Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175201) Tamoo válasza mettek (#175200) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De amúgy van UMIK1-ed, nem?

(#175202) mettek válasza Tamoo (#175201) üzenetére


mettek
addikt

Van igen. De az új anthem ugyanolyan minőségű mikrofont kapott mint az umik. 1-1-ban ugy is néz ki. És az anthem programjával nem kell beállításokkal szarkodni (mint a rew-ben) meg a frontokat lekötni az avr-ről hogy csak a szub szóljon.
Ott kattintok egyet hogy a szubot mérje és kész is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175203) ctrlaltdel13 válasza mettek (#175202) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Lapitopival is meg lehet mérni rew-el, nem?, Akkor nem kell kikötögetni semmit.

(#175204) Tamoo válasza mettek (#175202) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én soha nem kötöttem ki semmit. Boot után 1 perccel azt mérek amit akarok (még a mikrofon előszedés is benne van). De elfogadom, hogy neked így kényelmesebb és nem érdekel jobban.

[ Szerkesztve ]

(#175205) Khaosz55 válasza mettek (#175202) üzenetére


Khaosz55
addikt

Rew-ben sem kell ha ASIO-n keresztül megy ki a jel [link] . Java-n keresztül megkapja a front is mély sugárzó jelét, azért kell lekötnöd. Asio-val mind az 5 csatornát külön lehet mérni. Igaz be kell állítani az Asio drivert és fel kell rakni. A mikrofont is be kell állítani a driveren keresztül, hogy lássa a mikrofont .
Így vannak a kimenetek:
1- FL
2-FR
3-Center
4-Sub
5- SL
6-SR
Az lenne az igazi ha az atmost sugárzókat is lehetne mérni.
Nekem a mérés előtt mindig ki kell küldenem a teszt jelet vagy ellenőrző jelt, mert valamiért nem jön meg a jel egyből HDMI-n keresztül az erősítő felé.

[ Szerkesztve ]

(#175206) mettek válasza ctrlaltdel13 (#175203) üzenetére


mettek
addikt

Régen méetem rew-vel de ugy rémlik hogy mivel L es R csatornát ismer csak így ezekre küldi ki a jelet ergó ha szubot akarok mérni akkor a frontokat ki kell húzni mert azokra is kimegy a jel.

Amugy nincs laptopom. :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175207) Dorian


Dorian
félisten

Amikor mérnél, de oda kerül egy extra zajforrás :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175208) mettek válasza Khaosz55 (#175205) üzenetére


mettek
addikt

Ez igy más, ezt nem tudtam. Köszi. De amig van anthem addig kényelmesebb azzal mérnem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#175209) Dorian


Dorian
félisten

Ilyen a szub EQ nélkül és EQ-val. Simítás nélkül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175210) -KP- válasza Dorian (#175207) üzenetére


-KP-
addikt

Mi a gond? Szeretné, hogy ő is hozzá tudjon vakkantani a rew-hez. :DDD

(#175211) ada19 válasza Khaosz55 (#175205) üzenetére


ada19
senior tag

Úgy rémlik hogy ASIO kikerüli az EQ APO-t tehát ha ott megy a korrekció akkor nem javasolt így mérni. Én konkrétan a L/R csatornát átirányítom EQ APO-n belül amit mérni akarok és kész is. Kb. 4 kattintás.

Mégsenem

(#175212) denesdr válasza Dorian (#175209) üzenetére


denesdr
addikt

40Hz környékén még nyerhetnél 3-4dB-t anélkül, hogy pluszba mennél az EQ-val. A 45Hz körüli gödör is szűkebb lenne így.

(#175213) BBéci válasza Tamoo (#175182) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos még nem találkoztam vele. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#175214) Khaosz55 válasza ada19 (#175211) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én nem használok EQ APO-t, hanem minidsp-vel operálok. A többit meg manuálisan a Rotelben EQ-zom, mert nincs önbemérő rendszere. Elején még bánkódtam miatta, de így is meg tudtam oldani. A késkeltéseket is REW-ben mérem ki FL-hez és állítom be a Rotelban. Sokkal lassabb így, de elszöszmötölök vele, nincs más megoldás.
Most éppen a Minidsp-re raktam 3 configot.

Kék: Ez volt az első ebben éreztem a sub helyét a kanapé mögött engem zavart
Zöld: Itt hagytam egy kis kiemelést 50-70Hz között had üssön. Illetve 80hz-től meredekebben esik így nem érzem a sub lokalizációját.
Piros: Ez tetszik a legjobban. Nincs direkt lokalizáció és túlzott kiemelés, idáig ez jött be legjobban.
Igaz a többi hangsugárzóhoz képes én elég nagy mély kiemelést használok, lehet azért zavar, ha 80hz felett még lapos volt 100-ig a görbe.

(#175215) Dorian


Dorian
félisten

Center EQ és nélküle

Torzítás EQ nélkül

Torzítás EQ-val

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175216) Tamoo válasza Dorian (#175215) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Torzításnál legközelebb a THD-t is pipáld be! :) Tudom, volt hogy nekem is kimaradt. :DDD Ez csak a második és harmadik felharmonikus.

[ Szerkesztve ]

(#175217) Dorian


Dorian
félisten

Center spl

No EQ dist

EQ dist

redi

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175218) Dorian válasza Dorian (#175209) üzenetére


Dorian
félisten

Ja a szub torzítása még lemaradt (nem tudom miért csak 100 Hz-ig jelzi ki)

Bevallom, mélyfrekvenciák esetén simán 1% feletti értékekre számítottam.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175219) Tamoo válasza Dorian (#175218) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Futtasd a sweep-et legalább 300Hz-ig, akkor tovább fogja mutatni!

(#175220) ada19 válasza Tamoo (#175219) üzenetére


ada19
senior tag

Érdemes lenne összeszedni közös erővel egy hogyan mérjünk és hogyan publikáljunk mérést részt az összefoglalóba. Ha tudok szívesen segítek.

Mégsenem

(#175221) Khaosz55 válasza Tamoo (#175219) üzenetére


Khaosz55
addikt

A sub torzítása függ attól is, hogy mekkora hangerőn mérek ? Mert én koránt sem 75dB-n történik a mérésem, hanem magasabb hangerőn. Méréskor kb 95dB-n mérek mozizáskor meg ennél több a dB.

(#175222) VoidXs válasza Khaosz55 (#175221) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, alacsonyabb hangerőn többet fog mérni. A 0.1% pontossághoz nálam (30 dB alapzajú szobában) 90-en kell mérni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175223) Khaosz55 válasza Dorian (#175207) üzenetére


Khaosz55
addikt

:) Ismerős a fekvés csak nálunk macskában.
[kép] [kép]

(#175224) I'am Dony válasza Dorian (#175215) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szerintem a centert kár ott erőltetni ennyire, ami nem megy neki.

(#175225) Dorian válasza VoidXs (#175222) üzenetére


Dorian
félisten

Szubot eq-val 85-ön mértem, eq nélkül ugyanolyan hangerő állásban 97 volt ha jól emlékszem.

Centernél 80 dB-en mértem mindkét esetben, tehát eq nélküli méréskor halkítottam az erősítőn.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175226) Dorian válasza I'am Dony (#175224) üzenetére


Dorian
félisten

Nem értem, mit erőltetek?
Használat közben 90 Hz-nél vágva van, ez egy full spektrumú mérés.
Azért tettem be, mert korábban szó volt róla, h 100 Hz-től esnek a centerek. De nem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175227) Dorian válasza VoidXs (#175222) üzenetére


Dorian
félisten

Az alapzajnál az A vagy a C súlyozást kell figyelembe venni?
Nálam A-val 30dB, C-vel 35

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175228) Tamoo válasza Dorian (#175226) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arról volt szó, hogy nekem esik 100-tól, pedig ugyanolyan centerünk van. De neked hátrafelé nyitott a nappali, nekem meg ott szemben fal van. Lehet pont ott kioltásom is. Közelről nem mértem még mit tud. (Csak az esés miatt raktam most rá Psy simítást.)

[ Szerkesztve ]

(#175229) I'am Dony válasza Dorian (#175226) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az EQ-t 55 Hz alatt. Miért kell rá +6 dB, ott ahol már fizikailag esik?

(#175230) Tamoo válasza I'am Dony (#175229) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

90Hz-en vágja. Most hogy egy mérést lefuttatott így, az nem számít. Cavern EQ-zta addig, de úgy úgysincs használva.

[ Szerkesztve ]

(#175231) Dorian válasza I'am Dony (#175229) üzenetére


Dorian
félisten

50 Hz-nél nem pusztán maga a center esik, hanem nálam szoba módus miatti kioltás van, gondolom az EQ ennyit még vissza tud belőle hozni. Automatán végig eq-zta az egész frekimenetet, de nyilván nem használom ezt a tartományt, le van vágva és a szub viszi.

Valószínüleg a belmagasság miatti módus lehet a bűnös, mert ez a leszívás megjelenik a frontokon, centeren, szubon is, és ezek ugyanolyan magasan vannak (a frontoknál a mély szekciója)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175232) I'am Dony válasza Tamoo (#175230) üzenetére


I'am Dony
őstag

Dorian
Hu de nagyon hülye vagyok... :B
Leesett..

[ Szerkesztve ]

(#175233) Dorian válasza I'am Dony (#175232) üzenetére


Dorian
félisten

48 dB/Hz meredekséggel vágva 90 Hz-nél kétlem, hogy bármi hangot kiadna 60 Hz alatt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175234) MasterMark válasza Dorian (#175218) üzenetére


MasterMark
titán

Ezeket a torzítás grafikonokat hogyan kell értelmezni? Mit jelentenek ezek?

Switch Tax

(#175235) Dorian válasza MasterMark (#175234) üzenetére


Dorian
félisten

Ha összességében 1% alatt van a torzítás, az azt jelenti, hogy normális minőségű a hangsugárzó. A mélynél ahol elkezd meredeken emelkedni jelenti a hangsugárzó / hangszóró fizikai korlátait. A tüskék vannak benne, azt meg kell vizsgálni pl. az SPL görbével együtt, ott lehet kiemelés vagy kioltás, esetleg szubbal együtt mérve fázishiba.
A 2,5 kHz körüli növekedés pedig valószínűleg a hangváltó miatt van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175236) Dorian


Dorian
félisten

Hifit topikba a frontok méréseit már betettem, de nem biztos, h azonos a közönség, ide is:

Front left eq-val és nélkül

Front right eq-val és nélkül

Front left torzítás eq nélkül és azzal

Front right torzítás eq nélkül és azzal

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175237) Dorian válasza Dorian (#175236) üzenetére


Dorian
félisten

Front right eq-val és nélkül

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175238) VoidXs válasza Dorian (#175227) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Teljes spektrumon mérünk, nem súlyozunk semmit.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175239) Dorian válasza VoidXs (#175238) üzenetére


Dorian
félisten

REW-ben ez a Z?
A help-jében azt írják, hogy a hallás szerinti az "A" akkor miért nem ezt a lényeg?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175240) VoidXs válasza Dorian (#175239) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, ez a Z. Azért nem A, mert most a torzításmérés műszeres pontosságát határozzuk meg, nem pedig olyan mértékegységet, ami a hallásunktól függően torzul. Az A súlyozás egyébként kis hangerőre igaz, a hangos hangokat már C szerint halljuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175241) Dorian válasza VoidXs (#175240) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen jogos.

Persze pont csak a Z szerint nem mértem amikor elől volt a cucc :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#175242) Spirit


Spirit
őstag

Elnézést, ha rossz helyre megy a kérdés, de itt talán vannak szakik akik tudnak válaszolni.

Adott egy átlagos nappali, sarok bőr ülőgarnitúrával. A sarokban a kanapé mögött, - ami a szoba sarkában van - van egy kb. 60cm élhosszúságú háromszög hely, ami teljesen üres. Kérdésem az, hogy az ilyen "rejtett" sarkok bele tudnak-e szólni érdemben a hangzásba, vagy elegendő a szabadon lévő falfelületek akusztikai kezelése?

Hasonló hely még az asztalon elhelyezkedő böszme monitor, két oldalán hangfalak, az egész asztal helyhiány miatt falra tolva. A monitor mögött 30cm hely a falig. Érdemes-e mondjuk egy szélessávú akusztikai panelt rakni , vagy nem?

(#175243) VoidXs válasza Spirit (#175242) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezt csak többpontos mérés tudja megmondani. Nem kell hozzá profi mikrofon, telefonnal is jó, csak a szakadásokat kell látnunk, innentől el tudjuk dönteni, hogy a szoba mérete vagy a berendezése okoz-e problémát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175244) Mizurichi


Mizurichi
tag

Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. A házimozim áll egy Marantz 8802-es prociból, ami egy sztereó Norma erősítő végfokát, ilkletve egy Halcro logic 50, 3 db végfokát hajtja meg. A hangfalak Usher dancer front, center, illetve usher x719- es sourrondok.
A marantz a bemérés során az összes hangfalra forított fázist ír ki, pedig jól vannak be kötve.
Tegnap átkötöttem a fázisokat, erre csak a bal frontra irt ki forditott fázist, a többit el fogadta jónak. Ám igy sztereoban elég herélt hangot produkál. Vissza kötöttem rendesen a frontot, a következő mérésnél már elfogadta normálra is. Viszont a Halcro végfokon most fordítva vannak bekötve a hangfalak. Így viszont úgy érzem minthanem igazán úgy szólna mint kellene.
Valaki találkozott már ilyennel? Már nagyon unom a méregetést, moziznék inkább. Mit lehet ilyenkor tenni? Mi lehet a hiba?
Előre is kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#175245) I'am Dony válasza Mizurichi (#175244) üzenetére


I'am Dony
őstag

A Focalnak is volt olyan doboza, ami helyes bekötés esetén polaritás hibát dobott mérés után. A gyártó a hangváltó felépítésével magyarázta ezt és a mérés idejére történő átkötést javasolta. Volt ilyen dobozom és működöt a javaslat.

(#175246) Mizurichi válasza I'am Dony (#175245) üzenetére


Mizurichi
tag

Köszi, és mérés után mindent vissza helyes fázisba? Úgy is tudja alkalmazni a be mért adatokat?

(#175247) I'am Dony válasza Mizurichi (#175246) üzenetére


I'am Dony
őstag

2 opciod van. Ha a vasad engedi akkor nyomhatsz ra egy nem érdekel, tovább-ot :D vagy átkötöd. Én akkor a gyártói ajánlást követtem és minden rendben volt. Mérés után visszadugtam.

[ Szerkesztve ]

(#175248) Mizurichi válasza I'am Dony (#175247) üzenetére


Mizurichi
tag

Volt olyan is hogy tovább mentem, de akkor meg sztereoban úgy szólt mint a sokol rádio :)

(#175249) VoidXs válasza I'am Dony (#175245) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amikor én próbáltam a fordított Focalt, rémes volt az ajánlás szerint. Fordított kábellel ment, a mérés javaslatára, így újra lett tere a mozinak. A spektrumot is teljesen hazavágja az ilyesmi átúszó hangoknál, szerencsére már nem csinálják.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#175250) Mizurichi


Mizurichi
tag

Akkor most hagyjam a forditott bekötést a centeren, és a hátsókon??
Valami javaslat? Egyáltalán miért csinája ezt a proci?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.