Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) ragereza


ragereza
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen 2 gigás memóriát javasoltok T61-be? (kinek mi a tapasztalata az egyes márkákkal, milyet érdemes venni) És ugye jól tudom hogy összesen 4 gigát tud kezelni és slot-onként pedig 2-2 gigát vagy ha tévedek kérlek javítsatok ki.

köszi

(#12752) Magnat válasza ragereza (#12751) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Thinkpadok szokták szeretni a Kingstont és a Kingmaxot, a többit sajnos nem tudom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12753) audi100td válasza Magnat (#12752) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kingmax-szal ugy tudom volt itt mar valakinek gondja, de a Kingston eddig sokaknak bevallt, nekem is.

(#12754) Youri válasza Gondwana (#12730) üzenetére


Youri
veterán

nincs network drive mappolva

RTX ON

(#12755) Magnat válasza audi100td (#12753) üzenetére


Magnat
veterán

Meglehet, én eddig T40-be, T42p-be és T60-ba tettem Kingmaxot, azokkal nem volt gond.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12756) Tim82 válasza Magnat (#12755) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem volt gondom vele: X41 tabletba akartam eredetileg Kingmaxot tenni. Előtte ugyanaz a modul az eladó T60-ában sem volt hajlandó működni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12757) Magnat válasza Tim82 (#12756) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes, nem lehet, h egyszerűen nem hozzávaló volt?
"For ThinkPad X41 systems, use only a PC2-4200 DDR synchronous DRAM unbuffered SO-DIMM" [link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12758) HaZse válasza Chaser (#12739) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi. Már letöltöttem, de nem tudom, hogy hogyan állítsam be. Ha Te vagy valaki tudna benne segíteni, azt nagyon megköszönném.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#12759) ragereza


ragereza
csendes tag

Köszi. És lenne még egy kérdésem hogy 667Mhz-es vagy 800-as kell bele?

(#12760) Flashcash válasza ragereza (#12759) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem Thinkpad T60-ba a következő 2GB-os modulok simán mentek eddig.

Elpida DDR2-800
Samsung DDR2-667
Supertalent ST chippel DDR2-667
Kingston Elpida és Kingston chippel DDR2-800

Ami rammal volt már gondom:
Kingmax DDR2-800
Supertalent Micron chippel DDR2-667

(#12761) i400 válasza ragereza (#12751) üzenetére


i400
senior tag

kingstone-nak van típusspecifikus ramja is

(#12762) brd


brd
nagyúr

Használ rajtam kívül valaki ThinkVantage Access Connections-t WiFi-s hálózatra átkapcsoláshoz, XP-vel? Ha igen, és ez probléma nélkül megy neki, fel tudok ajánlani egy jó sört cserébe, ha elárulja, mi a trükk, amit ezek a remek software-mérnökök nem publikálnak sehol. Nekem ugyanis szerencsétlen program már a 3. ThinkPad gépen (nem ezért cserélgetem nyilván, csak ha a kezem ügyébe kerül egy, én marha ezzel is próbálkozom, mondván, az eltelt 3-5 év alatt csak sikerült hibátlanra elkészíteni) csinálja azt, hogy felvillan az ikon, mintha kapcsolódna a WiFi-hez, majd írja, hogy nem sikerült. A WLAN kártya letiltása-engedélyezése után próbálkozva néha sikerül neki, néha nem. Az biztos, hogy nem a kártyákkal van a baj, mert az Intel programja simán tud váltogatni a profilok között (Intel WiFi van mindegyikben), bármikor, probléma nélkül.

The only real valuable thing is intuition.

(#12763) lapa válasza lapa (#12212) üzenetére


lapa
veterán

elég off, de közben sikerült beizzítanom a korábban említett htpc felületet. szóval ha végül be mertem volna vállalni a tabletet, akkor a htpc a fotelre szerelt x200t lett volna, normál üzemben képernyővel felfelé, nagyjából ezzel a felülettel. anno win alá írtam kis vb szkripteket is, amik fadelték a hangerőt a szintek között. még installer is volt hozzá.

no ezt csak azért említem, hogy ha valaki neki akar futni egy tp tablet htpc-nek, akkor gondolatébresztőnek nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#12764) Gondwana válasza brd (#12762) üzenetére


Gondwana
addikt

Egy biztos: ha két intel hálókütyü van egy gépben, az tud gondokat okozni, létezett rá valami szoftveres varázslás. (Nekem T42-n, és X31-en volt hozzá "szerencsém")
T60 és X200T: semmi hasonlót nem tapasztaltam.
Ha feltelepített thinkpadben cserél valaki wifikártyát, az külön történet: olyankor nem ismer fel semmit az AC - uninstall+reinstall után se. (ha valakit érdekel a megfejtés, szóljon, akkor beírom)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12765) Tim82 válasza Magnat (#12757) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdekes, hogy most sem hozzávaló :) 2 GB-os Kingston PC2-5300 modul van az X41 tabletban. Még érdekesebb, hogy a szóban forgó Kingmax modul az eredeti tulaj T60-ában sem akart működni. Egyébként páran már leírtuk az évek folyamán ebben a topikban és az elődjében is, hogy ezek a "nem egészen hozzávaló" RAM-ok kompatibilisek lefelé. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12766) Ringman válasza ragereza (#12751) üzenetére


Ringman
nagyúr

8 GB ram-ot kezel maximum, slot-onként 4 gigát.

[link] a T61 és a T61p tudtommal ugyanolyan alaplappal van szerelve.

Kingston 2GB-800MHz nálam működik (KVR800D2S6/2G) a gyári Hynix mellett (667 MHz-en.

667 MHz-t tudnak a T7***-as (merom) procival szerelt gépek, a T8***-as/T9***-as procisak (penryn) azt hiszem mennek 800 MHz-n is, de javítsatok ki, ha tévednék.

(#12767) ragereza válasza Ringman (#12766) üzenetére


ragereza
csendes tag

Köszi. Meg akkor [ezen] az oldalon a Memory-nal a max 4gb ezek szerint slot-onként érvényes.

Köszi mindenkinek még egyszer.

(#12768) Magnat válasza Tim82 (#12765) üzenetére


Magnat
veterán

Konkrétan nem a pc4200-ra gondoltam, hanem az unbufferedre ... az triviális, h amiben megy a 4200 abban az 5300 is menni fog, ha másban megegyeznek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12769) Magnat válasza Tim82 (#12765) üzenetére


Magnat
veterán

Jah és az alapján, h 2 gépben sem ment, az sem kizárható, h maga a memória volt rossz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12770) Tim82 válasza Magnat (#12768) üzenetére


Tim82
nagyúr

Unbuffered volt, ha ez számít valamit.

Amúgy meg lehet, hogy a memóriamodul volt rossz (bár vadonatúj darab volt, de ez nem jelent semmit), de ez nem cáfolata annak, hogy nekem konkrétan negatív tapasztalatom volt Kingmax modullal. Akkor meg mit akarsz nekem bebizonyítani?... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12771) Magnat válasza Tim82 (#12770) üzenetére


Magnat
veterán

Bizonyítani semmit, csak nem mind1, h azért nem működött, mert rossz volt vagy csak úgy. (pl azért, mert első esetben cserélhető, a másodikban meg a kereskedő jóindulatán múlik) Az sajnos tényleg nem garancia a működésre, h vadi új, én már Kingstonnal meg Kingmaxszal is találkoztam, ami új korában szar volt (örög garis mind a kettő) ... igaz, azok nem noti ramok voltak.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12772) Tim82 válasza Magnat (#12771) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem álltam neki azt mondani, hogy "fúj, a Kingmax sz*r" (asztali gépemben Kingmax modulok vannak), csak azt, hogy nekem nem működött X41 tabletban egy Kingmax modul. De úgy, hogy meg se moccant vele a gép (be se kapcsolt), ha benne volt. Ezt írtam le korábban is a topikban, és audi100td pedig erre emlékezett, azért említettem meg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12773) Magnat válasza Tim82 (#12772) üzenetére


Magnat
veterán

Én ezt nem is állítottam, de azt változatlanul fenntartom, h baromira nem mind1, h azért nem működik, mert nem kompatibilis vmiért vagy azért, mert az az egy darab konkrétan szar volt, ennyi.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12774) Tim82 válasza Magnat (#12773) üzenetére


Tim82
nagyúr

Továbbra sem értem, kinek és mit akarsz bebizonyítani. Én mindenesetre nem cáfollak, ahogy te sem engem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12775) Magnat válasza Tim82 (#12774) üzenetére


Magnat
veterán

Én sem értem, h te miért nem érted, h semmit :)
Viszont: tegyük fel, h én vagyok az egyszeri fórumozó, aki noti ram bővítés előtt áll és innen próbál infót szerezni, h milyen brandeket részesítsen előnyben a vásárlásnál. Ha azt hallom, h xy brand az én gépemben vagy működik vagy nem, akkor valszeg messze el fogom kerülni, mert semmi kedvem lutrizni és vívni a kereskedővel, h vegye vissza az 1ébként más típusú gépekben tökéletesen működő memóriát,esetleg adhassam el itt az aprón veszteséggel... Míg ha azt olvasom, h a szóban forgó brand műxik az én notimban, csak éppen volt már olyan, aki beleszaladt egy gyárilag rosszba, akkor nyugodtan keresgélek, mert 1részt rossz bármilyen márkából előfordulhat, másrészt pedig úgyis szó nélkül cserélik.

Mivel ez egy fórum, ahol jó esetben tanácsok és tapasztalatok megosztásával segítik egymást az ide iró és itt olvasó emberek, sztem érdemes rávilágítani a különbségekre, ha az lényeges lehet a választásban.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12776) Tim82 válasza Magnat (#12775) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó, akkor légy szíves, fogadd már el, hogy nálam nem működött egy Kingmax modul. Nehéz? Nem írtam ennél többet. Minden egyebet te bonyolítasz mögé (a brand állítólagos szidását is). Mivel ez egy fórum, ahol jó esetben tanácsok és tapasztalatok megosztásával segítik egymást az ide író és itt olvasó emberek, szerintem érdemes az én tapasztalatomat is leírni. Van még valami? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12777) Magnat válasza Tim82 (#12776) üzenetére


Magnat
veterán

Meg tudnád mutatni,melyik hsz-ben nem hittem el, h nem indult a géped egy Kingmax memóriával? Persze csak ha nem nehéz :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12778) Tim82 válasza Magnat (#12777) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha meg tudod mutatni, melyik hsz.-ben mondtam azt, hogy a Kingmax notebook RAM-ok szarok, vagy legalábbis úgy általában semmilyen Kingmax modul nem kompatibilis egy Thinkpad-del sem, hogy ezzel megtévesszem a topikban kompatibilis memóriák után kutakodó érdeklődőket, én is megmutatom! :DDD

Peace. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12779) Magnat válasza Tim82 (#12778) üzenetére


Magnat
veterán

Nem mondtad, de én ezt nem is állítottam ... szóba került, h neked volt egy ilyen eseted, mire én éltem két feltételezéssel (meglehet-e, h nem a géphez való ramot próbáltatok vagy mivel 2 gépben sem ment, lehet h egyszerűen rossz volt), amit te azóta is úgy könyvelsz el, h én nem tudom elfogadni, h veled megtörtént a fenti eset. Holott erről szó sincs, csak 1szerűen próbáltam kisakkozni, h vajon mi lehetett az oka, h így jártál. Mellesleg elég mókás lenne olyan dolog okán gondolkozni, amit nem hiszek el, nem? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12780) Tim82 válasza Magnat (#12779) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mellesleg elég mókás lenne olyan dolog okán gondolkozni, amit nem hiszek el, nem?

Már alapból feltételezed egyébként azt, hogy annyira nem értek hozzá, hogy "nem egészen hozzávaló" :) RAM-ot próbálok működésre bírni a notebook-omban, ergo élből csökkenteni akarod egy ilyen eset jelentőségét (ami önmagában sem túl nagy, ezért sem értem a szőrszálhasogatásodat)... Legfeljebb nem azt nem hiszed el, hogy maga az adott RAM vacak, hanem feltételezed, hogy a júzer a béna és nem "hozzávaló" RAM-ot akar mindenáron erőltetni a gépében, csak mert mindenáron be akarod bizonyítani valamiért, hogy egy Kingmax modul nem lehet szar. :)

Egyébként ha valaki privátban megkérdezné tőlem, akkor én volnék az első, aki úgy válaszolna, hogy "én így jártam vele, és ez nekem rossz tapasztalat, de ez nem jelenti azt, hogy írd le végleg az adott brand-et".

Továbbra is kíváncsi vagyok, mit szeretnél bebizonyítani? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12781) Magnat válasza Tim82 (#12780) üzenetére


Magnat
veterán

"Már alapból feltételezed egyébként azt, hogy annyira nem értek hozzá, hogy "nem egészen hozzávaló" :) RAM-ot próbálok működésre bírni a notebook-omban" - Szóval ez bökte a szemedet, már értem :B Sorry, nem akartam a lelkivilágodba gázolni, sztem akkor itt be is fejezhetjük :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12782) Tim82 válasza Magnat (#12781) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha félreértettelek és tök szándéktalan volt, akkor bocs. Amúgy sem vagyok ma a csúcson, biztos front vagy mittomén. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12783) Gondwana


Gondwana
addikt

Orvosmeteorológiai jelentés:

Az átvonult hidegfront élettani hatásai fokozatosan megszűnnek szerdán, de eleinte a fejfájás, vérnyomásigadozás hátterében még lehetnek légköri okok.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12784) kraftxld válasza ragereza (#12751) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én 2 db 2 gigás 800MHz-s Kingmax modult vettem bele, teljesen jól megy több mint egy éve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12785) TOZ


TOZ
addikt

Szeretnem tisztazni, hogy mikor nemreg az X40ben nem indulo Samsung modul gyaktuk Timmel, Clownnal, akkor egyetlen egy modulra ertettuk. Elhatarolodnek minden olyan felvetestol, amely barmi modon azt sugalna, hogy nevezett gyarto ram moduljai "unblock" (sic! via HUP muhhahahhaah) szarok lennenek.

Reggeli, Ironia es Thinkpad rambovites cimu musorunkat hallottak. Es most sport...

[ Szerkesztve ]

(#12786) Magnat válasza Tim82 (#12782) üzenetére


Magnat
veterán

Szándéktalan volt :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12787) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok!

T61 wwan-képessé tételéről vannak valakinek tapasztalatai?

Elvileg kell hozzá egy mini-pcie wwan kártya, mégpedig egy olyan, amit megeszik a BIOS, gyakorlatilag csak lenovotól vásárolt (bár elvileg rá lehet valahogy venni a BIOSt, hogy sok minden mást is megegyen, vagy a kártyát, hogy hazudja magát lenovonak), ennek meg ugye kell egy szabad mini-pcie slot a kettőből, de elvileg az van, mert hogy egyet foglal az a/b/g hálókártya, a másik pedig ha jól néztem alapkiépítésben üres.

Na most ha ez megvan, akkor kell venni egy SIM-kártya slotot, amit az akku mögé kell becsavarozni, de persze le kell bontani a fél gépet, hogy hozzáférjen az ember, viszont ha ezzel megvan, csak egy csatlakozót dug az alaplapra és utána klappol a dolog.

Eddig volt a számomra többé-kevésbé világos rész, de kell hozzá egy wwan antenna is, amit a kijelző mögé kell beépíteni a keretbe, és igazából ezzel vagyok gondban, mert hogy szívásnak néz ki.

Valaki meg tudja erősíteni, vagy cáfolni, hogy tényleg az-e?

(#12788) Tim82 válasza Gondwana (#12783) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmi gond, közben kiderült, hogy nem front, hanem agytumor. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12789) TOZ válasza Tim82 (#12788) üzenetére


TOZ
addikt

Szerintem ilyennel ne viccelodj... Volt olyan kollega akinek sokat fajt a feje. Javasolta neki az egyik fonok, hogy nem artana egy CT... 3 honap mulva volt a temetes...

(#12790) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Csak egy hozzáértő totyikban krédezném, hogy szerintetek mennyit ér egy T23?
1,1ghz/30gb/512mb/bő fél órás akksi, pöpec állapot.

Ezzel együtt a következő kérdés:
melyik az a legolcsóbb szélesvásznú ibm/lenovo noti, ami általában kapható is az apróban? Filmezésre kellene... vettem egy frankó hp-t, de nem vagyok megelégedve betekintési szögeivel, most pedig eee pc-n nyomulok, de 10 col helyett jobb volna 12 legalább. Dedikált vga-s nem érdekel...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12791) dane


dane
senior tag

Sok kérdést feltettem már itt a topicban de inkább megpróbálom összefoglalni a gondolataimat, tapasztalataimat az első Thinkpadom megvásárlásával kapcsolatban.

Nos, [EZT] a gépet én vettem meg.

Nagyon jó felszereltség, túl jó, és nagyon kellemes, alkalmi ár, azonnal elmentem érte.
A helyszínen minden hibátlannak tűnt. Használat nyomai persze látszottak rajta, de semmi vészes, nem volt repedés, törés sem a kijelzőn sem máshol. Bekapcsolás után win 7 bootolt, semmi extra megnéztem amit meglehetett így az "utcán". Kis csalódás volt, hogy nem Lenovo táskát kaptam hozzá hanem DELL-t. Végül is mindegy, gondoltam ez mindenképpen jó ár! Sajnos a helyszínen HD Sentinel-t nem tudtam felrakni, ezért otthon az első dolgom az volt hogy feltettem rá. Hamar elszomorodtam, mikor láttam hogy a HDD csak 97%-os. Sentinel szerint egyszer előfordult felpörgési hiba, amit gyenge táp okozhat. Következő dolog ami sokkolt (nem is értem miért nem néztem meg a vételkor), hogy az amúgy is gyenge akku utángyártott. Így mindig amikor csatlakoztatom a töltőt kiírja hogy "Not genuine battery, you can buy here... " stb. Szintén otthon figyeltem fel arra, hogy a venti zajos. Alapból a szélzaj is zavar, de a fura rezonáló hang meg főleg. Windows 7 alatt a venti soha nem áll le. Idle-ben is fújja a HIDEG levegőt kifele. A venti cseréje 5-6 ezer körül van. A noti kijelzője azt hiszem csak a minimális igényeket elégíti ki, a fehér nem fehér hanem sárgás, a színek fakók a fényerő gyenge. Az inverter hibátlan, a kijelző minősége gyárilag ilyen :(. Megfordult a fejemben, hogy a kijelző nem eredeti benne azért feldobtam egy everestet. Meg is mondta, hogy a típusa Thinkpad LCD 1024x768 "LEN4000". Ez ok, viszont az alaplapra azt írja hogy Lenovo X60s mainboard. Ez is fura nekem... Még nem értek véget a csalódások. A gép alján nincs sorozatszám/pn cimke, a biosban található sn alapján Warranty információk nem érhetők el, Parts Lookup sem dob ki semmit. Kártyaolvasó nem olvassa be a 2gb-os (nem hc) sd kártyámat W7 alatt.

És hogy soroljam a pozitívumokat is:
Marha könnyű gép, szinte hihetetlen milyen pici. A zsanérok hibátlanok. Kijelző pixelhiba mentes. Nagyon gyors proci és sok ram. 90W-os táp van hozzá. N-es wifi... Magyar bill stb...
Összességében tetszik, nagyon is, csak lehet hogy nem tudom majd szeretni a gépet a fenti problémák miatt.

Összefoglalva:
Vettem egy bizonytalan eredetű gépet, azért mert nem voltam eléggé körültekintő. Vásárlás előtt itt kellett volna tájékozódnom. Ha tökéletes gépet szeretnék akkor sokat kellene ráköltenem, így már bőven 100e fölött lennék... Szóval nem is volt olyan jó ár ez az ár.

Üdv

(#12792) Magnat válasza dane (#12791) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

fogd fel úgy, h már 1ébként sem garis, akkor nem érdekes, ha deszka volt benne cserélve :-)
Ha a venti olyan (vagy hasonló) mint a T60-akban, akkor nem is kell cserélni első körben, hanem ki kell tisztítani és jól bezsírozni a tengely körül (szilikonzsírt neki, ne gépzsírt), aztán jó sansszal kussban lesz jó darabig ... azt nemtom, h miét megy mindig (majd az okosabbak segítenek), de TPFan controllal sztem be tudod szabályozni. Az akksi meg ha úgyis gyenge, akkor kit izgat, h utángyártott? Úgyis cserélni kell idővel :) A kártyaolvasó érdekes, próbáld meg kifújni, hátha...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12793) vikcsi válasza Magnat (#12792) üzenetére


vikcsi
aktív tag

olyan szilikonzsírt, ami gépzsír? :U :P
Dane: Alaplap nem másféle? Mert ha jól vettem ki a betűi közül, akkor biza más típust kapott bele... persze ha jobban járt, akkor nem para :)
Lehet azért nem működik rajta egy-két cucc, mert nincs rákötve a lapra, vagy épp gányolás miatt tönkrement, netán a cserélt lap sem jó, hanem pont ezen hibáktól szenved s a lapcsere nem ezt a gépet javította meg, hanem a másikat, amibe ennek a lapja került bele? Eladó adott rá garit, élni kellene vele ;)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#12794) dane válasza Magnat (#12792) üzenetére


dane
senior tag

MMC-t beolvassa, érdekes.
Majd próbálkozok driver cserével. Azt hiszem a W7 az oka a kártyaolvasó hibának.
Szilikon zsírt meg beszerzem és kipróbálom hogy segít-e.

(#12795) Magnat válasza vikcsi (#12793) üzenetére


Magnat
veterán

Elütöttem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12796) dane válasza vikcsi (#12793) üzenetére


dane
senior tag

Alaplap tuti X61-esbe való.
Everest kiírja hogy X3100 vga van benne, ami egyértelműen csak X61/X61s-ben van.
Műszakilag (kártyaolvasón kívül) minden működik.
Nincs semmi elkötve.
A hétvégén szétszedtem, teljesen normális állapotban van a belseje.
Gari nincs :(

(#12797) adorjant válasza dane (#12794) üzenetére


adorjant
senior tag

Jaja Win7 nálam is túlzásba esett,az usb-s BT driverét frissítette Updaten keresztül,na azóta nem tudom rendeltetésszerűen használni :)

(#12798) CPT.Pirk válasza dane (#12791) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az én T60-am ventije is mindig forog, a tpfancontrollal csak lassítani lehet, egmállítani nem, se win, se Linux alatt. Én sem értem, 35 fokra hűlt procit miért kell levegővel fújatni, elég lenne akkor, mikor 45-50 fölé megy...
Egyébként rezonancia nincs nálam, tegnap szétszedtem a gépet, kivettem a ventit kompletten, elé masszív, komoly tákolmány, nem láttam még laptopban ilyesmit, csak gagyi szélvészeket...

Amúgy enyémnek is utángyártott akkuja van, panasonic cellákkal elvileg, de ezért nem szólt még a gép, hogy nem eredeti az akku. mondjuk windózból csak XP-t raktam a gépre, annál újabbat feleslegesnek tartok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12799) Toomy válasza Magnat (#12736) üzenetére


Toomy
senior tag

Na végre, a csatornát hagytam auto-n. Sikerült belőni a saját hálózati kezelőjével. Nagy tortúra volt, de már megy rendesen. Ez a Think Vantage-s vonal volt a megoldás :K Mégegyszer köszi mindenkinek aki segített az ötletekkel! :R

(#12800) audi100td válasza TOZ (#12789) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez tenyeleg nem vicces, raadasul barkivel megeshet ilyen vagy hasonlo tragedia, föleg miota az emeber teljesen ki van szolgaltatva a vegyi- illetve elelmiszeriparnak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.