Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Jag válasza radamsky (#12445) üzenetére


Jag
senior tag

A saját szoftvere is jó.

Ez tud mindent. File titkosi'tást, webes logint, token kezelést, stb.

[ Szerkesztve ]

(#12452) Jag válasza Magnat (#12447) üzenetére


Jag
senior tag

Biosban is csinálja....

S.Y.S.

Az lesz az...és ezt ki lehet valahogy lőni benne?

(#12453) #95590400 válasza CPT.Pirk (#12443) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem abban az ulv kategóriában, amiben indul, még a 15w is kínos. bár én sem hiszek ezekben az adatokban, de anno tettem egy keresést és volt egy ipon teszt, amiben nagyságrendekkel többet fogyasztott az inteles procinál, ami az akkuidőben mutatkozott meg. plusz nálam a cnq sem ment. az a két szám közötti távolság azért valamilyen nagyságrendet mutat, ami még mindig sok. illetve kevés.
speciel én semmiképp nem vennék még egyelőre amd-s mobilprocit, még ha elhagyom az ellenszenvemet is az ati-amd tengely iránt, akkor sem. (just personal, a barton socket A zsákutca meg az alsógatya foglalat váltogatásaik és két db vga szívás után megfogadtam, többet színes papírfecnikkel nem tömöm ezen cég száját, legyen bármilyen ultrahiperszuper űberfasza gazdaságos ár érték gyémánt arany megoldásuk).

(#12454) S.Y.S. válasza Jag (#12452) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Mivel nem OS függő, így a firmware-t kellene módosítani, laptop hdd-nél nem tudok ilyenről, de nem kockáztatnám meg, hogy a fej végigszántsa a lemezt.
WD green-nél ez a parkolós cucc, beépített ficcsőr/nem kalibrálás miatt/, van is rá módszer, amivel kikapcsolható.

(#12455) bwoay


bwoay
nagyúr

ejj, ma lapa nap van nálam, beszart a desktop gépem, a T400s viszi tovább a műszakot (ez persze nem panaszkodás akart lenni, sőt :D)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12456) CPT.Pirk válasza #95590400 (#12453) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, egyenlőre úgy néz ki, hogy nem fog kiderülni számomra, hogy mit is tud az edge 11, mert egyrészt franc tudja, mikor óhajtják árulni, másrészt épp most egyeztem meg egy szép IBM logós X40-re.

Amúgy nézve a fejlődést, ez a Geneva kódnevű amd még akár jó is lehet, de jövőre itt lesznek a fusion alapú cuccok, ott szerintem lesz meglepetés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12457) lhurgoyf válasza ^Clown (#12408) üzenetére


lhurgoyf
tag

Igen, az külön szívás, hogy Debrecenben megszűnt a szerviz, én meg pont ott lakom:S
Nincs köztetek valaki debreceni, aki nagyon ért a témához, és megnézné, hátha mégsem feküdt ki az adapterem, csak én vagyok a láma? (Nem kellen potyára utazgatni.)

(#12458) audi100td válasza CPT.Pirk (#12456) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem amugy jobban is jarsz azzal az X40-el, az Edge közelebe nincs egy igazi TP-nek es nem a proci miatt. :)

(#12459) Jag válasza S.Y.S. (#12454) üzenetére


Jag
senior tag

WD a vinyó benne. Olvastam valami "Intellipark" nevű okosságról, hogy esetleg az csinálja, és ki kéne lőni biosból, de nekem nem sikerül...
Van valami infód erről?

(#12460) ^Clown válasza CPT.Pirk (#12456) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó döntés! :K

(#12461) Jag válasza Jag (#12459) üzenetére


Jag
senior tag

(#12462) evone válasza lhurgoyf (#12457) üzenetére


evone
őstag

Hogy erted hogy megszunt?

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12463) #95590400 válasza audi100td (#12458) üzenetére


#95590400
törölt tag

viszont annak meg vinyója nincs a használhatóság közelében, de legalábbis alulról nyaldossa. akkor inkább x31, pata 2,5, abba lehet occsóért gyors és sok gigát kapni, meg nem arany árban mérik a még gyorsabb de sokkal kevesebb gigát.
ha lehetne választani az edge meg az x40 közül én az edge-t választanám, majd az árából vennék egy x60/61-et. :DDD
utóbbinak ha lekúszik az ára 60 közelébe, akkor rácsapok, mint gyöngytyúk a takonyra, veszek hozzá egy akkut, és amíg be nem rosál, nem lesz több csere occsóhurcolászós noti fronton.

[ Szerkesztve ]

(#12464) evone


evone
őstag

X41 tulajok:

nektek van olyan hogy lehajtjátok a kijelzőt, aztan mikor kinyitjátok akkor 640x480, aztan egy ido utan visszavalt 1024x768-ra? Sleepbol visszajovet is ez van.

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12465) evone válasza evone (#12464) üzenetére


evone
őstag

videó: [link]

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12466) ^Clown válasza evone (#12464) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nálam ilyen nem fordult elő soha.

Viszont baromi pipa vagyok, feltettem az egyik X40-re (amiben a régi, de aránylag jó állapotú 8 cellás akksi van), plusz a T43-ra a legújabb 1.88-as Power Managert. Na azóta "Battery not instelled" fogad. Köszi Lenovo, csak azért sem tőled fogok új akksit venni...

(#12467) TOZ válasza ^Clown (#12466) üzenetére


TOZ
addikt

Gyári akkuk?

(#12468) ^Clown válasza TOZ (#12467) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, mind a kettő.

A T43 akksija Poor állaptú (volt), de 110 körüli cycle count volt csak benne, 35% körüli elhasználódásal (Everest szerint). Az X40 akksijára nem emlékszem, csak arra, hogy az állapota Good volt.

[ Szerkesztve ]

(#12469) lhurgoyf válasza evone (#12462) üzenetére


lhurgoyf
tag

Pesti szerviz mondta telefonon, hogy Debrecenben megszűnt a Kassai úti szerviz. Miskolcon van legközelebb, de akkor már megyek Pestre...
Miért, földi vagy?

(#12470) audi100td válasza evone (#12464) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ilyet nem tapasztaltam (Xp Sp3), de nekem is lenne egy kerdesem X41-el kapcsolatban, megerkezett az uj X41-em, gyönyörü allapotban van, mintha most jött volna ki a gyarbol :), viszont lenne egy problemam, nem hajlando felismerni sem az SSD-m, sem a masik x41-em vinyojat, gondolom valami biztonsagi vedelem miatt, elötelepitett Xp van rajta, feldobtam a legfrisebb BIOS-t de nem segitett, valami ötlet?

Amugy 2526-E2G ez mar lenovo feliratos, a regi gepem 2526-CTO, ha szamit valamit.

[ Szerkesztve ]

(#12471) evone_


evone_
csendes tag

Mondjuk az is furcsa hogy két kijelző látszik, holott nincsen rácsatlakoztatva semmi.

(#12472) audi100td válasza audi100td (#12470) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annyi külnöbseget talaltam a 2 gep között, hogy a reginel 1.00 az "embedded controller version", az uj gepemnel meg 1.01. A beallitasokat vegigneztem BIOS-ban, de nem talaltam lenyegi különbseget.

(#12473) ^Clown válasza audi100td (#12472) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Biztosan nem fordítva tetted be a merevlemezt / SSD-t a gépbe?

(#12474) audi100td válasza ^Clown (#12473) üzenetére


audi100td
nagyúr

Biztosan es a BIOS-ban sem lat semmit az IDE csatornan, pl. Bott sorrendnel. Nem ertem mi lehet a gond. :F A sajat vinyojaval rögtön indul rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#12475) dbius


dbius
veterán

Nem tudom ki használ még rajtam kívül mobilnetet. Az X200-hoz vettem vodafonos, feltöltőkártyást, vésztartaléknak.

Mivel mobilnetnél fontos az adatmennyiség, ezért nézegettem, hogyan lehetne az Opera Minit felrakni PC-re is, hogy a forgalmazott adatmennyiséget drasztikusan csökkentsem.

Jelentem, tökéletesen működik, mind Windows7, mind Ubuntu Linux (10.10) alatt.

Ha valaki ki akarja próbálni:

Windows esetén:

1. Le kell tölteni a microemulator nevű programocskát.
2. Tömörítsd ki egy általad választott könyvtárba.
3. Töltsd le az opera honlapjáról a legfrissebb Opera Minit. Kell a .jad és a .jar állomány is!
4. Mozgasd az opera mini fájljait abba a könyvtárba, ahová a microemulatort kitömörítetted.
5. Győződj meg róla, hogy a java fel van telepítve a gépedre.
6. Indítsd el a microemulatort (microemulator.jar fájlt, dupla katt egérrel elég kell legyen)
7. Ha elindult az Options menüben válaszd a select device-t, majd azon belül a resizable device-t és tedd alapértelmezetté (set as default). Ezzel gyakorlatilag bármilyen felbontású monitorhoz hozzá tudod igazítani az opera minit!!!
8. A file menüből az open middlet file paranccsal nyisd meg a korábban letöltött Opera Mini .JAD fájlját. (később már elegendő a microemulator indítása utána a recent midlets-ből kiválasztani)
9. Ezt követően bökj egérrel a microemulator ablakában a Startra és szépen elindul az Opera Mini.
10. Egérrel az ablak széleinél húzgálva állítsd át a kívánt méretűre az Opera Mini böngésző ablakát. Nálam a maximize nem nyújtotta ki a böngésző tartalmát teljes képernyőre, ezért ezt a módszert használtam.
11. Ha van hálózati kapcsolatod, akkor KELLEMES BÖNGÉSZÉST!!!
12. Legközelebbi könnyebb indítás kedvéért érdemes parancsikont készíteni a microemulatorról és tetszőleges ikonnal ellátni.

Linux esetében pedig itt egy leírás, ami nálam működött: [link]

Gyakorlatilag ezt a leírást használtam ahhoz, hogy win alatt is üzembe helyezzem az Opera Minit.

Több módszer is található ezen kívül a neten az Opera Mini pc-n történő futtatására, de én ezt találtam eddig a legegyszerűbbnek és "legflexibilisebbnek".

Letölteni nem lehet, de böngészésre tökéletes szerintem.

Az Opera Minit pedig mindenki beállítja saját szájízének megfelelően. Én pl. a betűméretet a legnagyobbra állítottam, mert így kényelmes. Azt tapasztaltam egyébként, hogy némely oldalnál a magyar ékezetek nem mindig jelennek meg helyesen (pl. index.hu, de ott sem mindig...)

Itt egy screenshot is:

[ Szerkesztve ]

(#12476) audi100td válasza audi100td (#12474) üzenetére


audi100td
nagyúr

*boot sorrend

Egyebkent idöközben frissitettem az embedded controllert 1.02-re, persze nem valtozott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#12477) dbius válasza audi100td (#12476) üzenetére


dbius
veterán

Amit kaptál hozzá vinyót, azzal normálisan működik?

(#12478) TayRol válasza dbius (#12475) üzenetére


TayRol
veterán

kiraly!:) en meg modemet sem talaltam magamnak...

(#12480) dbius válasza TayRol (#12478) üzenetére


dbius
veterán

Neked Qualcomm Gobi2000 kell(ene), ha jól látom.

(#12481) TayRol válasza dbius (#12480) üzenetére


TayRol
veterán

jol latod. ugy nem talaltam, hogy jo aron eladot.

[ Szerkesztve ]

(#12482) dbius válasza TayRol (#12481) üzenetére


dbius
veterán

Hát igen, ahogy nézem 29k-ról indul a bolti ára itthon.

(#12483) audi100td válasza dbius (#12477) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, de most erdekes modon felismerte a masik vinyot is (lehet elöbb valami nem erintkezett rendesen), viszont az SSD-t tovabbra sem hajlando, ami a masik gepben tökeletesen müködik. :F

(#12485) dbius válasza audi100td (#12483) üzenetére


dbius
veterán

Nem lehet, hogy kontaktos a gép csatlakozója?

(#12486) i400 válasza dbius (#12475) üzenetére


i400
senior tag

elég lett volna operában a turbot bekapcsolni nem??? (azt hiszem így hívják)

[ Szerkesztve ]

(#12487) audi100td válasza dbius (#12485) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sikerült megoldani, az a gond, hogy elegge kinai ez az SSD, kicsit silany az összeserelese igy geometrialiag nem egyezik 100%-ig a gyari hdd-vel, valoszinüleg eddig nem csuszott rendesen a helyere. De vegül csak összejött, a HDD-vel meg en benazhattam valamit eleinte, na de mindegy...

(#12488) brd válasza i400 (#12486) üzenetére


brd
nagyúr

De.

The only real valuable thing is intuition.

(#12489) S.Y.S. válasza Jag (#12459) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A hang maga a parkolás során keletkezik, noti vinyónál azért parkolászik. mert kalibrálja magát, ez szerintem nem kikapcsolható, legalábbis nincs tudomásom róla.
A 3,5-es verzióknál, főleg a green sorozatnál már beteges méreteket ölt, nézel egy filmet bebufferol és leparkol, utánna meg szépen szaggat a videó. De itt nem kalibrál hanem simán leáll. Ezeknél ki lehet kapcsolni, illetve olyan magas értéket lehet beállítani, hogy két lemezművelet között ne legyen ideje parkolászni.

(#12490) Jag válasza S.Y.S. (#12489) üzenetére


Jag
senior tag

Kösz az infókat.
Közben sikerült normális DOS-al a wdidle3 progit futtatni. Ha az értéket 0-ra álli'tom, akkor állandóan kattog és használhatatlan. /D kapcsolóval beáll normálra és akkor ritkábban kattog. Viszont ez most idegesi't. R400-ba milyen vinyót lehet rakni, ami nem kattog és megeszi? :-) WD-n ki'vül.

[ Szerkesztve ]

(#12491) dbius válasza i400 (#12486) üzenetére


dbius
veterán

ezt a funkciót nem ismertem, köszi az infót, megnézem! :R

(#12492) adnoctum18 válasza ^Clown (#12466) üzenetére


adnoctum18
senior tag

1.85-el minden oké, igaz nekem 62%os akkura Poor conditiont ír, de legalább működik normálisan.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#12493) audi100td válasza ^Clown (#12466) üzenetére


audi100td
nagyúr

En kb. 1 honapja az 1.88-ast hasznalom, szerencsere eddig nem volt vele gondom, mondjuk erdekes, hogy a 41%-os akksimat jo allapotunak tartja, mondjuk azert bir majdnem 2 orat...

Viszont mind a kettö X41-emnel van egy olyan zavaro problema, hogy minden hang utan, pl. klikkeles, windows üdvözlö hang vagy akar egy zeneszam lejatszasa utan hallatszik egy halk pukkanas, ti is tapasztaltatok ezt?

Egyebekent nagyon tuti SSD-vel az X41, szerencsere nem laggol, ez mar indilinx vezerlös es allitolag trimet is tud, mondjuk szerintem nem fog menni rajta, mert ahhoz tudtommal sata vezerlö kell, meg AHCI mod, majd csinalok 1-2 tesztet...

Ami meg erdekes, hogy a regi gepem nem csipogott 2010-es error mellett, az uj viszont igen es eleg zavaro, nem lehet valahogy kikapcsolni azt a hangotb?

[ Szerkesztve ]

(#12494) i400 válasza dbius (#12491) üzenetére


i400
senior tag

nincs mit! a létezésére én is véletlenül jöttem rá amikor öcsém gépén elkezdtem nézegetni a beállításokat hogy miért ennyire pixeles mindegyik kép :DDD

(#12495) lapa válasza dbius (#12491) üzenetére


lapa
veterán

még jó, hogy továbbolvastam. bevittél volna szépen az erdőbe ezzel a java-vudus izével.

jót mosolyogtam egyébként magamban. anno a céges előfizumhoz volt gprs, hogy ha behány valami a cégnél akkor mobillal jól becsatlakozom. direkt azért is vettem aztán moto v3-at, hogy annak jó nagy a képernyője, jóság opera minivel netezni. most, amikor a csapból is műveltebbnél műveltebb fonok folynak, mindenki azt mutogatja nekem milyen nagygépes cucut futtat a mobilon. itt meg épp a fordítottja történik ugye, hisz amint látjuk egy felső kategóriás üzleti gép már képes a mobilon régóta futikázó cuccot megvalósítani.

félre ne értsd, örülök hogy megosztottad. bár a policy miatt nekem java egyébként is nemfelrakós.

márcsak azért is jó hogy feljött a téma, mert most ráeszméltem, hogy van relatíve kevés pénzért gprs forgalmas hozzáférésem a v3i-n (igen, ennyit fejlődtem telóban 4 év alatt). csak össze kéne tolnom a beállításokat.

mp3 játékos progit nem tud valaki ilyesmi régi telóra (java emuval x86 64 bitre)?

opera mini ruley.

(#12496) ABE


ABE
őstag

Na, előjött az első hiba a T61-en: elkezdett zörögni a venti, de nem mindig zajong, és csak akkor, ha nem vízszintesen áll a gép. Várjak még vele, míg erősödik a zaj, vagy vigyem be így? (még 2 hónapig garanciális a gép) Nincs semmilyen papírom hozzá, de gondolom elég a gép alján a sorozatszám... Ja, és egyszer leszedtem a billentyűzetet, hogy kitakarítsak alatta, remélem ez nem garanciavesztő művelet volt. :F

Szerintem meg tudnám magam is csinálni, mint anno a T43-nál tettem, de ha még él rá a garancia, akkor nem szedem szét.

[ Szerkesztve ]

(#12497) Napfénysüti válasza ABE (#12496) üzenetére

Lehet csapágyas lesz, én a helyedben bevinném hogy cseréljék ha már csak 2 hónapig él a garancia. :K

Més que un club!

(#12498) radamsky válasza Jag (#12451) üzenetére


radamsky
senior tag

köszönöm ennek is utánanézek, mert a lenovo gyári progija egy nagyon nagy csalodás
szinte alig valamivel müködik, meg nem logikusan azonosit

de hátha ez jobb lesz

(#12499) dbius válasza i400 (#12494) üzenetére


dbius
veterán

No, kipróbáltam, de nem igazán tetszik ez az opera turbo. Nem jól tördeli az oldalakat és gyakran csak a forráskód vagy valami olyasmi jelenik meg az oldal helyén nálam, vagy az oldal egy részén.

Az Opera Mini jóval gördülékenyebben végzi a dolgát és ahogy nézem kevesebb adatforgalmat generál.

Szerk: itt van két screenshot (ph és index, egyik sincs túl jól bőrben a minihez képest):

[ Szerkesztve ]

(#12500) audi100td


audi100td
nagyúr

Leteszteltem az SSD-met, amit az eBay-en vasaroltam 150$-os aron, erre meg rajött 16 Euro vam, pontosan erröl lenne szo, 32GB-os kivitelben: RunCore Pro IV

Aki elfogadhato aron keres X40/X41-hez SSD-t es nem akar szivni a kingspec-el a laggolas miatt, annak csak ajanlani tudom, egyetlen negativum a kisse silany összszerelesi minöseg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.