Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) audi100td válasza lapa (#11145) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként sima hűtőbe rakod az akksit vagy fagyasztóba? Tuti nem lesz tőle baja?

(#11352) brd válasza audi100td (#11351) üzenetére


brd
nagyúr

Fagyasztóba nem jó, 0 fok fölött kell maradnia.

The only real valuable thing is intuition.

(#11353) audi100td válasza brd (#11352) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rendben, köszi.

(#11354) Gondwana válasza brd (#11352) üzenetére


Gondwana
addikt

Sőt nem is 0, hanem +4 fölött.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11355) Gondwana


Gondwana
addikt

Külön meghirdetni nem akarom, hátha valakit innen érdekel: kedden Budapesten leszek egy eladó T42-vel (1.7/2MB, 1GB, Ati9600, 160GB, 9c/88%, wifi:B, Bluetooth: csak antenna, 15" IPS 1400x1050, cserélt háttérvilágítás)
Többit privát üzenetben.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11356) hétalvó


hétalvó
addikt

Sziasztok!

Tervezekvenni egy laptop-ot. A kinézett darab egy T410-es(nem nv-s) itt a ph-ról új 240-ért.
Érdemes lenne megvennem vagy van esetleg jobb ötletetek? T400-at már nem látok.
Megéri az árát a 410?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11357) TayRol válasza brd (#11339) üzenetére


TayRol
veterán

koszi!

hétalvó: nekem az a gep van, szerintem megerte.:) de van uj t43 is es t400 is, ha jol lattam. kerdes, milyen hardverre van szukseged.

^Clown: mipenz volt az ssd?

[ Szerkesztve ]

(#11358) Benoe77 válasza lapa (#11350) üzenetére


Benoe77
őstag

Nézd meg a TangoGPS alkalmazást is, az openstreetmap, google, meg más térképeket is használ.

(#11359) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Hali,

napokban egy erosen hasznalt x60t kerult hozzam
[memoria takarolemez mellett betorve, akksi log [kisebb muanyag letorve], lid egyik sarka kitorve [kepek lesznek, ha erdekel valakit]].

Szeretnem kicserelni az also es a felso [lid] takarolemezeket.

Ha x60t-hez talalok alkatreszt, viszont a FRU part no. nem stimmel, problemas lesz az osszerakas?

///

(#11360) hétalvó válasza TayRol (#11357) üzenetére


hétalvó
addikt

t400 elfogyott, t43 gyengecske, de xp-vel koltseghatekony.
Igazabol egy hdmi/displayport jo lenne es onnantol mar csak a 410 az egyetlen.

lattam te ilyet hasznalsz es tul sok panaszt nem lattam, tesztekben kicsit fanyalognak, de akkor is felsokategoria mindenhol, ha nem is tokeletes. ki kene meg probalnom egyet mielott megveszem, de asszem az nem megoldato...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11361) vikcsi válasza Jag (#11320) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Valakinek van tapasztalata az IBM R50e típusú notival kapcsolatban? Negatívumok és pozitívumok érdekelnének...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11362) TayRol válasza hétalvó (#11360) üzenetére


TayRol
veterán

15. keruletben lakom, ha erdekel valamikor osszefuthatunk.

[ Szerkesztve ]

(#11363) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

KingSpec 1.8" PATA 32Gb SSD teszt, ahogyan ígértem :R

[ Szerkesztve ]

(#11364) Terminus_ válasza hétalvó (#11356) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Szerintem megéri. Boltban az 400 körül van és tényleg zsír új, bontatlan, garis.

-

(#11365) hétalvó válasza Terminus_ (#11364) üzenetére


hétalvó
addikt

Akkor mindenki azt mondja nyugodtan vegyek egy 410-et ? :K ,mert jó imádni fogom?!
ellenérv valaki?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11366) audi100td válasza hétalvó (#11365) üzenetére


audi100td
nagyúr

Engem zavarna az állítólag kissé zajos hűtése, T400 szerintem jobb lenne, esetleg egy keveset használt, megkímélt darab.

(#11367) hétalvó válasza audi100td (#11366) üzenetére


hétalvó
addikt

Igen ez érdekelne engem is, de mivel én csak kisebbet venném integrálttal, talán nem lenne olyan zajos és ha jól tudom lehet kicsit tweaklni is valami kis progival

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#11368) Bile Demon válasza vikcsi (#11361) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem van R50e notim.
Pentium M 1800MHz procival.

Negatívum:
A venti szabályzása van egy kicsit eltolva gyárilag, röviden, egy olyan szenzor (ami a csuklótámasz hőmérsékletét méri) is benne van a fordulatszám-szabályzásban, aminek a környezétét a procihűtő nem hűti így nyáron nem tud lekapcsolni a ventilátor.
Én egy third party programmal oldottam meg a venti szabályzást.

A beépített hangszóró, ami egyrészt monó, másrészt a gép alá sugározza a hangot, nem valami szép a hangja, nagyon sávhatárolt.
Nincs beépített mikrofon! ezt kispórolni, nem semmi.

2 USB elég kevés.

kicsit nehéz.

Pozitívum:
Van párhuzamos printerportja, ez valakinek pozitívum :)
Masszív, üzembiztos darab, az enyémen nem romlott el semmi.
Akksija is jól bírja.
A kijelzője napon is látható, nagy élményt nem nyújt, de 0-ra levett világítással is látható olvasható, kicsit zöldes lesz és sötét, de mindig jobb mintha csak magam vagy az égen a felhőket látnám tükröződni benne.

Ami miatt a topicba jöttem:
Tettem fel a gépre Windows 7-et, de az integrált inteles grafikához egyszerűen nincs driver. Vistához még volt (beépített), de win 7-ben nincs, az intelnek az a véleménye a dologról, hogy "nincs, nem is lesz" "vegyél újat", na ezek után ha lesz új, intel kizárva. vagy legfeljebb nvidia grafikával.
Amúgy van valami third party megoldás a driverre? Valaki próbálta vistabol kivenni vagy egyéb módon. Nem kell 3d meg Aero, csak normális 2D meg video lejátszás támogatás a "szabványos VGA csatoló" nevű izével még a böngésző is akad.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#11369) Terminus_ válasza audi100td (#11366) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Értetlenül állok a zajosságos panaszok előtt, mert én semmi hasonlót nem tapasztaltam. Egyik leghalkabb ThinkPad-em eddig a T410 (és a céges T510 is tök halk, pedig abban nv kártya van, pedig volt már előtte T40, Z60t, T60p és T61 is.

Csak akkor megy a hűtés, ha huzamosabb ideig jól kihajtom. Eddig ilyen csak egy 200 képből álló sok száz megapixeles panorámakép összerakásánál volt. :)

-

(#11370) Gondwana


Gondwana
addikt

Moddolt-e már véletlenül valaki piros-kékcsíkos gombokat T60-ra/T61-re?
Piszkálja a fantáziámat, hogy megcsináljam a T60 Frankenpaddal, de ahhoz reszelni kellene a palmrestből a touchpad felé - kivett billentyűzeten a gombok egyébként csereszabatosak.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#11371) atus72 válasza Terminus_ (#11369) üzenetére


atus72
senior tag

Szia,
t410-es géped pontosan milyen konfigot takar? cpu, vga, display...
Az enyém zavaróan hangos (i7).
kösz

[ Szerkesztve ]

(#11372) Tim82 válasza Bile Demon (#11368) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ami miatt a topicba jöttem:

Elvileg a Vistához írt 855GME drivert kompatibilitási módban "át lehet erőltetni", de ellentmondásos dolgokat olvastam a végeredményről - van, akinek működött, van, akinek nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11373) atus72


atus72
senior tag

Tesztekben ilyet olvasok:
"During the test the X201 with the Intel Core i5-540M and 7200RPM hard drive consumed between 7.5 to 8 watts of power"
[link]
Ez elég hihetetlennek tűnik, de lehet hogy az i5 ennyivel jobb fogyasztás szempontjából?

(#11374) atus72


atus72
senior tag

ha már Thinkpad...
megint megy a pénz eltapsolás ezerrel...
[link]

(#11375) adnoctum18 válasza hétalvó (#11365) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Akkuidő lehetne jobb, és nincs top cover rollcage.

Egyéb ellenvetésem nincsen.

(már ha azt nem tekintjük annak, hogy szubjektíve bele vagyok esve az X-szériába most:D)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#11376) ^Clown válasza atus72 (#11374) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

SSD-vel lett volna az igazi! :DDD

(#11377) hcpeter válasza atus72 (#11374) üzenetére


hcpeter
tag

Hehe, én nem vennék, van benne biztonsági rés (-:
Elég, hmmm... óvatlan megfogalmazás IT környezetben (-:

#include <sör>

(#11378) Jag válasza hcpeter (#11377) üzenetére


Jag
senior tag

:-)

Már úgy megszokták a kiskapukat, hogy eleve beépi'tik. :D

(#11379) lapa válasza atus72 (#11373) üzenetére


lapa
veterán

ha nem számít a lóvé, vagy az adott bolt kínálatához vagy kötve, akkor az x201s-ben kapod a leghűvösebb, de leggyorsabb cuccot. ki gondolta volna, ugye.

mindazonáltal az x200s-et máshol (ebay) megkapod szinte fele pénzért, amiből ssd meg pótakksi meg miegyéb is kijön. meg azok még mindig 10 meg 17w tdp-s procik, nem 25w-os csodák.

más: ericcson modem gps ubuntu alatt:

1. valamilyen sim kártya bedug. az enyémen nem volt pin, szerintem célszerű lehet előtte berakni egy telefonba és deaktiválni a sim kérést.

2. függőségek telepítése

sudo apt-get build-dep network-manager network-manager-gnome
sudo apt-get install libhal-dev

3. daemon program letöltés és fordítás

git clone git://mbm.git.sourceforge.net/gitroot/mbm/mbm-gpsd
cd mbm-gpsd
./autogen.sh --prefix=/usr --sysconfdir=/etc --localstatedir=/var
make
sudo make install

4. kis gps kontollprogi letöltés és fordítás

git clone git://mbm.git.sourceforge.net/gitroot/mbm/mbm-gps-control
cd mbm-gps-control
./autogen.sh --prefix=/usr --sysconfdir=/etc --localstatedir=/var
make
sudo make install

5. mbm-gpsd indítás (rootként)

mbm-gpsd

itt 10 másodpercen belül el kéne kezdenie beszélgetni a modemmel. AT meg OK meg ilyesmi dolgokat mond. ne zárd be, de itt már mehet a 6.

6. mbm-gpsd-control indítás (rootként)

mbm-gpsd-control

itt a log gombicsekre nyomva már futnia kéne a koordinátáknak, ha legalább egy műholdat lát. amikor elég neki az adat, akkor benyögi hol vagy.

7. navival összerakás

a démon egy /dev/ttygps0 nevű eszközt kreál, az általad használt navinak ezt kell megmondani. wine alatt elvileg így kellene igo-hoz belőni:

cd ~/.wine/dosdevices
ln -s /dev/ttygps0 com5

itt is figyelj arra, hogy nem rootként nem biztos, hogy jogod van az eszközt olvasni.

(#11380) Terminus_ válasza atus72 (#11371) üzenetére


Terminus_
aktív tag

T410: i5-540, 4GB, 320GB 7200RPM, intel VGA, 1440x900, 6 cellás akksi, Win7 Pro 64bit
T510: i5-540, 4GB, 320GB 7200RPM, nVidia VGA, 1600x900, 6 cellás akksi, Win7 Enterprise 64bit

Mindkettő tök halk.

-

(#11381) Terminus_ válasza Terminus_ (#11280) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Megerősíteném az akkuidő javulást szoftverfrissítés után.

Az előző postban részletezett T410 wifi nélkül, 6 cellás akksival, szövegszerkesztéssel 4 órát ment. Korábban örültem ha 3 órát tudott ugyanígy.

Ezzel nálam megoldódott az akksi probléma. Bár nem egy bajnok így sem, azért ez már elfogadható, ismerve az i5 energiaigényét.

-

(#11382) Terminus_ válasza adnoctum18 (#11375) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Korábban én is panaszkodtam az akkuidőre, de az új driverekkel már nem olyan vészes.

-

(#11383) lapa válasza Benoe77 (#11358) üzenetére


lapa
veterán

van valami trükk a tangogps belövéséhez? már szétfagytam odakint, de nem csinál semmit ("GPSD not found"). próbáltam mbm-gpsd-vel meg csak sima gpsd-vel is, külön elmondtam neki a portot, az eszközt, mindent. az mbm-gps-control látja a pozíciót.

van egy másik leírás, wvdial meg gpsd kombóra, de azzal se ment. mondjuk azt már csak bent próbáltam, de wvdialban még futott pár műhold.

(#11384) TayRol válasza Terminus_ (#11381) üzenetére


TayRol
veterán

mit is frissitettel pontosan?

(#11385) vikcsi válasza Bile Demon (#11368) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ezek szerint a ventiszabályzás megoldható?
Hangszóró, mikrofon annyira nem lényeges, de ennek a gyengesége a mono, vagy ekkor még nem volt menő a stereo? :F
Erre raktál win7-et?

Köszi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#11386) Napfénysüti

Na végre megnézhettem ma egy új T410-est. Mit ne mondjak kissé fura számomra. Azért vannak rajta jó dolgok amik tetszenek. :)

Més que un club!

(#11387) TayRol válasza Napfénysüti (#11386) üzenetére


TayRol
veterán

mintpeldaul?:) es mi az ami nem szimpi?

(#11388) Terminus_ válasza TayRol (#11384) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Fejből sajna nem megy (kb. 10 cuccot update-elt) és most csak az 510-es van nálam. Este megnézem majd az installation history-t és bemásolom ide.

Ha jól emlékszem volt közte battery firmware, VGA driver és power management cucc is. Ezek közül bármi lehetett, ami miatt most jobb. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#11389) TayRol válasza Terminus_ (#11388) üzenetére


TayRol
veterán

megkoszonnem.:) azert az az 1 ora nem keves.

(#11390) Terminus_ válasza TayRol (#11389) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Nem az 1 óra sok, hanem az a 2:30 kevés, amit előtte tudott. :)

-

(#11391) TayRol válasza Terminus_ (#11390) üzenetére


TayRol
veterán

na de ahhoz kepest aranyaiban sok az 1 ora.:)

(#11392) Napfénysüti válasza TayRol (#11387) üzenetére

A pöcök gombjai tetszettek. A nagy ESC se rossz viszont a nagy DEL már nem. Baloldalt a 4 USB port elrendezése lehetne tagoltabb is. A fedél nyitó retesz nekem nem jön be hogy áthelyezték. Meg azt annyira nem néztem meg de az ultrabay kioldó alul van asszem ami megint kissé hülye megoldás. Kicsit nekem szélesnek is tűnt a T410-es. Tudja valaki mekkora a különbség a T400 és a T410 között méretekben?
Külsőre ennyit figyeltem emg nagy hirtelen. Sajnos nem az én munkagépem lesz hanem egy manageré pedig szivesen kipróbálnám. :)

Més que un club!

(#11393) TayRol válasza Napfénysüti (#11392) üzenetére


TayRol
veterán

a nagy DEL szokhato szvsz, az usb-k tenyleg lehetnenek jobban tagolva, bar van egy a jobb oldalon is illetve a felso mellett ugye az esata. a fedel nyito/zaro retesz nekem annyiban nem tetszik, hogy e miatt van szerintem egy par mm-es mozgasa a kijelzonek lecsukott allapotban. ultrabay kioldot nem is neztem.

itt van mellettem egy t43, ahhoz kepest joval szélesebb a gep a hangszorok es a wide kijelzo altal (ami nekem nem annyira szimpatikus). de be kell vallanom, jobban ossze van rakva a t43, pedig ez a peldany mar kapott nem is keveset. a kijelzonek 0 a holtjateka, a muanyagok nagyon strapabirok. de remelem a t410-em is igy birja majd.:)

ja, meretek: t410: height x width x depth 39 x 336 x 238, t400: 31.9 x 335.3 x 238 (elvileg)

[ Szerkesztve ]

(#11394) Terminus_ válasza Napfénysüti (#11392) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Ha a T400 akkora, mint a T61 (ha jól tudom egyformák), akkor nincs sok különbség. Mikor még megvolt a T61, akkor összehasonlítottam őket és kb. egyformák.

A fedélnyitó hamar megszokható, de az ultrabay release tényleg gáz. A nagy Del szintén gázos, a mai napig azt nyomogatom az insert helyett, pedig már 2 hónapja új billentyűzetes ThinkPad-eket nyúzok.

-

(#11395) metal01


metal01
őstag

Hello!

Visszaolvastam az akksi helyes használatát illetően a fórumban. Hát, igen. Szerintem ez az a dolog, ami annyira gép, és akksi függő, hogy nem igazán hiszem, hogy van helyes használat.
A hűtőben való tárolást, én eléggé extrémnek tartom. Én a kolbászt, meg a hurkát, és a sört szoktam ott tárolni :)

Viszont az itt ( [link] ) leírtak szerintem rendben vannak.

M.

(#11396) lapa válasza TayRol (#11393) üzenetére


lapa
veterán

érdekes. mondjuk nem láttam még sose sima t43-at, de a t43p szerintem a leggyengébb az általam eddig látottak közül. tény, hogy vékony, de sok a flex, olyan félvemegfogós nekem.

a hűtőben tárolás nálam a pótakksi kapcsán játszik, direkt annyival nagyobb hűtőt vettünk. ami sör meg nem fér be, annak élből ellátom a baját.

egyébként a srác attól szakértő, hogy van laptopja? miért kell pl teljesen lemeríteni (10%), mielőtt feltöltöd? ésviszont miért nem szabad még teljesebben lemeríteni (<5%)? szerintem nem bővelkedik logikában minden eljárás, amit javasol.

[ Szerkesztve ]

(#11397) TayRol válasza lapa (#11396) üzenetére


TayRol
veterán

nekem pedig t43p-vel nem volt meg kapcsolatom. kellene egy tp-tapogatos-talalkat osszehozni, hogy rend legyen a fejemben. :)

(#11398) rankesz válasza TayRol (#11397) üzenetére


rankesz
veterán

Sokszor felmerült már, lassan jó lenne kivitelezni.

( Bár valamelyik nap felmerült olyan bűnös gondolat is a felyemben hogy amire használom a gépet azt simán tudnám pótolni egy galaxy tab-al is. Tehát ha megjelenik a Tab, lehet megbolondulok és a T400s megy a levesbe... Hjajj, milyen osztás jön majd erre bwoay-tól... :) )

[ Szerkesztve ]

(#11399) Tim82 válasza rankesz (#11398) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amíg nem akarod DAP helyett is használni a Galaxy Tab-ot, addig szerintem visszafogja magát. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11400) Benoe77 válasza lapa (#11383) üzenetére


Benoe77
őstag

Huh, nem használom naponta a gps funkciót, uh. azt én is csak egyszer próbáltam.

Én a thinkwiki alapján telepítettem a gps-t, ifup/ifdown -nal kapcsolgatom ki be, de úgy emlékszem, hogy ment normálisan a tangoGPS.

Most zárt irodában vagyok, de ha elindítom nem "GPSD not found" -ot ír, hanem mindenre 0-t. (gondolom azért, mert nem lát műholdat)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.