 4%, a 8 cellas Sanyo-nak 29%.

(#11856) zedii


zedii
aktív tag

erről mi a vélemény? nincs gari, holott új a gép? szeriálszám sincs :F

(#11857) TayRol válasza zedii (#11856) üzenetére


TayRol
veterán

ha van hozza doboz, akkor azon minden rajta van. esetleg csak elirta a szamot vagy valami ilyesmi...

(#11858) dbius válasza zedii (#11856) üzenetére


dbius
veterán

Senki üzletét nem szeretném rontani - bár mivel leírom mégis ezt teszem -, de én nem javasolnék ilyen gépet vásárlásra... elég nagy az esélye annak, hogy nem tiszta forrásból származik... ha abból származna, akkor lenne jótállás, mivel nemzetközileg érvényes a legtöbb lenovo gépre.

Ettől függetlenül lehet, hogy a jelenlegi eladóhoz nem fekete vagy szürke forrásból került, de nem jelent jót, ha új gépet hivatalos gari nélkül árulnak.

Ez csupán személyes vélemény.

(#11859) zedii válasza dbius (#11858) üzenetére


zedii
aktív tag

hát evvan. magam is furcsállottam. köszönöm a megerősítéseket!

(#11860) zedii válasza TayRol (#11857) üzenetére


zedii
aktív tag

nincs doboz. :( de amúgyis elvileg agép alján ott kéne legyen a serial number

(#11861) mazsonpopo válasza zedii (#11860) üzenetére


mazsonpopo
tag

Szerintem ha elkéred a Serial numbert és felhívod a szervizt, megmondják, hogy mi a helyzet.

(#11862) TayRol válasza zedii (#11860) üzenetére


TayRol
veterán

igen, ott kell lennie. ha nincs, vagy nem stimmel, akkor egyetertek az elottem szolokkal, felejtos.

(#11863) ^Clown válasza dbius (#11858) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

+1, ilyen összegnél nem rizikóznék a helyedben.

(#11864) Jag


Jag
senior tag

Be is zárt a bót' :)

(#11865) bwoay válasza Jag (#11864) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11866) TayRol válasza zedii (#11860) üzenetére


TayRol
veterán

van az aproban meg par t510-es, garival, jo aron, erdemes megnezned.

[ Szerkesztve ]

(#11867) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok
nem tudtok valahol 1 képes leirást a T41P szétszereléséröl?Régebben valahol találtam,de nem mentettem el,most meg nem találom sehol.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#11868) Shadowfax válasza redXIII (#11867) üzenetére


Shadowfax
addikt

Itt találod a videókat. Innen pedig a képes kézikönyv tölthető le.

(#11869) redXIII válasza Shadowfax (#11868) üzenetére


redXIII
senior tag

Elvileg kicseréltem az alaplapot,de nincs kép.Mit ronthattam el?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#11870) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Most cserélnék egy IBM T22 -be vinyót, mert meghalt. Kaptam egy használtat (amire T30 van írva, gondolom abból vették ki), de sajnos már USB keresztül sem sikerül felélesztenem, mert azt írja a win7 hogy használat előtt inicializálni kell, de ha megtenném akkor meg crc hibát ír ki. Betettem a laptopba ahol azonnal egy jelszót kérne. Létezik hogy titkosítva vannak rajta az adatok? Ha igen akkor mivel tudom formázni? Paragont próbáltam semmi...

(#11871) redXIII válasza redXIII (#11869) üzenetére


redXIII
senior tag

Más problémám lessz.Elöször adott 1 egy hosszú két rövid hibaüzenetett a bios.Utánna szétszedtem,ujra összeraktam mindent,akkor megszünt ez a hibaüzenet,de kép nuku.Piszgálgattam az lcd csatlakozó kábelt.és egyszercsak beugrott a kép.De ha elmozditom,halál,A kábel lenne a rossz,vagy az lcd inverter?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#11872) mazsonpopo


mazsonpopo
tag

Vélemény?

R51

Apukámnak lenne, eddig egy HP NC6000-t hajtott, de beadta a kulcsot az alaplapja és nem látom értelmét foglalkozni vele! Na meg így, ha nem is közvetlen, de megvehetném életem első ThinkPad-ét! :)

Egyébként csak biztonsági gépnek lenne, ha az amit használ felmondja a szolgálatot. Nincsenek nagy igényei, levelezés, net, póker...

Köszöntem.

(#11873) adorjant válasza mazsonpopo (#11872) üzenetére


adorjant
senior tag

Az árát megéri :K

Ahogy látom,T4x optika van benne,ezért van némi hézag,de ez inkább csak észrevétel,mint hiba.

(#11874) Tim82 válasza mazsonpopo (#11872) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még kb. 10k-t érdemes ráfordítani, de amúgy tényleg jó vétel.

(legalább +256 MB RAM, b-s helyett b/g wifi, a lassú 4200rpm-es helyett legalább 5400rpm-es vinyó)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11875) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!
Szeretnek venni egy T510-et, de eltantoritanak ezek a hibak:

* keyboard csattogas/hajlekonysag:
video1: [link]
video2: [link]
video3: [link]

* nyekergo palmrest:
video: [link]

Anno ugyan ezekert adtam el az R400-amat, hallottam, hogy a T500 elso szeriai is hasonlo problemakkal kuzdottek (Lenovo a kezdeti peldanyoknal ingyen cserelte a billentyuzetet T61 modellre, aztan kesobb javitotta a problemat, az en T500-am mar fasza magyar billentyuzettel erkezett).
Nem gondoltam volna hogy ujra elkovetik ezt a hibat...

Vajon jelentkeznek meg ezek a gondok, vagy ezek csak a korai szeriakra voltak jellemzok, es mar javitva vannak?

[ Szerkesztve ]

(#11876) TayRol válasza n0_gAboR (#11875) üzenetére


TayRol
veterán

en a videon latottakat megcsinaltam, vegignyomkodtam a 410-esemet es atomstabil, semmit nem mozog. (legalabbis en nem latom, de amit ott szemleltettek, olyan tuti nincs)

[ Szerkesztve ]

(#11877) Magnat válasza mazsonpopo (#11872) üzenetére


Magnat
veterán

Mobileman kolléga asszem 37k-ért árult ennél jobban felszerelt (dvd író kivételével) T41-et, én inkább olyasmit néznék, de ez sem rossz... igaz, az már el is kelt, de biztos lesz még ... sztem főleg ennyi idősen főleg fontos, h azért a T széria egy ligával feljebb játszik.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11878) Jag válasza n0_gAboR (#11875) üzenetére


Jag
senior tag

Fixit. :DDD

Nekem az R400-on nincs bill. lötyögés.

(#11879) Integra


Integra
titán

melyek a használt thinkpad boltok internet címei??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11880) n0_gAboR válasza Jag (#11878) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Hat nekem ennyi penz kifizetese utan nem fer bele, hogy a lenovo trehany munkajat fixaljam. ha nincs kijavitva az ujabb szeriaknal, kenytelen leszek mas markat valasztani (dell latitude vagy hp elitebook)

(#11881) Leslie13 válasza TayRol (#11876) üzenetére


Leslie13
tag

Hello! Nem vagyok itt gyakori hozzászóló, de most beírok. Sajnos nekem a T410em szintén hasonló nyekergést ad ki mint a videón a T510. Azért kicsit durva egy ilyen árkategóriában. Ja meg nekem kicsit rezonál a hangszóró is.:(

(#11882) audi100td válasza n0_gAboR (#11880) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elite Book-ot valassz szerintem, a Latitude allitolag minösegre eleg gagyi miota a lengyelek gyartjak, nekem volt egy D620-am, az meg egy jol összerakott gep, de azert nem voltam töle elajulva.

[ Szerkesztve ]

(#11883) Integra válasza audi100td (#11882) üzenetére


Integra
titán

d630 volt az előző cégesem, nem mondom, hogy gané volt, legalább hardveresen egész jó volt, de szoftveresen állandóan gond volt vele..
az új e széria meg.. na mindegy, úgy tűnik ez általános lesz. dell se jobb sajnos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11884) bwoay


bwoay
nagyúr

fura, nekem volt D620 és D630 is, és szerintem ezek a Dell által valaha gyártott legjobb üzleti gépek. Egyik cimborám anno nagyon mondogatta, hogy ő nem sorolná ezeket egy kategóriába az általa használt T42-vel, de az ő gépe elhullott kb 2-3 év alatt (pont a kezeim között), helyette T400-a lett, amit viszont simán oda mernék állítani egy D630 mellé egy strapabírósági teszten. Az én T400s-emet nem, mert az első körben kihullana.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11885) n0_gAboR válasza Integra (#11883) üzenetére


n0_gAboR
őstag

hat ezeket kar hallani, mert kinezetre elegge tetszett a dell e6510 :( szep, robosztus gep, jo sok fem alkatresszel.
most komolyan mbp-t kell vennie az embernek ha egy elfogadhato kasztniju es anyagvalasztasu megbizhato gepet szeretne venni?!

[ Szerkesztve ]

(#11886) audi100td válasza bwoay (#11884) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nagyon massziv gep, egyedül a gyenge akksit es a tul kemeny trackpoint-ot tudnam felhozni negativumkent, meg nekem szemely szerint nem tetszik az a dizajn, de ez szubjektiv.

(#11887) Integra válasza audi100td (#11886) üzenetére


Integra
titán

jaja, a trackpoint egy pusztulatszarhulladék benne, de a dell azt soha sem tudta thinkpad szintre hozni. ahogy a klavit sem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11888) Integra válasza bwoay (#11884) üzenetére


Integra
titán

bármikor t400-at választom a d630 helyett. csak úgy vagyok jelenleg hogy privát használatra egyszerűen nem tarotm jelenleg jónak a gyenge multimédiás képességek miatt.

volt szóbeli kérdezés anno nálunk, hogy mi legyen a flotta notebook a jövőben, mindenki thinkpadet akart dell helyett. jobbnak látták nem megkérdezni emailben, így maradt a dell. hahaha:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11889) trl_master válasza audi100td (#11882) üzenetére


trl_master
tag

az elitebook-ot ajánlom én is, cimbinek volt 8530p-je, hát mit mondjak, nem ragozom, nekem eddig az a csúcs gép, ami előtt ültem!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#11890) dbius válasza audi100td (#11886) üzenetére


dbius
veterán

Én még hozzátenném azért, hogy van ám súlya is rendesen, igaz, hogy anyaghasználat miatt, de súlyzó helyett is nyugodtan lehetne használni...

[ Szerkesztve ]

(#11891) bwoay válasza Integra (#11888) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is a T400-at választanám (illetve a T400s-t választottam helyette), pusztán annyi volt a mondandóm lényege, hogy szvsz van olyan masszív, mint a Lenovo.

A trackpoint jó szar a Dellen, de ezt már többször kiveséztük. Az akksi meg... hát annyit biztos nem megy, mint a T400, viszont nem lóg ki belőle a 6 cellás. A 9-es meg előre néz, na az fura lehet... Design terén sem egy világbajnok, viszont nagyságrendekkel jobban néz ki, mint a korábbi Dell Latitude-ok. Az E széria meg mutatós, csak éppen... hát olyan, amilyen.

dbius:
én azt mondtam volna, hogy kb azonos súlyban van a T400-al, de a notebook.hu szerint utóbbi a nehezebb. Sőt, egyéb oldalak szerint is.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11892) audi100td válasza dbius (#11890) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, nem egy könnyü darab, mondjuk nekem ezek a 14-es gepek mind tul nagyok/nehezek, en mar maradok a TP X-szerianal. :)

Integra: Igen, a billentyüzet sem a legjobbb...

trl_master: Bizony jok az Elite Book-ok, egyedül az erinteserzekeny gyorsgomokat illetve a sok LED-et tartom zavaronak, a billentyüzet/trackpoint meg szerintem egyik gepen sem olyan jo mint a ThinkPad-eken.

[ Szerkesztve ]

(#11893) Integra válasza bwoay (#11891) üzenetére


Integra
titán

jaja, az a szálcsiszolt alu fedlap.. ami aztán hamar kiderül, hogy minden, csak nem az..
gyalázatos, vérciki, mindez a profi business class-ban..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11894) lapa


lapa
veterán

a t61 ugyanígy flexizett, kétoldalú ragasztószalag. esélyes lehet egy kis bill lemez meghajlás is, érdemes az éle irányból belenézni és visszahajlítani. de a ragasztóval új gépet kap az ember.

a dell d630 / 830 kitűnő gépek, de ugyanannál az akksiidőnél (második akksival) nehezek, ez tény. cserébe a táp csak fele olyan béna, és a felület sikamlós, könnyebb eltenni. a bill zörgősebb kicsit, mint a tp-n.

a hp probookot néztem múltkor, a bill tán még zörgősebb, és nem tud az ember szabadulni a tejfölösdoboz-feelingtől.

(#11895) n0_gAboR válasza audi100td (#11892) üzenetére


n0_gAboR
őstag

hat ennel a T410 / T510 sorozatnal pont a billentyuzet a kerdeses...
Remelem meg jonnek tapasztalatok a kedves tulajdonosoktol.

(#11896) n0_gAboR válasza Integra (#11893) üzenetére


n0_gAboR
őstag

E6510 fedlapja nem szalcsiszolt alu?

(#11897) ^Clown válasza mazsonpopo (#11872) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis gép ez, ennyiért bőven megéri. Kell neki 512Mb ram, a többivel el lehet lenni.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy T41-et vegyen helyette. Biztosan minőségibb gép, aláírom, viszont az R51-nek nem lesz hibás a VGA-ja és a déli hídja. Hosszú távon ez is szempont szvsz.

n0_gAboR: benne van a pakliban, hogy kifogsz egy keyboard-flexes gépet sajnos, de beviszed a szervizbe, és gariban megcsinálják, utána pedig tiéd a világ egyik legjobb laptopja :)
Persze az is érthető, hogy 200+K-nál ne kelljen már neked futkorásznod.

[ Szerkesztve ]

(#11898) bwoay válasza n0_gAboR (#11895) üzenetére


bwoay
nagyúr

de mi történt a T500-addal? az volt a jó masina...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#11899) Magnat válasza ^Clown (#11897) üzenetére


Magnat
veterán

Ez igaz, de T4x-ből is van intel grafikás, ráadásul nekem volt T40-em (ami azóta is a látókörömben van) T42p-m, meg most egyT41p ismerősnek és ezek közül 1iken sem jelentkezett a probléma (kop-kop), pedig mind Ati vga-s ... szóval nem tudom, h 100 gépből mennyin jön elő, csak erre akarok kilyukadni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11900) trl_master válasza audi100td (#11892) üzenetére


trl_master
tag

nekem pedig ezek is kifejezetten tetszenek benne, már a dv6000, 9000-ben is szerettem az érintőfelületet, sztem praktikus!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.