Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179976) Khaosz55 válasza BIGi75 (#179964) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem azért mert 520-as tudja BT2020 SDR-t. Ezért ha madvr HDR-SDR konverziót használsz a projektor átvált BT2020 SDR-re ilyenkor madvr-ben a "Tone to map"-ban lehet állítani a megjelenítő nit értéket. Ha emeled, akkor sötétebb lesz a kép ha csökkented világosabb. Azt hiszem 80 minimum érték. Amcsi oldalról töltöttem le továbbfejlesztet tone-to map plugint. Na abban vagy 50 paramétert lehetett állítani.

Én a David Attenborough (blue palnet 2- coral reefs) természet filmekkel néztem a HDR és SDR konverziót. Az volt volt a célon, hogy HDR-SDR konverzió esetén sikerüljön olyan színeket elérnem mint HDR esetén. A projektorom tudja a BT2020 SDR-t és külön van erre kalibrációm illetve a BT2020 HDR-re. Viszont bármit csináltam az eredeti HDR-nek a BT2020-as színtere jobb volt mint az átkonvertált BT2020 SDR.
Azt is próbáltam, hogy ugyan azt a természetfilmet letöltöttem FHD Rec709-ben. És szerintem annál jobb volt a 4K HDR-SDR konverzió, bár nem emlékszem, hogy ebben az esetben a projektort Rec709-ben vagy BT2020 SDR-ben próbáltam. Akkor lenne releváns ha Rec709-ben próbálom, csak már nem emlékszem rá melyik módban volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.